Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy wierzysz w Boga?
Tak 47 68.12%
Nie 22 31.88%
Głosujących: 69. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-08-2004, 23:27   #21
kg24
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Wiek: 37

Posty: 38
Pergamin Małe sprostowanie

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez n3m3s!s
Właśnie na tym polega wiara. Każda wiara, czy to w Boga czy to w ufo.
Nie bluźnij plx. Masz swoje zdanie, nie wierzysz, ale nie bluźnij bo wierzący czytelnik może nie mieć ochoty czytać reszty arta. Bog to istota, wiec nie nazwaj Go "czyms".
Obierz sobie jakiś cel i brnij do niego. Moze wtedy zrozumiesz jaką rolę odgrywa Bóg w naszym życiu.
CO DO PRZEKLEŃSTW TO PRZEPRASZAM, ALE NIE MOGE SIE POWSTRZYMAC BO TEN TEMAT WYZWALA WE MNIE EMOCJE WIĘKSZE NIŻ ENERGIA POWSTAŁA PRZY WYBUCHU GALAKTYKI. NIE CHCIALEM NIKOGO URAZIĆ.
( JEDYNIE KSIĘŻY NIE WYWIĄZUJĄCYCH SIĘ Z PRZYSIĘGI I LUDZI ŚLEPO WIERZĄCYCH W KOŚCIÓŁ ) CO DO CELÓW W ŻYCIU TO NIE MYŚL SOBIE, ŻE ICH NIE MAM ........MAM ICH MNÓSTWO.....UWAŻAM TAKŻE, ŻE ŻYCIE JEST CUDOWNYM DOŚWIADCZENIEM.......I TRZEBA Z NIEGO KORZYSTAC, ALE W KOŃCU SIĘ KOŃCZY I ZOSTAJE PUSTKA...( A ZRESZTA CHOLERA WIE CO ).
JEST TO STRASZNE NIE WIEDZIEĆ CO DALEJ...........PRZERAŻA MNIE TA NIEŚWIADOMOŚĆ I BEZMIAR BEZSENSU. Wracając do wątku głównego Bóg nigdy nie będzie miał dla mnie znaczenia i swojego zdania nie zmienie chociażby nazwano mnie zdrajcą , satanistą i zamknięto w klatce pozostawiając na śmierć głodową. Jedyną istotą/rzeczą ( już nie wiem co mam pisać bo mnie o bluźnierstwo osądzą ), która może zmienić mój stosunek do Boga jest sam Bóg.
Wiem.........wiem........paradox na paradoxsie....stek bzdur.......brednie, herezje ale ja tak właśnie uważam.
kg24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-08-2004, 23:51   #22
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
Oczywiście, że tak.

Do dyskusji się nie włączam, bo jest to zupełnie bezcelowe patrząc na poziom postów tutaj. Większość z Was w ogóle nie ma pojęcia o czym pisze i miesza wszystko, oczywiście dochodzi jakże znany i lubiany temat nalatywania na kler.

No i te hasła o Bogu żyjącym na chmurce... no Gonzo, to żeś mnie rozwalił. Przecież niebo (sky) nie ma nic wspólnego z niebem (heaven). No, miałem nie dyskutować. Tylko się za Was pomodlę.
Tak mi wpajano jak byłem mały. Tak "kazano" mi myśleć. Dlatego uważam, że to jest troszkę śmieszne. Rozumiem o co Tobie chodzi. Chciałem podkreślić komizm niektórych spraw związanych z Bogiem.
P.S. Nie do końca jest tak z tą moją wiarą. Mam coś w sobie. Nieraz - w bardzo trudnych sytuacjach wymawiam pewne słowa przez zły - "Boże pomóż mi, bo ja dalej sam nie mogę!". To mi chyba pomaga. Sam nie wiem, ale w tych chwilach żałuje za to, że nie wierze. Żałuje, bo myślę, że Bóg mi nie pomoże...
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 00:02   #23
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
P.S. Nie do końca jest tak z tą moją wiarą. Mam coś w sobie. Nieraz - w bardzo trudnych sytuacjach wymawiam pewne słowa przez zły - "Boże pomóż mi, bo ja dalej sam nie mogę!". To mi chyba pomaga. Sam nie wiem, ale w tych chwilach żałuje za to, że nie wierze. Żałuje, bo myślę, że Bóg mi nie pomoże...
Wrong! Złe podejscie Jakubie. Jak trwoga to do Boga?
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 00:15   #24
Delp
Użytkownik Forum
 
Delp's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Boże....niewiem :D

Posty: 46
Delp ma numer GG 666
Domyślny

Wierze w Boga......niewierze w "Święty powrzechny apostolski Kościół" (czy jak to tam się zwie)
Delp jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 00:29   #25
Misiek-Coralgol
Użytkownik Forum
 
Misiek-Coralgol's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2004

Posty: 40
Domyślny

EEEEEE ?
Większość co mówią źle o kościele mam pytanie......
CZEMU WY WIERZYCIE TYM DURNYM GAZETKOM , DZIENNIKARZOM GONIĄCYCH ZA SENSACJĄ? , KŁAMIĄCYM MEDIOM , OSOBOM KTÓRZY SĄ IDOLAMI DLA TYCH DURNYCH KONFORMISTYCZNYCH DZIECIAKOM ZWANYCH COOL MŁODZIEŻ?! Przypadki złych księży się zdarzają ale to są odosobnione przypadki! Co wy myślicie że to co piszą o ks. Jankowskim to prawda? Przecież to mógł sobie jakiś dziennikarz wymyślić, albo ktoś próbuje go wrobić?
Jak możecie oceniać kościół po tym co mówią uczestnicy Baru i innych programów dla odmóżdżonych warzyw? Póchodzcie do kościoła przez miesiąc a potem oceniajcie . Mam gdzieś osoby myślące "W radiu (nadali komunikat z centrali że pięć sekund zostało do końca < no z jakiej to piosenki > sry za offtopic ) podali że ksiądz to jest głupi smerf więc pewnie wszystkie kościoły są takie więc nie będe chodził , w końcu jestem mądry?" . Zawiodłem się na nie których osobach :/
__________________
Nie mam nicka Misiek-Coralgol w tibi!!!
Misiek-Coralgol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 01:45   #26
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Tak. (i juz ).
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 08:37   #27
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

NO coz wracajac do sprawy kosciola. To na moim osiedlu jest moze maly, niezbyt ladny kosciol, lecz ksieza sa w nim uczciwi i jaknajbardziej powaolani do wiary. JEzdza samochodami rocznik 80. Pomagaja najubozszym, dalej rozbudowuja ten kosciolek.

Naprawde nie wszyscy ksieza to pedofile!

Jak ktos madry zawazyl (nie ksiadz przynajmniej w tym wypadku..zaznaczam odrazu) ze 95% pedofili to tkz. Wujkowie, czyli ludzie ktorym dzieci w jakims sposob ufaja, czy tez sami rodzice!
Wiec to media sa po czesci winne takiemu stanowi w waszych pogladach, lecz po czesci maja racje. KSIADZ POWINIEN SWIECIC PRZYKLADAM.

I jeszcze jedno, jak bylem kiedys w kosciele to jeden z księzy (ktry mial kazanie) powiedziel "Wiara to nietylko wierzyc w Boga, ale styl zycia rozniacy sie od innych"

Ostatnio edytowany przez Nightwalker - 30-08-2004 o 11:17.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 08:56   #28
sesaj
Użytkownik Forum
 
sesaj's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2003
Wiek: 34

Posty: 522
Domyślny

Wierze, staram sie chodzic co tydzien do kosciola. Modle sie co wieczor. I tak juz bedzie przez cale zycie.
__________________
Leader of Oldschool's Maniacs.

I Believe, I Can Fly...

Oldschool's maniacs were, they are and will be 4ever!
sesaj jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 09:19   #29
Irux
Użytkownik Forum
 
Irux's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: A poco to wam? Liczba postów: kto by liczył.
Wiek: 33

Posty: 394
Irux ma numer GG 1631808
Domyślny

Ja osobiście więżę w Boga (chociaż nie tak do końca). Wkościele byłem ostatnio dwa lata temu. A u spowiedzi nie pamiętam.

W boga wieże coraz mniej. Babcia mi tam wkręca że jak sie nie będe modlił to przyjdzie do mnie i mie bedzie straszył w nocy(oczywiście wtedy miałem 6 lat)
Irux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 10:52   #30
Vicious Phoenix
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nightwalker
NO coz wracajac do sprawy kosciola. To na moim osiedlu jest moze maly, niezbyt ladny kosciol, lecz ksieza sa w nim uczciwi i jaknajbardziej powaolani do wiary. JEzdza samochodami rocznik 80. Pomagaja najubozszym, dalej rozbudowuja ten kosciolek.
No dobra, wszystko fajnie, pięknie tylko, że jakoś w mojej okolicy kościoły to bardzo wyniosłe i ozdobione gmachy, a na parkingach stoją dość luksusowe samochody, w środku też nie jest lepiej bo odrazu widać ile w to się szmalu włożyło, tak tylko po co? Czy kościoły muszą być tak ozdobione, przecież tu nie o to chodzi...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 14:02   #31
Delp
Użytkownik Forum
 
Delp's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Boże....niewiem :D

Posty: 46
Delp ma numer GG 666
Domyślny

Mnie wystarczy że u mnie proboszcz jeździ Mercedesem 140 s420 i korzysta z telefonu komórkowego marki n-gage (!!!)
Delp jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 14:28   #32
Bijerepu
Użytkownik Forum
 
Bijerepu's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: Phoneix Isle

Posty: 47
Bijerepu ma numer GG 3486128
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo von Krenzel
Niestety zostałem ochrzczony, ale nie wierzę w boga. Uważam, że to jest trochę głupie... Gdzie ten bóg mieszka? Na chmurce siedzi? Gdzie te aniołki...? Też na chmurkach leżą? Oczywiście nie mam pretensji do ludzi wieżących, ale ja nie zmienię swojego zdania.
Gonzo...
Bóg nie siedzi w chmurkach i aniołki. Siedzi w królestwie niebieskim, którego smiertelna istota nei może zobaczyć. Bóg istnieje bo ggdyby nie istniał to żadnego spokoju na świecie by nie było. on sworzył świat, stworzył nas wszystkich i go kochamy. On czuwa nad nami. Po śmierci wzywa nas do królestwa bożego. Gdyby nie istnial to nie byłbyś szczęśliwy z życia .

ja osobiscie wierzę w Boga ojca wszechmogącego, stworzyciela nieba i Ziemi i w jednego Pana Jezusa CHrystusa. SYna Bożego jednorozonego...

To właśnie Jezus CHrustus ukazał się i pokazał, że Bóg istnieje bo jest jego synem Bożym.
LUDZIE WIERZCIE W BOGA I JEGO SYNA CHRYSTUSA!
To na tyle...
__________________
Bijerepu...
Legend sorcerer on Danubia...
Bijerepu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 15:15   #33
Zygfryd
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 07 2004
Lokacja: Gdzieś w Otchłani..
Wiek: 34

Posty: 92
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja jestem wierzacym i praktykujacym.
Wpierw przeczytalem ten temat, poszelem poscielic i zastanawialem sie, co napisze w tej odpowiedzi... Wielu zraza i przestaja wierzyc w Boga np. nieodpowiednie zachowanie ksiezy. Nawet jesli ktorys jest pedofilem, czy kims tam to i tak on jest tylko przedstawicielem Boga, a nie Nim i nie mozna przestac wierzyc, bo jakis cymbal za przeproszeniem poszedl na ksiedza, bo myslal, ze duzo zarobi. Przestaja tez wierzyc, bo nigdy nie widzieli, nie slyszeli Boga, ani nie doswiadczyli zadnego cudu. Gdzies napisane jest: "Blogoslawiony, kto wierzy, a nie widzial, a nie ten, ktory widzial i dopiero uwierzyl".. Troche przekrecilem, bo nie pamietam dokladnie, ale zasade zachowalem. Nie chce tez, zeby ktos mi tu napisal, ze rzucam cytatami, tylko pisze to, co mi przychodzi do glowy i jakby uzasadnienie wiary, w ogole cos(kogos), co(kto) by to nie byl(o): nasz chrzescijanski Bog, czy Allach, czy jakis kamyk na ulicy... Tak samo gdzies napisane jest, ze diabel wzial sie z aniola, ktory sie zbuntowal i on stal sie diablem(to moze odnosic sie do ksiezy pedofili..). Jak scielilem spanie to myslalem sobie (jak juz wiele razy) skad sie ten swia wzial, przeciez kiedys nic nie bylo, nawet nie moge sobie wyobrazic jak to wygladalo, bo niby czarny kolor swiadczy "pustke" a to jest domysl ludzki.. W ogole to niby sa(a raczej napewno ) konkretne dowody na istnienie Boga, sa dowody na to, ze Jezus byl na ziemi itp.. Nasza wiara utrzymuje sie w niepewnosci, wlasnie o to w niej chodzi, ze sie nie wie do konca, czy Bog istnieje, czy jakis facet se Go wymyslil. Popatrzcie sobie na starozytna wiare Grekow. Oni jak nie potrafili czegos pojac to se wymyslili cos zastepczego, zeby tylko to rozumieli, nie chce mi sie podawac przykladow (pod koniec podstawowki chyba przerabia sie mitologie, przynajmniej ja tak mialem). I im bylo z tym dobrze. Ludzka ciekawosc nie zna granic.. Dla nas wydaje sie to nierelne, ze istnieje ktos niwidzialny, kto nami jakby "rzadzi" i w jego rekach sa nasze losy. Zreszta.. przypuscmy, ze nie ma Boga.. Samo modlenie sie do niego dodaje nam otuchy, ze cos sie nam uda, albo ktos z rodziny cudownie wyzdrowieje z wypadku albo jak my sami mamy cos zrobic. Tak samo sportowiec: gdyby on nie wierzyl w siebie, nie zdobywal by medali i pierwszych miejsc na swiecie, zreszta w obojetnie jakich zawodach. Jesli nie jest sie pewnym siebie, o wiele trudniej czegos dokonac

Dobra starczy tego mojego pisania. I tak pisalem wszystko po kolei, co przychodzilo mi do glowy. Wiem, ze jest to troche pomieszane, ale tak to musialbym napisac to na kartce i przerobic i dopiero napisac, a to jest zbyt czasochlonne Nie chce nikogo do niczego przekonywac, ale wypowiedzialem sie, jak pozwala mi na to prawo Ktos napisal, ze wiara to nie tylko wierzenie w Boga, ale tez inny styl zycia. Zgadzam sie z tym na 100%. Mam nadzieje, ze ogolnie mnie zrozumiecie Nawet jak nie ma Boga (ale ja w niego wierze) to i tak jest on potrzebny...
__________________
Wkurzyłem? Pomogłem? Napisz to! http://forum.tibia.pl/usernote.php?do=newnote&u=6802
Cytuj:
Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę.

Ostatnio edytowany przez Zygfryd - 31-08-2004 o 09:26. Powód: 1 zdanie napisalem niezrozumiale i poprawilem teraz
Zygfryd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 15:30   #34
Vicious Phoenix
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bijeperu
Bóg istnieje bo ggdyby nie istniał to żadnego spokoju na świecie by nie było.
A uważasz, że jest spokój na ziemii? Ile to teraz wojen na tle religijnym, właśnie przez to, że jedni wierzą w tego Boga, a inni w drugiego.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bijeperu
LUDZIE WIERZCIE W BOGA I JEGO SYNA CHRYSTUSA!
Nic na siłę, używając perswazji chyba jeszcze bardziej zniechęcisz do tego ludzi, zresztą to już nie średniowiecze, żeby komukolwiek wiarę narzucać na siłę, a jak nie to na stos za głoszenie herezji.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 15:45   #35
Luix Von Mag
Użytkownik forum
 
Luix Von Mag's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004

Posty: 16
Domyślny

Ja osobiście wierze w boga. Modle sie i czasami chodze do kościoła.
Luix Von Mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 16:02   #36
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Tez jestem wierzacym,chodze do kosciola,wierze w boga.Nie amm donikogo pretensji kto wieze w innego boga.Poniewaz kazdy ma swoje prawo.Kazdy moze wierzyc w co i wkogo mu sie podoba.To ze wieze to moj wybor, i nie smiej,nie ponizaj mnie lub kogos kto tez wierzy,kazdy ma prawo!To ze ty niewierzysz to twoja sprawa.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 16:28   #37
Bijerepu
Użytkownik Forum
 
Bijerepu's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: Phoneix Isle

Posty: 47
Bijerepu ma numer GG 3486128
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vicious Phoenix
A uważasz, że jest spokój na ziemii? Ile to teraz wojen na tle religijnym, właśnie przez to, że jedni wierzą w tego Boga, a inni w drugiego.
Tak? A gdyby chrzescijanie nie wierzyli w Boga to były by same wojny na Ziemi... Zresztą masz racje. tyle spokoju na Ziemi nie ma...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vicious Phoenix
Nic na siłę, używając perswazji chyba jeszcze bardziej zniechęcisz do tego ludzi, zresztą to już nie średniowiecze, żeby komukolwiek wiarę narzucać na siłę, a jak nie to na stos za głoszenie herezji
Chyba masz racje ...
__________________
Bijerepu...
Legend sorcerer on Danubia...
Bijerepu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 20:23   #38
Cainghorn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Kiedys wydawalo mi sie, ze wierze w Boga, obecnie pozbylem sie zludzen i wiem, ze nie wierze. Chce wierzyc w jakiegos boga, ale nie tego konkretnego. Zwyczajnie jego obraz jest dziurawy jak sito, i gdy sie mu lepiej przyjrzec, okazuje sie on jedna wielka mistyfikacja, z przyrosnietym do niej, rozbudowanym do granic mozliwosci 'kultem'. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi moj wlasny, prywatny bog/opatrznosc/szczescie/....
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2004, 22:52   #39
p.l
eX Moderator
 
p.l's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2003
Lokacja: Fotel przed monitorem
Wiek: 36

Posty: 1,139
p.l ma numer GG koniec tego dobrego
Domyślny

Wierzący, nadtopraktykujący
Należę do ruchu "Światło-Życie", wątpie żeby ktoś z was wiedział o co chodzi ale nieważne. Chodzę codziennie do kościoła. Jak się nie spóźnie to służę przy ołatarzu. W tym roku byłem na pielgrzymce. I nikt mi nie wciśnie że chrześcijaństwo to martwa wiara dla staruszków słuchających radia maryja. Wręcz przeciwnie, przekonałem się iż na prawdę mogę spotkać Boga, porozmawiać z nim, doświadczyć jego miłosierdzia. Ale co ja tam będe się rozpisywał ... jak to św. Paweł napisał, "Nie rzucajcie pereł między wieprze" (bez obrazy)

Ps. Co do spaczonego kleru itp.

jak ktoś zauważył media nagłaśniają takie sprawy ... ciekawe, czemu wszystko co można przeczytać o kościele katolickim to o księżach pedałach i ew. raz do roku o pielgrzymce. Czemu nigdy nie napisano o cudach, uzdrowieniach, sanktuariach. Pojedźcie sobie do jakiegoś sanktuarium Matki Boskiej. Popatrzcie na wota dziękczynne, to żywe świadectwo cudów dokonanych przez Boga. Ale co tam, tacy ludzie widocznie dzisiaj ... co wolą czytać tylko złe rzeczy o kościele żeby mieć pretekst ... i ogólnie czytając o okrucieństwach świata móc się poczuć dobrymi ludźmi
__________________





p.l jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2004, 00:00   #40
Iomer Thunderblade
Użytkownik Forum
 
Iomer Thunderblade's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 343
Stan: Początkujący
Profesja: Elite Knight
Gildia: Rampage
Świat: Selena
Poziom: +10
Skille: NAO!!
Poziom mag.: 8
Domyślny

Chrzescjanstwo zawsze niszczylo i niszczy, od dawien dawna księża podrozowali po swiecie wypleniajac z narodow ich wiare/tradycje, zeby wpoic im swoja, ktos napisal ze gdyby chrzescjanie nie wiezyli by byly same wojny, chlopie, uwazales na historii ?? patrz ile wojen wybuchlo, ile rzezi sie dokonalo (patrz noc Św. Bartłomieja) bo ktos wiezyl w co innego, BA! nawet nie ze wiezyl w co innego tylko mial inny poglad na ta wiare. We wspolczesnym swiecie rozne zeczy sie dizeja, np taki ksiadz pedofil, i czemu Bog jak jest nie da mu zadnej kary, bo niedosc ze wogule jest "nieprzywoite" to co on robi to jeszcze "obraza majestat Boga". Wiara jest tez czesto zrodlem niewiedzy, starszych, mocno wiezacych osob szczegolnie, mozna tego posluchac w radiach takich jak radio maryja czy radio jasna góra.


P.S.
"Bóg" pislaem z duzej litery zeby jak ktos wiezy go nie urazic, mamy wolne prawo wyboru.

A zna ktos rozmowe z chrzescjaninem??

- Czy Bóg potrafil by podniesc ten kamien??
- Tak.
- A czy potrafil by stworzyc wiekszy i go podniesc??
- Tak.
- A jeszcze wiekszy i tez go podniesc??
- Tak, Bóg jest wszechmogacy.
- Wiec w takim razie czy moze stworzyc tkai kamien ktorego nei zdolalby podniesc??
Iomer Thunderblade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.


Powered by vBulletin 3