PDA

Pokaż pełną wersje : Różnica umiejętności u danego potwora.


darushu
05-05-2007, 13:10
Jakiś czas temu zaciekawil mnie fakt, zroznicowania umiejetnosci u potworkow, za przyklad sobie wzialem minotaura.
Jak to juz nie od dzisiaj powszechnie wiadomo. Niema dwoch identycznie bijacych tych samych potworow. Kazdy bedzie zadawal inne obrazenia, roznica zwykle jest malo widoczna, ale jest.

No i jak wiemy. Różne rzeczy z tego minotaura wypadaja:
- niekiedy nic niewypadnie.
- niekiedy jakies drobne pieniazki, albo mieso.
- niekiedy jakis sword, czy maca, czy axe, etc.
- niekiedy plate shield, albo nawet przy odrobinie szczescia mino leather, czy bronze amulet...

Sedno postu zawarte jest w sytuacji wypadniencia z powyzszego potworka najlepszego pancerza na rooku, jakim jest: chain armor
Otoz zauwazylem fakt, iż minotaur, z ktorego ma wypasc owy pancerz jest prawie o polowe mocniejszy od swego zwyklego rodaka, rowniez minotaura (z ktorego przyjmijmy wypadnie 10gp i maca). Moze nieuderza za mocno, ale za to przebic sie przez jego obrone jest duzo trudniej.

Wiem o tym, ze skrypt bicia potworow jest rozny dla kazdego... a w jednym danym potworze jest on rozny (czytaj. niezawsze taki sam). I nigdy niespotkamy tego samego potwora, ktory bedzie zadawal tak samo i tyle samo obrazen, com poprzednio przez nas napotkany.

I w zwiazku z tym wszystkim nasuwaja mi sie pytania:
1. Czy u potworow (nie koniecznie na rooku) wystepuje jakis skrypt, mowiacy o ich umiejetnosciach w zaleznosci od tego com z nich wypadnie?
2. Czy jezeli potwory maja na sobie dobry pancerz, to bronia sie lepiej niz te ktore niemaja (czytaj. te z ktorych owy pancerz nie wypadnie)?
3. Czy jezeli potwory maja na sobie rownie dobra bron, to czy atakuja znacznie mocniej niz zwykle (czytaj. te z ktorych owa bron wypadnie)?
4. Poprostu czy potwory, to jak ppl's w tibii (mam lepszy pancerz - bede sie lepiej bronil, mam lepsza bron - bede lepiej uderzac)?
5. Co o tym wszystkim myslicie?

Drangir
05-05-2007, 13:24
hmm... nie wiem do czego to prowadzi ale może tak jest. może zależność wypadania przedmiotów jest podobna jak u zwykłych graczy?

edit: a to co mają na sobie pomaga jak graczom?

Fpitolony w sprawe
05-05-2007, 13:46
Zauwazylem to po miesiacu gry na Rooku ;p i chyba to jednak prawda czyli jesli mino bedzie zajebiscie mocno trafial to TRZEBA go ubic ;p

seksowna_druidka
05-05-2007, 13:55
Nie zgadzam sie z postawiona tu hipoteza. Z moich doswiadczen wynika, ze minotaury z zawyzonymi statmi bardzo czest "sa nagie"(0 loota). Wiele razy mecze sie z minosem dwukrotnie silniejszym ode mnie dla 1gp czy chain helmeta.

litt
05-05-2007, 14:04
Moze w tym cos jest, pamietam testy jednego gracza:
W ciemnosci bil monki, zauwazyl, ze niektore z nich swiecily leciutko na niebiesko, bo zabiciu go wylootowal life crystal. Jest to dowod na to ze loot generuje sie przy spawnie i moby (prawdopodobnie) potrafia wykorzystywac wlasciwosci przedmiotow, ktore 'maja' (niepotwierdzona teoria).

Scobel
05-05-2007, 14:12
Jakiś czas temu zaciekawil mnie fakt, zroznicowania umiejetnosci u potworkow, za przyklad sobie wzialem minotaura.
Jak to juz nie od dzisiaj powszechnie wiadomo. Niema dwoch identycznie bijacych tych samych potworow. Kazdy bedzie zadawal inne obrazenia, roznica zwykle jest malo widoczna, ale jest.

No i jak wiemy. Różne rzeczy z tego minotaura wypadaja:
- niekiedy nic niewypadnie.
- niekiedy jakies drobne pieniazki, albo mieso.
- niekiedy jakis sword, czy maca, czy axe, etc.
- niekiedy plate shield, albo nawet przy odrobinie szczescia mino leather, czy bronze amulet...

Sedno postu zawarte jest w sytuacji wypadniencia z powyzszego potworka najlepszego pancerza na rooku, jakim jest: chain armor
Otoz zauwazylem fakt, iż minotaur, z ktorego ma wypasc owy pancerz jest prawie o polowe mocniejszy od swego zwyklego rodaka, rowniez minotaura (z ktorego przyjmijmy wypadnie 10gp i maca). Moze nieuderza za mocno, ale za to przebic sie przez jego obrone jest duzo trudniej.

Wiem o tym, ze skrypt bicia potworow jest rozny dla kazdego... a w jednym danym potworze jest on rozny (czytaj. niezawsze taki sam). I nigdy niespotkamy tego samego potwora, ktory bedzie zadawal tak samo i tyle samo obrazen, com poprzednio przez nas napotkany.

I w zwiazku z tym wszystkim nasuwaja mi sie pytania:
1. Czy u potworow (nie koniecznie na rooku) wystepuje jakis skrypt, mowiacy o ich umiejetnosciach w zaleznosci od tego com z nich wypadnie?
2. Czy jezeli potwory maja na sobie dobry pancerz, to bronia sie lepiej niz te ktore niemaja (czytaj. te z ktorych owy pancerz nie wypadnie)?
3. Czy jezeli potwory maja na sobie rownie dobra bron, to czy atakuja znacznie mocniej niz zwykle (czytaj. te z ktorych owa bron wypadnie)?
4. Poprostu czy potwory, to jak ppl's w tibii (mam lepszy pancerz - bede sie lepiej bronil, mam lepsza bron - bede lepiej uderzac)?
5. Co o tym wszystkim myslicie?

1. Nie, ow Skrypt umiejetnosci nie ma wplywu na to, co i kiedy i w jakich ilosciach wypadnie z np. Minosa. Sa to dwa osobne skrypty, jeden to (nazwijmy umownie)Charakterystyka Fiziczna i zawiera np 10 roznych kombinacji sily ciosu(wiadomo im mocniejszy potwor ktory zadaje wieksze obrazenia, a co za tym idzie ich margines zaczyna sie na 1hp a konczy na combo 1000hp to jest tych kombinacji o wiele wiecej)a drugi to czestotliwosc wypadania np. chain arma w minosie.
2. Nie, to co ma na sobie potwor w tym przypadku minos nie ma znaczenia w jego sile czy obronie. Nie ma takiego skryptu i wedle mnie nie bylo by to dobre rozwiazanie.
3.Nie, potwory nie wladaja zadna bronia ktora z nich wypada(poza potworami w stylu Archer Kusza itp, ale np minos nie bije z macy, chodz ta z niego leci). Co prawda w niektorych ksiegach opisane sa to wiesci jak kiedys jakas rasa uzywala danej broni np. do odpierania atakow smokow podczas wojen... ale w rl tibi nie ma to wedle mnie zadnego odzwierciedlenia. Wiadomo niektore potwory uzywaja broni a potem ona z nich czasem leci, ale jedno nie ma wspolnego z drugim.
4.Nie, wedle mnie to tez nie ma znaczenia, za to znaczenie ma ile ludzi/graczy padlo od danego monstera. Gdyz tak jak gracz zyskuje on jakis % doswiadczenia przez co w jakims % staje sie mocniejszy.
5. Hmm wsumie to nikt jasno nigdy tego nei ebdzie mogl z nas graczy stwierdzic, ale grywajac i dawno dawno temu projketujac OTS AVD.pl moge smialo powiedziec iz ow skrypty czy tez mniemania sa nie trafione, a jesli by byly to musza wygladac calkowicie inaczej niz my to sobie wyobrazamy.
Mi sie tez wydaje ze czasem jesli dlugo expie na np. rooku w MH to po pewnym czasie moje hity slabna, najbardziej wtedy gdy juz nie mam fooda i nie rosnie mi Hp, lub tez siedze tam 4 h, tak jak by moja postac sie meczyla czy cos ... No i na koncu moge powiedziec ze najciekawszy skrypt odnosnie hitow ma nasza Postac, gdyz to my mozemy ja wytrenowac na 1000000 sposobow wiec kalkulator hitow dla postaci ktorymi my gramy jest najbardziej zaawansowany.

Voon
05-05-2007, 14:50
Swego czasu też o tym myślałem. Weźmy np. troll'a - jeśli trzyma on sie długo przy życiu i uderza blood hity (dla postaci które wychodzią z rooka i nie mają najlepszego uzbrojenia) można by sądzic że jest w nim jakaś broń (ee studded club ?! ) lub pancerz i próbuje sie uchronić przed stratą tych rzeczy i dlatego mocno uderza. Ale możliwe że zadaje takie hity ponieważ nie ma obciążenia typu bronie/pancerz dlatego jest pełen sił witalnych...
Biorą pod uwage te 2 teży doszedłem do wniosku że to zależy od szczęścia czy potworek walnie mocno i ma broń czy też nie.
Im więcej będziesz myślał tym bardziej dojdziesz że to nie ma sensu...

Pozdro :)

Scobel
05-05-2007, 15:03
Ludzie pamietajcie jedno !! Czy to Mino Czy to Demon czy jakis jeszcze iny monster, oni nie mysla. Maja zaprogramowane rozne taktyki w roznych kombinacjach i losowo robia to co kiedys ktos dla nich zaprogramowal. Monster boi to co ma zapisane a nie to na co ma ochote. Dlatego one sa przewidywalne w 99%.

Ptahun
05-05-2007, 18:04
Odpowiedz jest prosta. Jezeli dany mob dropi rzecz umieszczona w bagu to nie ma ona wplywu na jego parametry, natomiast jezeli jest ona luzno to tak. Gdzies kiedys widzialem ropiske dropow mobow i tego czy dropia rzecz w bagu czy nie ale nie pamietam juz strony.

Edek Rozprowacz
06-05-2007, 12:25
Loot niema żadnego znaczenie jak dobrze ów potwór się broni zadaje obrażenia po 3 latach gry na rooku mogę to powiedzieć z czystym sumieniem. Różnice w "sile" wiązał bym z nazwijmy to współczynnikowi szczęścia za który odpowiada skrypt.

Scobel
06-05-2007, 12:34
Loot niema żadnego znaczenie jak dobrze ów potwór się broni zadaje obrażenia po 3 latach gry na rooku mogę to powiedzieć z czystym sumieniem. Różnice w "sile" wiązał bym z nazwijmy to współczynnikowi szczęścia za który odpowiada skrypt.

Raczej wspolczynnik losu. Bo to skrypt losuje ktora opcja uzycia sily jest wybierana.

Zwroccie uwage na jedno.

Jezeli jakis np. mino widzial juz 10 ludzi za nim go zabito czy za nim go zraniono, to ta 11 osoba co go zacznie lac wpada w hmm tzn. szal minosa. Wtedy najczesciej wali mocniej i czesciej wchodza mu hity. Tak jak by byl "napalony" przetrzepac nam skore. Rozwscieczony na maxa. Tak samo np. z dragami na mainie.



Monki swieca w ciemnosci. Tzn daja lekka otoczke. Tak bylo w tibi 6.5-7.0 na krolewskiej wyspie.

Zito
06-05-2007, 15:56
< deleted >

dj_fasolka
07-05-2007, 18:58
LOl cos taa dzisjaj lootnelem chaina ale poszlo mi latwjej niz ze zwyklym minosem ...
__________________________________________________ ______
CHaracter :Von Babol
World :LIBERA :cup: :cup: :cup:
Level :12 :baby:
Profesja :Rookstayer :evul:
Best solo :root worm :cup:

Hakuoh
08-05-2007, 07:42
Jedynie co może zmienić minosa w defie to chain armor, ponieważ ma na sobie. A to że mace czy plate shield jest w bagu, nie musi oznaczać, że ma jeszcze lepszą obronę, bądź atak. Po prostu minos (ujme to tak) ich nie używa.
Takie coś jest nawet fajne. Czasami wchodzą niezłe hity, czasami trzeba uzyć spearów, żeby nie męczyć się kilka minut.

Ganci.
08-05-2007, 08:22
Ja mam wlasna hipoteze. A mianowicie ze potwory takze maja lvle, ale nie ma ze od 1-100 czy 320 ( patrz MDW bez rl zycia ;p ), tylko 1-3 np.
Zwykle walczy sie z potworami poziomu 2 których sila to jest sila zwyklego monstera, czasem zdarzaja sie slabsze i moglyby miec poziom 1. Gdy trafia tzw. szalone potworki, maja one poziom 3. Np.
Zwykle na draga bez hmm lub exori, idzie mi 1 uh i wala kilka wavów i fireballi.
Wczoraj jak bilem draga to bil mnie z samej lapy ( jak ciota ) i tylko 1 fireball na red jak juz zwiewal. Inne z kolei moga zuzyc mi 3 uhy bo beda szalaly magia. Pomyslcie o tym.

Drudka
08-05-2007, 08:57
Uwazam, ze loot jaki wypada z danych potworkow nie ma zadnego znaczenia przy ilosci/sile zadawanych hitow.

Zmienilabym troche wypowiedz uzytkownika Scobel... nie chodzi o samo "zobaczenie ludzi" przez minosa ale o hity, ktore mu ci ludzie zadali.
Ktos kiedys powiedzial, ze potworki skilluja. To stwierdzenie potwierdzam z wlasnego doswiadczenia.

Jednakze jestem tylko czlowiekiem i moge sie mylic, tak jak kazdy z nas :)

Pozdrawiam

Scobel
08-05-2007, 11:20
Uwazam, ze loot jaki wypada z danych potworkow nie ma zadnego znaczenia przy ilosci/sile zadawanych hitow.

Zmienilabym troche wypowiedz uzytkownika Scobel... nie chodzi o samo "zobaczenie ludzi" przez minosa ale o hity, ktore mu ci ludzie zadali.
Ktos kiedys powiedzial, ze potworki skilluja. To stwierdzenie potwierdzam z wlasnego doswiadczenia.

Jednakze jestem tylko czlowiekiem i moge sie mylic, tak jak kazdy z nas :)

Pozdrawiam

Mysle jednak ze jak jakis monster zostanie rozwscieczony przez graczy, ale nie zaatakowany, to tez w jakims stopniu uodparnia go lub powoduje furie :P

Pan Klocek
08-05-2007, 18:52
Uwazam, ze loot jaki wypada z danych potworkow nie ma zadnego znaczenia przy ilosci/sile zadawanych hitow.

Zmienilabym troche wypowiedz uzytkownika Scobel... nie chodzi o samo "zobaczenie ludzi" przez minosa ale o hity, ktore mu ci ludzie zadali.
Ktos kiedys powiedzial, ze potworki skilluja. To stwierdzenie potwierdzam z wlasnego doswiadczenia.

Jednakze jestem tylko czlowiekiem i moge sie mylic, tak jak kazdy z nas :)

Pozdrawiam

Skilują skilują, po 4h hunta z monkami wiesz jak ciężko knightowi zadać im hita? (własne doświadczenia) kiedyś był fajny filmik z pająkiem (spiderem) którym skillowano kilkanaście godzin. Później przejęli go convicem i zabijali cyklopy XD taki hity im robił że szok :D

Scobel
08-05-2007, 19:19
Skilują skilują, po 4h hunta z monkami wiesz jak ciężko knightowi zadać im hita? (własne doświadczenia) kiedyś był fajny filmik z pająkiem (spiderem) którym skillowano kilkanaście godzin. Później przejęli go convicem i zabijali cyklopy XD taki hity im robił że szok :D

No widzialem filmiki z podobnych serii. Dzis sam z nudow trenilem sobie na minoskach w mino hell. A po pewnym czasie zabralem dla siebie tylko 4 pooddzielalem boxami i tak z kazdym po trochu-na kazdego zeszla 1h trenu. Potem wyszedlem Up i czekalem na grupy ludzi zeby sprawdzic swa teorie o skillach potforkow. Powiem wam ze dopiero po zebraniu sie okolo 10 ludzi dali sobie rade z nimi i to i tak przy kilku dedach itp. A w normalnych warunkach zajelo by im to kilka chwil z taka ekipa. tak potforki sie ucza na nas samych ...

Nekrons
08-05-2007, 19:31
Dowodem na to że potwory ucza sie od nas moze byc to iż wielu knightów którzy trenują na slimach dziwią sie że po ok. 3 h muszą użyć uha by móc skillować dalej. Jednak nie zauważają że zmiana matki jest bardziej oplacalna.:)

Pamiętajcie bociarze nie zostawiajcie Knighta na skillu przy slimie na noc. Bo w najlepszym wypadku rano bedziecie mogli odebrać itemy ze zwłok, o ile nie bedzie za poźno:D

enderty
08-05-2007, 19:47
dzisiaj bylem na gobach i z full def walilem moim drutkiem z b hammer i se gladzitko padaly a pozniej sie patrze i z jednym sie meczylem i meczylem a co z niego wypadlo? leather armor wiec chyba ja mial na sobie i to redukowalo moje hity

Scobel
08-05-2007, 19:54
Dowodem na to że potwory ucza sie od nas moze byc to iż wielu knightów którzy trenują na slimach dziwią sie że po ok. 3 h muszą użyć uha by móc skillować dalej. Jednak nie zauważają że zmiana matki jest bardziej oplacalna.:)

Pamiętajcie bociarze nie zostawiajcie Knighta na skillu przy slimie na noc. Bo w najlepszym wypadku rano bedziecie mogli odebrać itemy ze zwłok, o ile nie bedzie za poźno:D

Jest jeszcze jedna opcja. Przy skillowaniu potworki sie tez trenia ale i tez nasza postac sie meczy ...

Scobel
08-05-2007, 21:10
Heyah

Co do -skillowania- potworkow ... owszem widzialam filmik z tym agresywnym pajaczkiem =] Byl swietny ^^'

A teraz taka sytuacja - ot tak dla zabawy schodzisz sobie w podziemia ... znajdujesz 3 szczurki, ktore wlucza sie bez celu tam i spowrotem ... pozwalasz im sie dostrzec i dajesz mozliwosc -skillowania- przez 20h ... pozniej wychodzisz i patrzysz na efekty pt "3 szczurki (pare hitow) 1:O jakis 1 lvl (nie zdazyl nawet machnac clubem)" ... moze byc zabawnie =]

----> swoja droga dobry sposob do trapowania <---- (o ile ma sie czas) ^^'

PeZet Dr. =]

Tak ale jest cos mniej realnego. To ze przez 20h nikt ci ich nie zabije :D ...

Ale ale... jutro sie zadziala w tej sprawie ze szczorkami jak nie zapomne i sie zobaczy ... zlozne noob chara i bede to potem testowal :)