PDA

Pokaż pełną wersje : ........why?


konradek
23-05-2004, 21:19
Dlaczego w tibi sa hakerzy? i po co ?......zadaje sobie to pytanie dzien w dzien i nadal nie wiem po co........i nagle uswiadamiam sobie ze hakerzy sa do lamania czyjegos serca.........dzis shakowali mojego najlepszego kolege.......stracil 800k + crown legs golden armor royal helmet i demon shield i ja mu nie moge pomoc chlopak chce sprzedac postac.......jesli by to bylo mozliwe to czemu gm nie mog by zrobic pomocy dla shakowanych?dac im jakies k sety crown helmety dragon shild i niech chlopaki lub dziewczyny graja normalnie a tu nic bardzo mi jest przkro z powodu mojego kumpla......nie moge mu pomoc....................... ;( on jest.......on jest taki zalamany i nie chce juz grac........ X( ;(

TheNatoorat
23-05-2004, 21:25
A jesli shakowany zostanie jakiś low-lvl np. 9lvl? Dostanie "jakies k sety crown helmety dragon shild" jako rekompensatę? Twój koleś jeszczer wszystkiego nie stracił. na forum tibia.com może znaleźć zakładkę dla GM, na której może walnąć posta i stan jego postaci cofną do np. godz. 9 | 10 Maja. Nie wiem jak tamten dział dokładnie się nazywa, więc trzeba poszukać. I prześlij moje kondolencje swojemu koledze.

Zaglada
23-05-2004, 21:27
Zazwyczaj takie osoby to sa gowniaze majace po 10 lat chcace odebrac komus przyjemnosc... Wspolczoje Ci z calego serca ;(

Jagger
23-05-2004, 21:28
Po pierwsze, przed hackowaniem mozna sie ustrzec, jest chyba taki temat na forum FAQ. :P
Po drugie, jesli twoj kolega uzywal tak zwanych '3rd party programs' (patrz: tibia gg itp.) to chyba sobie na to zasluzyl. :)
Po trzecie, mogl wymyslic jakies trudniejsze haslo. Z pewnego zrodla wiem, ze jeden czlowiek odkryl jak wylapywac konta ktore maja takie samo haslo jak i numer konta, wiec jesli ktos tak jeszcze ma i nie zostal shackowany to niech szybko zmienia haslo. :P
Po czwarte, tacy gmowie nie moga pomoc, bo kazdy sobie moze schowac swoj eq do innej postaci i pozniej blagac u gma o k-set co chwile, to by nie mialo sensu. :P

No ja juz wiecej nie doradze. W sumie tez bym sie zalamal gdybym mial hacka, latwego hasla nie mam i sprzecik na postaci tez dosyc kosztowny. Jesli jednak twoj kolega wroci do gry to niech poczyta odpowiednie tematy w dziale FAQ, by sie zastrzegl przed nastepnymi hackami.

konradek
23-05-2004, 21:30
Oryginalnie dodany przez TheNatoorat
A jesli shakowany zostanie jakiś low-lvl np. 9lvl? Dostanie "jakies k sety crown helmety dragon shild" jako rekompensatę? Twój koleś jeszczer wszystkiego nie stracił. na forum tibia.com może znaleźć zakładkę dla GM, na której może walnąć posta i stan jego postaci cofną do np. godz. 9 | 10 Maja. Nie wiem jak tamten dział dokładnie się nazywa, więc trzeba poszukać. I prześlij moje kondolencje swojemu koledze.

ale nie takie lvl 9 lvl np. moze dostac p seta dwarven shielda i morning stara dla low-lvlcow a dla 40 i wiekszych k set crown helmet dragon shield.......to by bylo ok ale czegos takiego chyba nie bedzie bo gm zaluje wszystkim swoich rzeczy......... X( ;(

Polinik
23-05-2004, 21:35
Nikt nigdy nie dostanie ani od GMa ani od Cipow zadnej rzeczy, levela czy tez skilli, z powodu hacku. I tyle, nie ma co sie nad tym rozwodzic i gdybac.

Matheous
23-05-2004, 22:05
Hakerzy byli, sa i beda. Tak samo jak wirusy komputerowe, nooby na tibii, zlodzieje w rl'u i tibii i wiele innych...Niektore rzeczy sa po prostu wieczne. Jak ktos tu dobrze powiedzial:
'Sa dwie nieskonczone rzeczy.Ludzka glupota i wszechswiat, ale co do drugiego to nie mam pewnosci...'
Oraz cytat z Terminatora:
'Wy, ludzie, macie duza sklonnosc do samodestrukcji.'
Nic na to nie poradzisz... Jedyne rady to:
a)NA WSZELKI WYPADEK nawet nie DOTYKAC tych '3rd party programs'
b)wytzrasnac sobie takie haslo zeby nawet po pijanemu nie mozna bylo go odgadnac(np bfhusdbfhdskbvkhbvjhsdbhjabkbjksdbkjsnkjflm i je trzymac na kartce i po uruchomieniu kompa wpisac je i ctrl+c zeby sie tak nie meczyc z wpisywaniem:P)
c)NIKOMU nie dawac nr konta i hasla...
Kondolencje dla qmpla...
Ale pamietajcie-to tylko GRA a nie cale zycie... Trzeba umiec to rozgraniczyc.

Podpalacz
23-05-2004, 23:41
Niestety tak juz jest. Wiem co to za bol bo mnie okradli na 1.5 mln gp w eq i platynkach lacznie na Eterni:) Nawet pustych BP swiniaki nie zostawili. Wyniesli wszystko jak jest. Nawet mnie to specjalnie nie ruszylo bo zlapalem dzien wczesniej deada bez blessow i spadl mi dist z 88 na 86. Pozniej po 3 miechy przerwy i wbilem na Hiberne:) i nie zaluje.
Glowa do gory chlopaki.


a po co sa hakerzy?? To gnoje co lubia kogos okrasc bo sami nigdy by do tego nie doszli


Pozdro

Vilejuw
24-05-2004, 16:01
Hakerzy chakuja tylko dlatego by zdobyc lepsze rzeczy lub kase. Hakera nie obchodzi ze skonczysz z Tibia lub cos w tym stylu ?(

HAKERZY BYLI, SA I BEDA.



Nova - ab'dendriel - Vilejuw :miecz: - sorc - 22 lvl - 38 mlvl

konradek
24-05-2004, 21:13
Dziekuje wszystkim za kondolencje dla mojego kumpla jest on taki załany ze poszed wczoraj pic........... ;( i juz chyba wiem jak temu zaradzic........

Lord piccolo
24-05-2004, 22:30
Za każdym razem gdy włanczam Tibie boje się że to może mi się przytrafić, że teraz na mnie kolej, że mnie mogli schakować. hakerzy (z braku szacumku napisałem małą literą) to debile i niektórzy to wcale tego sprzętu nie używają który wezmną od schakowanych postaci, bo są zajęci chakowaniem a nie graniem. Nasuwa się jedno pytanie dlaczego oni to lobią by sprawić komuś przykrość by zdobyć sprzęt czy też by pokazać że umią chakować. Przecieś to debilizm. Przykro mi z powodu kumpla.

next great sorcerer
25-05-2004, 17:51
no cóż ja poważniejszego chacka nie miałem ale ile razy to się przy takich okazjach zmieniało hasło...

GM nic mu nie dadzą( nie wiedziałem tego i oblałem test na tutora)

Hegemmon
25-05-2004, 19:57
heh... itemki i kasa to pół biedy... wczoraj czy tam przedwczoraj shakowali kolesia o nicku Soda Popinskizabrali wszyściusieńko ale było im mało. Chcieli większej zemsty( mówili, że to za demon questa ale pewności mmieć nie można) więc ze 103 lvl zjechali go przy pomocy ratów i ognia do 67lvl. Teraz można przeczytać:
Soda Popinski, will be deleted at June 1 2004, 4:46 pm
powiadają, że zasłóżył.....
ale Cip Soft powinni teraz wziąść się za ten problem... nie wiem jak bo nie wiem co można.. może acc nr powinien zawierać większą ilość liter np 8? Dla użytkowników ze stałym łączem mogli by wprowadzić możliwość logowania siętylko z ich adresu IP(w razie hacku koleś którego trzeba manier nauczyć mieszkałby napewno gdzieś blisko) ale ofcors przy pomocy specjalnego hasła można by było to jakoś "zneutralizować" w razie wyjazdu do ciotki ;)

Gremlin
25-05-2004, 22:40
1. 99% to chakerzy nie hakerzy (roznica jak miedzy noobem i newbie).

2. 3/4 haknietych jest dlatego ze sciaga rozne wspomagacze i inny syf ze roznych stronek (Soda nigdy nie mowil ze uzywa, ale otwarcie popieral ludzi ktozy uzywaja, wiec pewnie sam tez uzywal).

Pozostale 25% tworza ludzie ktozy:
- Podali swoj numer i/lub haslo komus przez niewiedze/przypadek (wcisniecie F12 z fast logowaniem, uwiezyli ze GM potrzebuje ich hasla, kupowali PAC za gp, itp).
- Dzielili konto z kolegami/znajomymi
- Grali z kafejki
- Mieli haslo typu abc.., 123..., qwer, takie same jak #acc

Ludzie ktorym haknieto konto aktualnie przez zgadywanie dobrze zrobionego hasla to 0.00001%, zeby to udowodnic wystarczy znac troche matematyki:
5 znakowe haslo (dlugosc o ile sie niemyle minimalna) jesli zawiera tylko liczby ma 100k mozliwych kombinacji, uzywajac samych liter mamy prawie 8M kombinacji, mieszajac duze/male litery i liczby mamy prawie 800 M kombinacji, nawet przy trafieniu na wlasciwe haslo po sprawdzeniu tylko 10% mozliwosci i wiedzac ze mozna wpisac ~5 prob na minute (w sumie nawet mniej bo konto po kilku nieudanych probach zostanie zablokowane) mowimy o:
2000 minut (blisko 2 dni) przy uzyciu samych cyfrach
180k minut (~4 miesiace) przy samych malych literach
14M minut (ponad 27 lat) przy literach i liczbach

Yulgar
28-05-2004, 21:04
Gremlin nie wiesz chyba duzo o kompach ...

jesli masz jakiegos hackera w tej samej sieci co ty (i nie masz dobrych fire wall wiekszosc w ogule nie ma )

to moze ci zazucic key logera na komp w 10 minut .

Yulgar
28-05-2004, 21:07
albo jesli nie grasz z domu tylko z internet cafe ktos moze przyjsc wrzucic key logera na komp i po tygodniu na przyklad wpasn i zabrac wszystkie hasla jakie byly wpisane ....

to jest posrane ale prawdziwe X( X(

PawlaK
28-05-2004, 21:47
Odpowiedz jest jedna dla ludzi którzy twierdzom ze to są debile :
I tu sie mylicie .... napisz program tak aby kradł acc i apss
Latwa sprawa :/ niezabardzo ...

Chronic sie można zawsze ale jak ktos powiedział
" Możesz uciekać , ale sie nie schowasz "

Pewnie zaraz polecą się na mnie bluzgi, ale tak jest prawda ...
I nie piszcie że schakowali mi konto ... najpierw sie zastanów "jakim cudem ? " jezeli nie wiesz to moze najpierw usuni "Tibia gg", "Tibia Pw" i takie tam róż ne smieci ... bo jezil chcial by ci sie to można wykorzystac naprade inne programy do logwoania sie które nie byly specjalnie do tego zrobione :) ( mam na mysli taki jeden ) jezeli go dobrze ustawisz to ci rybki tez polowi .

Więc ludzie chakerzy nie zgadują chaseł (patrz 2/3 posty wyzej ) musi byc cos co ułatwia im dostemp do twojego kompa ...

Fido
29-05-2004, 23:19
moi koledzy niedlugo moze zostana shakowani poniewaz uzywaja tibi gg a w tedy mozna bardzo latwo shakowac :( ja osobiscie nie uzywam takich programuw i mam dobrego fire wala wiec mam duzo mniejsze szanse na schakowanie :)

PiXik
30-05-2004, 10:26
Kondolencje dla kumpla mnie też ktoś lub coś chce zhakować ip adres blocked bla bla;/ przez takiego idiote narazie nie moge grać ale boje sie że wejde do gry i zobacze?no właśnie nic nie zobacze;/.Hakerzy to takie gnojeczki które w zyciu by do niczego w np tibi nie doszły X( X( X( X( X( X( X( X(
BTW.KTO JEST ZA KARĄ ŚMIERCI DLA HAKERÓW Z TIBI I INNYCH GIER??

Parys
30-05-2004, 11:07
BTW.KTO JEST ZA KARĄ ŚMIERCI DLA HAKERÓW Z TIBI I INNYCH GIER??


Masz na mysli kare smierci w rl cz w grze? Jak masz na mysli w rl to sie chyba mylisz... Tibia i inne gry to sa TYLKO gry i jezeli Cie schakuja, to PRAWDZIWE ZYCIE, musi toczyc sie dalej. W 95% hacków jest przez programy typu: Tibia GG itp I jezeli ktos ich uzywa i zostanjie hackniety to tylko i wylacznie jego wina. Kiedys kumpel uzywal mc zeby kupic sobie PACCA za kaske w Tibi. Uzywal mc, jednym charem robil sd, a drugim latal po hg i zbieral kaske. Chcial kupic za 60k juz mial wszysko umówione gdy nagle zostal chackniety jak mial 55k. Wszysyscy o tym wiedzieli, ze ma mc. Nikt mu nie chcial pomoc. Tylko jeden Szwed dal mu scale arma. Stracil tyle kasy przez to , ze byl zachlanny przeciez po co mu pacc na 16lvl? Nawet promocji sobie by nie kupil.

Podpalacz
30-05-2004, 22:27
@ Topic

Gremlin ma racje jak ktos ma haslo porzadnie zrobione to wlasciwie szansa na hacka jest 0%. Ja osobiscie stosuje passy dluzsze niz 13 znakow. Moj hack wynikal z tego ze dalem znajomej osobie pass a ta osoba uzywala Tibia Login:)
Pass poszedl na trade a ta osoba nie miala maila:) Reszty sie mozna domyslic.

99.9% (ch)hakow to jest program z keyloggerem uzywany jako dodatek do Tibi ( np. MC, TibiaGG, Tibia Proxy itp ),, pozatym wywalenie passow na trade, podanie passow koledze ktory ma keyloggera.


Pamietajcie ze passy dlugie. Nie musza byc skomplikowane. Moze to byc sekwencja wyrazow ktore Ci sie z czyms kojarza:)

Np k*rwamacznowpadlem21


Pozdro:P

PiXik
31-05-2004, 15:00
Oryginalnie dodany przez Mateusz_90
BTW.KTO JEST ZA KARĄ ŚMIERCI DLA HAKERÓW Z TIBI I INNYCH GIER??


Masz na mysli kare smierci w rl cz w grze? Jak masz na mysli w rl to sie chyba mylisz... Tibia i inne gry to sa TYLKO gry i jezeli Cie schakuja, to PRAWDZIWE ZYCIE, musi toczyc sie dalej. W 95% hacków jest przez programy typu: Tibia GG itp I jezeli ktos ich uzywa i zostanjie hackniety to tylko i wylacznie jego wina. Kiedys kumpel uzywal mc zeby kupic sobie PACCA za kaske w Tibi. Uzywal mc, jednym charem robil sd, a drugim latal po hg i zbieral kaske. Chcial kupic za 60k juz mial wszysko umówione gdy nagle zostal chackniety jak mial 55k. Wszysyscy o tym wiedzieli, ze ma mc. Nikt mu nie chcial pomoc. Tylko jeden Szwed dal mu scale arma. Stracil tyle kasy przez to , ze byl zachlanny przeciez po co mu pacc na 16lvl? Nawet promocji sobie by nie kupil.
_____________________________________________
Oj widzisz ksiądz by ci powiedział że prawdziwe życie jest dopiero po śmierci czyli te życie to tylko takie dla zabawy bo w niebie będzie lepiej myśle że kara śmierci w rl co mu da w tibi nic??!!?I tak ziemi grozi przeludnienie!!!

Arakazz
31-05-2004, 18:46
O CO CHODZI Z POPINSKIM, OGLADALEM FILM ALE NIE ZROZUMIALM O CO CHODZI Z TYM QUESTEM I CO TAM ZROBIL PLZ WYTLUMACZCIE MI

Monster of pacera
21-07-2005, 21:17
Kondolencje dla kumpla ja też miałem kiedyś hak stracilem 500k więc wiem jak to jest ;( no niewiem dlaczego nikt żaden gm z tym nic nie robi jak sie report pisze to to na nic tak se do picu bo i tak tego nie czytają X(

Volfor_
22-07-2005, 12:29
Cipowie powinnie zrobić coś takiego,że raz na jakiś czas obserwóją jedną postać,też jej rozmowy itp.Wtedy można by było wychwycić osoby podające fałszywe strony gildi,gdzie podaje sie pass i acc.

Shater
22-07-2005, 15:33
Hakerzy to nooooooooooobki kturzy nie potrafią sami grać!!!!!!!
Kondolencje dla kumpla ja też miałem kiedyś hak stracilem 500k więc wiem jak to jest ;( no niewiem dlaczego nikt żaden gm z tym nic nie robi jak sie report pisze to to na nic tak se do picu bo i tak tego nie czytają X(

To ostatni kretyński cytat pokazujący poziom inteligencji (i wieku?) na tym forum. Przecież GM nie jest w stanie sprawdzić czy ktos naprade został haknięty czy wali ścieme żeby zarobić itemki... no może po IP ale to jest tez do podrobienia i nie jest to żadnym poważnym dowodem. Druga sprawa że ci którzy zostali haknięci sami się o to proszą. Nie ma osoby która nie miała by winy w tym, że została haknięta. No i ostatnia sprawa to że większość hakerów to faktycznie nooby którzy spamują pod dp
SELL PACC, ONLY 1K BLZ GIV ME YOUR ACCOAUNT NAUMBAR
i nabieraja tym jeszcze większych noobów (tak noobów a nie newbie).

Herante
22-07-2005, 15:56
boshe to tylko gra...
w chwili obecnej nie gram w tibię...
wole Uo ...nie ma czegoś takiego tam jak hack bo nie ma sensu i tam sie o nic nie boje bo jak padne to nic nie trace... tylko EQ które tam nie ma takiego wielkie znaczenia jak tu...
polecam ultime online

Karlos
22-07-2005, 15:57
Walac takie mieso na "hakerow" obrazacie prawdziwych HACKEROW!!
Jeju ale mi to wielki ivul chacker co potrafi podeslac keylogga i wyciagnac haslo wielke mi to mecyje - trzeba bylo nie otwierac.
Prawdziwy hacker wystarczy ze bedziesz mial jakis otwarty porcik i klik'...
Ale to nie zmienia faktu ze żal mi chłopa...

...głupoty.

Pacek
22-07-2005, 15:57
na myśl nasówa mi sie tylko jedno zdanie, Takie życie, tam gdzie są nuery, hasła, zabezpieczenia i coś co da sie ukraść oraz ludzie którzy nie mają pojęcia jak sie przed tym zabezpieczyć są i chakerzy, czyli ludzie którzy w miare bez bólu chcą zarobić i tyle, a noobami można nazywać ludzi którzy sami dali sie shakować, co tu gdybać jak ktoś mu ukradł 800k to jego strata, są na tym świecie gorsze rzeczy niż strata nieistnięjącej kasy w jakiejś durnaej grze

Johny De
22-07-2005, 18:08
Uważam ze każdy haker jest to taka osoba co nie umie używać własnych rąk do roboty... i musi kraść. Dużo ludzi mówi ze Tibia to tylko gra i nie warto sie wkurzac, denerwowac, przeklinać jeżeli sie zostanie shakowanym. Zgadzam sie z tym, ale z drugiej strony zgadzając sie z tym pozwalamy na bezkarność takich złodziejii. Typowy Haker myśli sobie, że jeżeli udało mu sie ukraść 100k w Tibi to moze ukradne dla kolegi Dismana(?)Tam mi to uszło płazem to na rl tak samo bedzie;) I potem taki niewinny Jaś co hakuje w Tibi staje sie złodziejem co zaczyna kraść na rl. Wiem ze to jest troche absurdalne ale tak się zaczyna!
Więc Hakerom mowimy NIE-lol
-_-'

Luckq
22-07-2005, 18:59
Tak, powieśmy wszystkich 'haxiorów' za jaja (wkońcu chłopak zmienił nazwę w cliencie keyloggera i jest już hakerem). Teraz pozostaje się zastanowić, dlaczego dochodzi do kradzieży kont/itemów? Bo wątpię żeby ci wszyscy 'hakerzy' wykradali hasła z serwerów lub spędzali całe dnie przed komputerem, poszukując jakiejś luki w zabezpieczeniach. No i później przychodzi poszkodowany użyszkodnik i płacze, jacy ci 'hakerzy' są źli i niedobrzy (bo on oczywiście nie logował się by dostać free pacc itp. etc.)
Uważam ze każdy haker jest to taka osoba, co nie umie używać własnych rąk do roboty... i musi kraść
Niezbyt trafne porównanie hakera ze złodziejem.
I potem taki niewinny Jaś co hakuje w Tibi staje sie złodziejem co zaczyna kraść na rl.
Jak wyżej. Chyba, że ktoś naprawdę nie umie rozróżnić świata wirtualnego od rzeczywistości.

BTW. Chyba pan Monster of pacera powinien dostać jakiś 'upominek' za odświeżenie tematu sprzed roku swoim dys[...] bełkotem.

Johny De
22-07-2005, 19:15
No pewnie ;d To nie był by Polak jeżeli by sie do czegos nie przy***ał:] Bo przecierz łatwiej jest cos zkrytykowac niż samemu cos ciekawego napisać;) A mówienie ze hakowanie a kradzierz to nie to samo... no to po co ludzie hakują...dla zabawy?-Hakujący na ogol bierze dla siebie itemki albo kardnie postac...rookuje ją czyli pozbywa kogoś(właściciela postaci) jego itemków albo jego postaci;)-wiec wg. mnie haker to zlodziej

Knight Morgoth
22-07-2005, 19:36
Mnie tez schackowano... A wlasciwei sam sie schackowalem... Wszedlem na jakas strone (www.tibiafriends.republika.pl) i po tym czynie nie moglem sie juz zalogowac... Zmienilem haslo, ale utrata ekwipunku zostala... Co prawda moj ekwipunek wart byl tylko jakies 10k, ale po takim czyms odechciewa sie grac :(.

Luckq
22-07-2005, 20:06
No pewnie ;d To nie był by Polak jeżeli by sie do czegos nie przy***ał Bo przecierz łatwiej jest cos zkrytykowac niż samemu cos ciekawego napisać
Czy wyrażanie swoich poglądów uważasz za przywalanie się? Skrytykowałem, bo mam inne zdanie na ten temat, a co do pisania czegoś ciekawego, to co chciałbyś żebym Ci napisał?
A mówienie ze hakowanie a kradzierz to nie to samo... no to po co ludzie hakują...dla zabawy?
Chodzi mi o używanie słowa 'Haker' 'Hakowanie' etc. do określania zwykłych frajerów, którzy wsadzą na stronę KG, zmienią nazwę i się cieszą. Po co ludzie hakują? Tutaj przytoczę definicję słowa haker ze strony www.ws-webstyle.com
Popularnie: sieciowy włamywacz. Hacker to utalentowany programista, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa systemów komputerowych poszukujący sposobów dostępu do zamkniętych systemów w celu poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń.

Termin hacker bardzo często mylony - zwłaszcza w mass-mediach - z posiadającym zdecydowanie negatywne zabarwienie crackerem.
Dlatego się upieram że Haker to nie Złodziej.