PDA

Pokaż pełną wersje : Jak NIE zostac n00bem w 24 godziny


Ashlon
23-07-2004, 23:13
Coz, zrobilem poradnik o poczatkach gry w tibie, chcialem tutaj zamiescic przepisy, ktorych SZANUJACY sie Tibijczyk lamac nie powinien.(Moga znajdowac sie tutaj punkty podobne do tych w temacie "netykieta" za co z gory przepraszam).Wg mnie wszystkie punkty sa rownie wazne, wiec nie bede ich numerowal, stawial jednego ponad drugim itp.Kolejnosc przypadkowa.



- Jedna z najbardziej wkurzajacych rzeczy w Tibi...."Obrazanie innych graczy" :
nigdy, ale to nigdy nie obrazaj graczy obojetnie na jakim lvlu.Czemu?A czy byloby ci milo gdyby ktos zwyzywal cie od n00bow obrzucal ku*wami, obrazil rodzicow itp?
No wlasnie...Druga sprawa jest to, ze wkurzony gracz potrafi byc bardzo niemily (a wkurzony low lvl lubi zawolac wkurzonego high lvla ktorego zna z.... :P ).Nie oczekuj tez tego, ze w przyszlych relacjach miedzygraczowych ;) taki obrazony gosc bedzie cie szanowal ..."always forgive, but never forget" - glosi przyslowie Tibijskie ;).
+Sposob unikania : nie wdawaj sie w klotnie z innymi graczami, panuj nad swoimi nerwami.

- "Zlodziejstwo" : wlasnie niesiesz loot z guardow, na ktory pracowales xx godzin, juz prawie donosisz do dp/sklepu, juz myslisz co zrobisz z zarobiona flota, a tu przybiega n00b, juma ci caly loot bag i taszczy do dp.Zlodziejstwo jest najwiekszym przejawem zlosliwosci (nie liczac obrazania) w tibi.Jesli dopiero co wyszedles z rooka, jest to twoja pierwsza postac, NIGDY NICZEGO NIE KRADNIJ.Jesli high lvl taszczyl duzo kasy w takim loocie, on tego nie zapomni.Zazwyczaj zaliczysz kilka deadow albo rooka jeszcze raz obejrzysz.Najlepiej oddac loota i ladnie przeprosic.
+Sposob unikania : jesli jestes kleptomanem - nie graj w ta gre.A jesli nie - lepiej byc biednym i lubianym, niz bogatym i huntowanym.

- "Lootowanie / zabijanie potworkow" : wyobraz sobie taka sytuacje.Siedzisz na dwarf guard huncie, w pelni zadowolony zdobytym expem i lootem, az tu nagle przybiega jakis player i bije ci guarda / bierze z niego loot, bez zapytania o zgode.Jeszcze rozumiem, 12lvl, moze newbie, pozatym dostanie dwa hity, odda to co ukradl lub przeprosi i zwieje.Gorsze jest to gdy tak zaczyna robic lvl rowny tobie / wyzszy. Wtedy albo mozesz mu g*wno zrobic, albo ma protectora i tez mozesz mu... ;).Jest to typowym przejawem power abusersta*, wiekszosc graczy tego po prostu nienawidzi.
+Sposob unikania : nie lootuj, nie zabijaj, najlepiej nie przeszkadzaj nikomu w expieniu - nie wchodz do zajetych kopaln, jaskin, pol itp.

- "Blokowanie respa" : jeden z przejawow power abuserstwa, blokowanie respa* jest rzecza nieprzyjemna.Ty mogles czekac kilka godzin na spawn, a jakis cwiek wbije na srodek i twoje potworki moga sie nie respic...Bardzo czesto wkurzony gosc luruje na takiego cwieka jakiegos potworka (jesli jest to high lvl to sobie poradzi, jednak np 25 lvl sorc moze sobie nie poradzic z kilkoma guardami albo dwoma smokami itp).Innym sposobem "rozwiazania problemu" jest zabicie cwieka, lub postraszenie go rookiem ;).
+Sposob unikania : nie wchodz na respy innych graczy.

- "Watowanie" : wiekszosc graczy pierwszy raz o tym slyszy.Wiec co to takiego jest?!Nekro jak to nekro, ubzdural sobie cos? :P Otoz...nie.Watowanie (okreslenie slangowe oszukiwania) jest to kradniecie lootu na huncie.Szczegolnie robia to nielojalni blokerzy : wypadnie cos z takiego bk (np bohy) ten juma to do plecaka..."co bylo" "pusty".I w ten sposob ekipa jest nieswiadoma szczescia, a bloker wzbogaca o kilkadziesiat K.Niestety, nieraz nieswiadomy zlodziej moze stracic reputacje.Nagle zacznie szybciej biegac, lub padnie a bohy beda w plecaku...latwo sie tak wzbogacic
+Sposob unikania : po prostu badz uczciwy...lepiej byc uczciwy, biedniejszy o kilka k (podzielisz sie bohami), ale koledzy wiedza, ze warto isc z toba na hunta bo nie watujesz...

- "Rat killer " : jesli jestes tak newbie (albo n00b), ze nie wiesz jak sie trenuje...no coz...ludzie zazwyczaj maja raty, ktore ich bija...tak szybciej trenuje sie shielding.Jesli jestes tak bardzo zachlanny na exp, idz na wolfy a raty zostaw ludziom w spokoju.Zazwyczaj rat killer konczy zle - dead lub huntowanie.
+Sposob unikania : nie zabijaj ratow, po prostu

- "lurer" : lurujesz* rozne potworki w celu zabicia evul* afkera*.O wiele lepiej zeby dany lurer zobaczyl "killed by orc warrior" lub cos w tym stylu, niz "killed by xxx".Jest to latwy sposob zeby sie wzbogacic.Jednak jest druga strona medalu : lurer sie obudzi, zacznie cie bic (zabije, bedzie huntowal), ktos cie zobaczy itp.Najlepiej jesli musisz cos na kogos lurowac, luruj cos na low lvla.
+Sposob unikania : nie luruj nic.Nie wszystko zloto co sie swieci.

- "hacking" : hackowanie innych graczy.Bardzo latwy sposob na zdobycie gruuuubej kasy (obojetnie - keyloggery, programy do wbijania itp swinstwa).Jednak jest to najwieksze h*jstwo, jakie mozesz zrobic.Gosc pracowal na to iles tam czasu a ty mu to po prostu ukradniesz....Jak ktos sie dowie, ze to ty, od razu stracisz wiekszosc kumpli, nikt ci nie bedzie chcial pomoc itp.Na stracenie.
+Sposob unikania : badz uczciwy, nie hackuj.

Mysle, ze objasnilem wiekszosc "grzechow" tibijczykow.
Teraz * :
- power abuser : gosc, ktory wygania cie z kopalni, straszy high lvl kolegami, blokuje respawn, jesli nie chcesz oposcic expowiska, bije cie, blokuje itp
- resp : respawn, z ang re(powtorny) spawn (odrodzenie), czyli miejsce w ktorym potworki sie odradzaja
- lurowanie : wyciaganie potworkow ze spawna, w miejsce, gdzie normalnie nie wystepuja (np gs pod dwarvenbridge).
- afk : away from keybord (czyt ełej from kibord or aefka ;) ).Po prostu odejscie od kompa / stanie na exicie.Takie postepowanie jest niedozwolone powyzej 15 minut czasu prawdziwego.

Czekam na opinie :)

Edit : wlasnie zauwazylem, ze art "wewnetrzne prawa tibi" jest troche podobny do mojego :(.Coz, moze nie calkiem ale jednak...musze znalezc kolejny temat, teraz napisze art najlepiej jak umiem :)


Jak nie zostac n00bem w 24h - forum

-"obrazanie graczy" : tak jak w Tibi, tak samo na forum unikaj obrazania graczy.W tibi kilka osob przeczyta, jak obrazales innego gracza.Na forum przeczytaja to wszyscy.Obrazony delikwent chetnie zglosi to do modka, a ty dostaniesz sliczne (CH) pod nickiem.
+Sposob unikania: panuj nad nerwami

-"1000czne pytania" : jesli chcesz zalozyc temat : na poczatek poszukaj, czy nie bylo podobnego.Jesli 3 osoby chca o to samo zapytac, moga pojawic sie 3 tematy.A wielu uzytkownikow nie chce odpowiadac 3 razy na to same, ale inaczej zadane pytanie.
+Sposob unikania : naucz sie uzywac przycisku "szukaj"

-"Nabijanie postow" : teraz nie ma licznika postow, ale "nabijanie" postow w pewnym sensie istnieje.Naucz sie edytowac posty, nie pisz tego typu " co zrobic jak...?" a potem "ok, dzieki za odpowiedz" i kolejny post pod tym "a jeszcze jedna sprawa".
+Sposob unikania : naucz sie uzywac przycisku "edytuj post"

-"Historyjki" : jesli masz jakies pytanie, napisz je od razu, niektorzy nie lubia czytac, jak to ty z twoimi kolegami poszedles tu, nastepnie tam, ale jednak wrociliscie bo...
+Sposob unikania : pisz rzeczowo i na temat.

-"SSy nie dzialaja" : jesli widzisz nowy temat, wchodzisz na niego, SSy nie dzialaja, nie pisz od razu "SSy nie dzialaja, zmien to".Rozumiem, jesli nikt nic takiego napisal, napisz.Ale jesli juz 3 posty sa takie, to po co 4?Autor widzi, ze nie dzialaja, wiec zmieni.
+Sposob unikania : lepiej nie napisac nic, niz ma sie pojawic 100 postow "ssy nie dzialaja".

-"Gratz lootu" : to samo co wyzej...jesli podobal ci sie loot, zachowaj to dla siebie...Inni maja moze pytania dot. ssow.A tak autor musi sie przekopywac przez 100 postow "gratz lootu".
+Sposob unikania : tak jak "ssy nie dzialaja".

-"A ja hcialem napisac, rze...czyli blenty oto graficzne" : nie rob bledow ortograficznych w postach.Jesli jestes dyslektykiem lub nie czytasz ksiazek, wlacz Worda i przeszukaj post co do bledow....Chyba, ze chcesz zeby ludzie sie smiali z twoich "blentuf".
+Sposob unikania : przed odpisaniem sprawdz, czy post jest poprawny ortograficznie.

-"Pisanie nie do tego dzialu co trzeba" : jesli chcesz spytac sie co robi blue robe, pisz to do "bronie i przedmioty" a nie do "inne" albo "magia"....
+Sposob unikania : przed napisaniem tematu sprawdz, do jakiego dzialu piszesz.

To chyba "fszystko". :)

Lig@
23-07-2004, 23:54
Przyznam się, że czytałem co drugie słowo :P znalazłem bła. AFK wymawia się moim zdaniem "ełej form ki(j)bord". I to tyle :)

Dark Glinu
30-07-2004, 18:38
Tak na prawdę to nie czytalem artykułu ale spodobały mi sie twoje przykazania tibi :) !!! Spox!!!

SandMan
07-08-2004, 12:05
No nekro, gratz, fajny artykul. ednak moglbys sie do tych zasad stosowac jak grasz ;)... Dobra, to byl glupi zart :P. Jeszcze raz gratuluje. O! Jestem wyjatkwy - przeczytalem caly - od dech do dechy, nie to co wy, lenie ;) :P ?(

kubasek2
16-12-2004, 22:38
Sie nie chwal rekordzisto:)Ja też przeczytałem całego, nie to co reszta! Ten kto czyta takie poradniki zostaje gm'em:)

Vormencik
16-12-2004, 23:58
Dobry poradnik. Nienawidze n00bow. Ale co do obrazania innych graczy mialbym watpliwości. Bo nie kazdy moze nie odzywac sie gdy ktos mu na rodzicow wrzuca albo co (ja taki jestem) moze bys dal sposob "Ignore" ? :D To jest bardzo latwy sposob nie robienia sobie wrogow za wrzucanie na kogos, nie slyszysz co on mowi wiec nie musisz mu odpowiadac innymi bluznierstwami

Zakapturzony Executor
20-12-2004, 07:53
Fajne, fajne, a jaka jest porada dla hlvl, co im sie nudzi i tak po prostu bez powodu zabijają ludzi na ulicach?

Dishman
20-12-2004, 15:37
Co prawda to prawda, lecz każdy normalny człowiek powienien wiedzieć o tym nie czytając o tym no dla tego to już tylko dla Arcy noobow. NO i przeczytałem całe oraz posty i ,chyba w 2 czy 3 to (czyt: ełej from kibord) a nie ełej form kibord taka mała rada jeśli chcesz poprawiać innych to spójż pierw na siebie.

japa21
20-12-2004, 16:09
-
- resp : respawn, z ang re(potworny) spawn (odrodzenie), czyli miejsce w ktorym potworki sie odradzaja


"Potworny respawn" :P... eh, ale ta Tibia jest evul. Miało być chyba powtórny , nie? Gratz artykułu!

Earl
20-12-2004, 16:13
Poradnik fajny ale jakos nie sadze zeby liczba noobow spadla. Nobby byly sa i beda :(
Jeden malutki blad
napisales re(potworny)...chyba mialo byc powrotny

fil0nson
20-12-2004, 16:38
Artykuł w/g mnie genialny.

Po prostu cudo, BARDZO podoba mi się ta granica którą postawiłeś między Newbie a Noobem. Wszystko jest w jednym miejscu, elegancko i tyle. Mam nadzieje że postrzyma to "fale" Noobostwa coś w stylu: "ja raz spotkałem Noobka, który nie wiedział co to Carlin Sword" itp. :D

Mam nadzieje, że jak najwiecej osób go przeczyta. :p

Mam jedno pytanie: Czy uważacie że osoba która jest Noobem, zasługuje na Hacka ? :p

Leo
20-12-2004, 16:40
KK. spoko temaćik. Szczególńe ta dróga czenść! A jakosi ńkt mj ieszcze ńe zwrucił ówagi rze robje błenty ordograwiczne. :D :lol: (chyba nie ma takiej buśki)

Wersja dla niek ó maty h :

KK. Spoko temacik. Szczególnie ta druga część! A jakoś nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi że robie błędy ortograficzne. :D :lol: (chyba nie ma takiej buźki)

wygiety swiety
20-12-2004, 17:04
"always forgive, but never forget"

nOOby byly, sa i beda :baby:

dobry text pozdro i gratz :D:D B) B) B)

TomiK
23-12-2004, 21:15
Poradnik dobry ale dodaj jedna rzecz

+ Nie przesuwac ludzi np: Druidów lub Sorców ktorzy nic nie pisza i sie nie ruszja tylko sobie czekaja na mane a taki koles podchodzi i zaczyna cie przesuwac *** wie gdzie ;)

dobra jeszcze jeda rzecz:

+Nie lubie kolesi ktorzy widza ze goni mnie jakis potwór lepszy odemnie i mnie zabije ,a taki koles stanie mi przy wyjsciu/wejsciu i juz mam deda bo nie ma sie gdzie skryc :(

fil0nson:
osoba ktora nie wie co to Carlin Sword to chyba jeszcze nie noob tylko np: newebie ,ale moge sie mylic :D

Zakapturzony Executor
26-12-2004, 11:58
Wiesz jak się pierwszy raz spotkałem z terminem carlin sword to myślałem, że carlin to jakiś metal

:p

Kumulus
26-12-2004, 13:14
ja sie ciesze jak widze na tradzie np takie cos: free pacc,quests itp--->www.tibia.cos tam. bo noobki sie na to nabieraja i daja swoje kody. dzieki temu mniej noobkow gra w tibie bo czesto po takim czyms koncza gre :)

Alek
29-12-2004, 22:13
MOIM ZDANIEM nikt nie zasługuje na hacka, nawet nooby. Ale naprawdę bardzo mnie denerwuje gdy ktoś nie odróżnia NOOBA od NEWBIE. Np. taki tekst na noobowskim blogu (nie podam adresu, nie będziecie się mogli wyżywać :)): "znajdujemy jakiegoś nooba, pytamy się go czy chce się nauczyć klonować itemy. Mówimy mu żeby wyłożył backpacka na ziemię i wcisnął ctrl+clone. Gdy wciśnie ctrl+l wyloguje się, a my mu zabierzemy itemy." Coś takiego to:
a)Nie odróżnianie nooba od newbie
b)Nie rozpoznawanie, że samemu się jest noobem
c)Chamstwo i zwykła kradzież.
Jednak IMHO nawet taka osoba nie zasługuje na hacka.

alienXX
31-12-2004, 19:25
Taka bardzo malutka uwaga...

"- lurowanie : sciaganie potworkow na innych graczy"

Lurowanie to ogolnie rzecz biorac Ciagniecie potworkow za soba.
"Zaciagane" w miejsca w ktorych nie wystepuja, po to aby zabily niczego nie spodziewajacych sie graczy to takie samo lurowanie jak ciagniecei za soba ds'a i tluczenie go z boltow :)


Taka tylko dorbna uwaga.

...a ogolnie to poadnik spoko, ale jak ktos jest noobem, to naprawde trudno to zmienic, a nebwie (ktorzy pozniej stana sie albo poprostu graczami, albo noobami... 2 drogi...) zazwyczaj do poradnikow nie zagladaja :/

Dowizul z Inferny
03-01-2005, 19:32
zazwyczaj do poradnikow nie zagladaja :/

nie?? toja jestem inny niż wszyscy jak ja byłem newbie to zaglądałem na tom strone regularnie i czytałem forum(nawet udawało mi sie pisac posty :p)

Ashlon
05-02-2005, 08:48
Dzieki za wychwycenie bledow :)
"Potworny respawn" :P... eh, ale ta Tibia jest evul. Miało być chyba powtórny , nie? Gratz artykułu!

Tak, mialo byc wlasnie tak ;) Poprawione.

"- lurowanie : sciaganie potworkow na innych graczy"

Lurowanie to ogolnie rzecz biorac Ciagniecie potworkow za soba.
"Zaciagane" w miejsca w ktorych nie wystepuja, po to aby zabily niczego nie spodziewajacych sie graczy to takie samo lurowanie jak ciagniecei za soba ds'a i tluczenie go z boltow
Tez poprawione :)

roland
10-02-2005, 07:48
Przyznam się, że czytałem co drugie słowo :P znalazłem bła. AFK wymawia się moim zdaniem "ełej form ki(j)bord". I to tyle :)
Jakie "ełej form "? form? chyba from... wymawia się ełej from kejbord, a kibord to taka pordóbka pianina...

Kamlot De'Kapy
10-02-2005, 12:34
Chcialem powiedziec jeszcze cos... poradnik gz ale wiem jak jeszcze mozna noobem zostac :( ja sie w to glupio w robilem kupilem bp mana fluid ale sioe okazalo ze to bp wina ;( wciaz robil trade a pozniej Reject ja pospiesznie to robilem acep[t i nagle na wino trafilem, najlepiej SHIFT i na buteleczke :baby:

Grenni
14-02-2005, 18:22
-"Pisanie nie do tego dzialu co trzeba" : jesli chcesz spytac sie co robi blue robe, pisz to do "bronie i przedmioty" a nie do "inne" albo "magia"....
+Sposob unikania : przed napisaniem tematu sprawdz, do jakiego dzialu piszesz.
...Lizustwo :D Heh wg twojego poradnika powinnismy(gracze) siedziec cicho i bron Boże nic sie nie wypowiedzieć,bądź to bądź schodzimy na BR ! *Me not english plx*

Nazxul
08-03-2005, 19:53
- "Zlodziejstwo" : wlasnie niesiesz loot z guardow, ...<bla bla bla>...
+Sposob unikania : jesli jestes kleptomanem - nie graj w ta gre.A jesli nie - lepiej byc biednym i lubianym, niz bogatym i huntowanym.

O_o
Czy tylko mi to sie wydaje bez sensu ?
W jaki sposób nie okradanie innych miało by wpłynąć na to ze jakis noob/power abuser cie nie okradnie ?
Poradnik w stylu "nie chcesz mieć problemów - zachowuj sie jak ciota"
no ale spoko...

S.P.M
08-03-2005, 20:09
O_o
Czy tylko mi to sie wydaje bez sensu ?
W jaki sposób nie okradanie innych miało by wpłynąć na to ze jakis noob/power abuser cie nie okradnie ?
Poradnik w stylu "nie chcesz mieć problemów - zachowuj sie jak ciota"
no ale spoko...
Czyli uważasz, że każdy "ZIOM" kradnie, bije cudze potwory etc. ? Sorry, mam nadzieję, że nie gramy na tym samym świecie. Gdyby wszyscy przestrzegali tego co tu napisano - wszsyctkim by grało się miło i przyjemnie.

Mateusz the vampire
09-04-2005, 21:35
Piękne. - "lurer" : lurujesz* rozne potworki w celu zabicia evul* afkera*.O wiele lepiej zeby dany lurer zobaczyl "killed by orc warrior" lub cos w tym stylu, niz "killed by xxx".Jest to latwy sposob zeby sie wzbogacic.Jednak jest druga strona medalu : lurer sie obudzi, zacznie cie bic (zabije, bedzie huntowal), ktos cie zobaczy itp.Najlepiej jesli musisz cos na kogos lurowac, luruj cos na low lvla. +Sposob unikania : nie luruj nic.Nie wszystko zloto co sie swieci. Fajnie. Lurer to mój zawud na rooku-dlaczego-Lurowalem mino wszystkim za p-shielda. :). A jako w świecie maina. to moja pasja luruje moim knightem smoki mojemu koledze palowi. Po co lurować na player jak można je zabić 1 hitem, z SD np. 8 lvl :). Jak ja zaczynałem i AFK Robiłem to na infernie mnie zabili. Ale teraz gram na non Knightem. I Robie pulapki na cycah. Luruje cyce blokuje wyjscie i low-lvl niemoże uciec. Wzbogaciłem sie BoHem :). I mam dużo grzechów zwiozanych z lurowaniem i pólapkami na non-pvp. :) A art jest fantastyczny

Severino
14-05-2005, 18:08
Czytałem to z 30 min. i wyszlo na to że poradnik jest wyśmienicie dobry!
GRATZ dla autora!

Ashlon
15-05-2005, 13:13
Chcialem powiedziec jeszcze cos... poradnik gz ale wiem jak jeszcze mozna noobem zostac :( ja sie w to glupio w robilem kupilem bp mana fluid ale sioe okazalo ze to bp wina ;( wciaz robil trade a pozniej Reject ja pospiesznie to robilem acep[t i nagle na wino trafilem, najlepiej SHIFT i na buteleczke :baby:

Mylisz pojecia. Tak sie nie zostaje n00bem, tylko wpada w najprostsza pulapke zlodziei ;)

@Mateusz the vampire : Mam nadzieje, ze kiedys ty wpadniesz w takiego trapa i tez cos cennego stracisz. Zobaczysz, jaki to bol ;)

@UP : Dzieki za pochwale :)

Maciosek
16-05-2005, 15:19
Nic dodać, nic ująć. Poprostu nalepszy taki poradnik jaki widziałem.

Jerkov Thundersword
17-05-2005, 23:46
Przyznam się, że czytałem co drugie słowo :P znalazłem bła. AFK wymawia się moim zdaniem "ełej form ki(j)bord". I to tyle :)

nie... afk wymawia się "ałej from kibord"

Birmil
18-05-2005, 08:23
Co prawda to prawda, lecz każdy normalny człowiek powienien wiedzieć o tym nie czytając o tym no dla tego to już tylko dla Arcy noobow. NO i przeczytałem całe oraz posty i ,chyba w 2 czy 3 to (czyt: ełej from kibord) a nie ełej form kibord taka mała rada jeśli chcesz poprawiać innych to spójż pierw na siebie.

Sam na siebie spojrz

BRL

Nevons
31-05-2005, 22:28
Nice poradnik cały przeczyrałem (jeden z nielicznych xD) duzo ludzi widzałem ktorzy postepuja tak jak opisałeś X( (ci ktorzy kradna loot bagi blokuje raspa zabijajaci ci potworki przy trenowaniu znam ten ból X(

Juliusz Cezar
19-07-2005, 12:10
Poradnik jest w porządku, mam nadzieję, że chodź trochę n00b'ów się nawróci po zajrzeniu do tego poradnika, bo metoda nawracania mieczem nie zdaje egzaminu w Tibi. B)

Zizu007
30-12-2005, 17:21
- "lurer" : lurujesz* rozne potworki w celu zabicia evul* afkera*.O wiele lepiej zeby dany lurer zobaczyl "killed by orc warrior" lub cos w tym stylu, niz "killed by xxx".Jest to latwy sposob zeby sie wzbogacic.Jednak jest druga strona medalu : lurer sie obudzi, zacznie cie bic (zabije, bedzie huntowal), ktos cie zobaczy itp.Najlepiej jesli musisz cos na kogos lurowac, luruj cos na low lvla.
+Sposob unikania : nie luruj nic.Nie wszystko zloto co sie swieci.

Ale jeśli ktoś treni na afku, nie odpowiada w ogóle, nie nic to co zrobić jak nie zloorowac 9 mobów danego gatunku (:P). Na drugi dzień ten sam koleś, o tej samej porze, loorowałem już 6 mooba i się nagle obudził i zaczał bluzgać na moich rodziców [12 lvl knight] i oczywiście groził zrookowaniem :D Tak więc czasem trzeba zloorować...

Pozimka
30-12-2005, 21:11
o.O:D
gZ poradniczka :D
Ocena w procentah 89,94% :)
;>
Czyli the best... :D
A, tak pozatym przeczytałem cały 8o

Bauerek
04-01-2006, 18:17
Spoko poradnik ale wiekszość NOOBKÓW tego nie rozumie i dalej robi swoje
ale wysoko lvl-wcy tez za nic wyzywają low lvl Noobami za to że wogóle są na Tibi. Ja np. nie nawidze PK jest to dla mnie Hamstwo zabijać za nic low lvl-ców dlatego wraz z moją paczką założyliśmy pomoc low lvl-com aby im pmagać a nie odstraszać jak inni. A co do poradnika udał się mam nadzieje że NOOBY przemyślą co zrobić a co nie za nim coś zrobią:P

Manrox
07-01-2006, 12:37
Nie potrzebnie pisałeś ten poradnik, bo noobem nie można zostać, noobem trzeba się urodzić i być. Jeśli np. pan Iksiński jest noobem, to był, jest i będzie. Jeżeli pani Iksińska nie jest noobem, to nie była, nie jest i nie będzie.

Lute the prodigy
11-01-2006, 12:43
Nie potrzebnie pisałeś ten poradnik, bo noobem nie można zostać, noobem trzeba się urodzić i być. Jeśli np. pan Iksiński jest noobem, to był, jest i będzie. Jeżeli pani Iksińska nie jest noobem, to nie była, nie jest i nie będzie.

Serio...
Każdy (albo prawie każdy) zaczyna jako newbie.
Wiadomo... dużo nie umie, ale się uczy.
I taki jak będzie w kontakcie z n00bami, to sam się n00bem stanie!
Ale jak dobry gracz mu pomoże, to prawdopodobnie i on się dobrym graczem stanie!
Dlatego apeluję! Pomagajmy newbie, żeby wyrośli na porządnych graczy! :]

Jabadabadu
13-01-2006, 22:25
dobry temat trzeba starać się aby takie zdażenia ja kradzieże lootbagów występowały jak najrzadziej

Zolor Vabex
28-02-2006, 13:07
a moze mi ktos pomoc ??
ide sobie ulica a tu nagle jakies nooby mnie atakuja i mnie zabili :(
a jak mnie zabili i ich wyzwalem od noobow to chyba ze 5 razy oberzwalem :/
i stracilem wedke, 40000 kasy noi chyba jakis miecz :/
i teraz mam ledwo 40 zlota jak sobie z takimi radzic ??
najgorzej jest wieczoem bo jest od hu%a ludu i cie tm kazdy chce zabic :P
jak mam sobie z tym poradzic ??

Duch Niespokojny
28-02-2006, 14:03
a moze mi ktos pomoc ??
ide sobie ulica a tu nagle jakies nooby mnie atakuja i mnie zabili :(
a jak mnie zabili i ich wyzwalem od noobow to chyba ze 5 razy oberzwalem :/
i stracilem wedke, 40000 kasy noi chyba jakis miecz :/
Jak można nosić przy sobie 40k?!
najgorzej jest wieczoem bo jest od hu%a ludu i cie tm kazdy chce zabic :P
jak mam sobie z tym poradzic ??
Nabić wyższy lvl.

Cieniobójca
29-03-2006, 14:44
Nie lubie noobów dla tego odświeżam temat żeby sobie poczytali Rules :P

Marcin Palladyn
31-10-2006, 15:53
mluahahhaha ;p
właśnie noobs sux

Ahry
16-11-2006, 17:20
jestem nowy zarowno na forum jak i w graniu w Tibie i staram sie nie wychodzic na ooba przestrzegajac ogolnie przyjetych zasad choc czasem jako nowy popelniam bledy i zdaza mi sie ze czegos nie rozumiem Jednak dziwi mnie jak czesto naduzywa sie okreslenia noob szczegolnie u osob ktore zacznaja swa konwersacje od kilku k.. i ch... . Ostatnio tez spotklala mnie tak sytuacja ze strony jednego z graczy gdy skillowalem sobie niedaleko Venore na rootach wpadl jakis koles i od przeklinania zaczol ze mam wywalac bo on tu zwykle trenuje i wsrod wiazanek lecialo w stosunku do mnie wlasnie okreslenie noob tylko pytanie tak narpawde kto w tym momencie nim byl?
Martwi mnie troche, i nie mnie jednego jak widze na tym forum, ze z zachowaniem takim spotyka sie czlowiek wlasnie wsrod rodakow nigdy takih problemow nie mialem z osobami z zagranicy.

Matex95
19-11-2006, 12:43
Witam PS mój pierwszy post tka do rzeczy fajny i ciekawy poradnik jestem newbie a nie noobem zastosuje sie do niego ps Matex kujon wielki świat honera gildia w przyszłości the ruttles seveven of honera czy jakos tak
Pozdrawiam Matex

Mazix
26-11-2006, 21:05
Mam tylko 1 zastrzeżenie:
1 Jeżeli widzą jakiegos 1 czy tym podobne levela, to automatycznie
wyzywają go od noobów.

P.S:Jednak lepiej sie czyta z ogonkami...

Zippek
02-12-2006, 16:27
He He fajny poradnik widze że się napracowałeś:p

Super Saiyanin
30-12-2006, 13:33
Dobry poradnik zawierający duzo humoru :)

Birkart
08-02-2007, 18:10
a według mnie to jest waŁowanie , - od zwałowac cos komus , uzywałem tego kiedyss (daaawno :P)
poza tym dodalbym

Nie uzywaj kretynskich nicków
jak widze "Severus Snape of hogwart" albo jakies inne dziadostwo to tylko czekam az z depo wyjdzie
LUDZIE wymyslcie sobie jakies nicki , (prawda ze ja uzywam nawet na forum imienia z ksiazki , ale chyba bardzo malo osob o nim slyszalo xP)

ale poradnik b.dobry :D

kiler500
11-02-2007, 16:06
bardzo ciekawe :D

Duch Niespokojny
11-02-2007, 16:21
Nie uzywaj kretynskich nicków
jak widze "Severus Snape of hogwart" albo jakies inne dziadostwo to tylko czekam az z depo wyjdzie
A co jest złego w tym nicku? O niebo lepszy niż wszechobecne "ziomy mordercy" itp.

Assieln
15-02-2007, 20:53
Dzięki za poradnik,przykro mi mówić ale z tego wynika że jestem noobem.
Muszę to natychmiast zmienić. :)

Malca
03-03-2007, 23:03
Spox post!!!!!oby tak wiecej!!

NiezniszczalnyCzarodziej
31-05-2007, 10:08
Bardzo mi się ten twój poradnik spodobał bo tamtego arykułu nie czytałem ;) . Tera już wiem co to jest afk bo raz odeszło mi się od kompa no i... :confused: Poradnik zrobileś ładnie i przejżyście byle tak dalej :cup:

rafcioken
24-06-2007, 14:33
Mam pytanie jakiś koleś bawił sie bohami i przez przypadek wrzucił je na moje miejsce w depo i ja mu je oddałem cz powinienem to zrobić???


Ten koleś miał 55lvl a ja 16

Ashlon
24-06-2007, 14:48
To juz zalezy od twojego zachowania. Ja osobiscie oddalbym te bohy. Czesto zdarzalo sie, ze oddawalem ludziom to, co zgubili. Pamietam, jak zwrocilem 35bp hmmow (a wtedy staly po 2-3k ;))

rafcioken
24-06-2007, 14:52
to dobrze że je oddałem w końcu chamem nie jestem;)

AdiZgOlek
03-08-2007, 02:52
Dobry poradnik dla początkujących, ale ci co grają conajmniej rok już powinni raczej znać większość tego o czym byla mowa w poradniku.

Poradnik ogólnie dobry, przejrzysty , CIEKAWY i pouczający :p.

Ocena 10/10 ( Ja nie oceniam "Surowo" :p) Pozdro~

Tarra
22-08-2007, 17:56
spoko poradnik;)

Ptakuba
03-10-2007, 19:34
Niektórzy myślą, że jak stoją pod depo i biją 8lvle co ledwo wyszły z rooka, albo wchodzi jakiemuś kiedy ten skilluje i myśli że jest pro bo zabija nooby, no bo lowlvl = noob. Oni sami są noobami, jak takiego widzę to mi żaal dupę ściska...

TepmleroniX
12-10-2007, 18:16
poradnik 7/10 bo wiekszasc z poradnika kazdy wie kto gra dluzej niz 10 miesiecy :P

FireMany
09-12-2007, 20:37
No Nwaet i tak kazdy prawie to robi :P 8o

rasialdo1
08-06-2008, 11:48
Bardzo Dobry Poradnik!!

Sielek
29-07-2008, 23:01
Dobry poradnik. Może noobki się dowiedzą jak nie dostać hunta :p Małe pytanko. Jak szybko można zostać noobem?

Matiszek2
30-07-2008, 01:37
Ja mysle ze taki poradnik powinien byc do przeczytania przed rejestracja :D

Cheetos
30-07-2008, 22:05
tak jak kolega wyżej..lecz nikt taki nie będzie mówi sie ,,nigdy nikomu nie będe kraść'' a tu nagle a co tam wezme mu i tak moze mi h** zrobić i później są skutki :evul:

Fureyka
31-07-2008, 14:21
Poradnik stary, choć jak najbardziej aktualny. Wieeeeeele osób powinno go przeczytać i się do niego dostosować ;D

Mxero
12-08-2008, 11:37
JA miałem 28 druida nazwa bubu rozpi'erdalacz i mi jakiś d*pek haknął ale tez przyznaje wiele błędów popełniłem lurowałem zabijałem czyjeś potworki zabierałem loota ale już nie popełnie tych błędów :p

Silverius
24-09-2008, 20:17
Nudnawe ale mądre zasługujesz na niezłą ocenkę, a jak popracujesz nad formą to 10 jak malowane :)

Brun@
22-10-2008, 11:15
Poradniczek bardzo fafny :).Tylko ,że nooby niestety będą i są we wszystkich grach online :(.I często jest tak ,że jak zwróczisz uwagę takiemu noob'owi nie dlatego że jestes wredny tylko dlatego,żeby pamiętał na przysłość to odrazu za przeroszeniem wyskakuje na ciebie z ryjem xDD.

Brun@
22-10-2008, 11:19
LEO taka drobna uwaga,jeżeli jest obok literka i to nie mósisz stawiać kreseczki nad C.POnieważ i zmiękcza c, Ale to tylko taka drobna uwaga ;):)

Eredun
30-10-2008, 15:38
Jestem nowy i pewnie mi sie przyda, dzieki;)

Eyent__
01-11-2008, 18:02
wszystko ładnie, pięknie tylko szkoda że nie wszyscy to przeczytali :confused:

Tao16
01-11-2008, 18:18
Jak jest ktos noobem to nawet to mu nie pomoże ;d