Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 21:40   #1
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny Przygody do RPG

Cóż, jeśli ktoś wie, czym są papierowe gry RPG, nie ma mu co tłumaczyć. Jeśli tego nie wie - ja nie będę tracił na niego czasu, w internecie jest mnóstwo objaśnień.

Założyłem ten temat, by każdy mógł zaprezentować swoje ulubione przygody i pomysły na nie, by każdy inny MG, cierpiący akurat na brak idei mógł zajrzeć tutaj, i ewentualnie zapożyczyć jakiś schemat. Nie ma żadnego konkretnego systemu, do jakiego mamy się ograniczać - piszcie o każdym, w jaki gracie. Jeśli uważacie, że jakaś przygoda wyszła wam szczególnie dobrze - opiszcie ją! Ja gram właściwie tylko w Warhammera, więc będę opisywał takie pomysły, ale piszcie o wszystkich systemach.

Wiem, że na tym forum jest mało ludzi grających w papierówki, ale mam nadzieję, że temat się przyjmie.

Moje pomysły (dwa, na razie):

1. Standardowa przygoda młotkowa

System: Warhammer
Miejsce akcji: Nuln (lub inne duże miasto)

Jest to podstawowy rodzaj przygód, najbardziej charakterystyczny dla Starego Świata - walka z kultami Chaosu. Wszystko zaczyna się niewinnie, na ulicy lub rynku ktoś podrzuca BG cztery buteleczki, zawierające bliżej nieznaną substancję. Wiedzeni ciekawością gracze, jeśli tylko nie okażą się ignorantami, wyrzucając potencjalne źródło zarobku, lub co gorsza - kosztując go, pewnie skierują się do alchemika. Ten, z niemałym strachem powie graczom, że w butelkach znajduje się sproszkowany spaczeń, i z hukiem wywali ich za drzwi, nie chcąc mieć nic wspólnego z BG, jeśli posiadają tak niebezpieczną substancję. Jeśli gracze pomyślą, uciszą alchemika, by nikt nie dowiedział się o ich małej tajemnicy, jeśli tego nie zrobią - zawiadomi on straż, która z pewnością postara się dowiedzieć, skąd postacie mają spaczeń. Nawet, jeśli alchemik skończy jako martwe ciało, gracze nie powinni zauważyć, że obserwuje ich ukryty wyznawca chaosu. Zdał on sobie sprawę, iż dostarczył paczkę złej osobie, i teraz stara się odzyskać swe rzeczy. Wkrótce, niezależnie czy BG wciąż posiadają spaczeń, zaczną ich nękać nagłe ataki skrytobójców - próba zasztyletowania w tłumie, lub otrucia podczas uczty w karczmie. Z czasem, okaże się, że to wszystko część większej intrygi.

Podczas przechadzek po mieście, bohaterowie powinni zobaczyć listy "gończe", pokazujące, że porwano mężczyznę i kobietę. MG powinien przedstawić to w taki sposób, by nie zwróciło to większej uwagi graczy.

BG powinni też dowiedzieć się, że z miejskiego "ZOO" porwano zwierzoczłeka, który co dziwne, wydawał się inteligentniejszym niż pozostali.

Jeden ze skrytobójców, jeśli graczom uda się któregoś zabić, powinien mieć mały liścik, który nakieruje graczy na siedzibę kultu. Jeśli zdecydują się oni zbadać to miejsce, znajdą księgę opisującą rytuały magiczne - jeden z nich wymaga do odprawienia szamana zwierzoludzi i nie jedzących od tygodnia mężczyzny i kobiety (rytuał jest opisany w Księdze Zasad, podstawce WH). Jeśli gracze połączą te elementy (ważne, by musieli sobie to przypomnieć, by MG tylko nieznacznie wspomniał o zaginięciach i porwaniu), odgadną co zamierzają zrobić kultyści, a gdy zorientują się, kiedy ludzie zostali porwani, będą wiedzieli, kiedy nastąpi rytuał - zaczną zmagać się z czasem. Na początku przygody, można sprawić, by gracze nie mogli opuścić miasta, na przykład decydując, że Straż Miejska zakazuje im opuszczać Nuln, by mogła wyjaśnić dokładnie sprawę ze spaczeniem. Uziemieni gracze, nie mogąc uciekać z miasta, muszą znaleźć miejsce odprawienia rytuału. W księdze, na marginesie ktoś dopisał: "gdzie ziemia styka się z niebem", co sugeruje góry lub wieże. Jako że gracze nie mogą opuszczać miasta, zacznie się rozpaczliwy wyścig z czasem, w którym BG będą po kolei sprawdzać każdy wieżopodobny budynek w mieście. W Nuln są nimi także akademie, co poszerza krąg poszukiwań. Warto, by graczom zostało mało czasu, gdy odkryją księgę. Potem, pozostaje im znaleźć i powstrzymać kultystów przed zamianą całego miasta w zwierzoludzi.

Jest to bardzo prosta przygoda, nie ma tu zaskakujących zwrotów akcji, ale odpowiednio poprowadzona, może wprowadzić graczy w Stary Świat.

2. Łyżka epiki

System: Warhammer
Miejsce akcji: Imperium

Jeśli ty, i twoi gracze macie ochotę na trochę bardziej epicką przygodę, pora przenieść się w czasie, do roku 2521 (przed burzę chaosu). Niech gracze w jakiejś zapadłej wiosce na północy będą świadkiem spalenia jej przez siły Chaosu i wymordowania mieszkańców. Wioskowy przywódca, powinien napisać graczom list do Imperatora (chyba, że wolisz, by nabito go na pal, a gracze musieli sami dostać się przed oblicze władcy i wykazać odrobiną ogłady), i wyśle ich czym prędzej do Altdorfu. Warto dać graczom do zrozumienia, że zostając i próbując powstrzymać inwazję, skończą jako ofiara dla Khorne'a.
Imperator zatrudnia więc naszych drogich BG jako swych wysłanników, i tak rozszerza się przed nami lista możliwości. Chcemy historycznie? Możemy wysłać naszych graczy do bitwy z Chaosem, możemy także wysłać ich do Nuln, Talabheim (i tak go spalą) lub Middenheim z wieściami. Możemy wysłać ich, by sprawdzili, co odkrył niejaki Luthor Huss, kapłan Sigmara (a odkrył prawdopodobnie nowe wcielenie Sigmara), lub wysłać graczy jako posłów do wampirów, by poprosić ich o pomoc w walce z Chaosem. Możliwości jest wiele, a tylko od MG zależy, czy gracze poprzestaną na jednej z tych dróg, czy wypełnią wszystkie i skończą jako zabójcy Arcaona w Mosiężnej Twierdzy.


Cóż, mam nadzieję, że się podoba, a sami napiszecie coś od siebie. Ja jutro wyjeżdżam na wakacje, więc w razie czego, odezwę się za dwa tygodnie. Piszcie!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-08-2007, 12:38   #2
Tawer Redeye
Użytkownik Forum
 
Tawer Redeye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 1

Posty: 261
Stan: Na Emeryturze
Tawer Redeye ma numer GG 631049 Tawer Redeye ma login Tlenu kamix21@o2.pl
Domyślny

O nie wiedziałem, że ktoś będzie się za to brał. Jestem mile zaskoczony tym pomysłem. Przygód w war młotku dawno nie przeglądałem więc nie oceniam. Jeśli grałeś w stalowo chromową neuroshima to mógłbyś napisać przygodę pasującą tylko do tych 2 kolorów, a nie (mrocznych) rdzy i rtęci.
__________________
Jarassimus- na zawsze w naszej pamięci
:F
Może wróciłem, może nie
272 posty
Tawer Redeye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 18:57   #3
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Ja jestem troszkę zdziwiony. O ile wiedziałem, że nie będzie niczyich pomysłów, to oczekiwałem chociaż czegoś jak "sux". A tu 1 post. Ehm.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-08-2007, 23:33   #4
VelgreSinner
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak wróci mój MG ( znany jako Cor Tibiarz na tym forum ; p ) powiem mu o tym temaciku... może zapoda wam kilka przygód, a były one dosyć ciekawe.
Wole nie czytać tutejszych przygód, ponieważ nasz mg tworzy przygody nawet z LOTR`a... a ostatnio obciął naszemu palladynowi PD za oglądanie tawernyrpg w dziale dla mg...
Szkoda, że ludzie wolą grać w taką tibie i tłuc dragony, które idą na 4 hity, przez 6 godzin i kolejną godine spylać loota, zamiast grać np. w D&D.

Mógłbym opisać ostatnią naszą przygode... lecz mg powiedział, że jeżeli choć pisne o tym słowo na forum to mojej postaci stanie się "coś" zUego :<...

Matrik, może rozwinelibyśmy temat podając drużyny jakimi grają podopieczni mg? Może podajcie składy waszych teamów jakie uczęszczają w grze, wasze klasy prestiżowe itp., ponieważ niektórzy mg mają z takimi rzeczami kłopot.
Cor Tibiarz wraca w poniedziałek/wtorek ( przynajmniej tak mówił przez telefon >.> ) więc może wstawi coś swojego. Radze też podawać wersję, w którą gracie np. 3ed. d&d, ad&d itd. bo to robi wg. mnie różnice.

Edit: zrobiłem dzisiaj konto, bo do pozostałych 2-3 zapomniałem haseł ;s
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 11:26   #5
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Yea, ale akurat co do DnD się nie wypowiem, bo nie gram. Ale może Ddevil?

BTW: Moim zdaniem obcinanie PD za takie rzeczy to bezsens, chociaż ja też tego nie lubię. Nie trzeba mówić, że stanie się coś złego, można przecież zrobić to bez zapowiedzi?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 11:31   #6
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez VelgreSinner Pokaż post
Szkoda, że ludzie wolą grać w taką tibie i tłuc dragony, które idą na 4 hity, przez 6 godzin i kolejną godine spylać loota, zamiast grać np. w D&D.
Ja nie wolę... ale grać nie mam z kim. :'(
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 11:40   #7
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Jakby ktoś chciał, można zorganizować PBF'a, albo spróbować na konferencji w Skype, czy cuś. Ale trzeba się do kupy zebrać. Ja jestem chętny.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 12:58   #8
Ahriman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja też jestem chętny dawniej grałem troche w Warmlotka z kolegami, tylko musze sobie przypomniec klasy a raz slyszalem o programie co wnim mozna rozgrywac sesje rpg poszukam go to dam znac jak znajde.
Matrik podaj gg na PW

Edit: Juz przypomnialem sobie nazwe tego programu to chyba Open Rpg

Edit2 : http://www.openrpg.com/index.php?page=install tu jest link do programu na oficjalnej stronie

Edit3: Tu jest polski opis programu http://gildiarpg.pl/art/34

Edit4 : http://lastinn.info/open-rpg/716-ope...to-sie-je.html cale wytlumaczenie

Ostatnio edytowany przez Ahriman - 18-08-2007 o 13:33.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 13:28   #9
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Nie daję gg, w myśl zasady - kto pomyśli, odkryje, że podałem w profilu.

edit: Nie lepiej, zamiast babrać się w programie, po prostu pisać?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści

Ostatnio edytowany przez .Matrik. - 18-08-2007 o 13:29.
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 14:12   #10
Nadrill
Użytkownik Forum
 
Nadrill's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2005

Posty: 1,442
Nadrill ma numer GG 3764880
Domyślny

Sze co? Sze sesja RPG?! Kiedy?! Na IRCu, czy na czacie?
BTW. mikrofonu nie mam :'(
Nadrill jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 14:15   #11
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Niepotrzebny mikrofon, jak już - konferencja PISANA (wiem, wiem) na skype. Ten program to IMO niewypał.

Nad, chcesz grać - gg.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 15:24   #12
Ahriman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No to mozemy grac na skype ale kiedy ?? i o jakiej poze?? ja proponuje okolo 1 w poludnie tylko nie wieczorami, najlepiej w poniedzialek i moze jezcze z dwie osoby wiecej
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 19:32   #13
Tawer Redeye
Użytkownik Forum
 
Tawer Redeye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 1

Posty: 261
Stan: Na Emeryturze
Tawer Redeye ma numer GG 631049 Tawer Redeye ma login Tlenu kamix21@o2.pl
Domyślny

Z chęcią bym się dołączył . Dawno nie grałem inaczej niż PBF (ehhh)
__________________
Jarassimus- na zawsze w naszej pamięci
:F
Może wróciłem, może nie
272 posty
Tawer Redeye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 19:48   #14
Nadrill
Użytkownik Forum
 
Nadrill's Avatar
 
Data dołączenia: 25 10 2005

Posty: 1,442
Nadrill ma numer GG 3764880
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ahriman Pokaż post
No to mozemy grac na skype ale kiedy ?? i o jakiej poze?? ja proponuje okolo 1 w poludnie tylko nie wieczorami, najlepiej w poniedzialek i moze jezcze z dwie osoby wiecej

Buahaha, o 13? Człowieku, jakbym nie miał nic lepszego do roboty...
Wieczorem, ofc.
Nadrill jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 20:33   #15
Kele
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Też byłbym chętny na sesję RPG. Jaki system? Młotka osobiście nie znam, więc musiałby mi ktoś wytłumaczyć nieco.

Ostatnio edytowany przez Kele - 18-08-2007 o 20:34.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 21:26   #16
BlueMaster
Użytkownik Forum
 
BlueMaster's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2007
Lokacja: Maple story to moje rzycie Celoz!oen1!
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 322
Stan: Aktywny Gracz
Imię: LaHypex
Profesja: Rookstayer
Świat: Ems/Gms,Kradia
Poziom: 22
Skille: 20/13
Poziom mag.: 3
BlueMaster ma numer GG 5677907
Domyślny

pisze się
ale na jakimś emulatorze,pamiętam był taki:Game master 2
BlueMaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 21:36   #17
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Omg, ile chętnych. Cóż, ja teraz nie mam czasu, jutro to uporządkuję, ale albo będzie dużo graczy, albo dwie grupy. Zobaczymy.

@Down

Ahahahahaha!!!!! (Upiór opery)

Ktoś napisał dot. tematu! Je!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści

Ostatnio edytowany przez .Matrik. - 18-08-2007 o 21:41.
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2007, 21:38   #18
Zuma
Użytkownik Forum
 
Zuma's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2007
Lokacja: Wioska ukrytego liścia

Posty: 219
Imię: Naruto
Wyślij wiadomość przez ICQ do Zuma Zuma ma numer GG 4885852 Zuma ma login Tlenu zuma@tlen.pl Adres Jabbera do Zuma Send a message via Skype™ to Zuma
Domyślny

Cytuj:
Jeden ze skrytobójców, jeśli graczom uda się któregoś zabić, powinien mieć mały liścik, który nakieruje graczy na siedzibę kultu.
Niewiem czemu ale kojaży mi sie to z Morrowindem ;) Pozatym to bardzo nice, przypadł mi do gustu ten 2.
__________________
Zuma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2007, 00:16   #19
Adi Pro Knight
Użytkownik Forum
 
Adi Pro Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2005
Lokacja: wlkp

Posty: 116
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 80
Skille: 84/84
Poziom mag.: 6
Domyślny

Jestem cholernie zielony w młotka bo gralem tylko kilka razy... do tego z bandą ludzi, ktorzy tez nic nie wiedzieli. Bylem MG (lol). Cholernie mi sie to podobalo ale c... 3 sesje i sie rozpadlo. Nikt juz nie chce grac. A ja chetnie bym pogral. Mam jeszcze kosci chyba. Tylko ze jak juz napisalem malo doswiadczony jestem. Mimo to jesli by sie znalazlo cos dla mnie to prosilbym o napisanie na gg 2833904

Pozdrawiam
__________________
"Głodny tłum modlił się bym spadł.
Każdy z nich chciał ściągnąć mnie w dół.
Skrzydła me porozrywał wiatr.
Moje serce pękło na pół. "
Adi Pro Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2007, 14:42   #20
Ahriman
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Up
Identycznie jak u mnie kilka sesji w mlotka i rozpad teamu
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.


Powered by vBulletin 3