Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 27-04-2007, 23:51   #21
Astral55
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: planeta ziemia

Posty: 212
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Ziemia
Poziom: 999
Skille: 999/999
Poziom mag.: 99
Domyślny

a ja bym dal kazdemu hakerowi mpa, DSL, blass sheild,g legs, helmet i g bootsy + jeszcze jakies 1000k, nikt by wtedy nie hakowal i byloby gucio
Astral55 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-04-2007, 00:49   #22
FarowRime
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Wiek: 34

Posty: 33
Profesja: Paladin
Świat: Julera
FarowRime ma numer GG 8296900
Domyślny :)

Świetny sposób na zapobieganie hackom wymyślili twórcy gry "Maple Story", gdzie istnial jeszcze oprocz passow pin, ktory sie podawalo za pomocą klawiaturki na ekraniku(przyciski sie myszką wciskało), z kazdym kliknięciem układ klawiszy sie zmieniał. Myślę, ze to jest baardzo dużą barierą dla wszelkich Pr0 Hax10r0w...
FarowRime jest offline  
stary 30-04-2007, 14:45   #23
wrogonastawiony
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2006
Lokacja: miast0 FxP

Posty: 1,014
Stan: Na Emeryturze
Imię: Namsto
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ragafewee Pokaż post
lol miłego logowania na neostradzie...
Masz neo ? Jak nie masz to ci powiem ze kazdy ma określony zakres, np. 83.10.*.* z czego '*' są to zmienne, 83.10 zawsze pozostaje takie samo więc tu tez by to pomoglo
__________________
~ Founder of the Ufs.pl ~
wrogonastawiony jest offline  
stary 30-04-2007, 15:40   #24
Gered
Użytkownik Forum
 
Gered's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2005

Posty: 102
Imię: Allaris
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 63
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tawer Redeye Pokaż post
@up Ciekawe. Przychodzi do ciebie kolega ty na chwile idziesz do wc, a on już ma ten pliczek
takiego pliczku się pilnuje

Cytuj:
a ja bym dal kazdemu hakerowi mpa, DSL, blass sheild,g legs, helmet i g bootsy + jeszcze jakies 1000k, nikt by wtedy nie hakowal i byloby gucio
jasne... hakerzy mieli by najlepsze itemy, a uczciwi ludzie musieli by się męczyć?
poza tym i tak by hackowali (jeżeli było by kogo [ja na przykład bym przestał grać])

Ostatnio edytowany przez Gered - 30-04-2007 o 15:43.
Gered jest offline  
stary 01-05-2007, 11:55   #25
trawka87
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

co to za roznica, ktos zainstalowal ci keyloggera, to i ma twojego recka wiec moze ustawic aby logowalo sie z jego ip...
 
stary 02-05-2007, 15:13   #26
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Mi zas podoba sie pomysl o zapisywaniu ostatniego ip... Lub paru ostatnich, co by bylo troche lepsze. Gdyz imformacja by nie przepadla gdyby ktos zalogowal sie a potem wylogowal z gry majac wczesniej hacka.
Antyviry i rozum i tak nie pomaga... Nadal zastanawiam sie jakim cudem ktos wszedl na moje konto. I brak pomyslow.
Slythia jest offline  
stary 05-05-2007, 19:33   #27
krzysheak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 09 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 289
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Guildless
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 96/70
Poziom mag.: 21
Domyślny

Ja jestem w tym jednym procencie, hehe, mimo wszystko uwazam ze powinno sie cos zrobic przeciw hackom a nie zwalac wszystko na graczy, wierz mi albo nie ale sa ludzie ktorzy naprawde umieja wbic sie komus na kompa...
Przyklady:
Na ruberze jest gosc zwany Trent posiadajacy 3x SoV 4x Sca 8kk w gp i generalnie on nie bawi sie w keyloggery tylko robi wlam tobie na pc i czasem nawet norton nic nie poradzi
Fakt... jakby chodzilo o hacki 20 lvli to niemialbym przeciwko aby nic nie robiono ale jak np. na askarze w ostatnich dniach okolo 10-15 osob z top 300 dostaly hacki to sry... cos musi byc nie tak z zabezpieczeniami

Wg mnie najlepsze sposoby to wprowadzenie jedynego ip z ktorego mozna sie logowac i nawet jak ma ktos zmienne (neo , netia itp) to mozna to ominac tak jak ktos wyzej pisal przez zapisanie jedynie pierwszych 8 cyfr...
Inna sprawa ze jest program ktory potrafi generowac ip np. z ameryki poludniowej
krzysheak jest offline  
stary 06-05-2007, 12:01   #28
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krzysheak Pokaż post
Fakt... jakby chodzilo o hacki 20 lvli to niemialbym przeciwko aby nic nie robiono
Dla 20 lvla hak postaci jest denerwujący więc nie dyskryminuj nikogo.
Cytuj:
na askarze w ostatnich dniach okolo 10-15 osob z top 300 dostaly hacki to sry... cos musi byc nie tak z zabezpieczeniami
Coś jest nie tak z ich zabezpieczeniami
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline  
stary 07-05-2007, 22:58   #29
Mr.David
Użytkownik forum
 
Mr.David's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007
Lokacja: w Polsce ! ;>

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Unitera
Domyślny

Fajny pomyśl ale czy to realne ? ;>
Mr.David jest offline  
stary 08-05-2007, 23:03   #30
Glopsson
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tomek321a Pokaż post
powinni wraz z klientem tibi dawać jakiś programik który skanuje kompa czy niema keyloggerów
hahahahaha zaliczyłem rotfl'a
 
stary 12-05-2007, 14:02   #31
Voltex
Użytkownik forum
 
Voltex's Avatar
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Ostrów Wielkopolski

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Silvera
Domyślny Ogólne moje podsumowanie i zdanie

To co nie którzy powiedzieli to jest paranoja i dowód, że istnieją ludzie którzy mają mózg wielkości ogórka konserwowego.

1)tomek321a - tak i zanim byś przeskanował cały dysk to byś miał 5 minut grania z godziny jak nie było by tak że byś czekał kilka h jak masz dużo gier, mp3 i innych.

2)plik na pendrive'ie - co to za problem wykraść jeszcze jeden mały kodzik z następnego pliku, 0 trudu, a nawet każdy kolega by to mógł zrobić jakbyś poszedł do tego przykładowego WC.

3)logowanie tylko z jednego IP - ta a przeprowadzka i nie masz wogóle konta na które trudziłeś się 2 lata, albo zmieniasz kompa i operatora neta to samo = tracisz konto.

4)Astral55 - nie no to już jest szczyt szczytów wyjdź i zamknij drzwi za sobą bo szkoda czasu na czytanie, debil, i półgłówek to może prezydent da wszystkim złodziejom 5 milionów złotych, żeby nie kradli cukierków ze sklepu.
Idiota!

5)MapleStory - no to jest jedyny dobry sposób, rewelacja bo hacków by nie było na 100% chyba, że jakiś debil zapisał se na dysku passy albo ktoś zgadł kogoś passy ale to by był najlepszy pomysł.

6)Pomysł z zapisywaniem ostatniego ip - może by się przydał, ale można zmienić IP w końcu to nie za bardzo (chyba że amatorze - hakerze) ale wtedy dałoby się znaleźść kolesia który powiedział na ciebie noob i spizgać go w Real.

7)Prawdą jest to, że jak ktoś myśli i ma rozum to go raczej nie shakują, albo shakują profesjonalni hakerzy, którzy raczej nie grają w tibie.

8)Następną prawdą jest to, z ściąganiem botów, bot = hack w wielku przypadkach, ale temu się nie da zapobiec bo trzeba by wymienić mózgi znacznej części tibijczyków.

9)Z tym key'em do depot to średni pomysł bo ktoś go zgubi i nie ma itemów z depot, ale z drugiej strony po hacku by coś zostało, choć co to za problem dla hakera skoro znalazł twoje passy, lepiej takie hasło do konta bankowego (ale to to samo)

To by było na tibię jak coś wymyśle to sie odezwe, Cya
Voltex jest offline  
stary 12-05-2007, 14:09   #32
owntibia.exe
Zbanowany
 
Data dołączenia: 23 04 2007
Lokacja: Płock

Posty: 291
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
bot = hack w wielku przypadkach
Powiedz to 20,000~ osobom, którzy kupili NG i Blackd i inne boty

Sposób na niektóre keye, np. owntibię.
-wywalić z użycia wartości zapamiętywanie passów z programu, np. wiecie, że jak dajecie loga, to lista postaci nadal zostaje w okienku, albo gdy macie kicka. Minusy takiego rozwiazania - nie można dawać szybkiego loga z postać na postać, jeżeli chcemy zmienić postać, trzeba od nowa wpisywać hasła. Ciekawe rozwiązanie, a uratowałoby konta wielu graczy.
-klawiatura ekranowa przy logowaniu wbudowana bezpośrednio w klienta (choć na nowsze keyloggi to nie działa, ale jak ktoś złapie ardamaxa lub inny badziew)

Ostatnio edytowany przez owntibia.exe - 12-05-2007 o 14:14.
owntibia.exe jest offline  
stary 12-05-2007, 14:29   #33
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

A nie prościej "zainwestować" w linuxa ?
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline  
stary 12-05-2007, 16:34   #34
owntibia.exe
Zbanowany
 
Data dołączenia: 23 04 2007
Lokacja: Płock

Posty: 291
Świat: RL
Domyślny

No i Vista - Owntibia na nim nie działa...
owntibia.exe jest offline  
stary 12-05-2007, 18:12   #35
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez owntibia***** Pokaż post
No i Vista - Owntibia na nim nie działa...
Ale vista ma nadal kilka niezałatanych dziur
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline  
stary 13-05-2007, 22:47   #36
Nixon_The_Mage
Użytkownik Forum
 
Nixon_The_Mage's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2007
Lokacja: Jastrzębie Zdrój

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: XxXxXxX
Profesja: Paladin
Świat: Kyra
Poziom: Xx
Skille: xX/25
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vojtass Pokaż post
Jak zlikwidować Hacki?

Tego już za wiele za dużo hacków ,nie lepiej aby na
tibia.com w swoim profilu była by opcja: Loguj mnie tylko z tego Komputera tylko z tego IP. - [Wystarczy pomyśleć - Są ludzie, którzy nie chcą używać takiej opcji (osoby, które mają dostęp do internetu w pracy, Sharerzy). Kiedy zostaliby zhackowani hacker zaznaczylby tą opcje wpisujac swoje IP, a prawdziwy owner zostalby pozbawiony dostepu do konta. ]
Aby zmienieć tę opcję trzeba było by podać swój wcześniej wyrobiony Reck Key. - [To mogloby zwiększyć hacki. Przy przepisywaniu rec keya (w niektorych przypadkach kopiowaniu), normalny keylogger moglby go przechwycic. Kiedy hacker uzyskalby dostep do nicku - tracimy postac praktycznie nieodwracalnie.]
Opcja była by korzystna dla tych którzy mają stałe IP -iu zmienne ale więcej by by roboty dla zmiennych tzn: w każdym dniu musieli by wpisywać Rec Key i potem że znów chcą korzystać z tego Ip i tak codziennie ale chyba lepsze to niż shakowanie co o Tym myślicie? - [A jeśli osoby posiadajace zmienne ip zgubilyby rec keya? Postaci prawdopodobnie nie odzyskaja]

Uważam, ze pomysl nie jest najlepszy. Moglby nie tylko zmniejszyc liczbe hackow, ale takze ja zwiekszyc. Jesli passy zostana zmienione przez hackera - da sie je odzyskac. Niestety rec keya tak szybko nie zmienisz. Nie da sie tego zrobic szybko, a łączy sie to z dodatkowymi kosztami.

Jesli juz CipSoft mialby wprowadzic cos takiego - proponowalbym wpisywanie tylko pewnych czesci rec keya.

Wprowadze tutaj lekko przekształcony pomysl Gagagigo:

Zamiast wpisac caly rec key, wpisywalibysmy tylko jego część:
[*] [X] [X][*][*] -[*][*] [X][*] [X] - [X][*][*][*] [X] - [*] [X][*][*][*]


Części rec keya wprowadzalibysmy tam gdzie znajduja sie znaki [X]. Ich wystepowanie byloby zmienne.
Nixon_The_Mage jest offline  
stary 14-05-2007, 13:55   #37
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nixon_The_Mage Pokaż post
[*] [X] [X][*][*] -[*][*] [X][*] [X] - [X][*][*][*] [X] - [*] [X][*][*][*]

Części rec keya wprowadzalibysmy tam gdzie znajduja sie znaki [X]. Ich wystepowanie byloby zmienne.
Pomysł rzeczywiście niezły, ale gdyby ten sam zastosować do acc. i pass. to po kilku zalogowaniach biedaka "haker" miałby już całość.
Descartes jest offline  
stary 14-05-2007, 15:11   #38
Rufus2309
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2007
Lokacja: Skierniewice

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gavaxer
Profesja: Elite Knight
Gildia: Never Again
Świat: Refugia
Poziom: 111
Skille: 84/80
Poziom mag.: 7
Rufus2309 ma numer GG 1933233
Domyślny Powodzenia

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hegemmon Pokaż post
mogliby tę opcjęz robić opcjonalną z tym, że rec keya nie można tutaj użyć. idea tego klucza jest taka, że używa się go tylko po utracie konta. Używanie go przed oznacza utratę jego efektywności.
Wtedy ci co mają stałe to z niej korzystają a ci co mają neo, to wchodzą wtedy na żal.pl
Dodatkowo można by zrobić zabezpieczenie, które dopuszczałoby do zalogowania tylko wtedy, gdy użytkownik łączy się do gry z określonego komputera.
adres MAC kary sieciowej, dane o hardware... to wszystko można wykorzystać do stworzenia lepszej bariery z tym, że takie dane można sfałszować.


Najprościej to by było wrzucić do klienta gry program antywirusowy, antysyware i firewalla.



z tym że dane z tego pliku jest wykraść tylko odrobinkę trudniej niż passy (tą sama drogą i nie potrzeba tu WC ani kumpla



Powodzenia dla tych, którzy zmienią sobie komputer !! Jeżeli ip będzie inny to niebęde mógl np. zalogowac sie na nowym kompie??
Z tego tekstu tak wynika o ile dobrze go zrozumiałem.
/Recifo
__________________
[CHAR]Gavaxer[/CHAR]
Rufus2309 jest offline  
stary 14-05-2007, 16:30   #39
krzysheak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 09 2006
Lokacja: Warszawa
Wpisy bloga: 2

Posty: 289
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Guildless
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 96/70
Poziom mag.: 21
Domyślny

Wg mnie to cipsoft powinien cos zrobic zeby konta byly lepiej zabezpieczone, bo czlowiek ktory placi 90 zl za 3 miesiace ( a takich paccow w moim przypadku bylo 10) to juz nie gracz a klient cipsoftu, nie prawdaz? chyba jest zasada place wiec rzadam =P poki co konto moze byc zhackowane a kodowanie acc nr i passa gowno daly (update zimowy '06)
krzysheak jest offline  
stary 14-05-2007, 19:56   #40
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krzysheak Pokaż post
Wg mnie to cipsoft powinien cos zrobic zeby konta byly lepiej zabezpieczone, bo czlowiek ktory placi 90 zl za 3 miesiace ( a takich paccow w moim przypadku bylo 10) to juz nie gracz a klient cipsoftu, nie prawdaz? chyba jest zasada place wiec rzadam =P poki co konto moze byc zhackowane a kodowanie acc nr i passa gowno daly (update zimowy '06)
OMg wymagac to łatwo nie? myslisz ze to tak łatwo? jezeli bylby na to sposob to chyba by go zastosowali co?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.


Powered by vBulletin 3