Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi

Notki

stary

A więc, siedzieliście na statku...

Napisane 02-08-2009 20:49 przez Maniak69
Aktualizowano 02-08-2009 21:01 przez Maniak69
Ostrożnie, wyszliście z mostka. Otoczył was mrok - stan oświetlenia, był tutaj jeszcze gorszy niż na mostku. Dzięki bogu za latarki. Po chwili, znaleźliście się na pamiętnym korytarzu. Wyglądał jeszcze gorzej niż wtedy - być może, była to zasługa tego, że jedynym oświetleniem były podręczne latarki ( żarówki już dawno zrezygnowały z swej roli ). Zaraz przed wami, znajdują się schody - prawdopodobnie poprzednia grupa zginęła uciekając. Wyraźnie możecie dostrzec plamy krwi, prowadzące w głąb działu medycznego - a nie jakbyście mogli się spodziewać - w kierunku kolejnych schodów, niżej do generatora.

@Michoss
[hide] Wysłałeś sygnał SOS, jednak nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi - ni słowa, ni sygnału. Przeszukiwanie pokoju, dało nieco bardziej zadawalające wyniki - jakimś cudem, udało ci się znaleźć pistolet pulsacjny Mauser K21c, wz. 2031 [/hide]

Dobra, to gdzie idziecie? do magazynów? Do reaktora bezpośrednio przez dział techniczny, czy też wolicie przejść przez magazyny? Możecie iść jeszcze popodziwiać silniki - od czasu wybuchu, nikt do nich nie zaglądał. Jakby co, to możecie iść tropem strużki krwi.
Maniak69's Avatar
Zbanowany
Napisane w Bez kategorii
Komentarze 7 Maniak69 jest offline
stary

MÓJ (!!!) filmik z Gothica!

Napisane 02-08-2009 20:24 przez Kogucik302
Witajcie, bracia forumowicze!

Żeby was zbyt nie zaskoczyć zrobiłem swój pierwszy film z Gothica, jest to zapowiedź mojej sagi o Wiedźmaku.

Zapraszam do oglądania, oceniania, komentowania, spamowania i w ogóle.

http://www.youtube.com/watch?v=MI5WX0fUVo0
Kogucik302's Avatar
Użytkownik Forum
Napisane w Netówy
Komentarze 0 Kogucik302 jest offline
stary

No więc, siedzicie w statku...

Napisane 02-08-2009 11:37 przez Maniak69
Cisza.
Odrapane i zniszczone ściany statku flagowego ,,Puchar", nie przypominały tego, co dumnie opuściło ziemię parę miesięcy temu. Deszcze meteorów, kwas i wybuch lewego silnika odebrały mu całą chwałę.

Siedzicie stłoczeni w jednym pomieszczeniu, oświetlani przez jedną, nieco sfatygowaną i kiepsko działającą lampę. Jesteście przygotowani na śmierć - zapasy tlenu są na wyczerpaniu, a sam statek działa na zasilaniu awaryjnym. Wiecie, że jeśli nic nie zrobicie, za parę godzin nadejdzie koniec. Z daleka, widzicie niewielką planetę - całkiem niedawno, z astrognomu dowiedzieliście się, że istnieje tam niewielka kolonia, a sama planeta nadaje się do życia. Gdyby udało się naprawić reaktor, statek zdołałby się rozbić na gościnnym gruncie.
Wczoraj wieczorem, niewielka grupa próbowała przedostać się przez magazyn i oddział techniczny do reaktora, co było najprostszą i najszybszą drogą do celu. Znaleźliście ich - tak jakby. Coś wysmarowało nimi cały korytarz. Ale macie do wyboru albo spróbować przejść, albo zginąć tutaj.

Został wam jeden karabin, z paroma kulami, każdy z was jest ubrany w standardowy, mocny, wytrzymały i lekki kombinezon inżyniera, macie zapas tlenu i żywności na następne trzy dni, oraz komplet narzędzi niezbędnych do naprawy zniszczeń, a na dodatek dowódca ma nieco staroświecki zegarek ( powiedzmy, z początku XX wieku ). Więcej uzbrojenia, możecie znaleźć na oddziale technicznym.

Typowy storytelling.
Maniak69's Avatar
Zbanowany
Napisane w Bez kategorii
Komentarze 37 Maniak69 jest offline
stary

Cosplaye

Napisane 02-08-2009 09:29 przez Herbi_Oxyna
No właśnie co myślicie o ludziach przebierających się za postacie mang/anime? Ja znalazłem na necie kilka osób na prawdę pasujących do ich przebrań







Yes, that's a woman
...
Herbi_Oxyna's Avatar
Użytkownik Forum
Napisane w Bez kategorii
Komentarze 12 Herbi_Oxyna jest offline
stary

Powstanie Warszawskie.

Napisane 01-08-2009 23:31 przez Maniak69
Aktualizowano 02-08-2009 08:04 przez Maniak69
Słyszeliście o planie nowego filmu Bagińskiego? Hardkor 1944 ( patrz: Duży format, Gazeta Wybiórcza )? Tak, to będzie o powstaniu, tyle że zamiast hitlerowców, mają tam być wściekle wielkie roboty, z którymi będą walczyć powstancy. Jak miło. Cóż, przez te 60 dni, powstańcy musieli mieć prawdziwy hardkor...

Ostatnio, powstanie powoli przestaje być symbolem patriotycznej walki, ostatniego bezsensownego i krwawego zrywu narodu Polskiego. Powoli zaczyna to być nurt w popkulturze - nie chodzi tu już o piosenki typu ,,zwyciężymy", czy pieśni typu Roty czy Mazurka Dąbrowskiego. Nasila to się zwłaszcza w okolicach czerwca - powstają piosenki, filmy, opowiadania... Bogowie, widziałem ostatnio fragment książki, w której oddział GROMU i batalion czołgu został przeniesiony w sam środek powstania warszawskiego ( To było na kiermaszu taniej książki, za niecałe 30 zł. )

Jak dla mnie, jest to profanacja tego dnia. Podobnie jak to, że jest to tylko jeszcze jedna okazja do zrobienia szopki politycznej i grania polityków pod publiczkę. Imo, powinniśmy zostawić tą datę w spokoju - ginęli tam ludzie. Oddawanie im hołdu? To tylko jeszcze jeden głupi pomysł, żeby rozpalać w sercach innych nie-realistów chęć kolejnego podobnego zrywu.
Najlepsze co można było zrobić tego dnia, to uczcić go minutą ciszy, żałoby - jak to jest, że w Polsce klęski są świętowane, a zwycięstwa ( np. 11 listopada ) są kwitowane żałobą? Spadek komunistyczny? Dar przeszłych Pokoleń? Czy też, podświadomie negatywnie oceniamy nasze zwycięstwa?
Imo, to już zostawiam waszej ocenie....
Maniak69's Avatar
Zbanowany
Napisane w Bez kategorii
Komentarze 3 Maniak69 jest offline

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:31.


Powered by vBulletin 3