Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-12-2010, 18:53   #721
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Z resztą posta częściowo się zgadzam, częściowo nie - ale tu muszę napisać, że naprawdę w obliczu 38 mln ludzi mało mnie obchodzi brak pracy u paru setek. Setki ludzi codziennie tracą pracę, setki ludzi codziennie ją znajdują. Big deal.
Przepraszam, w stoczniach pracuje po paręnaście tysięcy ludzi, oraz utrata potencjału jaki miała stocznia. Z punktu widzenia polityki i kraju jest to strata.

Jeśli zaś chodzi o osobiste odczucia to podzielam twoją opinię. Wszystko co jest nierentowne, czy to państwa czy prywatne (choć tutaj to jak kto sobie chce tak na prawdę) powinno się zamknąć.

Swoją drogą, wie ktoś może, albo znalazł dane ilu górników pracuje w Polsce? Bo ja znalazłem tylko, że 11 tysięcy protestując w Warszawie wywalczyło sobie kosmiczne dopłaty do kopalń, ale ilu ich ogółem jest to nie, a trochę mnie to zaciekawiło. (Precz ze wcześniejszymi emeryturami!)
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-12-2010, 20:45   #722
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Trochę z pozoru pozytywnych, a faktycznie negatywnych wieści na temat gospodarki:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...h_w_UE___.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2010, 23:36   #723
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Przepraszam, w stoczniach pracuje po paręnaście tysięcy ludzi, oraz utrata potencjału jaki miała stocznia. Z punktu widzenia polityki i kraju jest to strata.
Nigdy nie sprawdzałem/czytałem ilu pracuje. Ty użyłeś słowa 'setki', więc trzymałem się setek ; )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Jeśli zaś chodzi o osobiste odczucia to podzielam twoją opinię. Wszystko co jest nierentowne, czy to państwa czy prywatne (choć tutaj to jak kto sobie chce tak na prawdę) powinno się zamknąć.
Prywatnie to niech sobie właściciel nawet dopłaca grube miliony do interesu. Państwowo, czyli za MOJE pieniądze, nie widzę sensu utrzymywać tysięcy pracowników spółek państwowych po to, żeby mieli prace. Niech sobie gryzą tynk ze ścian albo się przekwalifikują, jeśli ich praca jest nieopłacalna dla państwa.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2010, 23:59   #724
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Pracownicy jak pracownicy, mi szkoda setek kotów, które od lat żyły w Stoczni Szczecińskiej, a wraz z jej upadkiem stały się bezdomne.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2010, 00:04   #725
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

A mi szkoda stali, z której budowali statki, bo teraz marnuje się na składowiskach. A i te fajne, duże dzwigi też stoją bezczynnie -.-
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2010, 18:18   #726
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Co do koordynowania handlu. Kto tutaj uważa, że gdyby nie Unia to istnieli by producenci odzieży poza Chinami? (pomijając najwyższą półkę, 100tys zl za koszule). Bo dla waszej wiadomości Europa ogranicza import niektórych rzeczy z Chin, aby firmy ze Starego Kontynentu mogły je produkować. A wytwarzania przedmiotu we własnym kraju daje prace jego obywatelom, dzięki czemu co 10 Kowalski dzisiaj ma co włożyć do garnka.
I dzieki temu nie moge kupic sobie koszuli z Chin za 5, a musze kupic europejska za 50. Ma to przelozenie w kazdej dziedzinie zycia - przeplacamy, by sztucznie utrzymywac galezie gospodarki, ktore musza w Europie umrzec.
W Korei Polnocnej tez wpadli na taki pomysl, nie importujmy niczego zeby dac prace swoim. Jak na tym wychodza latwo sie dowiedziec.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Do tego ocena jakości, dzięki czemu wiem, że nie kupie dziecku smoczka z materiałem rakotwórczym.
W PRLu straszyli Amerykanami zrzucajacymi stonke na Polske, teraz strasza Chinczykami ktorzy chca wytruc Polakow i reszte Europy ich produktami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
@Spider Na prawdę uważasz, że szybki wzrost gospodarczy za rządów PiS to zasługa tejże partii? A.. Dzięki, że nie interweniowała i nie uratowała stoczni dzięki czemu setki pracowników nie ma za co żyć. łuhu!
Szybki wzrost to zasluga tego, ze Pis w gospodarke nie ingerowal tak mocno jak Po. Swiadomie lub nieswiadomie ale to byla ich zaleta.
O sztucznym utrzymywaniu przy zyciu niezyskownych zakladow nie ma co pisac, przeciez to ekonomiczny sabotaz.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Skąd masz dane o 100tys nowych dodatkowych urzędnikach? I czemu nie napisałeś jak już tak prześwietlasz partie PO o ich pomyśle, aby zamrozić pieniądze dla partii?
O tych 100tys trabil caly internet i nic dziwnego, bo przeciez PO obiecala tanie panstwo, a zrobili odwrotnie. Obiecali znoszenie opodatkowania i ograniczen, a wymyslaja coraz to nowe ograniczenia, podatki i podwyzszaja stare obciazenia.
A zabranie finansowania publicznego partiom - dobry pomysl. Ale to jest kropla w morzu szkodliwych dzialan PO.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Ekhm. Dziwisz się, że nie masz obniżki podatku w Polsce jak wszystkie kraje na świecie tną budżety, niektóre bankrutują. O, tutaj świetny przykład. Politycy Grecji nic nie robili oprócz opieprzania się i wpisywania złych cyferek w raportach, politycy w Europie też nic nie robili z tymi złymi raportami - twoja utopia, nie przeszkadzali. Powiedz mi, jak teraz cudownie się żyje w Grecji szarym obywatelom?
Przeciez Grecja to kraj o wiele bardziej socjalistyczny od Polski, politycy dawali irracjonalne przywileje swoim obywatelom za cudze pieniadze to teraz maja zalamanie.
Na wolnym rynku takie cos nie bylo by mozliwe.
A walczyc z kryzysem nalezy drastycznie obnizajac podatki, a nie podwyzszajac. Oczywiscie jednoczesnie znoszac proporcjonalnie przywileje socjalne
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Napisałeś o Ameryce a potem gadasz głupoty. Dzikusi to byli Indianie. Oni USA nie założyli. Stany zostały stworzone przez mieszkańców koloni, czyli bądź co bądź Europejczyków, a więc mieli poziom kultury, wykształcenia, technologi ten sam jak wszędzie indziej. A do tego lubili w tamtym okresie ciężko pracować i dużo oszczędzać - hasła protestanckie rządzą!
Ale dobrobytu nie tworza politycy, a ciezka praca. Kulture tworza ludzie sztuki i kultury, a nauke rozwijaja naukowcy, a nie politycy.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Co do wynajmowania armii, to ja byłbym raczej sceptycznie nastawiony, bo wątpię, aby ta firma nie zaczęła po krótkim czasie wykorzystywać swojej siły. Dzięki organizacji państwa mamy ten problem jednak ograniczony.
Ograniczony, chyba zartujesz? Przeciez niemal kazdy przewrot w panstwie odbywa sie za aktywnym lub biernym przyzwoleniem armii.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-12-2010, 19:43   #727
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
I dzieki temu nie moge kupic sobie koszuli z Chin za 5, a musze kupic europejska za 50. Ma to przelozenie w kazdej dziedzinie zycia - przeplacamy, by sztucznie utrzymywac galezie gospodarki, ktore musza w Europie umrzec.
Glupota. Watpie czy rozumiesz na jakiej zasadzie dziala rynek miedzynarodowy. Zrobmy analogie do jedzenia. Czy wiesz o ile taniej produkuje sie zywnosc w Azji? W porownaniu gdybysmy cala zywnosc kupowali tam bylaby conajmniej 2 razy tansza. A mimo to w calej UE motywuje sie rolnikow, aby produkowali swoje. Daje im sie dotacje, aby mogli obnizyc ceny. A na ceny importowanej zywnosci wali sie spore cla. Tylko po to aby ludzie kupowali lokalne zarcie. I nie, nie dzieje sie tak dlatego ze rzad chce cie wydymac z pieniedzy, lub dlatego ze zwiazki zawodowe rolnikow wymusily to na panstwie. Dzieje sie tak dlatego ze panstwo musi byc suwerenne i samowystarczalne w kwestii podstawowych udogodnien.

Ty oczywiscie wywalilbys wszystkie cla zeby rolnicy poszli z torbami i przeszli do innych (oplacalnych) zawodow. Wszystko pieknie, ale potem te Chiny czy inne panstwo sobie najada niewinne panstwo sasiednie, pozostale kraje to potepia, ale nie twoj kraj. Bo jak ty cos potepisz to Chiny tylko pogroza palcem ze przestana wysylac jedzenie i pol panstwa ci wymrze z glodu, bo nie masz zadnych rolnikow w kraju, i wszystko musisz importowac. Uzaleznienie od importu sprawia ze panstwa staja sie podatne na wplywy innych panstw, nie mowiac juz o tym ze w przypadku wojny lub katastrofy naturalnej w panstwie exportujacym moga nie miec co ci wyslac, i jestes po pas we wlasnym gownie.

Rynek odziezowy dziala na podobnej zasadzie, choc mniej wymagajacej. Tak samo pozostale rynki. Myslisz ze dlaczego kazde panstwo ma zapasy zywnosci i paliw kopalnych? Bo nie mozna w pelni polegac na innych chlopcze.

I tak, Korea Pln ma wiele problemow. Ale pomysl tak, ludzie gloduja ale panstwo sobie moze rozwijac bron jadrowa, mimi ze cala reszta swiata sie wscieka. Ale nic nie moga zrobic, bo moga ci walnac kazde embargo a Korea i tak bedzie stala tam gdzie stoi. Teraz pomysl co by bylo gdyby Polska przestala tanczyc jak sojusznicy karza, i probowala by wyglosic swoje zdanie na arenie miedzynarodowej. Ale by nas mogli ladnie zgnoic.

Cytuj:
Kto tutaj uważa, że gdyby nie Unia to istnieli by producenci odzieży poza Chinami?
Ja tak uwazam. Gdyby nie unia politycy mogliby ustanowic prawo ktore pozwoliloby firmom produkujacym odziez zatrudniac setki ludzi do pracy 15 godz dziennie za 2 euro miesiecznie. Wtedy mialbys Chiny w domu, i ceny tez jak z Chin. Jedyne pytanie to: Czy to byloby lepsze dla obywateli?
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 17-12-2010 o 19:52.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 00:40   #728
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
W PRLu straszyli Amerykanami zrzucajacymi stonke na Polske, teraz strasza Chinczykami ktorzy chca wytruc Polakow i reszte Europy ich produktami.
Nikt Cię nie straszy jak w PRLu, tylko masz badania niezależnych naukowców robione, jeśli im nie wierzysz to sam sobie zbadaj te zabawki, obiecuje, że dojdziesz do tego samego. A jeszcze lepiej to wpychaj swojemu dzieciakowi taki smoczek do buzi bo przecież oni tylko straszą. Stonki z Ameryki nikt nie widział, a porównanie trochę jakby nie na tych samych płaszczyznach.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Szybki wzrost to zasluga tego, ze Pis w gospodarke nie ingerowal tak mocno jak Po. Swiadomie lub nieswiadomie ale to byla ich zaleta.
O sztucznym utrzymywaniu przy zyciu niezyskownych zakladow nie ma co pisac, przeciez to ekonomiczny sabotaz.
Aha, dzięki za oświecenie. Bo ja cały czas wierzyłem ekonomistą którzy mówili że trzeba robić reformy póki jest dobry czas. Dobrze, że PiS posłuchało Ciebie bo bym zdechł z głodu pod mostem pewnie teraz.
No ale przecież lepiej było nie sprzedawać nierentownych rzeczy, bo wtedy politycy musieli by podjąć działanie. A z zasady przecież źle by zrobili wtedy, bo to politycy!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
O tych 100tys trabil caly internet i nic dziwnego, bo przeciez PO obiecala tanie panstwo, a zrobili odwrotnie. Obiecali znoszenie opodatkowania i ograniczen, a wymyslaja coraz to nowe ograniczenia, podatki i podwyzszaja stare obciazenia.
A zabranie finansowania publicznego partiom - dobry pomysl. Ale to jest kropla w morzu szkodliwych dzialan PO.
Liczyłem trochę na jakiś odnośnik potwierdzający twoje słowa, bo ja myślałem, że trochę uszczuplili niepotrzebne urzędy, za to urzędników do spraw unii i dotacji przybyło co zresztą poprawiło wydawanie pieniędzy. No ale te słowa są trochę oparte na takich zlepkach które słyszałem także nie uważajcie tego za prawdę stanowioną. Chętnie bym przeczytał gruntowny artykuł jeśli ktoś odnalazł.
Czy ty nie jesteś przypadkiem subiektywnie-negatywnie nastawiony do partii PO?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Przeciez Grecja to kraj o wiele bardziej socjalistyczny od Polski, politycy dawali irracjonalne przywileje swoim obywatelom za cudze pieniadze to teraz maja zalamanie.
Na wolnym rynku takie cos nie bylo by mozliwe.
A walczyc z kryzysem nalezy drastycznie obnizajac podatki, a nie podwyzszajac. Oczywiscie jednoczesnie znoszac proporcjonalnie przywileje socjalne
A to oni tam wolnego rynku w Grecji nie mają?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Ale dobrobytu nie tworza politycy, a ciezka praca. Kulture tworza ludzie sztuki i kultury, a nauke rozwijaja naukowcy, a nie politycy.
A czy ja zaprzeczam, że naukowcy tworzą technologię? I jaki to ma związek z moimi słowami? Może bezpośrednio politycy nie tworzą dobrobytu, jeśli rozpatrywać dobrobyt jako produkcje chleba, ale to oni pomagają nie upaść rolnikom, piekarzom, sztuce, wytyczają pieniądze, dzięki którym kultura istnieje, itd. Oni jakby zarządzają wszystkim, widziałeś kiedyś firmę bez dyrektora? Bez nich to by nie działało tak sprawnie jak działa. Ciężko pracują Chińczycy w fabrykach i rzeczywiście dobrobyt ich zalewa.
Tak w ogóle to mam wrażenie rozmawiając z tobą, że powiedzenie o Kazimierzu Wielkim, iż zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną, rozumiesz jakoby on osobiście te wszystkie cegły poustawiał w kraju.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Ograniczony, chyba zartujesz? Przeciez niemal kazdy przewrot w panstwie odbywa sie za aktywnym lub biernym przyzwoleniem armii.
Nie. Nie żartuje.
III RP też powstała za przyzwoleniem armii? Powiedz to zastrzelonym górnikom.
Zresztą przewrót zdarzający się raz na sto lat a życie codzienne to dwie różne sprawy.

Czy ty na prawdę uważasz, że jak się pozostawi gospodarkę, ludzi i wszystko co istnieje samemu sobie to będzie najlepiej? Bo wg mnie instytucje i różne mechanizmy powstały, bo właśnie taki 'samopas' nie był idealny.


Cytuj:
Ja tak uwazam. Gdyby nie unia politycy mogliby ustanowic prawo ktore pozwoliloby firmom produkujacym odziez zatrudniac setki ludzi do pracy 15 godz dziennie za 2 euro miesiecznie. Wtedy mialbys Chiny w domu, i ceny tez jak z Chin. Jedyne pytanie to: Czy to byloby lepsze dla obywateli?
PRL był poniekąd takimi Chinami i jakoś ludzie na to nie pozwolili.
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )

Ostatnio edytowany przez Cacuss - 18-12-2010 o 00:45.
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 13:21   #729
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
pomagają nie upaść (...) piekarzom
Właśnie sobie zdałem sprawę jak bardzo brakuje mi na tym forum Albertusa. Miałbym się z czego pośmiać. : (
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 14:06   #730
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
PRL był poniekąd takimi Chinami i jakoś ludzie na to nie pozwolili.
Jeszcze z 10 lat temu komunizm chinski byl ideologia czysto wyzyskowa.

Komunizm radziecki byl komunizmem glownie ideologicznym. Ale jakkolwiek na to patrzec staral sie zapewnic podstawowe udogodnienia calej ludnosci. Dlaczego byl tak inny? Dlatego ze Rosja stala sie komunistyczna poprzez przewrot z niezadowolenia ludnosci. Nie wiem czy wiesz, ale Lenin doprowadzil do upadku cara dlatego ze ludziom zylo sie zle. Komunisci rosyjscy byli na swoj sposob przerazeni mysla o upadku przez niezadowolenie ludnosci. Cala ideologia komunizmu radzieckiego opierala sie na zapewnieniu wszystkim ile sie da, zaby nie byli wkurzeni. Do tego tych co uznawano za zawsze przeciwnych rzadowi, za czasow Stalina, wysylano paranoicznie na Syberie. Stad tez w polsce wygladalo to tak jak wygladalo. Kazdy musial miec prace, i do tego mielismy cala mase ciekawych praw. Jak np to ze kazda firma w ktorej chcesz pracowac musi cie przyjac, lub tez ze zmieniajac prace nowy pracodawca nie moze dawac ci mniejszego wynagrodzenia niz poprzedni.

Komunizm w Chinach jest tak bliski faktycznemu komunizmowi jak dyktatura jest republice.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 17:42   #731
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Dlaczego byl tak inny? Dlatego ze Rosja stala sie komunistyczna poprzez przewrot z niezadowolenia ludnosci. Nie wiem czy wiesz, ale Lenin doprowadzil do upadku cara dlatego ze ludziom zylo sie zle.
Faktycznie można powiedzieć, że dlatego upadł carat. Natomiast zdobycie władzy przez bolszewików nie miało poparcia tego niezadowolonego społeczeństwa, które w większości nie było nawet świadome, co się wydarzyło w październiku 1917 roku.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 19:10   #732
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Poparcie mieli. Poparcie "zwyklego, glodnego, zmarznietego robotnika". Brak poparcia ludnosci? To musialo mi sie przewidziec te strajki w 1917 ponad miliona ludzi. Zwlaszcza te pol miliona w petersburgu w czasie protestow lipcowych.

Bolszewicy mieli spore poparcie, tylko spore masy byly nieufne i nie dali sie w to wkrecic. Stad koniec koncow bolszewikom zabraklo rozpedu rewolucyjnego i musieli sprawe skonczyc sila i wojskiem.

Gdzie reszta ludu byla zajeta szukaniem czegos do zarcia w tym tygodniu.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 21:02   #733
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Właśnie sobie zdałem sprawę jak bardzo brakuje mi na tym forum Albertusa. Miałbym się z czego pośmiać. : (
Jako ze zbliżają się święta , dam Ci ten prezent i pojawię się tu na chwile


Nie jestem zbyt w temacie , ale coś tam spróbuje skleić żeby nie dostać warna za post odbiegający od tematu.


Moje zdanie na temat tej rewolucji jest proste; Ludzie nie mieli zbytnio nic do stracenia a obiecywano im ze coś zyskają. Wiec dlaczego mieliby nie pójść za bolszewikami? Z perspektywy zwykłego biedaka który walczy dzień dnia o przeżycie nie liczą się poglądy polityczne itp. Dla nich obiecano ze będzie im się lepiej żyło i do tego dążyli. A ze władza później ich wychu....ala to już inna sprawa bo ciemna masa społeczeństwa której jedynymi ambicjami jest to aby dożyć do jutra sterować najłatwiej.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2010, 22:37   #734
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Należy odróżnić poparcie dla socjalistów i rad robotniczych od poparcia dla samych bolszewików i przeprowadzonego przez nich zamachu stanu, o którym zwykli robotnicy nie mieli większego pojęcia. Bolszewicy stanowili jedynie niewielką część ruchu robotniczego i wyeliminowali swoich przeciwników po lewej stronie wyłącznie podstępem.

O losach nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:
http://wyborcza.pl/1,75248,8838095,A..._Seremeta.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 19-12-2010 o 00:27.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2010, 18:34   #735
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Nikt Cię nie straszy jak w PRLu, tylko masz badania niezależnych naukowców robione, jeśli im nie wierzysz to sam sobie zbadaj te zabawki, obiecuje, że dojdziesz do tego samego.
Gdzie moge znalezc takie badania?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Czy ty nie jesteś przypadkiem subiektywnie-negatywnie nastawiony do partii PO?
Jak mozna nie byc nastawionym negatywnie do PO po tym jak obiecujac wiekszy liberalizm wprowadzili tylko wiekszy interwencjonizm?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
A to oni tam wolnego rynku w Grecji nie mają?
Oczywiscie, ze nie.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Może bezpośrednio politycy nie tworzą dobrobytu, jeśli rozpatrywać dobrobyt jako produkcje chleba, ale to oni pomagają nie upaść rolnikom, piekarzom, sztuce, wytyczają pieniądze, dzięki którym kultura istnieje, itd.
Utrzymywanie na sile nierentownych przedsiebiorstw to tylko przedluzenie agonii, ktora skonczy sie jeszcze bolesniejszym upadkiem.
Inna sprawa, ze nakladajac olbrzymie podatki takie jak w Polsce, politycy sami mocno ograniczaja konsumpcje prowadzac w ten sposob do upadku wielu firm.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Ciężko pracują Chińczycy w fabrykach i rzeczywiście dobrobyt ich zalewa.
Rozwijaja sie w blyskawicznym tempie. Europa biednieje, a Chiny sie bogaca.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Nie. Nie żartuje.
III RP też powstała za przyzwoleniem armii? Powiedz to zastrzelonym górnikom.
Ale powstanie IIIRP to nie byl zaden przewrot, to bylo dogadanie sie "miekkiej" opozycji z komunistami.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
Czy ty na prawdę uważasz, że jak się pozostawi gospodarkę, ludzi i wszystko co istnieje samemu sobie to będzie najlepiej?
Oczywiscie, ze musi istniec prawo, by chronic wlasnosc i wolnosc ludzi. Czy do tego potrzebne jest panstwo - kwesta dyskusyjna.
Nastomiast wszystko co nie ingeruje w cudza wolnosc i wlasnosc powinno byc pozostawione samemu sobie.
Tyczy sie to zwlaszcza gospodarki, jeszcze raz polecam Austriacka Szkole Ekonomii.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 19-12-2010 o 18:35.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2010, 00:58   #736
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Gdzie moge znalezc takie badania?
Chociażby tu: http://www.federacja-konsumentow.org....php?story=300

Wiem, że z 2005 roku ale to pierwsze lepsze które mi w google wyskoczyły, a bodźcem do napisania w ogóle o zabawkach był mały artykuł w gazecie wyborczej gdzie były najświeższe badania. Niestety nie podam ci teraz jakiego instytutu, bo to było parę dni temu, więc gazety już nie posiadam.


A z tymi Chińczykami to chodziło mi o tych harujących obywateli a nie państwo.
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2010, 01:32   #737
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss Pokaż post
A z tymi Chińczykami to chodziło mi o tych harujących obywateli a nie państwo.
Słuszna uwaga, ze wzrostu gospodarczego korzysta głównie mała część populacji Chin (chociaż lepsze to, niż nic) w dużych miastach - nierówności w tym kraju są podobne do tych w Stanach Zjednoczonych (wg współczynnika Giniego). Na szczęście władze dostrzegają ten problem i zamierzają go aktywnie zwalczać.

Żeby zadowolić spidera dodam, że ponoć dotychczasowa polityka władz Chin sztucznie utrzymywała te nierówności. Więc tak, tutaj państwo było złe, co dobitnie pokazuje, że Chiny nie mają z socjalizmem nic wspólnego, chociaż stanowią przykład, że duża kontrola państwa nad gospodarką (rynkową) może prowadzić do szybkiego wzrostu.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 20-12-2010 o 01:43.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2010, 22:44   #738
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Od dachu nad głową i wyżywienia do "raju" droga jest bardzo długa. Potrzeba by jednostki prawdziwie wyzwolonej od materialnych potrzeb, żeby tak tylko wyposażona potrafiła "czerpać z życia". Nawet jeśli w tej chwili dla wielu ludzi na świecie to jest szczyt marzeń - nie byłby nim, gdyby tylko go osiągneli.
Powiedz to stadom murzynów, ktorzy mieszkajac w Londynie na tzw. socjalu przez caly rok nic nie robia - bo po co? Mieszkanie od panstwa dostaly, z racji tzw. "bezrobocia" panstwo placi za nich rachunki (!!!) a dodatkowo dostaja od aparatu panstwowego pieniadze na stado dzieci, ktore chowaja na kolejnych nierobow. Czy to nie jest raj? Czy nie jest irracjonalne to, ze dopiero niedawno rzad w Londynie wprowadzil regulacje, ktore maksymalna kwote pomocy socjalnej ustalaja na srednia pensje krajowa?! Przeciez to oznacza, ze bylo spore grono ciapatych i czarnuchow, ktore z socjalu dostawalo wiecej niz SREDNIA PENSJA KRAJOWA! Za to, ze nic nie robili!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss
@Spider Na prawdę uważasz, że szybki wzrost gospodarczy za rządów PiS to zasługa tejże partii? A.. Dzięki, że nie interweniowała i nie uratowała stoczni dzięki czemu setki pracowników nie ma za co żyć. łuhu!
Oczywiscie, lepiej utrzymywac nierentownego trupa z pieniedzy wszystkich Polakow tylko dlatego, ze zwiazki zawodowe nie pozwalaja na prywatyzacje, bo straca swietne warunki pracy. W takiej sytuacji sa dwa wyjscia:
a) wprowadzic niezbedna restrukturyzacje tak, aby zaklad zaczal zarabiac na siebie
b) pozwolic zakladowi upasc
Innych racjonalnych sposobow nie ma.

Cytuj:
Ekhm. Dziwisz się, że nie masz obniżki podatku w Polsce jak wszystkie kraje na świecie tną budżety, niektóre bankrutują. O, tutaj świetny przykład. Politycy Grecji nic nie robili oprócz opieprzania się i wpisywania złych cyferek w raportach, politycy w Europie też nic nie robili z tymi złymi raportami - twoja utopia, nie przeszkadzali. Powiedz mi, jak teraz cudownie się żyje w Grecji szarym obywatelom?
Grecja upadla nie dlatego, ze politycy nic nie robili. Upadla dlatego, ze politycy najpierw wprowadzili takie rozwiazania, na ktore spoleczenstwo nie bylo stac, a gdy panstwo juz padalo - wtedy nie wprowadzili sensownych reform. Czy uwazasz za normalne, zeby pracownicy z budzetu dostawali tzw. pietnastki i szesnastki (czyli 15 lub 16 pensji na 12 miesiecy)? Gdyby nie wprowadzono chorego systemu, panstwo by nie padlo.

Cytuj:
Przepraszam, w stoczniach pracuje po paręnaście tysięcy ludzi, oraz utrata potencjału jaki miała stocznia. Z punktu widzenia polityki i kraju jest to strata.
A po co panstwu stocznie? Obronnosci nie zapewniaja, zyskow nie generuja, opinii w swiecie nie poprawiaja. Dalej - jaka byla korzysc, zeby je utrzymywac? Podaj przynamniej 2.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl
Daje im sie [rolnikom] dotacje, aby mogli obnizyc ceny.
I to jest glupota podwojna. Doplaca sie rolnikowi do produkcji, ktora jest calkowicie nieracjonalna. Po co utrzymywac pola uprawne na obszarze Holandii? Przez takie dzialania wlasnie rolnictwo z Europy jest niekonkurencyjne, wiec trzeba znowu doplacac, potem znowu i znowu i robi sie petla.

Cytuj:
Dzieje sie tak dlatego ze panstwo musi byc suwerenne i samowystarczalne w kwestii podstawowych udogodnien
Ok, zgoda - niech bedzie, ze jest to ochrona suwerennosci. Jednakze, aby zapewnic takie "strategiczne" zapasy, wcale nie trzeba doplacac do uprawy jakichs egzotycznych produktow, typu mandarynki, banany. Wystarczy wybrac kilka podstawowych warzyw czy owocow (np pszenica, pomidory, ogorki, jablka) - w razie ewentualnego embargo czy wojny, podstawowe potrzeby zostana zapewnione.

Cytuj:
le pomysl tak, ludzie gloduja ale panstwo sobie moze rozwijac bron jadrowa, mimi ze cala reszta swiata sie wscieka. Ale nic nie moga zrobic, bo moga ci walnac kazde embargo a Korea i tak bedzie stala tam gdzie stoi.
Panstwo stoi tylko dlatego, ze:
a) nie ma tam nic, co mogloby przyniesc jakiekolwiek zyski ewentualnemu okupantowi. Za to sa miliony glodujacych, kompletnie oglupionych i nieprzydatnych do niczego (z powodu braku jakiejkolwiek sensownej wiedzy) Koreanczykow
b) sankcje sa po cichu omijane dzieki przyzwoleniu Chin, a do Korei Pln dociera pomoc humanitarna w postaci zwynosci z calego swiata - glownie od znienawidzonej i wrogiej Korei Poludniowej

Nie wspominajac o tym, ze technologie wykorzystywane w armii polnocnokoreanskiej pamietaja druga wojne swiatowa (m.in bron, czolgi, artyleria), na stanie jest tez troche sprzetu z poznych lat 50 i wczesnych 60 oraz minimalna ilosc sprzetu zimnowojennego. Jedynym potencjalem sa miliony wyglodzonych i wypranych mozgow.

Cytuj:
Ja tak uwazam. Gdyby nie unia politycy mogliby ustanowic prawo ktore pozwoliloby firmom produkujacym odziez zatrudniac setki ludzi do pracy 15 godz dziennie za 2 euro miesiecznie. Wtedy mialbys Chiny w domu, i ceny tez jak z Chin. Jedyne pytanie to: Czy to byloby lepsze dla obywateli?
Bzdury. Istnieje stereotyp chinczyka pracujacego za grosze tylko dlatego, ze w ostatnich latach pseudo-komunisci z Chin umozliwili szarej, wiejskiej masie emigracje zarobkowa do bogatych obszarow panstwa. Gdyby nie to, to dalej siedzieliby w swoich wiochach bez pradu, wody i jezdzac na koniach. Co zabawne, w miastach chinskich (a jest tam bodajze 113 miast o ludnosci przekraczajacej milion osob, czyli niewiele mniejszych od naszej Warszawy) srednie pensje sa wieksze niz w Polsce. Wiec nie zdziw sie, jak kiedys spotkasz Chinczyka, ktory wysmieje cie z powodu twoich zarobkow.

Osobna sprawa jest tzw. wyzysk. Czy pracowanie za glodowe - w naszym rozumieniu - stawki jest czym zlym? Otoz nie. Ostatnio ogladalem program dokumentalny, w ktorym pozwolono wypowiedziec (w koncu!) osobom pracujacym w zakladzie produkujacym amerykanskie buty. Fabryka byla umiejscowiona w Nigerii i, o dziwo, pomimo tych "glodowych zarobkow" okazalo sie, ze placi 3 razy wiecej, niz firmy rodzime! Oczywiscie jednak lewackiej amerykanskiej studenciarni to przeszkadzalo (wiadomo, chcieli uszczesliwic swiat, prawa czlowieka i takie tam), wiec pod naporem opinii publicznej firma zamknela zaklad w Nigerii. Efekt? Dziewczyny pracujace tam poszly sie prostytuowac, a mezczyzni - krasc.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cacuss
A to oni tam wolnego rynku w Grecji nie mają?
Wolny rynek, na ktory nalozono zbyt wiele ograniczen, nie jest wolnym rynkiem.
Zreszta mozemy pokazac polski przyklad - ustawa Wilczka. Uchwalona w momencie, gdy PRL padal na pysk, wprowadzala praktycznie wolny rynek. Tylko 6 sfer gospodarki wymagalo uzyskania koncesji (m.in wyrob alkoholu, handel bronia) - obecnie juz 350 dziedzin wymaga pozwolenia od panstwa. Ale sluchaj sie dalej durniow z TV, ktorzy tluka do glowy, ze teraz mamy wolny rynek, konkurencje, cuda-niewidy.

Cytuj:
Nie. Nie żartuje.
III RP też powstała za przyzwoleniem armii? Powiedz to zastrzelonym górnikom.
Zastrzeleni gornicy byli wynikiem zwyklego wykonywania rozkazu. A praktycznie kazda zmiana systemu odbywala sie (lub nie) przy przyzwoleniu armii. Przyklady?
* Republika Weimarska -> III Rzesza - dojscie Hitlera do wladzy bylo mozliwe tylko dzieki temu, ze za soba mial paramilitarne oddzialy SA, ktore moglyby stawic opor armii niemieckiej broniacej starego systemu. Zakladajac oczywiscie, ze z niewiadomych przyczyn upodlona Reichswehra bronilaby Republiki
* utworzenie ZSRR - wojsko, skladajace sie w glownej mierze z chlopstwa i robotnikow, przegrywajace na wszystkich frontach wyraznie popieralo powstajace panstwo socjalistyczne. Od czego zaczela sie rewolucja bolszewicka? Od wystrzalu z krazownika Aurora
* stan wojenny w PRLu wprowadzilo wojsko
* Hiszpania? Porzadek zostal zaprowadzony, gdy wladze objal general Franco
* Komunizm w Chinach i Korei Polnocnej wprowadzaly odpowiednio wojska chinskie Mao-Zedonga i stalinowskie
* obecnie wladze w Birmie przejeli generalowie
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2010, 01:05   #739
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jednakze, aby zapewnic takie "strategiczne" zapasy, wcale nie trzeba doplacac do uprawy jakichs egzotycznych produktow, typu mandarynki, banany. Wystarczy wybrac kilka podstawowych warzyw czy owocow (np pszenica, pomidory, ogorki, jablka) - w razie ewentualnego embargo czy wojny, podstawowe potrzeby zostana zapewnione.
Tu sie jak najbardziej zgadzam. Ale widac tlusty urzednik uwaza ze mandarynki to podstawa diety.

Cytuj:
Bzdury. Istnieje stereotyp chinczyka pracujacego za grosze tylko dlatego, ze w ostatnich latach pseudo-komunisci z Chin umozliwili szarej, wiejskiej masie emigracje zarobkowa do bogatych obszarow panstwa. Gdyby nie to, to dalej siedzieliby w swoich wiochach bez pradu, wody i jezdzac na koniach. Co zabawne, w miastach chinskich (a jest tam bodajze 113 miast o ludnosci przekraczajacej milion osob, czyli niewiele mniejszych od naszej Warszawy) srednie pensje sa wieksze niz w Polsce. Wiec nie zdziw sie, jak kiedys spotkasz Chinczyka, ktory wysmieje cie z powodu twoich zarobkow.
Odnosilem sie do tego jak sweat shopy dzialaly w Chinach z 2 czy 3 dekady temu. Od tamtego czasu wiele sie tam zmienilo. Sweat shopy przenosily sie do Malezji, Laosu, I Filipin. A dalej do Afryki.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2010, 01:01   #740
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Oczywiscie, lepiej utrzymywac nierentownego trupa z pieniedzy wszystkich Polakow tylko dlatego, ze zwiazki zawodowe nie pozwalaja na prywatyzacje, bo straca swietne warunki pracy. W takiej sytuacji sa dwa wyjscia:
a) wprowadzic niezbedna restrukturyzacje tak, aby zaklad zaczal zarabiac na siebie
b) pozwolic zakladowi upasc
Innych racjonalnych sposobow nie ma.
Tak, jak najbardziej Cię popieram. Chodzi mi tylko o to, że można było przeprowadzić pkt. A oraz pkt. C, który potem opiszę. Wybiegając marzeniami, to stocznie mogłyby zbudować flotę dla polskiej marynarki, która musi być wkrótce wymieniona, ale wiadomo, że to tylko marzenia patrioty. A nikt się nie zajął restrukturyzacją, a zakładowi nie pozwolono upaść bo tego nie chciano tylko upadł. Nikogo po prostu to nie obchodziło, a szkoda, bo była stocznia zbudowana, z doświadczeniem, czyli potencjał był. A co do pkt C, to można było ją także sprzedać przed kryzysem, gdy byli chętni i była możliwość. Potem to już tylko ściemniarska jakaś propozycja przyszła i wszystko się sypnęło.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Grecja upadla nie dlatego, ze politycy nic nie robili. Upadla dlatego, ze politycy najpierw wprowadzili takie rozwiazania, na ktore spoleczenstwo nie bylo stac, a gdy panstwo juz padalo - wtedy nie wprowadzili sensownych reform. Czy uwazasz za normalne, zeby pracownicy z budzetu dostawali tzw. pietnastki i szesnastki (czyli 15 lub 16 pensji na 12 miesiecy)? Gdyby nie wprowadzono chorego systemu, panstwo by nie padlo.
Hahaha, myślę, że normalne jeśli patrzeć na świat przez pryzmat swojego podwórka. O ile się nie mylę to górnicy teraz walczą o 18 bo im 16, dopłaty do wakacji, dla dzieci do szkoły, dodatkowo pieniądze, jeśli kopalnia zarabia a nie traci, wcześniejsze emerytury to za mało. A nie są to małe kwoty, bo średnia górnika to 8 tysięcy zł. Kocham demokratyczne państwa gdzie kilofem i paleniem opon można zarabiać miliony.
A co do Grecji to racja, chodziło mi o to, że nie naprawili potem tego systemu. Ale to chyba było niemożliwe w kraju, który po tym jak się okazało że te wszystkie machlojstwa wyszły cieszył się, że żył za nie swoje pieniądze i wszystkich w trąbę zrobił. Inna rzecz, że teraz cierpią.







Cytuj:
Panstwo stoi tylko dlatego, ze:
a) nie ma tam nic, co mogloby przyniesc jakiekolwiek zyski ewentualnemu okupantowi. Za to sa miliony glodujacych, kompletnie oglupionych i nieprzydatnych do niczego (z powodu braku jakiejkolwiek sensownej wiedzy) Koreanczykow
b) sankcje sa po cichu omijane dzieki przyzwoleniu Chin, a do Korei Pln dociera pomoc humanitarna w postaci zwynosci z calego swiata - glownie od znienawidzonej i wrogiej Korei Poludniowej
a) Są kolejne ręce do pracy które za psie pieniądze mogłyby robić wszystko, wchodzący kapitalizm, myślę, że dużo ludzi chętnie by widziało wyzwolenie Korei Płn., bo można by tam zbić trochę fortuny
b) Chiny dają największą pomoc Korei Płn., gdyby nie Chiny to ludzie tam by nie przeżyli. Żadnych paliw opałowych, minimalne jedzenie, poumierali by oraz obalili by reżim, co jest nie na rękę Chinom, którym nikt się nie przeciwstawi, bo ich gospodarka nakręca inne, także mamy zagwostkę nie do rozwiązania.


Cytuj:
Bzdury. Istnieje stereotyp chinczyka pracujacego za grosze tylko dlatego, ze w ostatnich latach pseudo-komunisci z Chin umozliwili szarej, wiejskiej masie emigracje zarobkowa do bogatych obszarow panstwa. Gdyby nie to, to dalej siedzieliby w swoich wiochach bez pradu, wody i jezdzac na koniach. Co zabawne, w miastach chinskich (a jest tam bodajze 113 miast o ludnosci przekraczajacej milion osob, czyli niewiele mniejszych od naszej Warszawy) srednie pensje sa wieksze niz w Polsce. Wiec nie zdziw sie, jak kiedys spotkasz Chinczyka, ktory wysmieje cie z powodu twoich zarobkow.
Średnie pensje nic nie mówią. Zatrudnię Cię za 10zł, a sam dzięki temu będę brał 4900zł. Średnia 2500 nie tak źle. A po drugie jakoś nie chce mi się wierzyć, że Ci ludzie robiący buty mają wysokie zarobki, bo jakoś mi to nie pasuje to ich warunków pracy - ludzie śpiący na korytarzu na materacach tyrający po 16h na dobę. Poza tym pogłoski o obozach pracy tam mogą jak najbardziej być prawdą, no a tam to chyba średniej krajowej to nie zarabiają.

Cytuj:
Osobna sprawa jest tzw. wyzysk. Czy pracowanie za glodowe - w naszym rozumieniu - stawki jest czym zlym? Otoz nie. Ostatnio ogladalem program dokumentalny, w ktorym pozwolono wypowiedziec (w koncu!) osobom pracujacym w zakladzie produkujacym amerykanskie buty. Fabryka byla umiejscowiona w Nigerii i, o dziwo, pomimo tych "glodowych zarobkow" okazalo sie, ze placi 3 razy wiecej, niz firmy rodzime! Oczywiscie jednak lewackiej amerykanskiej studenciarni to przeszkadzalo (wiadomo, chcieli uszczesliwic swiat, prawa czlowieka i takie tam), wiec pod naporem opinii publicznej firma zamknela zaklad w Nigerii. Efekt? Dziewczyny pracujace tam poszly sie prostytuowac, a mezczyzni - krasc.
Niezbyt przyjemne, ale Nigeria a Chiny to inna rzeczywistość. Apropo Amerykanów, to po prostu ręce opadają bo nic sensownego jako komentarz chyba nie da się powiedzieć.

Cytuj:
Wolny rynek, na ktory nalozono zbyt wiele ograniczen, nie jest wolnym rynkiem.
Zreszta mozemy pokazac polski przyklad - ustawa Wilczka. Uchwalona w momencie, gdy PRL padal na pysk, wprowadzala praktycznie wolny rynek. Tylko 6 sfer gospodarki wymagalo uzyskania koncesji (m.in wyrob alkoholu, handel bronia) - obecnie juz 350 dziedzin wymaga pozwolenia od panstwa. Ale sluchaj sie dalej durniow z TV, ktorzy tluka do glowy, ze teraz mamy wolny rynek, konkurencje, cuda-niewidy.
Ale ja się bardzo ciesze, że wyrób alkoholowy i handel bronią jest zakazany. Co prawda mogliby pozwolić na robienia ileś tam litrów na własny użytek, ale niekoniecznie. Ostatecznie mógłbym dopuścić wolny rynek alkoholowy ale tylko przy jednoczesnym podniesieniu podatku na co ludzie by nie pozwolili. Produkcja papierosów, o ile jest zakazana to też się cieszę. A jakie są pozostałe 347 dziedziny, bo jeśli produkcja czołgów, bomb atomowych, odpadów radioaktywnych lub innych wpływających bardzo destrukcyjnie na naturę to jestem za, a nawet bardzo za. Jedyne czemu jestem przeciw to zakazie budowania własnych elektrowni wiatrowych, albo raczej, nie przeciw, tylko za ułatwieniem tego.

Cytuj:
Zastrzeleni gornicy byli wynikiem zwyklego wykonywania rozkazu. A praktycznie kazda zmiana systemu odbywala sie (lub nie) przy przyzwoleniu armii. Przyklady?
* stan wojenny w PRLu wprowadzilo wojsko
Myślę, że trochę na złe rozumowanie zszedł ten temat. Tak samo można powiedzieć, że przewrót to wynik także władz oraz zwykłych obywateli, czym włączamy wszystkich do rewolucji co po części jest racja. Ale wprowadzenie stanu wojennego i wykonanie rozkazu to nie było ani chiche ani głośne przyzwolenie wojska dla rewolucji. Rozkaz strzelania powstał, żeby stłumić rewolucję (czyli przeciw był), wykonanie rozkazu - strzelanie do zwykłych ludzi i zabijanie ich (także przeciw rewolucji), wprowadzenie stanu wojennego (gdy trwała pokojowa przemiana kraju - także ruch przeciw rewolucji), stan wojenny sam w sobie nie był rewolucją, trzeba to rozpatrzeć na większej płaszczyźnie, czyli rewolucją była solidarność, a stan wojenny, jego przeciwnikiem. Stan wojenny zresztą został wprowadzony przez władze oraz wojsko, bo władze wydały rozkaz, a wojsko wprowadziło. Wszystko oczywiście ze strachu, że rewolucja całkowicie zostanie przeprowadzona.
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )

Ostatnio edytowany przez Cacuss - 22-12-2010 o 01:07.
Cacuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.


Powered by vBulletin 3