Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-07-2006, 18:17   #761
Devil Tuning
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie Co to za rat ???

Moze troszcze zbaczam z tematu ale co u robi rat ???????????? ocb


www.cotozarat.jpg.pl

ale bez kitu wam mówie nierobie sobie zadnych jaj, jak cos wiecie to piszcie
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-07-2006, 20:42   #762
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Tego rata wpuścił tam Dallheim aby przestraszyć Normę. -.-
Nic innego jak ostatni rat z plagi na rook. (codziennie kilka godzin po restarcie serwera.)
@down
Od tego kiedy zadziała skrypt.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)

Ostatnio edytowany przez Dark Alphadron - 06-07-2006 o 10:36.
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 09:27   #763
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

@up czasami póżniej palga jest ale od czego to zależy to nie wiem
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 12:21   #764
Minsc Of Jamera
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Kraj mlekiem i miodem płynący :)

Posty: 12
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Szukam
Świat: Jamera
Poziom: 15
Skille: 16/19
Poziom mag.: 8
Minsc Of Jamera ma numer GG 7530906 Send a message via Skype™ to Minsc Of Jamera
Domyślny

Poraz kolejny nie wiem, czy to jest ważne, lub czy ktoś już o tym nie napisał ;P, bo nie czytałem wszystkich postów .

Kiedy wszedłem na góre u Toma (1 piętro) jak zwykle zauważyłem dwa zamknięte drzwi. Ale przy tym bliżej schodów jest w rogu jest wiaderko, Tylko ono coś zasłania. Jeśli mi się dobrze zdaje - to dżwignię jakąś zasłania. Tylko, że drzwi są zamknięte ;/. Co o tym myślicie?? Chętnie bym zamieścił screen tylko strona do skanowania mi nie włazi ;/. Dajcie znać na PW jak zamieścić xD

P.S. Wiem, wiem to troche nobowskie ;P

Ostatnio edytowany przez Minsc Of Jamera - 06-07-2006 o 12:28.
Minsc Of Jamera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 12:35   #765
Lizek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 30
Domyślny

@up
Ameryki to ty nie odkryłeś ..
ludzie nie piszcie jak nie przeczytaliscie tematu.
Lizek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 12:47   #766
Glowa14
Użytkownik Forum
 
Glowa14's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Lokacja: Ustron,

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Lotus
Świat: Rubera
Poziom: 75
Skille: 85/84
Poziom mag.: 6
Glowa14 ma numer GG 2433805
Domyślny

Minsc Of Jamera to juz bylo przerabiane 100 razy na tym forum ...wiec poczytaj sobie dokladnie
__________________
A to moj idol

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Red Kliff
ja mam spike sworda ale nie powiem jak go zdobyc (qs)
@up
Sunrise nie ma spike sworda wiec nie walcie bzdur, spike sworda mam JA ale nie powiem jak go zdobyc bo qs no chyba ze mi modek pozwoli (ewentualnie moge na pw - msg me fast PLAX)
Glowa14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 14:43   #767
kuba1324
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: wygodna
Wiek: 34

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 50
Domyślny

Ostatnio na forum, użytkownik @Alor Arkar(obecnie @- Prodigy-) umieścił zawartość książki, która przedstawia historie Spike sword'a. Pochodzi ona ze strony tibianews.net.
Oto link: http://www.tibianews.net/article.asp?id=212
Zaciekawiła ona mnie bardzo, podobnie jak was, jednak chciałbym podwarzyć jej wiarygodność.

"Although Cipfried was nice to her, she raged upon him and scratched his face as badly as she could, before a few townsfolk came to help Cipfried. Quick to heal his own wounds, Cipfried called this girl "Kylindra Ennorath". Kylindra, being a little elven girl was very eager to learn the arts of combat. Usually found with a little bow to shoot the smallest of creatures, but usually with only her nails or a sword."
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alor Arkar
<tutaj mam spory problem z przetłumaczeniem pierwszych zdań> Mimo tygo, iż Cipfried był dla niej miły, ona rzuciła się na niego z wściekłością i zaczęła drapać jego twarz tak bardzo, jak tylko potrafiła, do czasu, aż kilku mieszkańców wioski nie przybiegło Cipfriedowi na pomoc. Cipfried szybko uleczył swoje rany. Nazwał dziewczynkę "Kylindra Ennorath". Kylindra będąc małą elficą dziewczynką, była niezwykle chętna do nauki sztuk walki. Zwykle używała małego łuku, którym strzelała w mniejsze stworzenia, lecz często walczyła poprostu własnymi paznokciami (drapała) lub mieczem.
Gdyby ta dziewczynka nazywała się tak, jak pisze w tekscie, to napewno Cipfried miał by coś do powiedzenia na jej temat. Musiał ją przecież pamiętać.

Nasuwa mi się już tu pytanie, Czy ta książka nie została napisana przez graczy?

Uważam iż najepszym rozwiązaniem było by odnalezienie tych "tajemnichych książek"(było ich kilka).
Oto wstęp do tego artykułu.
Cytuj:
After searching through the library found in Ab'Dendriel, the librarian found a few extremely old books on a hidden shelf. Since many humans couldn't understand the language used, those books were most likely forgotten over time. However, with the humans and some of the elves of Ab'Dendriel living in close harmony, we have finally translated some very interesting reading material.
Mamy już więc podpowiedź gdzie szukać tych tekstów(jeżeli okażą się prawdą).
Gdyby udało nam się tego dokonać(znaleść księgi), to potwierdzenie wiarygodności tego artykułu nie było by jedynym plusem"+".
Jak widzimy w "komentarzu", tekst został przetłumaczony przez graczy z innego języka niż ludzki wraz z pomocą innych npc.
Nie został jednak umiesczony cały zbiór książek(nie potrafili przetłumaczyć/nie chcieli podawać całej treści). Jeśli by się nam udalo odnaleść te pisma, a także je przetłumaczyć, to możemy zdobyć kolejne cenne informacje, które z pewnością mogą sie przydać. Mogła zaistnieć przecież sytuacja, że imię tej dziewczynki zostało źle przetłumaczone.

Jeśli chodzi o screen, który jest umieszczony w tamtym artykule(na tibianews.net), to uważam, iż jest to sfabrykowane zdjęcie. W tibii nie ma takich grafik, żeby w książkach można było umieszczać fotki. Stworzono go pewnie dla zaciekawienia czytelnika.


Uważam, iż odnalezienie tych książek jest korzystniejszym sposobem zdobycia SOF'a niż snucie kolejnych teorii na temat "martwego wilka", lub udawanie mądrego(Tom the Tanner) piszącego wiele(zmyślonych?) informacji, rzekomo przeczytanych w pewnych książkach,a gdy sie go spyta o ich miejsce, to albo milczy, albo podaje wymyślone przez siebie miejsce(Wyspa druid'ów, npc Hoggle-kolo mount sternum i inne takie jak książka, w której pisze, "że dixi to siostra obiego", etc.)...
---------------------------------
Na razie.

Ostatnio edytowany przez kuba1324 - 06-07-2006 o 14:51.
kuba1324 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 16:15   #768
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

@Kuba

Po 1 - przestań pisać "- Prodigy -", bo te myślniki są zupełnie niepotrzebne. Pisz Prodigy albo Pell.

Po 2 - To, że ta fotografia dołączona do książki jest stworzona przez graczy (dokładniej mówiąc grafików strony www.tibianews.net) jest oczywiste. A co do podważania wiarygodności owej książki, to mnie też troche zaciekawiło (rozczarowało?) kompletne ociemnienie Cipfrieda i innych NPC, które teoretycznie mogły mieć (lub napewno miały - jak Cipfried) styczność z Kylindrą. Ponadto, jak czytamy z wstępu do artykułu, książkę znaleziono "W ukrytej półce biblioteki miasta Ab'Dendriel" - powiedzcie mi gdzie the fuck jest ta ukryta półka/szafka..., bo będąc w Ab'Dendrielskiej bibliotece nie znalazłem nic. Ale cóż - takich fałszywych tropów (wciąż jednak nie do końca wiadomo, czy to faktycznie fałszywe info...) były już na forum dziesiątki, jeśli nie setki. Btw, umieszczając ten tekst na stronie, nie liczyłem, że wszyscy odrazu rzucą się na poszukiwania - każdy może iść własnym tropem, niezależnie od moich domysłów, wskazówek i poszlak. Swoją drogą jednak cieszę się, że jako jedna z niewielu (moim zdaniem) osób na tym forum (chodzi mi jedynie o dział Tajemnice~, bo wiadomo, że całe forum nie uczestniczy w naszych dywagacjach) starasz się coś udowadniać/obalać i do tego trzeźwo myślisz

Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy prawdy A żeby nie było, że tym razem niczym was nie zaciekawie, to macie tu ten oto link - http://www.tibia.com/community/?subt...er&name=Xybers

Ja osobiście powątpiewam w prawdziwość informacji podanych w jego komentarzu. Dlaczego ? (chodzi mi tu tylko pare pierwszych linijek - co do reszty, to nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć)

1) Postać ta ma nie więcej niż 2-3 miesiące (zapytacie skąd wiem - przecież data stworzenia postaci jest ukryta - otóż ów osobnik grał wcześniej na mainie do około 75 lvla swoim EK i po bodajze hacku sprzedał postać a sam zaczął grać na rooku) - tak więc - coś mało czasu potrzebował na znalezienie "Klucza 4602" i wejścia do Mino Maga. BARDZO mało...

2) Account Status: Free Account

Coś mi się wierzyć ciut nie chce, że ludzie na FACC mogliby sobie ot, tak śmigać po komnacie z mino magiem, lurować pod Mino Hell itp.

Wiem, że Xybe ma konto na tym forum i możliwe, że nierzadko je odwiedza, tak więc, gdybyś ew. czytał ten tekst drogi Xyb~ to wyślij mi proszę na PM Screen/Filmik jak łazisz (solo? -.^) po komnacie z mino magiem. Uprzedzając odpowiedź - nie wierzę, że nie zrobiłeś SSa w TAKIM momencie


/Yours Pell
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.


Ostatnio edytowany przez - Prodigy - - 06-07-2006 o 16:19.
- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 18:48   #769
Tomi'RookStayer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 07 2006

Posty: 3
Domyślny

Witam jestem rookstayerem pewnie jak wiele z was i rowniesz interesoje mnie tajemnice Sof'a , przez dlugi czas sledze wasze forum i uwazam ze jestesci bardzo blisko cele ale nie pisze taego posta zeby was pochwalic ;P ale dlatego ze wpadlem na pewnien pomsul sodze ze jezeli no oklo SS so kamienie i nie mozomy przez nie przejsc to moze w czasie gdy ognie naokolo niego jak i zaruwano ognie na tych z wlokach na pacc area sie zmiejszajo to wlasnie w tym czasie SS sie teleportuje do jakiegos miejsca np: Do pokojo z MM. Wiem ze to jest troche nienajlepszy pomusl ale sodze ze jezeli chcemy ten sword kiedys zdobyc powinismy probowac wszytkiego. -PoZdRo-

O i jeszcze jedno sodze ze te plagi z eratami tp tez nie przypadek uwazam ze wlasnie jest to znak ze w tym czasie Sof zostal "teleportniety" do miesca na ktorym na nas czeka ;P bo bowiedzcie mi czy koles ktory chce zdobyc sword bedzie czekam przy wyspie i patrzyl kiedy sword zniknie :/ nie sodze ale so to tylko moje przypuszczenie wiec prosze was o skomentowania mojej wypowiedzie nie wazne co o niej myslicie



Soeld:Ocera
Nick: Don Alfons (Rook)
LvL:14
Skills:19/23
Tomi'RookStayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 19:02   #770
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

Czy ta "książka" się przyda?
Mirror mirror on the wall, who is the craziest of them all?
@down
kto tu się wymądrza?

Ostatnio edytowany przez Poborca_Podatkowy - 06-07-2006 o 19:50.
Poborca_Podatkowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 19:13   #771
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Niektórzy się wymądrzają bo myslą że pozjadali wszystkie rozumy ale to ich sprawa. ^^ Uważam że ktoś powinien przetłumaczyć tą książkę (chodzi mi o te linijki) dokładnie. A to że Cipfried nic nieodpowiada to jest normalne weź naprzykład takiego Sama - Obi i inni NPC mówią że Obi jest jego kuzynem a Sam milczy. Gdy powiedz do Obiego Dixi nic a gdy powiesz do Dixi job to mówi że Obi to jej dziadek. Skoro taki Al Dee reaguje tlyko na jakieś 3 nicki NPC to Cipfried będzie reagował na jakąś Kylindrę z księgi w zakuroznej bibliotece tysiące kilometrówod niego? Powinien reagować ale ja zawsze uważam że rookgaard jest niedopracowany. Widziałem tak dużo bugów...


PS: Mącicie mi w głowie! Niemówiłem że Dixi to siostra Obiego ale że tak mi się wydaje (pisałem to gdy byłem newbie bo koledzy przynieśli mi księgi których nikt jesze nie wkleił na forum i się podniecałem xD) heh stare dobre czasy
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 19:16   #772
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Tom... powiedz jakiej linijki tekstu nie rozumiesz...
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 19:28   #773
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez - Prodigy -
Tom... powiedz jakiej linijki tekstu nie rozumiesz...
Proszę:
Cytuj:
(...)<niedosłownie - ale mniejsza o to> Pewnego dnia na Rookgardzie, była mała(...)
Cytuj:
(...)<tutaj mam spory problem z przetłumaczeniem pierwszych zdań> Mimo tygo,(...)
Cytuj:
(...)<tutaj to już wogóle mnie dobił początek, ale jakoś spróbuje...> Im dłużęj(...)
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2006, 21:35   #774
- Prodigy -
Użytkownik Forum
 
- Prodigy -'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006

Posty: 575
Domyślny

Uwierz mi, że WSZYSTKIE te teksty przetłumaczyłem jak należy, a różnica jednego słowa jak "pewnego dnia" i "pewnego razu" nie mają ŻADNEGO wpływu na znaczenie treści książki i Spike Sworda raczej dzięki temu nie odkryjesz A jak nie chcesz polegać na moim tłumaczeniu, to niech ktoś ci to przetłumaczy i zobaczysz jakie 'kluczowe dla tematu' słowa źle przetłumaczyłem...
__________________
You have the strongest armour, because you are the weakest.

- Prodigy - jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 08:38   #775
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Znaczenie jest oddane w miarę dokładnie. A zastąpienie jednego słowa innym nie ma tu najmniejszego znaczenia. Poza tym j. angielskiego nie da się dosłownie przetłumaczyć.
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 15:48   #776
Pan Qba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2006
Lokacja: Daleko stąd

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Elysia
Poziom: 24
Skille: 15/21
Poziom mag.: 22
Domyślny

Na tabliczce jest napisane, ze tylko pokorny moze zdobyc SoF, wiec trzeba pokornie isc na maina jak kaza Cipy i zdobedziesz spike'a
__________________

Pan Qba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 16:12   #777
Golbud
Guest
 

Posty: n/a
Strzałka Ja Wiem Jak Sie Tam Dostac !!!

Ja Wiem Jak Sie Tam Dostac Ale Raz Juz Napisalem I Prawie Za To Bana Dostalem Niewiem Czemu Wiec Bede Pisal Na Priva Jak Ktos Chce
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 16:17   #778
Alessandro Del Piero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Rydułtowy

Posty: 156
Stan: Niegrający
Alessandro Del Piero ma numer GG 6815433
Domyślny

Zaloguj sie teraz to pogadamy
Alessandro Del Piero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 17:52   #779
Pan Qba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 04 2006
Lokacja: Daleko stąd

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Elysia
Poziom: 24
Skille: 15/21
Poziom mag.: 22
Domyślny

Golbud, chetnie uslysze, prosze napisz mi na Priv
__________________

Pan Qba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 23:11   #780
Glowa14
Użytkownik Forum
 
Glowa14's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Lokacja: Ustron,

Posty: 31
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Lotus
Świat: Rubera
Poziom: 75
Skille: 85/84
Poziom mag.: 6
Glowa14 ma numer GG 2433805
Domyślny

Golbud to kolejny noob ktory mysli ze jest smieszny , nie pisac do niego bo bedzie tylko siedzial i z was lał w gacie...
__________________
A to moj idol

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Red Kliff
ja mam spike sworda ale nie powiem jak go zdobyc (qs)
@up
Sunrise nie ma spike sworda wiec nie walcie bzdur, spike sworda mam JA ale nie powiem jak go zdobyc bo qs no chyba ze mi modek pozwoli (ewentualnie moge na pw - msg me fast PLAX)
Glowa14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 5 (zarejestrowanych: 0, gości: 5)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.


Powered by vBulletin 3