Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-07-2009, 20:22   #101
Johanes19
Użytkownik Forum
 
Johanes19's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Wiek: 31

Posty: 1,108
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Johanes19 ma numer GG jak co to priv...
Domyślny

Jezeli tak trudno podpalic ten olej to moze trzeba najsilniejszym tibijskim czarem Hell's Core albo Rage of the Skies??
__________________
BAMBUCHA!!!jedenoneoneone
Czy ja nie jestem ivul?

(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!
Johanes19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-07-2009, 23:55   #102
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

Furia z niebios nic Ci nie da, no chyba, że chcesz zabić w obronie własnej kilku nekromantów z Bractwa Kości. A Centrum Piekła też nic nie zdziała (1k mi wisisz, bo tyle wymiana czaru w jedną i drugą kosztuje ] ).
__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2009, 11:40   #103
piwuch
Użytkownik Forum
 
piwuch's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 32

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Piwuch
Profesja: Druid
Świat: Iridia
Poziom: 43
Skille: 19/23
Poziom mag.: 48
Domyślny

chcialbym zauwazyc ze nekromanta jest wyznawca fafnara czyli boga ktorego posagi pojawily sie na zamku i w swiatyni w carlin po ost update
__________________
Dwa i do przodu!
piwuch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2009, 14:45   #104
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Fafnar jest kobietą...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2009, 16:16   #105
DK-LOG.911
Użytkownik Forum
 
DK-LOG.911's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2008
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 1

Posty: 482
Stan: Na Emeryturze
DK-LOG.911 ma numer GG 9863330 DK-LOG.911 ma login Tlenu gfos@tlen.pl
Domyślny

Dokładnie. To ta "zła" siostra Suona. On Ją goni, a ona ucieka, i dlatego są wschody i zachody (tak, w Tibii są 2 słońca. Nie wierzysz? Przeczytaj Genesis!).

__________________
I am allways glad to share the memory of the old times - Taghor Mithrilbasher
DK-LOG.911 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2009, 14:37   #106
piwuch
Użytkownik Forum
 
piwuch's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 32

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Piwuch
Profesja: Druid
Świat: Iridia
Poziom: 43
Skille: 19/23
Poziom mag.: 48
Domyślny

kogo to obchodzi czy ze jest kobieta ... lol
chcialem zwrocic uwage na zwiazek necromanty z carlin
__________________
Dwa i do przodu!
piwuch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2009, 15:51   #107
Colossus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Shoq

Chcialbym sie z Toba skontaktowac. Mozesz mi podac swoje gg albo msn? Gram na serverze Nova i juz od kilku lat probuje rozwiazac ta zagadke. Mysle, ze mozemy sie wymienic informacjami albo razem tam pojsc. Mam kilka ciekawych teorii. Dobrze by bylo jakbys mial jakas postac na Novej.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2009, 14:30   #108
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Adrenius nie pomoże nam w tym queście. Jest tylko kapłanem, który zbiera datki na świątynię i ma za pazuchą klucz, który jest gotowy ci oddać, jeśli dowiedziesz swojej wiedzy.

@up:
Napisałem Ci pw.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2009, 16:49   #109
karakan2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 63
Skille: 21/25
Poziom mag.: 51
Domyślny

Jako, że już od kilku dni nikt nie napisał nic nowego w temacie, a shoq nie logował się od 4 dni, więc nie odpowiada na PW, to może ja coś napiszę.
W ciągu ostatnich dni przeczytałem ponad 100 stron na różnych forach na temat podziemi pustyni. Trochę ciekawych rzeczy się dowiedziałem, trochę zmyślanych historyjek i trochę gdybań. W pierwszym poście chyba wszystkie znane fakty zostały ładnie opisane. Ale wczoraj podczas buszowania na pewnym forum przeczytałem dość ciekawego posta:
http://www.tibiacity.org/forum/showt...363#post103363
Dla "nieszprechających" po angielsku, użytkownik pisze, że spędził 6-7 miesięcy na przeczesywaniu pustyni i znalazł kilka "sekretnych przełączników" ulokowanych na ścianach. Co więcej pisze, że jest sposób na zabicie Banshee.
Ile w tym prawdy? Tego nie wiem. Użytkownik podpisał się jako Toxi - gracz z serwera Calmera. Ja gram na tym serwerze, jednak nikogo o tym nicku tam nie znalazłem :/
Od wczoraj przeczesuję pustynię i już dość dużą ilość ścian wyklikałem, jednak nic nie znalazłem (wiele ścian traktowałem też kilofem i łomem, dla pewności).

PS: Czy gra ktoś może na serwerze Calmera i jest zainteresowany wspólnym rozwiązywaniem tajemnic Pustyni Jakundaf?
karakan2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-07-2009, 17:54   #110
Nerczio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 02 2009

Posty: 20
Domyślny

Shoq na razie nie będzie, a jeśli chodzi o te przełączniki w ściane to mówi o nich gość, którego nazywam ( nie tylko ja ) : "wiem, ale nic nie powiem". Oznacza to, że prawie z pewnością nie ma żadnych przełączników w ścianach, bo polegało by to na przeszukaniu całych podziemi, a nie o to chodzi.
Nie ma sensu zwiedzać tego samego po raz n-ty skoro wszystko zostało odkryte i teraz trzeba wykombinować, co trzeba zrobić.
Nerczio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-07-2009, 16:38   #111
karakan2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 63
Skille: 21/25
Poziom mag.: 51
Domyślny

Zgadza się, trochę desperacko się za to wziąłem. No to trzeba szukać ODPOWIEDNICH wskazówek. Jedyna logiczna rada jaką do tej pory znalazłem to "Iść śladami Cropwella". Trzeba będzie się nad tym porządnie zastanowić.

Btw. Piombon napisał kiedyś, żeby przy okazji Jakundaf Questa pobawić się w postmana, a możemy trafić na autora jednej z książek spod pustyni (tej z płonącego pokoju za dziurą ze skorpionem bez ropeplace). A autor pisze, że aktualnie jest farmerem. Mamy kilku farmerów, którzy nie chcą współpracować. Być może trzeba sprawdzić postacie z postmana. No i tu przychodzi mi do głowy jeszcze jedna sprawa, w książce nasz farmer (niedoszły poszukiwacz przygód) pisze, że zajmowanie się owcami bardzo mu się podoba. Może owce to pewien trop
karakan2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 12:50   #112
Zosija
Użytkownik forum
 
Zosija's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2009
Lokacja: Mosina

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zosija
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unforgotten
Świat: Aldora
Poziom: 82
Skille: 77/76
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Adrenius nie pomoże nam w tym queście. Jest tylko kapłanem, który zbiera datki na świątynię i ma za pazuchą klucz, który jest gotowy ci oddać, jeśli dowiedziesz swojej wiedzy.
Adrenius... wydaje mi się, że on nie pomoże. Czytaliście pewnie jego recenzję książek?

Zwiedziłam ostatnio dokładnie pustynię, i ciekawi mnie co przesuwa dźwignia koło lawy... Nie wiedziałam o tych drzwiach, które można rozwalić łomem, muszę to koniecznie sprawdzić

Po przeczytaniu wszystkich książek, rzeczywiście interesująca wydaje się sprawa oleju. I zgadzam się z Tobą- Jakundaf Desert kryje w sobie więcej niż Vocation Quest, Panpipe Quest i Spike Sword Quest.

A, no i nie wiedziałam że da się odblokować te kraty przy smokach. Ciekawe.
Zosija jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 14:10   #113
karakan2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 63
Skille: 21/25
Poziom mag.: 51
Domyślny

Z tego co wiem to dźwignia przy lawie otwiera właśnie kraty w pomieszczeniu ze spike sword questem (czyli tam gdzie dalej są m walle i smoki).
A recenzja książki Adreniusa służy głównie do tego żebyśmy odpowiedzieli mu na kilka pytań i uzyskali od niego klucz (chyba do teleport roomu z vocation questa). Więc to nam się nijak nie przyda (prócz dźwigni ).

Kolejna sprawa, rasa, która zamieszkiwała kiedyś podziemia pustyni znała magiczne właściwości Talonów. Może by to jakoś powiązać? Skoro kratka z olejem przy trumnach jest oskryptowana to może Talon coś tu pomoże? Na oleju? Może na jakimś switchu?

PS: Żaden z farmerów tibiowych nie chce powiedzieć nic na interesujące nas tematy. Może nasz farmer już nie jest farmerem?
PS2: Pod pustynią jest penpipes quest, przedmiot muzyczny, nie potrzebny do niczego. Pierwsze skojarzenie - elfy? Banshee? No właśnie, trochę zbyt trywialna nagroda na pustynne podziemia. Może to coś więcej niż zwykła ozdoba?
karakan2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 16:52   #114
Zosija
Użytkownik forum
 
Zosija's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2009
Lokacja: Mosina

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zosija
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unforgotten
Świat: Aldora
Poziom: 82
Skille: 77/76
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Kolejna sprawa, rasa, która zamieszkiwała kiedyś podziemia pustyni znała magiczne właściwości Talonów. Może by to jakoś powiązać? Skoro kratka z olejem przy trumnach jest oskryptowana to może Talon coś tu pomoże? Na oleju? Może na jakimś switchu?
to może być jakiś trop.. trzeba po prostu iść i sprawdzić.

Cytuj:
PS2: Pod pustynią jest penpipes quest, przedmiot muzyczny, nie potrzebny do niczego. Pierwsze skojarzenie - elfy? Banshee? No właśnie, trochę zbyt trywialna nagroda na pustynne podziemia. Może to coś więcej niż zwykła ozdoba?
panpipe.. hmm no nie wiem nie wiem... wiesz, nagrody z questów rzadko są powiązane z miejscem w którym się znajdują.
Zosija jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 17:13   #115
karakan2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 63
Skille: 21/25
Poziom mag.: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zosija Pokaż post
panpipe.. hmm no nie wiem nie wiem... wiesz, nagrody z questów rzadko są powiązane z miejscem w którym się znajdują.
Miałem raczej na myśli to, że penpipes quest może wcale nie być oddzielnym questem, a częścią Jakundaf questu Co do Banshee to wiemy, że jeden z jej ataków to właśnie "nutki", więc jakieś powiązanie z muzyką jest...

Co do talonów, to może uda mi się to sprawdzić w niedzielę wieczorem, albo w tygodniu. W pojedynkę nie da rady, a nie mam nawet kogo zaciągnąć na pustynię (długo nie grałem, no i przez ten czas sporo znajomych też się wykruszyło).

@Down
No co do przełączników zgadza się, zresztą nie miałoby to najmniejszego sensu. co do oskryptowanych pół to dzięki za informacje. Nie wiedziałem. Ale to nie zmienia faktu, że oskryptowane pola zapewne gdzieś tam są

Ostatnio edytowany przez karakan2 - 18-07-2009 o 19:12.
karakan2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 18:56   #116
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Wszystkie mity odnosnie oskryptowanych pol kratek byly obalone ze 3-4 lata temu, chyba ze cos sie zmienilo do tego czasu.

Kraty przy quescie na spike sworda odblokowuje sie wlasnie ta dzwignia niedaleko lavy.

Jeszcze odnosnie tego co ktos wczesniej napisal o tym, ze w scianach znajduja sie przelaczniki, niestety, jakies 2 lata temu bylo glosno o pewnej osobie ktora rzekomo weszla do pokoju z banshee lecz w zaden sposob nie potrafila tego udowodnic, nastepnie nikt nic nie znalazl, a sprawa ucichla. Po niecalym roku znowu ktos pisal o sekretnych polach i przelacznikach, ale nie bylo zadnych dowodow.
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 23:49   #117
Milten Magician
Inquisition Hero
 
Milten Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005

Posty: 918
Stan: Niegrający
Domyślny

2x@up

Z Leik~ spędziliśmy masę czasu nad tym.

Talony nie działają - sprawdziłem to. Pól funkcyjnych w podłodze też nie znaleźliśmy, jedyne co MOŻE (w co wątpię) może być teoria o jakiejś ścianie funkcyjnej...

Ale jak czytam te wasze niektóre teorie to mnie dziki śmiech napada.

@down

My nie, pierwsze słyszę o takiej teorii.
__________________

"I tried so hard
and got so far
but in the end
it doesn't even matter"

Ostatnio edytowany przez Milten Magician - 19-07-2009 o 00:28.
Milten Magician jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 00:26   #118
karakan2
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2009

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Poziom: 63
Skille: 21/25
Poziom mag.: 51
Domyślny

Wasze, nie wasze. Jeszcze żadnych własnych teorii nie wyłożyłem I raczej nie mam zamiaru. Staram się bazować na tym co da się w tibii przeczytać/usłyszeć. Ściany odpadają, nigdzie, dosłownie nigdzie nie ma na ten temat ani jednej wzmianki.

Fajnie, że sprawdziliście talony, jedno z głowy. Ale z talonami wiąże się jeszcze jedna teoria. Jeśli dobrze pamiętam to w jakiejś książce z Demony napisanej przez Warlocki znajduje się tekst o tym, że talony posiadają moc "przesuwania" lawy. mamy 2 miejsca, które są niedostępne z powodu lawy: skrzynię za drzwiami otwieranymi łomem, oraz wysepkę z dźwignią na SSQ. Czy to ktoś może sprawdzał?

@Edit
Kurcze, chyba trochę pokręciłem, już dużo czasu minęło odkąd miałem okazję przeglądać te książki. Teraz na TibiaWiki znalazłem treść. Pomieszałem dwa tytuły: The Power of the Talons i How to Control the Lava. Czyli chyba jednak chybiony pomysł... Chociaż nie wiemy jaką moc można uwolnić z talonów za pomocą lawy

@Down
Adrenius nie reaguje na nic związanego z panpipes, amethystami, power ringiem, muzyką, kamieniami szlachetnymi, lawą, Talonami etc.

Ostatnio edytowany przez karakan2 - 19-07-2009 o 01:15.
karakan2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 01:01   #119
Zosija
Użytkownik forum
 
Zosija's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2009
Lokacja: Mosina

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zosija
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unforgotten
Świat: Aldora
Poziom: 82
Skille: 77/76
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karakan2 Pokaż post
Miałem raczej na myśli to, że penpipes quest może wcale nie być oddzielnym questem, a częścią Jakundaf questu Co do Banshee to wiemy, że jeden z jej ataków to właśnie "nutki", więc jakieś powiązanie z muzyką jest...
ok- jakiś tam związek jest. zgadzam się z teorią, że może być to część jakundaf questa, ZWŁASZCZA, że kartka, która leży za drzwiami otwieranymi łomem, za mostkiem, mówi o dziwnym kamieniu który coś w sobie kryje. pewnie chodzi o owy kamień z panpipe, tylko dlaczego tak bardzo to schowane w głębi pustyni? może trzeba zagadać do Andreniusa i pomówić z nim o panpipe albo kamykach?
Zosija jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 13:09   #120
Leik~
Użytkownik Forum
 
Leik~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2006
Wiek: 34

Posty: 293
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 170
Poziom mag.: 9
Domyślny

Adreniusa zostaw w spokoju na razie, poukladaj wszystko sobie po kolei.

I tutaj chodzi o kamien, o ile dobrze pamietam, ktory mozna rozwalic kilofem niedaleko berserkerow, poszukaj a znajdziesz.

#Karakan
To, ze sprawdzilismy talony kilka lat temu i nie przynioslo to jakiegokolwiek efektu nie znaczy, ze trzeba je kompletnie wykluczcyc, poniewaz moga byc jeszcze przydatne w przyszlosci.
__________________
"Every number is infinite; there is no difference.
Help me, o warrior lord of Thebes, in my unveiling before the Children of men!
Be thou Hadit, my secret centre, my heart and my tongue!"
Leik~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.


Powered by vBulletin 3