PDA

Pokaż pełną wersje : Wydatki Rookstayera


Kshaq
05-01-2006, 18:01
Mam pytanie do wszystkich Rookstayerów i innych graczy co robią z pieniędzmi na rooku... Po tym jak już dość dawno zobaczyłem ss'a z eq Instynktu to mnie zatkało.... tyle kasy i jeszcze w platynkach ja mam tylko 29... Zastanawiałem się co rookstayerzy robia z kasa... ja np kupuje torche jak wszysc, dopelniam lifef fluidy do pelnego backpacku i kupuje antidote rune... chce aby tu wpisywac pomysly a takze przyklady wydawania pieniedzy...

Bunny
05-01-2006, 18:05
Jeśli chodzi o mnie...platynki oddaje koledze, który zbiera. Więc nieco mu pomagam. Rzeczy rare jak owoce różnego typu oddaje psiapsióle, która także zbiera.
A co do golda...zazwyczaj po zgromadzeniu 1,2k kupuję bp LF po czym wrzucam na depot chara. Jak mam około 7 Bp LF'ów rozdaje kolegom i koleżankom grającym na wyspie, na stałe. A często także, robię "Gold Rain". :)

Tethi
05-01-2006, 18:40
szczerze
to na razie nie mam wydatkow ale kupuje :
1) LF
2) Anditote runy
3) Torche
4) Rare typu: -owoce i inne zarcie
-bronze i silver amulety
-etc.

Malyszek
05-01-2006, 19:25
Ja mam 11level na rooku i mam dopiero 4k
Kase wydaje na torche bo na nic innego nie trzeba.. chyba ze na strzalki ;p (ale strzalki to sobie moge wylootowac z noobków takze ;p )

kuba1324
05-01-2006, 19:34
Ja nie mam problemów z wydawaniem kasy, większość idzie na strzały u Blind Orc'a, a za reszte to tak jak w powyższych postach napisane.
Narazie.

Edek Rozprowacz
05-01-2006, 19:46
Wydatki ?? Prawie zadne :p
- arrows
- czasami lf (mam 5 bp w depo charze) + 1 bp przy sobie
- skupuje platinum coins 1 po 200gp
- skupuje owoce, ciastka itp. :]
to by bylo na tyle

seedee
05-01-2006, 21:08
ja mam wlasny sposub na wydawanie kasy, a mianowiscie nigdy nie mam jej duzo, z tym ze puki co 358 platynek na rooku, jakies 1000 strzal, troche zarcia, zarcie skupuje, strzal juz nie bo i tak nie uzywam :D a co do samego wydawania kasy, to sobie zamieniam 200 gp na platynke, kupuje 25 hand axe i sprzedaje, zlota nie mam prawie nigdy powyzej 200 gp :D

Kshaq
05-01-2006, 21:11
hEHE JA TEZ KUPUJE 25 HAND AXE I TAK Z 6K ZROBILEM TYLKO 3 K W PLATYNACH... :d

Diamondbacker
05-01-2006, 21:20
A jakie sposoby na zarabianie na Rooku uważacie za najskuteczniejsze?

ari2423
05-01-2006, 22:39
moje wydatki to :
-strzalyhttp B)
-lf
-antidote runes
-czasem zarcie
-speary jesli chce trenowac ( jak nie chce mi sie zbierac :baby: )
- i rozne owoce itd. :evul:

ja zarabiam czesto na respach szkieletów albo jak z kolegą pójde na mino ( dosyc szybko idzie) to sprzedaje te lepsze itemki... ale i tak po pewnym czasie nie ma co robic z kasą no moze pomagac innym :)

First Doom
06-01-2006, 11:21
ja jak juz mam moje 3 depo chary full w goldzie to kupuje lf-y , mam kilka set..
czesto kupuje wisinki , banany , cookie i jablka od noobkow , czasem kupuje platine coins za 150 czasem za 200 od ludzi .


Zarabiam kase expiac na trolach , jak sobie wbije misje : ''idz zrob lvl z 25 na 26'' to musze zabijc jakies 1500 troli i na tym mam jakies 3 k siana a nawet kilka silver amu wypadnie ;) no i oczywiscie na skeletach lot bagi :) i chodze na mino hell zbieram mace(40 gp) , plate s.(100gp) i chain a.(100gp) i sprzedaje na rynku :) i kasa jakos idzie :)

Kwadratowe Koło
06-01-2006, 13:52
Ja kupiłem od Instynkty (chyba dobrze odmieniłem :> ) wszystkie silver amulety jakie miala na sell. Ale miałem kare na kompa i mi skasowało depo ;S.

Kajt
06-01-2006, 14:56
Ja wydaje na LF i runki , zbieram w platynkach i wysyłam w zlocie na maina(platyn nie wysylam oczywiscie)

Gold Raven
06-01-2006, 15:47
Oj widzę że ciężko z wami ....

Ostatnio dobiłem do 1190 platynek (119k) i wcale niespiesze się z robieniem platynek. Najszybciej platynki robi się z 10 maces/4 hatchets/4 swords/5 chain armors/5 plate shields/5 studded helmets (depo chary bardzo się przydają) reszta sposobów to strata czasu.

Po 20lvl lf-y sa już niepotrzebne - no chyba że robicie mino hell na żywioł - ale to już jest przestarzałe :p teraz są bardziej efektywne sposoby obrabiania mino hell :) (w międzycasie można trenować na minosach - dostonały trening :))

Speary .. 5 minut na trollach i masz ich dziesiątki, wypadaja tak często, że nawet przechodząc przez ten obszar z trollami możesz uzbierać 5 - 10.

Antidote runes ... hmm to zależy ... używam - ale tak żadko że tego wydatku nielicze. Zazwyczaj poprostu lecze się jedząc coś - 5/10 min i mam wszystko spowrotem.

Torch ... szkielety mają je w ilościach hurtowych, duża część graczy pozostawia je w resztkach szkieletow lub zapalone na zewnątrz.

Strzały .. jak ktoś używa broni dystansowej to na tym może zbankrutować :) ja naszczeście używam Katany więc tylko zbieram i kolekcjonuje. Raz na jakiś czas wychodze z łukiem i wybijam wszystko co widze :p

Jedyne na co wydaje kase (złoto) to rzadkie przedmioty (silver ammy, bronze ammy, honey flower, śnieżki) oraz rzadkie jedzenie (jajka, wiśnie, banany, jabłka, ciastka, łosoś) no i oczywiście na platynki (kupno i sprzedaż 100 chlebów).

Kshaq
07-01-2006, 12:28
Ja wydaje na LF i runki , zbieram w platynkach i wysyłam w zlocie na maina(platyn nie wysylam oczywiscie)
jak mozesz z rooka na maina pieniadze wysylac...??i wogule to o co ci z tym wysylaniem chodzi... :D

First Doom
07-01-2006, 13:38
Jedyne na co wydaje kase (złoto) to rzadkie przedmioty (silver ammy, bronze ammy, honey flower, śnieżki) oraz rzadkie jedzenie (jajka, wiśnie, banany, jabłka, ciastka, łosoś) no i oczywiście na platynki (kupno i sprzedaż 100 chlebów).


hmMMM łosoś? mozna miec lososia? powiedz cos blizzej na tn temat plx ;)

Kshaq
07-01-2006, 14:39
no wlasnie losos... wiemze mozna miec ryby bo mam chyba 100 iles na 2 postaciach depo... ale zeby lososia... gdzes chyba nawet sccrena z nim widzilem

Diamondbacker
07-01-2006, 14:49
hmMMM łosoś? mozna miec lososia? powiedz cos blizzej na tn temat plx ;)
Łosoś, w Tbii Salmon, można zdobyć w queście bądź kupując od noobów ;)

Pani Klocek
08-01-2006, 11:00
Ja praktycznie całe pieniądze wydaję na life fluidy, a jak nie ma co robić,
to wymyślam jakieś motywy dla ludu
np. wczorajszy Survival
(po 4 godzinach studded legsy były już w posiadaniu jakiegoś 7 lvl'u 8o ):
http://img.photobucket.com/albums/v461/Pielucha/Tibia/survival.png

Pan Klocek
08-01-2006, 21:57
@Up
Ej wiedzialem o tym spermanie i o szkielecie ale ze tam byl wolf i deer to juz przegiecie!!!!

PS
Kiedy robimy nastepny survival?? To najlepszy sposob odreagowywania stresow zwiazanych ze studiami :)

@Diamondbacker
Ma racje co do salomona na rooku, sluchajcie tego czlowieka :) poczatkujacy ale szybo sie uczy :) no wkoncu nalezy po czesci do Rodziny Klockow na Titani :)

Kajt
09-01-2006, 15:56
@kshaq
Jak wysyłam kase na maina?? daje mlodszemu bratu postac robi 8 lev daje mu 2 bp zlota ide na main przekazuje 2 postaci i w srodku miasta bez eq zaczynam lac kogo wlezie i pisac "kill me i mus go to rook"i tak w kolo mój brat mlodszy sie cieszy ze moze expic do 8 lev a ratach ew mu pozwole pójsc na wilki(na nic innego bo on ma 8 lat wolno gra i zginąl raz 7 lev na 3 ratach :)))) )jush rozumiesz jak??

Scobel
17-09-2007, 16:52
Wydatki Rookstayera. Jak jest leniwy kupuje wszystko do addonow. I kupuje wszystko co mozna zdobyc do kolekcji. Dodatkowo potem moze jesli nei zbiera GP wastowac na LF ... To sa jego wydatki. A i na Antice za 300k gp mozna od czasu do czasu na rooku kupic pacc, wiec to chyba na tyle :)

Orinoko
17-09-2007, 18:30
Ja..yhm...Jak narazie swoim rookstayerem wydaje kasa na :
-LF'y
_ I ostatnio kupiłem Magic Light Wanda

Rookstayer ma mało wydatków :)

Kshaq
17-09-2007, 19:46
Po tych kilku updatach wydatki Rookstayera można ograniczyć do kupowania Life Fluidów. Można je rozszerzyć do kupowaniach rare items oraz addon items. Mimo to każdy zbiera gp'ki i wpłaca je do banku. I słusznie... Nigdy nie wiadomo na co mogą się przydać ;]

Tebiator
19-09-2007, 11:16
co robie z kasa?

latwo odp... kasa idzie albo na strzaly (kupowane od ludzi, slepy ork zdzierca :D ) albo na itemy addonowe (zazwyczaj minoleathersy) ktore kupic jest teraz bardzo ciezko ale... z tego miejsca pzdr Berf ktory pomaga w zbieraniu mi minoleathers :)

a tak kasa lezy , lezy , lezy az pewnego dnia natrafiam na pomysl a dobra ide na maina 8lvlem jakims :P kupie sobie eq i sobie tam pogram ;) <--- dawne czasy ;) no ale zawsze byly

kiedys 4cc dalem girl z rl i z gry po haku... ;)

Patton
29-09-2007, 22:05
Ja wydaje kase na addon items, life fluidy i runki

Rohas
29-09-2007, 22:18
*Scobel
To jest temat sprzed 21 miesiecy ..
Rozumiem, ze chciales napisac cos na ten temat, ale mogles zalozyc nowy temat. Ten mial zaledwie 2-3 strony, wiec nic by sie nie stalo gdybys zalozyl 2 taki sam (po 21 miesiacach:D)

Hythe
29-09-2007, 22:34
*Scobel
To jest temat sprzed 21 miesiecy ..
Rozumiem, ze chciales napisac cos na ten temat, ale mogles zalozyc nowy temat. Ten mial zaledwie 2-3 strony, wiec nic by sie nie stalo gdybys zalozyl 2 taki sam (po 21 miesiacach:D)
Czy rzeczywiscie jest to az tak duzy problem? Nie sadze...

Kshaq
29-09-2007, 22:36
*Scobel
To jest temat sprzed 21 miesiecy ..
Rozumiem, ze chciales napisac cos na ten temat, ale mogles zalozyc nowy temat. Ten mial zaledwie 2-3 strony, wiec nic by sie nie stalo gdybys zalozyl 2 taki sam (po 21 miesiacach:D)

Dlatego ten temat został na forum żeby go odświeżać, a nie zakładać nowe. Pomyśl...

aktus
29-09-2007, 22:39
Dlatego ten temat został na forum żeby go odświeżać, a nie zakładać nowe. Pomyśl...
na tym forum za archeologie sa upomnienia... co za problem kodowo zamykac tematy?

Rohas
29-09-2007, 22:44
Dlatego ten temat został na forum żeby go odświeżać, a nie zakładać nowe. Pomyśl...
Tak.. najlepiej niech kazdy napisze w tym temacie posta addony i bedzie pieknie..

granat85
30-09-2007, 17:30
Ja wydaje kase na lf'y i zbieram sobie rare food tzn. cookie, apple, banana, eggs, dodatkowo snowballs

btw. BUY COOKIES/BANANAS/SNOWBALLS/EGGS = MSG ME!

Kshaq
30-09-2007, 18:40
Rohas jeśli nie znasz regulaminu i jesteś kolejnym spamerem i dzieckiem neo to się nie wypowiadaj. Tematy nie są zamykane dlatego, aby móc je odświeżyć. Upomnień za archeologię się nie dostaje tylko za wpisanie w odświeżony temat durnego posta...

Scobel
30-09-2007, 18:50
Rohas jeśli nie znasz regulaminu i jesteś kolejnym spamerem i dzieckiem neo to się nie wypowiadaj. Tematy nie są zamykane dlatego, aby móc je odświeżyć. Upomnień za archeologię się nie dostaje tylko za wpisanie w odświeżony temat durnego posta...

A to cie zdziwie Kshaq:
" Nareszcie 50 lvl Na... 18-09-2007
12:38 18-10-2007
12:38 0 krecik-odkopywacz Ashlon"

Brathin
30-09-2007, 20:43
Ja wydaje kase tylko na life fluidy i czasami na antidote runki.

ErAgOg
30-09-2007, 21:21
A ja?:
-LF
-Antidote Rune
-Honeycomby i mino leather (reszte sam zdobywam chociaż hc już też nie skupuje)
-Rarki i owoce

No i to chyba wszystko :P

Kshaq
30-09-2007, 22:17
A to cie zdziwie Kshaq:
" Nareszcie 50 lvl Na... 18-09-2007
12:38 18-10-2007
12:38 0 krecik-odkopywacz Ashlon"

WTF? ^^ Od kiedy jesteś kretem? xD

Topic:
Tak szczerze teraz Rookerowi LF są zużywane w o wiele mniejszym stopniu niż przed upem, dlatego powinniśmy wydawać na nie mniej kasy. Ahh biedny staruszek na górze... ;]

Rohas
02-10-2007, 18:34
Rohas jeśli nie znasz regulaminu i jesteś kolejnym spamerem i dzieckiem neo to się nie wypowiadaj.
-Znam regulamin ;)
-Nie jestem spamerem, widac po moich postach ;)
Tematy nie są zamykane dlatego, aby móc je odświeżyć. Upomnień za archeologię się nie dostaje tylko za wpisanie w odświeżony temat durnego posta...
Bodajze Instynkt pisala kiedys, ze lepiej odswieżyc jakis temat, zamiast pisac nowy, wiec nie musisz mi przypominac. Chodzi mi natomiast o to, ze teraz wydatki rooker'a sa i tak bardzo, bardzo male, wiec temat raczej bezuzyteczny. A wiec po co go odswiezac, skoro i tak nie mozna tutaj zbyt duzo dopisac?

P.S.
Nie chce, zebys odpowiadal mi na w/w pytanie. Nie mam zamaru sie klocic. Wyrazilem tlyko swoja opinie w tamtym poscie i juz spadam.

Si ju lejter:baby:
*down
Napisalem, ze lepiej skoro wydatkow jest tak malo to nie trzeba bylo ani pisac w starym ani zakladac nowego. Z reszta niewazne. Jak tak bardzo ci to przeszkadza to napisze w tamtym poscie cos innego, moze byc? xd

Kshaq
02-10-2007, 20:43
Dlatego ja wyrażę swoją, że skoro jest tak mało wydatków rookera, to po co pisałeś, aby założyć nowy temat? :)

Dele'Rook
16-01-2008, 19:39
Moze to i glupie ale moj cel nr.1 na rooku to odkryc wszystkie tajemnice questy itp...Wiec wydaje na potrzebne rzeczy np.: "mam taki pomysl moze uzyje tego na tym i zobacze co sie stanie" i kupoje to wtedy a tak to na LFy a kiedy potrzebuje kasy to ide na beary chowam loot(tylko hamy)pod drzewkami i robie pare rundek i sprzedaje a jak expie to raczej bardziej mnie interesuje EXP a nie loot ;)

Kopineczeq
18-01-2008, 08:24
ja jedynie wydaję kase na strzały u blind orca, no i troche na life fluidy.

Rycerski Cinek
18-01-2008, 11:12
Na co komu ten temacik :O.
@topic ja kupuje torchy.

Speedrun
24-06-2008, 15:42
Wydatki ?? Prawie zadne :p
- arrows
- czasami lf (mam 5 bp w depo charze) + 1 bp przy sobie
- skupuje platinum coins 1 po 200gp
- skupuje owoce, ciastka itp. :]
to by bylo na tyle

kupujesz platinumy po co 1 pltyna za 200 gp jak za 200 gp masz 2 platyny XD

Speedrun
24-06-2008, 15:43
Wydatki ?? Prawie zadne :p
- arrows
- czasami lf (mam 5 bp w depo charze) + 1 bp przy sobie
- skupuje platinum coins 1 po 200gp
- skupuje owoce, ciastka itp. :]
to by bylo na tyle

kupujesz platinumy po co 1 pltyna za 200 gp jak za 200 gp masz 2 platyny XD
sry za odswirzke no ban plx

La Hire
24-06-2008, 16:19
@up: Archeologu jeden. 2 lata temu nie było banku w Tibii. Spójrz na datę kiedy pisał -.-

Teraz to Rookstayer wydaje kasę może trochę na fluidy, czasem na addony :P

Dindsuk
24-06-2008, 16:21
omg please archeolog -.- poza tym wtedy jeszcze nie bylo banku i nie mozna bylo wymienic cash
aaaaaaaaa i double post!!!!!!!!

Qba_xd
24-06-2008, 16:22
kasa na rooku potrzebna nie jest :D tylko jakies drobne wydatki typu strzaly, speary bądz life fluidy B)

mati.pl9
25-06-2008, 01:57
Jak nie macie co z kasą robić to pomóżcie początkującym:p dajcie im np. ze 200 gp na jakieś początkowe eq i tak z 5 osób i 1k wydane:p...

Tvv
25-06-2008, 05:38
U mnie największy wydatek na rookgardzie :

- 38k w ciągu 2 dni (same lf xd Chyba ze 100 bp xD )
no ale zwróciło się ładnie po miesiącu :D

- 3 magic light wand (średnio 10-15k za jedna :D)

kupujesz platinumy po co 1 pltyna za 200 gp jak za 200 gp masz 2 platyny XD

Człowieku wku***asz mnie .... NA CHUJ ODKOPUJESZ TEMATY JAK KURW* POTEM PISZE SORY ZA ODSWIERZKęęęę NO BAN PLX?

WY*******J Z TEGO FORUM CWE*U

Dindsuk
25-06-2008, 14:03
Jak nie macie co z kasą robić to pomóżcie początkującym:p dajcie im np. ze 200 gp na jakieś początkowe eq i tak z 5 osób i 1k wydane:p...

tak tak a i tak potem te "newbie" kroja ci loota i zabijaja potwory

topic: moje wydatki to na rare itemki ^^