Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 28-06-2008, 19:22   #61
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gardlo_Sobie_Podrzynam Pokaż post
Prawie większość osób spotkanych przeze mnie kompletnie nie umie sie wysławiać po Polsku, a co dopiero używać innego języka.
Nie badz taki hop Mowisz, ze osoba piszaca newsa robi bledy stylistyczne itd. Sam w tym zdaniu popisales sie swoja znajomoscia gramatyki/stylistyki. News byl tlumaczony na szybko by wszyscy dowiedzieli sie o nim jak najszybciej dlatego literowki sa normalna rzecza. Do tego slowa ktore pozostaly angielskie, mialy takie pozostac. Co do fotek to powiem tylko tyle - mylisz sie.

@topic
oby do update
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein
Snagoth jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-06-2008, 19:24   #62
izzo_rgen
Użytkownik forum
 
izzo_rgen's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2008
Lokacja: Świnoujście

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Izzorgen
Profesja: Elite Knight
Gildia: Pretoria
Świat: Honera
Poziom: 89
Skille: 82/80
Poziom mag.: 6
izzo_rgen ma numer GG 7228643
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gardlo_Sobie_Podrzynam Pokaż post
OFFTOPIC:
No, a teraz napiszę parę słów na temat tego co tu się dzieję, na BYŁEJ supported fansite. Po pierwsze.. co to ma być za news? Ten PAN (wątpie czy ma chociaż 15 lat, patrząc na bogactwo językowe) wali takie błędy stylistyczne i gramatyczne, że głowa mała..nie dziwota, że Tibia.pl została wywalona z S.F....ogólnie wydaje mi się, że to właśnie dzięki tej stronie, scena polskiej Tibi upadła na samo dno. Prawie większość osób spotkanych przeze mnie kompletnie nie umie sie wysławiać po Polsku, a co dopiero używać innego języka. Już w samym tym temacie widzę słowa: "Lot" "paLLadyn"... bardzo ładnie spolszczone słowa..szkoda tylko, że paladyn się pisze przez JEDNO 'L'... btw. po co kradniecie obrazki z S.Fs? Czy dostaliście pozwolenie? Bo każda strona ma zastrzeżone prawa, czyli nie wolno używać zawartości stron bez zgody administratora (chyba, że dostaliście taką zgodę, w tym momencie zwracam honor!) Jeszcze sobie wrócę do spolszczania wyrazów...może trochę konsekwencji w czynach? jak już wszystko przerzucacie na polski, to wszsytko, a nie, że połowa słów pozostaje po angielsku...no i czasem też zwracajcie uwagę na poprawną formę podczas zmian językowych - używanie apostrofów chociażby.
Generalnie to masz racje. Ale nie sądzę, że dostali zgodę na to bo pewnie nawet nie ubiegali się o nią Myślisz, że inne S.F. by pozwoliły ?Ale z drugiej strony wielu osobą, którym nie chce się nawet wejść na inne supporty to się przydaje ; ) Chociaż.. nie znać języka obcego, w tym przypadku angielskiego w tych czasach jest wg. mnie ``problemem``.

@Topic
Update całkiem niezły.. co więcej bardzo fajny. Jak zawsze są plusy i minusy ale to na marginesie.

@DO OSÓB DYSKUTUJĄCYCH O PRZYSZŁOŚCI `TIBI`
Może lepiej `nie wybiegajcie` tak w przyszłość ? Jak Wam zacznie się nie podobać albo już się nie podoba to nie grajcie. Cipsoft się nie będzie martwić.

@UP
Cytuj:
Nie badz taki hop Mowisz, ze osoba piszaca newsa robi bledy stylistyczne itd. Sam w tym zdaniu popisales sie swoja znajomoscia gramatyki/stylistyki. News byl tlumaczony na szybko by wszyscy dowiedzieli sie o nim jak najszybciej dlatego literowki sa normalna rzecza. Do tego slowa ktore pozostaly angielskie, mialy takie pozostac. Co do fotek to powiem tylko tyle - mylisz sie.
Wszyscy mogli się dowiedzieć w specjalnie przeznaczonym do tego dziale z TS. Zdjęcia + informacje. Jest tam sporo stron (też offtopujących) i można się trochę dowiedzieć A co do fotek to może i troche przesada z prawami do nich ale inne supporty mogą sobie po prostu tego nie życzyć.

Ostatnio edytowany przez izzo_rgen - 28-06-2008 o 19:32.
izzo_rgen jest offline  
stary 28-06-2008, 19:45   #63
Ikaring
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W pierwszym poście jest napisane że palladyni nie będą chodzić już sperami.
Ale czemu jak dalej nie będą mieć wystarczająco cap aby udźwignąć co najmniej 1 bp of uh i 500 strzał lub bełtów?.100 strzał wydaje mi sie ze 80cap.
Mam nadzieje ze te nowe bronie będą ciut lżejsze
 
stary 28-06-2008, 19:49   #64
K4R0L
Użytkownik Forum
 
K4R0L's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2008
Lokacja: Gdynia

Posty: 226
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Aldora
K4R0L ma numer GG 11850984 Send a message via Skype™ to K4R0L
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred Druid of Pacera Pokaż post
Również i wysłannicy wody otrzymali nowy wygląd
WOW! [MONSTER]Water Elemental[/MONSTER]! W życiu takiego nie widziałem...
__________________
Na temat fake'ów:
Ukryty tekst:
Przygódki Etrosa <--Look, Rate, Comment

Ukryty tekst:
Już w Krótce-Przemytnik
K4R0L jest offline  
stary 28-06-2008, 20:14   #65
Soanvig
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 06 2008

Posty: 5
Domyślny

Aha thx za odp. Mi sie najbardziej podoba pomysł z tym okienkiem do kupowania. Nie będzie trzeba łazić do tych cholernych tabliczek i pytać się ko każdy przedmiiot żeby znać cenę,.
Soanvig jest offline  
stary 28-06-2008, 20:37   #66
X_Dino_X
Użytkownik Forum
 
X_Dino_X's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2007

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Unitera
X_Dino_X ma numer GG 7386792
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Soanvig Pokaż post
Mi sie najbardziej podoba pomysł z tym okienkiem do kupowania. Nie będzie trzeba łazić do tych cholernych tabliczek i pytać się ko każdy przedmiiot żeby znać cenę,.
Yhym. Mi się też ten pomysł podoba. Potwory wyglądają ciekawie i nowy sprzęt też

Chcę już to wszystko zobaczyć naprawdę.
X_Dino_X jest offline  
stary 28-06-2008, 20:50   #67
odkrywcaa
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 06 2008

Posty: 14
Domyślny

Czy ktoś wie albo domysla się czy będą nowe serwerki?
odkrywcaa jest offline  
stary 28-06-2008, 20:55   #68
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez odkrywcaa Pokaż post
Czy ktoś wie albo domysla się czy będą nowe serwerki?
Ja wiem, kliknij mnie!
Rybzor jest offline  
stary 28-06-2008, 20:56   #69
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez odkrywcaa Pokaż post
Czy ktoś wie albo domysla się czy będą nowe serwerki?
Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że CipSoft szykuje dla nas nowy server. A dlaczego tak myślę? Ze względu na sondę na tibia.com pod tytułem (nie pamiętam dokładnie tytułu) "Jaką profesję wybrałbyś na nowym serverze?".

@Up:
Dlatego "pewności nie mam" xP
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.

Ostatnio edytowany przez GargoinX - 28-06-2008 o 20:58.
GargoinX jest offline  
stary 28-06-2008, 21:11   #70
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gargoin_rtn Pokaż post
Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że CipSoft szykuje dla nas nowy server. A dlaczego tak myślę? Ze względu na sondę na tibia.com pod tytułem (nie pamiętam dokładnie tytułu) "Jaką profesję wybrałbyś na nowym serverze?".
Jak dla mnie taka sonda bardziej mogła by służyć oszacowaniu jaka profesja jest najpopularniejsza, gdyby chciało się prowadzić dalszą balansację. Oczywiście idealny balans byłby wtedy gdyby każda osiągnęła po 25% głosów.

Mniej prawdopodobna jest teza, że sonda ta jest po to aby sprawdzić czy nowe serwery są potrzebne, wtedy raczej zrobili by prosto z mostu "czy porzuciłbyś swoją obecną postać dla gry na nowym serwerze" czy coś w tym stylu.
Rybzor jest offline  
stary 28-06-2008, 21:30   #71
Gardlo_Sobie_Podrzynam
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2008

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 9
Skille: 39/37
Poziom mag.: 2
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snagoth Pokaż post
Nie badz taki hop Mowisz, ze osoba piszaca newsa robi bledy stylistyczne itd. Sam w tym zdaniu popisales sie swoja znajomoscia gramatyki/stylistyki. News byl tlumaczony na szybko by wszyscy dowiedzieli sie o nim jak najszybciej dlatego literowki sa normalna rzecza. Do tego slowa ktore pozostaly angielskie, mialy takie pozostac. Co do fotek to powiem tylko tyle - mylisz sie.
Co prawda, to prawda... źle użyłem tego sformułowania.

Do pisania newsów powinny być wyznaczane osoby kompetentne, umiejące pisać i tłumaczyć szybko nie potykając sie od strony gramat/ortogr etc.

A zdjęcia... no wiesz, część jest przeznaczona SPECJALNIE dla danego S.F. Kiedyś tibia.pl też miała swoje własne.

Ostatnio edytowany przez Gardlo_Sobie_Podrzynam - 28-06-2008 o 21:32.
Gardlo_Sobie_Podrzynam jest offline  
stary 28-06-2008, 21:49   #72
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Ok to i ja coś dopowiem i po czepiam się : P
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snagoth Pokaż post
Nie badz taki hop Mowisz, ze osoba piszaca newsa robi bledy stylistyczne itd. Sam w tym zdaniu popisales sie swoja znajomoscia gramatyki/stylistyki. News byl tlumaczony na szybko by wszyscy dowiedzieli sie o nim jak najszybciej dlatego literowki sa normalna rzecza. Do tego slowa ktore pozostaly angielskie, mialy takie pozostac. Co do fotek to powiem tylko tyle - mylisz sie.
Sry mate, ale argument, że tłumaczenie wystawione 24h po ukazaniu się niusa na tibia.com, zostało pisane "na szybko" i mogą się tam znajdować błędy jakoś do mnie nie dociera (i pewnie nie tylko do mnie)

Sam tłumaczyłem niusy w 5 min po ukazaniu się, na szybko i chyba za często mi błędów nie wytykano : P
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gardlo_Sobie_Podrzynam Pokaż post
Po pierwsze.. co to ma być za news? Ten PAN (wątpie czy ma chociaż 15 lat, patrząc na bogactwo językowe) wali takie błędy stylistyczne i gramatyczne, że głowa mała..nie dziwota, że Tibia.pl została wywalona z S.F
Primo... co tu ma wiek do rzeczy? Niektórzy w wieku 15 lat potrafią osiągnąć więcej niż nie jeden 25 latek?
Secondo... jakość tłumaczenia to kwestia gustu, dla mnie nie było aż takie złe (nie wspominam, że przeciętny tibijczyk z przeczytania newsa wynosi jedynie wrażenia po obejrzanych obrazkach )
Throldo... wywalenie Tibia.pl z SF ma taki związek z niusami jak piernik z wiatrakiem ; d
Cytuj:
....ogólnie wydaje mi się, że to właśnie dzięki tej stronie, scena polskiej Tibi upadła na samo dno. Prawie większość osób spotkanych przeze mnie kompletnie nie umie sie wysławiać po Polsku, a co dopiero używać innego języka. Już w samym tym temacie widzę słowa: "Lot" "paLLadyn"... bardzo ładnie spolszczone słowa..szkoda tylko, że paladyn się pisze przez JEDNO 'L'...
No, mogę się po części zgodzić
Cytuj:
btw. po co kradniecie obrazki z S.Fs? Czy dostaliście pozwolenie? Bo każda strona ma zastrzeżone prawa, czyli nie wolno używać zawartości stron bez zgody administratora (chyba, że dostaliście taką zgodę, w tym momencie zwracam honor!)
Domyślam się, że kiepski z Ciebie prawnik. Gdyby Tibia.pl łamała w jakikolwiek sposób prawo umieszczając fotki z innych supported fansites, to pewnie ktoś z administracji strony czy nawet moderacji by zainterweniował.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 28-06-2008 o 21:52.
Rybzor jest offline  
stary 28-06-2008, 21:58   #73
Gardlo_Sobie_Podrzynam
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2008

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 9
Skille: 39/37
Poziom mag.: 2
Domyślny

No ok, z tymi obrazkami to przesadziłem...ale...ALE! i tak, jak dla MNIE branie tych obrazków z takim pierdzielnym napisem tibia.br or whateve' to mija się z celem... już lepiej dać tylko te obrazki co są na tibia.com, a powiedzieć, że reszta na S.Fs...takie moje zdanie...
Z tym wiekiem to zależy...bo rzeczywiście pojawiają się jednostki wybitne, ale właśnie w takim wieku (lat 15naście) używa się dość "niskolotnych" zwrotów, bo to tylko gimnazjum...oczywiście -> to tylko moje zdanie!

No, a co do tego wywalenia, to ja wiem, że to nie przez newsy... tylko, że jak strona może się uważać za SUPPORTED, jeśli siada już na stronie głównej? btw, w newsie wcześniejszym pojawiło się słowo: teaster... może chodziło o toster?

Ostatnio edytowany przez Gardlo_Sobie_Podrzynam - 28-06-2008 o 22:03.
Gardlo_Sobie_Podrzynam jest offline  
stary 28-06-2008, 22:04   #74
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gardlo_Sobie_Podrzynam Pokaż post
No ok, z tymi obrazkami to przesadziłem...ale...ALE! i tak, jak dla MNIE branie tych obrazków z takim pierdzielnym napisem tibia.br or whateve' to mija się z celem... już lepiej dać tylko te obrazki co są na tibia.com, a powiedzieć, że reszta na S.Fs...takie moje zdanie...
Racja, ja tam napisałem:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Aaa i jeszcze jedno; wystawianie tylu fotek w niusie do tak małej ilości tekstu nie jest dobrym pomysłem, prócz tego że fotki trochę ważą to nie za ładnie to wygląda. Lepiej walnąć wszystkie dodatkowe fotki (prócz tych z niusa) do jakiegoś postu w komentarzach i umieścić odnośnik do niego w niusowym poście.
Cytuj:
Z tym wiekiem to zależy...bo rzeczywiście pojawiają się jednostki wybitne, ale właśnie w takim wieku (lat 15naście) używa się dość "niskolotnych" zwrotów, bo to tylko gimnazjum...oczywiście -> to tylko moje zdanie!
Weź pod uwagę to, że na stanowisko umożliwiające wystawianie newsów wybierane są m in właśnie te "wybitne jednostki"

Cytuj:
No, a co do tego wywalenia, to ja wiem, że to nie przez newsy... tylko, że jak strona może się uważać za SUPPORTED, jeśli siada już na stronie głównej? btw, w newsie wcześniejszym pojawiło się słowo: teaster... może chodziło o toster?
Być może, w końcu tosty to fajna sprawa, a tak poważniej; literówka, nigdy nie miałem dobrego zdania o osobach czepiających się takich błędów ;;


@down
Zależy co rozumiesz przez sformowanie "przeciętny tibijczyk" : P

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 28-06-2008 o 22:27.
Rybzor jest offline  
stary 28-06-2008, 22:14   #75
Tihvelo
Użytkownik forum
 
Tihvelo's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2008

Posty: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
(nie wspominam, że przeciętny tibijczyk z przeczytania newsa wynosi jedynie wrażenia po obejrzanych obrazkach )
Przeciętny?
Moim zdaniem są to tylko odwrotności tych "wybitnych jednostek".

Topic:

Zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Pozdrawiam
Tihvelo jest offline  
stary 28-06-2008, 22:23   #76
Kubaland
Użytkownik Forum
 
Kubaland's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2006

Posty: 97
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Super te potwory, chociaż większość ma mnie na strzała
Kubaland jest offline  
stary 28-06-2008, 22:25   #77
Angelico
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

I tak wciaz uwazam, ze najlepiej jakby cofneli tibie do 7.6 ;] ;]
 
stary 28-06-2008, 22:26   #78
rooyallek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ciekawe czy te monsters zmienią coś w miejscu dal expa 100+ ms ~~wątpie, chociaż te wyrm zapowiadają się nieżle.Zobaczymy

A powie ktoś w końcu kiedy ten update??
 
stary 28-06-2008, 22:27   #79
Gardlo_Sobie_Podrzynam
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2008

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 9
Skille: 39/37
Poziom mag.: 2
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Weź pod uwagę to, że na stanowisko umożliwiające wystawianie newsów wybierane są m in właśnie te "wybitne jednostki"
Hmmm... no to patrz panie Rybo, jeżeli są to właśnie te wybitne, albo wybitniejsze jednostki to moim zdaniem powinny znać język angielski przynajmiej na takim poziomie, aby DOBRZE tłumaczyć newsy zamieszczane na tibia.com. Posprawdzałem sobie jak wygląda news na głównej stronie, a jak na rodzimej tibia.pl no i co ja widzę:
Cytuj:
Santiago's cellar is infested with those nasty
natomiast na polskiej stronie mamy:
Cytuj:
będzie pokój Santiago, który jest nimi zainfekowany.
Primo: jak pokój może być czymś zainfekowany?
Secondo: infested, a infected to są dwa różne wyrazy...
Terzo: Cellar - piwnica, a nie pokój...

no i dalej...
Cytuj:
The little green monsters got a facelift and were unified with two newly discovered relatives.
tłumaczenie:
Cytuj:
Te małe, zielone stworki zostały obdarzone dwoma, zupełnie nowymi gatunkami
No po prostu nie pasuje tutaj słowo gatunek.. raczej, hmmm... odmiana, profesja... dunno

W sumie tyle się dopatrzyłem, wiem... może mało, może każdemu się przydarzyć, ale...jakbym zaczął sprawdzać po kolei wszystkie newsy, to zebrałoby się tego sporo. MOŻE!

Ostatnio edytowany przez Gardlo_Sobie_Podrzynam - 28-06-2008 o 22:36.
Gardlo_Sobie_Podrzynam jest offline  
stary 28-06-2008, 22:37   #80
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gardlo_Sobie_Podrzynam Pokaż post
Z tym wiekiem to zależy...bo rzeczywiście pojawiają się jednostki wybitne, ale właśnie w takim wieku (lat 15naście) używa się dość "niskolotnych" zwrotów, bo to tylko gimnazjum...oczywiście -> to tylko moje zdanie!
A tu żeś przygrzał... wiek nie ma nic do rzeczy w takich sprawach. Owszem, może i masz rację, że większość dzieci używa tak jak ty to określiłeś "niskolotnych zwrotów", ale według mnie w gimnazjum to jest rzadkością. Może jeszcze w pierwszej klasie gimazjum takich zwrotów się używa, ale w wieku 15 lat, moim zdaniem używa się już bardziej "wyrafinowanych" (dobrze napisałem? 0o) słów. Więc mi tu nie pieprz nic o wieku x.X
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.
GargoinX jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:35.


Powered by vBulletin 3