Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-11-2006, 12:38   #21
Olorion.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,278
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Walekifa Pokaż post
@ UP

Mp3 Cutter / Jointer i z 10 gb muzki robisz 20 mp-trójek wyjdziesz taniej.

ale i tak bedzie 15k do zaplacenia
Olorion. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-11-2006, 12:46   #22
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adrianeczeqq Pokaż post
Nie słyszałem o żadnej licencji na Tibię, ale ma ją tysiące osób na świecie więc chyba jest legalna ;]
ROTFL!!!!!
Przemlicze fakt ze jak instalowales tibie to ci wyskoczyla licencja, ktora potem potwierdziles, ze przeczytales i ze sie z nia zgadzasz...
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 12:55   #23
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Przecież to jest bezsens. Połowa mojej klasy ma windowsa od kumpla (nie wiem po co im pożyczał, zresztą i tak miał przegrywanego). Mi tam mogą jedynie mp3 posprawdzać Ale czy to jest normalne. Wchodzi Ci na chate patrzy co masz źle na kompie i daje kare. Oni powinni zacząć od siebie, bo na pewno połowa z nich ma nielegalne rzeczy na kompie...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 13:36   #24
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

"Legalność" programów jest określana przez to, czy używasz ich zgodnie z licencją.
Możesz mieć legalnie kupionego Windowsa, Office i co tam jeszcze. Instalując je zgadzasz się przestrzegać licencji na jakiej zostały Ci użyczone. Jeśli łamiesz których z punktów licencji, to daje to podstawy do nałożenia kary. Więc po prostu poczytaj ich licencje i sprawdź, czy nie łamiesz jej postanowień.

Przykład: moja uczelnia oferuje dla studentów darmowe licencje na oprogramowanie Microsoftu (w ramach programu MSDNAA). Jednak dostaje się je na innej licencji, niż te kupione w sklepie. Np. Windows XP SP2 na tej licencji mogę używać tylko do celów edukacyjnych. Instalując jakąś grę, coby pograć, WinAmpa, żeby posłuchać muzyki czy SubEdita do oglądania filmów, łamię umowę licencyjną i ewentualna kontrola mogłaby mnie za to ukarać.

Ostatnio edytowany przez Polinik - 02-11-2006 o 13:37.
Polinik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 14:05   #25
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Polin Pokaż post
Np. Windows XP SP2 na tej licencji mogę używać tylko do celów edukacyjnych. Instalując jakąś grę, coby pograć, WinAmpa, żeby posłuchać muzyki czy SubEdita do oglądania filmów, łamię umowę licencyjną i ewentualna kontrola mogłaby mnie za to ukarać.
a to jest juz smieszne.

@Kshaq:

zyjemy w kraju, gdzie na kazdym kroku widac bezsilnosc sluzb w wykonywaniu powierzonego im zadania. To m.in dlatego ludzie laduja z siekiera w plecach, kradzieze samochodow sa na porzadku dziennym, bandy skurczybykow na stolkach wysysaja miliony, policja dostaje wpier*** w autobusach, ale za to chwali sie 100% skutecznoscia zatrzyman pijanych rowerzystow, nieletnich jezdzacych pociagami na legitce brata tudziez emerytow kradnacych batoniki w tesco. Wszystko byle poszlo latwo i mozna bylo zebrac pkty za aktywnosc.

poza tym policz sobie: 15k na osobe to przy ledwie 10k zatrzymanych juz sa grube miliony, to jest najlepszy pomysl wladz na wyssanie kasy od czasu akcyzy na benzyne ( aka 40% ceny paliwa to paliwo a reszta to dodatki ). Dwugodzinny spacer po porzadnym akademiku i juz pare milionow w kieszeni.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 02-11-2006 o 14:19.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 15:24   #26
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Chcę tylko dodać, że wspomniane "naloty" to nieco przejaskrawiona sprawa. Policja ładowała się z nakazami rewizji tylko do największych rozporowadzaczy nielegalnego softu, nie myślcie, że jadą sobie palcem po planie miasta i wybierają co popadnie... Gdyby mieli chodzić od domu do domu to musieliby chyba załatwić sobie dla każdego imienny (!) nakaz rewizji, a i żeby zdobyć nakaz, trzeba mieć jakieś podejrzenia lub dowody na każdego...

@down
Może był piratem, a ty nie wiedziałeś? Chociaż pewnie i takie przypadki się zdarzają.

Ostatnio edytowany przez Shanhaevel - 02-11-2006 o 15:29.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 15:28   #27
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel Pokaż post
nie myślcie, że jadą sobie palcem po planie miasta i wybierają co popadnie...
odkad znajomemu zrobili wjazd na chate podchodze do tego z troche wieksza ostroznoscia ;p
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 15:36   #28
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Straszenie mundurowymi z jajogłowym, podającymi się za ankieterów, a którzy po wpuszczeniu do domu rzucają się na twój dysk pojawiały się juz dobre 2 lata temu, odebrane zostały z równą paniką, a przysłowiowe gówno się stało.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 16:20   #29
Abbondanzieri
Użytkownik forum
 
Abbondanzieri's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2006
Lokacja: Słubice
Wiek: 34

Posty: 10
Stan: Niegrający
Świat: Furora
Poziom: 82
Abbondanzieri ma numer GG 5692585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adrianeczeqq Pokaż post
Ja mam takie pyatnie czy programy typu UOSU lub TibiCam są programami legalnymi? I czy nieaktalne wersje klienta Tibii są legalne(np.7.8,7.5)
Pytam bo ma do mnie ponoć przyjść jakaś inspekcja sprawdzająca legalność programów.


Wlasnie Tibia ma licencje ktora akceptujesz na poczatku, ale z tym to lajtowo lepiej schowaj Windowsy inne rzeczy Microsoftu i innych komercyjnych firm ktore musze miec licencje , A nie mysl teraz o takich lajtowych programach , Nie zapomnij o mp3 na kompie tez za to jest kara

Ostatnio edytowany przez Abbondanzieri - 02-11-2006 o 16:21.
Abbondanzieri jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 16:51   #30
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Tu nawet nie chodzi o to czy sobie radza i czy moga sobie poradzic ( w co watpie ) tylko ze odbieraja medale za skutecznosc w zwalczaniu przestepczosci zgarniajac dzieciaki z gramem palenia tudziez pseudopiratow z paroma plytkami a trzymajac sie z daleka od fundamentalnych problemow ( samochoty, rozboje, lyse bydlo pomeczowe ) coby nie dostac wpier***. Statystyki sa zadowolone, a u nas dalej jak dawniej.

skorzystam jeszcze i zapytam sie kogos kompetentnego jak sie to ma do legalnych mp3 sciagnietych chociazby z http://music.download.com/ i niby w jaki sposob odroznia mp3 z emula od legalnych ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:54.


Powered by vBulletin 3