PDA

Pokaż pełną wersje : Robienie screen'ów przy pomocy programu IrfanView


Sir Dzikusek
07-08-2005, 19:00
To mój pierwszy poradnik w życiu, kiedyś trzeba zacząć ;) a więc zaczynamy.

Jak każdy używający UOSU zauważył, że w nim można ustawić by robił automatycznie zdjęcia, lecz minimalnie tylko co 1 min. przez co gdy chcmemy pokazać jak bijemy draga to nam sięnie uda, ponieważ draga często bije się mniej niż 1 min. Dzisiaj zauważyłem w programie IrfanView, że w nim można robić zdjęcia z dowolnym odstępie czasowym, nawet co 1 sekundę. Żeby z tego skorzystać, ściągamy poniższe pliki i instalujemy.

Download:
IrfanView - Oficjalna strona (http://www.irfanview.com) (dobrze by było, gdybyscie także ściągneli i zainstalowali Pluginy)
IrfanView 3.97 - spolszczenie - Kliknij Tutaj (http://www.irfanview.net/lang/polski*****)

Instalacja spolszczenia:
1. Rozpakowujemy plik "polski*****", powinniśmy mieć 2 pliki: Polski.dll i Readme.txt.
2. Kopiujemy plik "Polski.dll" i wklejamy go do katalogu "Languages" tam gdzie mamy zainstalowany IrfanView (domyślnie: C:\Program Files\IrfanView\Languages)
3. Uruchamiamy IrfanView i klikamy "Options->Change Language" i wybieramy swój język.

Uruchamiamy program i widzimy o to takie ładne okienko:
http://www.lublin.mm.pl/~muciek/tibia/sir_dzikusek/poradnik/1.jpg

Klikamy teraz Opcje i wybieramy Przechwyć Ekran/Okno (lub klikamy C):
http://www.lublin.mm.pl/~muciek/tibia/sir_dzikusek/poradnik/2.jpg

Następnie pokazuje się nam takie okno:
http://www.lublin.mm.pl/~muciek/tibia/sir_dzikusek/poradnik/3.jpg
Zielony kolor: Tutaj wybieramy na jakim obszarze ma być przechwytywany obraz. Dla tibi najlepsze będzie "Aktywne okno ". Bez beki pznacza że na zdjeciach nie bedzie "paska tytułu okna".
Czerwony kolor: Zaznaczamy to, jeżeli chcemy sami zrobić zdjęcie i ustawiamy klawisz za pomocą którego możemy zrobić zdjęcie.
Niebieski kolor: Zaznaczamy to, gdy chcemy by zdjęcia robił za nas program w wybranym przez nas odstępie czasowym.
Fioletowy kolor: Jeżeli zaznaczamy tę opcję na zdjęciach pojawi się wskaźnik myszy.
Żółty kolor: Ta opcja przydaje się tylko w tedy, gdy chcemy zrobić 1 zdjęcie na długi czas.
Pomarańczowy kolor: Ta opcja natomiast najlepiej nadaje się przy automatycznym robieniu zdjęć. Wybieramy katalog docelowy do którego mają być zapisywane automatycznie zdjęcia oraz ustawiamy format zapisu i dostosowujemy jego jakość.

Uwagi:
- Czasami przy pierwszym zdjęciu okno Tibi i IrfanView może się przesortować (tzn. na chwilkę pojawi nam się okno programu, ale zaraz powróci do Tibi). W następnych zdjęciach już nie powinno się to powtarzać.
- Program oczywiście jest Freeware.
- Zdjęcia wykorzystane w poradniku są zrobione przeze mnie.

Mam nadzieję, że poradnik się podoba, a jeszcze bardziej, że komuś się przyda. Jeżeli znaleźliście jakiś błąd ortograficzny itp. napiszcie, postaram się poprawić.

Pozdrawiam
Sir Dzikusek (Eternia)

tequila
07-08-2005, 19:11
Bardzo dobry poradnik, wielu osobą się przyda, aczkolwiek nie wiesza kompa? UOsu jest dość małym programem, a kiedyś na moim starym kompie mi wiechy robił, więc się boje pomyśleć co z tym cudeńkiem będzie.

Sir Dzikusek
07-08-2005, 19:12
Bardzo dobry poradnik, wielu osobą się przyda, aczkolwiek nie wiesza kompa? UOsu jest dość małym programem, a kiedyś na moim starym kompie mi wiechy robił, więc się boje pomyśleć co z tym cudeńkiem będzie.

Hmm... ja mam dosyć dobrego kompa i zwiech wogóle nie mam. Ale tak jak już wpsomniałem w poradniku, czasem przy pierwszym screenie jest malutka "zwiecha" takie przeskoczenie między oknami. Ale potem jest już spoko, zero problemów. Przynajmniej u mnie :)

Dwimenor
07-08-2005, 19:59
Wszystko pięknie i wspaniale, ale podaj link do programu z oficjanej strony czyli http://www.irfanview.com/

Sir Dzikusek
07-08-2005, 21:10
Wszystko pięknie i wspaniale, ale podaj link do programu z oficjanej strony czyli http://www.irfanview.com/

Ok. Poprawione :)

NCkus
07-08-2005, 21:28
Dobry poradnik, dobrze na temat. Moze ja sie przekonam do tego programu zrezygnuje z Uo :)

Dwimenor
08-08-2005, 18:08
Myślałem, że się domyślisz i podasz też link do spolszczenia na irfanview.com. Pozwoliłem sobie już to poprawić.

Napisz jeszcze gdzie należy rozpakować plik polski***** i jak odpalić polską wersję to przeniosę poradnik.

(Czy wszystkim trzeba wszystko mówić?)

Pramus
08-08-2005, 20:07
Ach ten Dwimenor ;] Zawsze dopatrowuje się najmniejszych błędów i dopiero wtedy przenosi do poradników. Ale dobrze. Tak powinno być. W końcu poradnik to ma byc poradnik - przejrzysty i dokładny ;] Zrób to co Dwimenor jeszcze mówił :P i ta praca śmiało może znaleśc się wśród reszty poradników :P

Sir Dzikusek
08-08-2005, 20:47
Dopisałem już jak zainstalować spolszczenie, jak jeszzce widzicie jeszcze jakieś braki lub błędy to piszcie.

Mati Crusher
21-08-2005, 13:35
da sie go ustawic zeby robil screany print screanem???

Kamlot De'Kapy
09-09-2005, 18:46
Hmmm... robie wszystko co mowisz, ale jak chce zrobic zdjecie to sie nie zapisuje :( Przykladowo mam nacisnac CTRL + A naciskam i nic ;<
edit: Dziala tylko opcja Zapisuj co X sek. ...

Neho
10-09-2005, 14:25
dobry poradnik zwłaszcza sie przyda an wojnach i mass huntach, po 2 dobry bo mam infranview

Krzysztov
11-09-2005, 13:20
Stary! Dzieki! Mam juz ifrana w ... czasu i nie wiedzialem ze moge ssy robic :D. zawsze dawalem print/screen/sysRq i do painta :D. Dzieki!

Paac
02-10-2005, 16:19
Swietna robota stary. Naprawde dzieki!

Frooget
30-12-2005, 18:09
Witam !
Mom nowszą wersje niż tak na której opiera się poradnik. Chciał bym się do wiedzieć w jaki sposób można robić SSki jeden za drugim bez zmiany co chwile nazwy przez "Opcje..." Bo gdy zrobie jednego SS i za nim następnego to mi się podmieniają pliki i jest tylko ss ostatnio zrobiony :(

Demongo
31-12-2005, 15:37
Witam !
Mom nowszą wersje niż tak na której opiera się poradnik. Chciał bym się do wiedzieć w jaki sposób można robić SSki jeden za drugim bez zmiany co chwile nazwy przez "Opcje..." Bo gdy zrobie jednego SS i za nim następnego to mi się podmieniają pliki i jest tylko ss ostatnio zrobiony :(

zmieniłeś nazwe pliku wpisz to: capture_%d%m%Y_%H%M%S powinno dzaiłać

@topic
Thx bardzo przydatne, używałem irfana ale nie wiedziałem o tej opcji.

Mati66
21-07-2006, 08:31
Co należy sciagnąć z Ifan Viev
bo to jest normalna strona co mam całą strone sciągać X(

tomas15
17-05-2007, 08:28
Co należy sciagnąć z Ifan Viev
bo to jest normalna strona co mam całą strone sciągać X(

jest sprawa wszssciutk odzila jak nigdy:P spoczko tylko ja kjuz zrobie zdjecie to ja kje zapisac np do folderu zebym kolekcjinowal sobie te zdjecie prsze napiszcie :P albo ona gg 7134457 cye

Martka
01-08-2007, 17:59
Super poradnik! Tego mi było trzeba, już nie muszę się babrać w paincie :)

Itach
03-10-2008, 19:48
Swietne naprawde swietne do tej pory uzywalem uosu ale nie zadowala mnie jesgo jakosc wiec postanowilem poszukac jakiegos innego programu i ten jest naprawde swietny.

Gratuluje i zycze wielu takich poradnikow.

Mati1235
07-11-2008, 19:34
Czy za każdym razem, kiedy robię ss'a to musze nowa nazwe robić? za kazdym jednym ss'em? :/

Prezydent_czuwa
07-11-2008, 20:04
Tak, bo Ciapsoft cię znajdzie i ukarze.

Mati1235
07-11-2008, 20:36
a co cipowie mają do tego? :D ja tylko ss'y robie. moze mi ktos odpowiedzic na wcześniejsze pytniae?

Prezydent_czuwa
07-11-2008, 22:12
Bym ci powiedział, ale że na mnie nie głosowałeś, to nie powiem

poradnik spoko.

Mati1235
08-11-2008, 10:07
Daj spokój.. to tylko avatar ;p mam przecież 13 lat [co nie znaczy ze nie masz ze mna rozmawiać jeśli jesteś starszy]. Ale naprawdę: Czy Cipowie mają coś do mojego robienia ss'ów? bez przesady...

Moje pytanie: czy za każdym nowym zdjęciem musze zmieniać nawę? czy nie moze ona sie sama zmieniać, np.: ss0001 potem ss0002 itd. nie mozna tak?

grabaa
08-11-2008, 14:20
Mati1235 tak jak pisał Demongo musisz wpisać z powrotem
capture_%d%m%Y_%H%M%S i będzie działać bez zmiany ręcznej