Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-05-2010, 18:54   #1
walezaksa
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 05 2010

Posty: 3
Domyślny 13lv - gdzie znajde wyzwanie

Czesc wszystkim,

Zaczalem niedawno grac w tibie. Mam 13 lv postac knighta skille 33/29.
Serpent sword, steel shield, dark helmet, plate shield, plate legs.

Expilem na rotach wg poradnikow ale nie sa one godnym przeciwnikiem. Gdzie warto taka postacia poexpic/pochodzic na loot abym poczul jakas walke, musial sie leczyc. Bylem niedawno na elfscoutach ale one nic ciekawego po sobie nie zostawiaja... Dodam, ze jestem z Venore i preferuje poludniowa polowe glownej wyspy + okolice carlin, kazordoon.

Pozdrawiam wszystkich.

edit: mam facc

Ostatnio edytowany przez walezaksa - 27-05-2010 o 18:58.
walezaksa jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-05-2010, 18:58   #2
soulz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 05 2009

Posty: 16
Domyślny

Po pierwsze zwiększ... skille
soulz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 20:21   #3
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Japierdole, co za zryty temat. Chcesz szukac wyzwania 13 lvlem ze skillami 30+? Idź na dragona. Padniesz - poczujesz dreszczyk emocji. Pomyślisz, że był zasilny i pójdziesz na wyverna. Padniesz- poczujesz dreszczyk emocji. Pomyślisz, że był za silny. Pójdziesz na mino maga. Padniesz - poczujesz dreszczyk emocji. Pomyślisz, że był za silny. Pójdziesz na cyclopa. Padniesz - poczujesz dreszczyk emocji. Pomyślisz, że był za silny. W ten sposób dojdziesz do rotwormów. Dziękuję, dobranoc.

@ta, ten podemną. Autor tematu to co najwyżej newbie. A ty nie dośc, że "Noooob" to i spamer.

Ostatnio edytowany przez Erverse - 27-05-2010 o 21:54.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 21:44   #4
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

Nooooob Detected
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2010, 23:51   #5
walezaksa
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 05 2010

Posty: 3
Domyślny

Dobra widze, ze na tym forum jeden madrzejszy od drugiego. Nie umiecie odpowiedziec na pytanie to sory, poszukam gdzie indziej
walezaksa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 00:17   #6
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

szukaj a znajdziesz
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 08:26   #7
DD-ExpLo.
Użytkownik Forum
 
DD-ExpLo.'s Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2009

Posty: 60
Profesja: Knight
Gildia: Dragonesti
Świat: Celesta
Poziom: 51+
Skille: 71+/69+
Poziom mag.: 5+
Domyślny

@all up

Ale z was młoty -.- Chłopak się serio pyta bo dopiero co zaczął grać w tibie ._.

Ten z gimbusem .Ty jak zaczynałeś to od razu wiedziałeś jakie skille trza mieć, i gdzie expić nie? Zryty to ty masz beret, Po chu* się wypowiadasz jak tylko spamujesz?



@topic

Drogi Autorze, więc zacznijmy od tego że musisz mieć większe skille. Weź najsłabszą broń twego rodzaju oraz tarczę i wyrusz na trolle. Bij je na full atack do czasu kiedy twój skill osiągnie 40, w tem przejdź w styl walki defensywny.

Co do expa. Na twoim lvl z większymi skillami... Może cyclopy, będziesz się leczyć bo one trochę zadają. Dragony możesz próbować od 17 lvl. Ale masz 25% szansy na przeżycie.
Generalnie to minotaur guard, ghoul, amazonki. Myślę że amazonki to dobry exp jak i walka z Valkirie.
DD-ExpLo. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 08:28   #8
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Chłopcze, ale o co ci chodzi? Dostałeś wyczerpującą odpowiedź od Eversa i jeszcze ci mało? Dragon, wyvern, mino mag i cyklop nie, bo za silni, więc pozostaje kilka opcji, ale na faccu to możesz sobie o tym tylko pomarzyć. Roty i elfy podobno ci nie odpowiadają. Zostają orki, idź na Orc Fortress (joke), ale nie płacz jak się złożysz już przy wejściu. Tam na pewno poczujesz upragniony dreszczyk emocji.

Ewentualnie spróbuj kopalnie na poziomie z dwarf soldierami.
Na nic więcej z takimi skillami i lvl cię nie stać.

@up
No to przecież dostał odpowiedź, ale mu nie przypasiła. Skąd my mamy wiedzieć co ten 13-latek ma na myśli, pisząc o dreszczyku emocji. 17 lvl i dragon dla kogoś całkowicie zielonego w Tibii? Przecież to 100% darmowy bilet do temple. Poza tym, pomysł z dragonem został zaproponowany przez eversa i odrzucony przez autora.

Ghoule to dobry pomysł. Amazonki mniej, bo ich mało.

Ostatnio edytowany przez Czarujaca_Lola - 28-05-2010 o 08:36.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 08:36   #9
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DD-ExpLo. Pokaż post
@all up

Ale z was młoty -.- Chłopak się serio pyta bo dopiero co zaczął grać w tibie ._.

Ten z gimbusem .Ty jak zaczynałeś to od razu wiedziałeś jakie skille trza mieć, i gdzie expić nie? Zryty to ty masz beret, Po chu* się wypowiadasz jak tylko spamujesz?



@topic

Drogi Autorze, więc zacznijmy od tego że musisz mieć większe skille. Weź najsłabszą broń twego rodzaju oraz tarczę i wyrusz na trolle. Bij je na full atack do czasu kiedy twój skill osiągnie 40, w tem przejdź w styl walki defensywny.

Co do expa. Na twoim lvl z większymi skillami... Może cyclopy, będziesz się leczyć bo one trochę zadają. Dragony możesz próbować od 17 lvl. Ale masz 25% szansy na przeżycie.
Generalnie to minotaur guard, ghoul, amazonki. Myślę że amazonki to dobry exp jak i walka z Valkirie.
A czy moja odpowiedz nie była serio? Przecież z takim lvlem i skillami nawet rota na hita się nie zgasi. Czy ja go wyśmiałem? Powiedziałem mu, że zostają mu tylko rotwormy. Może w nieco dziwny sposób, ale powiedziałem. A ty kim w ogóle jesteś, że zaczynasz mnie wyzywac? Znamy się? Zaraz może pojeździsz po moich rodzicach?
"dragony mozesz probowac od 17 lvl, ale masz 25% szansy na przezycie" a to ci heca, od kiedy w tibii przy danym potworze są napisane procenty szansy na zabicie go? Śmieszny jesteś. Doświadczony gracz zabije dragona na 10 lvlu, a początkujący nie zabije na 30. Dostanie wave, spanikuje i zacznie spieprzac albo wciskac na siłe hotkeye.


@autorze, jakiż ty jesteś niewdzięczny. Czy nie widzisz, że próbuję ci powiedziec, że jedyne potwory odpowiednie dla ciebie to są właśnie rotwormy? Możesz bic jakieś mino, ale nigdzie ich nie ma tyle co rotwormów.
Ale widac, że ty jako "początkujący gracz" i tak wiesz lepiej niż ja, chociaż grałem 4 lata i pójdziesz na inne forum, bo tam ci lepiej doradzą gdzie może expic 13 knight z skillami z dupy. Możesz biegac po całej mapie i bic jakieś potwory dające 10-20 więcej expa od rota, ale w tibii liczy się exp per hour, a na tym poziomie nigdzie więcej niż na rotwormach nie wyciągniesz.


@dwarf soldiery - wyskoczą 3 i on z swoim doświadczeniem i plate shieldem poskłada się szybciej niż najman.

Ostatnio edytowany przez Erverse - 28-05-2010 o 08:41.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 08:54   #10
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Erverse Pokaż post
@dwarf soldiery - wyskoczą 3 i on z swoim doświadczeniem i plate shieldem poskłada się szybciej niż najman.
To już nie nasz problem. Chciał mieć emocje, to je dostanie
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 11:07   #11
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

@DD-ExpLo

gimb detected




kocham was gimbuski za wczute.

co mam doradzac nobkowi jak i tak jest w swoim swiecie
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 11:54   #12
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZenonRozbojnik Pokaż post
co mam doradzac nobkowi jak i tak jest w swoim swiecie
Czasami lepiej pomilczeć, zwłaszcza że nie ma się nic ciekawego do napisania poza błyskotliwym noob detected.

Temat wg mnie oryginalny, szczególnie w zalewie idiotycznych i powtarzanych do znudzenia tematów o dobre miejsce do ekspienia na xx lvlu. Tutaj autorowi wyjątkowo nie zależy na ilości zdobywanego doświadczenia ani dobrym loocie, ale dobrej zabawie. I chociażby z tego powodu zasługuje na odpowiedź. Inna sprawa, że autorowi nasze sugestie mogą nie podpasować, ale to już jego problem.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 12:21   #13
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

lolita własnie jest odwrotnie tematy gdzie expic na danym lvl sa jak najbardziej logiczne, znaczy 1 temat bo jest specjalny do tego.
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 12:31   #14
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Tak, jest temat, ale nie przeszkadza to nieprzebranym rzeszom idiotów zakładać każdego dnia kilku następnych niemal identycznych wątków.

Tutaj mamy nieco inną sytuację. Fakt, że można to podciąnąć pod temat Gdzie expić na xx lvlu, ale autor pyta o tak nietypową rzecz dla tego forum (radość z gry, a nie nabijanie kolejnych cyferek), że wg mnie wyjątkowo zasłużył tym na możliwość założenia osobnego tematu
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 14:02   #15
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Niby tak, lecz co do tego tematu to odpowiedz jest jedna - wszystko powyzej rotwormow dla takiego gracza jest wyzwaniem.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 14:06   #16
walezaksa
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 05 2010

Posty: 3
Domyślny

No, to przynajmniej juz cos konkretnego sie dowiedzialem, mozna bylo tak od razu. Cyklopa raz ubilem chociaz bez potionow sie nie obylo. Sprawdze w takim razie amazonki, valkyrie, ghoule i wieksza ilosc dwarf soldierow (chociaz poza jednym dwarf soldierem jeszcze na zadnego z tych mobow nie trafilem;d). Staram sie nie byc graczem "podrecznikowym", biegam gdzie wlezie i najwyzej uciekam przed co silniejszym przeciwnikiem. A co do chlopaczka i 13 latka to w ramach scislosci mam niemal 2 razy tyle takze nie oceniajcie ludzi po.... no wlasnie nie wiem po czym, chyba po braku skilla w tibii

Dzieki za pomoc.
walezaksa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 14:24   #17
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

narazie jestes taki zafascynowany, ale to minie i potem tylko exp/h bedzie wazny. pokój
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 14:26   #18
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez walezaksa Pokaż post
No, to przynajmniej juz cos konkretnego sie dowiedzialem, mozna bylo tak od razu. Cyklopa raz ubilem chociaz bez potionow sie nie obylo. Sprawdze w takim razie amazonki, valkyrie, ghoule i wieksza ilosc dwarf soldierow (chociaz poza jednym dwarf soldierem jeszcze na zadnego z tych mobow nie trafilem;d). Staram sie nie byc graczem "podrecznikowym", biegam gdzie wlezie i najwyzej uciekam przed co silniejszym przeciwnikiem. A co do chlopaczka i 13 latka to w ramach scislosci mam niemal 2 razy tyle takze nie oceniajcie ludzi po.... no wlasnie nie wiem po czym, chyba po braku skilla w tibii

Dzieki za pomoc.
No próbuj próbuj, ale z czasem i tak zrozumiesz, że najszybszym sposobem zarobienia kasy i wbicia lvla jest bicie tych samych mobów, które występują w dużych ilościach obok siebie, bieganie po mapie i bicie przypadkowych mobów nie jest najlepszym rozwiązaniem;p
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2010, 17:03   #19
Czarujaca_Lola
Użytkownik Forum
 
Czarujaca_Lola's Avatar
 
Data dołączenia: 16 11 2009

Posty: 165
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Saphira
Poziom: 50
Poziom mag.: 40
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez walezaksa Pokaż post
A co do chlopaczka i 13 latka to w ramach scislosci mam niemal 2 razy tyle takze nie oceniajcie ludzi po.... no wlasnie nie wiem po czym, chyba po braku skilla w tibii
Sorry za chłopca, nie wiem czemu 13 lvl połączyłem z wiekiem. Mój błąd.

Z Zenkiem się nie zgodzę. Ja w Tibię pykam już 3 rok i do tej pory nie stałem się maniakiem cyferek i nabijania 12345667 expa dziennie. Tak więc nie wszystkim to grozi.

Ostatnio edytowany przez Czarujaca_Lola - 28-05-2010 o 17:05.
Czarujaca_Lola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:34.


Powered by vBulletin 3