PDA

Pokaż pełną wersje : Zagadki Cipsoftu?


Kshaq
21-12-2005, 19:19
Siemka wszystkim! Założyłem ten temat w celu tak jakby oczyszczenia forum z tematów typu:Spike Sword na Rooku??, Mino Mag na Rooku??, Ghul na Rooku??, Dźwignia Toma??, Tunel z Rooka na Maina?? itp. Chcę aby wszystki osoby mające coś do powiedzenia na jakiśm z tych tematów są proszone nie tylko odmnie i moderatorów forum tibia.pl lecz również innych użytkowników forum, których akurat nie interesuja zagdaki postawione przed nami przez Cip Soft. Temat może wydawać się troche głupi i bezsensu, ale myśle, że przynajmniej troche mniej będzie następnych tematów związanych z tajemnicami Rooka. Myślę, że w temacie mogły by być zapisywane różne spoztrzeżenia graczy, ss-y i w miare poważne posty... Myślę, że jest głupstwem pisać posta np: Bo mój kolega mówił, że to i tamto... Nikt i tak i tak w to nie uwierzy co mówił kolega kolegi kolegi itd, itd. Myślę, że ten temat choć minimalnie oczyści forum lub sam je zaśmieci :D

gorgi
21-12-2005, 22:13
wszystko, o czym napisałeś, Sprawdziłem moim rookslayerem, i musze ci powiedzieć, że owe tajemnice, są tylko po to, by stworzyć klime dla tej gry, nic nigdy z tego wszystkiego nie zostało twarte/odkryte. Więc wiesz...

H_A_W_K
21-12-2005, 22:19
Ja znalazlem cos dziwnego (jakas komnate) pod 1 respem rota w poison spider hell,lecz niewiem jak sie tam dostac.
okopalem wszystko co jest mozliwe ale nic
z tego co widze na mapie sa tam jescze 2 pietra pod rotem

Kshaq
22-12-2005, 16:33
wszystko, o czym napisałeś, Sprawdziłem moim rookslayerem, i musze ci powiedzieć, że owe tajemnice, są tylko po to, by stworzyć klime dla tej gry, nic nigdy z tego wszystkiego nie zostało twarte/odkryte. Więc wiesz... Może i masz racje napewno te rzeczy zapewniają tej grze pewien niepowtarzalny klim, ale czy jesteś do końca pewien czy to tylko klimat. O to chodzi w tym poscie żeby siedzieć godzinami i myśleć czy to coś jest prawdą czy podpuchą...
Ja znalazlem cos dziwnego (jakas komnate) pod 1 respem rota w poison spider hell,lecz niewiem jak sie tam dostac.
Możliwe, że chodzi ci o pewien quest z salomonami (to nie qs) lecz tam się wchodzic gdzie indziej lecz wszystko jest w tibi możliwe. Oczywiście jeszcze dzisiaj sprawdze twoje doniesiena i je potwierdze lub obalę lub pomyślimy co jest prawdą...

Zito
22-12-2005, 17:05
< deleted >

H_A_W_K
22-12-2005, 18:28
Nie chodzilo mi o salomon ^.^
To wejscie jest pod 1 respem rota ale niewiem jak sie dostac
pickiem tez pokopalem i nic

Rookmaniac
22-12-2005, 19:11
Ja znalazlem cos dziwnego (jakas komnate) pod 1 respem rota w poison spider hell,lecz niewiem jak sie tam dostac.
okopalem wszystko co jest mozliwe ale nic
z tego co widze na mapie sa tam jescze 2 pietra pod rotem


oczywiscie jest tam małe pomieszczenie pod rotem probowalem kopac kilofem ale to jest bug w mapkach i tam nie ma nic lol klikałem kilka razy zeby sprawdzic czy jest cos jeszcze pod tym poziomem i było to same pomieszczenie a klikałem chyba 20 razy i nadal to samo tak tez jest na maine na foldzie lol

Pan Klocek
22-12-2005, 23:59
A moge wiedziec skad masz te mapki na ktorych widac to pomieszczenie? Bo ja nie widze tam nic takiego....... teraz to jestem zaintrygowany :)
A moze masz pacc i to jakeis pomieszczenie ze strony dla pacc?
........ przypomnialem sobie cos..... kiedys dawno temu pewnien koles zaklinal sie na wszystkie swietosci ze pod tym rotem jest pomieszczenie! i ze on tam byl, zignorowalem go poniewaz przekopalem wczesniej ten teren pickiem.
Teraz zaluje ze go nie sluchalem :( moze naprawde cos wiedzial......

seedee
23-12-2005, 09:57
Hmm... ja na mojej mapce tez cos takiego znalazlem ... ale wydaje mi sie ze nie ma tym sensu zaprzatac sobie glowy... mozliwe ze to jakis niegrozny bug albo cos... jezeli chcesz takie cos posiadac, to musisz sobie sciagnac zestaw mapek do Tibii ze strony www.tibia.org.pl.

Anatol
23-12-2005, 19:13
Ja znalazlem cos dziwnego (jakas komnate) pod 1 respem rota w poison spider hell,lecz niewiem jak sie tam dostac.
okopalem wszystko co jest mozliwe ale nic
z tego co widze na mapie sa tam jescze 2 pietra pod rotem
Hmmmm przeglądałem sobie mapy przez tibia map viewer i pod rotem w posion spider hell są rzeczywiście 2 komnaty może poprostu kiedyś były tam ale po jakimś upade zostały usunięte a na mapach zostały....podobnie jak vocation room który był kiedyś na rooku.
http://img521.imageshack.us/img521/1582/11ed.png (http://imageshack.us)

Pan Klocek
23-12-2005, 19:44
W sumie te komnaty przypominaja wygladem stare vocation room, chociaz moge sie mylic. Ale stary vocation room bylo widac jak sie weszlo na ten sklep w miescie, kolo mostu, tylko dla pacc. Jak sie weszlo na dach i dalo na mapie o jeden poziom do gory to go mozna tam bylo zobaczyc. Moze to pokoj dla PACC, ale nic mi nie wiadomo o tym zeby kiedykolwiek powstal vocation dla pac.......

Kshaq
23-12-2005, 21:10
No tak pod resp rota już sie nie da dostać... Widziałem kiedyś posta, o tunelu z Rooka na Maina... Oczywiście ja bym sie cieszył jakbym to znalazł, ale nie w tym rzecz... Podobno wejście jest na Foldzie... Tam na Foldzie też jest taki bug z mapką... Możliwe, że na samym początku Tibi istniał taki tunel a te mapki są jego pozostałością... Chcę również powiedzieć coś o Mino na skale niedaleko Spike Sworda... Otóż zabił tego Mino i nic ciekawego się nie wydarzyło, ani z caiała potworka nie wypadł mityczny klucz do Minomaga... Lootem natomiast był chain armor i 2gp... Interesuje mnie jednak bug na tej skale... Są tam dwa zwykłe kwiatki ale narosnięte na zboczu skały... Cóż to może oznaczać: bug na mapie i pomyłka Cip Softu czy stary, możliwe, że aktywny quest... Zabicie Mino na skale nie przyniosło oczekiwanych efektów... Możliwe, że trzeba go zabić tak jak niektórzy mówią bez broni i całego eq... To jest jedna z zagadek... Myślę, że znajdziemy jeszcze coś interesującego związanego z ukochanym dla mnie jako Rookstayera Rookardem (choć czasem jest nudno).

Zito
23-12-2005, 23:03
< deleted >

Migrion
23-12-2005, 23:17
szukajcie A Znajdziecie ;]

NooB from LW
24-12-2005, 09:31
Kopcie ludzie kopcie
jak nie idze lopatą to kilofem
jak nie kilofem to rękami

Kshaq
24-12-2005, 19:16
No tak w sumie macie rację z tym rotem... Było już wiele update i mapka ciągle jest zmieniana... Kiedyś może Rookard będzie wielkości Maina, a sam Main będzie ze 4 razy większy... Nic nie wiadomo co będzie kiedyś ani co tak naprawdę było przedtem...

Kshaq
25-12-2005, 10:23
Hmmmm.... Usłyszałem dzisiaj...a raczej przeczytał posta już bardzo starego na temat Ghula i Mino maga... Oczywiście post taki jak każdy inny z tej serii... Same domysły, lecz zainteresowało mnie kilka wypowiedzi w tym posice... Natomiast jeden z użytkowników napisał, że widział jak jego kolega zdobywa klucz do Mino maga wchodzi tam i niestety pada i traci klucz... Hmmmm to mnie dość zainteresowało, kiedy to było, i ile updetów było po tym zdarzeniu do dnia dzisiejszego... Możliwe iż ten quest jest ciągle otwarty, lecz moim zdaniem Sunsire i cała reszta Rookstayerów z Antici już by go rozwiązała... oto jego podpowiedzi związane z Mino magiem: podejdźcie na max do ściany na wprost, widać teleport
Z pierwszą wskazókwą każdy się może zgodzić, że w wgłębieniu na Mino hell widać teleporta za pokojem Mino maga... Druga wskazówka jest taka:tam jest klucz do czego ? Do mino maga, ale nie radze kombinować tylko otworzył drzwi i ... "You are dead"
No tak ta mówi o kluczu w tym oto wgłębieniu skąd widać teleport... Możliwe, że ten klucz jest tam naprawdę, bo od samego początku gry w tibie interesowało mnie to wgłebienie na Mino hellu... Ale zastanówcie się co tak naprawde Sunsire ma do roboty na Rooku... On przecież tylko szuka nowych rozwiązan dostania się do Mino maga i Ghula... Moim zdaniem jeśli tam naprawdę jest klucz oni by go odkryli... Trzecia wskazówka jest taka: Pod latarnią jest najciemniej...
Chodzi o to, że trzeba zgaśić latarnię w tym wgłębienu, ale po co...?? Póżniej okazało się oczywiście jak to bywa, że kolega tego użytkownika , który tam wszedł zmyślał... Jednak mimo tego, że nigdy tam nie wszedł dał pewne wskazówki, ale nie chodzi mi o te wyżej napisane... Jeśli quest naprawdę został zamknięty to mnie co się angażować... Jednak jeśli on wciąż jest to dlaczego nie milibyśmy wybrać się cała grupa rookstayerów na Mino hell i sprawdzić wskazówki podobne do jego... Możliwe, że trzeba stanąć w wyznaczonych miejscach... Można pogaśić wszystki światła... Można zrobić coś z tym piecykim na Mimno hell... Tak właśnie tworzą się plotki... To co tu napisałem ma do was przemówić abyście nie wierzyli we wszysko co piszą ludzie na forum, ponieważ nie zawsze jest to prawdą, lecz ja dalej będe chciał rozwiązać zagadke z Mino magiem...

Zito
25-12-2005, 10:46
< deleted >

Kshaq
25-12-2005, 10:49
Wiesz mnie nic nie upewnia, ale ja bym napewno chciał go zrobić... Tak jak każdy Rookstayer... Jednak to jest zagdka czy on zostaje a propo piecyka :D jak mogłeś tam mieć śnieżki...??:D

Zito
25-12-2005, 11:17
< deleted >

Kshaq
25-12-2005, 22:48
O qrcze... Sry za te śnieżki zupełnie zapomniałem o tym quescie i wcale się nie dziwie, bo nie mam pacca... :D

Dweron Abyth
25-12-2005, 23:32
Dziwi mnie 3 strony topicku i jeszcze nikt nie powiedzial co jest mitem (ewentualnie całkowita bzdura), a co nadal jest zagadka.

Tunel main<--->rook
Nie ma czegos takiego :D jest zato tunel który pozwala na wyjscie poza wioske na 1 lvl (bardzo nie bezpieczny, sporo poisonów) no i po za tym pewna ksiązka z mino hell :D mówi ona o teleporcie przez który sie minosy dostaly z maina na rook w celu opanowaniu tej ze wysepki :D niestety portal jest niestabilny czy cos takiego i posilki docieraja tam niezwykle rzadko :P a mino mage zamknal sie w swojej celi i knóje jak zniszczyc kolonie ludzka :] jest to jednak tylko bajka która ma nadac grze klimat

Spike Sword
Najprawdopodbniej istniał wiele lat temu na niego quest (napewno dłuzej niż 2 lata, gadałem z instynktem powiedziała mi że gra już ponad 2 lata a więc gdyby był wtedy to by go miała) najprawdopodbniej zwiazany z Mino Magiem

Mino Mage
Najprawdopodobniej quest na spike sworda (nie aktywny). O ile sie nie myla wlasnie z niego Sunrise zlootował Brass Armor (o ile sie nie myle ktos z anticy ma tez druga sztuke). No jak wszystkim doskonale widomo klucze do mino mage zsotaly zniszczone przez cipsoft :P

Ghoul
Nigdy nie był dostępny, nie jest dostępny i zapewnie nigdy też go nei udostępnią. Ozdóbka przy katana room i tyle.

Kwiatek w "Mino Tower"
Bug graficzny który był wałkowany już w którymś temacie opcja "szukaj" nie gryzie.

Dźwignia Toma
Tez jest o tym temat (mojega autorstawa) sprawa otwarta :D

Kshaq
26-12-2005, 16:29
Długo nad tym myślałeś nie... Chciałeś pokazać, że coś wiesz... Powiem ci jedno ty nic nie wiesz... Skąd możesz wiedzieć co jedst ozdobą, a co aktywnym questem... A może jak Bubble masz męża lub żone GM'a (Bubble akurat mam męża)... Jesteś tajnym agentem i dostajesz wiadomości od Cip Softu... Aha jest jezcze jedno rozwiązanie... Jesteś n00bem, który chce się popisać tym co mówili inni... O tunelu, którym można wyjść za miasto wie prawie każdy Rookstayer, więc po co to pisać jak już były o tym tematy... Koleś ty chyba nie zrozumiałeś przesłania tego tematu więc się nie odzywaj...

Rabanbar
26-12-2005, 16:58
Maz bubble to gm!

Ten tekst widzielem ostatnio przy sprawie bana cachera z dopiskiem "Najdurniejsze z oskarzen jakie widzialem".

Kshaq
26-12-2005, 17:46
Tak mąż Bubble to GM, a dokładniej Nietzsche... A co do sprawy Cachera to też o tym słyszałem zresztą było już dużo takich spraw... Ja słyszałem o zbanowaniu Cachera za prawdopodobne dzelenie postaci...

Kajt
26-12-2005, 18:22
Temat nie rozwiazał rzadnej sprawy jak inne tego typu tematy , ale pomył dobry.ja uważam że nie ważne czy te questy istnieją czy nie , ale wazne abyśmy próbowali je rozwiazać bo to umili nam gre . Dla niektórych niemozliwością jest uzbierac 100 platynek na rooku( ja sobie tym rzucałem po stole z kumplem hehe: P) , dla innych wejscie do minosa na skałe(rzaden problem) a jeszcze inni głowia się jak widzą PD(niestety nie posiadam) , ale widziałem knight armor(na serw tescie:P , koles mówił że miał to przed testem jush dziwne) . Najlepsi (niestety nie jestem aż taki najlepszy ) głowią się jak zdobyć spike sworda itp i dobrze oprzynajmniej to uprzyjemni grę . Słyszałem o różnych ekspedycjach , ale niestety nikt nie pisze nic konkretnego więc prosze jeśli ktooś przekpie caly mino hel kilofem niech o tym napisze i powie dokładnie co jest pewne w ten sposób szybciej wyeliminujemy nieprawidłowe rozwiązania. pozdro 4 all rookslayers starajcie się.

Kshaq
26-12-2005, 19:03
No nareszcie ktoś coś powiedział zgodnego z prawdą... Co do tych expedycji :D to chciałbym wszystkich zachęcić do zrobienia sobie Rookstayera na Inferni... Ja mam tak Swojego i mimo wielu znajomych Rookstayerów nigdy nie poszliśmy na Mino hella w celu przeszukania go... Myśle, że jeśli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej o Mino hello i będzie go chciał całego przekopać to ja odrazu proponuje swoją pomoc :D

H_A_W_K
26-12-2005, 20:38
Tak czytatm posty w tym temacie i zastanawiam sie o tym zagłebieniu obok komnaty Mino Maga , moze trzeba tam wykonac teleport i moze teleportujemy sie do komnaty mino maga :baby:

Moge to przetestowac ale need troche ludzi do tego teleporta jakby co to MSG do Hanio Rookslayers na Hibernie

ESQ
26-12-2005, 20:45
A próbował ktoś może, położyć na piecyku bronze amulet, który nieza często wypada z mino ? (Mino... mm...)

Rookmaniac
27-12-2005, 18:23
A teraz ja wam cos powiem znacie quest na paradox tower co ghoul przesuwa skrzynkie i jak przesunie w odpowiednie miejsce to teleportuje na wyzszy poziom moze tak samo jest na na rooku ;P wezcie 3 skrzynki powstawcie je obok drzwi kolo mino maga wejddzie na nie poczekajcie chwile i zobaczycie jak minos przesuwa skrzynke moze jak ja dosunie powiedzmy w odpowiednie miejsce to was teleportnie ;P ;D

Pan Klocek
27-12-2005, 23:49
Ktos cos mowil o przekopaniu mino hell??
Ja juz przekopalem kilofem cale mino hell(poziom labiryntu, poziom z orkami, poziom z mino magiem). Przekopalem katana quest (poziom z rotami i ten z ghoulem), poison spider cave tez juz przekopalem CALY, podziemia pod stajnia w miescie tez przekopane i jeszcze wiele innych miejsc! Ale to bylo przed 2 updatami byc moze cos sie zmienilo, jak cos mnie najdzie to przekopie jeszcze raz :)
A po updacie to pierwesze co zrobilem to pobieglem na nowa plaze na rooku i przekopalem ja cala szpadlem (jak ktos nie wie to mozna kopac piasek tak samo jak na pustyni) 10x kazdego hexa i tez nic.
Aktualnie pracuje nad jeszcze jednym motywem, potrzebuje jeszcze na to jakies 5 dni :) jak nie wyjdzie to chociaz screen bedzie fajny :D

Tyranitar
28-12-2005, 06:55
jakies dziwne to

Kshaq
28-12-2005, 15:39
spoko spoko kop dalej może odkopiesz coś ciekawego... :D A co do tych skrzynek to tak mino mag ją przesówa, ale czy teleportnie... Możliwe ja narazie nie chce próbować się do niego teleportować... Jak nabije se 20 lvl to pogadamy (mam 26% do 15 i dzisiaj go nabije) Bronze amulet- myśle, że on akurat nie ma nic wspólnego z tym questem a szczególnie z piecykiem, ale zawsze można spróbować... :D

Kshaq
29-12-2005, 10:37
Właśnie co do tunelu z Rooka na Maina... Mógłby mi ktoś przypomnieć na jakiej wyspie lodowej znajduje się domek mikołaja... Prawdopodobnie jeśli taki tunel istnieje albo kiedykolwiek istniał to wyjście było na lodowych wyspach (o tym gdzieś czytałem...) Był ss jak rookstayer zdobywa Spike Sworda i ma buty do chodzernia po wodzie... Jeśli to wszystko jest prawdą to te buty ma albo ze skrzyni z questem albo z domku św. mikołaja... tylko jak osoba siedzaca na rooku mogla sie tam dostac... :d

Rookmaniac
29-12-2005, 15:55
Domek znajduje sie na wyspie VEGA ;D

Kshaq
30-12-2005, 17:15
wiesz może i masz racje ale myślałem ze jesli wszyscy wpisza tu prawdziwe i zwiazane fakty dotyczace calego rooka moze cos sie zrobi i zlozy to w logiczna calosc... :D

Marcepanowy maciek
30-12-2005, 17:49
dobra ja nie jestem rookstayerem i nieinteresowałem się zagadkami rooka ale jedna rzecz mnie zaintrygowała: może ktoś już to widział i robił to z tym więc proszę mnie nie krytykować i nie najeżdżać ale na poziomie przed mino hell(tzn. jedno piętro wyżej) jest taka dziura po prawej stronie tego pomieszczenia ale jest tylko jedno ale... blok skalny ją blokuje i niewiem może ktoś to rozwiąże ale jak coś to i tak przemyślcie to ;)

Kshaq
30-12-2005, 18:13
tak sa tam dwie dziury ale nic niestety z nimi nie da sie zrobic ale ....no wlasnie zawsze zostaje to ale.. .:d

Potito Knight
30-12-2005, 20:04
a co do brass armora którego posiadaja 2 osoby na antice (wedlug jakiegos uzytkownika forum), ten item mógl byc kiedys dostepny, np. znalazlem screena z samego poczotku tibi , jak na rooku ktos ma double axe, teraz nie dostepne , tak samo ktos moze miec brass armor - tez obecnie niedostepny... B)

Jarryn the Rookguardian
30-12-2005, 20:51
A ja lubie jak są takie niepewności :). Między innymi to mnie trzyma na rooku, żeby jak co się stanie (dowiemy się czegos) od razu to zrobić np. odwiedzic mino maga w jego pokoiku.

PS. Wierze z zjawiska paranormlne, a odkrycie np. jak dostać sie do ghula to na pewno takie zjawisko ;].

Kshaq
31-12-2005, 18:29
Hehe tak te nieewnosci sa najlepsze...

Rolas el'Baq
01-01-2006, 11:51
Nie chodzilo mi o salomon ^.^
To wejscie jest pod 1 respem rota ale niewiem jak sie dostac
pickiem tez pokopalem i nic
Miałes kiedyś może pacc?
jest coś takiego jak Tomby. I tam np zeby sie dostac nie wystraczy raz lopata tylko trzeba kilka razy w tym samym miejscu :p Sproboj tez tak moze akurat cos sie trafi.

Tec
01-01-2006, 17:03
Hmmmm przeglądałem sobie mapy przez tibia map viewer i pod rotem w posion spider hell są rzeczywiście 2 komnaty może poprostu kiedyś były tam ale po jakimś upade zostały usunięte a na mapach zostały....podobnie jak vocation room który był kiedyś na rooku.
http://img521.imageshack.us/img521/1582/11ed.png (http://imageshack.us)

Prosze niech ktoś da screeny z tymi dwoma poziomami pod rotem.

Kshaq
01-01-2006, 18:18
HMM kopanie w jednym miejscu kilka razy moze zadzilac... zreszta trzeba ciagle probowac nowych rozwiazan rozwiazania zagadek

Salarigoth
26-01-2008, 18:23
Prosze niech ktoś da screeny z tymi dwoma poziomami pod rotem.

Zaraz dam dzięnsiendz zankuw

Drupiofpolska
26-01-2008, 18:32
Było już przerabiane to :confused:

Raxev
26-01-2008, 18:57
Tak ale to temat z 2005/2006 roku, jakbyś(cie) nie zauważył/li.

Pardzioch3000
26-01-2008, 20:20
takich tematów jest na forum tysiąc jak nie więcej
co do zagadek- nie obchodzi mnie to ;p jak ktoś się dowie, to powie, jak powie, to będe wiedział.

no to teraz się zastanowię...
...
...
nic nie wymyśliłem.
,,Kiedy tak myślę, i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co tyle myślałem, skoro nic nie wymyśliłem, bo gdybym nic nie myślał, to tyle samo bym wymyślił".

vns.rlz
28-01-2008, 10:11
Co do "tunelu na main" maze of futy to stary nie aktywny tunel na maina ktory prowadzil do thais nie na folde

Sasukekeuhn
28-01-2008, 22:56
Hmmm ... co tu moge powiedziec.
Raz przeczytałem wypowiedz/wywiad z cipsoftem. I powiedzieli:
Jeszcze jest dużo tajemnic w Tibia których nikt jeszcze nie odkrył.
Wiec jeszcze wiele nas czeka