Pokaż pełną wersje : Tibia search plugin dla Firefox'a
pixelique
10-03-2005, 04:14
Lhttp://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia_search.gif
hellou!
mam dzisiaj prezencik dla osob, ktore czesto przegladaja informacje o postaciach ze swiata tibii (na www.tibia.com (http://www.tibia.com))przy pomocy firefox'a. po zainstalowaniu search plugin'a wystarczy wpisac w polu wyszukiwania nick postaci, a po jego zaakceptowaniu klawiszem enter pojawia sie strona z interesujacymi nas informacjami.
plugin byl stworzony i testowany na firefox'ie 1.0.1PL, ale imho powinien bez problemu smigac na poprzednich release'ach.
instalacja: pobierz plugin (http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia*****) (1kB), nastepnie wypakuj pliki tibia.src i tibia.png do katalogu
searchplugins/, ktory znajduje sie w katalogu glownym firefox'a. na koniec pozostalo nam zamkniecie wszystkich otwartych okien przegladarki i jej restart.
spywarefree™ - plik tibia.src jest najzwyklejszym plikiem tekstowym. wystarczy uzyc chociazby notatnika, zeby sie przekonac, ze nie zawiera on zlosliwego kodu.
greetz!
pixel.
OSTRZEGAM
Dla własnego bezpieczeństwa jedyne pluginy jaie powinny być instalowane, znajdują się na update.mozilla.org . Są to sprawdzone, w 100% czyste pluginy, które można zassać do swojej przeglądarki FireFox. Powyższego pliku nie sprawdzałem, ale MOŻE (co nie znaczy że ma) zawierać niebezpieczny kod. Zeby nie było: INSTALUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Ze swojej strony ściągnę i podejżę te pliki. Radziłbym Ci jednak dostać się na update.mozilla.org - tam każdy może wysłać swój plugin...
Dobra, zwracam honor- czysto (stan na godzinę 11:37 dnia 10.03.2005 Pamiętajcie jednak, że to updatuje się co 3 dni, więc w każdej chwili można tam coś dodać.
kemotk2000
10-03-2005, 05:04
Stary numer. Ktoś zakąłda konto i daje pliki do instalacji..
A czemu w necie (google) nic nie znalazłem o tym?
pixelique
10-03-2005, 05:31
Stary numer. Ktoś zakąłda konto i daje pliki do instalacji..
chcialem zrobic cos uzytecznego, ale skoro spotyka sie to z dezaprobata, coz...
A czemu w necie (google) nic nie znalazłem o tym?
plugin zostal napisany dzis w nocy, a to forum jest miejscem, w ktorym zostal po raz pierwszy pokazany swiatu. zapraszam na oficjalna strone (http://mycroft.mozdev.org) modulu wyszukiwania firefox'a. wyslalem juz swoj plugin do tworcow modulu, wiec pozostaje teraz tylko czekac, az go umieszcza na stronie...
It may take a little while (according to the amount of submitted plugins, this could be several weeks) for us to get back to you so please have patience. We are planning to create an upload tool so submitting will hopefully become easier some day.
[zrodlo: http://mycroft.mozdev.org/contribute.html]
dla zainteresowanych: podglad zrodla bez instalacji (http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia.src)
greetz!
pixel.
# Tibia Character Information
# Author: Wojciech "PIXEL" Gabryś <
[email protected]>
<search
name="Tibia"
description="Tibia Character Information"
version = "7.1"
method="GET"
action="http://www.tibia.com/community/"
queryEncoding="utf-8"
queryCharset="utf-8"
searchform="http://www.tibia.com/community/"
>
<input name="name" user>
<input name="subtopic" value="character">
</search>
<BROWSER
updateIcon="http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia.png"
update="http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia.src"
updateCheckDays="3"
>
Ot, caly skrypt. Jak widać jest chyba 0k, po co jednak do takiego prostego skryptu wstawiac update? Bedziesz cos dodawac jeszcze?
Ale firefoxa i tak nie używam więc mi się akurat nie sprzyda ^^
Wiesz ciężko zaufać osobie, która dopiero co zarejestrowała się na forum i zaraz udostępnia pliki do instalowania.
a ja mu zaufałem ( poco by podawał gg i inne komunikatory ) i jestem zadowolony i dodam jeszcze brawo dla tego pana :cup: ( plugin działa jak należy )
ps. niedziała mi java w firefoxie a update nic niedaje co mam zrobić ???
pixelique
10-03-2005, 17:53
@Helixaw:
po co jednak do takiego prostego skryptu wstawiac update?
gdyby CIPsoft wprowadzil modyfikacje pol formularza w swoim skrypcie php, plugin przestalby dzialac. po zmodyfikowaniu plugin'u i umieszczeniu go na stronie w ciagu max 3 dni u osob z zainstalowana starsza wersja wyskoczy pop-up informujacy o pojawieniu sie nowej wersji.
osoby, ktore obawiaja sie opcji aktualizacji moga usunac fragment:
<BROWSER
updateIcon="http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia.png"
update="http://wgabrys.strony.wi.ps.pl/mozdev/tibia.src"
updateCheckDays="3"
>
nie powinno miec to wplywu na poprawne dzialanie pluginu. umiescilem ten blok, aby validator (http://www.mindzilla.com/auditform.php) nie pokazywal ostrzezen podczas procesu sprawdzania poprawnosci plugin'u (proces validacji jest wysoce rekomendowany przed wyslaniem pluginu do chlopakow z mozdev'a). w przypadku braku tego bloku wyswietlone zostalyby nastepujace ostrzezenia:
Warnings
1. No update URI in <browser> tag.
2. Value of updateCheckDays (..) we suggest 3.
@pebe83:
Wiesz ciężko zaufać osobie, która dopiero co zarejestrowała się na forum i zaraz udostępnia pliki do instalowania.
prawde mowiac wcale sie nie dziwie sie waszej ostroznosci i dystansowi do tego typu rzeczy, zwazyszy na to co slyszalem/czytalem nt. utrat postaci...
@Berud:
thanxor! :]
wyslalem Ci PM'a, nt. javy w firefoxie.
greetz!
pixel.
lekko odświeże :
http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/baza_dodatkow/wyszukiwarki/gry_komputerowe_i_konsolowe
ów plugin można zassać z wyżej podanej strony albo inaczej klikamy na ikonke w searchpluginach i na samym dole mamy dodaj wyszukiwarke przekieruje nas do wyżej podanej strony :)
teletoobis
08-05-2006, 17:08
Jak masz mozillke to w prawym górnym rogu okna masz wyszukiwarki...klikasz LPM i...niemożliwe!!! Dodaj wyszukiwarkę! Łatwo tam dalej znaleźć Twoje "odkrycie". PoH'a to ty nie odkryłeś ;]
Jak masz mozillke to w prawym górnym rogu okna masz wyszukiwarki...klikasz LPM i...niemożliwe!!! Dodaj wyszukiwarkę! Łatwo tam dalej znaleźć Twoje "odkrycie". PoH'a to ty nie odkryłeś ;]
.... ja dodalem tam tą wyszukiwarke i jak moze czesc sprytniejszych ludzi juz dawno to odkryła tak wiekszosc niema o tym pojecia wiec niepisz w ten sposob bo nieodpowiadasz za kazdego usera.
teletoobis
09-05-2006, 12:53
.... ja dodalem tam tą wyszukiwarke i jak moze czesc sprytniejszych ludzi juz dawno to odkryła tak wiekszosc niema o tym pojecia wiec niepisz w ten sposob bo nieodpowiadasz za kazdego usera.
Mógłbyś zaznaczyć zdanie w którym piszę w imieniu wszystkich userów? Bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi >.<
@Berud:
jak zwykle nie spojrzałem na daty...mój błąd sry :P
Mógłbyś zaznaczyć zdanie w którym piszę w imieniu wszystkich userów? Bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi >.<
jedzesz mnie za żekome odkrycie - w ten sposób potępiasz moje odswiezenie tematu tak jak by kazdy znał ów searchplugin
a teraz prosze: koniec offtopic
vBulletin® v3.7.0, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.