Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 26-12-2008, 21:24   #1
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny podbij.pl- wielka osczędność czy wielkie oszustwo?

Przeglądając sobie dziś internet, natrafiłam na bardzo interesującą stronkę. Nazywa się "podbij.pl" i zajmuje się sprzedawaniem przedmiotów na aukcjach. Jednak nie są to zwykłe aukcje jak np. na allegro. Czym się różnią od innych? Tym, że można wylicytować przedmiot za tak niskie, że aż śmieszne ceny. Np. najwyższa oferta na zakończonej niedawno aukcji wynosiła... 0,24 zł (w sumie zwycięzca zapłaci 8,54 zł), a jej przedmiotem był iPod Touch 8GB, którego wartość została oszacowana na ponad 1000 zł.

Konto na stronie może założyć każdy, pełnoletniość nie jest wymagana. Aby wziąć udział w aukcji należy wykupić pakiet podbić (min. 10), z którego każde podbicie kosztuje 1.22 zł. Czyli na początek trzeba wydać minimalnie 12,20 zł.

Tutaj pojawia się pytanie, czy to faktycznie sposób na baardzo tanie zakupy przez internet, czy tylko zwykłe oszustwo? Czy jest pewność, że faktycznie otrzymamy wylicytowane przedmioty?

Sorry za literówkę w temacie...
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-12-2008, 21:30   #2
Etemen
Użytkownik Forum
 
Etemen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 11 2008

Posty: 89
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Martka Pokaż post
Przeglądając sobie dziś internet, natrafiłam na bardzo interesującą stronkę. Nazywa się "podbij.pl" i zajmuje się sprzedawaniem przedmiotów na aukcjach. Jednak nie są to zwykłe aukcje jak np. na allegro. Czym się różnią od innych? Tym, że można wylicytować przedmiot za tak niskie, że aż śmieszne ceny. Np. najwyższa oferta na zakończonej niedawno aukcji wynosiła... 0,24 zł (w sumie zwycięzca zapłaci 8,54 zł), a jej przedmiotem był iPod Touch 8GB, którego wartość została oszacowana na ponad 1000 zł.

Konto na stronie może założyć każdy, pełnoletniość nie jest wymagana. Aby wziąć udział w aukcji należy wykupić pakiet podbić (min. 10), z którego każde podbicie kosztuje 1.22 zł. Czyli na początek trzeba wydać minimalnie 12,20 zł.

Tutaj pojawia się pytanie, czy to faktycznie sposób na baardzo tanie zakupy przez internet, czy tylko zwykłe oszustwo? Czy jest pewność, że faktycznie otrzymamy wylicytowane przedmioty?

Sorry za literówkę w temacie...

Coś mi tu śmierdzi.
__________________
To jest mój post.
Etemen jest offline  
stary 26-12-2008, 21:31   #3
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Ipod touch za 8zł?? Oszustwo, zapamiętaj to na całe życie, nic nie ma za darmo ..
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline  
stary 26-12-2008, 21:32   #4
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Poobserwowalem, i przy podbijaniu o 1gr (co przedluza licytacje o 10sec) nie ma cos takiego sensu
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline  
stary 26-12-2008, 21:37   #5
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

@Lechista
To chyba każdy wie. Ale może któryś z użytkowników wygrał coś tam za taką niską cenę lub wtopił sporo kasy i może stwierdzić/zdementować, czy to prawda, czy oszustwo.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 26-12-2008, 21:38   #6
Senseal
Użytkownik Forum
 
Senseal's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 28

Posty: 261
Stan: Niegrający
Senseal ma numer GG 5921388 Send a message via Skype™ to Senseal
Domyślny

Przecież to nie jest oszustwo, co w tym podejrzanego? 1 licytacja kosztuje jakieś 10 groszy, wystarczy że parę tysięcy ludzi zalicytuje i już zwracają się koszty tego przedmiotu, i to z nawiązką. Szansa, że akurat ty jest bardzo mała, w zasadzie to jest taki totolotek... Jak ktoś ma dużo czasu i cierpliwości, to jak się w to pobawi i zainwestuje te kilkaset licytowań, to może równie dobrze się obłowić co stracić. Aha, no i nie sugerujcie się tymi cenami, bo o ile się nie myle, to wychodzi zwykle jakieś 75% ceny rynkowej.
__________________

Senseal jest offline  
stary 26-12-2008, 21:43   #7
The Chaotic Paladin
Użytkownik Forum
 
The Chaotic Paladin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2006
Lokacja: Szyszylewo koło Cycynopola

Posty: 132
Stan: Usunięty
Imię: Thalle
Profesja: Knight
Gildia: Noł Fiir
Świat: Kyra
Poziom: 18
Skille: 41/51!
Poziom mag.: 4
Domyślny

http://blog.eldoras.com/2008/09/26/w...osc-podbij-pl/
Caly artykul o tym Ocenic trzeba samemu, ze swojej strony moge powiedziec ze sie nie oplaca
__________________
The Chaotic Paladin
Strong Enough To Lay You Down
The Chaotic Paladin jest offline  
stary 26-12-2008, 21:47   #8
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Czyli jak zalicytujesz to i tak musisz zapłacić nawet jak nie wygrasz ??
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline  
stary 26-12-2008, 21:54   #9
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

No tak, bo każde podbicie jest zapisywane i nie ma możliwości cofnięcia go.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline  
stary 26-12-2008, 22:53   #10
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

W linku podanym przez kogoś wyżej jest wszystko wyjaśnione. Zacytuję najważniejszy moment, warto przeczytać! Podejrzewam, że na tym polega większość aukcji:

Cytuj:
Przeanalizujmy hipotetyczny przykład aukcji telewizora LCD wartego 1.000zł, w której bierze udział trzech użytkowników (przyjmijmy dla uproszczenia obliczeń, że koszt 1 podbicia o wartości 10 groszy to 1zł, a nie 1,22zł).

Załóżmy, że użytkownicy licytują się, podbijając cenę do 60zł. Jest to bardzo atrakcyjna oferta. Jeśli jest ich trzech i licytują na przemian, to każdy z nich poniósł już koszt 200 podbić (60zł = 600 podbić zrobionych przez 3 użytkowników), czyli 200zł.

Użytkownik trzeci nie chce już więcej wydawać. Godzi się na przegraną z kretesem i odchodzi z kontem chudszym o 200zł. Pozostaje dwóch graczy, którym zależy na nowym telewizorze.

Kolejno licytują się, podbijając cenę do 120zł (czyli o kolejne 60zł). Kosztuje ich to 600 podbić, czyli po dodatkowe 300zł na głowę (razem już 500zł). W tym momencie uświadamiają sobie, że nie pozwolą komuś zgarnąć ich telewizora, tracąc przy tym 620zł!

Takie myślenie wydaje się logiczne, licytacja trwa więc dalej. Cena jest podbijana aż do 183,30zł (czyli o 63,30zł równe 633 podbiciom). Wynika z tego, że użytkownik A podbił cenę dodatkowe 317 razy, a użytkownik B - 316. W tej chwili użytkownik A prowadzi więc w aukcji, mając łączne koszty: 500zł za poprzednie podbicia + 183,30zł za cenę produktu + 316zł za podbicia. Razem użytkownik A za telewizor może zapłacić 999,30zł, oszczędzając na telewizorze ledwie 70 groszy.

Użytkownik B ma teraz możliwość: albo odejść z niczym i zapłacić 683,30zł za podbicia, albo przebić cenę o 10 groszy i zapłacić 1.000,40zł, ale mieć telewizor wart 1.000zł, czyli zapłacić za niego o 40 groszy więcej, niż w sklepie. Nie trudno zgadnąć, że wybierze opcję z telewizorem.

Problem jednak w tym, że użytkownik A będzie wtedy miał podobny dylemat - przebić przeciwnika i przepłacić kilka groszy za telewizor, czy odejść z niczym mając o te kilka groszy więcej (ale wciąż o niemal 700zł mniej).

Tym sposobem tworzy się zamknięte koło, które może zatrzymać tylko brak funduszy jednego z licytujących. Obydwoje stracą, ale walka jest o to, kto straci o 1.000zł mniej, czyli dostanie telewizor.

Sytuacja staje się bardziej skomplikowana przy większej ilości użytkowników biorących udział w aukcji, ale ogólnie nie trudno z licytowania okazji przejść do licytowania "kto dopłaci mniej".
__________________

... Lubię mangę. A Ty? : ]

Zależy mi na Twojej opinii na mój temat.
Jeśli mnie polubiłeś lub chcesz mnie zabić kliknij TUTAJ i napisz co o mnie sądzisz.
Bordo jest offline  
stary 26-12-2008, 22:54   #11
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

To jest bez sensu, aukcja powinna sie skończyć z 10 minut temu, a tu automat nonstop podbija ...
@down
Dokładnie.
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie


Ostatnio edytowany przez piternet - 26-12-2008 o 23:17.
piternet jest offline  
stary 26-12-2008, 23:08   #12
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

Przykład na jakiej zasadzie twórcy zarabiają, możecie obserwować aktualnie "na żywo".

http://www.podbij.pl/auction/2272-te...sung-le-32a330

Telewizor warty 1890 zł, jest aktualnie za 31,41.
Aukcja zaczynała się od grosza, czyli użytkownicy podbili o 3140 groszy (3140 podbić). Każde wykupione podbicie pozwala zarobić twórcom 1 zł. Czyli właściciele portalu już dostali 3140 zł (+ cena za którą zostanie wylicytowany) za telewizor warty 1890 zł, a aukcja nadal trwa. Współczuje tym ludziom, którzy się w to wplątali i wydali dużo pieniędzy na podbicia i teraz im szkoda odpuścić, i będą tracić jeszcze więcej.
__________________

... Lubię mangę. A Ty? : ]

Zależy mi na Twojej opinii na mój temat.
Jeśli mnie polubiłeś lub chcesz mnie zabić kliknij TUTAJ i napisz co o mnie sądzisz.
Bordo jest offline  
stary 26-12-2008, 23:20   #13
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Allegro.pl jest i było najpopularniejszą stroną z aukcjami online, więc nie wiem po co pojawiają się ciągle nowe. Słaby pomysł na interes...
__________________



Notka!
Granteon jest offline  
stary 26-12-2008, 23:22   #14
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

ale trza przyznac, ze goscie z podbij niezle to wmyslili, badz zgapili skads.;p
Exodus jest offline  
stary 26-12-2008, 23:36   #15
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Uważam, że temat został już wyczerpany.
Ogólnie - dobry sposób na zarobek dla twórców strony, a my możemy na tym nieźle stracić
Zamykam.
__________________
Tompior jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.


Powered by vBulletin 3