PDA

Pokaż pełną wersje : Tibia na TELEWIZORZE !!!


Cossma
14-09-2005, 23:44
Poradnik ten jest dla początkujących użytkowników peceta (czyt. komputera)!!! Zawiera on opis jak podłączyć telewizor do komputera, co umożliwia:
*oglądanie filmów (DVD, DivX, itd.);
*granie w gry (np. TIBIA!!!);

1. Zaopatrzenie się w potrzebny sprzęt!!!

Aby dokonać tego łatwego procederu potrzebujemy:


*karty graficznej z wyjściem telewizyjnym (TV –OUT);
http://img391.imageshack.us/img391/818/kartagaf7ol.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6072/svideo0jb.jpg


*specjalna przejściówka Euro Złącze (SCART) ;
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg



*przewód S-Video
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg



*rozdzielacz sygnału audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche;
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg


*telewizor 21’’ lub więcej [mniejszy się nie nadaje ponieważ większość użytkowników korzysta z monitorów 17 ”]
*tego chyba nie muszę pokazywać*



2. Podłączenie kabli do peceta i telwizora !!!

Najpierw należy wyłączyć telewizor i komputer z sieci zasilającej. Gdy to już zrobimy z tyłu obudowy naszego Peceta musimy zlokalizować kartę graficzną. Podłączamy do niej przewód S-VIDEO

http://img287.imageshack.us/img287/7010/din7cq.jpg >>>>>>> http://img287.imageshack.us/img287/716/svideo3lc.jpg


Następnie przewód ten łączymy z przejściówką SCART.
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg >>>>>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg


Przejściówkę EURO (SCART) łączymy z telewizorem.
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg>>> http://img287.imageshack.us/img287/3955/tv9bm.jpgTELEWIZOR


Tak oto połączyliśmy kable do przesyłania obrazu. Teraz nadszedł czas na przewody z dźwiękiem (ta część poradnika nie jest potrzebna jeśli zamierzacie odsłuchiwać dźwięk z głośników komputerowych).

Przejściówkę audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche, podpinamy także na tylniej ściance obudowy lecz tym razem pod kartę dźwiękową (zielone wyjście słuchawkowe).
A dwie końcówki cinch zgodnie kolorami także do przejścówki EURO, która jest już podpięta pod telewizor.
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg >>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

Tak zakończyliśmy część poświęconą podłączaniu urządzeń.
W kolejnej zajmiemy się ustawieniem sterowników.


3. Konfiguracja systemu.

Ustawienia dla kart graficznych ATI

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane

http://img208.imageshack.us/img208/8295/ati5yy.jpg

Pojawi się nam takie (lub bardzo podobne) okno gdzie należy uaktywnić telewizor klikając tak jak na rysunku i potwierdzić przyciskiem OK.


Ustawienia dla kart graficznych NVIDIA

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane
http://img208.imageshack.us/img208/2616/nvidia9nx.gif

Następnie wszystko zaznaczamy tak jak na rysunku (prościej już nie mogłem :D )


Teraz możecie oglądać to samo na telewizorze i na monitorze komputera.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Miłego grania w Tibię na telewizorku :p

Rabanbar
15-09-2005, 00:01
Super, zawsze sie zastanawiałem jak to sie robi. Ja bym przyklejił jakbym miał coś do gadania.

Cossma
15-09-2005, 00:04
Dzięki !!!
A tak napawdę to mój pierwszy poradnik na tibia.pl i mam nadzieję że się spodoba.

Lord Maniek
15-09-2005, 00:09
bardzo ładny poradnik - pełno zdjęć, pełno tłumaczenia i tak powinny wyglądać wszystkie poradniczki :p
przyda się tym którzy niewiedzieli jak TO zrobić
szczegulnie przydaje się do oglądania filmów - przyjdą kumple - przyjdzie piwko - więc czemu by TV nie przyszedł do kompa ( albo na odwrót ) i do kina już nie musisz chodzić 8o
gratki i oby tak dalej

Matriel
15-09-2005, 00:13
Poradnik w porządku. Przejrzysty. Dużo zdjęć,a w dzisiejszych czasach to podstawa bo 80% ludzkości to wzrokowcy. :p Ja dodam, że telewizor podłaczony do kompa nadaje się tylko do oglądana filmów i grania. Przy normalnej pracy obraz jest na nim nieostry i rozmyty ponieważ telewizory pracuja z niską rozdzielczością i nie są przystosowane do do wyświetlania obrazu komputerowego. Jak dla mnie za dużo z tym zachodu, a pożytku niewiele. No chyba że ktoś używa komputera tylko do gier i filmów. :p A jakby ktoś nie umiał poradzić sobie z konfiguracją wyjścia telewizyjnego to polecam program TVTool 9,7 do pobrania ze strony www.tvtool.de. :]

A tak na marginesie to był o tym artykuł w 160 nr Komputer Świata. :p

Modus
15-09-2005, 00:22
No spoko spoko. Kiedys moze skorzystam :P

Warmendes
15-09-2005, 08:26
Wiesz co wszystko jest ok oprócz tego że obraz na TV jest czarno-biały!

Ppa
15-09-2005, 10:19
Heh zacny poradnik B) wszystko przejrzyste i te foty :) tylko szczegół ze większość użytkowników powinna to znać :D

hry hry pamiętam jak brat odpalił Maxa peyna na telewizorku 25" ale była jazda hry hry 8o

Trener
15-09-2005, 10:29
Poradnik ładnie napisany :)

Dużo zdjęć oraz ładny opis.

Przyda się "młodszym" :D

Cossma
15-09-2005, 11:51
Wiesz co wszystko jest ok oprócz tego że obraz na TV jest czarno-biały!

Jeszcze raz spójrz w opcje karty graficznej (pewnie używasz karty Nvidia) i ustaw na PAL B lub PAL G :D


krok nr 5 na fotce z ustawieniem kart NVIDIA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam także pomysł na nowy poradnik dotyczący Instalacji XP dla początkujących.
Co wy na to ?

Kele
15-09-2005, 13:00
@up

Instalacja XP dla początkujących? Po co? Jak ktoś kupuje XP oryginalnego to powinna tam być instrukcja albo coś...

Dropsik_z_lucery
15-09-2005, 13:11
bardzo ładnie

slimaczek
15-09-2005, 20:49
Bosh, zaczyna mnie to wkurzac, to jest portal o tibii a nie poradniki o sprzataniu systemu z wirusow, podlaczania kompa pod telewizor, itd -.- A pozniej musze szukac jakiegos poradnika w liscie ktora ma szerokosc 3 stron -.-

Cossma
15-09-2005, 21:19
Bosh, zaczyna mnie to wkurzac, to jest portal o tibii a nie poradniki o sprzataniu systemu z wirusow, podlaczania kompa pod telewizor, itd -.- A pozniej musze szukac jakiegos poradnika w liscie ktora ma szerokosc 3 stron -.-

chyba chciałeś napisać "długość"

@POST
to mimo iż jest to strona o TIBII to w tutorialu na temat PORADNIKÓW jest napisane że poradniki mogąbyć o dowolnej tematyce. B)
A ten po częśći dotyczy Tibii
dzięki niemu tacy jak ty będą mogli grać w tibie na duzym ekranie.
Bo wątpię w to czy ty w wieku 11 lat potrafisz podłaczyć TV pod PECETA !!!
-----------
Na szczęście nie ty jesteś Modkiem i nie ty decydujesz jakie tematy przyklejać. :p

matizus
15-09-2005, 22:08
ja nie widzę obrazków tylko krzyżykihttp://images.tibia.pl/forum/images/smilies/placze.gif

Mi'chael
15-09-2005, 22:14
tak robilem to juz dawno ale u mnie jest maly problem jak podlacze kompa do telewizora na telewizore mam szary ekran :( niewiem czy mam stary telewizor czy poprostu tak musi byc

Parys
15-09-2005, 22:45
A po co tyle kabli? Ja mam jeden i starczy. Wszystkie nowsze telewizory mają złącza S-video. Wystarczy kabel z łączem s_video i cinciny do głosu.

Cossma
15-09-2005, 23:00
A po co tyle kabli? Ja mam jeden i starczy. Wszystkie nowsze telewizory mają złącza S-video. Wystarczy kabel z łączem s_video i cinciny do głosu.

A po to bo nie każdy ma w swoim pokoju nowy telewizor to chyba bardzo logiczne co?
Ja np. do swojego pokoju władowałem stary telewizor 21'' gdzie jest tylko złącze EURO czyli SCART

Rybzor
15-09-2005, 23:11
Fajny poradnik, przyda sie, ciekawe czemu przyklejony xD

Knight of Bhall
16-09-2005, 16:37
Świetny poradnik ;) Wszytko zrobiłem za twoja radą i działa 8o

Pramus
16-09-2005, 18:11
Bardzo dobry i przejrzysty poradnik. Dobrze, ze znalazl sie w tym dziale. ja wczesniej potrafilem podlaczyc kompa do TV, ale bawilem sie tylko w przelaczanie obrazu bez dzwieku, ale robilem to na szybko i obraz byl jakis dziwny. Pewnie dlatego, ze robilem to tak na "odwal" :)

Cangure
16-09-2005, 20:13
Znakomity poradnik gratz 10/10 i jeszcze te rysunki po prostu wypas !!!!!

khazad
16-09-2005, 20:41
@up

Instalacja XP dla początkujących? Po co? Jak ktoś kupuje XP oryginalnego to powinna tam być instrukcja albo coś...

heh i widac ze jedziesz z "pirata". w oryginalnym windowsie xp nie ma instrukcji jak dziada zainstalowac... ale mala podpowiedz z mojej strony: jesli nigdy nie instalowales systemu operacyjnego, to lepiej popros o pomoc kogos bardziej doswiadczonego...

edit:
starajcie sie nie uzywac kabla svhs dluzszego niz 5 metrow ( problem z inteferencjami ).

re down:
ty potrafisz korzystac z google, ale czesc poradnikow tu powstaje dla ludzi, ktorzy nie potrafia wcisnac przycisku szukaj :P

slimaczek
16-09-2005, 20:43
to mimo iż jest to strona o TIBII to w tutorialu na temat PORADNIKÓW jest napisane że poradniki mogąbyć o dowolnej tematyce. B)
A ten po częśći dotyczy Tibii
dzięki niemu tacy jak ty będą mogli grać w tibie na duzym ekranie.
Bo wątpię w to czy ty w wieku 11 lat potrafisz podłaczyć TV pod PECETA !!!
-----------
Na szczęście nie ty jesteś Modkiem i nie ty decydujesz jakie tematy przyklejać. :p

Ja nie mówiłem że ten poradnik powinien być usunięty bo to strona o tibii, mówię że wg mnie to jest strona o tibii i raczej powinny być tu poradniki tylko o jej tematyce. Po drugie wątpie żeby ktoś w to grał na dużym ekranie, grafika i tak dobra nie jest i wszystko sie rozciaga wiec wyglądało by pewno jeszcze gorzej. A co do podłączenia TV - umiem, podłączałem pare miesięcy temu. Pozatym jak ja chce wiedziec cos takiego o takich rzeczach to wchodze na google.pl i wpisuje jakies wyrazenie, i odrazu widze pare profesjonalnych stron (nie mowie ze tu poradniki sa do dupy), a nie że wchodze na strone o tibii :P

djkuter
18-09-2005, 11:19
B. dobry poradnik. Świetne tłumaczenie. Tak trzymaj!

Daku
22-09-2005, 19:07
Ogromnie ciekawe i być może skorzystam.Wielkie gratz i szczere podziekowania za chęci itp. "J som opraski!" ;p przez co poradnik ten staje się jeszcze bardziej czytelny.Ogólnie: 5/5. Wymarzony debiut ,czyż nie ?;p

Mr.Ofca
25-09-2005, 07:28
Poradnik fajny i może i dla troszke mniej doświadczonych, ale ja też kiedyś nim byłem:). A kabel to kiedys kupilem odrazu z wejściem EURO a z drugiej strony Jack i S-video, więc żadnych problemów nie bylo(Szczególnie że mam Radeona).

Lukas23#
25-09-2005, 09:59
Kiedyś z kolegą tak robiliśmy z fifą można było oglądać mecz na tv. :p

Ponury2150
26-09-2005, 00:48
A jeżeli ja mam w telewizorze wejścia audio,video?Chyba każdy wie jakie to są!Czy moge tesz podłączyć mojego pc do telewizora?I w jakie kable sie bendem musiał zaopatrzeć!!Pomóżcie:P

Cossma
26-09-2005, 00:54
A jeżeli ja mam w telewizorze wejścia audio,video?Chyba każdy wie jakie to są!Czy moge tesz podłączyć mojego pc do telewizora?I w jakie kable sie bendem musiał zaopatrzeć!!Pomóżcie:P


Przeczytaj poradnik :)

Mich@ł
29-09-2005, 15:09
Jak na 1 poradnik to VERY GOOD:D

Masz smykałkę - pisz więcej;P

DeMiEn
01-10-2005, 22:32
O boshe... Po co sobie tak życie komplikować? I tyle kasy wydać? Wystarczy jeden kabel za parenaście zł. Np taki jak ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item=66114962

Ktoś pisał, że 11 latek nie umiałby podłączyc PC po TV... To jest forum dla jedenastolatków?

Pietru
11-10-2005, 17:23
Fajne(10 znakow)

Pasorzytek
26-10-2005, 09:26
Jako elektronik jeżeli w TV macie wejscie s-vhs (s-video) polecam podlączenie obrazu wlasnie tam gdyż służy to poprawieniu jakości porzez osobne poprowadzenie sygnału luminancji i chrominancji ... co zwiększy jakość wyświetlanego obrazu...

slawekmag
26-10-2005, 18:20
Super :) Zawsze Chcialem To Podlaczyc Dzieki :)

Defiblirator
30-10-2005, 09:23
Bardzo ładny poradnik. Brak paru szczegołow jak powiedzial Pasorzytek. Hehe ja tez na elektronice. Moge dodac jeszcze ze jak bedziecie kupywac kabel to najlepiej zeby byl EKRANOWANY. Jest lepszy niz zwykle przewod.



cYa

Pasorzytek
30-10-2005, 14:46
Bardzo ładny poradnik. Brak paru szczegołow jak powiedzial Pasorzytek. Hehe ja tez na elektronice. Moge dodac jeszcze ze jak bedziecie kupywac kabel to najlepiej zeby byl EKRANOWANY. Jest lepszy niz zwykle przewod.
cYa a z jakiego miasta :) :> a co do przewodu to sie zgodze ekranowany..

slawekmag
31-10-2005, 11:39
Poradnik jest super ja już napisałem ale.... Nie moge teg podłączy. Kupiłem za 30 zł kabel ktury ma wszystko w jednym (s video, Euro, i to do dżwięku).
Podłączyłem i nie umim skonfigurowa karty. Mam radeona 9550 i w twojej instrukcji wygląda to okno inaczej niż u mnie :( . Jak to skonfigurowac i czy trzeba odlaczac antene od telewizora i czy wyszukiwac coś w telewizorze itp.
Jakby co to mail do mnie [email protected]

Pasorzytek
31-10-2005, 21:08
Poradnik jest super ja już napisałem ale.... Nie moge teg podłączy. Kupiłem za 30 zł kabel ktury ma wszystko w jednym (s video, Euro, i to do dżwięku).
Podłączyłem i nie umim skonfigurowa karty. Mam radeona 9550 i w twojej instrukcji wygląda to okno inaczej niż u mnie :( . Jak to skonfigurowac i czy trzeba odlaczac antene od telewizora i czy wyszukiwac coś w telewizorze itp.
Jakby co to mail do mnie [email protected] a czy przełączyłeś telewizor na AV?

slawekmag
04-12-2005, 17:35
a czy przełączyłeś telewizor na AV?
nie mam Av :D :D :D Ale to nic bo bede miał nowy telewizor... Już jutro buehehe

Recsio
06-12-2005, 22:39
A czy istnieje możliwość podłączenia komputera do TV z chinchami? Ostatnio odwiedziłem ~5 sklepów i w ani jednym nie było przejściówki/kabla s-vhs/chinch. :S

[edit]
Ok, już znalazłem na allegro (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75214609).

szymczak1992
03-01-2006, 18:45
po pierwsze to chcialbym bardzo pozytywnie skomentowac ten artykul!! :)
po drugie to nmam kilka pytan.po pierwsze jaka karte graficzna poradzilbys kupic do komputera o nastepujacej konfiguracji :D
pentium celeron 128 mb ram 1.01 gigano i niestety karta graficzna nawet bez 3d.chcialbym uslyszec twoja opinie na ten temat.po drugie czy jak sie juz podlaczy taki telewizor do kompa to czy bedzie mozna nagrywac filmy z tv na twardy dysk?

Pasorzytek
04-01-2006, 09:07
po pierwsze to chcialbym bardzo pozytywnie skomentowac ten artykul!! :)
po drugie to nmam kilka pytan.po pierwsze jaka karte graficzna poradzilbys kupic do komputera o nastepujacej konfiguracji :D
pentium celeron 128 mb ram 1.01 gigano i niestety karta graficzna nawet bez 3d.chcialbym uslyszec twoja opinie na ten temat.po drugie czy jak sie juz podlaczy taki telewizor do kompa to czy bedzie mozna nagrywac filmy z tv na twardy dysk? hmm radeon jakis np 9200 z 128mb na pokladzie :D i dorzuc mu jeszcze 128mb ramu koszt rzedu 50zl a zobaczysz różnice

SoBo
06-01-2006, 16:10
rzuciłem tibie (ogólnie kompa ;) na 39 calowy TV i była kaszanka (obraz zbyt rozmazany, żeby przeczytać jakąkolwiek mniejszą trzcionkę :0 )

Lord Nikusus
09-01-2006, 17:59
Ten poradnik jest niezły. Obrazki też są OK ale po co podłączać komp do telewizora żeby pograć sobie w Tibie. Na telewizorze który ma 21 cali nic nie zobaczysz. Już nic nie mówie o większych. Dla mnie jedyne zastosowania w podłączaniu telewizora do komptera to to, że mogę obejrzeć sobie filmy na większym ekranie i posłuchać muzyki, ponieważ mam dwa zajefajne głośniki, a nie chce mi się zgrywać tego na płytki. Nie widze innych zastosowań podłączania kompa do telewizora. Już lepiej pozbierać sobie kaske na PS2, które nie jest już takie drogie i możesz grać sobie w gierki na zarąbiste grafie. Co do wypowiedzi jednego z użykowników, który poweidział, że 11-latki nie umieliby podłączyć kompa do telewizora to się myli. To zależy np. od tego jakich masz rodziców. ja np. umaiłem to zrobić w wieku 10 lat bo jak chciałem obejrzeć film na telewizorze to nie było tak, że tata to zrobi i se obejrze. Miałem to zrobić razem z nim. I tak nauczyłem się wielu rzeczy. Więc nie gadaj, że jeżeli ktoś ma 11 lat to jest łamagą i nic nie umie zrobić. Według mnie to wszystko zależy od rodziców i własnego zaangażowania. Huh ale się rozpisałem.

Cossma
09-01-2006, 19:51
rzuciłem tibie (ogólnie kompa ;) na 39 calowy TV i była kaszanka (obraz zbyt rozmazany, żeby przeczytać jakąkolwiek mniejszą trzcionkę :0 )

bo telewizory pracują z bardzo niską rozdzielczością ale zagraj w NFS MW, albo QUAKE 4 to napewno bedziesz grac na TV niz na monitorze !!!

Vonath
13-01-2006, 13:47
Poradnik przedni, nic bym nie dodał, każdy "żółtodziub" sie połapie co i jak ; ) Hum... Ale u mnie sie to nie sprawdza.... Monitor 19' TV w moim pokoju 17' xD!
Co do tego o WinXP to why not... ; )

kodeker
17-01-2006, 08:52
Poradnik naprawde dobże napisany.Ale ja raczej z niego nieskorzystam.
Niema jak to monitor 21 cali :p

Policja
18-01-2006, 09:25
Mam mały telewizor obok kompa i se tak zrobie hehehe ciekawe jak to bedzie. THX :crusader: :crusader: :crusader: :crusader:

Undead Corsair
23-01-2006, 17:11
CO znacza ten pies i wilk??

Seru
23-01-2006, 20:04
Zrobić to to można, ale grać to już nie warto. Takie rozwiązanie nadaje sie tylko (wg. mnie ofcoz) jak ktoś ma duży TV i nie ma do niego odtwarzacza dvix a ma dużo filmów w tymże formacie :D No może jeszcze do grania w konwersje z konsol, bo one to z założenia są na TV :)

Rutek Trans
28-01-2006, 11:42
hmmm wiecie co jak naprawde ktos tego nie zrozumie to naprawde jest glupi, albo jest:baby: :D . sorry za wyrazenie ;(

Bredek
30-01-2006, 10:47
według mnie zaawansowanego komputerowca, jest to lespze do oglądania filmów w zależności kto jakeigo ma kompa. do gier to jest badziewne

Turbo
02-02-2006, 12:10
Ile mniej wiecej kosztuje taka najtansza karta graficzna z wyjsciem na TV razem z kablami i przejsciówką????????? :>

loony93
03-02-2006, 11:50
UWAGA !!!
Jeżeli ktoś nie ma kabla, potrzebuje przejściówki lub też potrzebuje odpowiedniej karty graficznej niech napisoze do mnie (e-mail: [email protected]). Udziele stosownej pomocy, a jak będzie trzeba zakupie potrzebne części - napewno się dogadamy !

Toldi the Rider
05-02-2006, 19:39
Naprawde bardzo fajny poradnik. Już się nie mogę doczekać żeby zacząć popykać w tibie na televizorku.

Basenik Knight
13-02-2006, 20:25
Bardzo fajny poradnik teraz moja siorka moze ogladac Tibie jako dobranocke:D

majlspower
06-03-2006, 19:25
Good ale ja mam problem. Chodzi o to ze na karcie graficzne mam wyjście takie jak jest pokoazne na obrazku do tego kabelka wszystko mam tylko że obok tego wejśca mam napisane VIDEO i tylke czy tez na takim bedzie działac mam GF FX 5200 ???? plz o odpowiedz....

Pepit
10-03-2006, 11:30
fajny poradnik

Wrotek
20-03-2006, 19:04
No niby fajny, ale chcialbym zauwazyc ze niektorzy maja tv-outa przez chinche, wtedy wystarczy zakupic przewod 2x chinch / euro i przejsciówke chinch / jack chinche od grafy podlaczamy do tv-outa a przejsciowke zalozyc na chinche od dzwieku i podlaczyc do wyjscia na glosniki

Czeko
21-03-2006, 14:36
Kto mi powie jak skonfigurowac radeona 9000 zeby na tv byl fajny obraz
na tv widze tylko sniezyce albo paski czerwono czarne...

mam 3 telewizory w domu 15 calowy, 21 calowy i 38 calowy
na kazdym widze to samo.

Piszcie na [email protected] lub na gg 5418311 prosze o pomoc;d
z gory dzieki

arklas
24-03-2006, 12:51
Fajne ale dzięki nie skorzystam... ;] Dwóch głów z oczamy po obu stronach to ja nie mam... ;]

Zartan of Iridia
27-03-2006, 08:04
Witam
mam taki problemik jezeli chodzi o gre na TV. Kompa mam po jednej stronie pokoju a TV przy łóżku po drógiej. Chcę tv podłączyć do kompa po to zeby móc grac w wyrku :D
chcialbym zapyac czy wie ktos jak przedluzyc kabel do klawiatury i myszki albo czy sa jakies k&m z dluzszymi (5m-10m) kablami

Adimax
01-04-2006, 09:48
Wkoncu

nawet dziala

Fajny Efekt xDD

Pradi16
02-04-2006, 15:40
Mam problem , posiadam Radeona 9550 i gdy proboje przezucic obraz na TV to mam czarno bialy obraz :/ jak kiedys mialem GeForce 3 to wszystko bylo cacy a teraz niewiem jak to zrobic :/ Niech mi ktos odpisze

tRyXXX
06-04-2006, 22:54
Mam problem , posiadam Radeona 9550 i gdy proboje przezucic obraz na TV to mam czarno bialy obraz :/ jak kiedys mialem GeForce 3 to wszystko bylo cacy a teraz niewiem jak to zrobic :/ Niech mi ktos odpisze


Witaj
Tez mam grafe od ATI i chetnie Ci pomoge rozwiazac problem ale musisz sprecyzowac co masz czarnobiale bo napisanie ze obraz jest nieprecyzyjne.:dance: :dance:
Czy wyswietlany obraz na telewizorze jest czarnobialy? 8o
A moze po podlaczeniu blaszaka do TV ekran pozostaje pusty ??
Napisz jeszcze jakich sterownikow uzywasz, bo modowane maja mocno zmienione opcje( typ Omega)

Massej
14-04-2006, 01:16
Poradnik bardzo sie przydal:)

kazik1
14-04-2006, 21:27
przyda sie możesz dac instalacje windowsa XP oraz format tego programiku ;)) :) ;) 8o

MiXer
23-04-2006, 20:39
mój brat tak zrobił że telewizor zastepowal monitor XD

Sara of Carlin
03-05-2006, 19:54
wam od ściechu a kino splajtuje B)

dobi92
08-05-2006, 10:20
Heh,
ciekawe, wybróbuje cus takiego.

Kerva Zandor
09-05-2006, 18:18
Siemka
No spoko temat.Z tą pomocą moge spokojnie i bez problemów podłaczyć telewizor!!:browar: I stawiam wam browca:fuck: :P :lolo:

ludzik_
18-05-2006, 01:04
ja mam w karcie graficznej zolte wejscie chinch, czy da sie podlaczyc do niej telewizor ?

Cossma
18-05-2006, 08:59
ja mam w karcie graficznej zolte wejscie chinch, czy da sie podlaczyc do niej telewizor ?

jak najbardziej jest to tzw. wyjście kompozytowe, bez problemu za parę złotych dostaniesz odpowiednie przejściówki z z Euro Złącza (SCART) na złącze kompozytowe :]

ludzik_
19-05-2006, 00:35
jak najbardziej jest to tzw. wyjście kompozytowe, bez problemu za parę złotych dostaniesz odpowiednie przejściówki z z Euro Złącza (SCART) na złącze kompozytowe :]

czyli w moim przypadku potrzebne jest:
- karta graficzna
- Przejściówka Scart (Euro)
i ?

Cossma
21-05-2006, 05:42
czyli w moim przypadku potrzebne jest:
- karta graficzna
- Przejściówka Scart (Euro)
i ?
omfg przecież napisałeś już że masz karte z wyjściem kompozytowym więc kup kabel gdzie po jednej stronie jest euro (i tę podłączasz pod tv) a po drugiej żołty chinch ( czyt. "czincz") które nazywa się wejściem kompozytowym ( tą natomiast pod karte graficzna)

PS. jesli nadal masz z tym problemy to gratuluję :]

Kaczmen
26-05-2006, 00:40
Na TV wychodzi mi obraz czarno-biały. Jest to wina kabla, czy ustawień w komputerze (jeżeli tak to jak je poprawić)?

Cossma
26-05-2006, 01:05
Na TV wychodzi mi obraz czarno-biały. Jest to wina kabla, czy ustawień w komputerze (jeżeli tak to jak je poprawić)?
gdybyś przeczytał wszystkie posty a nie tylko 1st to byś wiedział że należy ustawić na PAL-B, albo PAL-G

Andrys
08-06-2006, 14:30
wszytko dziala, ale obraz jest czarno bialy ;/
uzywam karty ATI

Kaczmen
08-06-2006, 16:54
wszytko dziala, ale obraz jest czarno bialy ;/
uzywam karty ATI

Popatrz na dwa posty przed twoim...

Del'Rav
13-06-2006, 20:24
@topic
Niezły poradnik...
Wypróbowałem ten patent i działa:P
Spox... gram se w tibie na telewizorze.

Kalisiok Knight
13-06-2006, 20:26
Ja już to wypróbowałem zanim były jakie kolwiek poradniki na ten temat. Ale mówie wam, że jak tylko byście to spróbowali to odrazu z tego zrezygnujecie. Najlepsza jest tibia na KOMPIE! Może jedna się to przydać do oglądania filmów. Włączasz film na kompie i oglądasz na telewizorze ;]:baby:

Broken Heart
04-07-2006, 23:44
Otoz mam pewien klopot, otoz posiadam kartę graficzną GeForce 4 MX 440 z polskimi sterownikami i niemoge znalesc tego panelu , który jest u Ciebie, a dokladnie tego przelaczenia na telewizor :baby: , u mnie jest cos takiego:
http://img382.imageshack.us/img382/646/nvidia9ag.jpg
licze na szybka pomoc :cup:

EDIT: Juz nie trzeba, okazalo się, że nawet nie muszę tego ustawiac :cup: POZDRO
PS: Zarypiascie sie gra w FIFE WOrld Cup'a na TV ;p

pitaborek
05-07-2006, 19:37
Grałem tak w Need for speed u2. zrypanie sie tak gra bo jest wszystko zamazane.:evul:

Spliner
14-07-2006, 10:31
Poradnik może sie przydać wielu osobom, jednak myśle że granie w Tibię może być średnioprzyjemne (tak jak powiedzieliście TV działa na niskich rozdzielczościach, a Tibia brew pozorom jest bardzo szczegółowa). Dla mnie podłączenie TV do kompa to pestka. Osobiście uważam że jeśli chce sie grać na czymś większym to lepiej kupić sobie dobry monitor LCD 32" i przedłużke kabla DVI ;) :D

Mordenar
05-08-2006, 20:00
Nawet fajnie to wygląda tylko szkoda ,że są zakłócenia na ekranie. Jednak zostane przy kompie . Wole na Tv oglądac filmiki ściągane z neta .

borcio992
06-08-2006, 03:34
ja mam problema udalo mi sie uruchomic kompa na tv ale jest obraz czarno bialy ale mam zato stara karte graf ( s3 virge gx2 ) i niema tam ustawienia :s jak to zrobic help ( mam sterownik do tego + powerstrip)

Zjedz Skreta
06-08-2006, 06:05
Ja już to wypróbowałem zanim były jakie kolwiek poradniki na ten temat. Ale mówie wam, że jak tylko byście to spróbowali to odrazu z tego zrezygnujecie. Najlepsza jest tibia na KOMPIE! Może jedna się to przydać do oglądania filmów. Włączasz film na kompie i oglądasz na telewizorze ;]:baby:
dokladnie tibia i tak ma slaba grafike
a na tv przy okolo 30 calach bedzie wszystko tak duze ze bedziecie musieli jezdzic wzrokiem po calym ekranie aby wszystko zobaczyc :)
radze lepiej ogladac filmy na Tv !;)

SuNShiNe
06-08-2006, 08:45
Świetny Poradnik! , napewno mi sie przyda , pozdro Tibia.PL

Pozdrawiam
SuNShiNe

juggernaut
06-08-2006, 16:55
:) :) lepszy monitor od TV

Kozyr
12-08-2006, 14:48
Heh kozak poradnik gratuluje elegancko napisany poprawnie !!!!:) POzdro

Jamajczyk
23-08-2006, 12:43
Witam. Przeczytalem caly poradnik jak i wszystkie posty, lecz nie moge sobie poradzic z czarno bialym ekranem tv, ustawiam na PAL B i PAL G niestety to nic nie daje, dalej mam obraz czarno bialy ;/

Hedo
23-09-2006, 21:37
bardzo przydatny poradnik;)

Rakso Safi
28-11-2006, 19:46
wszystko posłączyłem ael mam problem
obraz jest czrno-biały
odrazu uprzedzam że sprawdzałem wszystki pal (w tym pal-b i pal-g)
proszę o pomoc

kirikiri
30-11-2006, 18:07
ja mam inny problem
obraz kolorwy ale tekst migocze i to strasznie wali po oczach jak zmienie nasycenie zeby byl czarnobialy to tez migocze
a np. przy wyborze PAL-M to obraz zajebisty tylko czarnobialy nic nie migocze i wogole tylko wtedy nieda sie zmienic na kolor ;/

czym jest spowodowane te migotanie ??

Oski-Ziom
14-12-2006, 18:50
Jeszcze raz spójrz w opcje karty graficznej (pewnie używasz karty Nvidia) i ustaw na PAL B lub PAL G :D


krok nr 5 na fotce z ustawieniem kart NVIDIA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam także pomysł na nowy poradnik dotyczący Instalacji XP dla początkujących.
Co wy na to ?

UWAGA... DAM DOBRE ITEMKI NA TIBI....PISZCIE DO MNIE NA EAMILA JAKIE MASZ ITEMKI,LVL i GDZIE GRASZ ! [email protected]

Oski-Ziom
14-12-2006, 18:51
ja mam inny problem
obraz kolorwy ale tekst migocze i to strasznie wali po oczach jak zmienie nasycenie zeby byl czarnobialy to tez migocze
a np. przy wyborze PAL-M to obraz zajebisty tylko czarnobialy nic nie migocze i wogole tylko wtedy nieda sie zmienic na kolor ;/

czym jest spowodowane te migotanie ??

UWAGA... DAM DOBRE ITEMKI NA TIBI....PISZCIE DO MNIE NA EAMILA JAKIE MASZ ITEMKI,LVL i GDZIE GRASZ ! [email protected]

Saturasss
20-12-2006, 16:58
ej sorry ale zrobilem wszystko tak jak w poradnkiu ustawilem pal-g i obraz czarno bialy pozniej zrobilem pal b i tez czarno bialy prosze o pomoc

Cossma
26-12-2006, 11:38
@up
a być może masz ten sam problem co kolega.

tez mial czrno-bialy obraz jesli urzywał kabla euro,
kompozytowym powinno działać

Najemnik Bobi
01-01-2007, 17:19
Po 1. Trezba miec TV 100HZ
Po 2. MAM TAKI SAM PROBLEM!!! :P:P
Po 3. Kto nam pomoże??

SeRvUs
05-01-2007, 16:47
Ej Naprawde dobry Poradnik oby takich wiecej 8o 8o 8o 8o

SeRvUs
05-01-2007, 16:49
Daj jakis poradnik o otsach 8o8o8o8o8o

Dawisza
01-02-2007, 12:50
A moje karta ma wyjscie na S-Video 7 pinowe (7 bolców i 1 taki szeroki). Czy kable 4 pinowe beda pasowac?

Sewix
04-02-2007, 00:28
Poradnik ten jest dla początkujących użytkowników peceta (czyt. komputera)!!! Zawiera on opis jak podłączyć telewizor do komputera, co umożliwia:
*oglądanie filmów (DVD, DivX, itd.);
*granie w gry (np. TIBIA!!!);

1. Zaopatrzenie się w potrzebny sprzęt!!!

Aby dokonać tego łatwego procederu potrzebujemy:


*karty graficznej z wyjściem telewizyjnym (TV –OUT);
http://img391.imageshack.us/img391/818/kartagaf7ol.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6072/svideo0jb.jpg


*specjalna przejściówka Euro Złącze (SCART) ;
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg



*przewód S-Video
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg



*rozdzielacz sygnału audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche;
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg


*telewizor 21’’ lub więcej [mniejszy się nie nadaje ponieważ większość użytkowników korzysta z monitorów 17 ”]
*tego chyba nie muszę pokazywać*



2. Podłączenie kabli do peceta i telwizora !!!

Najpierw należy wyłączyć telewizor i komputer z sieci zasilającej. Gdy to już zrobimy z tyłu obudowy naszego Peceta musimy zlokalizować kartę graficzną. Podłączamy do niej przewód S-VIDEO

http://img287.imageshack.us/img287/7010/din7cq.jpg >>>>>>> http://img287.imageshack.us/img287/716/svideo3lc.jpg


Następnie przewód ten łączymy z przejściówką SCART.
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg >>>>>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg


Przejściówkę EURO (SCART) łączymy z telewizorem.
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg>>> http://img287.imageshack.us/img287/3955/tv9bm.jpgTELEWIZOR


Tak oto połączyliśmy kable do przesyłania obrazu. Teraz nadszedł czas na przewody z dźwiękiem (ta część poradnika nie jest potrzebna jeśli zamierzacie odsłuchiwać dźwięk z głośników komputerowych).

Przejściówkę audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche, podpinamy także na tylniej ściance obudowy lecz tym razem pod kartę dźwiękową (zielone wyjście słuchawkowe).
A dwie końcówki cinch zgodnie kolorami także do przejścówki EURO, która jest już podpięta pod telewizor.
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg >>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

Tak zakończyliśmy część poświęconą podłączaniu urządzeń.
W kolejnej zajmiemy się ustawieniem sterowników.


3. Konfiguracja systemu.

Ustawienia dla kart graficznych ATI

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane

http://img208.imageshack.us/img208/8295/ati5yy.jpg

Pojawi się nam takie (lub bardzo podobne) okno gdzie należy uaktywnić telewizor klikając tak jak na rysunku i potwierdzić przyciskiem OK.


Ustawienia dla kart graficznych NVIDIA

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane
http://img208.imageshack.us/img208/2616/nvidia9nx.gif

Następnie wszystko zaznaczamy tak jak na rysunku (prościej już nie mogłem :D )


Teraz możecie oglądać to samo na telewizorze i na monitorze komputera.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Miłego grania w Tibię na telewizorku :p


Czy dziala to na karty RADEON??

Kazik2
11-02-2007, 08:47
Czy dziala to na karty RADEON??

Tak na readeonie tez ci pójdzie. Własnie do karty Radeon masz sterowniki ATi :p8o Chyba Ati produkuje karty Radeon :P

Psykacz
02-03-2007, 21:15
Myślę, że doskonały poradnik... Bardzo dużo zdjęć i myślę że włożyłeś w to dużo pracy i z tego też się cieszę. pod 70% ludzi krzyczy "screeny plax" i dobrze, że i o tym pomyślałeś... Gratulacje dla Ciebie ^^

Albin
03-03-2007, 16:19
mam takie pytanie da sie jakos ustawic zeby obraz byl i na TV i na monitorze kompa?

Meril 9
04-03-2007, 19:22
Poradnik ładnie napisany :)

Dużo zdjęć oraz ładny opis.

Przyda się "młodszym" :D

nom mlodszym sie przyda :D na kompie lepie :):cup: 8o B) :)

ErAgOg
05-03-2007, 10:19
@EDIT usunąć plx :(

Kamil1000
10-03-2007, 12:33
Poradnik ten jest dla początkujących użytkowników peceta (czyt. komputera)!!! Zawiera on opis jak podłączyć telewizor do komputera, co umożliwia:
*oglądanie filmów (DVD, DivX, itd.);
*granie w gry (np. TIBIA!!!);

1. Zaopatrzenie się w potrzebny sprzęt!!!

Aby dokonać tego łatwego procederu potrzebujemy:


*karty graficznej z wyjściem telewizyjnym (TV –OUT);
http://img391.imageshack.us/img391/818/kartagaf7ol.jpg
http://img441.imageshack.us/img441/6072/svideo0jb.jpg


*specjalna przejściówka Euro Złącze (SCART) ;
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg



*przewód S-Video
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg



*rozdzielacz sygnału audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche;
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg


*telewizor 21’’ lub więcej [mniejszy się nie nadaje ponieważ większość użytkowników korzysta z monitorów 17 ”]
*tego chyba nie muszę pokazywać*



2. Podłączenie kabli do peceta i telwizora !!!

Najpierw należy wyłączyć telewizor i komputer z sieci zasilającej. Gdy to już zrobimy z tyłu obudowy naszego Peceta musimy zlokalizować kartę graficzną. Podłączamy do niej przewód S-VIDEO

http://img287.imageshack.us/img287/7010/din7cq.jpg >>>>>>> http://img287.imageshack.us/img287/716/svideo3lc.jpg


Następnie przewód ten łączymy z przejściówką SCART.
http://img287.imageshack.us/img287/1344/svideokabel8jb.jpg >>>>>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg


Przejściówkę EURO (SCART) łączymy z telewizorem.
http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg>>> http://img287.imageshack.us/img287/3955/tv9bm.jpgTELEWIZOR


Tak oto połączyliśmy kable do przesyłania obrazu. Teraz nadszedł czas na przewody z dźwiękiem (ta część poradnika nie jest potrzebna jeśli zamierzacie odsłuchiwać dźwięk z głośników komputerowych).

Przejściówkę audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche, podpinamy także na tylniej ściance obudowy lecz tym razem pod kartę dźwiękową (zielone wyjście słuchawkowe).
A dwie końcówki cinch zgodnie kolorami także do przejścówki EURO, która jest już podpięta pod telewizor.
http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg >>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

Tak zakończyliśmy część poświęconą podłączaniu urządzeń.
W kolejnej zajmiemy się ustawieniem sterowników.


3. Konfiguracja systemu.

Ustawienia dla kart graficznych ATI

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane

http://img208.imageshack.us/img208/8295/ati5yy.jpg

Pojawi się nam takie (lub bardzo podobne) okno gdzie należy uaktywnić telewizor klikając tak jak na rysunku i potwierdzić przyciskiem OK.


Ustawienia dla kart graficznych NVIDIA

Prawym przyciskiem myszy klikamy na
Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane
http://img208.imageshack.us/img208/2616/nvidia9nx.gif

Następnie wszystko zaznaczamy tak jak na rysunku (prościej już nie mogłem :D )


Teraz możecie oglądać to samo na telewizorze i na monitorze komputera.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Miłego grania w Tibię na telewizorku :p
ja znam prostszą metodę:
wystarczy kupić przejściówkę z HDMI na DVI oraz kabel HDMI
następnie wpinamy jeden koniec kabla do wejścia HDMI w telewizorze, a drugi do przejściówki, a przejściówkę do gniazda DVI w karcie graficznej
i to wszystko, prawda że proste

kotleciak
26-03-2007, 17:45
oczywiscie mam problem... w karcie graficznej mam wyjscie VID-OUT(takie jak pokazane na zdjeciu) a wy pokazujecie kabel z dwiema koncówkami s-video (watpie zeby weszlo w ta karte graficzna co zdjecie daliscie) i sie zastanawiam jak podlaczyc kompa do tv jesli niemam TV-OUT tylko VID-OUT lub jak podlaczyc kompa do tv przez wyjscie typu DVI(również jest na zdjęciu.

Emsik
30-04-2007, 00:14
Wiesz co wszystko jest ok oprócz tego że obraz na TV jest czarno-biały!

ale ty masz czarno-biały telewizor powiedz że tak !?

heardalis
19-05-2007, 21:02
Nie wiedzialem gdzie o to zapytac wiec pisze tutaj.
A mianowicie kupilem dzisiaj nowy monitor panoramiczny hyundaia 22 cale i wszystko ladnie chodzi procz TIBI, a mianowicie gdy ja wlanczam bardzo sie zacina na tym ponitorze, po kilku probach doszedlem do tego ze jesli w opcjach graficznych zmienie z opengl na direct5 na direct9 nie moge, to zaczyna normalnie dzialac tyle ze po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu dalej ustawiony jest opengl i dalej zacina, co zrobic? prosze o pomoc

Treyem
07-06-2007, 14:55
Nom poradnik nawet spoko ja już próbuje to robić xD

balamuta
15-06-2007, 22:21
Ja to widzialem u kolegi dawno juz Fajne to jest :D ja se ogladam telewizje a muj brat z moim kolegom przy kompie i sie przelanczam program i ogladam jka se expi ;]

balamuta
15-06-2007, 22:23
Ja to widzialem u kolegi dawno juz Fajne to jest :D ja se ogladam telewizje a muj brat z moim kolegom przy kompie i se przelanczam program i ogladam jak se expi ;)

Mru
20-06-2007, 15:17
Obraz jest nie wyraźny i nie gadajcie że mam peceta lub tv do du*y bo są nowe obydwa.

DruidWielki
28-06-2007, 12:41
Jak kumple przychodza to odpalam rzutnik multimedialny i mam kolorowy obraz wielkosci 3m x3m wiec wszystko spoko widac :)

Arrathel
30-06-2007, 17:04
Bardzo dobry poradniczek, akurat dostałem nowego kompa i była świetna okazja żeby wytestować!
Telewizor (LCD 32') się spisuje!
Dzięki temu poradnikowi świat w moich oczach jest całkiem inny!
Komple zamiast iść do kina przynoszą filmy do mnie na chatę :p
Pozdro!

wowel
14-07-2007, 13:18
Chyba coś takie zrobie z moją plazmą;)

Starwars1357
13-08-2007, 19:07
a ja to odpalilem na 42 cale:) wow prawi 3 d;)

kopcio
27-08-2007, 15:15
super poradni teraz na telewizorku sobie gram ;p:cup:

Hono
02-09-2007, 22:32
A ja mam coś takiego

http://img62.imageshack.us/img62/4342/ustawieniaxh8.jpg

i nie wiem co zrobić? :(

Scobel
14-09-2007, 18:02
http://i190.photobucket.com/albums/z239/Scobel/th_Wideo-0002.jpg (http://s190.photobucket.com/albums/z239/Scobel/?action=view&current=Wideo-0002.flv)

http://i190.photobucket.com/albums/z239/Scobel/th_Wideo-0001.jpg (http://s190.photobucket.com/albums/z239/Scobel/?action=view&current=Wideo-0001.flv)

Tibia na TV nagrana niestety telefonem. I chodz TV ma opcje podlaczenia PC uzywam poki co EURO2, musze poprostu kupic nowy kabel-inny typ.

Sysunia
03-11-2007, 23:04
Spoko poradnik! Naprawde świetna robota:)

Tylko jedna uwaga : ten dział miał być niezwiązany z tibią... czyż nie?:confused:

molesta94
07-11-2007, 21:08
poradnik ekstra i czytelny :P
ale mam problem bo mam monitor 19 cali i co dalej? bo proboje wchodzic na wlasciwosci itd. ale to nic nie daje bo mi sie wtedy tez pulpit pomniejsza na lipny. ale jak wiesz jak to zrobic plx napisz.
z gory thx xD

molesta94
07-11-2007, 21:09
poradnik ekstra i czytelny :P
ale mam problem bo mam monitor 19 cali i co dalej? bo proboje wchodzic na wlasciwosci itd. ale to nic nie daje bo mi sie wtedy tez pulpit pomniejsza na lipny. ale jak wiesz jak to zrobic plx napisz.
z gory thx xD

molesta94
07-11-2007, 21:10
poradnik ekstra i czytelny :P
ale mam problem bo mam monitor 19 cali i co dalej? bo proboje wchodzic na wlasciwosci itd. ale to nic nie daje bo mi sie wtedy tez pulpit pomniejsza na lipny. ale jak wiesz jak to zrobic plx napisz.
z gory thx xD

KrEmAs KAc
29-12-2007, 11:22
Jakość na TV jest churowa ale idzie oglądać filmy i grać w samochodówki :P

Adrianek1641
30-12-2007, 01:15
SPOKO poradnik może zacznij pisać poradniki nałogowo;)

Reyzel
01-01-2008, 17:05
No to sprawe z zajętym kompem mam załatwionom xD:p

Murder10
31-01-2008, 14:07
wow tibia na telewizorku to by było coś

Murder10
31-01-2008, 14:09
No to sprawe z zajętym kompem mam załatwionom xD:p
nom ładny wierszyk!!! jestem pod wrarzeniem!!!

diwerix
09-02-2008, 13:12
a ja mam wszystko oprócz tego Euro Złącze (SCART)
i nie wiem czy mi będzie działać ponieważ mam stary telewizor bez możliwości wsadzeni Euro Złącza. i nie wiem czy mi będzie działać

tu jest zdjecie

http://img266.imageshack.us/my.php?image=beztytuulk0.png

diwerix
09-02-2008, 13:14
czy nie dało by sie podłącdzyć tego bez euro złącza kablem S-Video

diwerix
09-02-2008, 19:22
ok juz wszystko wiem.

Kamilek321
10-02-2008, 19:40
Ja kompa pod dvd podlaczam ale tylko jak starych niema.Telewizor ma 50 cali8o

marek35
22-02-2008, 17:59
Hej!

Chciałem przy okazji zapytać czy ktoś z was ma w domu telewizor lcd (http://okazje.info.pl/sprzet-rtv/telewizory-lcd/)? Czy na takim telewizorze można też grać w gry komputerowe? Sorry za banalne pytania, ale zupełnie się nie znam na elektronice, a planuje kupić taki telewizor do salonu.

Pozdrawiam
Marek

Zanchio
25-02-2008, 21:57
Poradnik naprawde superek ,gram w tibie na 32 calach ;)
Mozna tez to prosciej zrobic :
Program do otwarzania tibi na ekranie : (wymagania takie same czyli bez kabla nic nie zdzialasz)
Jezeli posiadasz to programik super pobrany z instalek.pl
http://rapidshare.com/files/94646301/ArcadeInstallFull205RC1***********
:cup:

Kamicha
03-03-2008, 19:21
Dzieki że poradnik zrobiles :P
Tera pykam w Tibie na 42" calowym TV :D
a dziwięku niepodloczylem bo po co do Tibii xd
Pzdr

kampo2
22-03-2008, 23:02
Ja mialem tak samo zrobione tylko zamiast tej przejsciowki mialem kabel s-video/euro zloncze to mialem odrazu jednym kablem podlaczony kop do tv a glos obslugiwalem glosnikami komputerowymi(se przenosilem),ale poradnik dobry:D

Ddamianek11
07-04-2008, 21:05
Sorry ale .. na H*J to komu ??

Versethus
28-04-2008, 20:26
Witam :) !

Mam straszną ochotę na podłączenie swojego kompa do telewizora ponieważ lubię czasem pograć w NFS, Fife albo PES'a.
Niestety nie posiadam na razie funduszy na zakup konsolki a mam dwa padziory więc czemu by nie zrobić z PC konsolki ?

Moje pytanka są następujące :

1. Czy jakość wyświetlanego obrazu będzie tak samo dobra jak na monitorze ?
2. Czy bajery typu pozłacane końcówki (styki) kabli poprawią jakość obrazu ?

Monitor -> http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor20andhigher/226bw.asp
Telewizor -> http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-D2140BFF/pl/hs.xsl/18_18035_39393831_PLK_HTML.htm
Karta Graficzna -> Radeon 9550 (http://twojepc.pl/graph0/news04/7012_3.jpg)

Proszę o odpowiedź na te pytania kogoś kto się na tym zna bądź już podłączał PeCeta do telewizora :)

Pozdrawiam, Versethus

Versethus
01-05-2008, 14:09
Na prawdę nikt nie zna odpowiedzi na te pytania :( ?

MiXer
01-05-2008, 17:46
To chyba zależy od rozdizelczości. I czy na tej plażmie masz rozciągnięty obraz czy niewyraźny?

Versethus
01-05-2008, 18:59
Nie wiem jaki będę miał obraz bo jeszcze nie podłączyłem kompa do TV ^^
Obraz powinien byc normalny bo monitor też mam panoramiczny...

Elva12
06-07-2008, 20:22
Bardzo głupie to tylko czeba wydawać kase lepiej kupić sobie kompa z tymi samymi kosztami -,-

mati7017
23-07-2008, 16:49
Wczesny jesteś kolo... ja to już odpalałem ze pół roku temu albo i więcej...:]

Wozarcio
08-08-2008, 23:54
Witam. Podłączyłem wszystko jak trzeba i obraz jest czarno biały...próbowałem zmieniać pal ale to nic nie dało...mam kartę Ati Radeon 9550

Wozarcio
09-08-2008, 10:15
odpowie mi ktos??

Wozarcio
09-08-2008, 11:34
12345678910

NewYogih
18-09-2008, 12:18
czy możecie mi powiedzieć do jakich kart graficznych nividi jest ten kabel?? chodzi mi od dokładna nazwę danej karty.

Będzie działać na karce GeForce 7300 GS ??

Depeszowiec92
18-09-2008, 18:50
Witam. Podłączyłem wszystko jak trzeba i obraz jest czarno biały...próbowałem zmieniać pal ale to nic nie dało...mam kartę Ati Radeon 9550

Trzeba przerobić kabel, na necie znajdziesz sposoby. Raz kupiliśmy droższy kabel i był czarno biały, potem tani i byle jaki przerobiliśmy go i działał

@up
kabel działa na wszystkich kartach o ile się nie myle oczywiście które maja wyjście tv out twoja karta raczej ma takie wyjście (sam kiedyś miałem starszą i takie ów wejście było)

NewYogih
19-09-2008, 13:25
up


moja karta graficzna ma inne wejście i ma napisane video a nie s-video ...;/

Yean'guS
30-09-2008, 18:34
Ja Mam Nvidie I ma inaczej
Wlasciwosci > Rezdzielenie > Klon > TV
I Tez targa xD

Vison
16-07-2009, 19:33
Można po prostu kupić kabelek euro<->s-video i podłączyć, chyba że nie ma wejścia s-video.

Gulmas
30-08-2010, 11:24
Pomocy! mam karte ATI radeon zrobiłem wszystko co w poradniku i dupa. czarno biały obraz i nie ma głosy lecz mogę używać głosniki. POMOCY!

peter_and
21-12-2011, 09:17
Żle sie gra na TV ---- za daleko

areku77
19-01-2012, 08:16
No no ladny poradnik ;))

patrynio18
19-01-2012, 14:32
tibia na tv moim zdaniem NIE ;p

Ajbuzer
19-01-2012, 16:28
na 50' można oczoplasu dostac haha :baby: pograłem przez 2h i tak mnie już bania nawałała ze to poezja jest :wasabi:

arcio14
19-01-2012, 16:50
Do ogarniecia :):):):)

Rismantox
01-02-2013, 14:29
Super , niech ktoś pokaże nam efekt swojej pracy :)