PDA

Pokaż pełną wersje : Irkm Desmet Daem


Kajulec
03-09-2006, 10:16
Witam.
Zauważyłem wczoraj (dawno mnie na rooku nie było) na ścianie przybitą kartkę. Jej treść jest dosyć tajemnicza. "IRKM DESMET DAEM"

http://img177.imageshack.us/img177/7633/irkmdesmetdaemqd7.jpg

Może to jakiś quest? Może jestem po prostu zacofany strasznie i wcześniej tego nie dostrzegałem. Ktoś może wiedzieć co to znaczy? Piszcie.

Karton
03-09-2006, 10:26
O ile się nie myle to taki temat już był :) Sam nie wiem co to oznacza, lecz by to rozwiązać-pogadać są stworzone tematy :P Np. "Zagadki rooka i jego odpowiedzi ?" Coś podobnego :) Poprostu opcja szukaj plaxsa :D

Kajulec
03-09-2006, 10:28
Szukałem. Nic nie wyskoczyło. =p

kuba1324
03-09-2006, 10:36
Podobny temat został założony w kilka godzin po letnim up date'cie.
Został on jendak wykasowany(Magiczna opcja "szukaj" nie jest w stanie go odnaleść.

Moim zdaniem owa notatka(jako przedmiot) jest ułatwieniem quest'u na pewną zbroje,a treść czyli "IRKM DESMET DAEM" pozostastanie tajemnicą...

MixerQ
03-09-2006, 13:38
a jak szukał to sry
@down milan nie krytykuj mnie :P

Milan ognia
03-09-2006, 14:12
@Up
Jak już piszesz to bez błędów. I On nie jest Trollem. Szukał i nie znalazł więc pyta.
Topic:
Prawdopodobnie podpowiedź do Questa.

Kajulec
04-09-2006, 07:44
Hehe, podpowiedź do questa.. jestem w takim razie wysoce mało inteligentny, bo mimo, że prawdopodobnie wiem o który quest chodzi, za cholerę nie mogłem skojarzyć. Dzięki wszystkim, no, prawie.. =)
Moderatorów prosiłbym o zamknięcie tematu.
See you.

zipper
06-09-2006, 22:01
Jesli niema tego Questa to Wyjasnienie o co tu biega to niebędzie Qs.
Jaka z niego była nagroda (jest)?
Czy jest trudny xD ?
wie ktos co znaczy to :
21:56 You see a note pinned on the wall. You read: IRKM DESMET DAEM 8o
Hmm.
albo tylko nazwe Questa. xD

kuba1324
07-09-2006, 16:09
Jesli niema tego Questa to Wyjasnienie o co tu biega to niebędzie Qs.
Jaka z niego była nagroda (jest)?
Czy jest trudny xD ?
wie ktos co znaczy to :
21:56 You see a note pinned on the wall. You read: IRKM DESMET DAEM 8o
Hmm.
albo tylko nazwe Questa. xD
Quest jest dośc prosty. Wystarczy, że sprzedasz Tom'owi pierwszego szczura... Będzie tam nawiązanie do tej notatki.

Viperman
25-12-2006, 15:47
Szukaj w podłodze przy tej notce...

(Jeśli naruszyłem zasady to proszę o usunięcie tego posta)

sys1992
25-12-2006, 16:38
ta notatka wrecz wskakuje ( coś ) z wiazane z questem na doublet .... nie pogłem nikomu mam nadzieje ^^

Cykornikus
25-12-2006, 16:49
A może to jest język Orców.;)

Michaello
25-12-2006, 16:55
@Up
Bo to JEST jezyk orkow... :P

@Top
Moim zdaniem to tylko uatrakcyjnienie gry... :)

Zito
25-12-2006, 17:19
< deleted >

Cykornikus
26-12-2006, 18:38
@Up
Co to niby ma być???

Fpitolony w sprawe
26-12-2006, 19:08
Tak to jest jak sie jest nieukiem i ni w zab sie nie rozumie anglika :P, jesli urazilem to sry. TOm mowi o tym ze jakas notka jest na scianie...
@down
no dobra xD, tez dupa jestem z anglika xD

Mehh
26-12-2006, 19:38
@up

i kto tu jest nieukiem ?

Tom pisze że wiele osób chowa zdobycz pod podłogą i żeby szukać przy notce na ścianie ...:baby:

MMefistOO
26-12-2006, 20:37
Jestem prawie pewien ze to pochodzi z jezyka Orkow,trzeba zapytac Bilnda.W tedy mit sie potwierdzi lub obali.Jutro postaram sie to zrobic.Nie sądze zeby tu chodzilo o dublet.Ta kartka ma powiazanie z czyms grubszym,ciekawszym,tajemniczym.

DeTaG
26-12-2006, 20:51
@up
za kogo Ty się uważasz?? Nagle pojawiłeś się w dziale Rookgardu i niby taki wielki z Ciebie mastach? Widziałem już kilka twoich postów i strasznie mnie irytujesz człowieku!!

p.s.
sam nie gram na Rooku (tylko do 8lvl), lecz często tu zaglądam bo lubie być na bierzącą ze wszystkimi sprawami, także wyspy nowych!

Cykornikus
26-12-2006, 21:05
Spytalem sie a to wygladało tak:
21:02 Tagos Troe [16]: charach
21:02 Blind Orc: Ikem Charach maruk.
21:02 Tagos Troe [16]: irkm desmet daem

Chyba z tym to sie ni wiąże (Blind Orc'iem)

Pzdr Elysia Rookaard

Fozz
26-12-2006, 21:42
@up
Przecież nigdzie nie jest napisane że jest to język orków, a nawet jeśli to blind orc nie musi odpowiadać na wszystkie zwroty. Ta karteczka po prostu jest żeby zwrócić uwagę nie musi od razu być częścią czegoś większego.


Jestem prawie pewien ze to pochodzi z jezyka Orkow,trzeba zapytac Bilnda.W tedy mit sie potwierdzi lub obali.Jutro postaram sie to zrobic.Nie sądze zeby tu chodzilo o dublet.Ta kartka ma powiazanie z czyms grubszym,ciekawszym,tajemniczym.


OMG! Człowieku (hm?) czy ty wiesz co piszesz? Życze ci rychłego i długiego bana...

Cykornikus
26-12-2006, 22:05
ja tylko zasegurowałem ze to moze byc jezyk orc'ow bo tak podobnie brzmi.

DeTaG
26-12-2006, 22:22
@up
Przecież nigdzie nie jest napisane że jest to język orków, a nawet jeśli to blind orc nie musi odpowiadać na wszystkie zwroty. Ta karteczka po prostu jest żeby zwrócić uwagę nie musi od razu być częścią czegoś większego.

OMG! Człowieku (hm?) czy ty wiesz co piszesz? Życze ci rychłego i długiego bana...

Idealnie do ująłeś! Ta karteczka wisi tam od zawsze, kiedyś była to bodajrze zwykła tablica.

Zito
27-12-2006, 01:02
< deleted >

Shan Loth
27-12-2006, 02:15
17:15 Tom: Deal. By the way: If you'd like to hunt something bigger, check the cellar of the stables to the north. Some adventurer used to store his loot under a loose board next to some strange note on the wall. He might have forgotten something when he left.

Jeżeli ktoś nie wie o co chodzi. . .
Pan tutaj za cytował Tom'a który mowi nam o człowieku, który używał obluzowanych desek do przechowywania łupy i że łupy chował przy dziwnych notatkach. Radzi nam żebyśmy poszli do piwnicy "stajni?" na północy.

@topic
Być może ten zwrot jest po "orkowskiemu", ale ten człowiek dopiero sie uczył pisać i robił literówki

Michaello
27-12-2006, 11:57
@up
za kogo Ty się uważasz?? Nagle pojawiłeś się w dziale Rookgardu i niby taki wielki z Ciebie mastach? Widziałem już kilka twoich postów i strasznie mnie irytujesz człowieku!!

Dolaczyles tylko trzy dni przed nim wiec sie nie madrz -.-

@Topic
Jestem pewien, ze to po orkowemu... :)

@Down
QS!

krzysiekch4
27-12-2006, 15:05
Ale wy spostszegawczy jestescie!
przeciez tam jest quest nha doublet (Arm.2)
wystarczy kliknąc na podłogę (kratka przed wejsciem na raty) i "You found a doublet" :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ameriov
27-12-2006, 15:57
@up
A raporta za qs to byś nie chciał?

@topic
To jest napewno po orkowemu, bo minotaury inaczej piszą, a to zapewne nic nie znaczący liścik.

Milan ognia
27-12-2006, 19:04
Erm... dziwi mnie to, że na stronie są solucje a wy coś o qs jeszcze mówicie.
@Michaello -zanim ja dołączyłem, to długo czytałem jako gość. Więc nie 'mądruj' mi tu... ^^

LolnY
27-12-2006, 19:27
Mam zastrzeżenie co do QS. Takie quest jak np. Rapier czy Dublet (nie wspomne o Torch'u) nie powinny być owiane mgłą tajemnicy na forum, ponieważ nawet początkujący gracz (1~2 dni) wie o tych questach... Te questy w mieście na rooku powinny być odkryte tak samo jak Annihilator i Demon Helmet (one są dlatego, że są trudne, a te można by było, bo są łatwe).

@Topic

Tom ukrył w piwnicy pewien skarb (narazie nie narusze tej sprawy, o której mówiłem).

Michaello
27-12-2006, 19:47
@Lolny
O Doublet Quest rzadko ktory n00bek wie :p

@Topic
Ta notatka to kolejna "zagadka Rook'a" :evul:

Elizium
16-12-2007, 05:45
No i co? Dyskusja zamarła a temat poszedł w zapomnienie. Czas by tu wnieść jakiś świeży powiew bo widzę że ludzie wykorzystali wszystkie możliwości i zaczynają się poddawać.
świeży powiew: http://wordsmith.org/anagram/anagram.cgi?anagram=IRKM+DESMET+DAEM+
tu macie kilka możliwości rozwiązania zagadki. Całkiem możliwe że któraś z nich jest prawidłowa. Ja osobiście myślę że kartka ma niewiele wspólnego z questem na doublet armor. Quest jest tam poprostu przy okazji. Przecież quest na doublet był na długo wcześniej zanim się pojawila ta karteczka.

Kshaq
16-12-2007, 10:42
@up
Ale jest ona tylko "kolejną" podpowiedzią dotyczącą Doublet Armor Questu. Przed dodaniem karteczki gracze dysponowali jedynie podpowiedzią NPC Tom'a the Tannera. Widocznie CipSoft ułatwił graczom wykonanie tego Questa dodając karteczkę. Jest ona zapisana z błędami dlatego jej prawdziwe przesłanie oddają słowa "Irkm zapomniał tego".

Pan Klocek
16-12-2007, 12:11
Każdy czymś się sugeruje, na czymś się wzoruje, tak samo jest z Rookiem. Te słowa są żywcem przeniesione z gry Bards Tale. I tam również nic nie znaczyły, ot taki bełkot z kanałów.

KarolDari
12-04-2008, 12:03
nie wiem czy ten temat jest jeszcze aktualny, lecz tuz pod tym pergaminem pod obluzowana deska jest quest na doublet. A ta notka to moze imie mieszczanina ktory kiedys tam mieszkal. Wiecej nie powiem bo bedzie spoiler. Ale zobacznie sobie go tu

http://wiki.hunted.pl/wiki/Doublet_Quest/Spoiler

HearMala
12-04-2008, 22:42
@up
ciezko czytac poprzednie posty? Odpowiedz zostala udzielona juz kilka razy..
Przy okazji - temat juz zleksza nie aktualny...

Pozdrawiam - Hear Mala

Vincento_Vampire
15-04-2008, 11:47
Każdy czymś się sugeruje, na czymś się wzoruje, tak samo jest z Rookiem. Te słowa są żywcem przeniesione z gry Bards Tale. I tam również nic nie znaczyły, ot taki bełkot z kanałów.

To jest anagram bando kukiełekX(X(X(:confused:

Wasz szczerze,
Shane

~

Valderor
15-04-2008, 16:12
To jest anagram bando kukiełek

Muppecie, Elizium powyżej podał linka do 3808 anagramów. Wskaż proszę, który z nich jest prawidłowy? Ja obstawiam "Me Met Mad Red Ski"; stąd zresztą prosty wniosek, że quest jest jeszcze nieaktywny i musimy czekać na dodanie zimowych terenów na Rooku.<ironia ofc>

Pozdrawiam.

@down: chodzi zapewne o "a red skimmed met". Ktoś usiłował to przetłumaczyć jako "cienki czerwony materiał", osobie tej polecam dodatkowe korepetycje z angielskiego.

Oczywiście nie wykluczam, że prawidłowe odczytanie anagramu ma związek właśnie z questem na doublet. A może z questem na spike sworda. A może nie ma związku z niczym.

Vincento_Vampire
15-04-2008, 18:32
Muppecie, Elizium powyżej podał linka do 3808 anagramów. Wskaż proszę, który z nich jest prawidłowy? Ja obstawiam "Me Met Mad Red Ski"; stąd zresztą prosty wniosek, że quest jest jeszcze nieaktywny i musimy czekać na dodanie zimowych terenów na Rooku.<ironia ofc>

Pozdrawiam.

Red Skimmed Mate(????), nie pamiętam teraz dokładnie jak to szło, ale w tłumaczeniu dawało jakoś kawałek marnego czerwonego materiału.

X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(X(

Wasz szczerze,
Shane

~

Zalgadis
16-04-2008, 07:13
Ale jest ona tylko "kolejną" podpowiedzią dotyczącą Doublet Armor Questu. Przed dodaniem karteczki gracze dysponowali jedynie podpowiedzią NPC Tom'a the Tannera. Widocznie CipSoft ułatwił graczom wykonanie tego Questa dodając karteczkę. Jest ona zapisana z błędami dlatego jej prawdziwe przesłanie oddają słowa "Irkm zapomniał tego".

No i wszystko jasne, temat do zamknięcia.

Xandro
17-04-2008, 21:20
ja sadze jak Tom powiedzial zeby szukac lupuw przy tablicach to moze nie tylko do tego sie odnosi.:D

mikolaj99
28-06-2008, 16:33
hmm co znaczy kartka to ja nie wiem ale tam jest quest na doubleta
moze z tym jest powiazane

Wychylybymy
28-06-2008, 19:05
"IRKM DESMET DAEM" po poprzestawianiu liter daje a "red skimmed met" co oznacza cienki, czerwony materiał ; ). Jest to podpowiedź do questu na doublet :P

Spoilerek
28-06-2008, 19:20
to jest zwykla rozsypanka literowa która po ułożeniu daje "red skimmed met
takie trudne? -.-

@down
O rly? myslalem, że nasze posty sie rożnia -.-

CycuRookslayer
28-06-2008, 22:09
@up

To jest zwykły post kopiujący poprzedniego użytkownika który po przeczytaniu daje to samo co wyżej.
Tak trudno napisać? -.-

@up [edit]
Skoro wiesz że wasze posty się nie różnią to po co wałkujesz drugi raz to samo, dodając "takie trudne? -.-" na znak jaki Ty jesteś mastah wymyślając rozwiązanie :)

Valderor
28-06-2008, 22:55
K**wa, zadawałem to pytanie wielokrotnie i nikt jeszcze nie udzielił mi zadowalającej odpowiedzi:

Pokażcie mi słownik polsko-angielski, który tłumaczy "met" jako "materiał" a "skimmed" jako "cienki" (lub na odwrót).

Undeadzik
28-06-2008, 23:46
@up all

Co za idio** !!!
Patrcie na date ...
JENY NIE WYTRZYMAM NORMALNIE !!!


STOP ARCHEOLOGOM

EnpeceThief
25-03-2009, 20:22
A może by tak pogrozić CIP-om że jak nie dadzą następnej wskazówki to pozwiemy ich o plagiat z tej gry. xD

Luker's
25-03-2009, 20:23
A może by tak pogrozić CIP-om że jak nie dadzą następnej wskazówki to pozwiemy ich o plagiat z tej gry. xD

STOP ARCHEOLOGOM

rgr18
16-12-2010, 12:23
wordsmith.org/anagram/anagram.cgi?anagram=IRKM+DESMET+DAEM&t=1000&a=n

Jeśli ktoś nie ufa linkowi, radzę wpisać anagram generator w google i samemu poszukać.
Jeśli ktoś ufa może to przejrzeć i znaleść jakiś sensowny zwrot, pośród 3000 anagramów, lol, sporo tego. Można też się jakoś podzielić pracą i odkryć sekret wspólnymi silami.