Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-12-2011, 21:14   #241
Biohazardzista
Użytkownik forum
 
Biohazardzista's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2011
Lokacja: Rookgaard

Posty: 5
Stan: Niegrający
Imię: Sokal
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 1??
Skille: 10/10
Poziom mag.: ??
Domyślny

server log w tamtych czasach mogłeś wyłączyć o ile się nie mylę

pamiętam jeszcze jak szukałem gdzie go załączyć, a gdy go załączyłem był pusty . . . więc lipa

A co do minosa mógł to być sheng lecz zdziwiło mnie to że zadał mi cios 75hp

Ostatnio edytowany przez Biohazardzista - 28-12-2011 o 21:14. Powód: mała literówka
Biohazardzista jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-12-2011, 21:21   #242
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Dodam tylko, że wielu z nas pamięta Tibię przed 7.6 i jakoś wtedy drzwi także były zamknięte... Nie ściemniaj, nie przejdzie to tutaj. Tak samo nie da się maga wypuścić - wolno biegać po komnacie może jedynie sheng. Mino Mag jest jeszcze silniejszy.

Nigdy nie można było wyłączyć server loga.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2011, 19:40   #243
Kanfarus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 05 2008

Posty: 64
Domyślny

Można wyłączyć server log'a, ale nie zwykłymi opcjami w grze tylko edytując clienta, i to wyłączyć na stałe, nie da się go potem włączyć w grze tylko ponownie edytując client, a na to trzeba mięc skilla, którego wnioskuje nie posiadasz...

Na TNP pewnie nooby zamiast powiedzieć Ci, że widziałeś Shenga to pewnie zaczęły wyzywać, typowe dla tamtego dziecinnego forum..

Co do Mino Maga to Slythia ma rację Nie da się go wypuścić...
A Sheng zadaje obrażenia z magii, więc eq nie wiele pomaga, w sumie to nic.

Jak to się EXITOWAŁ? dał exita? to przecież kick jest po 15 sekundach...
exitować to można też w znaczeniu uciec...

Hmm wgl server log został dość niedawno wprowadzony, wcześniej był default, ale i tak widać było kto zabiera obrażenia (defaulta też nie dało się wyłączyć, oprócz opcji edytowania clienta)
Kanfarus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2011, 22:10   #244
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Co do strzału za 75hp - dmg od energy fielda + dmg o samego shenga i sprawa załatwiona.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2012, 01:43   #245
Biohazardzista
Użytkownik forum
 
Biohazardzista's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2011
Lokacja: Rookgaard

Posty: 5
Stan: Niegrający
Imię: Sokal
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 1??
Skille: 10/10
Poziom mag.: ??
Domyślny

Co do tego strzału za 75 to chodziło mi o to ze o on mi zadal to 1 ciosem

Na necie gdzies sprawdzilem ze sheng zadaje obrazenia max 40
A patrzac na mm pisze ze osiagaja nawet stu , w moim przypadku ja mialem max
14 Lv a skile i eq tez niczego sobie
Jedynie co moge jescze dodac to to ze przegladnalem ten stary temat i wiem ze zdarzylo sie to w lutym w 2010 roku jestem w 90 % pewien ze byl to minomag

Sory za ortografie ale pisze do was z androdida
Biohazardzista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2012, 05:02   #246
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Słabo sprawdziłeś w necie.

Sheng:
Est. Max. Damage: 80+ (120+ with summons) hp per turn
http://tibia.wikia.com/wiki/Sheng

Maguś:
Est. Max. Damage: 205 hp per turn
http://tibia.wikia.com/wiki/Minotaur_Mage

Na 14 poziomie masz 215 punktów życia, tak więc spotkanie się z magiem skończyłoby się dla ciebie wąchaniem kwiatków od spodu. Poza tym, jakiekolwiek pojawienie się maga poza pokojem nie przeszłoby cicho - niemal od razu pojawiło by się mnóstwo chętnych do jego zabicia, pełno zdjęć i tematów na forum. Jakoś tego nie widzę. Tak więc na 200% był to sheng i dalsze wmawianie sobie, że jesteś tak fajny i jako jedyny spotkałeś mino maga na rooku jest bezsensowne.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2012, 11:06   #247
Biohazardzista
Użytkownik forum
 
Biohazardzista's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2011
Lokacja: Rookgaard

Posty: 5
Stan: Niegrający
Imię: Sokal
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 1??
Skille: 10/10
Poziom mag.: ??
Domyślny

Na rookie.pl czy cos takiego znalazlen wlasnie . I tam wyraznie pisalo ze sheng i minuś
Zjadaja tyle hp co napisalem
A co do exita to masz takie cos jak exit i logout , wiec on exitnal sie i pozostal tylko kurz po nim
Biohazardzista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-01-2012, 16:45   #248
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

A nie pomyslales ze przed toba bylo tysiace takich ludzi jak ty ktorym sie wydawalo ze to byl mm a potem sie okazywalo ze to tylko sheng
To nie jest tibia 5.0 ze jestes sam ktory doswiadczyl czegos osobnego
__________________
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2012, 23:42   #249
rakhal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2012

Posty: 121
Domyślny

Mam pytanie, czy mógłby ktoś wygrzebać kiedy został dodany spike sword z wysepką i co jeszcze zostało dodane w tym samym update .
Parę spraw które mogą się przydać .
1.Koleś który ma młyn można u niego kupić klucz za 100gp lecz nie testowałem co można nim otworzyć .
2.A może 2 osoby stają na 2 kratkach a 3 pociaga za dzwignie toma ?
Npc w edron nie lubi maga może miecz został wykuty żeby go zabić ?
3.Słyszałem teorie że najpierw trzeba się dostać do ghula jeśli go zabijemy tworzy się teleport do Maga jesli go zabijemy znowu pojawia się teleport do skrzynki z spike swordem .
4.Niewidzialni orkowie .
Podobno w jednym miejscu widać odgłosy orków a pod tym miejscem nie ma żadnych jaskiń .

Jest to dużo teori które czytałem ( potwierdziłem tylko 1 )
jesli czegos sie dowiem to napisze
rakhal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2012, 10:51   #250
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@ty tam wyżej
Weź nie pierdol głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. To są historyjki wyssane z palca.
@topik
09:49 ja [62]: sword of fury
09:49 Knightmare: Sorry, I'd like to discuss this topic only with Rookgaard characters. You are too high a level, the topic would only bore you.

Chyba możemy spodziewać się odwiedzin Knightmare na naszej wyspie!
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?

Ostatnio edytowany przez Vermilion - 19-01-2012 o 10:57.
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2012, 22:40   #251
Kanfarus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 05 2008

Posty: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
@ty tam wyżej
Weź nie pierdol głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. To są historyjki wyssane z palca.
@topik
09:49 ja [62]: sword of fury
09:49 Knightmare: Sorry, I'd like to discuss this topic only with Rookgaard characters. You are too high a level, the topic would only bore you.

Chyba możemy spodziewać się odwiedzin Knightmare na naszej wyspie!
Hahahaha
Nie.

Nie będzie knightmare zapewne na rooku, jeśli przypuszczać coś na logikę to specjalnie tak mówi by nikt się nie dowiedzał czy to prawda czy fałsz, bo jakby napisał, coś innego to by ludzie uznali to za oficjalną odpowiedź cipsoftu, bo knightmare ma największy wpływ na fabułę w tej grze i jego odpowiedź by musiała być w chuuj obszerana czy coś, ale też nie chcą by bylejaki noob zdobył spike'a bo wtedy byłaby to broń taka jak katana.. zwykły quest..

Ciekawi mnie czy Knightmare naprawdę odpowie w języku 469, bo niektórzy mówią, że za to daje Anniversary Cake~~ (nie wiem czytoprawda ;p)_
Kanfarus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2012, 03:24   #252
MoGreene
Użytkownik Forum
 
MoGreene's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2004
Lokacja: Piła
Wiek: 37

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 82
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
MoGreene ma numer GG 3489810
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
@ty tam wyżej
Weź nie pierdol głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. To są historyjki wyssane z palca.
@topik
09:49 ja [62]: sword of fury
09:49 Knightmare: Sorry, I'd like to discuss this topic only with Rookgaard characters. You are too high a level, the topic would only bore you.

Chyba możemy spodziewać się odwiedzin Knightmare na naszej wyspie!
Ta rozmowa to najprawdopodobniej fake. Knightmare nie popełnia aż tak banalnych błędów gramatycznych.
__________________


*With great power comes great responsibility.
____________________________________________
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them,
One Ring to bring them all
And in the darkness bind them"
____________________________________________
Persistence will be greated.
____________________________________________
Bloodbrother in sword to Przemoprymass.
MoGreene jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2012, 04:43   #253
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Nie widzę tu błędów. Chyba że chodzi Ci o "you are [...] a level", co faktycznie chyba nie jest zbyt poprawne ("jesteś poziomem"), ale tak się w MMO przyjęło.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2012, 09:17   #254
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jaki fake, NPC stoi w jailu Thais.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-01-2012, 14:21   #255
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

A więc znowu wątek z maze of furry, może naprawdę można przez niego przejść?
__________________
Najlepszą odpowiedzą na głupie posty jest ich ignorancja.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2012, 13:16   #256
Hubertoo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2007

Posty: 181
Domyślny

Mnie się niestety wydaje, że Cipsoft zrobił te miejsca jako ozdoby a cała historia jest częścią fabuły. Ten temat jest tak na prawdę tysięcznym już chyba tematem, który dotyczy Spike Sworda na rooku i tak na prawdę kolejny raz czytając cały temat jestem w tym samym punkcie poszukiwań, w którym byłem. Bardzo bym chciał, żeby SoF był do zdobycia i był sposób na dostanie się do tych kilku elementów na rooku ale zobaczcie ile jest nawet na mainie dziwnych miejsc i drzwi, których nie da się otworzyć. Popatrzcie nawet w Carlin sklep mięsny, ma jakieś drzwi, które są zamkniete a za nimi łazi świnka. Gdybym powiedział, że 10 lat temu ktoś otworzył te drzwi i wyciągnął z tej świnki golden helmet to historia po 300 stronach postów byłaby taka sama. Na chwilę obecną musimy przyjąć, że to są po prostu zwykłe ozdoby, ciekawe miejsca będące fabułą gry. Dwa punkty na mainie są po to, żeby miecz co jakiś czas znikał, co za tym idzie po to, żeby ludzie zaczęli się dłużej zastanawiać. Można przyjąć takie założenie ale znowu z drugiej strony pojawia się poważny dylemat. Czy skoro ognie znikają w kilku miejscach a te 2 całkiem randomowe punkty sprawiają coś takiego to czy rzeczywiście to tylko zwykła część fabuły, żeby było fajnie? No i czy cała historia nie polega na tym, żeby ten Sword dało się zdobyć? Apeluje o popatrzenie na to wszystko z tych dwóch stron, które tutaj opisałem. Jeżeli ma ktoś jakieś screany ze starych tibii to niech wrzuci. Jak wcześniej wyglądała historia ze Spike Swordem? Czy był osiągalny? Macie jakieś screany jak Sunrise tam łazi na tst servie no i czy jest tu na forum jakiś wysokolevelowy rookstayer, który mógłby zamieścić jakieś wskazówki lub screany przedstawiające ciekawe rzeczy o których nikt tutaj nie wspomniał?
Hubertoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2012, 18:56   #257
Fallows
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 03 2011

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 51
Domyślny

Też kiedyś próbowałem rozgryźć tą zagadkę. Pochodziłem po Rookgaardzie i powiem szczerze, że nie miałem się do czego doczepić. Elementy niedostępne są wprowadzane, aby Cipsoft mógł mieć pole manewru i tworzyć nowe historie.
Twórcy gry starają się, żeby Tibia była bardzo realistyczna, aby potwory nie brały się z niczego, tylko w jakimś celu. Poza tym gra jest tak zbudowana, żeby "niezauważalnie" przemienić zwykłą grę w nałóg. Pamiętajmy, że twórcy gry nie robią nic charytatywnie.
Długo by można było pisać...
Fallows jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2012, 22:00   #258
Hubertoo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2007

Posty: 181
Domyślny

Z tym nałogiem jest na prawdę doskonale powiedziane. Kombinując jak zdobyć tego SoFa gracze poświęcają czas grze, często kupują premium account i przemierzają rookgaard w celu złamania zagadki. Patrząc jednak na to z drugiej strony dlaczego jak Sajk znika i wokół niego ognie maleją razem z tymi ogniami maleją też ognia w innym miejscu (wiecie co mam na myśli)? To mnie ciekawi. Jeden rookstayer się wypowiadał i wspominał, że postępował wg pewnych schematów i informacji, które zupełnie przypadkiem uzyskał od gm/cma no i Gm do niego przyszedł i zagroził mu banem za "wykorzystywanie słabości gry", czyli robienie zablokowanych już questów. Dobrze by było jednak tę sprawę dokładniej zbadać i obczaić o co może chodzić. Chętnie bym na Aurea moim rookiem (low level co prawda) o nicku Hubaj pogadał, tylko że większość h-leveli z rooka, których miałem okazję spotkać nie tyle grają i expią oraz poznają fabułę i tajemnice, co wpisują waypointy, ustawiają alarmy i co chwile zaglądają... Nie muszę chyba nazywać rzeczy po imieniu.
Hubertoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2012, 13:17   #259
Hubertoo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2007

Posty: 181
Domyślny

O co chodzi? Dzisiaj na rooku wyskoczyło na biało:
12:05 The king's mages have summoned some goblins in the knights arena for your enjoyment.

2. Co do Spike sworda, kopiuje mój post:
"Może jestem archeologiem ale też wielokrotnie się napalałem na te historie o Spike Swordzie i to wszystko. Prawda jest jednak banalnie prosta. Jak już tutaj oponenci wyżej powiedzieli jest to część RPG. Mógłbym kontemplować nad tym godzinami ale poszedłem krok w przód i postanowiłem napisać maila do Cipsoftu. Prosiłem w tym mailu, żeby odpowiedzieli tylko na jedno pytanie: Czy quest istnieje czy nie? Odpowiedź dostałem. Osoba z obsługi, która mi odpisywała skrupulatnie starała się uniknąć odpowiedzi na moje pytanie, jednocześnie delikatnie mi sugerując, że niektóre elementy gry są pozostałościami starych questów, które są zamknięte/zablokowane, jeszcze inne są zwyczajnie niedokończone i z pewnością będą rozbudowywane w przyszłych update'ach. Myślę, że nie muszę stawiać wniosków, bo są one oczywiste."

Ostatnio edytowany przez Hubertoo - 30-04-2012 o 14:09.
Hubertoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2012, 20:13   #260
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Witam, cieszę się, że forum odżywa.

Cytuj:
"Jeden rookstayer się wypowiadał i wspominał, że postępował wg pewnych schematów i informacji, które zupełnie przypadkiem uzyskał od gm/cma no i Gm do niego przyszedł i zagroził mu banem za "wykorzystywanie słabości gry", czyli robienie zablokowanych już questów."
Strasznie naciągane, czytałem cały post kolesia, który o tym opowiadał, że niby GM mu się podlizywał, CM jakimś cudem wyczaił, że bawi się on starymi questami i że niby CIP nie był w stanie zlikwidować questa by nie mógł on zdebugować tibi.

Co do odpowiedzi od CIP'u, nikt nie zdobył spika a ludzie pamiętają od kiedy spike znika, więc, albo quest jest aktywny, albo jeszcze nie dokończony (przez ile updatów można robić questa skoro spike jest strasznie stary(stworzony przy dodaniu nowej wyspy do rookgaardu)).
__________________
Najlepszą odpowiedzą na głupie posty jest ich ignorancja.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 04-05-2012 o 20:22.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:54.


Powered by vBulletin 3