Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-11-2008, 16:12   #1
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny Tłumaczenie trzeciej zapowiedzi update! (Nie translator!)

Tłumaczenie wykonane 100% "ręcznie" przeze mnie, bez użycia żadnych translatorów.



Słyszałeś już o starożytnym mieście Yalahar które znajduje się na jednej z północnych wysp.
Mieszkańcy Yalahar spotkali się ze strasznymi groźbami. Wielu ludzi żyje w strachu. Chodzą pogłoski o wampirach które były widziane podczas wędrówki do miasta a niektórzy mieszkańcy twierdzą, że ich sąsiedzi w nocy zmieniają się w potwory. Szeroko rozsiana nieufność nie pozwala ufać nawet przyjaciołom.
Julius, jeden z odważniejszych mieszkańców Yalahar postanowił stawić czoła tym przerażającym opowieściom i szuka dzielnych poszukiwaczy przygód do pomocy w misji ocalenia Yalahar.
Jeśli masz odwagę i chcesz pomóc musisz udowodnić, że nie jesteś wampirem, aby zdobyć sobie jego zaufanie. Teoria Juliusa mówi, że groźby wymierzane w Yalahar pochodzą z wysp dookoła Yalahar. Są to "Mistrock", "Fenrock' i "Vengotha". Oskarża on Vengoth o tworzenie całego tego zła, a wyspa ta u wielu wywołuje strach odkąd nikt, kto na nią popłynął nie wrócił. Pewien kapitan rozpowszechnia plotki, jakoby widział stary nawiedzony zamek na wyspie Vengoth.



Kto wie? Jeśli te historie są prawdziwe i jeśli rozwiążesz wszystkie zagadki Vengoth, może mieszkańcy Yalahar będą mogli znów spać spokojnie. Istnieje jeszcze kilka innych zagadek na temat północnych wysp. Jeśli porozmawiasz ze strażnikami w Yalahar możliwe, że opowiedzą Ci więcej historii. Być może któraś z nich naprowadzi Cię na inne ekscytujące wyprawy? Przykładowo, jedno z kolejnych opowiadań mówi o długo zaginionym plemieniu krasnoludów, które prawdopodobnie znajduje się na jednej z wysp dookoła Yalahar. Jeden z dzielnych wojowników po powrocie z wyprawy opisywał ogromne miasto zamieszkane przez krasnoludy, które odkrył, lecz nikt mu nie uwierzył...



Chociaż, może jego historia jest prawdziwa? Może krasnoludy, które dziś zamieszkują Kazordoon wiedzą o tym coś więcej....?

Enjoy the mysteries of this winter update!
Your Community Managers

Ostatnio edytowany przez Bordo - 21-11-2008 o 19:38.
Bordo jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-11-2008, 16:25   #2
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

update teaser czyli 2 screeny i lanie wody dla podnieconych tibijczykow ;<
Wiecej konkretow a nie opowiesci Wampiruf
--Cienius-- jest offline  
stary 21-11-2008, 16:26   #3
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Super ze tak szybko zrobiles tlumaczenie! Moje gratulacje! A update moze byc fajne
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline  
stary 21-11-2008, 16:33   #4
Kadi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 04 2008
Wiek: 32

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Poziom: 80
Poziom mag.: 65
Domyślny

No to wychodzi na to że pojawią się nowe questy mam nadzieje tylko że będą dla high lvl-ów i nie będą polegały na zabiciu kilku potworów tylko zrobią jakąś solidną i długą fabułę. Oczywiście żeby była też arcy trudna i żeby polega też na zgraniu zespołu no i porządne przedmioty.

Ogólnie zapowiedź ta jest gorsza od pozostałych. No cóż ale czekam na następny teaser i myślę że przedstawią nam coś ciekawszego niż dziś)
Kadi jest offline  
stary 21-11-2008, 16:42   #5
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

Zachęcam także, do dodania paru słów co sądzicie o moim tłumaczeniu. Proszę także o wytykanie ewentualnych błędów.

Od siebie dodam, że teaser rzeczywiście marny, lecz ciekawi mnie to miasto dwarfów. Może jakiś nowy rodzaj krasnoludów?

Ostatnio edytowany przez Bordo - 21-11-2008 o 16:51.
Bordo jest offline  
stary 21-11-2008, 17:02   #6
Pocominick
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja osobiscie czekam na nastepne zapowiedzi, moze bedzie wiecej kokretow bo jak narazie to kicha ://

a tlumaczenie w pozadku i szybciej niz na stronie glownej ^^
 
stary 21-11-2008, 17:21   #7
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pocominick Pokaż post
Ja osobiscie czekam na nastepne zapowiedzi, moze bedzie wiecej kokretow bo jak narazie to kicha ://

a tlumaczenie w pozadku i szybciej niz na stronie glownej ^^
skończyłem tłumaczyć dokładnie 3 minuty przed nim, a to, że jeszcze nie ma na str głównej to nie moja wina ; d.
neopostman jest offline  
stary 21-11-2008, 17:22   #8
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

@neopostman
Byłeś odrobinę szybszy w takim razie Ale przecież Ty możesz dodawać newsy na główną chyba, przecież tydzień temu dodałeś
Bordo jest offline  
stary 21-11-2008, 17:32   #9
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Zawiodłem się.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline  
stary 21-11-2008, 17:42   #10
JechaczNakonny
Użytkownik Forum
 
JechaczNakonny's Avatar
 
Data dołączenia: 24 02 2008
Lokacja: PYRLANDIA

Posty: 282
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 165
Poziom mag.: 8
Domyślny

Liczyłem na coś więcej......
__________________
JA JESTEM TEN ZUYYY xD
JechaczNakonny jest offline  
stary 21-11-2008, 18:34   #11
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bordo Pokaż post
Słyszałeś już o starożytnym mieście Yalahar. które znajduje się na jednej z północnych wysp.
Chodzą pogłoski o wampirach które były widziane podczas wędrówki do miasta, a niektórzy mieszkańcy twierdzą, że ich sąsiedzi w nocy zmieniają się w potwory.
Jeśli masz odwagę i chcesz pomóc(bez przecinka) musisz udowodnić, że nie jesteś wampirem, aby zdobyć sobie jego zaufanie. Teoria Juliusa mówi, że groźby wymierzane w Yalahar pochodzą z wysp (bez "dookoła Yalahar. Są to") Mistrock, Fenrock i Vengotha. Oskarża on Vengoth o centrum całego zła. Wyspa ta u wielu wywołuje strach ponieważ nikt, kto na nią popłynął nie wrócił. Pewien kapitan rozpowszechnia plotki, jakoby widział stary nawiedzony zamek na wyspie Vengoth.

Kto wie? Jeśli te historie są prawdziwe(Od kiedy przed "i" jest przecinek?) i jeśli rozwiążesz wszystkie zagadki Vengoth, może mieszkańcy Yalahar będą mogli znów spać spokojnie. Istnieje jeszcze kilka innych zagadek na temat północnych wysp. Jeśli porozmawiasz ze strażnikami w Yalahar możliwe, że opowiedzą ci więcej historii. Być może któraś z nich naprowadzi Cię na inne ekscytujące wyprawy? Przykładowo, jedno z kolejnych opowiadań mówi o długo zaginionym plemieniu krasnoludów, które prawdopodobnie znajduje się na jednej z wysp dookoła Yalahar. Jeden z dzielnych wojowników po powrocie z wyprawy opisywał ogromne miasto zamieszkane przez krasnoludy, które odkrył, lecz nikt mu nie uwierzył...
Chociaż, może jego historia jest prawdziwa? Może krasnoludy, które dziś zamieszkują Kazordoon(bez przecinka) wiedzą o tym coś więcej...?
Ta wersja jest ładniejsza stylistycznie. Dużo błędów, a tłumaczenie nienajgorsze.

@down
Możliwe, nie patrzyłem na oryginał tylko na to, co tutaj napisałeś.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.

Ostatnio edytowany przez Vasudanin - 21-11-2008 o 19:10.
Vasudanin jest offline  
stary 21-11-2008, 19:00   #12
Bordo
Użytkownik Forum
 
Bordo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 3

Posty: 274
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bordolinio
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 84
Domyślny

@Vasudanin
Dzięki, poprawiłem tak jak mówiłeś. Jedynie nie zmieniłem jednej rzeczy.

"Wyspa ta u wielu wywołuje strach ponieważ nikt [...]"

Nie mogę wstawić "ponieważ", bo na tibia.com jest wyraźnie napisane "odkąd", a jednakowoż chciałbym się trzymać też oryginału

A te błędy mogę spróbować usprawiedliwić tym, że się trochę spieszyłem z pisaniem tego, a potem już widocznie nie wyłapałem.

Ostatnio edytowany przez Bordo - 21-11-2008 o 19:01.
Bordo jest offline  
stary 21-11-2008, 19:06   #13
Etemen
Użytkownik Forum
 
Etemen's Avatar
 
Data dołączenia: 12 11 2008

Posty: 89
Domyślny

Czy to nie jakiś supporter tłumaczy newsy?
Etemen jest offline  
stary 21-11-2008, 19:12   #14
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etemen Pokaż post
Czy to nie jakiś supporter tłumaczy newsy?
to nie jest oficjalne tłumaczenie, oficjalne jest już przetłumaczone i będzie niebawem wklejone
neopostman jest offline  
stary 21-11-2008, 19:43   #15
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etemen Pokaż post
Czy to nie jakiś supporter tłumaczy newsy?
A czy jakieś prawo zabrania innym tłumaczyć? :S
Akkorin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.


Powered by vBulletin 3