Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-04-2009, 21:41   #1
Mitikas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 04 2009

Posty: 5
Domyślny Ultima Online gra ala Tibia

Polecam wszystkim Ultime i zapraszam do gry.
Witryna shardu Clair`s Lair.

Gra jest naprawde nieporownywalna z innymi MORPG. Nie ma tu LVLi co sprawia ze postac mozesz kreowac na tyle sposobow na ile starczy Ci wyobrazni. Grafika byc moze nie zacheca, ale wieszcie mi ze na dluższa metę wcale nie potrzebujemy super świecących kolorków i 3D. To co jest ważne to sama rozgrywka, a ta właśnie wciąga niesamowićie w UO. TO że gramy w 2d [podbnie jak w Tibi] sprawia ze mozemy skupic sie na taktyce walki, a nie operowaniu obrazem.
Sama gra daje ogromne możliwości takie jak:
-budowa domostw wszelakiego rodzaju od malej chatki po wielkie zamczyska, meblowanie ich,
-umiejetności crafterskie, bardzo rozwiniete. Jest tu wielu graczy ktorych cieszy tylko tworzenie i handel towarami, targowanie i dobijanie targu.
-questy fabularne prowadzone przez Gm z zaskakujacymi watkami,
-cala lista skili które stanowia o umiejetnościach gracza, a nie LVL
-ogromny świat,
-tysiące róznego rodzaju przedmiotów, zbroi, broni, samych ziol i skladników jest ponad 100...
- po kilku latach grania w Uo wciaż zaskakuje nieznanymi elementami. Nikt nie jest w stanie ogarnąc całości. Jest też grupa ludzi którzy wciąż udoskonalaja mechanikę i dodają nowe elementy
-ponadto system glodu, mycie się, zbieractwo. Mozna też wspomnieć o gornictwie, hodowli zwierząt, rolnictwie.
-jak i też droga czystego wojownika co to kieruje swe zainteresowania ku ciemnym locho.
-droga mordercy, wampira, nekromanty,
-droga prawosci, palladynizm, druidyzm, itd
ale i tak o wszysatkim ty decydujesz. Ty decydujesz czego w jakim stopni sie nauczysz

Aby rozpocząć grę należy napisać podanie w formie malego opowiadania fantazy, wpleść w to swoja postać http://uo.provector.pl/?podstawowe=2
Wszyscy utrzymują klimat, czyli wczuwają sie w odgrywane postacie, co sprawia ze czesto sama rozmowa staje sie przyjemnościa, czesto pelna humoru. NIe jednokrotnie gracze ida do karczmy by tam biesiadować i po prostu rozmawiać. Wszystko to nie wybiega poza świat gry (nie mówimy o świecie realnym).
PO otrzymaniu maila od ekipy serwera można rozpocząć grę. Trzeba jednak zainstalować sobie ją a w tym pomoże wam ta strona: http://uo.provector.pl/?Pomoc=1

Zapraszam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez Mitikas - 22-04-2009 o 21:48.
Mitikas jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-04-2009, 22:58   #2
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Nie, nie. Tibia to gra ala Ultima Online. Ultima to jedna z pierwszych gier tego typu i wyszla okolo 90 roku. Anyway jak dla mnie za drogi abonament by grac na globalu.

Ostatnio edytowany przez Vasth - 22-04-2009 o 23:02.
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2009, 23:32   #3
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Przeczysz sam sobie.
Piszesz "Gra ala Tibia", a kawalek dalej "Gra jest naprawde nieporownywalna z innymi MORPG."
Po takim czyms odechcialo mi sie dalej czytac.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2009, 11:39   #4
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

" Gra ala Tibia " hahahahahaha
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2009, 11:51   #5
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

buahushuahsa gra Ala tibia ahahahahahahahahhaa
tylko że Ultima Online ma 11 lat tibia ciągnie pomysły z Diablo Ultimy i paru innych gier zero własnej pomysłowości

kurcze dobrze rano wejść na tibia.pl żeby się pośmiać

tak to jest dać dziecku grę :> który nie ma żadnego pojęcia o niej

Ostatnio edytowany przez Marchewki - 23-04-2009 o 11:52.
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2009, 11:57   #6
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
ale wieszcie mi
wieszymy. Dalej nie czytam.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2009, 13:00   #7
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Już samo porównanie UO do tibi to barbarzyństwo.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2009, 19:23   #8
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Ja można tak genialną grę porównać do Tibii... Barbarzyństwo to mało powiedziane, sam temat jest głupotą. Pociesza mnie jedynie fakt, że te wszystkie dzieciaczki Tibii, którym zależy tylko na expieniu, nie zniszczą ultimy tą postawą. Kolejna zaleta braku poziomów doświadczenia.
Ale teraz na temat, polecam tą grę każdemu wielbicielowi rpg. Jest ona arcydziełem, możliwości rozwoju postaci są ogromne. Najważniejszy jednak jest shard, gdyż w Ultimie bardzo ważna jest współpraca, a sama gra bez ludzi umiejących wczuć się w klimat nie ma sensu.

Ostatnio edytowany przez Arcan - 23-04-2009 o 19:24.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2009, 08:38   #9
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

UO to najstarsza i najlepiej trzymająca się gra MMOcRPG na rynku. W dodatku chyba jako jedyna oferuje naprawdę "wirtualne" życie kim chcemy. Takie papierowe RPG z grafiką.
Gdyby tylko ten abonament nie był taki barbarzyńsko wysoki
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2009, 08:55   #10
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jak zaczynałem swoją przygodę z MMORPG, wpadła mi w oko właśnie Ultima, ale niestety miałem problem z jej zdobyciem, więc sobie podarowałem, potem brat wciągnął mnie w Tibię i tak już mi zostało... A wielka szkoda, bo z tego co czytam, UO chyba o wiele bardziej przypadłaby mi do gustu. Z chęcią bym w nią jeszcze pograł, ale teraz już nie mam ochoty wpadać w kolejne uzależnienie...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2009, 18:53   #11
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Jak zaczynałem swoją przygodę z MMORPG, wpadła mi w oko właśnie Ultima, ale niestety miałem problem z jej zdobyciem, więc sobie podarowałem, potem brat wciągnął mnie w Tibię i tak już mi zostało... A wielka szkoda, bo z tego co czytam, UO chyba o wiele bardziej przypadłaby mi do gustu. Z chęcią bym w nią jeszcze pograł, ale teraz już nie mam ochoty wpadać w kolejne uzależnienie...
Świetnie to ująłeś xD lepiej jest grać w jedną i czerpać z niech przyjemność niż przechodzić z jednej gry na drugą tylko po to że tam nie możesz być najlepszy czy inne głupoty
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2009, 22:14   #12
Mitikas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 04 2009

Posty: 5
Domyślny

mimo tego ze gra juz ma swoje lata (95rok) to wciaz jest najlepsza gra MORPG. O d 95r wiele zostało dodane. W wersji komercyjnej duzo wiecej.

Na Clair's Lair gra jest za DARMO! Nie ma żadnych opłat. Ten serwer prowadza pasjonaci i pasjoaci graja. NIe ma zadnych kupowanych itemów czy coś, wręczy jest to zakazane. To podstawowa zasada serwera.
Mitikas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2009, 00:37   #13
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Z punktu widzenia graczy, brak jakichkolwiek opłat jest zaletą. Zastanów się jednak, który shard ma lepsze warunki, ten utrzymywany z własnych pięniędzy administratora, czy ten posiadający donate z prezentami?
Jest wiele innych shardów, o wiele lepszych, bardziej zaludnionych, z ekipą, która z dnia na dzień wymyśla coś nowego. Nie chcę tutaj twierdzić, że shard o którym piszesz jest zły, tylko na jakim serwerze stoi? Prywatnym gdzieś w domu? Bo powiedz mi, skąd mieliby pieniądze na porządny serwer w nadzorowanej serwerowni, nie czerpiąc z shardu zysków?

Ostatnio edytowany przez Arcan - 25-04-2009 o 00:56.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2009, 20:59   #14
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcan Pokaż post
Z punktu widzenia graczy, brak jakichkolwiek opłat jest zaletą. Zastanów się jednak, który shard ma lepsze warunki, ten utrzymywany z własnych pięniędzy administratora, czy ten posiadający donate z prezentami?
Jest wiele innych shardów, o wiele lepszych, bardziej zaludnionych, z ekipą, która z dnia na dzień wymyśla coś nowego. Nie chcę tutaj twierdzić, że shard o którym piszesz jest zły, tylko na jakim serwerze stoi? Prywatnym gdzieś w domu? Bo powiedz mi, skąd mieliby pieniądze na porządny serwer w nadzorowanej serwerowni, nie czerpiąc z shardu zysków?

Tato jest bogaty i maja 2 kompy na którym jeden jest 24h włączony hehe xD co za różnica skąd maja robią za darmo ich sprawa ale jeden z lepszych shardów to kurde był taki Angielski nie pamiętam ip ani nazwy wiem że tam gra dziennie od 800-1500 osób to dopiero jest zabawa a nie jak w Polskich max 100:> gdzie na Rpg shardach 100 to nawet nie ma miedzy 20-60 sobie lata trochę do dupy ale wszystko zależy od gustu ja pykam na

http://www.fantasyrealms.eu

ale coś im stronka od paru dni nie działa :/...
ale to był kiedyś moongate no gram od tygodnia z hakiem jakoś tak jakoś bardziej przepadam za takim shardem gdzie nie zmuszają cie do Rpg do odgrywania postaci no ale jak kto woli
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-04-2009, 23:50   #15
Mitikas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 04 2009

Posty: 5
Domyślny

niestety w Uo juz nie gra tyle ludzi co kiedys. Ci co zaczynali w to grać teraz mają dzieci, prace i kupe obowiasków. Wciąż przychodzą pograć z godzinkę ale to nie to. Młodych raczej przyciągają takie gry jak Wow czy cos z wodotryskami na ekranie, nie chce im sie zaglebiac w stary świat.
To chyba najwieksza bolaczka tych co wciaż grają. Dlatego tez zamiast narzekać szukam nowych graczy i zachecam. Jak bedzie 100 graczy online to gwarantuje ze zabawa bedzie przednia.
Mitikas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2009, 20:55   #16
maxen13
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 05 2008

Posty: 109
Domyślny

Ile ta gierka zajmuje? Stare gierki są najlepsze. Jak to mówią. Stare ale jare.
maxen13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-04-2009, 07:16   #17
Marchewki
Użytkownik Forum
 
Marchewki's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2005

Posty: 472
Stan: Niegrający
Domyślny

700mb mniej więcej instalacja zajmuje , potem do odpowiedniego sharda patchowac grę do odpowiedniej wersji u mnie to zajmuje 1,14 gb

a grę polecam
Marchewki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 16:33   #18
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Szkoda, że dałeś im link do fr :/
Może i przyciągniesz kilku graczy, ale wśród nich będą pewnie tacy, przez których przestałem grać w tibię (free itanz plax).
Co do fr, jakie masz nick? :> (wyślij pw)
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2009, 21:27   #19
IwanGrozny
Użytkownik Forum
 
IwanGrozny's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2007

Posty: 44
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Luminera
Poziom: 32
Domyślny

Kiedys pisalem o tym miodziku na forum.
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=131771
O, prosze.


Ja gram na serwerze Fantasy Realms, bardzo przyjemny shard. Moge pomoc poczatkujacym graczom, bo sam wiem jak trudno sie polapac na poczatku.
GG:2449539
__________________
IwanGrozny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2009, 17:32   #20
maxen13
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 05 2008

Posty: 109
Domyślny

Autor nadal sobie olewa że Ultima to NIE gra ala tibia? Co jeszcze? WoW ala mario?

I postaraj się na przyszłość użyć opcji szukaj bo wystarczyło wpisać tytuł gry.


Co do gry, bardzo wciągająca i daje RP'owcom (czyli mi) duże pole do popisu. To jest WIELKI plus tej gry.
maxen13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.


Powered by vBulletin 3