zaloguj się

Pokaż pełną wersje : Tbia pod gentoo linux


HaMtArO
20-11-2006, 09:47
Tibia odpala się, wszystko fajnie, aż do momentu aż się zaloguje, gra wygląda wtedy tak:
http://img80.imageshack.us/img80/246/screenshotjb7.png
a przy wychodzeniu z tibi
adam@localhost ~ $ cd Desktop/Tibia/
adam@localhost ~/Desktop/Tibia $ ./Tibia
X Error of failed request: BadDrawable (invalid Pixmap or Window parameter)
Major opcode of failed request: 14 (X_GetGeometry)
Resource id in failed request: 0x0
Serial number of failed request: 17295
Current serial number in output stream: 17295
adam@localhost ~/Desktop/Tibia $

Polinik
20-11-2006, 13:48
Sterowniki zainstalowane?
eselect pokazuje, że są używane, zamiast standardowych z xorga?
Forum gentoo przeszukane?
Gentoo jest dystrybucją dla zaawansowanych linuksiarzy, wymaga troche pracy i samodzielności w szukaniu. Na oficjalnym forum Gentoo znajdziesz lepsze wsparcie niż tutaj.
A jeśli masz Radeona to pogódź się z tym, że ATI ma gdzieś swoich klientów, którzy używaja Linuksa i nie wypuszcza porządnych sterowników, a te open sourcowe też pozostawiaja wiele do życzenia.

Mr.Ofca
20-11-2006, 18:23
Mam identyczy problem. Mam radeona 9200 SE na debianie. Sterowniki sciagnolem z repozytorium bo te od ati wogule nie chcialy mi dac wsparcia dla opengl. Jedyne ktore dzialaja to fglrx z repozytorium. No ale chociaz wiem ze to nie wina mojego kompa (kiepski ogolnie).

HaMtArO
20-11-2006, 20:11
czyli pozostają tylko otwarte stery? słyszałem że są one wolniejsze od binarek od ati, po za tym otwarte wspierają karty od r300 a ja mam radka 9000

frycel
23-11-2006, 16:03
A mianowicie, wszystko idzie dobrze tylko ze muli.I to nie jest wina mojego neta bo mam dobrego i tak mi muli juz od dłuższego czasu i nie wiem co mam zrobic. :(