PDA

Pokaż pełną wersje : Life Fluidy na rooku


Galorman
18-06-2006, 18:31
Czy oplaca sie na rooku leczyc life fluidami czy moze lepiej tylko jedzeniem?

Dark Alphadron
18-06-2006, 18:34
Bardzo dobre pytanie, choć już było. Opcja "Szukaj" rulez.
LFy tylko dla Rookstayerów opłacalne.
//EDIT//
Zwracam honor. Nie znalazło frazy "Czy life fluidy są przydatne na rooku?".

Nyksus
18-06-2006, 18:52
Dla zwykłych graczy nie?? Czasem sie przydadzą ;)

Elwer Balus
18-06-2006, 19:10
Lify są dobre gdy idzie się na silniejsze potworki albo na questa.
Przy "normalnej" grze lepiej używać jedzenia.

Galorman
18-06-2006, 21:08
Dla zwykłych graczy nie?? Czasem sie przydadzą
Czasem to znaczy kiedy? Prosze o konkretna odpowiedz, bo chyba nie miales na mysli ze przydaja sie jak stoimy w swiatyni. (a to tez sie zalicza do "czasem")
Bardzo dobre pytanie, choć już było.
Nie było. Przynajmniej ja nie znalazłem, więc jeśli rzeczywiście było, to podaj mi link do takiego tematu, w którym było to omawiane.
Opcja "Szukaj" rulez.
Użyłem tej opcji.
Lify są dobre gdy idzie się na silniejsze potworki
To znaczy jakie konkretnie? Bo "silniejsze" to pojęcie bardzo względne. Dla jednego silne mogą być mino i roty, a dla drugie trolle i orki. A poza tym niektóre potwory są teoretycznie slabsze ale zatruwaja i dzieki temu tez sie robią silne. Wiec prosze o konkretne nazwy potworow.
albo na questa.
Ale jakiego konkretnie. Bo raczej chyba nie miałeś na myśli questa na "torcha". Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.
Przy "normalnej" grze lepiej używać jedzenia.
"Normalnej", czyli jakiej? Bo "normalna" gra dla pewnej czesci osob to moze byc stanie na rynku a do tego chyba niepotrzebne sa life fluidy ani jedzenie no nie?

Proszę o wyjaśnienie dokładnie, w jakich sytuacjach należy używać life fluidów, a w jakich nie należy ich używać.

MasterOfKnife
18-06-2006, 21:33
denerwujesz mnei kolo
1.Kiedy idziesz na jakeis srednie potforki i masz laga wywala cie albo prad sie konczy logujesz sie i maszs 20 hp neizdazysz uciec... lf wtedy albo na ruzne hunty
2.niechce mi sie szukac
3.napewno nie
4.mono/roty
5.katana,copper,ten z goblinami dla pacc(nie konieczne ale sie przydaja)
6.normalniej-nie rookstlayerowskiej

Shan Demon
18-06-2006, 21:38
To znaczy jakie konkretnie? Bo "silniejsze" to pojęcie bardzo względne.

Według mnie te silniejsze to minosy, roty, spearmany i poison spidery w dużych ilościach(np. na zachodzie rooka w jaskini). Czasem skele i waspy też mogą przywalić.

Ale jakiego konkretnie. Bo raczej chyba nie miałeś na myśli questa na "torcha". Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

Questy w których trzeba pokonać potworki wymienione wyżej, czyli carlin sword, katana, honey flower itp.

"Normalnej", czyli jakiej? Bo "normalna" gra dla pewnej czesci osob to moze byc stanie na rynku a do tego chyba niepotrzebne sa life fluidy ani jedzenie no nie?

Czyli jak nie idziesz na questa, albo na jakieś większe hunty, tylko właśnie na trolle, orci itp.

Mohk
18-06-2006, 21:46
Ale kolo jestes upierdliwy... Niedosc ze ludzie chca ci pomoc to ty tego nie szanujesz... udajesz jakiegos "filozofa" ktory sie wymadrza... skoro jestes tak "Inteligentny" to czemu po prostu nie zajrzysz do poradnika albo sam pomyslisz? Silniejsze potworki to sa takie ktore nas zabijaja albo kosza do czerwonego zycia... czyli jak jestes n00bem z 1 lvl to tez mozesz uzywac jak idziesz np. na cave raty. questy to raczej nie na torcha tylko np. na studded legs... wtedy waspy cie zatruwaja a ty mozesz sie uleczyc... i ostatnie jak nie rozumeisz albo nei wiesz czegos to sie zapytaj a nie robisz jakies szopki i cytujesz kazda literke... tylko sie pytasz np. na jakie questy albo potworki... i tak wogole zeby miec life fluida to musisz miec kase a zeby miec kase musisz miec jakis lvl...

Galorman
18-06-2006, 23:45
denerwujesz mnei kolo
Fajnie.
1.Kiedy idziesz na jakeis srednie potforki
"Średnie", to znaczy jakie? Podaj konkretne nazwy potworków.
albo na ruzne hunty
"Różne", to znaczy jakie hunty? Bo chyba nie masz na mysli tutaj huntu ratow. Prosze wiec o konkretny.
2.niechce mi sie szukac
Bo wiesz ze i tak bys nie znalazl.
3.napewno nie
Ja wiem lepiej co klikalem niz ty.
Ale kolo jestes upierdliwy...
Fajnie.
Niedosc ze ludzie chca ci pomoc to ty tego nie szanujesz...
Moze i chca mi pomoc. Ja tego nie kwestionuje. Jednak nie wszystkich to sie udaje, bo trudno zebym wyciagnal jakies wnioski z niekonkretnych porad.
udajesz jakiegos "filozofa" ktory sie wymadrza...
Jak ja sie wymadrzam to az strach pomyslec co ty robisz...
skoro jestes tak "Inteligentny" to czemu po prostu nie zajrzysz do poradnika albo sam pomyslisz?
Do poradnikow zagladalem i nie znalazlem, a samemu moge nie miec racji, wiec wole sie zapytac innych.
Silniejsze potworki to sa takie ktore nas zabijaja albo kosza do czerwonego zycia...
Jednego zabijaja raty, a innego mino/roty, więc prosze o konkrety.
czyli jak jestes n00bem z 1 lvl
Nie lvl zdobi czlowieka. Eternal Oblivion tez sobie moze stworzyc nowego chara na 1 lvlu.
czyli jak jestes n00bem z 1 lvl to tez mozesz uzywac jak idziesz np. na cave raty.
Watpie bo jakbym byl noobem to bym nie mial kasy lub nie wiedzial jak kupic life fluidy, a poza tym na 1 lvlu bym z miasta nie potrafil wyjsc bedac noobem czyli bym nie kupil life fluidow.
jak nie rozumeisz albo nei wiesz czegos to sie zapytaj
no to sie wlasnie zapytalem, a ty mnie za to krytykujesz -.-
a nie robisz jakies szopki i cytujesz kazda literke...
Pokaz mi gdzie ja cytuje kazda literke.
tylko sie pytasz np. na jakie questy albo potworki
no to wlasnie o to sie pytam, a tobie sie juz nie podoba -.-
i tak wogole zeby miec life fluida to musisz miec kase a zeby miec kase musisz miec jakis lvl...
Nie, bo moge przelozyc z innego chara.

Kshaq
19-06-2006, 12:48
@up
Zamkniesz się skoro każdy chce ci wytłumaczyć czy opłaca się używać LF'y na Rook'u czy nie, a ty ciągle zadajesz dziwne pytania. Silny potworek to np. Minotaur albo Rotworm. Na niego trzeba brać LF'y, bo na małym levelu padniesz na nim. Co do tego tematu to było ich dużo i raczej łatwo sie domyślić, że jeśli w wielu innych tematach jest podane, że Rookstayerzy używają LF'ów to po co zakładać nowy temat?

Fillipex
19-06-2006, 14:01
@Galorman

Ty chyba zrobiles sobie konto na forum tibia.pl zeby powkurzac ludzi...
Odpowiedzieli Ci juz na wszystko... jestes niedorozwiniety czy udajesz i sam nie mozesz wyciagnac wnioskow jakie potwory sa silne i trzeba Ci wszystko na patelni wylozyc...? Dla 8 lvl silnym bedzie rotworm i mino a dla 1 lvl bedzie cave rat wiec nie zadawaj glupich pytan... tak samo z questami... masz mozg to z niego korzystaj... -.-'

Czy oplaca sie na rooku leczyc life fluidami czy moze lepiej tylko jedzeniem?

Konkretne pytanie i konkretna odpowiedz... :
Jesli masz zamiar zostac na rooku po zdobyciu 8 lvl czyli chcesz zostac rookstayerem to oplaca sie Ci uzywac lf'y a jesli chcesz spokojnie zdobyc 8 lvl i wyjsc na main to sie nie oplaca... jedynie w takiej sytuacji powinienes nosci ze 3-4 lf' na wszelki wypadek ale przy zwyklej grze czyli nie narazajac sie tylko spokojnie expic nie powinienes uzyc zadnego z tych life fluidow.

lethorn
19-06-2006, 14:30
jak patrzałem na te cytaty tego kola i jego pytania to aż sie w głowie kręci ale jak to mówia ,,głupota ludzka i wszechświat nie mają granic'' ja sam jestem rookslayerem (9 level ale zawsze) używam lf dla takich co na rooku wbijajom tylko 8level i leca dalej to sie nie pyli a dla rookslayerów jak najbardziej:):)

aha i jeszcze jedno zapamiętaj

silne potwory na rooku:mino, rotworm, troszeczke szkieleton dla malych leveli wasp

dobre qlesty to te z potworami powyżej

nie czepiej sie błędów ortograficznych bo mam dyslekcje;( ;( ;(

Kshaq
19-06-2006, 14:55
@up
Nie możesz być na Rook'u Rookslayerem i mieć 9 level. Chodziło ci chyba o ROOKSTAYERA, ROOKSTAYERA I JESZCZE RAZ ROOKSTAYERA. Ludzie nauczcie się, że rookslayer to ten co wychodzi na maina jak zdobędzie 8 level. I jak ty chcesz być ROOKSTAYEREM jak nawet nie wiesz jaką będziesz miał "profesje" (taka nielegalna profesja to Rookstayerzy).

Aynahanir
19-06-2006, 15:38
a skąd wziąć life fluida?

Tom The Tanner
19-06-2006, 16:09
Ekhm... brak mi słów. U Hiacyntha, na wschodniej części wyspy. Na takiej skale jest taki malutki domeczek i w nim dziadzio.

Tom The Tanner
19-06-2006, 16:09
Ekhm... brak mi słów. U Hiacyntha, na wschodniej części wyspy. Na takiej skale jest taki malutki domeczek i w nim dziadzio.

@EDIT: Double post to niemoja wina tylko netu.

arcarae
19-06-2006, 16:23
@up
tom jest mozliwosc usuniecia postu -.-
@topic
Lfy moze nie sa potrzebne ale sa przydatne, nigdy nie wiesz czy ktos cos zlooruje czy bedzie czysta droga, lfy sa wymagane do copper shield questa(przechodzimy przez fire fieldy dla nieznajacych questa) sa przydatne do solo questow typu katana czy tez minohell, raczej nie widzialem zeby ktos goblin hell zsolowal wiec o tym nie bede rozmawial, osobiscie mialem rookstayera ale stracilem passy wiec stracilem i rookstayera co do lfow to przydaja sie w kazdej trudniejszej sytuacji (trudniejsza sytuacja to np jak cie blokna gdzies z mocnymi potworkami) nie pytaj o mocne bo koledzy wytlumaczyli silne a mocne i silne to dla mnie jedno a to samo. I sie nie wymadrzaj. Wg mnie lfy sa przydatne dla kazdego i nikt ich nie wymaga.

Tom The Tanner
19-06-2006, 16:48
@up
Arcarae nie ma możliwości usunięcia postu <i jescze chyba takie coś wstawiałeś> -.- <dobrze?>

Kshaq
19-06-2006, 18:16
Usuwania postów nie ma, chyba że dodali przed chwilką.

@2x up
Byli ludzie co solowali Goblin Hella. A co do questa na Copper Shielda to LF'y wcale nie są potrzebne (przed minutą tam byłem i wzięłem 5 LF'y to tylko 3 straciłem), ponieważ starczy tylko dużo jedzenia i umiejętność robienia przerw na jedzenie między ogniami...

Galorman
19-06-2006, 23:51
Zamkniesz się
Nie ty bedziesz o tym decydowal.
skoro każdy chce ci wytłumaczyć czy opłaca się używać LF'y na Rook'u czy nie, a ty ciągle zadajesz dziwne pytania.
Jak ktos tlumaczy mi to bardzo ogolnikowo, to trudno wyciagnac z tego jakiekolwiek wnioski.
Na niego trzeba brać LF'y, bo na małym levelu padniesz na nim.
A na duzym?
Co do tego tematu to było ich dużo i raczej łatwo sie domyślić, że jeśli w wielu innych tematach jest podane, że Rookstayerzy używają LF'ów to po co zakładać nowy temat?
No ale ogolna odpowiedz ze uzywaja lub nie uzywaja nie jest pomocna.
Ty chyba zrobiles sobie konto na forum tibia.pl zeby powkurzac ludzi...
Tak, szczegolnie ciebie.
Odpowiedzieli Ci juz na wszystko...
Tak, ale zbyt ogolnie.
jestes niedorozwiniety czy udajesz i sam nie mozesz wyciagnac wnioskow jakie potwory sa silne i trzeba Ci wszystko na patelni wylozyc...?
Trzeba wylozyc.
Dla 8 lvl silnym bedzie rotworm i mino a dla 1 lvl bedzie cave rat wiec nie zadawaj glupich pytan...
no to wlasnie dlatego ze "silny" to pojecie wzgledne, wiec ja prosze o dokladne podanie nazw potworow
masz mozg to z niego korzystaj... -.-'
Nie pouczaj mnie, bo nie dorosles jeszcze do tego.
lfy sa wymagane do copper shield questa
Zrobilem tego questa kilka razy bez life fluidow (z samym jedzeniem - zajelo duzo czasu, ale sie udalo)
raczej nie widzialem zeby ktos goblin hell zsolowal
Jest wiele filmikow z solowaniem goblin hell na tibia.org.pl.
I sie nie wymadrzaj.
A ty mnie nie pouczaj.
Byli ludzie co solowali Goblin Hella. A co do questa na Copper Shielda to LF'y wcale nie są potrzebne (przed minutą tam byłem i wzięłem 5 LF'y to tylko 3 straciłem), ponieważ starczy tylko dużo jedzenia i umiejętność robienia przerw na jedzenie między ogniami...
O ile sie nie myle to jak ktos ma 4 lvl lub wyzej i startuje sprzed fire fieldow z pelnym zyciem to moze dojsc do ciala i zostanie mu jeszcze zycie po skonczeniu ognia, wiec raczej nie trzeba robic przerw miedzy ogniami.

~~*Punisher*~~
20-06-2006, 00:00
Weż ty ku*** chyba Forum pomyliłeś...forum dla dzieci z porażeniem mózgowym pod innym adresem...skoro palancie chce ktoś ci pomuc to przyjmij i podziekuj a nie z piz** strzelasz
Noob -.-

Nozuman
20-06-2006, 00:19
Wzial sobie na powaznie poradnik pt. 'Jak byc fajnym' i teraz filozofuje :P
A co do Galorman - Jak juz powiedzial ktos wczesniej trzeba uzywac mozgu, chyba nie masz 4 lat zeby wszystko trzeba bylo ci tak tlumaczyc i mozesz sie domyslec pewnych rzeczy..

Na niego trzeba brać LF'y, bo na małym levelu padniesz na nim. A na duzym?
Chyba jak mowi ze na malym to nie na duzym tylko na malym? (przyklad)
Dobrze -> Maly < Duzy
Zle -> Maly = Duzy
:)

Piróg(Wymiatacz Techno)
20-06-2006, 02:22
hmmm...
mysle ze najlepiej chodzic na rooku z uhami
jak kazdy wie, dodaja bardzo duzo hp...
kosztują 20gp
i oczywiscie mozna kupic je u Obiego!

MixerQ
20-06-2006, 09:10
Mi LF'y sie przydaja na Rot Hunt lub na PACCLANDZIE na Goblinach Qescie

rafalxx
20-06-2006, 09:26
LF raczej uzywaja rookstayerzy. Jesli chcesz szybko przejsc przez rooka to nawet nieoplaca sie kasy na nie wydawac no najwyzej mozna wziac 1 na zabezpieczenie jak na spider cave

http://img64.imageshack.us/img64/4868/ub24mo.png (http://www.TibiaPolska.end.pl)
http://img520.imageshack.us/img520/3828/ub58wq.png (http://www.TibiaPolska.end.pl)
http://img209.imageshack.us/img209/3950/ub94rc.png (http://www.TibiaPolska.end.pl)

Kshaq
20-06-2006, 12:49
@Piróg
Nie napisałeś, że to ironia. Zoabczysz zaraz się odezwie autor tego tematu i będzie gadał i się stawiał, że na Rook'u nie ma UH'ów...

Piróg(Wymiatacz Techno)
20-06-2006, 13:01
@kshaq
wielkie dzieki za poinformowanie:)
a więc...
autorze tego posta, słuchaj mnie uwaznie!
To byl tylko taki zarcik:P

mcsis
20-06-2006, 14:01
LF'ów używa sie wtedy kiedy nie chcesz tracić czasu na regenerowanie życia i zależy Ci na jak najszybszym wyjściu z rooka. A jak Ci zależy to NIE chodzisz na Rotwormy, Minotaury, Orcki... Tylko bijesz exp na Snake'ach, Spider'ach, Bug'ach, Wolf'ach, Poison Spider'ach. Co do tych ostatnich to jest taka kopalnia po lewej stronie na skraju rookgaard'u. Tam bierzesz jak najwiecej LF'ów i po jednym przejściu na 7 lv masz 8... Tam level idzie najszybciej :)

Galorman
20-06-2006, 22:42
Weż ty ku*** chyba Forum pomyliłeś...
Najpierw zastanow sie nad soba.
skoro palancie chce ktoś ci pomuc to przyjmij i podziekuj a nie z piz** strzelasz
Moze i chca, ale nie wszystkich wypowiedzi mi pomagaja.
Noob -.-
To ty.
Wzial sobie na powaznie poradnik pt. 'Jak byc fajnym' i teraz filozofuje
Nawet nie wiedzialem ze taki poradnik istnieje.
A co do Galorman - Jak juz powiedzial ktos wczesniej trzeba uzywac mozgu, chyba nie masz 4 lat zeby wszystko trzeba bylo ci tak tlumaczyc i mozesz sie domyslec pewnych rzeczy..
Trzeba mi tlumaczyc bo domysly nie zawsze sa dobre.
Chyba jak mowi ze na malym to nie na duzym tylko na malym? (przyklad)
Dobrze -> Maly < Duzy
Zle -> Maly = Duzy
OMG, ale do ktorego levela to jest "maly" lvl a od ktorego jest "duzy"? Bo "maly" i "duzy" to pojecia wzgledne. Dla jednego moze byc duzy 2 lvla a dla innego 96 lvl.
ie napisałeś, że to ironia. Zoabczysz zaraz się odezwie autor tego tematu i będzie gadał i się stawiał, że na Rook'u nie ma UH'ów..
Juz mozna sie smiac?
@kshaq
wielkie dzieki za poinformowanie
a więc...
autorze tego posta, słuchaj mnie uwaznie!
To byl tylko taki zarcik
Juz mozna sie smiac?
Co do tych ostatnich to jest taka kopalnia po lewej stronie na skraju rookgaard'u. Tam bierzesz jak najwiecej LF'ów i po jednym przejściu na 7 lv masz 8... Tam level idzie najszybciej
Nieprawda bo z 7 na 8 lvl potrzeba jakies ponad 2k expa chyba a tyle sie nie zrobi za jednym przejsciem. :p

lajtn
20-06-2006, 23:41
Jak przeczytałem to co odpisujesz tym, którzy ci odpowiadają na tyle, że sam sobie możesz reszte dopowiedzieć, jeżeli masz IQ powyżęj 10.

a)Jeżeli szkoda Ci kasy, bo wychodzisz na mainland na 8 levelu to najlepiej wcale nie kupuj, chyba, że dopiero zaczynasz grać w tibię (czyt. pierwszy raz się z niąspotykasz).
b)Oczywiście możesz sobie kupić ze 2 na wszelki wypadek. Zapytasz jaki wypadek ? - Ktos Cię zablokuje na silnych potworach i zanim go odepchniesz, czy zabijesz tego silnego potwora (jakiego potwora? - silnego - zwykle to jest minotaur, rotworm), może ci się przydać lifefluid.
c) Kup lifefluidy jeżeli jesteś rookstayerem (osobą która zostaje na rooku na zawsze). Najlepiej zawsze noś ich przy sobie backpack (lifefluidów).


Jak mnie się zaraz zapytasz, ile to jest 2 + 2, uprzedzam pytanie - 4 (nie, nie minus cztery, tylko cztery).

Thel Heroes
28-07-2006, 10:52
@Galorman
Po 1: :D bo głupota mnie śmieszy
Po 2: ;( Płakac mi się chce jak widze takie odpowiedzi.
Po 3: X( Nierozumiem jak można byc tak tępym.
To są uczucia, które odczułem czytając twe odpowiedzi.
To tera ci powiem:
Jak grasz tylko poto żeby przejśc na maina na 8lvl, lf sie nieopłaca kupowac.
Gdy chcesz byc rookstayerem to jak najbardziej, wtedy sie kupuje gdy się chce wykonac coś trudnego np. katana quest, goblin hell quest, mino hell quest, zrobic hunta na wiekszej ilosci rotwormow. Na resztę trudnych rzeczy wystarczy food/team.

Modkowie plz zamknac ten temat, bo kolo znowu zacznie odpowiadac:p