Pokaż pełną wersje : Błąd z Połączeniem... :/
picia633
04-05-2008, 13:46
Mam taki problem::(
wczoraj jeszcze wszystko było ok. Dzisiaj rano loguje się na konto, czekam....., czekam......, czekam i pojawił mi się komunikat: Cannot connect to a login server. Error: Connection timed out.(10060)X(. Miałem kidyś taki błąd ale tydzień temu miałem formata i napewno nie mam zarażonego komputera. Może to coś z antywirusem. Nie wiem, jakby co mam Avast. (proszę o pomoc)
Marcin24
04-05-2008, 13:48
Może zapora Ci blokuje Tibie?
Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Zapora Systemowa -> Wyjątki -> Dodaj wyjątek -> Znajdź Tibie.
Serwer przeciążony. Nic z tym nie zrobisz. Czekaj.
Albo jakiś firewall.
picia633
04-05-2008, 21:31
Dodałem Tibię do tych wyjątków zapory i nadal wyskakuje ten Error. Chciałbym żeby servery te były przeciążone bo bym wiedział że nic nie popsułem... A co do firewalli to co to jest? bo nie znam się za bardzo.
Lechista
04-05-2008, 21:40
......................firewall – "ściana ogniowa") – jeden ze sposobów zabezpieczania sieci i systemów przed intruzami.
Termin ten może odnosić się zarówno do dedykowanego sprzętu komputerowego wraz ze specjalnym oprogramowaniem, jak i do samego oprogramowania blokującego niepowołany dostęp do komputera, na którego straży stoi. Pełni rolę połączenia ochrony sprzętowej i programowej sieci wewnętrznej LAN przed dostępem z zewnątrz tzn. sieci publicznych, Internetu, chroni też przez nieuprawnionym wypływem danych z sieci lokalnej na zewnątrz. Często jest to komputer wyposażony w system operacyjny (np.Linux, BSD) z odpowiednim oprogramowaniem. Do jego podstawowych zadań należy filtrowanie połączeń wchodzących i wychodzących oraz tym samym odmawianie żądań dostępu uznanych za niebezpieczne.
Najczęściej używanymi technikami obrony są:
* filtrowanie pakietów, czyli sprawdzanie pochodzenia pakietów i akceptowanie pożądanych
* stosowanie algorytmów identyfikacji użytkownika (hasła, cyfrowe certyfikaty)
* zabezpieczanie programów obsługujących niektóre protokoły (np.FTP, TELNET)
Bardzo ważną funkcją zapory przeciwogniowej jest monitorowanie ruchu sieciowego i zapisywanie najważniejszych zdarzeń do dziennika (logu). Umożliwia to administratorowi wczesne dokonywanie zmian konfiguracji. Poprawnie skonfigurowany firewall powinien odeprzeć wszelkie znane typy ataków. Na zaporze można zdefiniować strefę ograniczonego zaufania - podsieć, która izoluje od wewnętrznej sieci lokalne serwery udostępniające usługi na zewnątrz.
Typy zapór sieciowych [edytuj]
* filtrujące: monitorują przepływające przez nie pakiety sieciowe i przepuszczają tylko zgodne z regułami ustawionymi na danej zaporze (zapora pracująca dodatkowo jako router). Zwykle w niewielkich sieciach jest zapora sprzętowa bądź dedykowany komputer z systemem operacyjnym Linux. Obecnie najczęściej wykorzystywana metoda filtrowania w Linuksie to reguły oparte na iptables. Dostępne są także zamknięte komercyjne rozwiązania programowe, z których wiele posiada bardzo wymyślne własności i rozbudowany system konfiguracji oraz wachlarz możliwych do zintegrowania rozwiązań, pozwalających nie tylko na analizę (Snort, psad) i filtrowanie pakietów IP, ale także na sprawdzanie poprawności pakietów z punktu widzenia wyższych warstw modelu ISO/OSI a nawet na prowadzenia ochrony antywirusowej.
* oprogramowanie komputerów stacjonarnych: udostępnia wybrane porty do połączeń "z zewnątrz" monitorując ruch, udostępnia także połączenia na zewnątrz komputera wybranym usługom/programom. Często zintegrowane z ochroną antywirusową (na przykład Norton Internet Security)
* zapory pośredniczące (proxy): wykonujące połączenie z serwerem w imieniu użytkownika. Przykładowo, zamiast uruchomienia sesji http bezpośrednio do zdalnego serwera WWW, uruchamiana jest sesja z zaporą i dopiero stamtąd uruchamiane jest połączenie z systemem zdalnym. Cała komunikacja na serwer http przechodzi przez proxy, które może filtrować ruch. Proxy, jeśli ma taką funkcjonalność, potrafi rozpoznać komendy http jak i analizować zawartość pobieranych stron WWW (działa w warstwie aplikacji modelu ISO/OSI). Zabezpieczające działanie zapory, z punktu widzenia klienta, polega w tym wypadku na tym, iż możliwe jest blokowanie wybranej treści (ang. content filtering), aby nie dotarła ona do klienta (np. strony ze słowami wulgarnymi, o treści pornograficznej itp.).
Współcześnie często pracująca zapora sieciowa jest rozwiązaniem hybrydowym analizującym pakiety od warstwy łącza danych do aplikacji modelu OSI. Umożliwia realizację złożonych polityk bezpieczeństwa oraz integrację z systemami IDS.
picia633
04-05-2008, 22:03
Mam tylko jednego Antywira i nie mam żadnych "firewalli". Więc co robić?
Czekać, problemy z serwerem. I nie mów mi że twój kolega może się łączyć a ty nie. To po prostu trzeba przeczekać. Pisz do nas jak nie ustąpi po 3 dniach.
PS. Jak nie masz firewalla to możesz w najbliższej przyszłości pożegnać się z kontem. Zapora ogniowa po polsku mówiąc pokazuje ci i blokuje/przepuszcza wszystko to co się dzieje na twoim łączu internetowym (w zaawansowanych wersjach także w komputerze, tj-procesy).
picia633
04-05-2008, 22:59
Czekać, problemy z serwerem. I nie mów mi że twój kolega może się łączyć a ty nie. To po prostu trzeba przeczekać. Pisz do nas jak nie ustąpi po 3 dniach.
PS. Jak nie masz firewalla to możesz w najbliższej przyszłości pożegnać się z kontem. Zapora ogniowa po polsku mówiąc pokazuje ci i blokuje/przepuszcza wszystko to co się dzieje na twoim łączu internetowym (w zaawansowanych wersjach także w komputerze, tj-procesy).
To znaczy nie znam się do końca na tym. Może mam. Za fridejs się odezwę.
wszyscy mają taki problem od czasu do czasu poczekaj trochę a będzie wszystko ok zapewniam :)
picia633
09-05-2008, 19:09
no działa. dzięki.Jeszcze do tego przeinstalowywałem tibię i wszystko ok;)
picia633
18-05-2008, 12:23
A gdy ktoś posiada PACC'a to też u niego może wystąpić taki problem ??
Lechista
18-05-2008, 23:14
tak(100 znakof)
vBulletin® v3.7.0, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.