Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Kara śmierci- jesteś za czy przeciw?
Jestem za 64 52.89%
Jestem przeciw 48 39.67%
Nie mam zdania 9 7.44%
Głosujących: 121. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-10-2007, 15:50   #101
Pulaski
Użytkownik Forum
 
Pulaski's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Za granica

Posty: 98
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Ja jestem za, ponieważ wydaje mi się, że jeżeli morderca (czyt osoba która zabiła kogoś, lub większa liczbę osób) ma prawo odebrać komuś życie, to czemu osoby które mogły by być do tego powołane nie odbiorą mu go?
Nikt nie dal temu mordercy prawo by zabic kogos, dlatego powinnismy go powstrzymac a nie postepowac tak jak on.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dreathan Pokaż post
1 koszty utrzymania wieznia sa w granicach 2500-3000 zl na miesiac
2 jestem za kara smierci dla najgorszych zbrodni (wg mnie to dzieciobojstwo, seryjne morderstwa i pare innych ale niechce mi sie rozpisywac)
Coz ogolnie jestem przeciw kary smierci ale w takich przypadkach jak ty wymieniles to nie wiem... to sa najciezsze przestepstwa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Poza wszystkimi innymi argumentami za za które ludzie dali/dadzą/mają zamiar dać/chcialiby dać/myślą ja daję jeszcze jeden:
Jeślibym sam kiedyś kogoś zabił, i by mnie złapali, to wolę umrzeć niż siedzieć "do naturalnej śmierdzi" w śmierdzącej pace.
Taaa... nigdy nie byles w takiej sytuacji wiec nie mow ze wolalbys umrzec. Widac ze nie znasz sie na sprawie. Mam kolege co mowi ze nie chce byc stary i dlatego umrze gdzies kolo 40stki by nie byc takim starszym kaleka. To glupota jest mlody i gowno wie o swiecie. Ty to samo. Jak bys dostal dozywocie to raczej nie chcialbys umrzec, bys wolal rzyc. -.-

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
EDIT
JEZU! Teraz przeczytałem post Grocix'a!
Do zwierząt?! Zabijanie się nawzajem właśnie odróżnia nas od zwierząt! Taki lew, na przykład nigdy nie zbije 2giego bo mu się nie spodoba że ma ładniejszą grzywę, a tym bardziej nie napadnie go za to 3ci "bo tamten to był jego kolega".
Kolejny dowod zes glupi... My mamy rozum i dlatego powinnismy sie opanowac i nie zabijac. Ci co zabijaja z zazdrosci to stali sie jak zwierzeta. Zucaja sie na siebie, nie pomysla.

Moim zdaniem kiepski temat do rozmowy poniewaz wiekszosc tutejszych forumowiczych to nastolatki, ktorzy nie sa dorosli i nic nie wiedza o sprawie. Nie zaznali doroslego rzycia a chca kogos osadzac. Zal sie robi jak na to patrze. Mam 16 lat i wiem o tym ze moge sie mylic co do nie ktorych rzeczy. Ale wiekszosc z was to idioci co pchaja sie do mikrofonu by sie wypowiedziec a nie zdaja sobie sprawy o czym mowa.

Ale oczywiscie zawsze mozna dyskutowac... przeciez to forum!

Sry za bledy nie mam polskiej kladwiatury.
Pulaski jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-10-2007, 22:40   #102
Anthony
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 06 2007

Posty: 5
Domyślny Jestem za

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kodeksu karnego, ale kare smierci uwazam, jak juz wspomniano, za strate cennej sily roboczej. Taki morderca moze przepracowac np. w kamienialomach wiele lat jedzac tylko tyle, by dal rade przezyc. Dzieki temu moze zarobic nie tylko na swoje utrzymanie.

BARDZO Madre rozwiazanie dac psycholowi kilof do reki i niech pracuje
Anthony jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2007, 19:39   #103
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Nikt nie dal temu mordercy prawo by zabic kogos, dlatego powinnismy go powstrzymac a nie postepowac tak jak on.
Jedno zasadnicze pytanie: JAK chcesz powstrzymywać wszystkich przestępców?

Cytuj:
Sry za bledy nie mam polskiej kladwiatury.
Zła zagraniczna klawiatura, błędy chamsko robi!

... Po prostu pisz bez polfontów...

Ostatnio edytowany przez Shanhaevel - 19-10-2007 o 19:44.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2007, 20:16   #104
Czarna_Mamba
Użytkownik Forum
 
Czarna_Mamba's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Las Vegas, Podlaskie.
Wiek: 30
Wpisy bloga: 4

Posty: 810
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: kraina czarów
Czarna_Mamba ma numer GG 7048129 Send a message via Skype™ to Czarna_Mamba
Domyślny

Jestem pośrodku.

Rozumiem, padają tutaj argumenty typu 'Jak ktoś zabił, to dlaczego nie można go zabić?'. Z jednej strony, słuszne, niech sprawca zapłaci za czyn tym samym, najwyższą, adekwatną karą. Z drugiej strony powiewa mi tu Kodeksem Hammurabiego, oczy też będziemy wybijać?

Na chama zacytuję także Wikipedię.

"Większość systemów prawnych uznaje, że nadrzędną wartością, którą powinno chronić prawo, jest ludzkie życie; system prawa, który dopuszcza karę śmierci godzi we własne aksjologiczne podstawy, co bywa oceniane w kategoriach hipokryzji."

I akurat z tym się zgadzam, nie ważne jak zdeprawowany jest sprawca, nadal jest człowiekiem. Chociaż tutaj ktoś może rzucić, że taka osoba straciła już resztki człowieczeństwa i dyskusja nie będzie miała końca. Dlatego jestem pośrodku.
__________________


Czarna_Mamba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 01:25   #105
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Tak mniej więcej po środku, bo jeśli ktoś dopuści się bestialskiego czynu, np zamordowanie trojga dzieci i zapakowanie ich do plastikowych beczek, to samo nasuwa się na myśl, że "takiego to tylko zabić". Ale z drugiej strony człowiek pozostaje człowiekiem, a większość państw dąży do ochrony ludzkiego życia ponad wszystko, więc wtedy zaprzeczają same sobie. Według mnie bardziej humanitarnym sposobem jest dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.
Czyli zdanie podobne do Mamby.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 01:33   #106
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Ale z drugiej strony człowiek pozostaje człowiekiem, a większość państw dąży do ochrony ludzkiego życia ponad wszystko, więc wtedy zaprzeczają same sobie.
...a jednoczesnie wiele z tych panstw, ktore krzycza, ze kara smierci jest be i niemoralna, zezwala na aborcje na zyczenie. To jest dopiero hipokryzja, zalowanie zwyrodnialcow, a pozwalanie na zabijanie nienarodzonych ludzi.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 01:43   #107
Mad-Sin
Użytkownik Forum
 
Mad-Sin's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: In the coffin...

Posty: 366
Stan: Niegrający
Mad-Sin ma numer GG 4619816
Domyślny

Jestem zdecydowanie ZA.

1. Automatyczny spadek przestępczości.
2. Odciążenie budżetu.
3. Poczytajcie sobie o seryjnych mordercach. Kto raz zabił nie przestanie. Im to sprawia przyjemność, niektórzy autentycznie podczas duszenia dostawali orgazmu.

"Zamieniliśmy stos na krzesło
Gilotynę na stryczek.
Jesteśmy tacy bardziej...
humanitarni."
__________________
<wieszok tu był>
Mad-Sin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 02:10   #108
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mad-Sin Pokaż post
Poczytajcie sobie o seryjnych mordercach. Kto raz zabił nie przestanie. Im to sprawia przyjemność, niektórzy autentycznie podczas duszenia dostawali orgazmu.
Poczytaj sobie o ludziach ktorzy w wyniku zabojstwa w akcie zemsty dostawali sie na krzeslo, bo w procesie sadowym czyn nie byl kwalifikowany jako zabojstwo w afekcie.

Sprawa jest dosc skomplikowana, etycznie mozna latwo wybrnac nie zabijajac delikwenta, tyle ze, jak juz wspominalem wczesniej, utrzymywanie go przez 50 lat jego marnego zywota nie jest w praktycznym interesie nikogo, zatem z takich ludzi wypadaloby wycisnac choc troche produktywnosci.

Cytuj:
To jest dopiero hipokryzja, zalowanie zwyrodnialcow, a pozwalanie na zabijanie nienarodzonych ludzi.
Aborcja jest jeszcze bardziej dyskusyjna sprawa, dokonuje jej sie ( jest to dokladnie regulowane przez surowe przepisy !! ) na plodzie we wczesnym stadium, swiezo po podzialach komorkowych, jest to tylko i wylacznie twoja prywatna sprawa czy uwazasz taki byt za pelnowartosciowego czlowieka. Tak wiec ciagnie to za soba zupelnie inne konsekwencje etyczne i moralne.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 02:22   #109
Mad-Sin
Użytkownik Forum
 
Mad-Sin's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: In the coffin...

Posty: 366
Stan: Niegrający
Mad-Sin ma numer GG 4619816
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Poczytaj sobie o ludziach ktorzy w wyniku zabojstwa w akcie zemsty dostawali sie na krzeslo, bo w procesie sadowym czyn nie byl kwalifikowany jako zabojstwo w afekcie.

Sprawa jest dosc skomplikowana, etycznie mozna latwo wybrnac nie zabijajac delikwenta, tyle ze, jak juz wspominalem wczesniej, utrzymywanie go przez 50 lat jego marnego zywota nie jest w praktycznym interesie nikogo, zatem z takich ludzi wypadaloby wycisnac choc troche produktywnosci.
Zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Jednakże dla dzieciobójców, seryjnych morderców, itp. należy się tylko jedna kara.
__________________
<wieszok tu był>
Mad-Sin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2007, 11:43   #110
>>>Mazix<<<
Zbanowany
 
Data dołączenia: 12 09 2007
Lokacja: klykash?
Wpisy bloga: 12

Posty: 208
Profesja: Knight
Świat: Unitera Plis
Poziom: 22.
Skille: sux/sux
Poziom mag.: 66
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kup.Se.Musk Pokaż post
Na dodatek jeżeli osoba, która otrzymała dożywocie jak ma się poprawić? Myślcie!
Nie wolno nikomu tak mówić. Dlaczego? Już wyjaśniam.
Jeżeli zastosuje się kare dożywotniego pobytu w więzieniu, to nie oznacza to, że seryjny morderca będzie krzyczał na całe więzienie "wypuście mnie juz nie bede zabijał, już nic nie zrobie!".
Tu nie chodzi o wykrzyczeniu całemu światu że ktoś się poprawił tylko o poprawę duchowną. Moim zdaniem pobyt w więzieniu zachęca morderców do modlitw z prośbą do boga o ułaskawienie. Dlaczego nasz Świętej Pamieci Papież poszedł do więzienia, aby spodkać sie z jego niemal morderca? Myślał, że dana osoba wroci do Boga. I myslał dobrze, ponieważ Ali poprawił się i grzech został mu wybaczony.
Jeżeli morderca wyjdzie z więzienia, bo np dostał karę 10 lat więzienia, zamknie się na Boga, zostanie ateista, to i tak bedzie gnił w piekle.

Jednak ja popieram karę śmierci. Dlaczego? Ano dlatego, że takiego rozwiązania i duchownej poprawy bardzo mało ludzi w więzieniu stara się zaliczyć. Wola pognic i umrzec w celi niż poprawić się ze swoich czyów. To jest chore, ale jest.
>>>Mazix<<< jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2007, 21:23   #111
Patton
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja jestem przeciw karze smierci!! Zreszta juz chyba w polsce nie bedzie dyskusji wiecej na ten temat?? Jak to za kaczynskich??
  Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2007, 01:50   #112
Theraphosidae
Użytkownik Forum
 
Theraphosidae's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2007

Posty: 51
Domyślny

Za, nie ma argumentów, przeciw. Poprostu.


Kara smierci, tymbardziej ze po smierci nie ma nic, sorry, dla wierzacych, skoro mówicie o tym normalnie, ze idziemy po smierci do "nieba", moge czuc sie obrazony bo ja w to nie wierze, wiec nie mówcie ze wasz obrazam, bo to jest MOJE, zdanie. Nieba nie ma i innych tego typu dziwactw
Theraphosidae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:27.


Powered by vBulletin 3