Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > eloelopjenćdwazero

Notki

Oceń

Filozofia-i-etyka równości w ujęciu kobiecym.

Napisane 08-03-2009 18:29 przez Wielkimanitu
Aktualizowano 15-04-2009 16:07 przez Wielkimanitu
Poniższy tekst jest polemiką z wynurzeniami (polecam przejrzeć, zanim zaczniecie czytać mój tekst) p. prof. Magdaleny Środy, umieszczonymi we wczorajszej "Gazecie Wyborczej".

Cytuj:
Kwoty naruszają zasadę równości kobiet i mężczyzn, dyskryminując tych drugich
Oczywiście nie. Kwoty najbardziej przecież godzą w kobiety (a właściwie w feminazistki). Skoro feminazistki postulują równość wszystkich płci wobec prawa, to na co im te "kwoty"? Czyżby same uważają, że w rywalizacji z mężczyznami są zbyt słabe, i dlatego potrzebne im są dodatkowe przywileje?

Cytuj:
Nawet bez kwot nasza swoboda wyboru jest mocno ograniczona do osób nominowanych przez partie. Co więcej, dotychczasowy schemat oparty jest na funkcjonujących stereotypach, według których to mężczyźni bardziej się nadają do polityki, więc tradycyjnie eliminuje się kobiety.
Ja nie jestem przeciwny owym "kwotom" tak długo, jak długo pozostaną one dobrowolną decyzją partii; ale przecież państwowe sankcjonowanie tego to idiotyzm. Pani Środa pisze, że "bez kwot nasza swoboda wyboru jest mocno ograniczona do osób nominowanych przez partie" - to w końcu ma być ta demokracja czy nie? Kto ma być uprawniony do wystawiania kandydatów na Sejm jak nie właśnie partie polityczne?

Cytuj:
To znacznie bardziej ogranicza wolność wyboru niż mechanizm kwotowy, który raczej tę wolność poszerza. O kobiety.
Pani Środa chyba nie zauważa, że w Polsce NIE MA usankcjonowanej dyskryminacji na gruncie prawa. Dyskryminację dopiero mają wprowadzić owe "kwoty". Światła pani filozof-etyk biadoli, że kobiet w polskim parlamencie prawie nie ma. Ja biadolę, że tak mało kobiet pracuje przy wyrębie lasów z siekierą w ręce.

Cytuj:
O tym, czym się zajmują politycy, powinien decydować interes społeczny a nie płeć (...) Ale decyduje płeć.
He he. To kobiety chcą być kobietami czy mężczyznami? Pani Środzie i wszystkim feminazistkom proponuję zmianę płci.
Do kogo one mają pretensje?

Cytuj:
(...)przypadkowo wybrana kobieta ma lepsze kwalifikacje niż statystyczny mężczyzna.
No no. Czyli przy wspomnianym już wyrębie lasów kobieta ma lepsze kwalifikacje niż mężczyzna? Kobiety nie tylko różnią się od mężczyzn fizycznie, ale też psychicznie. Pani filozof-etyk zdaje się tego nie zauważać i postuluje, aby wszyscy byli mężczyznami Mężczyznami dzielącymi się na tych z siusiakiem i tych bez siusiaka.

Cytuj:
Kwoty nie dają specjalnych i niezasłużonych przywilejów wynikających z płci kobietom, tylko likwidują niesprawiedliwe przywileje mężczyzn, wynikające wyłącznie z płci (i tradycji).
Ależ dają. Przecież mężczyzna nie ma żadnych ustawowych przywilejów tylko dlatego, że jest mężczyzną.

Cytuj:
Więcej kobiet w polityce - mniej alkoholu, awantur, histerii, kompleksów i samczej rywalizacji.
No i znowu. Wyobraźmy sobie taką sytuację: bierzemy dziesięć, całkiem zwyczajnych kobiet, dajemy im siekierę, i mówimy: zetnijcie tamto drzewo; albo: zabijcie tamtą gęś
Chyba nawet pani filozof-etyk zgodzi się, że są zawody, do których kobiety z reguły nie pasują (i vice versa). Polityka jest właśnie jednym z nich.

Cytuj:
Jeśli jesteśmy z tego niezadowolone - zmieńmy to.
I to popieram z całego serca. Tylko po co sięgać po faszystowskie środki?

Zapraszam (również blogową elytę) do dyskusji.

PS Dziś dzień kobiet. Pozdrawiam wszystkie dziewczęta!
Komentarzy 19

Komentarze

stary
Dragon-Fly's Avatar
P. Środę znam, czytam jej wypociny i oficjalnie uważam ją za idiotkę (tak jak p. Senyszyn). To wszystko, co ona pisze to są po prostu bzdury, nielogiczne i niesprawiedliwe wypociny .

Btw. Widzę, że też UPR . Minarchista?
Napisane 08-03-2009 19:18 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
Jestem za większa liczba kobiet w parlamencie, ale jak czytam takie coś, to od razu już nie wiem co myśleć...
Napisane 08-03-2009 19:27 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
Coś niedobrego się dzieje :O
Napisane 08-03-2009 19:38 przez Bluray Bluray jest offline
stary
Litawor's Avatar
Krótko mówiąc, zgadzam się.

@Wylansowany
Ja też jestem za większą liczbą kobiet w parlamencie, tylko nie ustawowo. Idea jest dobra (w ogóle idea równości kobiet i mężczyzn jest dobra), tylko sposób zły (i to się też tyczy całej działalności feministek).
Napisane 08-03-2009 19:50 przez Litawor Litawor jest offline
Aktualizowano 08-03-2009 21:14 przez Litawor
stary
sazqq's Avatar
Cytuj:
(...) aby wszyscy byli mężczyznami Mężczyznami dzielącymi się na tych z siusiakiem i tych bez siusiaka.
Esencja ;p
Napisane 08-03-2009 20:17 przez sazqq sazqq jest offline
stary
Piotrek Marycha's Avatar
zaraz zaraz, podobno jest ponad 50% kobiet w Polsce, to do kogo pani Środa ma pretensje że one same wybierają mężczyzn ?!
Napisane 08-03-2009 21:48 przez Piotrek Marycha Piotrek Marycha jest offline
stary
Równouprawnienie? Ok, proszę zatrudnić się na budowie i pracować do 65 roku życia, jak mężczyźni. Bo, jak już ktoś powiedział: ''walka o równouprawnienie kończy się gdy trzeba wywiercić dziurę w ścianie albo naprawić kontakt''.
Napisane 09-03-2009 07:48 przez Voon Voon jest offline
stary
Slythia's Avatar
Voon, wiele kobiet chce pracować do 65 roku życia... gdyż jest to po prostu korzystniejsze. Wszystko przez emerytury. Zebrane podczas tych lat pracy środki dzielone są na średnią ilość lat na emeryturze... Dzięki temu kobiety mają je niższe od mężczyzn (dłuższe statystycznie życie + krótsza praca). Dlatego też wyrównanie wieku emerytalnego byłoby dla nich korzystne...

Twój cytat można też obrócić - "gdy trzeba zrobić coś w kuchni". Wiele mężczyzn tego naprawdę nie lubi/nie potrafi, podobnie jak kobiety cięższe domowe prace - oczywiście, nie wszyscy...

Lecz faktem jest, że pani Środa przesadza... Jej poglądy nie są poglądami kobiet, lecz skrajnych feministek.
Napisane 09-03-2009 11:37 przez Slythia Slythia jest offline
stary
Exodus's Avatar
Czy ja wiem, mi sie wydaje, ze wielu mezczyz lubi prace kuchenne - mam tu na mysli gotowanie itp. Niestety musze sie zgodzic co do prac takich jak zmywanie, mycie okien, prasowanie etc. Co do tych emerytur, kobiety dluzej zyja, ale starzeja sie szybciej od mezczyzn. Szybciej traca sprawnosc ruchowa i sile, wiec wyrownywanie wieku emerytalnego dla mnie bylobybez sensu. Zreszta, polowa babć i tak ma rente po mezu, ktory umarl wczesniej.
Napisane 09-03-2009 14:49 przez Exodus Exodus jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
@Voon
Pamiętaj, że każdy mężczyzna przyzwyczaić się gotować lepiej od kobiet, nawet do końca życia, a panie na budowie w wieku 60 lat w porównaniu do facetów nie wyglądają dobrze :/
Napisane 09-03-2009 16:04 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Dlatego powinny mniej pracować oraz mieć przywileje, a mężczyzna powinien o nią zadbać .
Napisane 09-03-2009 16:21 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
A co się tak im podlizujesz? Hehe
Wg mnie nie, bo ma być równouprawnienie w końcu, prawda?
Co do emerytur; to temat do dyskusji, bo z jednej strony to fakt, że skoro kobiety pracują mniej, to mają mniejsze emerytury, ale z drugiej, jak wspomniałem, nie za bardzo widzę kobiety ok. 60-ątki w jakieś sensownej i dobrze płacącej posadzie.
Napisane 09-03-2009 19:14 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
Kashek's Avatar
Nie no, jasne, więcej kobiet w pracy = więcej dupczenia.
Napisane 09-03-2009 20:23 przez Kashek Kashek jest offline
stary
Ale nikt nie zabrania pracować kobietą po 60 roku życia. Chcą, to niech pracują. Jednak uwierz, gdyby teraz zrobić równouprawnienie i obydwie płcie miałby pracować do 65 to dopiero zaczęła by się burza.

A w pracach kuchennych nie widzę problemu - najlepsze jedzenie jem wtedy, kiedy sam ze zrobię.
Napisane 09-03-2009 21:19 przez Voon Voon jest offline
stary
Slythia's Avatar
Naprawdę burza... Osoby chociaż trochę inteligentne nawet by się cieszyły. Przecież mi nawet w szkole to ładnie tłumaczono - dłuższy okres pracy - wyższa emerytura.

Owszem, nikt nie zabrania pracować na emeryturze. Nikomu. Lecz po przekroczeniu limitu zarobków odbierają emeryturę, poza tym, sytuacja na rynku pracy jest, jaka jest...

Nie każdy jest taki... Mężczyzna może lubić gotować, podobnie jak kobieta radzić sobie z narzędziami. Nie popadajmy w stereotypy... żadne.
Napisane 09-03-2009 22:24 przez Slythia Slythia jest offline
Aktualizowano 09-03-2009 22:26 przez Slythia
stary
Osoby inteligentne może i by się cieszyły, ale wytłumacz to panią z urzędów, które w dzień pracy wypijają więcej kawy/herbaty niż ja przez tydzień. Polak, niestety, lubi zarobić ale się nie narobić.
Napisane 10-03-2009 07:47 przez Voon Voon jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Czemu mamy nie popadać? Te styrapiotypy nie wzięły się same z siebie tylko długoletnich działań danej grupy. Coś w nich musi być.
@Down: Fajnie, super wiadomość. Aha?
Napisane 10-03-2009 15:10 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
Aktualizowano 10-03-2009 21:39 przez Dragon-Fly
stary
Wylansowany's Avatar
Jakbyś nie zauważył, żyjemy w XXI wieku...w dodatku w Polsce, a to zmienia mocno sposób patrzenia na sprawę

@Voon
Wskaż mi osobę, która nie lubi zasady "zarobić, ale się nie narobić".
Napisane 10-03-2009 20:19 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
Ja, osoby które legalną, uczciwą i ciężką pracą zarobiły na to mają, ''młodociani buntownicy'' i kilku innych ignorantów.
Napisane 12-03-2009 18:49 przez Voon Voon jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Wielkimanitu

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:00.


Powered by vBulletin 3