Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-07-2008, 10:34   #541
Japcoleusz
Użytkownik Forum
 
Japcoleusz's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2008

Posty: 27
Profesja: Rookstayer
Świat: Unitera
Poziom: 29
Skille: 20/24
Domyślny

Ja mam nadzieje ze questa na SoF`a nie ma. Gdyby kiedyś Cipsoft go zrobił napewno moja (i nie tylko) kariera rookstayera by sie skończyła. Po części każdy rookstayer gra na rooku ze względu na spike sworda, ale pomyślcie co by było gdyby taki quest istniał. Sensu grania by już nie było... a może jeżeli Cipsoft tak nie lubi rookstayerów to moze specjalnie zrobi questa na spike sworda i odechce sie grac rookstayerom.
Japcoleusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-07-2008, 18:10   #542
czuczu20
Użytkownik Forum
 
czuczu20's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2008

Posty: 146
Stan: Niegrający
Domyślny

Mało możliwe ,że stworzą tego questa . Bo skończył by się pomysł wprowadzony do gry nie przez cipsoft tylko przez graczy zwany ,,Rookstayer" . I gdyby istniał wszystkie expowiska by były zajęte bo potwory by klękały przy graczach z tym mieczem
Stworzą go (może) gdy rook powiększy się z 2-3 razy .
czuczu20 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2008, 18:12   #543
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
Mało możliwe ,że stworzą tego questa . Bo skończył by się pomysł wprowadzony do gry nie przez cipsoft tylko przez graczy zwany ,,Rookstayer" . I gdyby istniał wszystkie expowiska by były zajęte bo potwory by klękały przy graczach z tym mieczem
Stworzą go (może) gdy rook powiększy się z 2-3 razy .
Na niskich poziomach nie ma aż takich różnic w obrażeniach przy używaniu tego miecza a np. katany.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 16:57   #544
CycuRookslayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 01 2008

Posty: 130
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Nebula
Poziom: 30
Skille: 20/25
CycuRookslayer ma numer GG 589824
Domyślny

@up

Takie pytanko mam.
Gdy go posiadałaś, miałaś okazje pójść z nim na expowisko i ubić jakieś potworki ?? Bo nie wiem ile czasu dokładnie miałaś .
__________________
.............| Tibia ,Rap & Parkour|...........
.............|____________________|...........

... Przez Uczciwość ... Kolekcja z rooka poszła sie je...ć :/
CycuRookslayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 17:05   #545
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CycuRookslayer Pokaż post
@up

Takie pytanko mam.
Gdy go posiadałaś, miałaś okazje pójść z nim na expowisko i ubić jakieś potworki ?? Bo nie wiem ile czasu dokładnie miałaś .
Bawiłam się nim, oczywiście ; ). Na 2 poziomie biegałam sobie na najsilniejszych potworkach na rooku i tylko kibicowałam im, za ile mnie uderzą (rekord - 3). Nie było jednak jakiejś zauważalnej różnicy w moich obrażeniach.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 17:46   #546
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

Nie dziwie sie jak bylas ze skillem 10-13, sprobuj z 21-23 i wtedy powiedz czy widzisz roznice.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 18:02   #547
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dindsuk Pokaż post
Nie dziwie sie jak bylas ze skillem 10-13, sprobuj z 21-23 i wtedy powiedz czy widzisz roznice.
Ale ja już go nie mam... No i bawiłam się nim trochę dłużej ; ).

Nie byłoby prościej sprawdzić tego na mainie po prostu?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 18:06   #548
CycuRookslayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 01 2008

Posty: 130
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Nebula
Poziom: 30
Skille: 20/25
CycuRookslayer ma numer GG 589824
Domyślny

@up

A na rooku hity nie wchodzą inaczej ?? Wydaje mi się że wchodzą większe. Zresztą nie wiem mogę się mylić .
__________________
.............| Tibia ,Rap & Parkour|...........
.............|____________________|...........

... Przez Uczciwość ... Kolekcja z rooka poszła sie je...ć :/
CycuRookslayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2008, 18:36   #549
Dindsuk
Użytkownik Forum
 
Dindsuk's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2007
Lokacja: Piekne miasto na Mazurach

Posty: 339
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Kyra
Poziom mag.: O
Domyślny

Wiem ze nie masz...tak sobie gdybam tylko.
Dindsuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 02:26   #550
TiRNA
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 08 2008

Posty: 8
Domyślny

Suma sumarum to będąc na 28 stronie jesteśmy w Dupie... I może ja nas z tej Dupy nie wyprowadzę, ale mogę wskazać drogę, która jak to w Dupie i tak będzie błędną...

Wspomnijmy o czym była mowa na ostatnich 28 stronach, bo z pewnością nikomu się nie będzie chciało tego czytać, hzyba, że znajdzie się taki noob jak ja...

1. Wiemy o dwóch polach na mapie:
a) respawn posion spiderów na północy: 32066, 32068 [poziom (-3)]
b) miejsce respawnu 5 rotwormów na wschodzie: 32169, 32157 [poziom (-1)]
Jeżeli w niedługim czasie obejdziemy te punkty w kolejności 1->2 SoF (SS) znika ze swojego miejsca... albo jak niektórzy mówią przemieszcza się w inne miejsce;

2. Początkowe położenie Spike Sworda: 320101, 32140 [poziom (0)];

3. Według spekulacji jest jeszcze trzeci punkt... w którym możemy pozyskać naszego Sword'a of Fury... niestety nie wiemy, gdzie to jest... punkt pierwszy (a) aktywuje punkt drugi (b), punkt drugi (b) powoduje teleport Spike Sworda do punktu trzeciego (c);

4. W internecie zamieszczonych jest wiele filmików dotyczących zdobycia SoF'a jednak większości z nich można zarzucić oszustwo;

5. Jedynymi osobami, które naprawdę mogą byc w posiadaniu SS'ów są rookstayerzy o bardzo wysokich lvl'ach, które to lvl'e nabili dosyć szybka i w bardzo trudnych warunkach, jakimi bez wątpliwości jest pobyt na rookgaardzie;

6. Według niektórych pomysłem na znalezienie punktu trzeciego (c) jest stworzenie trójkąta na podstawie tego punktu (c) i pozostałych dwóch znanym na punktów (a i b)... inni uważają jeszcze, że punktów może być więcej niż trzy i tworzą one bardziej złożoną figurę;

7. Spike Sword nie jest jedyną zagadką na rookgaardzie. Jest też znany na Mino Mage, Ghoul, oraz m.in. dźwignia w pokoju u Tom'a;

8. Rookstayerów interesują też inne miejsca jak np. Kamień na kamieniu będący według niektórych dźwignią położony w południowo-wschodniej części wyspy na takim wystającym cypku, albo np. też tunel koło wodospadu, który przebiega idealnie pod wysepką ze SoF'em;

9. Wielu z nas wiąże z sobą wspomnianego wcześniej mino maga z questem na SS'a, jednakże do pokoju z Mino Magiem potrzebny jest golden key. Sposoby na jego zdobycie ukazywane są w dosyć dziwny i skomplikowany sposób w filmikach na Youtube... dziś wiemy jednak, że znaleziony w grobach klucz (key:49) otwiera jedynie pierwsze drzwi prowadzące przez Posion Fieldy, ześ kolejne prowadzące prosto do Mino Maga dalej pozostają zagadką;

10. Ciekawostką jest równie wspomniany wcześniej kamień będący dźwignią... w połączeniu punktu w którym się znajduje z znanymi nam wcześniej punktami a i b. oraz punktem w którym znajduje się SoF, tworzy on idealny trapez równoramienny;

Życzę powodzenia w rozwikływaniu tejże tajemnicy, jaką jest "Never Ending Story" o Spike Swordzie i Miono Magu!!!!
TiRNA jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 09:28   #551
Barszcz
Użytkownik Forum
 
Barszcz's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2008
Lokacja: Wronki

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Tytania
Poziom: 34+
Domyślny

hmm... co do golden keya to niebył bym taki pewien już wiele osób chciało go w ten sposób zdobyć. I chyba nikt go niema...
Barszcz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 10:03   #552
tyrael15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2008
Lokacja: Płock

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Ta i nikt go nie będzie mieć ;p a co do Spike itd to sobie na TORG-u popatrzcie bo pewny pan o nicku Piombon twierdzi że wie jak zrobić Spike, Pustynia Jakundaf,469 itd.twierdzi też że język beholderów 469 ma z tym związek zresztą sam sie z nim zgadzam bo sam 469 da nam odpowiedz na bardzo wiele questów.zresztą sam sprzedaje spojlery do questów i to nie za aż tak małe pieniądze.zresztą spójrzcie sobie na TORG-u a jeśli nie wierzycie to nie jak i tak mu gratulacje składało wielu modów itd z TORG-a za jego osiągnięcia.Jeszcze jedno jak to on sam mówił, Brazole też rozwiązywali te wszystkie zagadki typu 469, Spike itd i niestety zaszli dalej od nas.Pierw bym zaczął od 469 żeby potem móc dokończyć Spike na rooku.

Ostatnio edytowany przez tyrael15 - 13-08-2008 o 10:06.
tyrael15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 10:59   #553
<hmm>
Użytkownik Forum
 
<hmm>'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 05 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 212
Świat: Harmonia
Domyślny

Piombon sprzedaje tylko wskazówki do questow których nie rozwiązał i nie ma najmniejszego pojęcia jak rozwiązać.

Na moją propozycję 5000zł odpowiedział "Nie gram już w tibie"

@edit down:

On "wie jak to wszystko wykonać", tylko tak dla zabawy nic nie wykonał - to chciałeś powiedzieć?
Czytaj ze zrozumieniem jego wypowiedzi: to że sprzedaje podpowiedzi nie oznacza, iż ma zielone pojęcie o tym jak to wykonać.

Jakoś ani on ani nikt z jego rzekomych kolegów nie odpowiedział na moją ofertę.

Piękna demonstracja poziomu torga
__________________
SETI@home - troche mądrzejsze wykorzystanie komputera
(Lekko zdezaktualizowane)
Linux a Projekt GNU
(przeczytać i zapamiętać do końca życia!)

"And then, something happened. I let go. Lost in oblivion. Dark and silent and complete. I found freedom. Losing all hope was freedom."

Ostatnio edytowany przez <hmm> - 13-08-2008 o 13:56.
<hmm> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2008, 13:38   #554
tyrael15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 07 2008
Lokacja: Płock

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

on wogóle nie gram w tibie lub grał w nią mało ;p i on wie jak to wszystko wykonać tylko tak dla zabawy daje spojlery łamigłówki żeby można było odkryć też coś innego w ten sposób i żeby sie w ten sposób pobawić.a wiedza skąd ? kumple mu przynoszą booki skąd sie tylko da ten jak zawsze to przestudiuje powie tamtym gdzie mają iść sprawdzić i git xd ahhh j**** to
tyrael15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 16:34   #555
petepl
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 02 2008

Posty: 15
Żarówka moje 2 teorie

Moim zdaniem quest instnieje... Wyobrazcie sobie ze po zniknieciu spike sworda mamy zdobyc golden key i ze mamy na to niewiele czasu jednak jest mozliwe ze w tym czasie mamy rozwiązać wszystko... Byc moze spike sword teleportuje sie w to miejsce http://tibia.pl/earth.php?x=32110&y=32049&z=12&q=249.75 i w tym czasie mamy quest na golden key. Zdobywamy golden key'a i idziemy do mino maga zabijamy go i bierzemy spike sworda. Następnie idziemy do teleportu ktory nas przenosi do "Mintwalin" abyśmy byli godni i dali rade zabic potworki stojące nam na drodze do miasta. Czy to nie logiczne?

Juz stawialem posta kiedys dotyczącego trój punktu spike sworda... trzeci punkt powinien byc w tej dziurze http://tibia.pl/earth.php?x=31967&y=32169&z=0&q=47.54 tworzy sie idealny Trojkąt. byc moze trzeba zrobic quest "Captain Iglue Treasure" byc moze tam sie punkt znajduje Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

PS. Zapomnialem juz swoją 2 teorie;D
petepl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2008, 17:42   #556
HubertPol
Ognisty Lis
 
HubertPol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Lublin

Posty: 366
Stan: Na Emeryturze
Imię: Będę
Gildia: Piekł
Świat: Ciastka ; )
HubertPol ma numer GG 3489666
Domyślny

@up
Dobry jestes z matmy ;/ Idealny trójkąt rownorammieny wychdzoi mniej wiecej w miescie adokldniej w miejscu gdzie jest "posag" na pacc area : P
__________________
FAIL


Tompior nup : D

Bo Hubert nie chcial kupic ziemniakow
HubertPol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2008, 12:00   #557
Szyna111
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny odp

A moze drzwi do Mino Maga da sie otworzyc tylko i wylacznie podczas ataku Apetrice Sheng na Mino Hell.
Od strony fabularnej A.S jest uczniem M.M i jakos musi wyjsc z jego komnaty wiec mozliwe ze drzwi podczas ataku A.S sa otwarte a boss ma odwrocic nasza uwage od drzwi.(nie sprawdzalem nie wiem,jesli ktos by mogl niech sprawdzi)

Teraz pewnie ktos napisze "Ale on sie tam teleportuje a nie wychodzi prez drzwi"-dobrze o tym wiem bo bylem w MH podczas pojawienia sie bossa.

Mozna to sprawdzic choc wydaje mi sie to malo prawdopodobne.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2008, 14:08   #558
Cosinus1990
Użytkownik Forum
 
Cosinus1990's Avatar
 
Data dołączenia: 12 05 2008
Lokacja: Bełchatów

Posty: 91
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Poziom: 60
Skille: 84/70
Poziom mag.: 12
Domyślny

pierwszy punkt -poison cave [-3]
drugi punkt -rot hell [-1]
trzeci punkt -troll cave, poziom z wodospadem [-2]

trzy punkty nie tworzą trójkąta a linie prostą!!!

czwartym punktem może być miejscówka z tabliczką "only humble..." z poziomu 0 przechodząca obok linii prostej

teoria o linii prostej nie jest wcale wymyślona, podobno z wodospadem dzieją się dziwne rzeczy po zniknięciu SOfa
po wykonaniu tych czynności warto sprawdzić czy ogień na górze minotaura zgasł
a ostateczne rozwiązanie znajdziemy w mieście

@edit:
niestety nie mogę tego sprawdzić bo przez piepszone mini pizdoupdaty mam lagi i kicki-.-

Ostatnio edytowany przez Cosinus1990 - 15-08-2008 o 14:11.
Cosinus1990 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2008, 15:41   #559
Barszcz
Użytkownik Forum
 
Barszcz's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2008
Lokacja: Wronki

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Tytania
Poziom: 34+
Domyślny

po zniknienciu sofa ogień u minosa na górce jest taki sam
Barszcz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2008, 15:58   #560
Cosinus1990
Użytkownik Forum
 
Cosinus1990's Avatar
 
Data dołączenia: 12 05 2008
Lokacja: Bełchatów

Posty: 91
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Poziom: 60
Skille: 84/70
Poziom mag.: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Barszcz Pokaż post
po zniknienciu sofa ogień u minosa na górce jest taki sam
a co się dzieje z wodospadem przy trolach ? mam nadzieje ze wiesz o jakim miejscu mowię
Cosinus1990 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.


Powered by vBulletin 3