Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-09-2004, 22:23   #1
Galileo
Użytkownik forum
 
Galileo's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 22

Posty: 24
Król Klimat

Klimat jest to taka zecz ktora jest w wiekszosci polskich Shradach (serwerach) w Ultimie. Chodzi o to ze gracze nie mowia "slangiem" typu lol plx etc. tylko zamiast cze pisza witaj, nie mozna rozmawiac o np. Eminemie na glpwnym kanale, chodzi o to zeby odgrywac prawdziwe sredniowieczne RPG gdzie musimy sie zachowywac jak bysmy byli tymi postaciami w sredniowieczu, a jesli mnie pamiec nie myli nie bylo wtedy Eminema moze nie wprowadzac tego na kazdym serwerze, ale zrobic jakis jeden, na ktory nie bylo by wolnego wstepu dla kazdego, tylko trzeba by bylo napisac stosowny test, zeby nie bylo tam noobow. Byla by nowa lokacja "wiezienie" gdzie mozna bylo by trzymac ludzi za zlamanie regulaminu, gdy bylo by to natarczywe, mozna by bylo im obnizac skille lub lvl. Bylo by o wiele wiecej gm i consulerow. Co wy myslicie na ten temat?
Galileo jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-09-2004, 00:26   #2
Ulrek
Użytkownik Forum
 
Ulrek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 332
Ulrek ma numer GG 2872951
Domyślny

Myślę że w Tibi powinno być to wprowadzone niezwłocznie, bezwzględnie oraz bez odwołania (tj. na stałe). Przynajmniej gra służyłaby rozwojowi słownictwa
Tak bardziej na serio - faktycznie, podobny przepis poprawiłby wizerunek tibii i zmienił ją bardziej w MMORPG niż w Wielką Internetową Zręcznościówkę Z Elementami RPG I Bez Elementów IQ (WIZzERPGiBE) jaką jest teraz.
Co do więzienia to sam się zastanawiałem nad tym pomysłem i myslę, że byłoby to o wiele bardziej klimatyczne rozwiązanie niż jakiś tam ban. Więzienie mogłoby być oznaczone jako PZ (coby nie przybywało many ani życia). Po za tym więźniowie mieliby ograniczony dostęp do kanałów takich jak game-chat itp. W ten sposób sami raczej nikomu nie zaszkodzą a wciąż będą mogli pogadać z kumplami (to dla tych którzy nie wiedzą co to jest GG albo ICQ ).
__________________
TERMINATOR BYŁ METALEM!!!
Ulrek jest offline  
stary 25-09-2004, 16:36   #3
Avager Niebieski
Zbanowany
 
Avager Niebieski's Avatar
 
Data dołączenia: 05 09 2004
Lokacja: Opole.
Wiek: 34

Posty: 218
Avager Niebieski ma numer GG 1611291
Domyślny

Tak zgadzam się z założycielem tematu. Takie coś powinno być wprowadzone jak najszybciej do Tibii. Przy zakładaniu powinno się pisać historię w JĘZYKU Anglieskim (nie było by już wrednych nieznających angieslkiego ludzi ... sry jak uraziłem ... ). Imiona niemogly by być GŁUPIE i z czasów WSPÓŁCZESNYCH ... ostatnio mnie wkurzył na Galanie dopisek (tak jak Del'torro) Ziomek. Chyba około 3-4 osób miało taki dopisek... aż mnie krew zalała jak to zobaczyłem (niewiem czemu ). Tak jak było mówione... porozumiewanie się wyłącznie w języku ANGIELSKIM i to Średniowiecznym czyli nie żadne Hi (no ... mogło by być ale mniej ) oraz Yo lecz Welcome, Hello Sir i takie tam. Niemożna by było wysyłać postów krótszych niż 5 zdań ! (nie było by głupich spamów). Test na początku wejśća na świat... no ale jaki miał by być ? tego niewiem .

Co do więziena ... tak powinno być ! na wyspie... powinny być cele itp (tak jak w więzieniu średniowiecznym ... czyli lochy). (jeśli cel zabraknie (a by było coś koło 500 :O ? ) to by poprostu który łamie regulamin będzie skazany na prace społeczne.... czyli np. Powrót na rooka na określony czas i niemożę wychodzić za miasto (lepsze to niż więzienie ) ale także niemógł by używać żadnych specjalnych okien tzw. Chatu . Tylko do przyjaciela i to tylko raz na 30 sekund (tak jak w więzieniu). Człowiek który złamał regulamin tracił by cały eq (chowany do dp jest) i szedł by "goły i wesoły" do więzienia lub na rooka (wypuszczany po 7 godzinach... max 1 godzina dziennie... czyli 7 dni by tam siedział). W więzieniu by był taki jak by park... coś w rodzaju wybiegu dla więźniów w dzisiejszych czasach. Tam by sie spotykali... aha... 1 godzine dziennie można by być na tym wybiegu i porozmawiać co się dzieje na świecie... nigdzie indziej by sie niedało rozmawiać.

W świece takim także powinno się JEŚĆ !!! obowiązkowo.. czyli jak ktoś długo niebędzie jadł lub PIŁ wody to może umrzeć. Niebyło by na postaciach (które zginom przez kogoś) napisanego Imienia przez kogo została ta postać zabita (to chyba było na tibianews.net w artykule "Inferna"). Oraz tryb chodzenia i biegania, były by wtedy punkty wytrzymałości (nie chodzi mi o hp) czyli jak się wyczerpią to trzeba poczekać ... lub napić się wody żeby szybciej zregenerowało. Tak jak w Ultimie na niektórych shardach powinno się odejmować z ... powiedzmy 2% expa za naruszenie regulaminu, jeśli powtórzy to się 3 razy osoba idzie do więzienia.

Tak według mnie powinno wyglądać to .
Avager Niebieski jest offline  
stary 25-09-2004, 19:52   #4
slawski
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 02 2004
Lokacja: szszszszsz.....
Wiek: 34

Posty: 89
slawski ma numer GG 5680842
Domyślny

Hmmmmmm........
A może gdy kogoś się zabije w mieście to nie można wracać do tego miasta(np.gdy zabijesz gościa w Carlin to nie możesz wracać do Carlin pod grożbą więzienia przez np. tydzień)
slawski jest offline  
stary 25-09-2004, 20:11   #5
Adolphus Elbragol
Użytkownik Forum
 
Adolphus Elbragol's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Wsrod wspomnien Kolor oczu: niebieskoszare IQ:czasem mysle(...) xD
Wiek: 35

Posty: 712
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: Yy?
Skille: Zmienne
Poziom mag.: <3
Adolphus Elbragol ma numer GG 3877615
Domyślny

ehh mazenia.
@slawski przepraszam ale ten pomysl jest idiotyczny. Ja nie moglbym wchodzic do zadnego miasta. . No chyba ze obejmowalo by to tylko okreslony czas np tydzien, miesiac).
Adolphus Elbragol jest offline  
stary 14-10-2004, 21:28   #6
soofka_15
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2004
Lokacja: Elbląg
Wiek: 35

Posty: 31
soofka_15 ma numer GG 1570002 soofka_15 ma login Tlenu kasa22222
Domyślny

Niezłe pomysły macie.
Ja bym jeszcze dał coś takiego, że jak ktoś ma red skulla to nie może używać SD ew. jeszcze innych silnych czarów.
__________________
I'm back
soofka_15 jest offline  
stary 14-10-2004, 23:05   #7
Ulrek
Użytkownik Forum
 
Ulrek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 332
Ulrek ma numer GG 2872951
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez soofka_15
Niezłe pomysły macie.
Ja bym jeszcze dał coś takiego, że jak ktoś ma red skulla to nie może używać SD ew. jeszcze innych silnych czarów.
Nie, to jest po*******one.
__________________
TERMINATOR BYŁ METALEM!!!
Ulrek jest offline  
stary 04-01-2005, 17:30   #8
dobry barbarzyńca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2004

Posty: 77
Oczko

Podoba mi się pomysł z ograniczonym dostępem do miast...(red skulle nie mają wejścia , już sobie wyobrażam bednych redów żebrających o runki można by było dodatkowo zrobić miasteczko, ale tylko jedno może dwa gdzieś na odludziu, gdzie wszyscy mogli by wchodzić - takie małe outlaw camp ).
dobry barbarzyńca jest offline  
stary 04-01-2005, 18:55   #9
n00bek
Użytkownik forum
 
n00bek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004

Posty: 3
Domyślny

hmmm klimat nie musi być w realiach średniowiecza...
hmmmm klimat nie polega tylko na wymaganych odzywkach ... ale w odrgrywaniu i wczuciu sie w postac prowadzona przez siebie...

i razi mnie ten błąd
Cytuj:
Klimat jest to taka zecz
no i pisze sie shardach .... od shard
n00bek jest offline  
stary 07-01-2005, 15:40   #10
Triztan Ariden
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hmmm, temat miał być o klimacie w Tibii, a ludzie zaczeli już tu wymyślać różnie dziwne rzeczy, jak niemożność używania niektórych czarów dla ludzi z czaszkami. Jeśli o mnie chodzi to w tibii już przestała być grą polegającą na odgrywaniu ról. Większość ludzi ma po kilka postaci, gdy jedna się znudzi zaczynają grać następną a poprzednią urządzają sobie PK. Poza tym ogrom ludzi posiada jednego lub kilka postacii do robienia run. Nie wspomne już o przypadkach, gdy jednym charakterem grają dwie osoby (a znam takich co maja jedna postać na sześć osób!!! - to się dopiero nazywa multiowning). Trudno mówić w takim przypadku o jakimkolwiek odgrywaniu ról. Pomysł z więzieniem jest bardzo fajny i na pewno by był lepszym rozwiązaniem niż ban ponieważ był by bardziej bolesny dla owego osobnika. Chociaż by przynajmniej musiał być zalogowany. Osobnik by był transportowany na osobną wyspe wienzienną na 30, 50 lub 100 godzin, i raz dziennie dostawal by posilek. To co robi czat z tibi jest mozliwość rozmawiania z dowolną osobą na odległość. By bezbloeśnie rozwiązać ten problem można by było wprowadzić coś takiego jak czar telepatia, nie wim jak by on dokładnie miał wyglądać ale myślałem na takim rozwiązaniem: jest dostępny dla każdej profesjii oczywiście, można go kupić za 200 złotych monet zaraz po wyjściu z wyspy początkujących i minuta z jego korzystania potrzebowała by skorzystać z energi równej jednemu punktowi many. W wiezieniu dzienki specjalnej aurze tak samo jak w depo i świątynii mana by nie przyrastała. @Avager -> pomysł z jedzeniem i trybami chodzenia i biegania popieram. Co do testu na początku gry nie jestem przekonany, ponieważ w internecie szybko pojawiły by się odpowiedzi do niego. To nie miało by sensu.
 
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.


Powered by vBulletin 3