zaloguj się

Pokaż pełną wersje : Co i jak CZYLI jaką bronią walczyć.


Infernal Assassin
17-08-2005, 20:46
Jest to pytanie z którym każdy swierzo upieczony rycerz musi sobie poradzić.
Umieszcze tu rozpiskę broni (od najgorszej do najlepszej) w każdej klasie
z jakiej możemy skorzystać.

ROOK

Rook. Wiele graczy już tu wybiera swoją broń i zaczynają się w niej szkolić.
Tak więc co mamy tu do wyboru w każdej z klas broni:

Axe:

Start: Podstawoy axe... Dostępny w sklepie z zaopatrzeniem i wyposarzeniem za 20.
Mozna tyle uzbierać na rat. Atk. 13 Obr.6 Oz. 40


Koniec: Hatchet... Wypada ze szkieleta i jest to najlepsza broń dostępna
na rooku w tej kategori. Atk. 15 Obr.8 Oz. 35


Sword:

Start: Sabre... Można kupić u NPC. Atk. 12 Obr. 10 Oz. 25


Koniec: Sword... Wypada z Roota, Skele i Mino. Najłatwiej dostępny najlepszy sword na rooku.
Atk. 14 Obr. 12 Oz. 35


EXTRA: Carlin sword... Tylko z quest.
Atk. 15 Obr. 13 Oz. 40


EXTRA2: Katana... Wypada z roota mało osób go ma.
Atk. 16 Obr. 12 Oz. 31


Club:

Start: Club... Dostajemy na starcie iii... Nic nadzwyczajnego.
Atk. 7 Obr. 7 Oz. 25


Koniec: Mace... Najłatwiej dostępny z mino ale i z roota oraz skele można zdobyć.
Atk. 16 Obr. 11 Oz. 38 (Ps. Najczęściej używana na rooku ze względu na największy atak...)




Main:

Axe:

Low Lvl: Tu zazwyczaj używamy Dwarven Axe lub Knight Axe...Niezłe, dosc tanie choć zależy od serwa.
D-A: Atk. 31 Obr. 11 Oz. 82 K-A Atk. 33 Obr. 21 Oz. 59


Koniec: Fire Axe... Bardzo dobra broń. Sam używam. Droga ale się opłaca.
Atk. 38 Obr.16 Oz. 40


Extra: Dragon Lance... 2 ręczna ale bardzo dobra... Bardzo przydatna gdzy atakujemy dużo
słabych potworów. Atk. 47 Obr. 16 Oz. 67


THE BEST OF: Stonecutter Axe... Najlepszy topór, jest dostepny, I JEDNORĘCZNY!!! Kupić, wątpie choć na bardzo starcyh serwach typu antica i to da sie zrobić. Atk. 50 Obr. 30 Oz. 99



Sword:

Low Lvl: Serpent sword (polecany)... Niezły i tanie ale tak jak poprzednio zależy od serwa.
Atk. 26 Obr. 15 Oz. 41


Koniec: Fire Sword... Najlepsza, najtańsza broń. Bardzo dobra i bardzo lekka.
Atk. 35 Obr. 20 Oz. 23


EXTRA 1: Bright Sword... EXTRA BROŃ!! DObry atak, obrona i lekkie. A na dodatek jednorącz...
Uuuuu :) Atk. 36 Obr. 30 Oz. 29


EXTRA 2: Giant Sword... Dwuręczna broń... Nalepsza łatwodostępna z sword. Podobnie jak Dragon Lance.
Atk. 46 obr. 22 Oz. 150



THE BEST OF: Magic Sword... Jak Stonecutter. Dostępna dla niektórych graczy a do kupienia na starszych serwerach.
Atk. 48 Obr. 35 Oz. 42


Ps. W swordach są też bronie typu Ice rapier, djin sword czy pharao ale bronie te sa rzadkie, dostępne tylko z qest lub niezbyt użyteczne (jak ir)



Club:

Low Lvl. Dragon Hammer... Dobra broń na start gry. Często w posiadaniu druidów czy srców.
Atk. 32 Obr. 20 Oz. 97


Koniec. Skul staff... Dość droga ale dobra. Tak jak i DH zazyczaj ma ją druid czy sorc.
Atk. 36 Obr. 12 Oz. 17



EXTRA: War Hammer... Tania jak na najlepszą broń z klasy zapewnie dlatego, że wypada
z potworów stosunkowo łatwych do zabicia typu ww.
Atk. 45 Obr. 10 Oz. 85



Moja opinia. Ja najbardziej lubie Axe. Ze względu na duzy wybór, dobra siłę i na to że posiada najlepszą broń (SA jest lepsza od MS) >.< (może kiedyś będe miał:)) Nie przepadam za sword choć jest to najczęstsza klasa u knight choć ostatnio i high lvl-e polecaja axe, znam przykłd z bardzo dawna gdzy jeden z wyższych lvl na nova przestawail się z club na axe :)) A co do Club...
Żadko spotykam się z tą klasą u knighta lecz widywałem. Najczęsćiej widoczna u sorca ze względu nato iż skile w clubie nabijamy juz na rook
przez zwykłego Cluba czy Mace.

To tyle :))

Ps. Sry za błedy ortograficzne i błędy w tekscie :)

Pinky
17-08-2005, 21:01
Według mnie zły dział.To jest poradnik czy Twoja opinia?? Temat powinnien znaleść się w dziale "Bronie i przedmioty" lub "Wasze poradnki" ale podoba mi się ładnie i czysto napisane może komuś się przyda.

P.S
Zaproponuj to modkom jako poradnik :P

Ozon18
17-08-2005, 21:05
Na rooku brakuje katany...
No nie wiem czy fs jest taki tani, zwlaszcza na nowszych swiatach, ale dosc ladne... czemu nie do propozycji poradnikow?

Jakbys dal to na rozne kolory, dopisal standardowe ceny... byc moze by byl z tego artykul

Infernal Assassin
17-08-2005, 21:05
Thx za pozytywna opinie i szczeze nie wiem jak to zaproponować modką :pp Ale zaraz lukne bo szczeze nawet nie ptarzyłem czy niegdzie nie pisze :)


EDIT: Jak sam powiedziałeś ceny zależą od serwa więc moge dac ceny na starych serwach (na takim gram) i pwoeidziec ze roznica cen miedzy bronmi na moich poziomach w innych siwatach jest podobna ale i tak nie bedzie dokładnie. Więc wolę nie pisać i nie wprowadać w błąd. No chyba, że napisze od 4k do 25k Ale i tak nei wiem co gzde kosztuje. :(( Katane zaraz zrobie a kolorki tez można :)

EDIT2: Proszę usunąc izie do propozycje poradników!

Ozon18
17-08-2005, 21:15
No niby tak... Ceny sie roznia, ale chociaz tak przecietnie... Ja wiem ze ceny sie roznia i np. cena gsa moze sie wachac od 15 - 90k ;]

Vanhelsen
17-08-2005, 21:43
Dzial rook powinno sie wywalic... przecierz skille z rooka odrabia sie w 10min a katan/axe nie jest az tak cenne, by walczyc o niego na rooku... moim zdaniem poradnik jest... niepotrzebny :P, nie rozpisujesz tutaj zalet/wad kazdego z typow, nie piszesz co dla kogo tylko opisujesz po 3-4 bronie z kazdego typu informacjami, ktore mozna znalesc na stronce...

Infernal Assassin
17-08-2005, 22:21
1. Wiedzałem, że znajdze się taki "ktoś"
2. Sorc nie dorabia w 10 min a skile z rooka i jaka bronia mu sie najlepiej walczylo na rooku decyduje czesto o dalszej drodze... A moze to pomoże mu to zmienić.
3.Zalezy na jakch serwach nie sa cenne bo jak daaawno temu zaczynalem gre (kolo 3 lat temu :p) to katana na rook nova po 400 gp chodziła :)

Fiszbin
17-08-2005, 23:00
Wybieranie broni na rooku opłaca sie tylko dla Druida lub Sorcera.Przyszlym Knightem i palem kupujemy sobie mace(club) za ~30gp(zaraobic najlepiej na dead ratach)i nim przechodzimy rooka. Skile dista (pal) lub sword/axe (knight) które nabijemy na rooku (czyli kolo 16-17) na mainie robimy w kilka minut, a hatcheta lub dobry sword na rooku trudniej zdobyc na 1 lvlu

Elmer
18-08-2005, 13:00
EXTRA2: Katana... Wypada z roota mało osób go ma.
Atk. 16 Obr. 12 Oz. 31

Ja bym dodał jeszcze:
EXTRA3 Poison dagger...wypada bardzo żadko z minotaura. Myśle, że tylko kilka osób w całej tibii na rooku ją ma.

Neaniver
18-08-2005, 13:24
Nie ten board. Powinno pojawic sie w propozycjach poradnikow. Ale moze zostanie przeniesione i jakims newbie sie przyda :)

Kusznik
18-08-2005, 13:28
Co w tym fajnego , że powiedział nam co ma się kupić ?
...