Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-01-2015, 01:31   #61
Lisciu
Użytkownik forum
 
Lisciu's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 32

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 51/50
Poziom mag.: 3
Lisciu ma numer GG 8070832
Domyślny

Z nudów ostatnio wróciłem do Tibi (na ots'a oczywiście), miałem około 4 letnią przerwę (coś koło 2010/2011 przestałem w ogóle grać. A i wtedy grałem wyłącznie na otsach. Na RL ostatnio grałem z 6/7 lat temu. Przeczytałem z ciekawości cały temat, w tym momencie na "realu" zalogowanych jest 16513 osób, z tego najmniej na serwerze Calva (co to w ogole jest :d) 70 osob, a najwiecej 624 na Elderze. Przy czym serwerów powyzej 400+ osob jest kilka, reszta oscyluja w granicach 100-300.
Sam przestalem grac na realu, gdyz gra zrobila sie "łatwiejsza". Na otsy poszedlem zeby sie tylko pobic, szybko sie bilo lvl potem walka przez miecha i zmiana ots, i tak w koncu poki teamek sie nie rozpadl (brak czasu wiekszosci osob) no i sam przestalem ze wzgledu na studia. Ale pamietam moje poczatki z gra, wyjscia z rooka trwalo 10x dłużej niż obecnie (ale nawet wiecej). Pelno ludzi na kazdym respie, czlowiek sie cieszyl jak głupi gdy znalazl wolny resp np. zamek ab czy roty fibula. Wtedy jak gralo malo osob na serwie czlowiek sie cieszyl bo kolejek nie bylo i wolne respy, ale zaraz bylo wiadomo ze zalogują się kolejne setki ludzi. Klnęło się kiedyś na kolejki w Tibi, a teraz ? tęsknimy za nimi. Gdzie by się nie poszło to zawsze ktoś był, można było pogadać, albo nawet się pocisnąć ale było z kim. Teraz wszędzie pustki. Pamietam ze zostawialo się letter czy labela ze swoim nickiem, z napisanem ze respik zajety do 14. Wiekszosc wtedy to respektowała, teraz wyjebka. Wyobrazacie sobie teraz robic lootbaga ? Watpie, dodali w chuuu roznych itemkow z kazdego potworka ktore mozna sprzedawac bez popierdzielania z chain armorami i plate shieldami z minosow. UH'y tez mialy swoj urok, ek zeby uzywac 4 mlvl to bylo cos, a tera ? 4mlvl wbija sie szybciutko. Stalo sie (czy bocilo, choc ja wtedy botow nie znalem za wyjatkiem takie gownianego do lowienia ) i robilo caly dzien uhy albo sd, a potem sprzedawalo bp za kilka k. I czlowiek byl szczesliwy, teraz idziesz na respa, zarobisz hajsiwo i idziesz do shopa, zastanawiam sie czy ktokolwiek teraz robi runy zeby je sprzedawac, choc pewnie nawet mlvl trenowany jest inaczej niz na robieniu run. Albo wspomniany exp na guardach, czlowiek czul adrenalike bijac je, a jak wyskoczyly 3 to spierdzielalo sie jak glupi bo mogly podejsc i bula i gleba. Albo na widok skulla czlowiek od razu palpitacji serca dostawal, aby nie dostal wpierdzielu.

Tak czy siak Tibia powoli upada, moze bedzie jeszcze stala rók, 2 lata czy nawet 10. Piekne czasy, ale niestety nie wroca. Pozostaja nam jedynie dobre wspomnienia z Tibia, bo watpie zeby kiedykolwiek powstalo takie MMORPG jak Tibia w czsach swojej swietnosci.


PS.
Na tibia.pl takze zalogowalem sie pierwszy raz od kilku lat, a po lewo juz nieaktualne informacje o moim charze
Knighcik na Honerze, 17 lvl wtedy sie chcialo grac

Jedyne co zostalo z tamtych czasow to ciagle mam to samo gg

Ostatnio edytowany przez Lisciu - 18-01-2015 o 01:32.
Lisciu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-04-2015, 17:31   #62
domend
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2004

Posty: 17
Domyślny

Moim zdaniem tibia upada.. i to zjawisko będzie się pogłębiało..
Jest wiele powodów :
1. Świetność Tibi przypadała co najmniej dekadę temu ..
Był rok 2002, gdy zacząłem grać tak na prawdę na tamte czasy to była jedna z lepszych gier online .. upłynęło 13 lat, przez lata powstało wiele innych gier online ..które są po prostu lepsze. od Tibii.
2.Nie chce się grać kiedyś wszyscy w to grali a teraz nikt w Tibie nie gra Nie ma człowiek motywacji .. kiedyś było po 800 graczy online na serwie dziś 80...Nie ma człowiek z kim pogadać.. nikt ze znajomych nie gra..dużo botów..
3. Kiedyś 100lvl to był coś ..Annihilator.. a Teraz 500lvl..
Nie ma motywacji jak zaczynasz tak na prawdę nawet jak wbijesz ten 100 czy 200 to teraz nic nie znaczy..
4.Gracze wiadomo dzisiejsza młodzież inne wartości .. Nie wiedzą co to znaczy gdy na tamtych czasach chodziło się do cafejek na internet.. gdy mało kto miał komputer ..gdy to wszystko się rozwijało ..A tibia wtedy miała małe wymagania , miała swój klimat .. tak jak pegazus kiedyś ..

Jest wiele różnych powodów..

Tibia miało swoje lata świetności tak jak Commodore kiedyś .. Ciesze się , że mogłem w tym uczestniczyć , łezka się w oku kręci jak to wtedy było .
Hunty na demonach , upragniony 100lvl , wojny
Ta jedność z innymi poczucie wspólnoty nawet troche noobków brakuje hehe
Dziś mam już 25 lat pięknie to były czas z tibią gdy człowiek młodszy ta beztroska gdy się miało 14 lat..
domend jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2015, 20:29   #63
cocojumbo
Użytkownik Forum
 
cocojumbo's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2010

Posty: 117
Domyślny

Chuj Mnie To Boli :d
__________________
Doktor Zło i coco jumbo -> niezwykła moc wywabiania plam nawet w niskiej temperaturze
cocojumbo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:24.


Powered by vBulletin 3