Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 31-08-2004, 21:30   #1
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny Reputacja.

Stało się! Niestety reputacja nie dała takich efektów jakich oczekiwaliśmy. Tzn nie u wszystkich... niektórzy użytkownicy ciągle utwierdzali nas w tym, że to rozwiązanie nie jest dobre. Jakby był konkurs - zwycięzcą byłby Youri który zakończył z wynikiem ~95 punktów, głównie za fenomenalne prace graficzne! Gratulacje . Brak reputacji nie znaczy że nie powinniśmy motywować ludzi do dalszej pracy! Wiadomo, nie zaszkodzi powiedzieć "wspaniała praca stary, oby tak dalej, jestem z tobą" - więc zmiana może nie być tak drastyczna jak się wydaje.
Warto również nadmienić jaki jutro jest dzień - tak tak, to TEN dzień, wakacje można uznacz za skończone (chociaż jest jeszcze pare godzin na wyszalenie się ) - i trzeba z "uśmiechem" na twarzy powrócić do szkoły. Jednak nie martwcie się - wakacje nadejdą prędzej czy później...
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Dan the Automator - 31-08-2004 o 21:32.
Dan the Automator jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-08-2004, 21:31   #2
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Tak nareszcie nastapila ta piekna chwila...
Wiecie jak testowalismy nowe forum to mielismy sen, ze ta reputacja okaze sie swietnym pomyslem, ze ludzie beda nagradzac za madre posty i karac glupcow i idiotow, ze ten system sie sprawdzi i bedzie wiadomo kto jest solidny a kto nie...

Jednak okazalo sie ze reputacja ma jedna wade... wymaga odrobiny inteligencji i rozumu... okazalo sie ze dla niektorych ludzi na forum sa to wymagania zbyt duze.

Niestety sa tutaj osoby nie dojrzale psychicznie ani nie posiadajace inteligencji(od dlugiego czasu szukam dowodow na to ze ludzie z ujemnym IQ istnieja... okazuje sie ze sa takie przypadki na tym forum...). Nie mowie oczywiscie o wszystkich jednak nawet niby dobrym uzytkownikom zdazaly sie takie akcje (Kotomaniak)...

No to chyba starczy tych wywodow, co bylo minelo a teraz jest przyszlosc

Ostatnio edytowany przez Dr. Omader - 30-05-2005 o 02:45.
Dr. Omader jest offline  
stary 31-08-2004, 21:33   #3
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Reputacja w założeniu miała wskazać dobrych użytkowników forum oraz tych złych. Założenie było takie, że użytkownicy będą za ciekawe wypowiedzi przyznawać plusy, a za głupotę minuty. I wielu tak robiło. Niestety masa userów okazała się tymi, którzy powinni mieć bardzo niską reputację. Często takie osoby publicznie wypowiadały się sensownie, a jak już coś było anonimowe (reputacja) to wystawiali takie komentarze, że aż głowa boli. Bo jak skomentować minusy do reputacji z komentarzem w stylu
"bo masz za wysoką reputację"
"po c*** ci taka wysoka reputacja"
"bo mi się nudzi"
"no bo tak"
itd.
Ponieważ reputacja powodowała zdenerwowanie wielu userów, wyłączyliśmy ją. Ale jak już dobo w newsie napisał, nie oznacza to, że nie macie motywować innych userów do dalszej pracy. Jeśli ktoś coś napisze, oczywiście można pochwalić go lub zganić. Przypominam tylko, że takie pochwały/nagany powinny mieć jakiś konkretny sens i przede wszystkim muszą równierz zgadzać się z regulaminem forum (a obrażanie kogokolwiek będzie karane).
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!

Ostatnio edytowany przez MatKus - 31-08-2004 o 21:38.
MatKus jest offline  
stary 31-08-2004, 21:34   #4
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Łe.. a już miałem 37 punktów.. tak chciałem dostać 3 UHa... No nic. Będe pisał i rysował dalej, ale to już nie to samo...
Khan jest offline  
stary 31-08-2004, 21:35   #5
Tuor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Wiek: 35

Posty: 52
Domyślny

Omader - co rezerwujesz?
Ogólnie to reputacja nie była złym pomysłem, tak samo jak licznik postów. To po prostu ludzie nie umieją z niej korzystać.
Obecnie proponuję żeby nic nie dawać nowego - nooby znowu wszystko wypaczą.
Niech będzie tak jak jest i będzie git i nikt się o nic nie będzie pultał
__________________
Huhu!
How are you?
I kill you!
Kur... Kolejny co sie osłuchał...
Tuor jest offline  
stary 31-08-2004, 21:36   #6
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Gratuluje tego ruchu calej ekipie TIBIA.pl !Lihilif trul wam glowe, zebyscie usuneli repute (jak wiekszosc z irca) no i udalo sie! Gratz za ten ruch!Czy bedzie cos po reputacji, czy wolicie nie experymentowac?
Jeszcze raz gratz.
Ashlon jest offline  
stary 31-08-2004, 21:38   #7
Msr. Dragoon
Użytkownik forum
 
Msr. Dragoon's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2004

Posty: 19
Msr. Dragoon ma numer GG 8039091
Problem Czemu???

Hej!!! Czemu... fajna zabawa byla... Dlaczego usuneliscie reputacje??? qrde bez obrazy ale OPANUJCIE SIE ludzie najpierw licznik postow (tu akurat mielisie racje ) ale system reputacji byl naprawde fajowy i nie spotkalem sie z czyms takim na innych forach!!! Mysle ze zle zrobiliscie, ale hmm kazdy ma swoje zdanie

A jutro BUDAAAAAAAAA aaaa "mada faka" i co my tera poczniemy?
---> no free time, no browars, no party's, no tibia... I gonna cry!
Msr. Dragoon jest offline  
stary 31-08-2004, 21:46   #8
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Hm..licznik postów był niezły, ale zbyt dużo ludzi oceniało innych wg. ich ilości..System reputacji okazał się 5x lepszym pomysłem. Jeżeli ktoś miał dużo reputacji, przeważnie znaczyło to, że pisał pomocne i dobre posty. Ludzi, którzy bawią się w zaśmiecanie forum lub piszą bezsensowne posty można było ukarać minusem.
Są dobre i złe strony tej decyzji. Zresztą zgadzam się z Khanem. Reputacja dawała tak jakby..większą zachętę do tworzenia nowych fake'ów oraz artykułów. Zapewne teraz niewiele się zmieni, lecz "to nie to samo".
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline  
stary 31-08-2004, 21:49   #9
Talnubis
Użytkownik forum
 
Talnubis's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004

Posty: 7
Domyślny

Hmmm, coś takiego jak reputacja może zadziałać sprawiedliwie - czyli tak, jak zostało przewidziane, tylko wtedy, gdy znakomita większość forumowiczów reprezentuje jakiś poziom kultury osobistej... Tymczasem tutaj skład jest bardzo mieszany :-). Mysle, ze wypada sie pochwala dla redakcji za decyzje.
Talnubis jest offline  
stary 31-08-2004, 21:51   #10
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

@up jakby wszyscy byli kulturalni sprawiedliwi to wszyscy by mieli po 100 reputy. :/ Ja proponowałbym zostać przy systemie reputacji, ale powiedzmy, żebye dawać reputację, trzeba samemu mieć jej co najmiej 20.
Khan jest offline  
stary 31-08-2004, 21:54   #11
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

....dobra, ale nieukrywajmy, że przez paru(nastu) gówniaży system wzbudzał kontrowersje. Niestety, nie każdy jeszcze dorósł do czegoś takiego...
Dan the Automator jest offline  
stary 31-08-2004, 21:55   #12
HUNTER
Guest
 

Posty: n/a
Problem Czemu??

To jest absolutnie zła myśl reputacja to jeden z lepszych pomysłów tej strony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
stary 31-08-2004, 22:00   #13
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

najpierw usuneliscie licznik postow, teraz reputacje. To zly pomysl. Dla wielu osob reputacja byla motywacja do dalszej pracy, zostawali nagradzani za ich praca. Teraz wielu uzytkownikow przestanie pisac posty, bo nic z tego nie beda miec.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 31-08-2004, 22:01   #14
PowerfulSorcerer
Użytkownik forum
 
PowerfulSorcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 3
Domyślny

ja tu wchodzę, czytam dobry artykuł na temat jak grać magiem..."-muszę temu dać plusa odwalił dobrą robotę....". a tu co? kicha... ni ma... i jak tu odwdzięczyć się za dobre rady? no ni ma jak..., a niebęde nachalny i słał listów na pw... reputacja to była dobra zbawa..., jednak faktycznie należało by ją trochę uściślić..., tak jak ktoś pisał żeby móc oceniać samemu nalezy mieć reputę 20..., ale ale..., tak właśnie tak! moderatorzy dadzą dwudziestkę tym ludziom na którzy zasłużyli na nią, po jakiejś dyskusji głosowaniu itepe. To może być trudne ale może się opłacić... podwyższyć jakość dyskusji itp i inne takie mrzonki poprawnie politycznie
PowerfulSorcerer jest offline  
stary 31-08-2004, 22:07   #15
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Szkoda, ze usuneliscie reputacje tak mi dobrze szlo .
Wiem, ze na forum pojawial sie n00bizm w swojej ostatecznej formie (ja tez takiego czegos doswiadczylem), ale poprostu powinno sie wiecej ograniczen dotyczacych reputacji. np by przyznawac repute musisz miec +5 lub wiecej.
Ale coz ja tu nie rzadze
SZkoda jeszcze raz szkoda.
Nightwalker jest offline  
stary 31-08-2004, 22:07   #16
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Można by to wprowadzić od teraz. Wszyscy byli by wyczyszczeni. Łączni z tymi, którzy mieli High Rep. Ci ostatni jedynie dostaliby rare opis - Good User i tyle.
Khan jest offline  
stary 31-08-2004, 22:07   #17
traczuu
Użytkownik Forum
 
traczuu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 163
traczuu ma numer GG 2766821
Smutny

HE HE,ale miałem szczęście, nie skończyłem rep. z ilością 0 Dziś od kogoś dostałem 3 plusy aż 3, i już koniec, to się nacieszyłem....
__________________
-------------------------------------------------
traczuu jest offline  
stary 31-08-2004, 22:17   #18
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Taaak, już to widze. Na pewno bardzo wszyscy byście się cieszyli, gdyby ktoś wam dał - do reputacji z textem: "ssij mały cieciu"
Na pewno bylibyście wniebowzięci.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 31-08-2004, 22:19   #19
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Drodzy szanowni Mody tudzież Adminy.
Wygląda na to, że wspólnie uznaliśmy, że system reputacji POWINIEN być. Jedynie niezależny od zwykłych użytkowników. Reputację mogli byście dawać jedynie Wy. I to nie za każdy dobry post, za każdą fotę z huntu, czy kolejny fake tudzież komiks, gdyż raz - że ludzie zaczęli by znów nabijać posty, a dwa, że tak nieliczną garstką nie dalibyście radę wszystkim. Jedynie za naprawdę DOBRE posty, lub takie cieszącie się ogólną popularnością. Reputacja mogłaby wyglądać np. jak taki mały fajny runek. Dodatkowo napisane byłoby, za co dany ktoś dostał ów zaszczyt i czym sobie zasłużył. Antynagród by nie było, gdyż ludzie by tylko zaczęli bluzgać i wyzywać, ale Dobrych userów na pewno bardziej by to zachęciło do pracy.

Poczuję się wielce zaszczycony, jak którykolwiek z Was to przeczyta i skomentuje.

(przepraszam, że mówię w imieniu wszystkich)
Khan jest offline  
stary 31-08-2004, 22:40   #20
==>KosieK<==
Użytkownik forum
 
==>KosieK<=='s Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2004
Lokacja: a czy to ważne?
Wiek: 34

Posty: 5
==>KosieK<== ma numer GG 1888475
Brak ikony Ooo!!!

Khan dobrze mowi(dal bym ci plusa ale nie ma jak...). to dobry pomysl by tylko admin lub mod mogl dawac repute bo wiadomo ze mod to git ziom(tzn: fajny koles). a wracając do newsa i jego drugiej niestety smutnej czensci: JA NIE CHCE DO SZKOLY!!!!!!!
==>KosieK<== jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:26.


Powered by vBulletin 3