PDA

Pokaż pełną wersje : Komputer jako budzik :)


Epikur
25-02-2008, 23:00
Mając chwile wolnego postanowiłem iść do sklepu kupić budzik bo stary mi sie zespół ale zanim ubrałem buty wpadłem na myśl czemu by z kompa nie zrobić budzika :) trochę poszperałem po necie i zrobiłem fajny funkcjonalny budzik i nie tylko :> Podzielę się z wami tym na forum bo poco płacić 5zł na nową kukułkę a do tego trzeba baterie doliczyć jeszcze :)

CEL: Automatyczne uruchomienie wyłączonego komputera odpalenie winampa i odpowiedniej ścieżki dźwiękowej która nas obudzi wymagane jest aby głośniki były włączone :p

1) Zaczynamy od tego: (kilka trików w biosie)
Automatyczne uruchamianie komputera:

Uruchomienie komputera najlepiej zrealizować korzystając z
wbudowanych w BIOS funkcji automatycznego uruchamiania o podanej godzinie i dacie.


Power Management Setup

RTC Alarm Resume (Power On by Alarm) - Dzięki tej funkcji mamy możliwość obudzenia komputera w okreslonym czasie.

Time (hh:mm:ss) Alarm - Pozycja ta jest wyłącznie aktywna, jeżeli w pozycji "Resume by Alarm" zaznaczymy pozycję "Enabled". Funkcja ta pozwala na ustawienie godziny, o której nasz komputer ma się włączyć.

Date (of Month) Alarm - Pozycja ta pozwoli włączyć komputer o określonym dniu miesiąca.

każdy sobie ustawi i cacy (jak wejść do biosu nie muszę chyba tłumaczyć a nawet nie chcę żeby potem ktoś mi nie pisał że odkrył fajne nowe funkcje xD)

2) Konfiguracja budzika

Otwórz winampa zrób sobie playliste mp3, które mają cię budzić, można zaplanować bodzenie wykorzystując funkcję [START -> Akcesoria ->Narzędzia systemowe -> Zaplanowane zadania]

klikasz na dodaj nowe zadanie a kreator zrobi resztę za ciebie.

teraz są 2 możliwości albo będzie działało albo nie jak przy zatwierdzaniu zadania wyskoczy jakiś komunikat błędu tylko z butonem OK.

jest na to rada. Ten komunikat wyskakuje gdy mamy konto w win Xp nie zabezpieczone hasłem podczas logowania. więc zrób sobie hasło w profilu albo poproś o to admina twojego kompa [Start-> ustawienia-> panel sterowania-> konta użytkowników]

Rada:
Mając w Xp ekran logowania (od 1 do kilku użytkowników + hasła) komputer nie uruchomi się sam dopóki nie zrobisz kilku rzeczy patrz niżej.

1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

2.Zlokalizuj następujący klucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

3.Korzystając ze swojej nazwy konta i hasła, kliknij dwukrotnie wpis DefaultUserName, wpisz swoją nazwę użytkownika, a następnie kliknij przycisk OK.

4.Kliknij dwukrotnie wpis DefaultPassword, wpisz swoje hasło w polu danych wartości, a następnie kliknij przycisk OK.

Jeżeli wartość DefaultPassword nie istnieje, utwórz tę wartość. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

a. W Edytorze rejestru kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Wartość ciągu.

b. Wpisz nazwę wartości AutoAdminLogon, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

c. Kliknij dwukrotnie nowo utworzony klucz, a następnie wpisz 1 w polu Dane wartości.

6.Zamknij Edytor rejestru.

7.Kliknij przycisk Start,kliknij polecenie Zamknij, kliknij przycisk Uruchom ponownie, a następnie kliknij przycisk OK.

Po ponownym uruchomieniu komputera i uruchomieniu systemu Windows XP można logować się automatycznie. Tylko taka mała notka „Nieprawidłowe użycie Edytora rejestru może stać się przyczyną poważnych problemów, które spowodują, że konieczna będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego.” Masz około 0,01% szansy że cos zwalisz. 

Zwrócę tylko uwagę że opcja [Zaplanowane zadania] jest bardzo przydatna.

Mythic Sniper
25-02-2008, 23:12
hmm a nie prosciej ustawic budzik w telefonie ?

Epikur
25-02-2008, 23:16
no fakt XXI wiek ale ja jakoś dobrze funkcjonuje bez telefonu :) Telefon to zbędne narzędzie w obecnych czasach. w sumie teraz wszystko masz w necie no może poza paroma sprawami bardziej ludzkimi.

Mythic Sniper
26-02-2008, 00:04
ale co do poradnika spoko :) pamietam kiedys chcialem tak sobie kompa ustawic ale nie wiedzialem jak to zrobic , wtedy by mi sie przydalo :) teraz mam dobry dzwonek budzika w telefonie i zawsze mnie budzi xP

matkow21
26-02-2008, 00:40
Tututut ,taa takiego poradnika właśnie szukałem. Dziex....Jednak moim zdaniem takie porady i sztuczki powinne byc porządkowane w jednym topicu bo robi sie bush na tym forum... a tak to i więcej poradników by się dostawało bo kto by ci pożałował posta w temacie ,i każdy by wiedział gdzie ich szukac

Rybzor
26-02-2008, 01:10
No tak, nasuwa się pytanie, czy zwalczę lenia aby budzić się rano słuchając kawałek red hotów, czy nie będzie mi się chciało i dalej będzie mnie budził ten wkurzający sygnał : P.

KrEmAs KAc
26-02-2008, 17:57
Dobre jak ktoś musi zobaczyć czy nie zjechali mu floty w ogame przez noc :D

ale takie włączenie kopa na 5 minut przez 5 dni w tygodniu = 25minut
20dni = godzina 40minut
rok 1200minut/60 = 20h (!)
obliczcie ile zżera komp watów na 20h i pomnóżcie przez koszt jaki wynosi te kilka kW :)


@down
w pewnej książce wyczytałem o tym żeby zagotować wodę krzykiem powinno się krzyczeć kilka dziesiąta lat
a książek nie czytam przy świeczkach tylko czerpie źródło światła z naturalnych źródeł :P


Edit2;tutaj sobie obliczycie pobór kompa :D (http://www.thermaltake.outervision.com/Power)

Sebcio :)
26-02-2008, 18:09
@up
ksiazki pewnie czytasz przy swieczkach a zeby sobie zrobic herbate chuchasz na czajnik zeby woda sie zaczela gotowac ;>

Ghard Lage
26-02-2008, 18:29
My by się przydało włączanie kompa pilotem na podczerwień od karty tv bo czasem nie chce mi się klikać guzika ;p

Chocapic
26-02-2008, 19:38
no fakt XXI wiek ale ja jakoś dobrze funkcjonuje bez telefonu :) Telefon to zbędne narzędzie w obecnych czasach. w sumie teraz wszystko masz w necie no może poza paroma sprawami bardziej ludzkimi.

Telefony nie są zbędne. Jak chcesz porozumieć się z kimś będąc daleko od domu? Bierzesz ze sobą komputer?

Poradnik fajny (tyle, że mi się on nie przyda)...

Aggro
29-04-2008, 07:20
No tak, nasuwa się pytanie, czy zwalczę lenia aby budzić się rano słuchając kawałek red hotów, czy nie będzie mi się chciało i dalej będzie mnie budził ten wkurzający sygnał : P.

To niech se odpali Six Feet Under :)

@Topic - fajny poradnik, wreszcie jakieś zróżnicowanie a nie tylko poradniki dot. profesji.

Pietru
11-05-2008, 16:54
A ja mam budzik wbudowany w obudowę, tzn. mam na niej przyciski i wyświetlacz LCD i nastawiam ;p

bombek
11-05-2008, 18:43
Dobre jak ktoś musi zobaczyć czy nie zjechali mu floty w ogame przez noc :D

ale takie włączenie kopa na 5 minut przez 5 dni w tygodniu = 25minut
20dni = godzina 40minut
rok 1200minut/60 = 20h (!)
obliczcie ile zżera komp watów na 20h i pomnóżcie przez koszt jaki wynosi te kilka kW :)


@down
w pewnej książce wyczytałem o tym żeby zagotować wodę krzykiem powinno się krzyczeć kilka dziesiąta lat
a książek nie czytam przy świeczkach tylko czerpie źródło światła z naturalnych źródeł :P


Edit2;tutaj sobie obliczycie pobór kompa :D (http://www.thermaltake.outervision.com/Power)

20godzin razy ~500W=10000Wh=10kWh
10kWh x 1zl?(ile kosztuje prąd?) =10zł/rok

Tak dużo to jest?

Pietru
12-05-2008, 22:38
Dla porównania:
Nowy budzik = 10zł
Siła na jego nakręcanie(ja wole taki niż na baterie ;p)=0
10+0=10zł
Wychodzi taniej niż prąd chyba bo nie wiem ile kosztuje energia elektryczna.