Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-08-2005, 03:11   #1
Drox
Użytkownik Forum
 
Drox's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 36

Posty: 53
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sirupus
Profesja: Royal Paladin
Świat: Azura
Król Śmieszne Tibii Początki ...

Siemka wszystkim ... myśle ze czasem warto ... wejsc na forum i pośmiac sie z naszych poczatków Tibii ... wiec zamieszczajcie tutaj śmieszne historie z waszych początkow gry w Tibie .. bo przeciez chyba kazdy musial przez to przejsc
A oto moje poczatki Tibii :
Ostatnio z ziomkami usiedlismy na lawce i zaczelismy wspominac Stare Dobre poczatki Tibii ... a wiec w moim przypadku to bylo tak .... gdy zaczynałem grac ... (styczen 2004 roku) czyli szmat czasu temu mialem kilka zabawnych sytuacji Najwiekszym moim problemem ... było wyjscie za pomoca drabinki dobrze ze miałem dobrego i cierpliwego Nauczyciela (Tutaj pozdro dla Jet`a Z rooka wychodzilem prawie dwa tygodnie Kolejna sprawa był trening z moim przyjacielem (tutaj Pozdro dla Qby=] ) otoz nie mielismy pojecia wogole o skillowaniu ani o duel modzie (gdyz nie bylo party ) wiec zaczelismy skillowac przez co jeden z nas musial miec white skulla Wszedl high lvl spojrzal na nas ... my na niego ... i konwersacja wygladala mniej wiecej tak
Droximedes: We train...
Gościu: LoooL

i sobie poszedl ... Udalo sie nam ... ale dalej nieswiadomi zmienialismy sie tylko zeby raz jeden raz drugi mial skulla
Jesli pamietacie jakies smieszne sytuacje ze swoich poczatkow ... napiszcie je ... chetnie sie posmiejemy wszyscy ... bo ja z naszego "treningu" smieje sie do tej pory wkoncu to gra i musi bawic ... Pozdro
Drox jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-08-2005, 03:43   #2
jet
Użytkownik Forum
 
jet's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 38

Posty: 75
Stan: Na Emeryturze
Świat: Azura
Poziom: 50
Poziom mag.: 50
Dumny Created: Aug 21 2003, 23:50:12 CET

niedawno minely dwa latka od stworzenia mojego pierwszego konta=)
pamietam ja z kumplem wybralismy swiat (w sumie to chyba jakis pierwszy lepszy, ale mozliwe ze zwrocilismy uwage na "empty"), byla to Isara. moge chyba powiedziec, ze mailem szczescie bo jak wszedlem na rook to akurat szla "wycieczka" z przewodnikiem, ktory jako pierwszego nauczyl nas zabijac kroliki!! pozniej stopniowo uczylem sie uzywac liny i drabinki, no i tak po kilku tygodniach wyrookowalem mojego pierwszego chara - wybralem paladyna(Tutenchamon). pamietam jak ludzie mowili: uwazaj jak wyjdziesz na maina bo tam tylko czekaja na ludzi z rooka z kasa, wiec od razu biegnij do dp(nie wiem jak na to mowielm wtedy, bo pewnie nie znalem tego skrotu). zaczalem wiec szukac map maista Venore(nie wiem dlaczego wybralem wlasnie to miasto, ale do tej pory jest moim ulubionym) i studiowac droge ze swiatyni do dp^^. nie bylo jednak tak strasznie - nikt na mnie nie czekal, wiec zaczalem poznawac mainland i odkrywac mape. qrcez - to bylo tak dawno, ze na prawde malo z tego pamietam, ale przyznaje, ze poznalem tam kilku ciekawych ludzi, a ba - bylem nawet w gildi (do dzis pamietam nick lidera: Serolix ok.35lvl -bardzo mily Anglik), w ktorej wymaganiej przyjecia byl 20lvl, pozniej zwiekszyli na 25 - w tym miejscu pozdro dla Qby =] ktoremu niestety nie udalo sie do nas dolaczyc, poniewaz na ok.20lvl'u zabil go Del'Toro-noob-char:/. a przeciez wtedy nabic 20-25lvl to bylo cos(kilka tygodni, a nawet miesiecy grania), teraz robi sie to w dwa dni oczywiscie natkanalem sie (no bo jak) na zlurowanego GS'a (stracilem drag shd!!), ale jako pierwszy z moich kumpli zrobilem GS solo on PoH (paladyn - 27lvl), moze i szla vita za vita, ale liczy sie efekt => P-arm i zabity GS
koncze, bo sie rozczulilem
nie zapomne jednak nigdy jak ludzie uciekali przed Amazonka, czy Hunterem krzyczac: "PK! Help!" albo "dont kill", lecz kazdy byl przeciez kiedys newbie=D
pozdro dla poZiomkow=*
__________________


AXE BAHIA!

Ostatnio edytowany przez jet - 29-08-2005 o 03:48.
jet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 08:02   #3
edddy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2005

Posty: 11
Domyślny

ja miałem takom niemiłą przygode z zlurowanym fd
i tak sie trafilo ze kupilem od kumpla nowiutkom d shield
no i gdy przemierzałem tibiskom krainke natkołem sie w jej podziemiach na
fire dewila no cuz zaczolem uciekac bo niemialem jeszcze 4 MlV
i juz kiedy akurat bylem dzuze dopadlmnie lag
4%do 23 lvl zaraz zmienilo sie w jakies 70 %
bylem tak wkuzony ze a jak sie kaplem e nie mam d shieldu polazlem tam i zatuklem tego fire dewila (i nie dedlem)
edddy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 08:14   #4
Anteks
Użytkownik Forum
 
Anteks's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2005
Lokacja: Kraków/
Wiek: 33

Posty: 113
Stan: Niegrający
Anteks ma numer GG 4770665
Król Hehe :P

Mój "pierwszy raz" () to było coś:
Kumpel pokazał mi Tibię, założył mi konto, wlogowałem się i grałem.
Najpierw poszedłem do jaskini: spotkałem szczura (Rany Boskie szczur! Uciekajcie!! Zabije nas wszystkich ^^) więc zacząłem go atakować. A ściślej mówiąc: trzymałem alt i cały czas, jak najszybciej klikałem na biedne zwierze myszą... za jakieś 5 minut takiej potyczki zwyciężyłem, choć straciłem około 1/3 mojego HP... I tak było z kilkoma ratami pod rząd... dopiero potem zauważyłem, że nie muszę klikać na potwory jak głupi, tylko wytarczy jak kliknę raz... ale nie wiem czy bym do tego doszedł, gdyby mi się akurat przez przypadek myszka nie zacięła...
Teraz już mam inną mysz, ale dzięki starej nauczyłem się atakować w Tibii
__________________
Na wiejskiej znajdziemy to miejsce....
Patrz niżej
^
||
Nie klikaj wyżej, bo bedziesz sikał w nocy

PoZdro
Antek
Anteks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 08:16   #5
Anteks
Użytkownik Forum
 
Anteks's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2005
Lokacja: Kraków/
Wiek: 33

Posty: 113
Stan: Niegrający
Anteks ma numer GG 4770665
Król

Cytuj:
bylem tak wkuzony ze a jak sie kaplem e nie mam d shieldu polazlem tam i zatuklem tego fire dewila (i nie dedlem)
Taak... Zemsta jest słodka
__________________
Na wiejskiej znajdziemy to miejsce....
Patrz niżej
^
||
Nie klikaj wyżej, bo bedziesz sikał w nocy

PoZdro
Antek
Anteks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 08:29   #6
kelt
Użytkownik Forum
 
kelt's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 70
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Askara
Poziom: 101
Skille: 93/60
Poziom mag.: 19
Domyślny

ech... zaczalem grac, bylem na rooku i kolega powiedzial mi zebym kupil line.
A ze bylem newbie jakich malo spytalem sie ile metrow tej liny i nie wiedzialem z czego sie smial 10 minut
kelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 09:16   #7
pavelek
Użytkownik Forum
 
pavelek's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2005
Wiek: 31

Posty: 129
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 45+
Skille: dist 73
Poziom mag.: 13
pavelek ma numer GG 9027111
Domyślny Hehehe

Ja rooka opanowalem szybko bo qmpel dal mi grac swoja postacią na mainie. Tą postacią poszedłem do depo otworzylem i zaczelem krzyczec do niego, PATRZ CO ZNALAZLEM!!! bierz szybko itemki i sie zmywamy))))))) nie wiedzialem wtedy co to jest depo i tak dlaje
__________________
TibiaSpy.com
pavelek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 09:56   #8
PharadoX
Zbanowany
 
PharadoX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2005
Wiek: 33

Posty: 564
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 10
Skille: 46/47
Poziom mag.: 2
Domyślny

Ja na początku grania w tibie :
1. Niechcący wrzuciłem wędke do wody.
2. Wszedłem do dziury z bugami bez liny ( byłem tam jakieś 2h )
3. Zapłaciłem gościowi 20 gp rzeby mnie nauczył jak się wchodzi po drabinie.

Ostatnio edytowany przez PharadoX - 31-08-2005 o 09:44.
PharadoX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 09:57   #9
Malio
Użytkownik Forum
 
Malio's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Gliwice

Posty: 122
Stan: Niegrający
Malio ma numer GG 3452777
Domyślny

moje 1 konto zrobilem 17 lipca 2003 roku... pamietam ze moi koledzy poszli do domu sciagac tibie to ja tez gdy zrobilismy wszyscy postacie na lunarze zaczelo sie granie... tak jak autor tematu mielismy wielki problem z wchodzeniem po drabinkach jak wszedlem nie umialem wyjsc zawsze klikalem na drabinke a nie pod drabinke... 2 problemem bylo podniesienie czegos... jest to smieszne ale ja 1 dnia niczego nie umialem podniesc...hmmm to tyle.. jak by mi sie cos przypomnialo to dam edita P

edit: aha zapomnialem teraz najlepszy z nas ma 94 elita...rozne to byly momenty z tibia...

ZUCAM TIBIE!! znow mnie hackneli!! itp... zucalismy na tydzien,2 i znow gralismy

Ostatnio edytowany przez Malio - 29-08-2005 o 09:58.
Malio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:04   #10
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Ehhh... Nie miałem nic z typu "nie umiem wejść po drabinie" czy "nie umiem podnosić itemków". Nigdy mnie żaden GS zlurowany nie zabił ani nic z tych rzeczy. Ale kiedy przypomniam sobie expienie na Scoutach SORCEM (K set Fs D Shield W Helmet) to chce mi się śmiać xD najlepsze jest to że nawet mi tam nieźle szło xD
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:10   #11
Fiszbin
Zbanowany
 
Fiszbin's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Świebodzin
Wiek: 33

Posty: 645
Domyślny uuuuu

Moja pierwsza postac byla na swiecie Premia(byl na tym wykazie serverow jako "empty" to sie nei czailem ) ale nigdy sie na nia nie zalogowalem wtedy nie wiedzialem co to pacc i te sprawy, myslalem ze cos jets nie tak i zrobilem nowa postac na Danubi(wybor losowy) osiagnalem 5 lvl ale nei wiedzialem ze mozna wyjsc z miasta wiec ciagle expilem na ratach i penwego dnia spotkala mnei straszna rzecz HACK... bylo to zupelnie z mojej winy w tamtych czasach popularne byly programiki ktore wpisywaly za ciebie pasy no i raz ustawilem taki program i poszedlem jesc, gdy wrocilem bylem zalogowany i w moim okienku textowym bylo wiele razy napisany moj acc i pass o czym nie wiedzialem i tak o se nacisnolem enter, akurat bylem na glownym placu rooka, reszty nei tzreba tlumaczyc... to na dluuugo zniechecilo mnei do tibi(wtedy ten 5 lvl to bylo cos). Grałem w MuOnline mialem tam nawet 50 knighta na normalnym servie (nie na jakis prv zasranych) no i przypomnialem sobie o gierce tibia zalozylem postac na Azurze nazywal sie Mikyfiszba rook poszedl bardzo dlugo po wyjsciu na mainland zostalem zbeszczeszcony przez pk i wlasna glupote(ahh te skorpiony ), stworzylem knighta o dumnym imieniu Wierzbik Rycerz i nim juz nawet umialem grac w miare mialem skile jak na lvl ale przytocze jeden dialog tej postaci z jakims innym low lvlem:

Koles: Gdzie expisz?
Ja: na swamp trolach
Koles: tam duzo pk
Ja :ale ja sie nie boje bo mam HMM'y
Koles: WOW ile?
Ja: 2
...............................

Wierzbik osiagnal 15 lvl i zaczolem grac druidem ktorym juz bylo latwo byl to moj prawdziwy Main Char
Fiszbin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:19   #12
LookAS
Użytkownik forum
 
LookAS's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2005
Lokacja: Bielsko-Biała
Wiek: 34

Posty: 11
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 26
Skille: 72/48
Poziom mag.: 10
LookAS ma numer GG 1586144
Domyślny Pierwszy drag

Ja zaczalem dawno temu (2004?) I pewnego pięknego dnia postanowiłem pójść na smoka... Cieszyłem się z nowo nabitego 25 lvla a koledzy mówili, że sobie poradzę. Wziąłem bełty, UHy, podszedłem pod jamę (akurat smoka nie było w domu, więc się naczekałem) i po 10 min. pojawił się upragniony znaczek walki. Z sercem w gardle szedłem przez jaskinię (walka życia?) zobaczyłem smoka
Uciekłem trochę, znowu się pojawił i... LAG! 10 sec.! Potem oczywiście...
You are dead

I od tej pory boję się chodzić na smoki i siedzę na dwarfach...

Lord Boethiah --> 25 lv pal on Danubia
LookAS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:26   #13
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

dawno dawno temu w galaktyce stworzyłem swoją postać na początku byłem na rooko jak wszyscy wtedy tibia.pl nie była w takim rozwoju jak teraz ale poczytałem poradniki jakie znalazłem na innych stronach i jakoś poszło mimo że byłem newbim poczytałem że nbajtrduniejszą postacią jest mag więc nie wiem czemu ale podkusiłem się go wybrać pcozątki jak zawsze :lina,drabina jednak po długiej walce z rookiem (prawie tydzień) wyszedłem na maina ale pamiętam fajną ciekawostke weszłem do jakiejś jaskini bez liny i mi gościa sprzedali slima jako.....miksture telepoprtu
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:36   #14
Prima Scorpio
Użytkownik forum
 
Prima Scorpio's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2005

Posty: 27
Profesja: Druid
Świat: Titania
Poziom: 20
Skille: 21/24
Poziom mag.: 39
Domyślny

Ehh poczatki to bylo cos ja na rooku nie widzialem kursora niezły mialem ubaw ale cudem przeszedlem rooka i tuz po wyjsciu na maina polazlem do depo. NIE UWIERZYŁEM że to działa i w itemkach i kaszie z rooka paradowałem po miescie (8 lvl sorc lol!) i z powodu braku kursora miałem missclicka w ... 70 lvl pala -.- 3 spiry i gryzlem glebe pozniej to odrobilem, znalazlem dziurke z cave ratami i nabilem 9 lvl potem postanowilem ze sie odwaze na zwiedzanie okolic venore = znalazlem skorpiona na skałce, mówie "a zabije ma tylko 45 hP" no i ... zabilem poszedłem dalej był następny na kładce tym razem nie miałem tyle szczęścia = poison za 17 HP -.- wrocilem po itemy i poszedłem nizej. WOW! BUGI I MISIE!nabiłem tam 10 lv. pozniej kolega pokazał mi jaskinie ze swampami, a ja z ffow zabilem pk knight... itd ... itd... od tego knighta aczelo sie moje expienie - stracil FSa i chwała mu za to!
Prima Scorpio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:44   #15
albatros
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

lól mój pierwszy raz:
Teraz wiem że to był młyn ale wcześnej nie wiedzałem i było to tak weszłem do tego młynu weszłem se na góre na dół a potem nie mogłem zniego wyjść a to była postać na 4 levelu to założyłem drugo postać już jak miałem 5 level poszłem tam gdze so bugi pod bilem wiecie gdze i liny nie miałem i mój kumpel sie pytał gdze się znajduje ... a ja mówiłem mu że tam so takie robaki i znów musiałem zakładać postać
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:49   #16
niewidomy
Użytkownik Forum
 
niewidomy's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2005

Posty: 33
Domyślny

moje poczatki byly tez bardzo smieszne sluchajcie
pultora roku temu jak gralem 1 raz
zszedlem na raty nie umialem sie wspiac i padlem
potem jak nazbieralem 100 gp schowalem w moim bagu rata wlozylem tam kase i siup rat zgnil
nastepnie jak wyszedlem z roka chcialem pograc z kolesiem w szachy dalem mu party (nie pamietam czemu ) koles mie zabil the ende.
niewidomy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:55   #17
Warloczek
Użytkownik Forum
 
Warloczek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2004

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

ja w tibie zaczołem grać w sierpniu 2003 D:
dawno to było...
rook to byly czasy D: zeszlem na raty i nie mialem gdzie isc bo po drabince nei umialem zaejsc i mostek ktos schowal a ja nie wiedzialem o co biega
moja 1 profesja ..druid.. ahh deed co minute na foldzie clay czas
__________________
Monument życia...
Warloczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:56   #18
Ciunu
Użytkownik Forum
 
Ciunu's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2005
Lokacja: Nisko
Wiek: 33

Posty: 110
Stan: Niegrający
Imię: Lady'Ant
Profesja: Elite Knight
Świat: Selena
Poziom: 34
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
Ciunu ma numer GG 7238281
Domyślny

Moje początki vyły takie:
*Rook- na poczatku spotkałem 2 gości i brat mi kazal sie zapytać czy moge do ich drużymy., odpowiedzieli "Ej, kolo ty masz 1 lvl idz na szczury.". Myślałem że sie ze mnie zbijają ale potem odkryłem że szczury istnieją . Zabiłem kilka szczurów i gdy miałem red hp zjadłem jabłko - niestety myślałem że odrazu mnie uleczy (Pierwszy dead). Potem spotkałem spoko gościa na Azurze (Rosad), nauczył mnie wszystkiego. Gdy po około 2 miechach wyszłem na main poszłem pozwiedzac. Przypadkiem trafiłem na ghoustland i zeszłem na pietro z ds'ami. Powiedziałem do brata bo zobaczyłem ds'a na red hp "O czerwony szkielet" i podbiegłem go zabić. Wiecie co było dalej.
__________________
"I am here to proof you wrong!"
Ciunu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 10:58   #19
sisza
Użytkownik Forum
 
sisza's Avatar
 
Data dołączenia: 04 07 2005
Wiek: 30

Posty: 110
Stan: Aktywny gracz
Imię: Magnifikuz
Profesja: Sorcerer
Świat: Rubera
Poziom: 26
Skille: 19/23
Poziom mag.: 33
Domyślny

a co ja miałem powiedzieć letałem i pisałam jestem noob pomuście mi bo wyczytałem że noob to osoba która zaczeła grać w tibie
i w szystkich ziomków ja 1 zaczołem grać i po roku chyba wyszeł z roka(metafora taka ) i kiedy oni zaczeli grać to już wiedzieli kogo pytać o coś
gram już 3 lata w tibie i jeszcze niewiem wszystkiego bo wszystko ucze sie sam a oni powiedz oco chodzi

pamiętam taki przypadek jestem tam ja i kolega idzie noob a on food plz ja not have a on (kolega) po chwili napisał to co ja i dodał have bp:/ czyli wyszło not have have bp


pozdro sisza
__________________
też cie lubie

Ostatnio edytowany przez sisza - 29-08-2005 o 11:04.
sisza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2005, 11:06   #20
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

To byl wrzesien 2003 roku, mialem 10, moze 11 lv. Przechadzam sie po trollach w poszukiwaniu drobnych pieniedzy, zabijam wilki by zdobyc nie co jedzienia gdy... stala sie rzecz straszna! Wszedlem w ogien, panika, strach. Zaczynam biegac, szukac wody, na moje cialo czaja sie juz trolle, co robic?! gdzie udziec, jak sie zgasic? pytania zostawaly bez odpowiedzi, nagle ogien zgasl, a ja powrocilem do wiru walki

Takich smiesznych histori mialem jescze kilka, ale ta wygrala
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:16.


Powered by vBulletin 3