Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-12-2004, 21:05   #1
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Pergamin "Pierwszy na serwie"

Nudziło mi się więc se postanowiłem napisać sobie mini-poradnik pod tytułem:

"Jeden z pierwszych na mainie"

(swoją drogą bujny tytuł nie? )

No więc:
Najpierw przechodzimy rooka w ten sposó ,że do 4-5 lvlu siedzimy na ratach a potem cala kasa na life fluidy i do jaskini pająków, ew. ajieś miejscówy w pacc zonie (jeszcze nie sprawdzałem) po wyjsciu na main wybieramy profesje druid (tak wiem że wg. większości do dupy ale o tym później). Idziemy na trole na edron i dobijamy tam 15lvl (gdy tylko mam 590gp kupujemy c-mace w sklepie ). Po osiągnięciu 15 lvlu i w jakimś scale armor, c-mace, dark shield, brass legs (scale arm z ghula gdzies po drodze wylutowany, dark shield i brass legsy z questów) idziemy na daramę na roty tam dobijamy 28lvl cały czas robiąc hmmy (na własny użytek w przyszłości) na 28lvl kupujemy summon creature i idzemy na smoki (tam na edron jest taki fajny resp na skale) tam mozemy expić gdzieś do 40lvl przy okazji ulepszając swój sprzęt (dragon hammer i shield) na 40 lvlu idziemy na orc fort qouest razem z ekipą skąd wyciągamy całkiem fajny loot .

Profesja:
wybrałem druida ponieważ tylko druid i sorc nie potrzebują treningu żeby być dobrą postacią, wystarczy spalać manę a to można robić choćby afk w czasie odrabiania lekcji albo różnych prac domowych odkurzanie, zmywanie itd. druid zamiasto sorca bo mozemy sobie sami robic przydatne na poczatku runki np. ih lub uh na dragon hunty z summonami a sorcem jestesmy zdani na innych

Mlvl:
Jak napisałem poprzednim akapicie spalamy kiedy tylko się da np. ustawiamy druida afk i czyatmy lekturę (pomyślcie ile mlvli można nabić podczas takiego Quo Vadis ;p)

No i ot by było na tyle.
Comment plx i napiszcie gdzie są błędy i jak wy byście rozwiązali

Ostatnio edytowany przez Arathorn - 06-12-2004 o 10:29.
Arathorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-12-2004, 18:50   #2
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Oczko Nie wszyscy wiedza!

Wszystko fajnie, ale nie wszyscy wiedza gdzie sa te questy z brass legsami i dark helmetem(np. ja nie wiem )
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2004, 19:13   #3
Astius Jilnoy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2004
Lokacja: Teraz Poznań
Wiek: 36

Posty: 17
Astius Jilnoy ma numer GG 6519078
Domyślny A ja wiem!

Brass legsy są na *****, a shield w *****.

???????????

A na serio to paladyn na nowym servie wymiata.
-Przechodzimy rook.
-Na mainie na roty ze spirami po kase.
-Potem na soldiery do kopalni(złota). Loot taki, aż bag pęka w szwach.
-Potem już skille trochę są no to kusza guardy albo łuk cyce(na cyce kuszę można też do Cyclopolis).
-Dragi(mass exp).
-Potem hunty z kumplami(POH?)
-Dalej jak sytuacja się uspokaja to można trochę potrenić.

Przyjmę krytykę bez bólu i nie stosujcie się do tych rad jeśli ktoś bardziej doświadczony niż ja się nie wypowie.

Edit:
Trening to taka dziwna rzecz na nowym serwie jak dla mnie poczatek(nowy serw)jest zawsze trudny, ale potem jest szansa na bycie jednym z lepszych i nie ma czasu na trening, tak jak mówilem jak się wszystko uspokoi z deka. Z drugiej strony dzięki treningowi jesteś coraz lepszy i możesz iść szybciej na lepsze monstery. Tak jak to wielu mówiło-kwestia gustu.
Trening afk jest trochę niebezpieczny więc trochę strach(Co innego Non-pvp)
Z

Ostatnio edytowany przez Astius Jilnoy - 05-12-2004 o 21:58. Powód: O treningu
Astius Jilnoy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-12-2004, 21:51   #4
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Rycek też może trenić afk. O ile ma się zaufanego kumpla to jest to nawet bezpieczniejsze niż stanie samemu nad rzeczką. Najgorzej mają jednak palkowie, no chyba że uniesie taki ~1k spirów
Helixaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2004, 09:56   #5
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

@matheavyk
to już jego problem, na tym forum QUEST SPOILING JEST ZABRONIONY WIĘC NIKT CI NIE POWIE

palek niby jest dobry bo nie potrzebuje dobrago stuff'a na początku ale bez wysokiego dista nie podexpisz a zanim nabijesz dobry dist to juz spadniesz z pierwszej strony expa, chyba że grasz ~20h na dobę albo lecisz na 3-4 ownerach...

Ostatnio edytowany przez Arathorn - 06-12-2004 o 10:32.
Arathorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2004, 10:43   #6
Ultimus Skydiver
Użytkownik Forum
 
Ultimus Skydiver's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 43
Ultimus Skydiver ma numer GG 3877608
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arathorn
palek niby jest dobry bo nie potrzebuje dobrago stuff'a na początku ale bez wysokiego dista nie podexpisz a zanim nabijesz dobry dist to juz spadniesz z pierwszej strony expa, chyba że grasz ~20h na dobę albo lecisz na 3-4 ownerach...

Po 1 palek nie musi miec wysokiego dysta na poczatek....Wiem co mowie bo z 15 dystem siedzialem na dsach.... jak wiesz jak biegac to ci na HG wystacza tylko spiry.... po 2 palek na poczatku najszybciej expi ... pozniej jest potrzebny na wiekszosc qestow np Anihilator....
__________________
Ultimus Skydiver==46 Master Sorcerer==Magic Level 53==Hiberna==Best Monster Solo Demon
Poblemo Nao padre==29 druid==Magic Level 50==Hiberna==Uhmaker & Tutor.

Znalazlem pierwszy i jedyny Red Robe na Hiberni

MI IVIL!!
Ultimus Skydiver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2004, 13:12   #7
Dowizul z Inferny
Użytkownik Forum
 
Dowizul z Inferny's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004
Lokacja: Ostrów Wlkp.
Wiek: 31

Posty: 424
Dowizul z Inferny ma numer GG 3923320
Domyślny

no nawet dobry plan le najlepszy na new serv jest najt
__________________
glosujcie

Dowizul z Inferny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2004, 13:38   #8
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

@dowizul z inferny
Chyba jednak nie bo knajt potrzebuje dobry sprzęt, a na nowym serwie to go za dużo nie uświadczysz..., knight w axe do 40lvl chodzi z barb-axe, w clubie to dopóki nie bloknie smoka to c-mace, a w swordzie to spike z questu (o ile skombiuje stealth ringa) a na 40lvl fs, potem 45 bright, dlatego knighta najlepiej robić na serwie ktory ma pół do jednego roku. Poza tym knightem musisz mieć skile żeby sensownie expić i dodatkowo musisz kupować uhy, a na nowym serwie z regułu jest mało druidów (chociaż z każdym kolejnym nowym serwem to się zmienia...)

@ultimus skydiver
no to życzę powodzenia z 15 dista i spearami na ds-ach... ile czasu ci jeden zajmuje? 20min? 30? palkiem gra zaczyna się dopiero od 40-45 dista a to i tak mało...

Ostatnio edytowany przez Arathorn - 06-12-2004 o 13:40. Powód: literówka :)
Arathorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:01.


Powered by vBulletin 3