PDA

Pokaż pełną wersje : Raty pod Al Dee - najlepszy zarobek dla facc rookstayera


goburu
25-12-2006, 15:58
Witam.

Opowiem wam conieco o potworach czesto omijanych przez rooksayerow, traktowanych jako strate czasu i przeznaczone do zabijania dla newbie - a mianowicie ratach. Ja sam od zawsze uwazal ze raty to sa dla lvl 1-3 (ew. 1-5) i trzeba sie jak najszybciej z nich wyniesc po zdobyciu podstawowych pieniedzy. Jednak im bardziej doswiadczonym graczem jestem tym coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze to nie prawda i na raty naprawde warto chodzic rookstayerem.

Wczoraj stworzylem sobie nowa postac - rookstayera. Wyszedlem ze swiatyni i pierwsze co zrobilem to wzialem oczywiscie rapierem zeby zabijac szczury z przyzwoita szybkoscia bo zwyklym clubem tracilbym mase hp i meczyl sie przez minute z jednym szczurem. (3 punkty ataku robia duza roznice na poczatku gry) Po zdobyciu rapiera zabilem kilka szczurow i majac 15 gp udalem sie do Obiego w celu kupna wooden shielda. Kupilem wooden shielda i poszedlem expic na szczury pod Al Dee. Postac stworzylem wczoraj kolo godziny 8:30. Expilem wczoraj od 8:30 do 23:00 i dzisiaj od 8:30 do 15:30. (oczywiscie tylko na szczurach pod Al Dee). Wczoraj rano wyszedlem pierwszy raz ze swiatyni i mialem 1 lvl - dzisiaj po poludniu mam juz prawie 14 lvl (brakuje 27%), nabite ponad 28k expa, prawie 19 sworda (brakuje tylko 3%), 22 shielda i... 8,7k gp! To nie zart, prosze panstwa. W ciagu zaledwie 1,5 dnia zarobilem prawie 10k na samych szczurach. Expilem z predkoscia okolo 1,1-1,2k expa na godzinę. (dużo więcej niz na trollach dla facc) Czy naprawdę szczury są az tak dobre? Poprzednimi swoimi facc-charami na rooku (gram w tibie już od okolo 3 lat) bardzo sie meczylem i nie bylem w stanie zrobic 13 poziomu w ciagu nawet 3 dni bo ciagle ktos mi przeszkadzal w expieniu a juz na pewno nie bylem w stanie zarobic nawet polowy tego co teraz. Gralem wedlug poradnikow. Tym razem zagralem po swojemu i wyszedlem na tym duzo lepiej. A zeby bylo smieszniej to u mnie na serwerze zajete sa wszystkie expowiska tylko nie szczury! Przez te 2 dni spotkalem ledwie 5-6 osob i to takich ktore mi zbytnio nie przeszkadzaly w expieniu podczas gdy na trollach czesto w jednym miejscu i czasie wiecej osob siedzi! Przechodzac po rooku dla facc daremnie szukam wilkow, trolli, spiderow, bugow, orcow i innych potworow wymienianych przez was za dobre do expienia natomiast na szczurach mam zawsze prawie pelny resp. Nie wiem czy to tylko na moim swiecie tak jest ale przeciez jesli na innych swiatach tez to zawsze mozna zablokowac wejscie (tylko 1 wejscie maja raty pod al dee) i samemu sobie expic. Respawn na ratach jest tez chyba duzo szybko niz na innych potworach dla facc na rooku. Moze warto byloby sie troche glebiej nad tym zastanowic i zmodyfikowac niektore poradniki uwzgledniajac w nich expienie na szczurach ktore jest nadzwyczaj oplacalne?
http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)http://img412.imageshack.us/img412/1081/ratla2.jpg (http://imageshack.us)

Vatixar
25-12-2006, 16:21
Może być. Ale sie rozpisałeś gościu

pawel_zomal
25-12-2006, 16:31
Może być. Ale sie rozpisałeś gościu
A jakże....

Super napisałeś, na szczurach to nieraz nieźle można zarobić ale na małych lv...

wg. mnie oczywiście

goburu
25-12-2006, 16:34
No wlasnie chodzi o to ze nie tylko na malym ale takze na 8+. Na 8+ nawet lepiej bo szczury padaja na 1-2 hity i mozna isc od razu po nastepnego. A na takich powiedzmy trollach to co z tego ze 1 daje 20 expa jesli bije sie go 10 razy dluzej niz szczura i jest 2 razy wiecej ludzi? Za 4 szczury jest 2 razy wiecej kasy niz za jednego trolla.
na duzych lvl tez ! napewno wiecej niz na szkieletach dziwisz sie ? zanim dojdziesz do skele to juz kase na ratach uzbierasz a są tam dobre respy.
Na szkieletach to wiecej ludzi stoi obok jaskini i czeka na resp niz respi sie samych szkieletow :D Wejsc na full resp na skele dla facc to mi sie zdarza raz na pol roku, o ile mam szczescie. W dodatku noobki czesto tam laza i przeszukuja ciala blokujac respawn. Respy skeletonow sa nie wieksze jak 5 w jednym miejscu podczas gdy respy ratow liczy sie w dziesiatkach.

Wbrew pozorom NAJMNIEJ zaludnionym expowiskiem na rooku dla facc to sa wlasnie szczury pod Al Dee (te w centrum miasta juz troche bardziej zaludnione ze wzgledu na bliskosc rynku) bo kazdy noobek mysli ze jak nabije 3 albo 5 lvl to powinien juz isc na lepsze potwory i zwalnia szczury a doswiadczeni gracze sa w stanie z tego skorzystac i wyciagac duzo wiecej niz taki noobek na trollach.

Movar
25-12-2006, 16:35
A jakże....

Super napisałeś, na szczurach to nieraz nieźle można zarobić ale na małych lv...

wg. mnie oczywiście

na duzych lvl tez ! napewno wiecej niz na szkieletach :D dziwisz sie ? zanim dojdziesz do skele to juz kase na ratach uzbierasz a są tam dobre respy.

Mehh
25-12-2006, 16:42
Nic nowego nieodkryles . Wiele osób tak robi np. ja .

Michaello
25-12-2006, 16:51
Na moim serwerze to wlasnie na ratach jest najwiecej ludzi -.- Jak laze czasem na bugi pod AlDee to zawsze (ZAWSZE) sa zajete... :( Wszystko jest zajete :( Moze 8 lvl bije raty i zdobywa exp, ale ja (mam 28 lvl) jak bylem na cave ratach dwie godziny szukajac ciach (CAVE RATACH - 5 exp wiecej) nabilem ledwo co 2% :(

goburu
25-12-2006, 16:56
Na moim serwerze to wlasnie na ratach jest najwiecej ludzi -.- Jak laze czasem na bugi pod AlDee to zawsze (ZAWSZE) sa zajete... :( Wszystko jest zajete :( Moze 8 lvl bije raty i zdobywa exp, ale ja (mam 28 lvl) jak bylem na cave ratach dwie godziny szukajac ciach (CAVE RATACH - 5 exp wiecej) nabilem ledwo co 2% :(
No bo poszedles na raty pod miastem a nie pod sklepem Al Dee i dlatego tylko 2% -.- Przeciez napisalem wyraznie ze to pod Al Dee jest malo ludzi a pod miastem (na ogol) duzo poniewaz kazdy z rynku tam schodzi. A kolo bugow zawsze kreci sie sporo ludzi ale oni przez wiekszosc czasu tylko stoja i czekaja na resp bugow, rzadko spotkam kogos kto bedzie expil na ratach jesli czeka na resp bugow. Ludziom sie wydaje ze szczury to scierwo i nie warto na nich expic czekajac na bugi. Ja do bugow w ogole nie schodzilem, tak jak juz wczesniej napisalem - expilem tylko na szczurach i nabilem prawie 14 lvl i prawie 10k gp w ciagu 1,5 dnia expiac na samych szczurach bez niczego innego. Pod Al Dee jest sporo ludzi ale na bugach a nie ratach. Na ratach mozna spokojnie expic i malo kto przeszkadza.

Michaello
25-12-2006, 17:08
@Up
A zabijajac szczury pod AlDee tez ani procenta nie nabilem -.-
Wszedzie jest duzo ludzi (nie boje sie powiedziec, ze u AlDee wiecej!)...

@Edit
A na jakim grasz serwie?

goburu
25-12-2006, 17:10
@Up
A zabijajac szczury pod AlDee tez ani procenta nie nabilem -.-
Wszedzie jest duzo ludzi (nie boje sie powiedziec, ze u AlDee wiecej!)...
To moze moj serwer jest jakis po*ebany ale u mnie na ratach jest najmniej ludzi, nawet mniej niz na katana quest. :)

Lord'Micu
25-12-2006, 20:54
No cóż może to nie do tych ratów jak tam troszke expiłem i chciałem na bugi przejść to zauważyłem, że trasa się zmieniła i jest tam takie małe pomieszczenie ze szkieletami oto zdjątko http://images4.fotosik.pl/262/8dfa7cbf42fae3d9med.jpg

Nie wiem czy można się tam jakoś dostać. Jak ktoś wie coś o tym plz pisać na pw lub w tym temacie.

Kaniek
25-12-2006, 20:59
Tak da się tam dostać. Jest to ostatni poziom jaskini szkieletów obok respu orca spearmana przy kręgu kamieni.

Kapciuch
25-12-2006, 21:03
Nieźle, też mam nową postac i zaraz to wyprobuje... 10k to ja 11lvl na cycach nie zarobie w tyle :)

Flisik
25-12-2006, 21:16
Nie wiem jak się zmieniło po uptadzie, ale ja tam przechodzilem rooka. Bilem bugi, a czekajac az sie zrespia dziesiatkowalem raty.

raziel1992
25-12-2006, 21:20
i tak ci nie wierze.
po pierwsze ja sie meczylem na mino tydzien zeby wbic 20 w swordzie,a ty mi tu wmawiasz że na ratach co na jeden hit je sie bierze wbiles w jeden dzien 19 i że shielding najebałeś 22 jak może na farcie walną ci 1 hit zanim je zabijesz
po drugie na 14 lvl trzeba 29900expa . zabiłes 5980 ratów w jeden dzień gratz.
żal stary

goburu
25-12-2006, 21:33
po pierwsze ja sie meczylem na mino tydzien zeby wbic 20 w swordzie,a ty mi tu wmawiasz że na ratach co na jeden hit je sie bierze wbiles w jeden dzien 19 i że shielding najebałeś 22 jak może na farcie walną ci 1 hit zanim je zabijesz
Zeby wbic 20 trzeba poswiecic 3 razy tyle czasu co na 19 - na rooku jest przeciez mnoznik 300%. To samo z shieldingiem. A zabijalem raty dojsc wolno bo zwyklym rapierem. (juz w temacie o tym napisalem, widac nie doczytales - nie bilem z katany tylko rapiera) Rapierem zabijalem rata srednio 3-4 ciosami. (na poczatku byly bardziej 4, pod koniec kiedy mialem 19 byly juz bardziej 3 ale nadal nie szybciej niz pomiedzy tymi dwoma wartosciami)
po drugie na 14 lvl trzeba 29900expa . zabiłes 5980 ratów w jeden dzień gratz.
żal stary
To sobie policz ile czasu expilem. 21,5 godziny to za malo zeby zabic 5980 ratow? W takim razie gramy w inna tibie. Pokaz mi w jaki sposob wbijesz tyle expa na faccu w takim samym lub krótszym czasie na innych, "lepszych" twoim zdaniem potworach. Bo ja jakos jak chodze po rooku to widze ze wszystko na faccu poza szczurami jest mega przeludnione i trudno wyciągać nawet po 500 expa/h podczas gdy na szczurach minimalnie przekraczam 1k. (jak nikogo nie ma, bo jak jest i przeszkadza to expie z predkoscia 800-900 expa/h)

Michalinho
25-12-2006, 21:38
a ja na poison hell bez trudu 1k/h a czasem nawet 2 -.- i mi niewmawiaj że na ratach lepiej

goburu
25-12-2006, 21:46
a ja na poison hell bez trudu 1k/h a czasem nawet 2 -.- i mi niewmawiaj że na ratach lepiej
No dobra ale jakim kosztem? Przeciez tam idzie masa life fluidow a exp na ratach jest calkowicie darmowy i niewiele gorszy. (nawet 2 razy gorzej to niewiele biorac pod uwage ze na ratach sa zerowe koszty) Expienie w poison hellu to na 99,99% strata kasy bo nie daja one prawie nic lootu a life fluidy ida jak szalone. -.- Ja pokazalem sposob jak mozna szybko expic za darmo i nie bedziesz mi tutaj wmawiał ze nie ida ci life fluidy na poison hellu bo wtedy to juz na pewno ci nie uwierze.

Tom The Tanner
25-12-2006, 22:11
Hehe odkryłeś Amerykę :P
Jeden troll. - ile go bijesz na 15lvl?
Z 5 ratów. - ile je bijesz na 15lvl?
Jeden troll. - ile expa dostajesz?
Z 5 ratów. - ile expa dostajesz?
Jeden troll. - ile loota dostajesz?
Z 5 ratów. - ile loota dostajesz?
Jeden troll. - ile go szukasz?
Z 5 ratów. - ile ich szukasz?

Wnioski plaaax! ;] Zdziwiłeś się? :D Weźmy takiego węża. Jeden hit, 10expa, 0 loota. Weźmy takich 10 węży czyli bagna na Facc Area. Sześć hitów, 100expa, 0 loota. Teraz porównaj to z czymś innym ;] Niepozorne a zadziwiające potworki :P

@Lord'Micu
To Kataqmby, na lewo od Wasp Tower, za drzewkiem jest do rozkopania ukryta dziura :P Respi się tam 7 skele i dużo kości xD

@raziel1992
Może to jakiś "Ha'Rdqór zi00m~!" jakiś... 25h/doba typu "sie gra sie ma" :P Kto tam wie tych maniaków szczurów.

Po polowaniu pod Al Dee polecam iść sobie na Munster Den ^^ Też często wolne a szczurków w hu... h... ho... ho ho ho ile tam ich jest!

Nagrix
25-12-2006, 22:14
@2xUp
Na "poison hell" wcale nie traci się kasy, wręcz przeciwnie, mając dobry shielding często nie jest się zatruwanym i rzadko kiedy trzeba używać life fluidów. Aczkolwiek do ratów nic nie mam i często zaglądam także tam

goburu
25-12-2006, 22:19
@2xUp
Na "poison hell" wcale nie traci się kasy, wręcz przeciwnie, mając dobry shielding często nie jest się zatruwanym i rzadko kiedy trzeba używać life fluidów. Aczkolwiek do ratów nic nie mam i często zaglądam także tam
Na innym swiecie mam rookstayera z 27 shielding i trace tam kase. Nie wiem jak ty to robisz ze ci sie zwraca. (staram sie przeciez zabijac poisony pojedynczo a i tak co trzeci mnie zatruwa i trace mase zycia na truciznie, prawie caly czas chodze zatruty)

Rooker666
25-12-2006, 22:29
Szczury nigdy nie próbowałem na nich expić ale sądzę że napewno mniej opłacalne to by było niż w przypadku zwykłego expa (strata czasu) i mniej ciekawe czy was zaciekawiło by lanie szczurów przez 12 godzin bo mnie nie
niewiem lasooch jak ci się te expienie nie mogło znudzić przecież zabijanie ratów to nie jest zaciekawe zajęcie

LolnY
25-12-2006, 22:31
Przechodziłem kiedyś Rooka w ten sposób. Nie tylko zarobek, ale i exp jest dość dobry. Załóżmy, że Rat'a zabijam na 1 hit'a, a Troll'a na 20 hit'ów. W tym czasie co jednego Troll'a zabije 4 Rat'y. Każdy Rat daje po 5 exp'a, a Troll tyle samo. Więc exp się nie różni. Jednak zarobek jest przy tym większy. Przypuśćmy, że z każdego potworka wypadnie maxymalna suma pieniędzy. Wtedy z tych 4 Rat'ów pozyskamy 16 GP, a z 1 Troll'a 10 GP. Sprawdzony sposób. Działa!

goburu
25-12-2006, 22:39
Szczury nigdy nie próbowałem na nich expić ale sądzę że napewno mniej opłacalne to by było niż w przypadku zwykłego expa (strata czasu) i mniej ciekawe czy was zaciekawiło by lanie szczurów przez 12 godzin bo mnie nie
To pokaz mi gdzie na faccu mozna expic szybciej i z zyskiem! Wiem, że mozna expic szybciej w jaskini pajakow ale tam sie traci kase a nie zarabia. Na wolfach i snake'ach tez sie nie zarabia, bugi maja stosunkowo male i czesto uczeszczane spawny. Roty/mino/orki spermany to tez waste. Szkielety - patrz bugi + stosunkowo dlugo sie je zabija dzieki przyzwoitej obronie. Zwykle orki - miejsca bardzo czesto uczeszczane i wolno sie je zabija. Cave raty przeludnione. Spidery rzadko wystepuja bez towarzystwa poisonow a jak nawet to w malutkich grupkach nie do expienia. Na bearach sie nie zarabia. Tak wiec nic lepszego od szczurow (co by łączyło w sobie jednoczesnie zarobek i exp a nie tylko exp) aktualnie nie przychodzi mi do glowy.
niewiem lasooch jak ci się te expienie nie mogło znudzić przecież zabijanie ratów to nie jest zaciekawe zajęcie
LOL, gdzie ty tu widzisz "lasoocha"? A zabijanie jednego trolla przez pol minuty i gapienie sie w chmurki to ciekawe zajęcie?

Naithair
25-12-2006, 22:54
Wiesz akurat ja ze znalezieniem orków problemów nie mam. Nie siedzę cały dzień i nie wiem kiedy na serwerze jest najwięcej ludzi, ale mimo tego, że nie wchodzę ani późno w nocy, ani z samego rana to jest dość przyzwoicie, a expienie na ratach mi się nie uśmiecha. Uważam, że nawet zabijanie trolla jest ciekawsze, bo grając w Tibię nigdy nie skupiam się na samej grze (chyba że walczę z czymś silniejszym, ale wtedy też mi się zdarza), ale robię wiele rzeczy naraz i najchętniej przeglądam Internet, więc wolę przez pół minuty bić trolla i mieć względny spokój niż co chwila przeskakiwać z jednego okienka do drugiego, żeby nacelować na kolejnego szczura...

goburu
25-12-2006, 22:56
Wiesz akurat ja ze znalezieniem orków problemów nie mam. Nie siedzę cały dzień i nie wiem kiedy na serwerze jest najwięcej ludzi, ale mimo tego, że nie wchodzę ani późno w nocy, ani z samego rana to jest dość przyzwoicie, a expienie na ratach mi się nie uśmiecha. Uważam, że nawet zabijanie trolla jest ciekawsze, bo grając w Tibię nigdy nie skupiam się na samej grze (chyba że walczę z czymś silniejszym, ale wtedy też mi się zdarza), ale robię wiele rzeczy naraz i najchętniej przeglądam Internet, więc wolę przez pół minuty bić trolla i mieć względny spokój niż co chwila przeskakiwać z jednego okienka do drugiego, żeby nacelować na kolejnego szczura...
Ale to nie zmienia faktu ze expienie na szczurach jest duzo bardziej oplacalne. ;p

Naithair
25-12-2006, 23:01
Opłacalne to jedna sprawa, ale zbieranie brass helmetów albo sprzedawanie viali też może być opłacalne to czemu niektórzy tego nie robią ? Dochodzi jeszcze czas, chęci i praktyczność :s

Flisik
25-12-2006, 23:15
LOL, gdzie ty tu widzisz "lasoocha"?

W avatarze.

goburu
25-12-2006, 23:22
Opłacalne to jedna sprawa, ale zbieranie brass helmetów albo sprzedawanie viali też może być opłacalne to czemu niektórzy tego nie robią ? Dochodzi jeszcze czas, chęci i praktyczność :s
No to zbieranie pieniedzy jest na pewno duzo bardziej praktyczne niz zbieranie brass helmetow ktorych nie mozna nawet sprzedac w sklepie. :p

Michaello
25-12-2006, 23:53
@Autor tematu
Jestes obronca szczurow... Na nich sie nie da ekspic. Tylko czesto kasa spada + serek ;p I nie wierze ci, ze tyle czasu spedziles przy komputerze (nie nudziles sie, nie dluzylo ci sie to? [i to jeszcze ciagle na tym samym ekspowisku]) oraz, ze nikt ci nie przeszkadzal. Tamta jaskinia jest oblegana przez noobow jak nic? :p Brass Helmety MOZNA sprzedac w sklepie... Teraz po update mozna prawie wszystko -.- Ja swoim charem z 2 lvlem (noob eq) walczylem mniej niz pol minuty z trollem -.- Ten sposon jest (bez urazu) do bani!

Michalinho
26-12-2006, 08:11
Na innym swiecie mam rookstayera z 27 shielding i trace tam kase. Nie wiem jak ty to robisz ze ci sie zwraca. (staram sie przeciez zabijac poisony pojedynczo a i tak co trzeci mnie zatruwa i trace mase zycia na truciznie, prawie caly czas chodze zatruty)
No to niewiem to musi być twój 1 char. Ja 16lvl to tam expie i 3 lifefluidy mi wystarczają na 1h moja taktyka jak się wloguje w mieście to do hiacyntha po 3lf potem na ph na ph w 1h zarobie około 180gp i kupuje następne 3lf wracam na ph i tak wkółko i wbiłem wczoraj ... +14594exp
a siedziałęm mniej niż 14h dużo mniej może 8h max

goburu
26-12-2006, 09:24
I nie wierze ci, ze tyle czasu spedziles przy komputerze (nie nudziles sie, nie dluzylo ci sie to? [i to jeszcze ciagle na tym samym ekspowisku])
A jak ktos jest knightem i skilluje po 500 godzin to sie nie nudzi?
oraz, ze nikt ci nie przeszkadzal
Przeszkadzal tylko jeden koles ktorego blokowalem wiec szybko odechcialo mu sie expic.
Tamta jaskinia jest oblegana przez noobow jak nic?
2 razy mniej ludzi niz na trollach.
swoim charem z 2 lvlem (noob eq) walczylem mniej niz pol minuty z trollem -.- Ten sposon jest (bez urazu) do bani!
Na ratach expi sie duzo szybciej i wyciaga duzo wiecej kasy niz na trollach. Jak jestem w jaskini trolli to prawie zawsze wszystkie sa wybite i stoja jakies noobki a na szczurach mozna expic nawet z 2 innymi osobami w jaskini bo respy sa o niebo wieksze.
No to niewiem to musi być twój 1 char. Ja 16lvl to tam expie i 3 lifefluidy mi wystarczają na 1h moja taktyka jak się wloguje w mieście to do hiacyntha po 3lf potem na ph na ph w 1h zarobie około 180gp i kupuje następne 3lf wracam na ph i tak wkółko i wbiłem wczoraj ... +14594exp
a siedziałęm mniej niż 14h dużo mniej może 8h max
A ja zabilem orshabaala i zuzylem tylko 3 uh...

Michalinho
26-12-2006, 09:48
To "zabiłem Orshaballa i zużyłem tylko 3 uhy", pokazało że jestesteś noobem co innego orshaball a co innego robaki...

goburu
26-12-2006, 09:52
To "zabiłem Orshaballa i zużyłem tylko 3 uhy", pokazało że jestesteś noobem co innego orshaball a co innego robaki...
A ciebie w szkole nie nauczyli co to jest "ironia"... (a moze do niej nie chodziles?)

Michalinho
26-12-2006, 09:56
Wiem, że to była ironia, ale pokazała noobostwo, jesteś przekonany że masz rację, że szczury są najlepsze a ph JEST lepsze! Trzeba tylko rozsadnie zużywać lf a starczą 3.

goburu
26-12-2006, 10:00
Wiem, że to była ironia, ale pokazała noobostwo, jesteś przekonany że masz rację, że szczury są najlepsze a ph JEST lepsze! Trzeba tylko rozsadnie zużywać lf a starczą 3.
Najlepiej stac w miejscu i gadac ze sie expi za darmo... 3 lfy na 8 godzin na poison spiderach? Smieszny jestes. Poczekamy az jakis bardziej doswiadczony od ciebie rookstayer sie wypowie i zobaczymy co wtedy jemu odpowiesz. Ja nie twierdze ze na ratach szybciej sie expi ale na pewno expi sie duzo bardziej oplacalnie i nie traci sie kasy tak jak na poison spiderach.

Michalinho
26-12-2006, 10:24
Hmmm... Chyba nieczytałeś postów napisałem, że 3lf na 1h, a 14+k expa w 8h. -.-

goburu
26-12-2006, 11:41
Hmmm... Chyba nieczytałeś postów napisałem, że 3lf na 1h, a 14+k expa w 8h. -.-
3lf/h to i tak grubo zaniżona wartość na tym poziomie co tam expiles ;p

Michalinho
26-12-2006, 11:55
Dobrze, zaczekamy aż wypowie się dośwaidczony rookstayer...

Milan ognia
26-12-2006, 12:07
goburu - spadło Ci coś ostatnio ciężkiego na łeb? Mój ostatni pobyt w ps cave - 1lf stracony na 1100gp zarobionych. >.<
Nie wiem ile expa poszło, bo rozłożone na 2-3h dziennie.

R.R.
26-12-2006, 15:13
Ja tak się wczytałem w to i tu się robi normalnie czateria i nabijarnia postów mówiąc szczerze. Takie sprawy to na PW lub GG...

mwite
26-12-2006, 21:33
Ja czasami jak jestem na rooku tez bije raty na wyzszych lvl-ach . Ostatino jak wychodzilem z rooka to w 2,5h zarobilem 1200 gp chodzac trasa orki-trolle i sprzedajac sabre, studded helmety, axe itp. . U mnie raty sa czesto zajete niestety .. :]

Nosferatu
26-12-2006, 21:37
Dla mnie najlepszym zarobkiem sa minosy na minohell, biore 7-8 spearow i tluke az sie skoncza, z 1 hunta (trwajacego ~20-30min) ~300gp po sprzedaniu loota + mozliwe skorki za kilkaset gp

Laster
30-12-2006, 18:31
powiem tak: uwierzcie autorowi tego tekstu a przekonacie sie że raty sa najlepszymi potworami na rooku B) ja uwierzyłem sprawdziłem i sie zaskoczyłem mianowicie w 1h nabiłem 2k expa i zarobiłem 500gp :cup: a i przy okazji skile rozsna jak szalone to tyle nara hail rook hail isara:evul: Ahhaaa chciałbym dodac ze expiac dzis rano na ratch złapałem goscia 7 lvl z pacciem co jechal na auto exp ale niewiem jak go raportnac to znaczy co trzeba napisać i niewiem czy to przezemnie bedzie przyjete( czyt. miałem kiedyś bana) troche mnie wkurzal ale wkoncu go ropłem jak ktoś chce moge dać nicka

liban
01-01-2007, 15:42
MAm 15 rookstylera.Wczoraj mialem jeszcze 14 i ? wieczorem jush 16??
BYlem na ratach pod all de w celu lootowania wromów i wbilem sobia 2 lvl ok (12 k ) exp
i zarobilem kolo 5 k ,wiec sie oplaca xD

Antykwaczor_z_Calmery
01-01-2007, 16:20
Jest inny sposób na zarobienie kasy i expa. W 20 minut moge nabić 2% a wynieść nawet 2k kasy. Mianowicie skele na PACC Area. Zapewne każdy kto m(i)a(ł) PACCa to wie, gdzie jest resp skele koło górki wolfów i jaskinią Trolli. Tam respi się teraz 5 szkieletów i jeżeli staniesz w dobrym miejscu, to można z nimi nie nadążyć, bo moment i przychodzą z 3 stron.

Sarjmin
01-01-2007, 16:26
Jak nie ma ani 1 osoby na szczurach to sa oplacalne ale jak jest juz 1 osoba wybijajaca resp na rooku to sie nie oplaca.

Marcin24
01-01-2007, 17:48
Jeśli chcecie na ratach zdobyć przy okazji skille to idzcie na bugi które są na lewo od ratów przy full respie nawet do 8 bugów (radzę się dobrze ustawić)
P.S. Czy ktoś wie jak można się dostać do skeletonów koło tunelu między ratami a bugami?

Hakuoh
01-01-2007, 18:43
Jeśli chcecie na ratach zdobyć przy okazji skille to idzcie na bugi które są na lewo od ratów przy full respie nawet do 8 bugów (radzę się dobrze ustawić)
P.S. Czy ktoś wie jak można się dostać do skeletonów koło tunelu między ratami a bugami?
Raczej tam nie mozna się dostać.

Fpitolony w sprawe
01-01-2007, 18:52
Chodzi o te skeletony ktore widac teraz po upie przy przejsciu z ratow na bugi?
No innych tam nie ma XD. To te kolo spearmana gdzie sie respi dead wolf :D.
@Up
Hakouh ,zbambiles :P

kuba1324
01-01-2007, 18:53
P.S. Czy ktoś wie jak można się dostać do skeletonów koło tunelu między ratami a bugami?
Wejście jest oznaczone literą "A" na mapie Rookgaardu.
http://members.chello.pl/l.lewczyk/images/maps/rookgaard.gif
Edit:
@Up.
Wyprzedziłeś mnie.

Marcin24
01-01-2007, 19:07
@up,2up
Dzięki. Nie wiedziałem że tamte podziemia tak daleko sięgają.

Gofin
01-01-2007, 20:42
Sposób goburu rzeczywiście sprawdzałby się gdyby nie to, że jednak po tych jaskiniach kręcą się inne osoby. Sam cały czas expię pod Al Dee i nie narzekam ani na exp ani na napływ gotówki. Szczególnie opłacalne jest (przy dużej ilości capa) zbieranie serków, które lecą praktycznie z każdego rata, a które można sprzedać o Willego. Co prawda o wiele lepsza kasa byłaby ze skele, ale o wiele bliżej jest od Al Dee do Willa niż od skele do Obiego.

Fejkowiec
01-01-2007, 21:33
Zrobiles 22 shielda na Rooku w 1,5 dnia expiac? [pewnie na full atak?] No to GZ i pozdrow rodzine...

@Down

Omagash U are Not Funny NooB -.-

goburu
01-01-2007, 22:12
Zrobiles 22 shielda na Rooku w 1,5 dnia expiac? [pewnie na full atak?] No to GZ i pozdrow rodzine...
Tak, w ciagu prawie 24 godzin ciaglego expienia nabilem 22 shielda...

ari2423
02-01-2007, 00:57
na skieletach jest najlepszy exp i loot, ja nabilem ok. 2k expa w 1,5h i zarobilem w tym czasie 1450gp i po odjeciu kosztów na lf wyszlem 600gp na + .Oczywiscie robilem lootbaga, który wazył dokładnie 2018 oz

Kaniek
02-01-2007, 11:48
@up
Na szkieletach nie jest najlepszy exp. Powody:
- Lifedrain
- Mało respów
- Dużo ludzi na nich siedzi
Wg mnie najlepiej expi się na ps cave.

Hakuoh
02-01-2007, 12:56
@up
Na szkieletach nie jest najlepszy exp. Powody:
- Lifedrain
- Mało respów
- Dużo ludzi na nich siedzi
Wg mnie najlepiej expi się na ps cave.To nic, że Lifedrain. Respów wiadomo jest mało, bo jest na nich duży zarobek. A czy dużo czy mało, zależy to od godziny.

Rooker666
02-01-2007, 13:33
Raty są dobrymi stworami. Ja ekspiłem na nich na mainie i dobiłem szybko wysoki lvl i skile. Trzeba uważać bo zatruwają!

Chyba do 100 lvl expiłeś na ratach <ironia>. ale powiedz kto normalny expi na ratach szczegolnie na mainie raty sa dobre tylko dla 1-5 max lvl potem trzeba sie na cos lepszego przerzucic.i nie mów mi że raty zatruwają bo jak to przeczytałem to niemal wybuchłem ze śmiechu.

murhaja
02-01-2007, 16:35
najleprzy exp na rooku jest na poison spiderach na zachodzie wyspy + wieży z waspami(te drugie to tylko dla bardziej doswiadczonych postaci:P), ostatio wyjście z rooku zajeło mi niecałe 3,5h od załozenia postaci do nabicia 8lvla (oczywiscie na 2 lvlu zrobiłem wiekszość questów na eq)oraz musiałem robić przerwy w expieniu na zregenerowanie hp (na wyższym lvlu nie było by tego problemu)
a co do lootu to możliwe że na ratach jest najleprzy, nigdy nie sprawdzałem

ari2423
02-01-2007, 20:59
@up
Na szkieletach nie jest najlepszy exp. Powody:
- Lifedrain
- Mało respów
- Dużo ludzi na nich siedzi
Wg mnie najlepiej expi się na ps cave.

na 1,5h expienia zeszlo mi 9 ryb i 12-13 LF, a ludzi w pewnym miejscu nie ma prawie wogóle i najlepiej sie expi kiedy jest przepelniony serwer (najszybszy resp). A co do zarobku jest ryzyko że ktoś nam ukradnie lootbaga, ale jezeli ma sie jakiegos kolege to ryzyko jest owiele mniejsze. (oczywiscie mówie o faccarea)


a co do pscave, exp jest tam dosyc dobry, ale często jest tak ze siedzi tam kilka osób i dotego niekiedy wychodzi sie na lekki minus choć dla rookstayera to duży problem niejest.

Hakuoh
02-01-2007, 23:38
na 1,5h expienia zeszlo mi 9 ryb i 12-13 LF, a ludzi w pewnym miejscu nie ma prawie wogóle i najlepiej sie expi kiedy jest przepelniony serwer (najszybszy resp). A co do zarobku jest ryzyko że ktoś nam ukradnie lootbaga, ale jezeli ma sie jakiegos kolege to ryzyko jest owiele mniejsze. (oczywiscie mówie o faccarea)
-Nie zawsze jest najszybszy resp wtedy, kiedy jest przepełniony serwer. U mnie jeżeli jest godzina 5:00 - 6:00 w nocy to resp jest wręcz idealny.
-A co do loota, najlepiej jest mieć wtedy pomocnika, który by mógł przychodzić po loota (zacznijcie zbierać Viking Helmety, w sklepie po 25gp chodzi) i zanosić do sklepu je sprzedawać. Full kasa gwarantowana.

maciek_92
03-01-2007, 00:12
Z tym ze Raty pod All'Deem sa jednym z najlepszych expowisk to sie z godze ale tylko jezeli nie ma tam noobqow, a i co do Trolli to sie mylisz tylko trzeba wiedziec gdzie expic na nich ;) mowie rzecz jasna o respie dla FACC i powem ci tylko ze na tej jednej fajnej miejscowce exp/h jest prawie identyczny (jak nie lepszy) do tego na ratach.

p0zdr0

jerrry
03-01-2007, 11:16
ja obstawiam resp szkieletow na półnovny-zachód zaraz nad respem orc-spearmana malo ludzi przyzwoity resp i jest ktorędy lootbaga wyviągnąć :]

tayn-rook_mi_nie_brzydnie
03-01-2007, 17:20
Rozumiem ze na ratach jest najlepszy zarobek i (może)exp, ale przecież tibia to gra i powinna dawac jakas satysfakcje. Rat to takie guwienko dajace 5 exp i ledwo bijace przy respie 8 na raz. Gdzie tu adrenalina, jakies ryzyko śmierci. A poza tym po co rookstaylerowi kaska i tak na lf starczy, a innych wydatkow nie ma. Na mino, rotach, czy poisonach przynajmniej jest jakaś zabawa.:D

Likierki
04-01-2007, 13:17
Czy robiąc tak na ratach na pacc arena pod ,,depo" też bym zarobił tyle czy może więcej?

Rybzorek
27-09-2009, 11:08
na ratach jest najlepszy zarobek i (może)exp

a wlasnie ze nie
najwiecej kasy to na mino a najlepszy exp na psc

Rat to takie guwienko dajace 5 exp i ledwo bijace przy respie 8 na raz. Gdzie tu adrenalina, jakies ryzyko śmierci. A poza tym po co rookstaylerowi kaska i tak na lf starczy, a innych wydatkow nie ma. Na mino, rotach, czy poisonach przynajmniej jest jakaś zabawa.:D

racja

PS.nie widze screenow