Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-04-2008, 22:54   #1
Makuki
Użytkownik Forum
 
Makuki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2007
Lokacja: Londyn

Posty: 297
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Titania
Poziom: 72
Makuki ma numer GG 6548272
Problem [Linux] – Swobodne i Bezpieczne Granie

Witam, ten wstęp nie będzie wcale taki krótki dlatego też może trochę przynudzać . Artykuł ten adresuję głównie do osób które używają Linuxa do grania w Tibię, ponieważ chciałbym tutaj przedstawić znane mi problemy jakie spotkają nas już po zainstalowaniu systemu oraz ściągnięciu gry. Nie opiszę tu jak zainstalować Linuxa czy sterowników ponieważ są od tego inne, na prawdę dobre artykułu które nie raz mi pomogły. Pewnie wiele osób zada sobie teraz pytanie, więc o czym jeszcze pisać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Mój artykuł będzie się składał z paru części, w pierwszej opiszę jakie problemy mogą nas spotkać z samym oknem gry, zaś druga będzie opisem programów które mogą nam bardzo umilić grę. Jestem użytkownikiem Mandrivy 2008.0 zaś środowisko graficzne które używam to Gnome dlatego nie wszystkie rzeczy mogą się zgadzać. Postaram się wszystko opisać tak jak umiem najlepiej. Więc teraz nie pozostaje mi nic innego jak zacząć .

1.[FAQ] Główne Okno Gry

1a. Bawiłem się wyglądem mojego systemu, i teraz mam duży problem! Chcę do kogoś napisać na pw albo zaatakować ale nie mogę!! Tak jakby kursor przenikał poprzez okno gry! Czy to wina mojej myszki?

Odp: Nie! Jest to spowodowane poprzez włączenie efektów 3D, tak zwanego Compiz'a, możęsz go wyłączyć na takie o to sposoby:

Sposób nr 1:
Otwórz konsolę i wpisz o to taki kod:
Cytuj:
metacity –replace
Powinno to całkowicie wyłączyć efekty 3D.

Sposób nr 2:
Dla Ubuntu wejdź w: System -> Administracja -> Wygląd i ustaw Efekty Brak.
Dla Mandriva wejdź w: System -> Administracja -> Konfiguracja Komputera, Zakładka Sprzęt -> Konfiguracja Efektów Pulpitu 3D i ustaw Brak Efektów pulpitu 3D.

Niestety nie wiem jak to wygląda w innych dystrybucjach Linuxa dlatego preferuję użyc pierwszej opcji jeżeli używasz innej niż dwie wymienione powyżej, to samo tyczy się innego środowiska graficznego niż Gnome.

1b. Używam Tibia Classic Control! Ale gdy chcę na kogoś spojrzeć (look) nie mogę! O co chodzi?

Odp: Dzieje się tak gdy twój X-Server jest skonfigurowany do działania dla trzy przyciskowej myszy. (Ten błąd zauważyłem głównie w Ubuntu.)

Żeby to naprawić musimy z edytować nasz plik konfiguracyjny X11 (/etc/X11/xorg.conf). Możemy to zrobić na parę sposobów ale przedstawię tutaj tylko jeden który według mnie jest najłatwiejszy, plik konfiguracyjny otworzymy poprzez Kwrite (Odpowiednik Windowsowego Notatnika). Dlatego otwieramy konsolę i wpisujemy o to taki kod:
Cytuj:
kwrite /etc/X11/xorg.conf
Możliwe że zapis tego pliku nie będzie możliwy dlatego przed otwarciem musimy zalogować się jako super użytkownik (root). Logujemy się dzięki komendzie sudo su, a działą ona tak:
Cytuj:
sudo su
Po wpisaniu tego wyskoczy nam na dole pole gdzie wpisujemy hasło do Root'a. Uwaga wpisywanego hasła nie będzie widać! Kiedy już otworzymy nasz plik powinniśmy znaleźć o to taką linijkę:
Cytuj:
Option "Emulate3Buttons" "true"
Zmieniamy z „true” na „false”. (Nie zostało to przez mnie testowane! Miałem ten sam błąd na Ubuntu lecz nie umiałem go wtedy usunąć! Dopiero nie dawno znalazłem odpowiedź w Tibia.com FAQ oraz resztę informacji w Google dlatego po części robisz to na własną odpowiedzialność!)

2.[UOSU] Szybkie Zrzuty Ekranu

2a. Jestem użytkownikiem od nie dawna, oraz mam własny temat ze zdjęciami na forum! Lecz mam problem, po naciśnięciu PrtScr pojawia się beznadziejne okno z zapisywaniem zrzutu ekranu, kiedy już to zrobię zapisuje się on bardzo długo! Co zrobić?!

Odp: Program który nam tak przeszkadza jest chyba zainstalowany w każdą dystrybucję, między innymi widziałem go w Ubuntu, Debian, Mandriva. Nazywa się on kSnapShot.



Ten program to zarazem zmora Tibijczyków jak i najgorszy problem z jakim się borykałem żeby go wymienić nie wliczając instalację sterowników graficznych . Z pomocą przychodzi nam wspaniały program jakim jest scrot(SCReenshOT), program ten będzie trzeba zainstalować jeżeli aktualnie go nie mamy. Jednak żeby się upewnić czy go nie mamy otwieramy konsolę i wpisujemy komendę scrot jeżeli nic się nie stanie, a pojawi nam się następna linijka będzie to oznaczało że aktualnie program jest zainstalowany . Jednak ci którzy takiego szczęścia nie mają i wywaliło że takiej komendy nie ma oznacza to tylko jedno! Program ten nie istnieje w naszym komputerze .

Żeby zainstalować scrot'a wchodzimy na: http://linuxbrit.co.uk/scrot/ i pobieramy odpowiedni dla nas plik, dla użytkowników Mandrivy proponuję ściągnąć plik *.rpm i zainstalować go prosto w trybie graficznym lub tekstowym. Niestety nie wiem jak z innymi dystrybucjami.

Scrot nie jest programem który korzysta z GUI dlatego teraz wszystko będziemy robić poprzez komendy. Naszym zadaniem będzie stworzenie folderu gdzie będą się zapisywać nasze zrzuty oraz przypisanie naszego programu do odpowiedniego klawisza którym będzie PrtScr. Jeżeli już zainstalowaliśmy scrot'a otwieramy nasz folder domowy(/home/nazwa_uzytkownika/) i tworzymy tam folder o nazwie Zrzuty.Teraz naszym zadaniem jest przypisanie odpowiedniego klawisza do naszego programu. Posłużymy się teraz programem gconf-editor dlatego też otwieramy konsolę i wpisujemy:
Cytuj:
gconf-editor
Powinno nam się otworzyć okno tego typu:



Teraz wchodzimy w:
/apps/metacity/keybinding_commands/ i znajdujemy command_screenshot oraz command_window_screenshot, zmieniamy wartość pierwszego na:
Cytuj:
scrot -e 'mv $f /home/
Cytuj:
nazwa_twojego_uzytkownika/Zrzuty/'
A drugie po prostu na:
Cytuj:
scrot
Po takiej operacji nasz system powinien korzystać z Scrot'a .

3.[WINAMP] Dobieramy Odtwarzacz Muzyki

3a. Podczas grania w Tibię chciałbym słuchać Muzyki. Jaki odtwarzacz mam wybrać aby nie lagował mi Gry?


Odp: Jeżeli dobrze poszukamy znajdziemy pewnie wiele odtwarzaczy muzyki które przypadną nam do gustu, lecz opiszę tu tylko dwa które według mnie zasługują na zainstalowanie .

Program XMMS(X Multimedia System):

Alternatywa Winampa dla Linuxa, według mnie najlepszy program do słuchania muzyki, odtwarza pliki w formatach WAVE, MP3, Ogg oraz moduły muzyczne (MOD, IT i inne). XMMS wymaga bibliotek GTK+.



Strona producenta: http://www.xmms.org/

Program Amarok:

Używałem go głównie na Ubuntu ponieważ nie lagował mi Tibii, jednak na Mandrivie chodzi mi o wiele gorzej . Amarok to odtwarzacz muzyki dla środowiska KDE (Na Gnome też chodzi ).



Strona producenta: http://amarok.kde.org/pl

----------------------------------------------------

Źródła: Tibia.com FAQ, Google, Wikipedia, Własne doświadczenia .

Pozdrawiam, Makuki.
__________________
"Banor I praise your name.
Be with me in the battle.
Be my shield, let me be your sword.
I will honor the godly spark in my soul.
May it flourish and grow."


Ostatnio edytowany przez Makuki - 10-04-2008 o 21:09.
Makuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-04-2008, 09:13   #2
Goggo
Użytkownik Forum
 
Goggo's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2007

Posty: 80
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Domyślny

Witaj!
Bardzo ładny poradnik.
Informacje , zdjęcia , przejrzysta forma stanowią dla tego poradnika
duży +.
Z zainteresowaniem czekam na jego dokończenie!
__________________
http://www.eweimages.blogspot.com/

Moja Galeria Prac
Goggo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 11:57   #3
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Po co się bawić linuxem, wystarczy zainstalować XP (wg. mnie najlepszy systemk operacyjny)
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 12:27   #4
Aerina
Użytkownik Forum
 
Aerina's Avatar
 
Data dołączenia: 21 01 2008
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aerina
Profesja: Paladin
Świat: Titania
Poziom: 95+
Aerina ma numer GG 2544522
Domyślny Gz

Bravo Jeven, namęczyłeś się. gRaTz
__________________
Aerina jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 13:03   #5
Nosferatu_Niedziel
Użytkownik Forum
 
Nosferatu_Niedziel's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2007
Lokacja: Łodź

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Po co się bawić linuxem, wystarczy zainstalować XP (wg. mnie najlepszy systemk operacyjny)
Idiota...
(10 znaków)
__________________
Nosferatu_Niedziel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 20:22   #6
Makuki
Użytkownik Forum
 
Makuki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2007
Lokacja: Londyn

Posty: 297
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Titania
Poziom: 72
Makuki ma numer GG 6548272
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Po co się bawić linuxem, wystarczy zainstalować XP (wg. mnie najlepszy systemk operacyjny)
Podrośniesz to zobaczysz . Nawet nie próbowałeś, a się wypowiadasz, powiedz mi co niby tak fajnego jest w windowsie XP? Na linuxie nie muszę się przejmować Virusami, Keyloggerami i innymi robakami. Mam święty spokój.
__________________
"Banor I praise your name.
Be with me in the battle.
Be my shield, let me be your sword.
I will honor the godly spark in my soul.
May it flourish and grow."

Makuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 20:35   #7
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Makuki Pokaż post
Podrośniesz to zobaczysz . Nawet nie próbowałeś, a się wypowiadasz, powiedz mi co niby tak fajnego jest w windowsie XP? Na linuxie nie muszę się przejmować Virusami, Keyloggerami i innymi robakami. Mam święty spokój.
...oraz brak możliwości gry w bardziej ambitne produkcje niż Tibia... tak, tak, wiem, że jest Cedega, ale do perfekcji to jej daleko. Bądźmy szczerzy, dla przeciętnego dzieciaka to właśnie ten element jest najważniejszy. Tak więc czy aby na pewno promowanie tego systemu wśród graczy jest dobrym pomysłem?

Linuksa polecam jedynie osobom, dla których komputer to coś więcej niż odtwarzacz multimediów, przeglądarka internetowa, pakiet biurowy i gry - reszcie się nie przyda, a jedynie spowoduje masę problemów i w końcu, mimo wszystko, powrót do Windowsa...
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 09-04-2008 o 20:38.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 20:47   #8
Makuki
Użytkownik Forum
 
Makuki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2007
Lokacja: Londyn

Posty: 297
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Titania
Poziom: 72
Makuki ma numer GG 6548272
Domyślny

@up
Masz rację, lecz teraz jakbym miał wybierać między Windows Vista, a Mandriva 2008.1 Xtreme 2 to bym wybrał Mandrivę, nie chodzi tu o grafikę czy o inne rzeczy, po prostu dla mnie Linux sam w sobie jest o wiele lepszy. A pograć zawsze można na windowsie jak już trzeba .

A tak właściwie napisałem do kogo kieruję ten poradnik, dlatego nie będę się kłócił o to czemu kto używa Linuxa, a kto Windowsa. Używamy to co uważamy za lepsze. W mojej sytuacji dla mnie lepszym systemem jest Linux.
__________________
"Banor I praise your name.
Be with me in the battle.
Be my shield, let me be your sword.
I will honor the godly spark in my soul.
May it flourish and grow."


Ostatnio edytowany przez Makuki - 09-04-2008 o 20:52.
Makuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2008, 22:23   #9
adams_killer
Użytkownik Forum
 
adams_killer's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Lubin

Posty: 38
Stan: Na Emeryturze
Imię: Saurax
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 53
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
...oraz brak możliwości gry w bardziej ambitne produkcje niż Tibia... tak, tak, wiem, że jest Cedega, ale do perfekcji to jej daleko. Bądźmy szczerzy, dla przeciętnego dzieciaka to właśnie ten element jest najważniejszy. Tak więc czy aby na pewno promowanie tego systemu wśród graczy jest dobrym pomysłem?

Linuksa polecam jedynie osobom, dla których komputer to coś więcej niż odtwarzacz multimediów, przeglądarka internetowa, pakiet biurowy i gry - reszcie się nie przyda, a jedynie spowoduje masę problemów i w końcu, mimo wszystko, powrót do Windowsa...
Wiesz co się dzieje? APOKALIPSA!

Microsoft ma własny system, który opanował 90% świata.
Ma też własny pakiet biurowy.... też najpopularniejszy na świecie.
Microsoft wbił się również na rynek konsolowy.... ps3 się spóźniło, a vii jakoś wogóle niewidać (bynajmniej nie w polsce).
Microsoft ma też niejedno studio gier ...

A teraz microsoft planuje zacząć produkować laptopy, nie minie wiele, aż microsoft zacznie produkować równiesz pralki, lodówki, samochody, etc. A wtedy Bill będzie sprawował władze nad światem.



A tak serio, to jestem jaknajbardziej za linuksem. Warto promować alternatywę, chodźby poto aby dzięki temu mogła stawać się coraz lepsza i być konkurentem dla m$.

@gry and linux
Nie martwcie się, wszystko idzie w dobrym kierunku, jak kiedyś była jedna porządna gra natywna (wersja specjalnie dla linuxa), tak teraz jest ich kilka. Jeszcze troszkę i zostanie pokonana ciemna strona mocy.


Poradnik spoko, u mnie masz 10/10 za to co napisałeś i za to, bo promujesz linuksa. Ktoś musi pokazać ludziom prawdziwy świat i że istnieje wybór.
__________________
Die and be free from pain, or live and fight with your sorrow.
adams_killer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 17:56   #10
Mashter
Użytkownik Forum
 
Mashter's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005

Posty: 43
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adams_killer Pokaż post
Wiesz co się dzieje? APOKALIPSA!

Microsoft ma własny system, który opanował 90% świata.
Ma też własny pakiet biurowy.... też najpopularniejszy na świecie.
Microsoft wbił się również na rynek konsolowy.... ps3 się spóźniło, a vii jakoś wogóle niewidać (bynajmniej nie w polsce).
Microsoft ma też niejedno studio gier ...

A teraz microsoft planuje zacząć produkować laptopy, nie minie wiele, aż microsoft zacznie produkować równiesz pralki, lodówki, samochody, etc. A wtedy Bill będzie sprawował władze nad światem.



A tak serio, to jestem jaknajbardziej za linuksem. Warto promować alternatywę, chodźby poto aby dzięki temu mogła stawać się coraz lepsza i być konkurentem dla m$.

@gry and linux
Nie martwcie się, wszystko idzie w dobrym kierunku, jak kiedyś była jedna porządna gra natywna (wersja specjalnie dla linuxa), tak teraz jest ich kilka. Jeszcze troszkę i zostanie pokonana ciemna strona mocy.


Poradnik spoko, u mnie masz 10/10 za to co napisałeś i za to, bo promujesz linuksa. Ktoś musi pokazać ludziom prawdziwy świat i że istnieje wybór.
Nie przesadzałbym z apokalipsą, bo brzmi to co najmniej śmiesznie. Opanowanie świata przez Billa nam nie grozi. Proponuję zainteresować się trochę ruchami w większym biznesie IT na świecie.
MS wcale nie jest liderem, a przynajmniej daleko mu do statusu DYKTATORA. Nie wspieram linuksa ze względu na to, że jest konkurencją dla systemów spod szyldu firmy z Redmond, ale za jego funkcjonalność, elastyczność - czyli możliwości które mi daje. Zgadzam się również ze stwierdzeniem, że niektórym użytkownikom może być ciężko przesiąść się na linuksa, bo czasem trzeba przy nim przysiąśc, poszukać rozwiązania, podociekać, czego nie da się ukryć.
Jednak wszystko zmierza w kierunku zwiększenia dostępności i poszerzenia grupy użytkowników tego systemu. Oczywiście nie uważam, żeby użytkownicy linuksa byli lepsi od użytkowników windowsa, jednakże systemy te są adresowane (nie celowo, ale ich polityka i sposób w jaki są zaprojektowane to powodują) do częściowo różnych grup użytkowników.

Pozdrawiam Mashter
__________________
I root you...
Mashter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 18:31   #11
Emok
Użytkownik Forum
 
Emok's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2005
Lokacja: UK/Łódź
Wiek: 33

Posty: 1,369
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Titania
Domyślny

Popraw interpunkcję i gramatykę.
Emok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 18:33   #12
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Po co się bawić linuxem, wystarczy zainstalować XP (wg. mnie najlepszy systemk operacyjny)
bo gry chodzą??
żal

Poradnik spoko może więcej ludzi zacznie używać Linux.
minusem Linuxa jest to ,że jak się zwali (mega ultra rzadko się to zdarza ale zdarza ) to bez obeznania w systemie może być lipka

Jestem za przeniesieniem
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 21:15   #13
Makuki
Użytkownik Forum
 
Makuki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2007
Lokacja: Londyn

Posty: 297
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Titania
Poziom: 72
Makuki ma numer GG 6548272
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Emok Pokaż post
Popraw interpunkcję i gramatykę.
Poprawione! Nie wiem czy teraz jest dobrze bo u mnie ogólnie cienko z gramatyką i interpunkcją .

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
bo gry chodzą??
Tak jak już zostało powiedziane wcześniej, większość osób na tym forum to 12-14 latki, i pewnie większość z nich korzysta z komputera do gier.

@Mashter, adams_killer
Przypominam że to dział z poradnikami, nie Hyde Park .

@Topic
To nadaje się, nie nadaje?

@Down
No to co że mam 14 lat , Ja tylko stwierdzam fakty.
__________________
"Banor I praise your name.
Be with me in the battle.
Be my shield, let me be your sword.
I will honor the godly spark in my soul.
May it flourish and grow."


Ostatnio edytowany przez Makuki - 10-04-2008 o 22:13.
Makuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 22:08   #14
Nosferatu_Niedziel
Użytkownik Forum
 
Nosferatu_Niedziel's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2007
Lokacja: Łodź

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Titania
Domyślny

@up.

Odezwał się ten co nie ma 14lat...
__________________
Nosferatu_Niedziel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2008, 22:45   #15
adams_killer
Użytkownik Forum
 
adams_killer's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Lubin

Posty: 38
Stan: Na Emeryturze
Imię: Saurax
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 53
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

@Mashter
Novel umiera, inni też zaczną... a właściwie wielkie firmy z windowsów nie korzystają tylko na serwrach, bo stanowiska są obsadzone właśnie produktami m$. Co z tego, że m$ nie obsługuje tej garstki serwerów, skoro klienci to i tak m$? Ano to, że zanteresowanie takimi produktami jak windows server rośnie, i ponimo iż inne systemy jeszcze jakoś się mają, to jednak ms i tu powoli zaczyna się wbijać.

Polityka linuksa jest prosta, Free for all i to właśnie jest piękne. Oglądnij programy pod ms, nieraz widać, że są w nich luki, a czasem nawet backdory, w linuksie takie coś nie przejdzie. Nawet jeżeli, to zostanie szybko odnalezione i usunięte, bo każdy ma wgląd w kod.


Linuksa warto nawet wspierać poto, żeby był konkurencją dla m$, dlaczego?
A wiesz co było, gdy TPSA miała monopol w Polsce? To samo może się stać na rynku oprogramowania.

@Down
Google z internetu raczej nie wyskoczy... a microsoft z IT może. Widziałeś co się stało na rynku konsolowym? O ile pierwszy xbox radził sobie średnio, o tyle premiera drugiego (xbox360) jest sukcesem i tak microsoft jest liderem pośród konsoli (nie bezpowodu premiera xboxow była na święta.... a na dodatek atrakcyjna cena (prawie 50% niższa od ps3) i klocek wyskoczył razem z sporą ilością gier podczas gdy ps3 w dniu premiery miał dokładnie 3 gry). Z konsolą wyszło, a co jak z laptopami wyjdzie? A co jak wyjdzie z pralkami? Nawet jak za pierwszym razem się nieuda, to m$ stać na to aby walczyć do końca. Niestety jak pokazuje życie Jakość produktu to często drugożędna sprawa, a reklama staje się najważniejsza. Nie ujmując nic a nic linuksowi (a mój Debian jest najlepszy xD) to m$ jest popularny i to jest główny problem, bo mało kto chce korzystać z systemu "który nie jest na topie".

Linuks to dobry i stabilny system, ale nie jest bez wad, a największą z nich jest talej mała popularność w porównaniu z ms. Co z tego, że nie tylko dorównuje ale nawet przewyższa funkcjonalnością windowsa, skoro może zginąć w odchłani zapomnienia? Linuks jest wolnym oprogramowaniem i aby był naprawdę dobry potrzebuje ludzi niosących swój wkład w rozbudowę jego, bez tego przepadnie.
Cytuj:
W pojedynkę jeszcze nikt nigdy nie wygrał żadnej bitwy czy wojny.
Mirosław Cieślak, "Boże, strzeż mnie przed przyjaciółmi moimi"
__________________
Die and be free from pain, or live and fight with your sorrow.

Ostatnio edytowany przez adams_killer - 11-04-2008 o 21:47.
adams_killer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2008, 16:46   #16
Mashter
Użytkownik Forum
 
Mashter's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005

Posty: 43
Domyślny

Nie jest aż tak niebezpiecznie jak to opisujesz, sytuacja jest stabilna. Dlaczego nie tępisz googla? jest większym monopolistą od microsoftu, ma większe zadatki na "dyktatora" branży IT.
Twoje "argumenty" za linkusem są dość marne. Powinieneś się skupić na jego zaletach, a nie - gdy nie potrafisz ich wymienić, zaczynasz "hejterzyć" na microsoft i jako czołowy argument linuksa uważasz konkurencyjność względem microsoftu. Obrażasz ten potężny system takimi stwierdzeniami - umniejszasz jego możliwościom i zaletom.

Pozdrawiam Mashter
__________________
I root you...
Mashter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2008, 22:12   #17
adams_killer
Użytkownik Forum
 
adams_killer's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: Lubin

Posty: 38
Stan: Na Emeryturze
Imię: Saurax
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 53
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Temat powinien być przeniesiony do poradników!

Cytuj:
Twoje "argumenty" za linkusem są dość marne.
Bo już znudziło mnie tłumaczenie innym, jaki linuks jest stabilny, trwały, szybki itd.


W encyklopedii powszechnej PWN było hasło "Krowa" a pod nim opis "Jaka krowa jest, to każdy widzi", dokładnie tak samo jest z linuksem, jednak zanim ktoś zobatrzy to najpierw potrzeba go zmusić do ciekawości. Poco pisać jaki linuks jest? Lepiej napisać jaki nie jest i dlaczego warto to sprawdzić, a wtedy jest szansa, że się spodoba i zacznie z niego korzystać na stałe.
__________________
Die and be free from pain, or live and fight with your sorrow.

Ostatnio edytowany przez adams_killer - 11-04-2008 o 22:14.
adams_killer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2008, 13:53   #18
Mashter
Użytkownik Forum
 
Mashter's Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2005

Posty: 43
Domyślny

Heh, jednak wizje katastroficzne są co najmniej śmieszne
Wydaje mi się, że dużo trudniej przekonać kogoś do spróbowania i zaciekawić go stwierdzeniami o nadchodzącej katastrofie związanej z monopolem microsoftu, niż konkretami które bezpośrednio dotyczą użytkowania systemu przez przeciętnego lusera.
Np. łatwiej zaciekawić kogoś linuksem mówiąc, że nie ma na niego wirusów czy to, że jego ukochana tibia szybciej na nim będzie działała, ponieważ developerów linuksa jest generalnie więcej niż programistów w studiach MS itd. itd.

Pozdrawiam Mashter
__________________
I root you...
Mashter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-04-2008, 17:30   #19
Safiro
Użytkownik Forum
 
Safiro's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2007

Posty: 148
Domyślny

Na twoim miejscu to w pierwszym punkcie dodał bym link skąd można go ściągnąć i jak go zainstalować, lecz są to tylko moje sugestie.
__________________
"Niejeden gość jest dla mnie jak brat
Bo jest najlepszym ziomkiem od lat..."
Safiro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-04-2008, 00:05   #20
Makuki
Użytkownik Forum
 
Makuki's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2007
Lokacja: Londyn

Posty: 297
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Titania
Poziom: 72
Makuki ma numer GG 6548272
Domyślny

@up Napisałem że w poradniku nie uwzględniam rzeczy dotyczące instalacji, ściągania czy instalowania podstawowych składników. Także nie wchodzi to w rachube.
__________________
"Banor I praise your name.
Be with me in the battle.
Be my shield, let me be your sword.
I will honor the godly spark in my soul.
May it flourish and grow."

Makuki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.


Powered by vBulletin 3