Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-06-2007, 22:10   #1
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny Shadowbane - Chronicle of Strife

Zakładam nowy temat, by dokładniej opisać grę.

Czym jest Shadowbane? To MMORPG, w którym to gracze kształtują świat, budując miasta, tworząc gildie i sojusze. Podstawą gry jest tworzenie gildii i walki PvP, ale miłośnicy PvE też znajdą tu coś dla siebie (trzeba w końcu jakoś rozwijać postać), choć całkowicie walk gracz vs. gracz olać nie można. W grze nie ma restrykcji za zabijanie, co z jednej strony jest zaletą, a z drugiej wadą.

Rasy:

Aelfborn - Połączenie człowieka i elfa, rasa biegła zarówno w walce wręcz, jak i dystansowej. Aelfbornowie są także niezłymi magami, choć nie dorównują pod tym względem wampirom lub cieniom.

Aracoix - Mieszanka człowieka i ptaka, rasa skrzydlatych humanoidów, którzy zasłynęli już na wielu polach bitwy. Ich umiejętność latania już nieraz okazała się wybawieniem, zarówno dla nich jak i w czasie wojen.

Centaur - Jedna z najstarszych i najbardziej dumnych ras na świecie. Są to ludzie - konie, niedoścignieni biegacze i nieustraszeni obrońcy lasów i ich mieszkańców.

Krasnolud - Niezwykle stara rasa niskich wojowników już nieraz dowiodła swej przydatności na polach bitew. Ich odziani w ciężkie zbroje młotnicy i klerycy wiele razy okazali się nieocenionymi sprzymierzeńcami dla młodszych ras.

Elf - Ci długousi kuzyni ludzi są zarówno świetnymi wojownikami, jak i łucznikami oraz magami. Niejednokrotnie patrole orków wdzierające się do ojczystych elfich lasów ginęli od strzał nim spostrzegli zagrożenie.

Pół Gigant - Dużo więksi od ludzi, silniejsi lecz mniej zgrabni pół giganci, choć mogliby się wydawać nieokrzesanym ludem barbarzyńców okazują się wspaniałymi kompanami godnymi największych bohaterów.

Człowiek - Jedna z najczęściej spotykanych ras na świecie. Biegli we wszystkich rzemiosłach ludzie nigdy nie okazali się lepszymi wojownikami niż zaprawione w boju krasnoludy lub elfi magowie, choć nie można odmówić im talentu i wszechstronności.

Irekei - rasa ludzi - diabłów, często kojarzona z plugawymi mocami i okultyzmem wychowała już wielu wybitnych skrytobójców i łuczników, choć wiele innych ras wciąż darzy je nieufnością.

Minotaur - Ci rogaci giganci są niezwykle biegłymi wojownikami, którzy jednym wymachem topora potrafią położyć nawet pozornie silniejszego przeciwnika. Jeszcze nigdy żaden zbrojny nie pogardził w boju minotaurem.

Nephilim - Ta rasa skrzydlatych diabłów według wierzeń jest, podobnie jak minotaury wytworem magicznych eksperymentów. Nieważne skąd pochodzi, ważne, że wykształciła już wielu wybitnych magów.

Cień - Wszystkie wyglądają właściwie tak samo - biało - szara skóra, czarne oczy i łysa głowa to wyznacznik tych przebiegłych istot, zarówno świetnych skrytobójców jak i magów.

Wampir - Rasa krwiopijców, władców Odchłani i znanych nekromantów. Wiele z nich wykorzystuje w walce swą magię, lecz mało który pogardza też dobrym ostrzem.

Klasy podstawowe:

Wojownik (Fighter)
Kleryk (Healer)
Mag (Mage)
Łotrzyk (Rogue)

Nie każda rasa może zostać członkiem każdej klasy. Na 10 poziomie, należy wybrać podklasę, a potem specjalizację.

Drogi rozwoju:

Fighter -> Barbarian, Crusader, Huntress, Ranger, Sentinel, Templar, Warrior, Warlock
Healer -> Channeler, Confessor, Crusader, Doomsayer, Druid, Prelate, Priest
Mage -> Assassin, Bard, Channeler, Doomsayer, Fury, Necromancer, Warlock, Wizard
Rogue -> Assassin, Barbarian, Bard, Huntress, Nightstalker, Ranger, Scout, Thief

Specjalizacje opiszę jeśli tematem ktoś będzie się interesował, bo inaczej nie ma sensu. Dane wzięte z oficjalnej strony.

Co do gildii, gracz może należeć do takiej, do jakiej klasy należy, np. magowie mogą stworzyć/należeć do Wizard Conclawe a wojownikowie do Barbarian's Clan.

Wymagania systemowe:

Win 98/ME/2000/XP (XP rekomendowane)
Proc: PIII 1.2GHz albo AMD Athlon 1.3 GHz (Pentium IV 2GHz rekomendowane)
RAM: 256MB (1GB rekomendowane)
Grafika: 64MB (128 rekomendowane)

Strona oficjalna: KLIK

Polskie forum (tam uczę się grać!): KLIK

Grę polecam, i zauważam, by nie zniechęcać się - z początku może wydawać się nudna a po opuszczeniu newbie island tworzyć atmosferę zagubienia, ale przy pomocy innych graczy pozwala odkryć swoje nawiększe zalety.

Polecam, bo w Shadowbane gra BARDZO mało polaków...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści

Ostatnio edytowany przez .Matrik. - 06-06-2007 o 15:14.
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-06-2007, 22:44   #2
Kozunek
Użytkownik Forum
 
Kozunek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006

Posty: 73
Domyślny

Był już temat o Shadowbane (ja go założyłem). http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=126072

Cytuj:
Polecam, bo w Shadowbane gra BARDZO mało polaków...
W tą grę ogólnie gra mało ludzi.

@edit
Ładnie opisałeś grę. Dołączę się może do gry jak zbierzesz więcej osób.
__________________
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ditto Pokaż post
potraktuj to jako instrukcje do poprzedniego postu

WY*******AJ DO MOTOMYSZOW Z MARSA

Ostatnio edytowany przez Kozunek - 05-06-2007 o 22:48.
Kozunek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 12:29   #3
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

Ja bym prosił o opisanie (tak mniej więcej) podklas maga, która jest najbardziej ofensywną etc.

Gierka się ściąga, ale bardzo mozolnie więc będzie dopiero jutro lub w czwartek
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 14:53   #4
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

"wykrztałciła już wielu wybitnych magów."
Hrhrhrhr ;p
Gra wydaje się interesująca... Chyba się skuszę ;p
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2007, 15:40   #5
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Podklasy maga:

Assassin - Assassyni dzielą się zasadniczo na dwa rodzaje. Na tych używających magii, którzy wykorzystując potężne zaklęcia ofensywne szybko niszczą swych wrogów, oraz tych atakujących z zaskoczenia za pomocą różnego rodzaju broni.

Bard - Pozornie ci wędrowni grajkowie i śpiewacy są bezbronni, ale mało który nie potrafi zadbać o swoją skórę. Część wykorzystuje w tym celu broń a inni korzystają z magii, czyniąc z siebie wymagających przeciwników.

Channeler - Nazywający siebie Channelerami magowie wykorzystują magię żywiołów tak do obrony jak i skutecznego ataku. Są potężnymi osobnikami, którzy łatwo mogą unieruchomić swego wroga, a potem dobić go za pomocą innych zaklęć.

Doomsayer - Ci zepsuci magowie posługują się swymi mocami, by rozsiewać na świecie chaos, szaleństwo i zepsucie. Długo działali potajemnie, lecz teraz zdjęli swe maski i jawnie próbują osiągnąć swe cele.

Fury - To obrończynie lasów i ich mieszkańców, amazonki posługujące się magią przyrody w najbardziej wymyślne sposoby, okazując się niezwykle wymagającymi w bitwie przeciwnikami i pożądanymi sojusznikami.

Necromancer - Posługując się magią, ożywiają zmarłych i osłabiają swych wrogów. Pierwszymi nekromantami były elfy, które poznały sekrety Voida, lecz teraz wiele innych ras zajmuje się animacją trupów.

Warlock - Jest to nowy gatunek magów, który wywodzi się od ludzi, którzy przez medytację i intensywny trening przekształcają swą siłę w potężne moce ofensywne. Wielu Warlocków szkoli się też w walce bronią fizyczną.

Wizard - Jeden z najczęściej spotykanych na świecie rodzajów magów, którzy posługując się wszechstronną magią starają się zgłębiać jej kolejne sekrety i uczynić z siebie jeszcze potężniejszych.

Ja gram na serwerze Wrath, nick mojego maga (nowa postać) to Azani Blackstone.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 12:09   #6
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

Ja chyba sciągne bede gral skrytobójcą tylko niewiem jaka rasa doradzcie mi.
__________________
Ojczul1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 12:12   #7
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Trudno powiedzieć, IMO dobry będzie Shade (tym bardziej na maga assassina), ale podobno wampir też jest niezły. Radzę spytać na tym forum, do którego dałem link w temacie, tam powinni Ci pomóc dokładnie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 12:57   #8
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

Będe jednak grał dwarfem wojownikiem krasnoludy wymiataja^^(Używaja tutaj toporów czy innych broni?)
__________________
Ojczul1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 13:07   #9
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Używają tego czego chcesz żeby używali. W moim przypadku dwuręcznych młotów.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 13:13   #10
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

W moim przypadku będa to 2 reczne topory wieksze od jego ciała(Terry Pratchett)
__________________
Ojczul1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2007, 13:26   #11
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

Już znalazłem inny link. Co do gry zapowiada sie nieźle, chyba zrobie elfiego skrytobójce - maga ;p

Ostatnio edytowany przez Xantro - 08-06-2007 o 13:28.
Xantro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 11:29   #12
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

Może jak się więcej ludzi zbierze to zrobimy gildie wspólna? Mi się WKOŃCU sciągneło teraz patchuje zaraz wbijam.
Strasznie zjebali początek;/ trudne sterowanie zero pomocy narazie poszedłem na jakies harpie na hita padaja;/ nudy mam dwarfa fightera na wrath pomoże mi ktoś z początkami bo nie łapie zabardzo pozatym okienka zajmuja 3/4 ekranu-.-
__________________

Ostatnio edytowany przez Ojczul1 - 09-06-2007 o 12:17.
Ojczul1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 15:06   #13
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Okna zamykaj te które przeszkadzają (da się otworzyć w menu) a przesuwa się myszka + shift. Gra jest najtrudniejsza na mainie, gdzie zabija cię każdy - trzeba zdobyć gildię, i jakiś lvl a potem jest z górki i zajebiste pvp. Dobrze że za dedy mało się traci.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 15:16   #14
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

A od którego lvla sie wychodzi na maina? Bo ja narazie na tym 1 servie lodowym(chyba wrath, nie jestem pewny) wbiłem 8 lvl magiem i wszystko rezam co napotkam na swojej drodze ). IMHO na tym 1 serwerze najszybszy exp na ice spiderach, na 2 i 3 jakoś wolniej idzie. I jakby ktoś był taki miły napisał jeszcze jak sie wychodzi na maina(no i jak wyżej pisałem na którym lvlu).
Z góry dzięki.
@down: Jakieś wskazówki gdzie to jest ?? A chowańców jeszcze i tak nie mam więc raczej z nimi nie pójde
@2down:
Robisz konto, ściągasz klienta, instalujesz a później włączasz grę,wchodzisz na swoje konto, robisz postać;p

Ostatnio edytowany przez Xantro - 09-06-2007 o 17:46.
Xantro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 15:30   #15
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Nie wiem czy nie można na każdym ale max (a może min) lv to 20. Mówi się do runemastera "redeplege to another city". A, mówisz że bijesz wszystko? Idź bez chowańca do orc outpost albo city bez drużyny to pogadamy .
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 17:31   #16
Pedziej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Wiek: 30

Posty: 368
Stan: Niegrający
Domyślny

Jak zrobić postać
__________________


Ostatnio edytowany przez Pedziej - 09-06-2007 o 17:34.
Pedziej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 21:15   #17
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

@Xantro

Na mapie masz takie śmieszne znaczki, to są największe expowiska. Co do orc city na Wrath to jest ta najbardziej na północ, po drodze miniesz outpost (raczej nie przeoczysz). Uwaga w mieście jest rzeźnia! Druga ikonka to miasto snoboldów, banał.

@Pedziej

Kolega już wytłumaczył, ale muszę dodać, że żeby nie wiedzieć jak się robi postać to trzeba mieć zerowe pojęcie o MMO/grać tylko w Tibię.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 22:09   #18
Pedziej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Wiek: 30

Posty: 368
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
Nie spoko jak pisałem tego posta to już miałem konto, ale jeszcze nie byłem tego świadom.
Byłem przyzwyczajony, że trzeba podać numer ID pasy itd. a tu na konto się zakłada na ubi soft cos tam i to mnie zmyliło.

@edit
A i żeby nie było
To grałem już w:
Knights Online
Kal Online
Guild Wars
Maple Story
i kilka mniej lub bardziej znanych gier online
__________________


Ostatnio edytowany przez Pedziej - 09-06-2007 o 22:14.
Pedziej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 22:55   #19
Stasioman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 12 2004
Wiek: 33

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Już od jakiegoś... Roku? Przyglądałem się tej grze, i zdecydowałem się, że jednak ją zainstaluję w wakacje gdzieś - są w niej wilkołaki chyba...
Czy server loreplay jest roleplay?
Stasioman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2007, 23:57   #20
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

Mógłby mi ktoś na gg 4324302 dokładnie opisać początki gry i strategie do gry Dwarfem Fighterem i kim po nim zostać a także opisać inne profesje(głownie skrytobójców) I jak zmienić to beznadziejne sterowanie na zwykle czyli lpm ruch ppm ruch kamery
__________________
Ojczul1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:19.


Powered by vBulletin 3