Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-08-2010, 18:34   #1
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny O co chodzi z tym fleszowym klientem tibii

moze mi ktos po ludzku wytlumaczyc co wlasciwie chce zrobic cipsoft? ja mam w98 i nie dzialaja mi zadne strony fleszowe, wiesza mi sie od razu komp lub w ogole mi sie nie wczytuja. czy cispoft chce usunac normalnego klieta i zrobic zeby w tibie gralo sie tylko przez stronke i zrobia cala stronke taka zwalona we fleszu jak inne i nie bede mogl sie juz nawet na niej zalogowac? nie wspominajac juz o graniu? ktos w ogole czai o co w tym wszystkim chodzi? bo ja jestem kompletnie zielony jesli chodzi o jakies takie techniczne dziwne rzeczy.
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-08-2010, 19:18   #2
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czopster Pokaż post
moze mi ktos po ludzku wytlumaczyc co wlasciwie chce zrobic cipsoft? ja mam w98 i nie dzialaja mi zadne strony fleszowe, wiesza mi sie od razu komp lub w ogole mi sie nie wczytuja. czy cispoft chce usunac normalnego klieta i zrobic zeby w tibie gralo sie tylko przez stronke i zrobia cala stronke taka zwalona we fleszu jak inne i nie bede mogl sie juz nawet na niej zalogowac? nie wspominajac juz o graniu? ktos w ogole czai o co w tym wszystkim chodzi? bo ja jestem kompletnie zielony jesli chodzi o jakies takie techniczne dziwne rzeczy.

Tibia będzie miała technologie fleszową, ale nie będzie przez stronkę. Może ci momentami się zacinać ^^
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 19:21   #3
Shivek
CS Tibia.pl Team
 
Shivek's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 1,017
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Shivek ma numer GG 1086148
Domyślny

Platforma flash nie jest tylko na stronki internetowe, jak myśli wiele dzieci, myślących podobnie jak ty, które celowo ciebie wprowadziły w błąd.
Cipsoft sobie wymyślił, że otóz ta platforma jest bardziej zajebista od języków c i łatwiej odpalić ją w nowych systemach, niż tworzyć tysiące różnych clientów.
A zanim oni to skończą, to wrócą do c, bo im się to nie opłaci.
__________________
Z13 - Oddział tibijskich GM'ów
-------------------------

-------------------------
Rzehój
Ukryty tekst:
tekst przymiotnik lub rzeczownik określający niespecjalnie inteligentną osobę. Rzechóje zazwyczaj zawalają forum głupimi pytaniami i/lub głupimi odpowiedziami.
Shivek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 20:20   #4
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

dotad specjalnei sie tematem nie interesowalem ale dzisiaj przeczytalem wywiad z jakims tam ich programista

http://tibiafans.se/forum/index.php?topic=294.0

pisze tu:

With the Tibia Flash Client, all you need to do is to log-in on the Tibia website and click the "Play" button next to the character you want. There will be no installer and you will be able to play on any computer that has a web-browser and a Flash plugin, even if you don't have the possibility to install software on this machine and this widespread availability is also what beat e.g. Java and Silverlight. This also means that the barrier between what is possible on the Tibia website and what can be done in the client will be greatly diminished.

czyli z tego co rozumiem to grac sie bedzie przez jakis plugin w przegladarce. moze zle rozumiem, nie wiem nie znam sie na tym, i mimo ze angielski znam dobrze to w jakim to by jezyku bylo napisane to i tak nic bym z tego nie rozumial. po prostu techniczne nowinki to nie moja branza.
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 20:26   #5
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

matko...
Po prostu tibia bedzie wbudowana w strone internetowa.
Skoro masz Win98 (czyli system sprzed 12 lat) nie dziw sie ze nowe rzeczy ci nie chca dzialac.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 21:08   #6
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

nie znam systemu na ktorym tibia dzialala by lepiej niz na w98. wielokrotnie byla podkreslana wyzszosc 98 nad xp pod wzgledem tibii

z tekstu nie wynika aby stary klient zostal usuniety ale ze bedzie mozna opcjonalnie grac ze strony no i o to pytam czy cala strona bedzie we fleszu czy tylko jak bedzie chcialo sie zagrac? bo jesli tylko jak bede chcial przez strone grac to wszystko jedno ale jesli nie to nie bede mogl sie na stronke zalogowac i bede mial problem.
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 21:22   #7
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czopster Pokaż post
nie znam systemu na ktorym tibia dzialala by lepiej niz na w98. wielokrotnie byla podkreslana wyzszosc 98 nad xp pod wzgledem tibii

z tekstu nie wynika aby stary klient zostal usuniety ale ze bedzie mozna opcjonalnie grac ze strony no i o to pytam czy cala strona bedzie we fleszu czy tylko jak bedzie chcialo sie zagrac? bo jesli tylko jak bede chcial przez strone grac to wszystko jedno ale jesli nie to nie bede mogl sie na stronke zalogowac i bede mial problem.


Oh ! To zaiste świetne ! Ponoć jaskiniowcy używali genialnych ognisk na których mięso było przepyszne ! Nic innego nie wychodziło, ale mięso tak ! Czemu więc nie rozpalasz ogniska na środku domu, tylko pieczesz w piekarniku ?
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 22:28   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Jak masz wątpliwości jak to będzie działać - poszukaj na necie informacji o Quakelive.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-08-2010, 23:26   #9
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Jeśli dobierałeś system komputera pod względem tibii to... nvm.
Up
dokładnie, quakelive śmiga wręcz zajebiście, a gra się na stronce.
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 01:52   #10
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

ruszek
nie uzywam piekarnika, jadam tylko na miescie rozne fast foody, za to kielbaska z grilla czy ogniska nigdy nie pogardze, to nie to samo co z patelni

vil
dzieki, ale niestety mimo ze stronka mi dziala to sama gra juz nie, wymaga xp lub lepszego, do tego innej przegladarki. ja uzywam opery i tez malo co na tym dziala.

erverse
nie dobieralem kompa do tibii, po prostu ostatni raz robilem jakis update sprzetu w 2004 chyba albo i dawniej. nie gram w zadne gry, taki komp jaki mam absolutnie do wszystkeigo mi wystarzca a same strony flaszowe sa dla mnie tak irytujace ze nie uwazam zeby bylo warto dla nich wydawac pare stow na nowy system tudziez kilka tysiecy na nowego kompa, jak tibia mi na nim smiga swietnie i do relaksu wystarcza. coz, predzej znajde inna gre niz zdecyduje sie uczyc obslugi nowego systemu i tych wszystkich bezsensownych bajerow. urokiem tibii byl wlasnie ten jej retro styl.
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 11:53   #11
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

Cytuj:
nie gram w zadne gry, taki komp jaki mam absolutnie do wszystkeigo mi wystarzca
No to niestety bedziesz musial sie pogodzic ze jak wyjdzie tibia flashowa, to przestanie ci wystarczac do Tibii.
Taka juz kolej rzeczy.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 14:13   #12
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

pozostaje mi miec nadzieje ze albo pomysl upadnie albo zoptymalizuja kod tak zeby dzialal i u mnie, ale lepszego flasza niz 9 nie da sie u mnie zainstalowac.
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 14:56   #13
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

Musisz sie zmobiliziwac i zrobic upgrade sprzetu. Nowy komputer stacjonarny to koszt 300 zł - 500 zł.
A pomysl na pewno nie upadnie. Jedyne co mozesz liczyc to to ze jak najdluzej bedzie wspierany stary klient.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 17:35   #14
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jagred Pokaż post
Musisz sie zmobiliziwac i zrobic upgrade sprzetu. Nowy komputer stacjonarny to koszt 300 zł - 500 zł.
A pomysl na pewno nie upadnie. Jedyne co mozesz liczyc to to ze jak najdluzej bedzie wspierany stary klient.
300-500? :O tyle to chyba sam windows kosztuje jakis nowy. moj ojciec kupil ostatnio jakis wypas komputer za 3.5 kafla ale to taka maszyna ze ja w ogole nie wiem jak to sie wlacza nawet, jakos w monitor wbudowane all a ja kurde szukalem pudla pod stolem lol. to nie dla mnie te techniczne bajery, komletnie sie na tym nie znam, nawet tel komorkowego nie mam bo nie lubie. w tibie fajnie bylo popytac sobie knightem po jakichs facc jaskiniach ale widze ze musze poszukac innej podobnej gry. jakies propozycje co do retro gier tego typu? hmmm w sumie to na otsa moglbym sie jakiegos przeniesc, ale otsowe servery jakos mi nie przypadaja do gustu. w tibii dobra byla ta realna wartosc zbieranej kasy. zbierajac loocik dla zabawy zawsze te 2-3 stowki co miecha do pensji dochodzily





edit:
heh na gmailu tez mi pisze cos takiego:

"Korzystasz ze starej wersji usługi Gmail, która we wrześniu zostanie wycofana. Nastąpi wtedy przekierowanie do podstawowego widoku HTML.
Aby uzyskać dostęp do szybszej usługi Gmail i najnowszych funkcji, zainstaluj nowoczesną przeglądarkę."

mam nadzieje ze podstawowy widok html to to co jest teraz, dodatkowych opcji nie potrzebuje, aby mi sie maile wysylaly.

Ostatnio edytowany przez Czopster - 27-08-2010 o 17:58. Powód: bo tak
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 20:58   #15
Vasth
Użytkownik Forum
 
Vasth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 847
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ruzam
Profesja: Royal Paladin
Świat: Morgana
Poziom: 142
Vasth ma numer GG 1862917
Domyślny

Istnieje rowniez gra o nazwie Zezenia. Jednakze gra darzy do niczego i jest gorszym klonem Tibii. Tworca zas zamiast uczyc sie na bledach jakie popelnil Cipsoft ze swoja gra ten popelnia jeszcze wieksze.

2-3 stowki na miecha z chodzenia po facc jaskiniach? Chyba nikomu nie wmowisz ze w taki sposob zarabiasz 2-3 MILIONY gps co MIESIAC.
Vasth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 21:35   #16
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czopster Pokaż post
300-500? :O


Tzn. ja np. sobie poskładałem całkiem przyzwoity sprzęt za niedużą ilość forsy ;D

Geforce 9500GT - 200 zł (można znaleźć lepsze i tańsze ofc.)
Płyta główna - 60 zł (niedużo, nieużywana coś koło 120 zł ~~)
Ram 2GB - 80 zł (tu mi się ogólnie pofarciło, znalazłem niezłą okazję )
AMD athlon x2 64 6000+ - 180 zł (też czasami droższe lub tańsze znajdziesz)
=520 zł

Na takim sprzęcie pójdzie mi na luzie assasins creed 2 np., a jeśli bym dokupił ramu to może by się pokusił o full ^^ Ogólnie też kiedyś sprzęt wydawał mi się drogi, ale wystarczy poszukać, to można znaleźć taniuśkie perełki
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 22:27   #17
AnArAki
Użytkownik Forum
 
AnArAki's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Peterborough
Wiek: 31

Posty: 189
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
AnArAki ma numer GG 3532964
Domyślny

+ zasilacz 350 watt (jakies 100 zlotych) chyba ze wezmiesz ze stargo kompa to samo sie tez tyczy stacji DVD (lub cd, sadzac po tym ze dalej korzystasz z win98)
__________________
AnArAki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2010, 22:47   #18
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnArAki Pokaż post
+ zasilacz 350 watt (jakies 100 zlotych) chyba ze wezmiesz ze stargo kompa to samo sie tez tyczy stacji DVD (lub cd, sadzac po tym ze dalej korzystasz z win98)
Tzn. ja przerobiłem swojego starego kompa, więc nie potrzebuje takich rzeczy
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-08-2010, 01:37   #19
Czopster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 08 2010

Posty: 7
Domyślny

Vasth

rzeczywiscie, klon tibii hehe. ale tibia jest klonem ultimy wiec w sumie na jedno wychodzi

a co do kasy to nie sztuka uzbierac tylko sztuka sprzedac. za granica placa mi czasem nawet dolara za 1cc , jak nie wyrabialem normy to i tak sie na allegro dokupilo i wychodzilo sie na swoje.

ruszek

kurde jak ostatni raz robilem update sprzetu to takie cacka nie istnialy chyba ;D. ale gerenalnie taki moj komp slaby nie jest, bardziej boli mnie to uczenie sie nowego systemu itp. jestem bardzo przywiazany do windowsa 98, xp jest niesamowicie irytujacy, watpie zeby kolejne windy byly lepsze. 98 jest taki prosty, skromny i nie wpierdziela sie uzytkownikowi podczas pracy ze na pulpicie sa jakies nieuzywane ikony i trzeba wyczyscic -.-. nie wspominajac juz o jego trwalosci, ostatni raz robielm reinstalke w 2005 roku jak mi dysk padl, od tego czasu dziala niemal bez zarzutu (zwykle to wina nowych programow ze nie sa kompatybilne z 98)

AnArAki
taki zasilacz chyba mam obecnie. cd i dvd niestety mi padlo dawno temu, dyskietki tez. zamiast tego uzywam pendrivy, no i jedyna nowinke jaka ostatnio zdarzylo mi sie kupic - dysk zewnetrzny 1,5tb (jak kupowalem go na allegro to powiedzialem sprzedawcy ze ma dzialac na w98 i podzielil go na mase partycji bo ponoc winda czyta tylko do jakiegos tam rozmiaru, no ale dziala )

Ostatnio edytowany przez Czopster - 28-08-2010 o 01:38. Powód: bo tak
Czopster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2010, 14:47   #20
Kuci_Ha
Użytkownik Forum
 
Kuci_Ha's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2010
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zoran Aver
Profesja: Knight
Świat: Olympa
Poziom: 62
Skille: 67/67
Poziom mag.: 6
Kuci_Ha ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Kuci_Ha
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czopster Pokaż post

ale tibia jest klonem ultimy wiec w sumie na jedno wychodzi
Z tego co wiem to studenci z Regensburga stworzyli Tibię od zera i nie klonowali jej od nikogo...jeżeli się mylę to poprawcie mnie.
Kuci_Ha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:39.


Powered by vBulletin 3