Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-05-2009, 22:00   #1
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny Drogi Rycerzyku! wybacz ale jesteś do niczego

Temat ten dotyczy mojej refleksji na temat takiej profesji jak knight, którą wyciągnąłem z moich obserwacji i niestety mam być może złe nowiny dla tych którzy grają tą profesją lecz i dobrą dla tych, którzy jeszcze się łudzą. Po pierwsze:

Zaczne chociażby od tego, że taka profesja jak paladyn nie ma w sobie niczego innego czego nie miałby knight a co więcej jest o wiele lepiej od niej dopracowany ponieważ dysponuje szerszym zasobem czarów. Osobiście uważam, że paladyn to rozszerzenie profesji knighta. Dlaczego? Dlatego, że Knight, który zasłynął jako bloker to tylko bloker, którego równie dobrze może się nazwać paladynem. Chociażby pod takim względem, że palkowi można wyskilować tego samego shielda co knightowi, można założyć praktycznie te same eq to knight, i chodź może i ma mniej od niego HP to jednak nadrabia to dobrymi czarami jakie posiada. Zacznijmy wogóle rozmowe od tego, że każda z profesji w porównaniu do knighta reprezentuje jakiś żywioł. Druid Lód, ziemia, sorc ogień i śmierć, Paladyn świętość, a knight fige z makiem. Uważam, że knight to nie dopracowana profesja albo poprostu mniejsza wersja Paladyna. Knight jest najprościejszy albo do ubicia i najłatwiej przed nim uciec, można nim manewrować takimi runkami jak Paralyze czy M wallami i dotego doprawić się utani granką o której knight może sobie tylko pomarzyć. Każda inna profesja może zastawić się Wallami czy dopomóc się innymi czarami, których knight zwyczajnie nie ma, a przecież zanim knight zdąży wbić 9 mlvl to mi już dawno zdąży znudzić się gra na tym serwerze. Chociażby Knight nie ma czegoś takiego jak "utana vid" która w jego późniejszym etapie grania wiele razy wszystko mu utrudnia. Chociaźby dlatego, że istnieje sposób rozwalić nawet 40 knight'a 15 lvl'em sorca czy druida przy odrobinie szczęścia nawet pallkiem. Oświadczam, że jest taki sposób i jest on w 100% sprawdzony. Przy odrobince inteligencji można wykorzystać słabości Kiny, którego niedobory nadrabiają inne profesje. 15 sorc z powiedzmy, 25 mlvl jest niemożliwy do ubicia dla knighta. Chociażby dlatego, że istnieje pewien magiczny sposób na knighta dzięki któremu można go albo ubić albo zwyczajnie przed nim uciec. Chociażby dlatego, że jest to zbyt czasochłonne i mag dawno zdąży sobie na spokojnie wrócić do dp. Po pierwsze paladynem jako pierwszym mogę się wybrać na demony na których mogę spokojnie sobie expić, ponieważ gdzieś od około 80 lvl'a mogę już palkiem wybrać się na taki hunt. To samo z magami, którzy na taki exp moga pozwolić sobie na nieco wyższych lvl'ach jednak nie zmienia to faktu, że mogą nawet na nich expić na co nie może pozwolić sobie knight. Knight, który decyduje się solować demona, to knight który najzwyczajniej lubi wastować, który jest samobójcą lub taki który zwie się kamikaze. Chyba każdy wprawiony knight wie na co się decyduje idąc na demony samemu, poprostu nie ma możliwości expić na nich choć to tylko jedna z wielu jego minusów. Błędnie sobie wszyscy wmówili, że knight to podstawa na huntach ponieważ pełni on role nie zastąpionego blokera. Przedewszystkim zacznijmy rozmowe od tego, że na takiego blokera może również pozwolić sobie Paladyn który w niczym nie ustępuje Kinie. Co prawda ma mniej HP ale nadrabia to lepszymi czarami jak Exura gran, vita czy san. Ktoś mi ostatnio powiedział, że mam błędne przekonanie na jego temat, ponieważ nikt inny nie bloknie takie potworki jak np: Morgaroth, ferumbrasa czy tego typu trudnym nazwijmy to potworom. Po pierwsze sioher to wciąż ten sam sioher i nadal pozostaje on taki sam dla wszystkich bez wyjątku kogo leczy bo leczy tak samo. Bo odbywa się to w większości za pomocą siohera bo bloknąć to jedno ale a drugie to sioher bez którego nie ma mowy o żadnym bloczeniu, ponieważ sioher równie dobrze może leczyć paladyna tak samo jak kine, który może tak samo bloczyć i mimo, że ma te kilka HP mniej to przecież w niczym nie ustępuje i co więcej może wspomóc siebie swoimi dobrymi czarami uzdrowicielskimi. Poprostu mówie o tym, że Knight to najmniej wpływowa profesja ze wszystkich i wszyscy poradzili by sobie czy z nią czy bez niej. Inne profesje mają szeroką gamme expowiska ze względu na swoje czary, a knight niestety ma tr kryteria zbyt ograniczone. Bez sensowne jest wmawianie, że knight to dobra profesja, ponieważ pod każdym względem jest ona najsłabsza i tylko bronią jej Ci, którzy poprostu polubili nią grę, jednak nie zmienia to faktu, że jest to profesja bez sensowna. Owszem można z niego zrobić dobrego pionka na warach ale w każdej chwili może go zastąpić paladyn. Osobiście paladyna nie nazwałbym inną profesją jak knight a jedynie jego ulepszeniem. Z mojego punktu widzenia paladyn to zwyczajny knight, który poprostu został bardziej jaśniej oświecony w czarach ale nie zmienia to faktu, że nadal podstawowe atrybuty knighta posiada. Jest to na takiej zasadzie, że gdyby nagle wszystkie profesje znikły i został sam knight, kina nie poradził by sobie sam z niektórymi trudnościami gry, knight tak naprawdę uzależniony jest od innych profesji bo tylko dzięki nim można go nazwać jako tako dobrą profesją i tylko dzięki nim jak kolwiek się wzbija. Gdyby w grze pojawiła się tylko jedna profesja do wyboru i był by nim mianowicie pall sorc czy drut, to spokojnie wszystkie te pozostałe, poradziły by sobie same. Owszem można zastąpić braki kiny naprzykład niektórymi ringami jak stealth ring czy innymi wspomagaczami, ale przecież to wszystko już na talerzu mają podane inne profesje więc po co tyle dla niego zachodu ? Co prawda ma knight dość wpływowy czar zwany "Exeta Res" który jako jedyny sprawia, że knighta wogóle można nazwać knightem, ale jest to czar neutralny i tylko przydatny na hunty, na warach bez wartościowy i w tym momencie przestają być wpływowe jakie kolwiek czary Knighta. Knight jest tylko dobrym pionkiem do obrony, prawdą jest, że nie wygram żadnej partii szachów samymi pionkami, ale gdybym rozpoczął szachy bez pionków samą królową z gońcem, koniem czy wieżą to przecież jestem w stanie zrobić szachmata. Mam swój własny odmienny pogląd odnośnie profesji i doskonale widze i obserwuje która i jaka zasługuje na miano królowej, a która wogóle jest niepotrzebna do gry. Ktoś powiedział, że wszystkie profesje tak są identyczne i na równi ze sobą zestawione co jest zupełną nieprawdą ponieważ są one nie uczciwie do siebie dostosowane i każda posiada co innego. Nieuczciwie czyli w stosunku do Knighta. Mogę równie dobrze apelować oto aby knighta poprostu wzmocnili lepszymi czarami, ale i też aby poprostu ta profesja została wycofana bo chociaż w niczym nie zawadza to jednak sama z siebie psuje gre samej sobie w przeciwieństwie do innych profesji. Znajdą się oczywiście zwolennicy jak i przeciwnicy tej profesji ponieważ niektórzy lubią grę tą profesją i nie mają w stosunku do niej żadnych aluzji, jednak łudzą się jednocześnie, że jest ona dobrą według nich, bo jestem pewien, że w odpowiednim czasie i miejscu w odpowiedniej sytuacji, kina zwyczajnie robi pod siebie kiedy inne profesje moga spokojnie się z tego śmiać. Nie zamierzam poniżać tej profesji a jedynie stwierdzić fakty, które wszyscy powinni wziąść do wiadomości i pogodzić się z tym, że Paladyn to "inna wersja" Rycerza. Każdej chwili mogę paladynowi wstawić Bright Sworda, który swoją mocną obroną niewiele gorszym od atrybutów pozostałych mieczy knighta, które może założyć na wyzszych lvl'ach, jest wstanie bloknąć dosłownie wszystko. Co prawda z pomocą siohera ale nie zmienia to faktu, że i knight potrzebuje siohera jeśli czasem chce co kolwiek dobrego blokonąć. Jednak czary to nadal czary i to głównie od nich uzależniona jest dobra gra, bo żaden skill shield nie obroni żadnej profesji przed mocą zadawanych czarów np: przez SD. ani druida, sorca pala czy knighta choć dysponować mocnymi czarami może tylko druid i sorc. Z SD czy UE jak walę tak walić będe i nie obroni się przed tym żaden dobry armor, shield czy skill knighta czy palla i już w tym momencie to powinno zostać pod względem zmienione. Choć pall ma troszke ułatwioną obronę pod tym względem no nadal w porównaniu do magów jest pod tym względem słabszy, choć posiada dobre czary uzdrowicielskie tak samo jak Assasin star, z których pruje dosłownie jak z SD. Niektórzy wzmagają się z tym, że jednak Knight to Knight ale mówią to ze względu na być może sentyment do swojej postaci z różnych osobistych powodów do których ja już nie wnikam. Ponieważ nikomu nie zabronie ani wmówie by wybierał taką profesje jaka jest według mnie dobra. I dlatego śmiało i otwarcie powiem to szczerze. Drogi i Szanowny rycerzyku! Jesteś do niczego.
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-05-2009, 22:19   #2
Herdrak'knight
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 12 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 68
Imię: Herdrak
Profesja: Knight
Herdrak'knight ma numer GG 7538125
Domyślny

Ty mówisz ze kina jest "pusta" profesja, moze nie wali takich hitow co inne postacie ale gra sie nią przyjemnie.

A z tym to sie zupełnie nie zgodzę ze pall to ulepszona wersja knighta.
Pewnie siedziales swoim 10 lvl'em na rotach i sie z nim męczyłeś a jakiś pall na 9 lvlu zdjął go na hita?

@down
Troszke? Wg. mnie praktycznie wsyzstko to bullshit.

Ostatnio edytowany przez Herdrak'knight - 11-05-2009 o 22:28.
Herdrak'knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2009, 22:23   #3
Massacrenajt
Użytkownik forum
 
Massacrenajt's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2009
Lokacja: Poland RoXxX

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Th******
Profesja: Elite Knight
Gildia: *** *** ****
Świat: Elera
Skille: 91/88
Poziom mag.: 11
Domyślny

To że dopiero załozył konto to nie znaczy ze jest noobem opanujcie sie.... a
to są tylko i wylacznie jego poglady....

Spoko ale w tym troszke nie prawdy jest pozdro
Massacrenajt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2009, 23:30   #4
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Podziel to na akapity to przeczytam.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2009, 23:53   #5
Tomcio Pall
Użytkownik Forum
 
Tomcio Pall's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 30

Posty: 519
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Arashi/KoA
Świat: Thoria/Aldora
Tomcio Pall ma numer GG 1669739
Domyślny

Źle się czyta.

Widzę, że autor uwielbia Palla.

Po 1. Knight może wbić 8mlvl i dostać buff od Sorca i też będzie miotał m walle.
Po 2. Pall na wojnie pada jak szmata.
Po 3. Nic nie zastąpi w blokowaniu Knighta(Exeta Res mówi sama za siebie).
Po 4. Mówisz, że pall ma 'trochę mniej' HP? No to policz jaka jest różnica na 300lvl. Taki Knight ma: 4565, a pall 3105. Więc to nie taka mała różnica.
Po 5. Mówisz, że jakby został np. sam Sorc to wyrobiłby? Już widzę czyszczenie PoI przez Sorca, albo bicie bossa Pallem.
Po 6. Skoro Knight to takie ścierwo to czemu najwyższe lvl są Knightami? Po zwiększeniu hitów dla Knightów to na wyższych lvl to inne profesje odstają w szybkości expienia.
Po 7. Widzę, że boli Cię to, że Knight ma mało czarów. Nie zmienisz tego. Knight to postać fizyczna i tyle.
Po 8. Świętość to raczej żywioł nie jest. W takim razie Knight pokazuje wielką siłę fizyczną.
Po 9. Knight ma Utani Tempo Hur co przewyższa i czary Palla i Sorcera/Druida.
__________________
'Świat schodzi na psy, razem z nim Ty wierzysz mi?'
'Niech rap da Tobie siłę, nadzieje i wiarę'
Tomcio Pall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 04:45   #6
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny

Panowie za dużo przekleństw pada z waszych ust ale skoro lubicie się tak wyrażać to proszę bardzo. Nie nazwałem knighta żadną szmatą i macie racje przedstawiam tylko swój pogląd, a na wyższych lvl to prawda, że knight może okazać się skuteczną bronią. I chodź są pewni bosowie, którym łatwiej przystoi przybloczyć knightowi niż pallkowi z pewnych powodów to nie zmienia to samego faktu, że nadal pall pozostaje zdolny przybloczyć coś takiego. Chodź sprawi mu trud zrobić to ze względu na mniej HP to jednak nadal jest wstanie zrobić to za kine. Oto mi chodzi to pierwsze. Po drugie chodź mam dobre zdanie o paladynie bo na non-pvp najprzyjemniej się nim expi to jednak według mnie najbardziej wpływową profesją jest druid. I to druid jest moją ulubioną profesją mimo, że wychwalam inne profesje od niego. Druid to podstawa bez niego Sorc chowa się z UE, Palladyn ze swoją świetością, a Kina ze swoim zabawianiem się w blokera. Kiedy oglądam te wszystkie wojenki na you tube dzieci jak się bawią w wojny, widze ile w tym nie doskonałości, jak jest to ze sobą nie zgrane. Pozatym doszły teraz druidowi czary podobne do UE także sorcerer odpada. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Koleś mnie solował i próbował mnie zabić z UE, kiedy kosztowało go to 1400 many a mnie na full HP odleczyły 3 exury gran za które przypłacam tylko 240 many. Poczekałem sobie spokojnie aż zwastuje swoje manasy i mane, cierpliwość przypłaca. Wogóle go nie atakowałem. Pozatym odstęp czasowy po uleczeniu wynosi 1 sekunde, a UE co 3 sekundy, przez 3 sekundy jesteś wstanie 3x zexurować się i nadrobić straty po UE i przy okazji zaoszczędzić mane a przeciwnika można pokonać zwyczajną cierpliwością. Oczywiście zmienia postać rzeczy kiedy wali we mnie dwóch sorków i atak jest zbyt zmasowany abym był wstanie powstrzymać taki opór, jednak i w tym momencie pojawia się exura vita czy san u palka i to już go ratuje. Druid to niańka aż 36 osób, o ile wiecie o czym teraz mówie, czego nie zastąpi żadna inna profesja na wojnach. Znam Taktyke aby profesje porozstawiać w taki sposób aby wygrać każdą wojne niezależnie od tego kto jest napastnikiem, i jakoś w tej roli nie widze knighta. Okazuje się w tym momencie zbędny ponieważ istotną profesje stanowi tutaj pall a zaraz za nim sork. Druid znajduje się po środku wszystkiego i chodź jest najsłabszym to i również najsilniejszym ogniwem. Jeśli druid zostanie strącony wtedy wszystko zdaje się na łaske pozostałych graczy. Nie będe o tym jasno mówić ponieważ nie tego dotyczy temat. Poprostu znam sposób aby połączyć wszystkie profesje w jedną wspólną i uczynić ją niewidzialną i nieśmiertelną dla przeciwnika. Niewidzialną mam na myśli pewien czar zwany Utana Vid, i chodź wyda wam się to śmieszne i niemożliwe to jest sposób aby za jego pomocą zniknąć również z pola widzenia graczy nie tylko potworów. To tak jakbym śmiało wam powiedział, że za pomocą czaru utana vid mogę zniknąć również z pola widzenia przeciwnika. Przełamałem tą zasadę i stwierdzam, że jest taka możliwość. I chociaż druid nie podnosi wogóle ręki na przeciwnika to jak na ironie losu to on jest najgrożniejszy i to jego należy się obawiać i w niego atakować, lecz jak zabić druida, który jest zwyczajnie nieśmiertelny, ponieważ jest niewidzialny i nie do wykrycia? Poprostu musicie wiedzieć, że w tej grze istnieje jeszcze jedna profesja. Ukryta profesja. Jest to profesja stanowiąca połączenie wszystkich pozostałych, Profesja posiadająca wszystkie atrybuty pozostałych innych. Gram w to kilka lat i zdążyłem się zapoznać z pewnymi tak ukrytymi szczegółami, które pomija przeciętne oko gracza. Szczegóły tego typu, że naprzykład jestem wstanie załatwić 8 lvl, nawet 40 kine, pod warunkiem, że owy 8 lvl to jednak sorc lub druid ponieważ istotny warunek stanowią pewne czary które reprezentuje. Dla ułatwienia sprawy niech to będzie już ten 9 lvl, ponieważ zawsze ma się w pogotowiu tą exurke. Wiem co mówie, ponieważ tak wydymałem kolesia, że aby mnie ubić wołał specjalnie 5 swoich koleszków z którymi naprawdę nie miałem najmniejszych szans bo było już ich zbyt dużo. Wystarczy odrobinka capa, z najlepiej 30 mlvl który wyrobić można jeżeli włoży się w to odrobinke cierpliwości i do 30 lvl jakiej kolwiek profesji mam pewność, że jestem ją wstanie załatwić niezależnie od wszystkiego. Jednak 40 lvl to już pewne wyzwanie i to czy 40 lvl będzie wstanie się z tego wyciągnąć to już uzależnione jest od pewnych predyspozycji i umiejętności gracza. I najlepiej jeśli w sidła trafi knight ponieważ jest on najłatwiejszy do zrobienia. Sorc i Drut mają największe szanse wydostania się z tego, zaraz po nich pall, najmniejsze szanse ma knight. Ale to nie jedyna taka pułapeczka. Są oczywiście tacy, którym być może gra się przyjemnie knightem i nie spotkali się z żadnymi trudnościami ani nie narzekają na jakieś jego wady, ponieważ powodzi im się dostatek w grze, jednak osobiście nadal pozostaje przy zdaniu, że na wojny knight jest bezumiejętny. Przykro mi, ponieważ własnie oto chodzi aby było jak najwięcej knightów a jak najmniej innych profesji, ponieważ to dzięki knightom można nieźle się dorobić i są oni najsłabszym ogniwiem niezaleznie od tego jaki lvl reprezentują. Wiadomo, że jednak lvl też mówi sam za siebie i knight z wyższym lvl zawsze będzie silniejszy od niższego poziomu, jednak knight w stosunku do SD czy pozostałych czarów ofensywnych magów może ze swoimi super skillami czy eq tylko się przyżegnać. Paladynka ratuje jako tako świętość, jednak nadal jestem zdania, że chociaż druid najmniej się udziela ofensywnie to jednak nim najwięcej można wzbić. I ze względu na to własnie, jakimi czarami dysponuje Druid, które umiejętnie i rozsądnie wykorzystane są wstanie zrobić większy bajzel niż jakie kolwiek UE jakiekolwiek sorka. Owszem może knight włączyć sobie Utamo tempo coś tam coś tam, które poprawia jego zdolności bojowe ale nadal je z ręki tym, którzy na hokus pokus robią Knighta jak chcą. Pozatym jest to tak nieprzewidziane z jego strony, że nawet jak zmierzy się ze sobą przykładowo Knight z Knightem z tymi samymi skillami o tym samym lvl'u i Eq to nigdy nie będzie wiadomo kto wygra, ponieważ hity są zadawane losowo, przez kilka razy może wogóle nie trafić by nagle w jednej chwili klepnąć za przykładowo tą przysłowiową 100+ a za chwile tylko za 1. chmurka, chmurka, gwiazdka, gwiazdka, 100, chmurka, gwiazdka, 1. Kiedy w tym momencie szczęści się drugiemu kinie który tak naprawdę jest taki sam jak jego przeciwnik a w miejsce chmurek i gwiazdek zadaje obrażenia przeciętnie około po 50, i wygrywa ten któremu bardziej się pofarciło. Jest to niepewne i zdradzieckie. Expiąc na przykład sorkiem na guardach mam 100% pewność, że różdżki zawsze niezależnie od tego komu się to podoba a komu nie trafie w guarda z odpowiednią ilością punktów i niezależnie od wszystkiego guard zawsze pada od WoI'a po 4 jego strzałach. Jest to 52 many, które dają mi pewność, że zawsze przetrwam. Mam stałą pewność, że to ja go pokonam a nie on mnie. Knight nazwałbym raczej dobrym Lootbagiem albo dobrym materiałem na lagi. Dostałem kiedyś kicka Knightem kolegi, którym expiłem na dragach, na około 100 lvl. Po minucie bo przez tyle jeszcze stoi postać od momentu przerwania łączności z netem, knighta tego nie zdołołał pokonać jeden dragon przez minute czasu ze względu na jego wysoką ilość Hp. Gdybym dostał kicka pallkiem czy jakimś magiem, to mam 100% pewność, że już padłem, natomiast na kine można jeszcze ostatecznie liczyć ze względu na jego Ilość punktów, i jak na ironie losu to również jest uzależnione od szczęścia bo również i tego nie da się przewidzieć, kiedy nagle net padnie a my niewiedząc o tym jak gdyby nigdy nic spokojnie na czymś sobie expimy. Jednak ta jego ilość punktów na coś gdzieś tam kiedyś może się przydać. Chodź mowa tu jest o Super kozackim knightcie który przypuśćmy na 200+ lvl ma te 4000 HP, to jednak na tym 200 lvl pojawia się druid czy sorc, którzy powiedzmy, z HP 1500 mają jeszcze do dyspozycji na oko strzelając jakieś 7000 many, które przy wykorzystaniu utamo vity, szybciej odratują z taraptów Maga niż Knight. Bo gdyby tak połączyć Mane i HP palka przy pomocy Utamo vity, to pallek w tym momencie ma więcej HP od kiny niż kina ze swoją maną w połączeniu. Bo hp kina na level dostaje tylko 20, a many mag 30 i to po 200 lvl jakoś się punktuje a wychodzi na 4000 hp różnicy. Jest to ogromna różnica. Jednak po co marnować 4000 many skoro manę tą wykorzystać można na jakieś około 20.000 hp'a przy pomocy czarów uzdrawiających. Nadal pozostaje przy zdaniu, że "Szanowny Rycerzyku! wybacz, ale jesteś do niczego"
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 09:02   #7
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tomcio Pall Pokaż post
Po 2. Pall na wojnie pada jak szmata.
Kazdy na wojnie pada jak szmata, ,wystarczy tylko zebrac odpowiednia ilosc ludzi. Chyba ze mowimy o wojnach gildii piecioosobowych.

Cytuj:
Po 3. Nic nie zastąpi w blokowaniu Knighta(Exeta Res mówi sama za siebie).
w wielu miejscach exeta jest niepotrzebna jesli bloker sie odpowiednio ustawi, wtedy liczy sie tylko i wylacznie ilosc hp, na co z reguly paladin wystarcza.

Cytuj:
Po 4. Mówisz, że pall ma 'trochę mniej' HP? No to policz jaka jest różnica na 300lvl. Taki Knight ma: 4565, a pall 3105. Więc to nie taka mała różnica.
Jesli maksymalne kombo wynosi 1.5-2k to bez roznicy czy masz 3k hp czy 12k. Wystarczy zeby ktos cie leczyl.

Cytuj:
Po 5. Mówisz, że jakby został np. sam Sorc to wyrobiłby? Już widzę czyszczenie PoI przez Sorca, albo bicie bossa Pallem.
pytanie, po co sorce mieliby czyscic PoI jesli nie byloby innych klas ktore kupily by od nich sprzet z questa ?

Cytuj:
Po 6. Skoro Knight to takie ścierwo to czemu najwyższe lvl są Knightami?
Bo expia bez przerwy (na tyle na ile im pozwala stamina) malym wysilkiem w przeciwienstwie do magow, ktorych kontrolowanie mimo wszystko jest nieco bardziej absorbujace. Robia po 270 godzin w miesiacu, co tydzien wbijaja tyle samo expa, biorac pod uwage ze paru ~300 juz polecialo za boty to chyba masz odpowiedz na pytanie.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 09:32   #8
demen
Użytkownik Forum
 
demen's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2009
Lokacja: Łódź
Wiek: 33

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 22
Skille: 74/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

@UP:
Zdecydowanie zgadzam się z Vilem. Każdy ma równe szanse w grze. To od graczy zależy jedynie jak wykorzystają wady/zalety swojej oraz innych profesji.

@Topic:

Ten temat jest w całości pozbawiony jest sensu. Rozumiem, że nie przyjmujesz do wiadomości istnienia knighta, bo "palladyn wymiata" (tfu!). To jest chore! Uważasz, że knight ma kiepskie leczenie itp. Jestem pewnien, że gdyby knight miał czary typu 'utana vid' z zawiści zjadłbyś swoją klawiaturę i pluł się na forum złorzecząc jak to CIPsoft gre zniszczył.
Rozumiem, że dla Ciebie gra (MMO)RPG jest jedynie wbijaniem kolejnych leveli, zwiększaniem ilości pikselków na skill barze itp. ale nie potrafię pojąć jednego - czemu wg Ciebie knighci są aż tacy źli (twojego tekstu po prostu nie da się przeczytać)? Bo biją w zwarciu?

Zapraszam Cię na Infernę/Premię (przy okazji podaj nick jak już swojego palladyna stworzysz) a ja pokażę Ci prawdziwy świat. Świat knightów.

Btw. każdy może założyć sobie taki temat i zjechać inne profesje, ale po co? Nic to nie zmieni. Gracze zostaną przy swoich profesjach i dalej będą świetnie się przy tym bawić...
__________________
"Shut up and take the pain! Take the pain!"

Ostatnio edytowany przez demen - 12-05-2009 o 17:26.
demen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 20:47   #9
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

wywody jakiegos cwiercintelektualisty...
jak juz taki z ciebie znawca to powiem ci ze delay po czarach ofensywnych to 2 sek, a knight co level dostaje 15hp nie 20.

Knight ma swoje zalety. Łatwy i przyjemny exp. Mozliwosc stawiania botow. Ilosc hp tez daje przewage w blokowaniu nad palem obojetnie co byscie nie gadali. Po zwiekszeni hitow atak knightow wcale nie jest taki zly, hity z exori gran przyzwoite.
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 20:57   #10
Shamanus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 02 2008
Lokacja: Poland

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Fajnie by się czytało, gdybyś napisał to konkretniej i przejrzyściej. Tak ogólnie to ciekawie mówisz o systemie PvP. Wydaje mi się, że wiem o co biega z tym ustawieniem na warze, ale to jest praktycznie nie do zrobienia
__________________
Your Shamanus
Shamanus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 22:22   #11
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny

Jest to do zrobienia i widzę, że jednak niektórzy z was starają się jakoś wybronić knighta i zastanawiałem się czy jednak dało by się jego profesje zastosować do tego o czym wspomniałem. Wydaje mi się, że dało by się, pod warunkiem, że knight ustawił by się w pozycji dobrze przemyślanej. Zastanawiam się czy nawet nie napisać o tym artykułu i wyjaśnić co miałem na myśli mówiąc o "niewidzialnej i nieśmiertelnej profesji" Chodź uważam, że drogą internetową jest to o wiele trudniej przekazać bo przecież łatwiej to przekazać słownie, dlatego sporo zajeło by mi rozpiska na ten temat. Zrozumcie Ludzie ja nie mówie o tym, że knight to jakieś ścierwo czy szmata bo po pierwsze nie mnie przystoi wogóle wypowiadać takie słowa na kogo kolwiek tu na tym forum, większość z was to nie wychowani ludzie i brak wam kultury i szacunku do drugiega człowieka. Ponieważ Tibie opanowało tak zwane "Polskie przedszkole" i z nikim normalnym nie idzie się dogadać. Ale to nie ich wina i tak naprawdę nikogo. Poprostu jest to brak zainteresowania ze strony rodziców i coś jeszcze. Dlatego w końcu wymagania gry musiały dostosować się pod poziom graczy jacy w to grają, a grają w to młodzi naprawdę ludzi. Stąd pomysł Cipsoftu na wprowadzenie tak zwanych żywiołów, które służyć miały temu aby silniej przyciągnąć uwagę i zainteresowanie grą, ludzi, którzy w to grają. Zrobiły się z tego dosłownie kapsle pokemona, zrobiły się z tego pokemony a miało to służyć temu aby zauroczyć dzieci, którzy w to grają ponieważ cipsoft wykorzystał fakt, że grają w to młodzi ludzie i dobrze wiedział, że kupią takie lizaki i bardziej przywiążą do gry co oczywiście pozytywnie wpłynie na konta Gamemasterów. Gdyby grali w to ludzie dorośli 20-30 lat to uwierzcie mi, że klimat i atmosfera gry byłby wogóle inny a już napewno nie wprowadzili by żadnych żywiołów bo ośmieszyliby się w ten sposób. Ale powracając do wątku tematu, ja nie mówię o tym aby zlikwidować knighta, lub aby KOGO KOLWIEK Z WAS PONIŻAĆ KTO NIĄ GRA ! Popierwsze zastanawiam się jak wogóle mogliście tak sobie pomyśleć? być może wydałem zbyt surowy osąd ale bez przesady ludzie. Ja nie mówie o tym aby wycofać knighta to prawda, że jest przydatny w wielu momentach gry, ale poprostu zaznaczam sam fakt, że bez jego udziału gra mogła by toczyć się dalej. Być może jego brak spowodował by zwiększenie trudności gry, nie wykluczone że tak mogło by się stać, jednak zrozumcie o czym pisze. Ja piszę o "SAMYM FAKCIE" że Knight to tylko koło ratunkowe tej gry. To profesja, która sobie jest ale i bez której wszystko toczyło by się dalej. Nie dziwie się, że w taki sposób niektórzy z was się do mnie zwracają, bo z góry wziąłem pod uwage to, że mogą tu być ludzie którzy być może z powodu tej gry przez cały dzień biegają po domu z krzesłem w ręku. Nie bez powodu Tibia wylądowała w TVN bo poprostu nie powinni dotykać się Ci do tej gry co do niej zwyczajnie albo się nie nadają albo jeszcze do niej nie dorośli.
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 22:25   #12
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny

Shamanus wszystko jest do zrobienia.
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 22:29   #13
Tomcio Pall
Użytkownik Forum
 
Tomcio Pall's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 30

Posty: 519
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Arashi/KoA
Świat: Thoria/Aldora
Tomcio Pall ma numer GG 1669739
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Kazdy na wojnie pada jak szmata, ,wystarczy tylko zebrac odpowiednia ilosc ludzi. Chyba ze mowimy o wojnach gildii piecioosobowych.
Nie każdy. Taki knight pada o wiele wolniej niż taki Sorc/Druid, który często jest na pół combo, albo Pall, który ledwo uleczy się Exura San.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
w wielu miejscach exeta jest niepotrzebna jesli bloker sie odpowiednio ustawi, wtedy liczy sie tylko i wylacznie ilosc hp, na co z reguly paladin wystarcza.
Czasami może i tak, ale często są sytuacji przy masowych huntach, gdzie jeden bloker wszystkiego nie zblokuje, a wtedy inny Knight i Exeta jest potrzebna, aby odciążyć blokera.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Jesli maksymalne kombo wynosi 1.5-2k to bez roznicy czy masz 3k hp czy 12k. Wystarczy zeby ktos cie leczyl.
Może i czasami nie ma to różnicy, ale mając więcej HP rzadziej trzeba leczyć blokera co często zmniejsza ilość zużytych MP.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
pytanie, po co sorce mieliby czyscic PoI jesli nie byloby innych klas ktore kupily by od nich sprzet z questa ?
Choćby po Softy. Ale taka jest prawda, że każda profesja jest potrzebna.
__________________
'Świat schodzi na psy, razem z nim Ty wierzysz mi?'
'Niech rap da Tobie siłę, nadzieje i wiarę'
Tomcio Pall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 22:52   #14
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny

Nie każdy. Taki knight pada o wiele wolniej niż taki Sorc/Druid, który często jest na pół combo, albo Pall, który ledwo uleczy się Exura San.

Taki knight pada o wiele wolniej ale za to o wiele łatwiej się go ubija. Wolniej co prawda ale przynajmniej na spokojnie. Więc nie każdy bo każdy właśnie. Oglądałem wojenki na youtube i poprostu jak to wszystko jest ze sobą nie zgrane i nie zsynchronizowaneto aż normalnie w oczy razi. Po co ta cała bieganina skoro wszystko można załatwić na spokojnie, i co więcej nie trzeba wykonywać nawet, żadnego ruchu. Moim zdaniem dzieci prowadzą je w zbyt nie przemyślany sposób. Zero zgrania. Każdy próbuje się wykazać, przyszpanować z UE, pokazać do czego jest zdolna jego postać. Zbyt egoistyczne podejście, zamiast bardziej się ze sobą zgrać i działać bardziej po wspólnej myśl i z wspólnymi siłami. Jest to zbyt niezoorganizowane przynajmniej takie ja wyciągnąłem wnioski. To jest zwyczajne śmiechu warte. I jeszcze do tego ta cała niby "mroczna" muzyka mająca na celu nadać lepszego klimatu podczas oglądania. Niewiem jakie to ma robić wrażenie jeśli na własne oczy widzi się jak to jest wszystko nie poukładane a muzyka ta tylko dobija mnie i rozprasza moje myśli. Wstawiają do takich filmików beznadziejne podkłady muzyczne, szczególne te techniawy, a już napewno przesłyszało mi się te całe "AMENO" podczas tych wojen. Ale to jest tylko moje zdanie to co kto uważa na ten temat, dla mnie to mało istotne i tylko jego sprawa.


Tak na marginesie. Kompletna beznadziejna bo niby za co otrzymałem ostrzeżenie. Duchu niespokojny czyżby coś Ci się nie spodobało?

A tak pozatym szanowni moderatorzy!

Jeśli to Wy odpowiadacie za treści jakie znajdują się na strone www.Tibia.pl to bardzo was proszę o jej zmiane. Przecież to odrazu widać, że współpracujecie z Cipsoftem. Kiedy czytam te wszystkie zmanipulowane opisy o potworach na tibi.pl to aż śmiać mi się chce. Takich beznadziejnych bajke nigdy w życiu jeszcze nie czytałem !! jak Wy możecie takie śmieszne opowiastki wciskać Ludziom !! Przecież to jest tylko Fikcja, tylko gra. Żadne potwory nie istnieją, po co te wszystkie historie o nich? Próbujecie zwabić i zachęcić ludzi do gry? Już o wiele lepiej opisuje to tibia.org.pl. najprawdopodobniej jest tak, że wasz serwis w jakiś sposób jest sponsorowany albo wspomagany przez Cipsoft! Niegdyś ponoć byli wasi konkurencji org.pl o ile dobrze się orientuje ale zostało im to odebrane. Przypuszczam, że powodem były nielegalne programy jakie rozprowadzali na swojej stronce. Np: Multiklient do ściągnięcia. Chodź są to tylko moje przypuszczenia na ten temat. Moim zdaniem powinniście troszkę zmienić treść na tibia.pl bo niby czemu mają służyć te "aż na siłe" przemanipulowane opowieści o Tibii ? Przecież to jest nieprawdą !! to jest tylko gra ludzie po co taki fałsz rozprowadzacie po stronie !? Przecież dobrze, wiecie, że grają w to dzieci i to one dają się na takie coś nabrać. Dziwicie się potem, że zaczyna małolatom na głowe się rzucać i odbijać skoro one wierzą w to co czytają. Ok krótka piłka z mojej strony. Ile płaci wam cipsoft?

Ostatnio edytowany przez magicznypietras - 12-05-2009 o 22:59.
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 22:54   #15
ZenonRozbojnik
Użytkownik Forum
 
ZenonRozbojnik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 122
Świat: Galana
Domyślny

bez sensu taka gadka. Lepiej napisz o magicznych sposobach jak ubic 8 sorcem 40 knighta oraz jak byc niewidzialnym na niewidce ;]
ZenonRozbojnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 23:09   #16
Dajah
Użytkownik Forum
 
Dajah's Avatar
 
Data dołączenia: 09 11 2008
Wiek: 31

Posty: 10
Dajah ma numer GG 501592
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tomcio Pall Pokaż post
Może i czasami nie ma to różnicy, ale mając więcej HP rzadziej trzeba leczyć blokera co często zmniejsza ilość zużytych MP.
Brednie. Przemyśl co napisałeś a zrozumiesz czemu.

Co do autora tematu:
Jak dla mnie masz całkowitą rację i co do profesji knighta i postawy cipsoftu ale jeśli próbujesz uświadomić tą rzeszę młodych ludzi to jesteś skazany z góry na niepowodzenie. Zdecydowana większość oleje to nie próbując nawet zrozumieć i dalej będzie grała kim tam sobie chce, a Ci pozostali (w tym ja) i tak nie zrobią nic w kierunku aby to zmienić, pozostawiając sprawy takimi jakie są. Czyli mówiąc wprost ten temat nic sobą nie wnosi może poza kilkoma przydatnymi informacjami.
__________________
ja potrafię tak potrafić...

Ostatnio edytowany przez Dajah - 12-05-2009 o 23:11.
Dajah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2009, 23:35   #17
magicznypietras
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 05 2009

Posty: 25
Domyślny

Ok wporzadku w takim razie zapraszam na nebule. Mam tam gotowego 13 knighta którym mogę zaprezentować ową sztuczke. Pytanie tylko czy ktoś z was ma jakiegoś chara na nebuli. Zapraszam do Zabawy. Szkoda tylko, że jest to knight ponieważ sorcem i drutem o wiele łatwiej przystoi na powodzenie tej sztuczki jednak mam nadzieje, że nasz wspaniały knight również się wykaże. Jest to prosta sztuczka zwyczajnie wyciągnięta podczas mojej gry. Dzięki niej mam 100% pewność, że mogę sobie spokojnie expić na low lvl's bez obawy przed pkerami o większym lvl'u odemnie. Osobiście uważam, że sztuczka ta jest o wiele lepsza dla kogoś kto ustawia chara tylko do pekowania chodź do obrony własnej również pięknie się przydaje. Mianowicie sztuczka ta jest dobra podczas expienia na amazon camp. Bo z amazon camp to miejsce znajduje się najbliżej.
Chodzi oto, że knight ma najmniejsze szanse powodzenia, ponieważ nie ma mozliwości czarów, które są pomocne podczas jej wykonywania.

Co to niewidzialności to już rozmowa na dłuższą mete. Odnosi się do pewnej taktyki podczas wojny, która na celu ma zdezorientowanie przeciwnika. Tutaj potrzeba osoby o bardziej bystrym oku. Jest to dobre by zmylić z tropu przeciwnika, nazwałbym to raczej pewną sztuczką iluzjonistyczną, która pozytywnie może wpłynąć na przesądzenie szans o wygranej.
magicznypietras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2009, 08:33   #18
Sorcerereq
Użytkownik Forum
 
Sorcerereq's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 30

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Gildia: Lubie solo
Świat: Celesta
Poziom: 87
Skille: 81/80
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez magicznypietras Pokaż post
Ok wporzadku w takim razie zapraszam na nebule. Mam tam gotowego 13 knighta którym mogę zaprezentować ową sztuczke. Pytanie tylko czy ktoś z was ma jakiegoś chara na nebuli. Zapraszam do Zabawy. Szkoda tylko, że jest to knight ponieważ sorcem i drutem o wiele łatwiej przystoi na powodzenie tej sztuczki jednak mam nadzieje, że nasz wspaniały knight również się wykaże. Jest to prosta sztuczka zwyczajnie wyciągnięta podczas mojej gry. Dzięki niej mam 100% pewność, że mogę sobie spokojnie expić na low lvl's bez obawy przed pkerami o większym lvl'u odemnie. Osobiście uważam, że sztuczka ta jest o wiele lepsza dla kogoś kto ustawia chara tylko do pekowania chodź do obrony własnej również pięknie się przydaje. Mianowicie sztuczka ta jest dobra podczas expienia na amazon camp. Bo z amazon camp to miejsce znajduje się najbliżej.
Chodzi oto, że knight ma najmniejsze szanse powodzenia, ponieważ nie ma mozliwości czarów, które są pomocne podczas jej wykonywania.
Ta sztuczka to "dobiegnij jak najszybciej do depo w Venore"?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuczu20 Pokaż post
Sorcerereq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2009, 12:27   #19
Satanik
Użytkownik Forum
 
Satanik's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2008
Wiek: 32

Posty: 319
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Pieprzenie i tyle... każda profa sie przydaje, taka prawda...
jeśli nie było by knightów to tibia ograniczała by się do wojen na sd, bicia frostów/dl'i i ewentualnie demonów/wrl'i...
knight może nie ma mocnych hitów ale za to ma te hity darmowe... z kolei sorc/druid musi sporo płacić żeby ubić cokolwiek, palek jeśli chce expić assasinami też troche kasy musi wyłożyć, a jeszcze więcej idzie na manasy żeby się leczyć...

Według mnie fakt cipy mogły to inaczej rozegrać i stworzyć innego knighta tzn skoro już ma tak ograniczone zdolności magiczne to przynajmniej mógł by byc prawdziwym czołgiem i zadawać duży damage z broni... ale jest jak jest i jak ci sie nie podoba to zmień gre, albo przestań grać

btw. jak chcesz pisać takie referaty to nie pisz jednym ciągiem bo tego sie nie da czytać
Satanik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2009, 15:21   #20
Shamanus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 02 2008
Lokacja: Poland

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Mam nb chara na Nebuli, więc z przyjemnością popatrzę. Napisz na PW.
Cytuj:
Jeśli to Wy odpowiadacie za treści jakie znajdują się na strone www.Tibia.pl to bardzo was proszę o jej zmiane. Przecież to odrazu widać, że współpracujecie z Cipsoftem. Kiedy czytam te wszystkie zmanipulowane opisy o potworach na tibi.pl to aż śmiać mi się chce. Takich beznadziejnych bajke nigdy w życiu jeszcze nie czytałem !! jak Wy możecie takie śmieszne opowiastki wciskać Ludziom !! Przecież to jest tylko Fikcja, tylko gra. Żadne potwory nie istnieją, po co te wszystkie historie o nich? Próbujecie zwabić i zachęcić ludzi do gry? Już o wiele lepiej opisuje to tibia.org.pl. najprawdopodobniej jest tak, że wasz serwis w jakiś sposób jest sponsorowany albo wspomagany przez Cipsoft! Niegdyś ponoć byli wasi konkurencji org.pl o ile dobrze się orientuje ale zostało im to odebrane. Przypuszczam, że powodem były nielegalne programy jakie rozprowadzali na swojej stronce. Np: Multiklient do ściągnięcia. Chodź są to tylko moje przypuszczenia na ten temat. Moim zdaniem powinniście troszkę zmienić treść na tibia.pl bo niby czemu mają służyć te "aż na siłe" przemanipulowane opowieści o Tibii ?(...)
Kiedyś T.pl była w programie fanowskim T.com, ale mi się wydaje, że to jest zrobione po to, żeby utrzymać klimat RPG, który zanika. Nie oszukujmy się, tych informacji nikt nie czyta, tak jak powiedziałeś w Tibię zaczyna grać coraz więcej dzieci, niespełnionych w życiu, które chcą sie dowartościować po wbiciu wyższego lvla. Troche mnie denerwuje Twoje jęczenie, bo i tak każdy wybiera profesje, która mu najbardziej odpowiada, a z tego co widzę jest masa knightów (i nie wszystkie to botki).
__________________
Your Shamanus

Ostatnio edytowany przez Shamanus - 13-05-2009 o 15:32.
Shamanus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:33.


Powered by vBulletin 3