PDA

Pokaż pełną wersje : Jak zrobic takie forum na mojej stronie?!


Dj.Master
26-01-2004, 16:41
Temat mówi ze siebie!!

Polinik
26-01-2004, 17:05
Oryginalnie dodany przez Dj.Master
Temat mówi ze siebie!!

Instalujesz na koncie jakis system forum (np. PHP-Nuke, jes darmowy i ma modul forum - PHP-BB), do tego jakas baze danych (np darmowy my-SQL). Logujesz sie na konto admina, ustawiasz wszystkie parametry forum (prosty interfejs dostepny przez www), ustawiasz jako modul domyslny modul forum i to (z grubsza oczywiscie) wszystko.

Czkowron
31-01-2004, 21:19
No nareszcie sie dowiem jak sie forum robi , bo już od daaaaaawna chciałem się dowiedzieć ;) . Jedno pytanie...........da sie takie cos zrobić na darmowych serwerach ? (Lycos, Interia , WP itp.) ?

Chomik
17-02-2004, 18:31
Oryginalnie dodany przez czkowron
No nareszcie sie dowiem jak sie forum robi , bo już od daaaaaawna chciałem się dowiedzieć ;) . Jedno pytanie...........da sie takie cos zrobić na darmowych serwerach ? (Lycos, Interia , WP itp.) ?

NA LYCOSIE MOŻESZ POSTAWIĆ NP. PHPBB

shae
17-02-2004, 19:00
Oryginalnie dodany przez czkowron
No nareszcie sie dowiem jak sie forum robi , bo już od daaaaaawna chciałem się dowiedzieć ;) . Jedno pytanie...........da sie takie cos zrobić na darmowych serwerach ? (Lycos, Interia , WP itp.) ?


Nie jest to możliwe. Do tego potrzebny jest serwer z obsługą PHP. Darmowych serwerów z PHP jest niewiele, a jeśli już są - to działają tragicznie wolno [np. www.piwko.pl]. Można jednak założyć sobie forum na serwerach udostępniajacych takowe rzeczy. Wprawdzie w tej chwili nie udało mi się połączyć, ale na stronie http://free4web.pl/ [ODIP] można zrobić coś takiego. A co do pierwszego pytania: Forum robi się długo i powoli. Trzeba znać się trochę na programowaniu i być cierpliwym. ;)

Bambuko
17-02-2004, 20:21
Forum nie robi się długo i powoli, bo można takie ściągnąć z netu (np PHPBB 2.0). Na piwko.pl i tak nie zrobisz forum PHP BB, bo tam jest potrzebne MySOL, którego piwko nie udostępnia, ale możesz jak najbardziej na lycosie. Nie ma polskich serwerów darmowych z MySQL, ale założenie płatnego konta na jakimś serwerze nie jest drogie w skali roku.