Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-07-2008, 18:18   #41
VARAGHON
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 07 2008
Lokacja: gdzieś daleko

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 18
Skille: **/**
Domyślny

ja niechce być fajny poprzes pisanie na zielonoja poprostu lubie na zielono bo wkońcu poco co są wogle te kolory.I czego odrazu zła teoria miliony tu teorii innego mozesz sie czepić
VARAGHON jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-07-2008, 19:03   #42
Toperz
Użytkownik Forum
 
Toperz's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2008

Posty: 26
Stan: Niegrający
Świat: Nerana
Domyślny

@up
Kilka osób w różnych tematach cie krytykuje. To chyba coś znaczy prawda?
Nie musisz pisać na kolorowo. Pisanie na kolorowo jest stworzone po to by ludzie, którzy robią poradniki, opowiadania itp. mogli je zrobić przejrzyste.
Mogą to robić także w dłuższych postach.
Ty nie musisz. Lubisz zielony kolor to wykąp sie w zielonej farbie.
Tobie sie to podoba, a inni sie doczytać nie mogą.

Do tego nie rób tylu błędów ortograficznych, bo nikt nie będzie czytał twoich postów. Pewnie zaraz wyskoczysz, że masz dysleksje, ale to nie problem wrzucić tekst do Worda lub po prostu sprawdzić 2 razy.
Więc, czemu tego nie zrobisz?

I nie dawaj tylu emotek, w szczególności tych czerwonych bo są wkurzające.
@topic
Rozmowa z wieloma NPCami to dobry pomysł. Można by porozmawiać z każdym o wszystkim potem to jeszcze przetłumaczyć i przykleić taki temat na forum. Co chwile dodawałoby się coś nowego.

Podobno kilka questów nie zostało jeszcze odkrytych, kluczem do odnalezienia ich może być właśnie rozmowa z NPC.
Również z Tomem i Zirellą, bo ich powiązanie jest ciekawe.

Co do Bozo, to gdzieś czytałem, że udał własną śmierć i zwiał na mainland i to właśnie był ten kawał.
__________________
- więc to forum jest takie jak wszystkie. Dyskusja zaczyna się dopiero wtedy gdy ktoś strzeli gafe!
- facet, my tu tylko czekamy żeby komuś szczerze powiedzieć, że jest głupi!

Ostatnio edytowany przez Toperz - 30-07-2008 o 19:05. Powód: Jeden błąd :)
Toperz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2008, 19:20   #43
TaTaskers
Użytkownik Forum
 
TaTaskers's Avatar
 
Data dołączenia: 18 11 2007
Lokacja: Eee...

Posty: 173
Domyślny

A taką historyjke zapodam:

Tam dawno, dawno temu, gdy [monster]Skunks[/monster] był jeszcze groźnym demonem, żyła sobie rodzinka (rodzina toma...), na małej wyspie, zwanej RookGaard. Na owej wyspie mieszkał pewien żartowniś/kawalarz o imieniu Bozo, każdemu kogo spotkał, robił niespodziankę w postaci głupiego dowcipu/przekrętu. Pewnego, znienawidzonego przez Toma dnia, spotkał on kobietę o imieniu Zirella. Patrząc na nią, nie umiał się oprzeć pokusie zrobienia 1 z największych żartów w swoim życiu. Polegałowy żart na ...(opuszczone)... Wiedział, że jeśli zrobi go, czekają go poważne konsekwęcje, więc wrobił w to małego synka Zirelli, Toma. Plan był doskonały lecz, był 1 mały szkopół! W mieście znany był ze swoich licznych żarcików i wybryków, więc ktoś mógłby się domyśleć jego winy, i prawda wyszlaby na jaw. Na jego szczęście, wpadł na genialny pomysł, mianowicie, UPOZOROWAĆ WŁASNĄ ŚMIERĆ! Kilka dni nie pokazywał się nikomu na oczy. Ustalił z Amber, że za kilkaset złotych monet, przewiezie go następnego dnia na daleki kontynent, zwany Mainlandem do najbliszrzego miasta (thais jest najbliżej Rookgaardu, na tamtym kontynencie). Plan nie mógł zawieść! W nocy gdy wszyscy spali, przygotował swoj numer, a kilka godzin przed wschodem słońca, wykopał grób niedaleko wioski. Już o wschodzie słońca, tratwa dobiła do brzegu metropolii. On dotarwszy na brzeg postanowił się ukryć na kilka miesięcy, by sprawa ucichła, po czym zacząć nowe życie na wyspie Doświadczonych... Tom za to został posądzony o wyżądzenie strasznego i upokażającego żartu swojej własnej matce, przez co został przekreślony w oczach wielu mieszkańców rodzinnego miasta...

To moja Historyjeczka... Na 100% nie jest prawdziwa i to ja ja wymyślilem!


Jeśli chodzi o zaczątek nowego qescika, to:
- Intuicja i doświadczenie mi mówi, że nie będzie nowego qestu na rooku jeszcze przez dlugi czas, a to jest tylko mały zalążek historii tibi.
- Mózg mi mówi, że jesli Desert quest, zkładał się z kilkunastu misji połączonych ze sobą, a my wykonujemy tylko Final Room, to to może być quest.

Może troche poszperam, porozmawiam...

@down
Dziękuję , może zrobie questa o tym?
__________________
Foko Uciekaaaaj!!
Usunełem swoj podpis na rzecz servera (niższą część)

Ostatnio edytowany przez TaTaskers - 30-07-2008 o 23:40.
TaTaskers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2008, 22:11   #44
Qba_xd
Użytkownik Forum
 
Qba_xd's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2008
Lokacja: Płock

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Gildia: Prophecy
Świat: Titania
Poziom: 24
Skille: ?/?
Poziom mag.: ?
Qba_xd ma numer GG 6529036
Domyślny

@up
no dobrze kombinujesz
__________________
Cytuj:
Master Palladino [127]: w8
Master Palladino [127]: sms pisze do mamy
Master Palladino [127]: ze anni zrobilem


Cytuj:
Mój best hit to 100 w Mame z krzesła.
a best loot to renta babci
Qba_xd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 20:52   #45
Azganon_Farzatus
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 10 2007
Lokacja: Gdansk
Wiek: 30

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Flamess
Świat: Menera
Poziom: 42
Poziom mag.: 40
Azganon_Farzatus ma numer GG 8172960
Domyślny

@2up

Ciekawa historia, według ciebie to wyjaśnia dlaczego Amber uważają za dziwną, ponieważ wróciła na Rook, chociaż tylko przewiozła Bozo do Thais...

A teraz moje przemyślenia:

Kiedyś był sam Tom i nikt sie nim nie przejmował (NPC jak każdy), w tym update dodali jej matkę Zirellę i natychmiast zaczęły sie rozważania o jego rodzinie itp.
Więc być może że w następnym update dodadzą jego Ojca, i bedzie cos więcej wiadomo o Mino Mag/Spike Sword, Ghoul czy po prostu o różnych tajemnicach Rookgaardu...
Pomyślcie o tym...
Azganon_Farzatus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2008, 21:21   #46
Kolec
Użytkownik Forum
 
Kolec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2006
Lokacja: Warszawa

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Mokotów
Domyślny

Check thiz now..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dixi
12:50 Czupakabra Hildebrand [5]: Tom
12:50 Dixi: I wish he would talk to his mother Zirella again. I feel so sorry for her. Anyway, as Tom is a tanner, you can sell leather and fresh corpses to him.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom
12:54 Tom: Hey there, Czupakabra Hildebrand. I'm Tom the tanner. If you have fresh corpses, leather or paws, trade with me.
12:54 Czupakabra Hildebrand [5]: Zirella
12:54 Tom: My mother?? Did you meet my mother??
12:54 Czupakabra Hildebrand [5]: yes
12:54 Tom: Bah, I guess everyone's telling you horror stories about what a bad son I am. Everyone's judging me although they have no idea what really happened.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zirella
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: topic
13:05 Zirella: Well, I could tell you about Rookgaard and Tibia, a little about myself, Zirella, or give you general hints about the game.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: Zirella
13:05 Zirella: That's my name since many, many years. I have many stories to share.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: stories
13:05 Zirella: Hmm hmm, I could tell you some stories about Thais and the old days.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: thais
13:05 Zirella: Thais was the first city in Tibia, back then it was even called 'Tibia City'. There were dragons just outside the gates! ...
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: dragons
13:05 Zirella: You'll never forget your first dragon. That is true even after all those years. Fierce beasts they are!
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: hints
13:05 Zirella: If you don't know the meaning of an icon on the right side, move the mouse cursor on it and wait a moment.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: Tom
13:05 Zirella: Oh, my beloved son. He is a tanner, so he buys fresh corpses. I wish he would visit me more often.
@down
ja coś mówie że odkryłem? Ty chyba odkryłeś ameryke, po prostu w temacie o Tomie i Zirelli chce pokazać, że oni "chcieliby" się spotkać mistrzu...

Ostatnio edytowany przez Kolec - 11-08-2008 o 21:35.
Kolec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 10:04   #47
krupam
Użytkownik Forum
 
krupam's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: Opole
Wiek: 28

Posty: 186
Stan: Niegrający
krupam ma numer GG 6046075 Send a message via Skype™ to krupam
Domyślny

Skąd wiecie w ogóle, że ten Ghoul to potwór? Równie dobrze może to być NPC(O mino magu tu jest sprawdzone). Ale najprawdopodobniej kiedyś w Katana Roomie były 2 Skeletony, Rotworm i Ghoul, ale CipSoft poprostu wywalił Ghoula za ścianę, bo prawie nikt nie umiał przejść Questa.

A co do Toma i Zirelli: co z tego, że to rodzina? Co to ma wspólnego z tym Ghoulem/Mino Magiem/SoFem?
__________________
Hey, hey, hey...
krupam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 10:22   #48
tyrael15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2008
Lokacja: Płock

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Ludzie więcej wchodzcie na Torg-a ahh....

Ghoula mogli po to zrobić żeby gracze z Rooka mogli zobaczyć co ich czeka na Mainie.ta a po h** w katana room ghoul? wiadome że każdy na nim by padał chyba że szła by na niego jakaś 50-cio osobowa ekipa.

Sądze też że mino mag i tp nie ma żadnego powiązania z SSQ.poprostu gdy ludzie wybijali pokolei mino jak to było w tych tibijskich book-ach on zamknął drzwi i tak sie uchronił przed śmiercią a klucz on sam pewnie posiada, co do tp to pewnie mino z Miltwallin były wysyłane przez nie na Mino Hell.A Tom i Zirella napewno nie mają żadnego powiązania z SSQ napewno bo jaki? co że są rodzinką?dźwignia? ta a dobrze by było gdyby ktoś obalił by ten mit wziął use na dzwignie i nic by sie nie stało albo otworzył sie jakiś inny pokoik u Toma.a nie odrazu domysły że o SSQ chodzi.w innym temacie pisałem.

Piombon z Torg-a twierdzi że ów wie jak zrobic questy - SSQ,469,Jakundaf Desert itd.twierdzi też że język beholderów 469 ma powiązanie z SSQ w co mu wierze bo napewno po rozwiązaniu 469 uzyskalibyśmy odpowiedzi na wiele innych questów a wiadomo nikt sie jeszcze nie dostał do tajemniczego domku w Hellgate i nie czytał ksiąg będących tam.dlaczego mu wierze? bo sam otrzymywał gratulacje od modków torg-a i teamu pogromców mitów za to że potrafił rozszyfrować te wszystkie questy bez grania w Tibie.zresztą jak sam mówił Brazole już dawno odkryli to i byli dalej od nas.zresztą ja sam oczywiście zaczął bym od 469 żeby potem wykonać inne questy a miałbym zapewne ułatwione zadanie po zdobytych informacjach w 469.

Ostatnio edytowany przez tyrael15 - 13-08-2008 o 10:24.
tyrael15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 10:56   #49
Madasaki
Użytkownik Forum
 
Madasaki's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2008
Lokacja: Warszawa takie thias Polski

Posty: 66
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Madasaki
Profesja: Rookstayer
Gildia: BRAK
Świat: Candia
Poziom: 7+
Skille: 15/16
Poziom mag.: XD
Madasaki ma numer GG 1852327
Domyślny

poco odświeżacie ten temat?
__________________
Madasaki Obronca Rooka

Strach nie jest zły, lecz panika.Bo gdy człowiek się leka to stać go na wszystko. Jak człowiek robi coś panikując to nic nie robi dobrze.

Ostatnio edytowany przez Madasaki - 13-08-2008 o 10:57.
Madasaki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 11:17   #50
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

@tyrael15
torg smierdzi... -.-

@mozna zamknac temat?
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 11:42   #51
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

ja:Cześć
on:ba bla bla blalalala (tego napisać już nie łaska?)
ja:zirella
on:Moja matka? Spotkałeś moją matkę?!
ja:Tak.
on:Bah, zgaduję, że każdy dookoła opowiada ci straszne historie jaki to ze mnie zły syn. Wszyscy mnie osądzają pomimo, że nie mają pojęcia co się naprawdę stało.

może teraz by napisa "co się stało"?

a może bozo to jego tata? może upozorował śmier z jakichś przyczyn i zostawił toma i zirelle
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Monsword - 13-08-2008 o 11:45.
Monsword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 20:49   #52
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Monsword Pokaż post
może teraz by napisa "co się stało"?

a może bozo to jego tata? może upozorował śmier z jakichś przyczyn i zostawił toma i zirelle
A może cytując mnie używałbyś opcji "Quote"?
Wszystko co tera robisz to powtarzanie moich konkluzji. To, że nie ma mnie na forum NIE znaczy, że zdanie nie jest moje...
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2008, 21:18   #53
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Jak zrobisz quest 469 to będziesz SUPER HIPER ARCHEOLOGIEM KTÓRYM JUŻ JESTEŚ!!
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-11-2008, 21:13   #54
Vyohman
Użytkownik Forum
 
Vyohman's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2007

Posty: 306
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 90
Domyślny

Ciężko mi w to uwierzyć, że ten temat ma aż 3 strony. Może łóżko Dixy to portal do trzeciego punktu z trójpunktu sworda of fury??!!?!?1/1/1 Nie dowiecie sie niczego na pewno nie z tego tematu... ani z żadnego innego bo skąd przeciętny Polak może wiedzieć takie rzeczy. Zaś nieprzeciętny nie napisze nic sensownego na forum bo po co ma psuć wartość sworda?
Vyohman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:09.


Powered by vBulletin 3