Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-03-2011, 18:18   #941
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Nie piszę do siebie. Ale jeśli inni nie czytają, to ich strata (poza tym ostatnim postem, który, jak podkreśliłem, napisałem dla własnej satysfakcji).
ROTFL : DDDDDDDDDDDDDDDD

Co sądzicie o bulu Komorowskiego?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-03-2011, 17:58   #942
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

A co mozna o tym sadzic? To po prostu kompromitacja dla calego kraju, ze niedouk jest prezydentem. No, ale czego mozna wymagac od Bredzisława.

W ogole, widac wyraznie, ze PiS uczy sie od Partii Oszustow zagrywek PR. Moze sie okazac, ze wykorzysta sztuczki z zeszlej kampanii i bedzie gral pod najbiedniejszych - z jednej strony straszyl drozyzna (za ktora rzad oczywiscie czesciowo odpowiada), z drugiej - promowal pomysly rodem z glebokiego socjalizmu, tj. zasilkami dla najbiedniejszych. Chociaz doskonale wie, ze takiego dodatku nie mozna wprowadzic, bo byloby to szkodliwe dla panstwa.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 00:36   #943
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Śmieszy mnie idea przeprowadzenia referendum w sprawie budowy elektrowni atomowej.
Nie dość, że są to wysokie koszty to jeszcze pewnie ciemny i zacofany naród zagłosuje na "nie".
Chyba po coś wybieramy naszych przedstawicieli w wyborach... Po co jeszcze pytać nas o zdanie? Chyba rząd wie lepiej, jakie są korzyści (i zagrożenia) z wybudowania elektrowni atomowej, od jakiegoś Pana Stefana lat 90.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 00:40   #944
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

A ma być referendum? Teraz?!
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 05:06   #945
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Boję się referendów i wyborów. Głosowałem za wejściem do Unii, teraz zaczynam żałować tego coraz bardziej. Głosowałem na PO i już wiem, że był to bardzo kiepski pomysł. Nie wiem, czy powinienem w ogóle głosować...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 13:13   #946
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

http://kwejk.pl/obrazek/26361/list,z...back=1249&id=4

http://kwejk.pl/obrazek/26470/unia.html?back=1248&id=4


Duzo w tym prawdy, niestety.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 13:27   #947
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Szkoda, że nie zacząłem czytać od końca: "Komentarz użytkownika Miłośnik PO w serwisie wp.pl". Resztę bym sobie już odpuścił.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 14:18   #948
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Głosowałem za wejściem do Unii, teraz zaczynam żałować tego coraz bardziej.
A co takiego się dzieje? Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby nie akcesja do UE? Unia to jedyny bodziec do jakiegokolwiek rozwoju w tym kraju (chociaż i tak nie zawsze skuteczny), a jeszcze nieraz daje na to pieniądze.

Co do referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej: jestem za. I za budową, i za referendum. To jest taka kwestia, w której społeczeństwo powinno mieć prawo bezpośrednio wyrazić swoją akceptację lub jej brak. Nie wiem, na jakiej podstawie Tompior wnioskuje, że politycy wiedzą lepiej, zresztą jest to nie tylko kwestia jakiejś obiektywnej wiedzy, tylko właśnie akceptacji zagrożeń, społecznego przyzwolenia.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,..._Polakow_.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 24-03-2011 o 14:21.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 17:01   #949
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
A co takiego się dzieje? Gdzie byśmy dzisiaj byli, gdyby nie akcesja do UE? Unia to jedyny bodziec do jakiegokolwiek rozwoju w tym kraju (chociaż i tak nie zawsze skuteczny), a jeszcze nieraz daje na to pieniądze.
Od czasu akcesji do UE z funduszy dostalismy 25 mld euro netto. Natomiast polscy emigranci (z calego swiata) w tym samym okresie wyslali do Polski 44 mld euro netto. To pokazuje, ze te europejskie fundusze wcale nie sa tak ogromne, jak ludzie mysla.

Nie wspominajac juz o tym, ze na razie jest kolorowo, bo jednak te fundusze dostajemy. Ciekawe, jak ludzie zareaguja na horrendalne wzrosty cen pradu za 2 lata (w koncu wchodzi podatek od CO2, trzeba byc ekologicznym ) czy ladowaniu pieniedzy w Ukraine, ktora jest jeszcze wiekszym zadupiem niz my. Szczerze licze na to, ze euro upadnie predzej, niz my bedziemy spelniac standardy wejscia do eurolandu - wg francuskich ekonomistow stanie sie to za jakies 2-5 lat.


Cytuj:
Co do referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej: jestem za. I za budową, i za referendum. To jest taka kwestia, w której społeczeństwo powinno mieć prawo bezpośrednio wyrazić swoją akceptację lub jej brak. Nie wiem, na jakiej podstawie Tompior wnioskuje, że politycy wiedzą lepiej, zresztą jest to nie tylko kwestia jakiejś obiektywnej wiedzy, tylko właśnie akceptacji zagrożeń, społecznego przyzwolenia.
Bzdury gadasz. Pol niedoedukowanego narodu zaglosuje na "nie", bo Czarnobyl, bo bomba atomowa, bo promieniowanie i bo trzecia reka ci z plecow wyrosnie. A potem bedzie placz, ZE PRUND DROGI, PANIE. Mamy 3 wyjscia:
a) zaplacic grube siano za elektrownie atomowa,
b) zaplacic grube siano na tzw. zielona energie (co jest oczywista bzdura) i drugie tyle placic, zeby sciagnac prad zza granicy, bo ekologiczne elektrownie nie dadza rady
c) zostac przy weglu i placic grube siano co roku za nadwyzke emisji CO2

Bo obecnie zamienianie wegla w gaz (i to pod ziemia), to piesn przyszlosci, a nie obecnie mozliwosci wykorzystania wegla w produkcji energii.

Inna sprawa - http://www.facebook.com/event.php?ei...t=event_invite

Zly Kaczynski opisal rzeczywistosc i Mlodzi, Wyksztalceni z Duzych Miast juz sie burza. Ciekawi mnie tylko, dlaczego nie chodza na zakupy do Piotra i Pawla czy do Almy
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 17:11   #950
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Czy tak zły Kaczyński opisał rzeczywistość... Owszem, wszystko drożeje, lecz nie wiem dla kogo on te zakupy robił i gdzie. Mniej wydaję w ciągu tygodnia dla siebie i kota ;].
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 18:04   #951
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Nie wiem, na jakiej podstawie Tompior wnioskuje, że politycy wiedzą lepiej, zresztą jest to nie tylko kwestia jakiejś obiektywnej wiedzy, tylko właśnie akceptacji zagrożeń, społecznego przyzwolenia.
To gupek, nie słuchaj go :s
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 19:26   #952
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Unia to jedyny bodziec do jakiegokolwiek rozwoju w tym kraju (chociaż i tak nie zawsze skuteczny), a jeszcze nieraz daje na to pieniądze.
Kolega opowiadał mi o darmowym szkoleniu za pieniądze unijne, w którym uczestniczył. Na koniec zorganizowali sobie imprezę z cateringiem za kilkanaście tysięcy złotych.
Rozdawnictwo pieniędzy to nie jest sposób na rozwój. Po pierwsze, zabieramy innym krajom, spowalniając ich gospodarkę. Wiem, nikogo to nie ruszy - "jak dają to trzeba brać" i tyle. Ale w przyszłości będzie to dotyczyć nas.
Po drugie, jak w powyższym przykładzie, takie pieniądze są często trwonione. O ich przyznawaniu decydują urzędnicy, a urzędnikom, zwłaszcza w Polsce (najlepszym fachowcem jest zwykle kumpel szwagra czy kuzyn ciotki Jadzi), nie dałbym do dyspozycji złamanego grosza. O wspaniałym polu do nadużyć chyba nawet nie muszę wspominać.
No i po trzecie, dawanie pieniędzy demoralizuje. Zamiast myśleć, jak zrobić opłacalny, przyszłościowy, dobrze przemyślany interes, lepiej kombinować jak dostać dotację z Unii.

I dlaczego piszesz, że to jedyny bodziec do rozwoju? Bez pieniędzy z Unii skakalibyśmy po drzewach i rzucali w siebie bananami?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 19:47   #953
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Od czasu akcesji do UE z funduszy dostalismy 25 mld euro netto. Natomiast polscy emigranci (z calego swiata) w tym samym okresie wyslali do Polski 44 mld euro netto.
Skąd pochodzą Twoje informacje? Wg rządowego opracowania obejmującego lata 2004-2009:
"Dodatnie saldo przepływów finansowych z UE po sześciu latach członkostwa ukształtowało się więc na poziomie 21,4 mld EUR." (to jest zbliżone do Twojej informacji)
"Według szacunków NBP po 1 maja 2004 roku wielkość transferów prywatnych wzrosła dwukrotnie osiągając łącznie do końca 2009 roku pulę ok. 24,7 mld EUR." (to już niezbyt; czyżbyśmy w zeszłym roku dostali z tego źródła prawie 20 mld euro? zresztą to już chyba nie są dane netto)

Cytuj:
wg francuskich ekonomistow stanie sie to za jakies 2-5 lat
Wg jakichś ekonomistów może się to stanie, wg innych nie stanie się w żadnej przewidywalnej przyszłości.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
I dlaczego piszesz, że to jedyny bodziec do rozwoju? Bez pieniędzy z Unii skakalibyśmy po drzewach i rzucali w siebie bananami?
Nie chodzi o pieniądze, tylko o konieczność dostosowania polskiego prawa i instytucji do wymogów unijnych. Co, nawiasem mówiąc, jeszcze w pełni nie nastąpiło.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 24-03-2011 o 19:55.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 21:08   #954
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
PBS DGA podaje, że największy odsetek przeciwników elektrowni jądrowej - 41 proc. - zanotowano w grupie osób mających więcej niż 59 lat.

Z kolei najwięcej zwolenników budowy elektrowni - również 41 proc. - odnotowano u respondentów z wyższym wykształceniem.
I jak zwykle to samo - wieś i emeryci vs wykształcenie i młodzież. Wg mnie zdanie profesora jest tysiąc razy ważniejsze od zdania Zdziśka z traktora, który o elektrowni atomowej słyszał tylko tyle, że wybucha i zabija.

@Ashlon: W 2010 r. środki z UE i innych źródeł niepodlegające zwrotowi: 3370417000 - czyli niecałe 3,5 mld zł.
W 2009 r. było tego 10x więcej. W 2008 r. kwota podobna do tej z 2009.
A jak będzie w tym roku? Tylko ~~2 mld z hakiem.

Zauważcie, że ten właśnie spadek był jednym z kluczowych powodów, dla których rząd był zmuszony podnieść VAT o 1%
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 24-03-2011 o 21:09.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 21:34   #955
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Zly Kaczynski opisal rzeczywistosc i Mlodzi, Wyksztalceni z Duzych Miast juz sie burza.
Zly Kaczyński udał się do sklepu oddalonego od miejsca jego pracy o kilka kilometrów, takiego, aby możliwie jak najbardziej na użytek propagandy wyeksponować wzrost cen, a młodzi się burzą.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 21:38   #956
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Albo w obrębie sejmu zaczęli sprzedawać cukier. Żadna to tajemnica, że mają tam dużo drożej, niż w normalnych sklepach.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2011, 23:48   #957
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
I jak zwykle to samo - wieś i emeryci vs wykształcenie i młodzież. Wg mnie zdanie profesora jest tysiąc razy ważniejsze od zdania Zdziśka z traktora, który o elektrowni atomowej słyszał tylko tyle, że wybucha i zabija.
Czyli ufasz statystykom na bazie 1000 osob. Hiehiehie.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2011, 01:18   #958
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Czyli ufasz statystykom na bazie 1000 osob. Hiehiehie.
Myślę, że nawet przy grupie 100000 osób wyniki byłyby podobne. Przecież nawet przed przeprowadzeniem tej ankiety byłem w stanie w 100% przewidzieć jej wyniki.
Emeryci na nie, młodzież na tak. Niewykształceni na nie, wykształciuchy na tak.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2011, 01:41   #959
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
I jak zwykle to samo - wieś i emeryci vs wykształcenie i młodzież. Wg mnie zdanie profesora jest tysiąc razy ważniejsze od zdania Zdziśka z traktora, który o elektrowni atomowej słyszał tylko tyle, że wybucha i zabija.
True...
Tak swoją drogą to one nie wybuchają. Nie istnieje elektrownia, która mogłaby zamienić się w grzybka.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2011, 01:44   #960
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Myślę, że nawet przy grupie 100000 osób wyniki byłyby podobne. Przecież nawet przed przeprowadzeniem tej ankiety byłem w stanie w 100% przewidzieć jej wyniki.
Emeryci na nie, młodzież na tak. Niewykształceni na nie, wykształciuchy na tak.
Niby Komorowski mial wysokie poparcie w ankietach, a jak co przyszlo do wyborow to wyniki byly zblizone. I dupa. Dlatego nie ufam zadnym ankietom.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.


Powered by vBulletin 3