PDA

Pokaż pełną wersje : Proposals Forum na Tibia.com - Rookstayers.


Pan Klocek
09-02-2007, 11:03
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Czytając forum na Tibia.pl wiele razy natknąłem się na interesujące pomysły. Pomysły były wytworem oczywiście samych graczy, ale co z tego, że mamy dobre pomysły tutaj, skoro to i tak nic nie wniesie do Tibi.
Dlatego pozwoliłem sobie stworzyć temat na Tibia.com forum w dziale Proposals - czyli propozycje ;)

Propozycja dotyczy profesji, która jak my wszyscy wiemy istnieje, a nie jest uwzględniona w Tibi, mianowicie Rookstayer.
W temacie na tibia.com będzie wyjaśnione więcej, tutaj zamieszczę tylko taki mały skrót:

Propozycja: 35lvl non voc z premium account, może za opłatą w wysokości 50k, otrzymać tytuł Rookstayera u Oracle. Tytuł ten jednak nie wnosi nic, nie ma szybszego HP regeneration czy coś w tym stylu. Dzięki temu że mamy ten tytuł nie bedziemy mogli już nigdy przejść na maina.
Ma to na celu ochronę przed hackerami.

Proszę was, drodzy Rookstayerzy, o wypowiedzenie się właśnie w tym temacie:
http://forum.tibia.com/forum/?action=thread&threadid=1536679

Im więcej głosów poparcia tym lepiej, większa szansa na to, że zostaniemy zauważeni. Wiec jeśli macie kolegów Rookstayerów z innych państw podeślijcie im ten link.
Tylko należy pamiętać: Posty tylko w języku angielskim, jeśli nie znasz angielskiego, nie pisz, albo wystarczy samo "I Agree"
W tym temacie możecie również pisać komentarze odnośnie tego pomysłu, jednak jego celem jest raczej naświetlenie sprawy na forum Tibia.com.
Możecie mi wierzyć, CipSoft czyta tamto forum i wiele razy już czerpało z niego swoje pomysły na kolejne updaty.

Dzięki :]

EDIT
@down
Masz racje, poprawiłem. Pewnie jest i więcej błędów, mój angielski nie jest doskonały na bank :P

Gofin
09-02-2007, 11:11
Myślę, że jest to przynajmniej bardzo dobry pomysł. Może w końcu CipSoft dostrzeże zapominanych dotychczas Rookstayerów.

Edit: Może się czepiam, ale znalazłem błąd! Napisałeś "pięć", a nie "piąty" :D

Atin Cler
09-02-2007, 12:45
Taaa całkiem dobry pomysł ale znowu all dla PACC X(
Edit@:
Mimo to podpisalem sie pod tym :]

Pani Klocek
09-02-2007, 12:47
Dobra inicjatywa.
Popieram kolegę :)
Wpisałem się na forum.tibia.com

Pan Klocek
09-02-2007, 12:47
Taaa całkiem dobry pomysł ale znowu all dla PACC X(

Nie dziw sie, CipSoft musi zarabiac, skoro bedzie nowa opcja to musza cos z tego miec.
A i skoro promocja dla innych profesji jest dla paccow wiec na rooku tez powinna.

Ciufcia
09-02-2007, 13:14
..........

- Prodigy -
09-02-2007, 13:34
Świetny pomysł, Klocku (nie obraź się, że na forum.tibia.com nazwałem Cię, jak nazwałem =p), jestem pełen podziwu. Mam nadzieje, że wreszcie czyjeś oczy zwrócą się w stronę naszej wysepki, choć niekoniecznie w 100 procentach w to wierzę. Na wszelki wypadek będę miał 50k pod ręką... ;>

R.R.
09-02-2007, 18:34
Heheheh....może CiPy dostrzeżą urok Rookgaardu i ludzi poświęconych tej wyspie. Wkońcu jednak coś robimy dla nich no nie? Odkrywamy Tajemnice Rookgaardu :D

Sirblaze
11-02-2007, 14:55
To ma sens, sugerowalbym jednak pozmianiac pewne detale i szansa powodzenia bylaby napewno wieksza. Panie Klocku gdyby tak sprobowac zmienic wymagania tak jak sugeruje Master Slayer i przy tym poparl ta idee.

Czytalem ich propozycje zmian ktora zostala stworzona jeszcze przed zimowym updatem i.. mam wrazenie ze nie chca przeforsowac tego co nie jest ich dzielem.
Dlatego tez moznabyloby doprowadzic do pewnego kompromisu stron, zmieniajac wymagania a takze kilka pewnych detali.

Jestem tez przekonany ze jednym z glownych czynnikow dlaczego niektorzy nie chca poprzec tego pomyslu jest propozycja "ochrony przed hackerami" co w moim mniemaniu nie jest zla idea jednak wyglada nieco nie realnie.. trudno jest mi wyobrazic sobie Cip-ow chroniacych jedynie nacje z Rookgaardu, zreszta kto nie odwiedza podejrzanych stron ten napewno nie zostanie "shackowany"

Chetnie popre ten pomysl jednak z mojej strony mysle ze moze byc zawsze bardziej dopracowany, nie ze sie czepiam bo samemu ciezko mi powiedziec jakie bylyby najlepsze wymagania/korzysci w tym wypadku, co by jednak nie bylo popieram voc dla Rookstayerow.

Regards

Pan Klocek
11-02-2007, 20:23
To ma sens, sugerowalbym jednak pozmianiac pewne detale i szansa powodzenia bylaby napewno wieksza. Panie Klocku gdyby tak sprobowac zmienic wymagania tak jak sugeruje Master Slayer i przy tym poparl ta idee.

Czytalem ich propozycje zmian ktora zostala stworzona jeszcze przed zimowym updatem i.. mam wrazenie ze nie chca przeforsowac tego co nie jest ich dzielem.
Dlatego tez moznabyloby doprowadzic do pewnego kompromisu stron, zmieniajac wymagania a takze kilka pewnych detali.

Jestem tez przekonany ze jednym z glownych czynnikow dlaczego niektorzy nie chca poprzec tego pomyslu jest propozycja "ochrony przed hackerami" co w moim mniemaniu nie jest zla idea jednak wyglada nieco nie realnie.. trudno jest mi wyobrazic sobie Cip-ow chroniacych jedynie nacje z Rookgaardu, zreszta kto nie odwiedza podejrzanych stron ten napewno nie zostanie "shackowany"

Chetnie popre ten pomysl jednak z mojej strony mysle ze moze byc zawsze bardziej dopracowany, nie ze sie czepiam bo samemu ciezko mi powiedziec jakie bylyby najlepsze wymagania/korzysci w tym wypadku, co by jednak nie bylo popieram voc dla Rookstayerow.

Regards

Dokładnie. Na Tibia.com trwa nawet niezła dyskusja. Nie sądziłem, że tyle osób się tym zainteresuje. Po sugestiach Master Slayera stwierdzam, iż moja wersja nie jest zbyt dobra. Wysokie wymagania miały służyć "odstraszeniu" ludzi i zachęceniu Rookgaardianów, ale teraz już widze, że odniosło by to odwrotny skutek.

Zainteresowanych zapraszam do tematu na tibia.com ...

PS
Co do tego "shackowania" to nie tylko stronki i keyloggery niestety są zagrożeniem, chodzi o to, że hasło i account wysyłąne są w szyfrowanych pakietach, niestety klucz którym są szyfrowane jest zbyt prosty na dzisiejsze maszyny i programy. Może on dział kilka lat temu ale teraz dla przeciętnego hackera podłaczonego do LANa czy Neostrady np w bloku to raptem 5h roboty :P
To tak na marginesie ;)

Valderor
12-02-2007, 04:16
Co do tego "shackowania" to nie tylko stronki i keyloggery niestety są zagrożeniem, chodzi o to, że hasło i account wysyłąne są w szyfrowanych pakietach, niestety klucz którym są szyfrowane jest zbyt prosty na dzisiejsze maszyny i programy. Może on dział kilka lat temu ale teraz dla przeciętnego hackera podłaczonego do LANa czy Neostrady np w bloku to raptem 5h roboty :P

Trochę off topic, ale mógłbyś rozwinąć tę myśl, panie Klocku? Może być PW.

O ile wiem, hasło/nr konta są szyfrowane metodą RSA z kluczem o długości 1024 bitów. Jeżeli ktokolwiek potrafi to złamać, to raczej odbierze nagrodę $100,000 z RSA challenge lub obrobi wszystkie banki świata, a nie będzie hackował sobie kolegów po LANie.

No chyba że coś przeoczyłem i Tibia faktycznie nie jest tak bezpieczna jak myślałem?

Kwadratowe Koło
12-02-2007, 10:19
W twoim poscie na tibia.com powinno byc 'fifth', a nie 5, bo ktos moze pomyslec, ze zrobic piec profesji 'Rookstayer'

Pan Klocek
12-02-2007, 11:50
W twoim poscie na tibia.com powinno byc 'fifth', a nie 5, bo ktos moze pomyslec, ze zrobic piec profesji 'Rookstayer'

'fifth' a 5th <-- to to samo.


@Valderor

Właśnie hasło nie jest szyfrowane RSA, możliwe że później jak wyjdzie z servera to tak, ale w LANie kiedy pakiet idzie do servera to nie jest tak dobrze strzeżone, przynajmniej z tego co zauważyliśmy, możemy się mylić ofcourse. Nie jestem hakierem wkońcu ^.-

Joghurt
12-02-2007, 14:53
pomysł jest swietny...
Ale profesja powinna sie nazywac cos w stylu 'The Guard' - i dostawac sie bedzia ja od Dallheim'a - to mialo by sens przylaczyc sie do strazy rookgardu. I klimat RPG oddaje. I w sumie kazdy rookstayer jest straznikiem (powinnibyc) tej wyspy, ie pomagas slabszym, pilnowac porzadku itp :)

Rook'slayer
15-02-2007, 00:08
To jest dobry pomysł B) ale...Skoro ktos ma 35lvl to minimum to z tym sie zgadzam i z 50k to pożądny rookslayer powinien tyle miec.PACC to troche przesada bo nie każdego stac np.na 90dni Pacc'a troche to głupie:(

Pan Klocek
15-02-2007, 02:54
To jest dobry pomysł B) ale...Skoro ktos ma 35lvl to minimum to z tym sie zgadzam i z 50k to pożądny rookslayer powinien tyle miec.PACC to troche przesada bo nie każdego stac np.na 90dni Pacc'a troche to głupie:(

-.- co za typ! Powiedziałem że się propozycja uległą zmianie za sprawą Master Slayera, poczytaj na tibia.com masz przecież link. Po co się wypowiadasz jak nie masz bladego pojęcia o co chodzi...

Michcio Rookstayer
15-02-2007, 21:20
@Instynkt
Przecież sama nazwa Rookstayer jest w 100% dobra. Oczywiście można by rozważać nad różnymi odmianami Rookstayera, np. osoba osiągająca lvl 75 mająca pacca co kupiła promocję za 40k może wykupić następną promocję za 60k która miała by nazwę RookMaster.

Oczywiście ja podaję tylko pomysły więc nie musicie mnie słuchać :p