PDA

Pokaż pełną wersje : Darmowy, internetowy dysk o pojemności prawie 7Gb...


Shinjix
20-05-2005, 13:20
Na początku powinnismy sobie zadac pytanie: Po co nam dysk internetowy?
Gdy robimy formata, wrzucamy wszystkie potrzebne dane na dysk i po formacie ściągamy;
Gdy chcemy sie z kumplem wymieniać plikami, a nie chce nam sie iść, bądź kumpel mieszka w ameryce podajemy mu login, pass i on sobie z naszego dysku ściąga potrzebne dane;
Albo poprostu gdy mało nam miejsca na dysku

1. Pobranie i instalacja

Najpierw ściągamy klienta gmail drive z tego linku:
GMail Drive v1.0.10 - download (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1427&t=57)
Gdy wejdziemy na strone musimy poczekać kilka sekund aż zacznie się ściąganie.

2. Instalacja
Sprawa jest prosta, ponieważ gdy rozpakujemy ściągnięty plik (gmailfsnew109*****) i klikniemy na "setup*****" Program się automatycznie zainstaluje. W "Moim Komputerze" pojawi się ikonka dysku "GMail Drive".


3. Tworzenie konta

a. Żeby założyć konto ktoś musi nas zaprosić. W tym celu prosimy kogos kto ma konto na gmail, zeby wyslal nam zaproszenie
b. Po pewnym czasie przyjdzie nam mail od kumpla, ktory nas zapraszal:

<nick> has invited you to open a free Gmail account.

To accept this invitation and register for your account, visit
http://mail.google.com/mail/a-xxxxxxxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxxxxxx

Once you create your account, <nick> will be notified with
your new email address so you can stay in touch with Gmail!

If you haven't already heard about Gmail, it's a new search-based webmail
service that offers:

- Over 2,000 megabytes (two gigabytes) of free storage
- Built-in Google search that instantly finds any message you want
- Automatic arrangement of messages and related replies into
"conversations"
- Text ads and related pages that are relevant to the content of your
messages

Gmail is still in an early stage of development. But If you set up an
account, you'll be able to keep it even after we make Gmail more
widely available. We might also ask for your comments and suggestions
periodically and we appreciate your help in making Gmail even better.

Thanks,

The Gmail Team

To learn more about Gmail before registering, visit:
http://mail.google.com/mail/help/benefits.html

(If clicking the URLs in this message does not work, copy and paste them
into the address bar of your browser).
c. Klikamy w 1 link (2 to pomoc w jezyku angielskim o serwisie gmail) i wypełniamy pola:

First name: -imie-
Last name: -nazwisko-
Desired Login Name: -Login, który będzie twoim adresem email- ([email protected])

Choose a password: -Wybieramy hasło, które będziemy musieli podać przy logowaniu-
Re-enter password: -powtarzamy hasło, które napisaliśmy wyżej-
Security Question: -wybiesz pytanie jakie ci zadadzą gdy zapomnisz hasła-
Answer: -podaj odpowiedź na pytanie powyżej-
Secondary email: -tu wpisujesz adres email, na który wyślą ci hasło jeżeli zapomnisz-
Word Verification: -wpisz w pole kod, który widzisz na obrazku wyżej-

Następnie klikamy na "i have read and agree to the Terms of Use. Create my account"
Jak wszystko dobrze zrobiliśmy powinna pojawić się strona z napisem Congratulations!
You've successfully signed up for Gmail.
4. Logowanie
Klikamy dwukrotnie na ikone "GMail Drive" w "moim komputerze", wpisujemy Login, password i zaznaczamy "remember me"


Bravo! Od tej pory możesz się cieszyć nowym dyskiem internetowym o pojemności 2 Gigabajty!UWAGA!
Gwoli ścisłości - jeżeli chcesz zaproszenie to nie spamuj w tym temacie, tylko wyślij mi PW. Jezeli chcesz pochwalic sie, ze ten dysk to super sprawa to także sobie odpuść. Jeżeli zobacze tu post z prośbą o zaproszenie lub spamem (chwaleniem sie, ze jest fajno - czy cos w tym stylu) skończy się to poważnym upomnieniem lub nawet banemPozdro
Shinjix

Lifjana
21-05-2005, 15:31
He he he bardzo dobra sprawa szczegolnie na jakies mp3 lub cos w tym stylu:D

Lazixv
21-05-2005, 16:01
ty very much :]
Zawsze o takim czymś marzyłem :D:D

To jest jak prezent na gwiazdke :baby:

Pramus
21-05-2005, 16:35
HoHoHo. Niezle napewno skorzystam :D THX

FoNgO
21-05-2005, 17:55
Hehe, właśnie zrobiłem konto i działa. Wielkie THX dla ciebie :D

Seru
21-05-2005, 18:45
A można sobie załozyć kilku takich dysków ?

Shinjix
21-05-2005, 19:24
A można sobie załozyć kilku takich dysków ?
tak, można - podczas logowania NIE zaznaczaj opcji "renember me" i po prostu jak chceesz kozystac z dysku "x" to podajesz login i password na dysk "x", a jak chcesz się zalogować na dysk "y" to podajesz login i password dysku "y"

Grajper
23-05-2005, 17:11
czy poza zaproszeniem kolegi jest inny sposób żeby się zarejestrować??

Revor Gavi
23-05-2005, 21:01
Czy to jest napewno bezpieczne ??????????????????????? :confused:

Shaman
23-05-2005, 21:12
Czy to jest napewno bezpieczne ??????????????????????? :confused:
To jest absolutnie niebezpiecznie!! Nie rejestruj sie! Nie instaluj! To przejmie kontrole nad Twoim PieCem...Nad Twoim życiem! Zniszczy Cie! :D <-- Jakby ktos nie zajarz(ż?)ył to była ironia w czystej postaci ... xP A tak na poważnie to nigdy nie ma 100% pewności. Jest jedna zasada: Nie chcesz, nie ufasz, nie wieżysz //wierzysz// -nie rejestruj sie, zapomij. C u .

dixi wojownik
24-05-2005, 10:12
2 gb dla ciebei za darmo tak czy to prawda chyab sparwdze czy trzeba posiadac dysk tak u siebie w domu

matkow21
26-05-2005, 09:05
Spoko programik!!!!Polecam!!Szczegulnie dla osub które maja ważne dokumenty niech tam trzymaja nic sie z nimi nie stanie :) :cup:

kaczi
26-05-2005, 10:24
Hmm... Ile trzeba czekać czasu, aż Cię ktoś zaprosi?

Pharaun
26-05-2005, 12:48
Napewno mi się pzryda, serdecznie dziękuje ;)

Takerumo
26-05-2005, 16:50
A przynajmniej szybko sie przegrywaja te pliki na ten dysk internetowy?

Dwimenor
26-05-2005, 17:08
Plik 1.2MB(bitmapa) przechodził 30 sekund(łącze upload 256kbs).
Można powiedzieć że szybkość ujdzie.

Racuch Of Guardia
26-05-2005, 21:01
A czy mogę na tym że dysku umieścić stronę www żeby działała w necie?

Shinjix
26-05-2005, 22:27
A czy mogę na tym że dysku umieścić stronę www żeby działała w necie?
Nie to nie servr ftp tylko dysk internetowy (e-mailowy)...

czy poza zaproszeniem kolegi jest inny sposób żeby się zarejestrować??

Jest strona z auto zaproszeniami - http://isnoop.net/gmail/

Dark_maniak
26-05-2005, 23:13
Mam pytanie czy na tym serwerze/twardym dysku odpali mi putty ktore potrzebuje serwera z shellem :confused:

Edit:
Dzieki ze wszyscy mi odpowiedzieli na pytanie.. :(

TheNatoorat
26-05-2005, 23:36
Nie ma to jak nagrywarka DVD... transfer tam wybitnie mały, raczej zrezygnuję.
2 gb za darmo? Musi byc w tym jakiś haczyk... może spyware w programiku?
Radzę przeczytac umowę licencyjną punkt po punkcie.

Shinjix
26-05-2005, 23:39
Nie ma to jak nagrywarka DVD... transfer tam wybitnie mały, raczej zrezygnuję.
2 gb za darmo? Musi byc w tym jakiś haczyk... może spyware w programiku?
Radzę przeczytac umowę licencyjną punkt po punkcie.
-.- niestety za darmo i spywareów nie ma... Jak nie dają - źle, jak dają - jeszcze gorzej...

Taliboy
28-05-2005, 09:16
Dobra rzecz... moze troszke wolny transfer....
The natoorat XD

Sir Luk Lagger
28-05-2005, 21:06
Dziś koledze chciałem skopiować dwa filmy (1.36GB, więc nie przekroczyłem 2 GB ) a tutaj wyskakuje tabelka gdzie pisze, że można tylko 10 MB!!! CO JEST X(

Slajt
30-05-2005, 18:11
Więc limit wielkości pliku 10 mb ?! Wiedzialem, że będzie jakiś haczyk ;)

Shinjix
01-06-2005, 00:33
Więc limit wielkości pliku 10 mb ?! Wiedzialem, że będzie jakiś haczyk ;)
Tego nie przewidziałem (lol) - rzeczywiscie, wielkosc jednego pliku nie moze przekroczyc 10 mega :). Co nie zmienia faktu, ze to 2 gb. Wystarczy podzielic plik na 10 megowe czesci :)

Uncle Warrior
01-06-2005, 08:22
Więc limit wielkości pliku 10 mb ?! Wiedzialem, że będzie jakiś haczyk ;)
Ale haczyk, dzielisz wiekszy plik na części nie przekraczające 10 mb wrzucasz potem ktoś sobie spokojnie rozpakuje ;\

Anturek
01-06-2005, 11:11
Cio jest nie tak jak wżucam pliki na konto a tu mi wyskakuje komunikat w stuly: "An error occured: Unable to create file. ( To rozumiem jeszcze. Jakiś błąd i niemoże utworzyć pliku). System Error Message: Połączenie z serwerem zostało przerwane w nieprawidłowy sposób." I cio wy na to?? Szukałem rozwiązania na necie ale niestety nic nie znalazłem. Za pomoc z góry dzięki.

Sir Luk Lagger
01-06-2005, 13:11
Tego nie przewidziałem (lol) - rzeczywiscie, wielkosc jednego pliku nie moze przekroczyc 10 mega :). Co nie zmienia faktu, ze to 2 gb. Wystarczy podzielic plik na 10 megowe czesci :)
Podziel mi film na tyle części 8o

Lig@
01-06-2005, 14:38
re: UP

Bierzesz taśme z filmem, nożyczki i tniesz na mniejsze kawałki...

A tak na serio to radzę nauczyć się obsługiwać winrara, total commandera albo coś w ten deseń....

Anturek
03-06-2005, 19:53
I cio nikt nie odpowie na nurtujące mnie problemy? Jakie patrz 2-3 wypowidzi wyżej!!

TheNatoorat
03-06-2005, 20:37
Wi... wied... NIE!
Wieeeedziałem, że jest w tym jakiś haczyk, zatem:

Jak nie dają - źle, jak dają - jeszcze gorzej...

Shinjix
03-06-2005, 20:43
Wi... wied... NIE!
Wieeeedziałem, że jest w tym jakiś haczyk(...)
To nie haczyk - to wymog. Dla niektorych wygoda - jakby wyskoczyl jakis blad przy sciaganiu np. 1.5 gigowego pliku to nie musisz ściagac od nowa tylk oostatnio sciagana czesc.

@Anturek

Jakie masz lacze?? Bo tak czasem bywa jak ma sie niestabilne lacze - u mnie tez tak czasem jest.

Maethi
03-06-2005, 22:40
Mam to samo co Anturek , łącze 256 kb/s

Anturek
04-06-2005, 09:59
Łącze mam z LAN`u - jak dobrze kojarze to na całą sieć jest 1Mb. Na jednego Usera jest coś ok 40k, jak coś ściągam to mam tak średnio z 32-35K

Pramus
04-06-2005, 13:16
Ej ja mam Neostrade 128Kb/s i pytanie.. Jak pewnie kazdy zauwazyl gdy sciagacie plik macie obnizona predkosc pobierania... Koledzy mi mowili, ze nalezy zadzwonic do TP i oni bez zadnych przeszkod za darmo zdejma ci blokade predkosci pobierania. Czy to prawda?

myszo1
07-06-2005, 20:04
"Żeby założyć konto ktoś musi nas zaprosić. W tym celu prosimy kumpla o wysłanie nam zaproszenia lub wchodzimy na http://isnoop.net/gmail/ i mniej więcej po środku strony będą 2 pola do wypełnienia"

Niestety z tego co pisze na tej stronie ta funkcja zostala zawieszona wiec jak by ktos byl tak mily niech mi wysle zaproszenie na [email protected].
Z gory dziekuje.

Wiem to z tad ze tak tam pisze ze z dniem 7.06 funkcja ta zostaje zawieszona. Narazie tylko mozemy prosic o zaproszenie od ludzi ktorzy sie zdazyli zalapac:). Mam nadzieje ze ktos sie nade mna ulituje i mi to zaproszenie wysle. :)

Adei
07-06-2005, 22:04
Dlaczego mi to nie dziala? Wchodze w ten link zeby zrobic zaproszenie i nic X( . Skad o tym wiesz? Moze jakos inaczej sie to robi bo ja chce dysk ;(

Edit: moze na demna sie tez zlitujecie ?? e-mail: [email protected]

Szymek007
09-06-2005, 21:56
Chciałem dziś założyć konto, ale się okazało że stronka nie działa od 2 dni:(
Moja prośba jest następująca - jeśli ktoś z Was może mnie zaprosić byłbym bardzo wdzięczny

proszę pisać na gg: nr 2463620

Wierzę że ktoś mnie zaprosi, z góry naprawdę serdeczne "dziękuję"

Racon
10-06-2005, 16:23
Ja mam ten dysk jak moge kogos zaprosic?

Szymek007
10-06-2005, 18:30
Ja mam ten dysk jak moge kogos zaprosic?

Nie wiem, może zaloguj się na koncie i poszukaj opcji w style zaproś kogos? Nie wiem w ogóle czy zaproszeni moga zapraszać, ale chyba tak:D I hope, jak uda Ci się rozkminić czy możesz w ogóle zapraszać to napisz na forum i wtedy wyślę swój email

Racon
12-06-2005, 14:42
O tyle ludzi chce ten dysk ze chyba oplaty zrobie (ironia) . A ja dalej nie wiem jak ...

Maethi
13-06-2005, 19:52
Ehh...podawajcie jeszcze troche te meile to będziecie mieli mass SPAM i inne badziewia.... nie lepiej PW. Wysyłajcie mi PW z mailami to może komuś wyśle, mam 50 możliwych więc wybiore kilka osób.

Teereskinas
13-06-2005, 22:12
a jak mozna zaprosic kogos???

R3m0L
04-07-2005, 18:10
Ciekawa sprawa... A można jakoś dać komuś plik z takiego dysku za pomocą linku?

Shinjix
21-07-2005, 16:28
Wysłałem zaproszenia wszystkim, ktorzy prosili o zaproszenie w lipcu. Jak ktoś jeszcze chce to niech napisze w tym temacie.

Raijin
22-07-2005, 12:39
o.O ja mam konto ale nie wiem jak sie wysyła zaproszenia :] jak mi ktoś powie to powysyłam oczekującym :D

Shinjix
08-12-2005, 11:02
o.O ja mam konto ale nie wiem jak sie wysyła zaproszenia :] jak mi ktoś powie to powysyłam oczekującym :D
Możesz zapraszac innych dopiero po jakimś okresie używania konta. Gdy chcesz kogoś zaprosić:

Wejdź i zaloguj się na www.gmail.com,
W lewym dolnym rogu strony powinno pojawić się okienkoi "Zaproś przyjaciela" - tam w pole "Podaruj Gmail:" wpisujesz jego mail i klikasz guzik "Wyślij zaproszenie".
Jeżeli nie masz okienka "Zaproś przyjaciela" to znaczy, ze zbyt krótko uzywasz tego emaila, zeby móc kogokolwiek zaprosić.


Jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania (które nie są prośbą o zaproszenie lub spamem w stylu "ale fajny ten gmail") to piszcie w w tym temacie.

pavelek
18-12-2005, 22:18
Fajna rzeczy ten dysk, transfer w sumie ma tragiczny ale jak brakuje miesca to się bardzo przydaje. E-mail też strrrrasznie fajny. 2600 Mb na e-mailu to jest coś! B)

Pozimka
31-12-2005, 09:44
Nie to nie servr ftp tylko dysk internetowy (e-mailowy)...



Jest strona z auto zaproszeniami - http://isnoop.net/gmail/

Gmail invite spooler (closed) :(
Hyba już nie ma:(

Tomasz_Spoko
02-02-2006, 16:01
ja bym chcial zaproszenie
mam ci podac email ?:o
czy ten dysk jest taki jak normalny twardy, czy wysylasz na niego pliki, tak jak zalaczniki ?

Munder
10-02-2006, 12:24
Ciekawa sprawa... A można jakoś dać komuś plik z takiego dysku za pomocą linku?



Witam !!!

No więc czy ktoś wie jak przesłać linka do pliku na tym dysku..??

Lionix
26-05-2006, 01:06
Ta wszystko wydaje się świetnie ale ta strona z zaproszeniami nie działaX( X( X( X(
Widziałem już wyżej kilka próźb więc...


Jak ktoś może to wyślijcie zaproszenie na

[email protected]

Bardzo proszę może mi się przydac z góry DZIĘKI!!!;) ;)


PS: Jak zrobiłem jakiś błąd to pisac :D :D :D

Skoku Skoczek
15-07-2006, 21:19
Ile ta instalka zajmuje na dysku?? jak to sie zainstaluje to ile to zajmuje bo widzialem kiedys cos podobnego i zajmowalo to dosyc duzo na dysku!!! Plz wyslij mi PW z odpowiedzią!!!:p

bsz
09-08-2006, 20:59
kto mie zaprośi pli moja poczta to [email protected]
:(

Naolin
17-08-2006, 20:55
Czy dla mnie tez by sie znalazlo jakies miejsce w zaproszeniach? Bardzo prosze i dziekuje :) Moj e-mail: [email protected]

amciu5
18-08-2006, 09:43
nie jestem pewny co do tego dysku, ale warto spróbować, bo to może nie jest takie złe pomimo wady wysyłania plików tylko o pojemności do 10 MB ;)

niech ktoś się zlituje nade mną bo Shinjix ma już wyczerpany limit zaproszeń (to przynajmniej od kolegi wiem:p ) e-mail: [email protected]

pemek33
18-08-2006, 18:04
Chciałbym prosić kogoś z userów o zaproszenie..
E mail to: [email protected]

Sir Dzikusek
31-08-2006, 21:42
Jeżeli to jeszcze aktualne ... dysponuje ktoś jeszcze zaproszeniami? Jeżeli tak to bardzo bym prosił [email protected]

zygi4
03-09-2006, 16:45
Jeżeli to jeszcze aktualne, to także proszę o zaproszenie.
Mój e-mail: [email protected]

ushnark
29-09-2006, 16:44
proszę o zaproszenie na e-mail: [email protected]
z góry dziękI:)

Skrzacik
29-09-2006, 18:18
Super poradnik~!!!
Nie wiedziałem ze przez gmaila mam tez dysk!!! Dzięki!!!! wielkie dzięki zawsze potrzebowalem conajmniej 1gb :D super wielkloe dzieki Brawa dla tego Pana :P:cup:

kiniolx
30-09-2006, 19:38
bardzo proszę o zaproszenie na [email protected]
z góry dzięki:)

deavemon
01-10-2006, 17:56
Bardzo proszę o wysłanie zaproszenia do poczty G-Mail na mój adres e-mail:

[email protected]

Z góry dziękuję! :))

Skrzacik
02-10-2006, 13:47
ok wysylam zaproszenia dla 2 osob ;P milego uzytkowania ;)

Withord
11-10-2006, 08:01
Proszę o wysłanie zaproszenia na adres *ciach*
Z góry dziękuje ;)

Wasyli
12-10-2006, 09:19
Poproszę o invit'a na e-mail [email protected]

Pozdrawiam.

Pikolok
18-11-2006, 13:38
ja tez chce zsaproszenie jak to aktualne [email protected]

Woolverin
07-12-2006, 17:08
jezeli ktos moze tu zapraszac to prosze na [email protected] z gory thx

Mui
12-12-2006, 08:51
Jeżeli komuś potrzebne jest zaproszenie to piszcie do mnie na priv.
Codziennie jestem na forum, a więc nie ma jakiegokolwiek problemu.

Liseczek
12-12-2006, 16:31
Cze.Posłuchaj nie moge się zalogować trzeba gdzieś konto stworzyć czy co wpisuje wszystko jakie tylko maile i hasła i nic:( :( :( :( POMOCYYYYYYYYY

Liseczek
12-12-2006, 16:33
Już wiem kumpel mi powiedział. Proszę o wysłanie mi zaproszenia z góry thx

Liseczek
12-12-2006, 16:35
wiem kumpel mi powiedział a i proszę mi wysłać zaproszenie na [email protected]

Liseczek
12-12-2006, 16:41
Hej proszę mi wysłać zaproszenie na mail [email protected]

Cieniu89
01-02-2007, 15:28
Witam ma pytanie co do tego dysku internetowego
mozna zrobic tak ze jak wrzucę jakis plik na ten dysk to udostepnic go innym za pomoca jakiegos linku do tego pliku ?

Zo'mbeusz
03-02-2007, 17:03
Tylko ciekawe ile na tym czasu bym poświecił... Wgram z 2godziny potem ściągnę w 5? :D Troche nie realne.. lepiej na dvd wypalić :D

Sambard
08-02-2007, 21:54
Ja sam urzywam gmaila ale TYLKO jako e-mail. Dysk internetowy mam na streamload ( www.mediamax.com ) 25GB miejsca za free (SERIO). Jedynym haczykiem jest maksymalny upload (2,5GB i tak duzy). I mialem jeszcze napisac ze zaproszenia sa na www.bajo.pl ale przeczytalem ze OD 7 LUTEGO 2007r. GMAIL JEST OTWARTY (nie trzeba miec zaproszenia)!!!!!!!!!!

dzyndzel
25-02-2007, 15:00
Ja sam urzywam gmaila ale TYLKO jako e-mail. Dysk internetowy mam na streamload ( www.mediamax.com ) 25GB miejsca za free (SERIO). Jedynym haczykiem jest maksymalny upload (2,5GB i tak duzy). I mialem jeszcze napisac ze zaproszenia sa na www.bajo.pl ale przeczytalem ze OD 7 LUTEGO 2007r. GMAIL JEST OTWARTY (nie trzeba miec zaproszenia)!!!!!!!!!! bardzo fajny dysk internetowy w porownaniu do gmaila ale jest takze haczyk czyli na miesiac mozna zniego pobrac 1024 mb a najwiekszy plik jaki mi sie udalo wrzucic to 172 mb :P