Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Updates (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=166)
-   -   Wyrównanie profesji (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=116597)

Lapsuss 08-03-2007 14:13

Czemu uważacie że rycerz atakuje z broni ręcznej za darmo ??
Ja będąc rycerzem gdy zabijam np: GS (z tarczą) MUSZĘ zużyć kilka run UH, więc zabicie GS kosztuje mnie pi razy oko około 700gp (4 x UH)
Palek zużyje ze 20 boltów zwiewając - koszt ok. 60gp
magowie mają tak szeroki wybór czarów, że jak są sprytni to koszt zabicia GS będzie znikomy (runki mogą sami sobie robić wzywać summony bić z magii spontanicznej itp).
GS jest tylko przykładowym potworkiem przyjętym do roważań.

Ktoś wyżej napisał że będąc magiem wbicie 51 lvl kosztowało go 20k - czyli jakieś 6 bp UH, mnie te 6 bp jak dobrze pójdzie starcza czasem na pół lvl.
Rozpowszechnianie dalej mitów, iż rycerz jest najbogatszą profesją jest chyba niezasadne.
Na marginesie pozostaje fakt, że najszybciej i najtaniej rosną lvl postaci magicznych, spójrzcie na statystyki erig.net

Dartra_rokstayrers 08-03-2007 15:02

Ja jestem druidem i jestem za ulepszeniem knightów i palladynów. :)

chociaż by tym że co lvl ma 30 więcej życia a nie 15 (sorcer/druid dostaje 30 many i 5 zycia a knight 5 many i 15 życia X( ).

I moim zdaniem nie ma sęsu pogorszać magów i druidów :)!!

d4rqu 08-03-2007 15:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Elthorn (Post 1299438)
Powinni ulepszyc palkow i knightow bo za wolno expia zobaczcie na erigu w expie dnia kto przewaza codziennie.

Ale zaraz Vil wyjedzie z tekstem: że knighci są leniwi:D

Xeremon 09-03-2007 11:57

HAHA! Ale wpadłem na głupi pomysł:D Niech sorcowie i druidzi nie tracą many za walenie z wanda, a pale mają nieskończenie wiele boltów i arrowów (oczywiście kosztem nieznacznego zmniejszenia obrażeń przez nie zadawanych) :cup: Nie mówię, że to dobry pomysł...

@down
To jest JOKE!!!

Rekin Master 10-03-2007 15:44

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Xeremon (Post 1307833)
HAHA! Ale wpadłem na głupi pomysł:D Niech sorcowie i druidzi nie tracą many za walenie z wanda, a pale mają nieskończenie wiele boltów i arrowów (oczywiście kosztem nieznacznego zmniejszenia obrażeń przez nie zadawanych) :cup: Nie mówię, że to dobry pomysł...

juz kiedys Ci to napisalem...
Ciebie chyba porządnie pojebalo...

Vil 10-03-2007 16:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez d4rqu (Post 1306474)
Ale zaraz Vil wyjedzie z tekstem: że knighci są leniwi:D

A nie sa ? Z top10 knightow expi moze 3 z czego 1 sie stara. Reszta wbija po 300k/ tydzien.

Spongyfhy 10-03-2007 16:40

Nie czytałem wcześniejszych postów, więc nie wiem, czy moje propozycje będą się pokrywały z Waszymi wcześniejszymi wypowiedziami, ale według mnie:

- CipSoft powinien zmniejszyć wagę boltów i arrowów (o 0.1 lub 0.2 oz.) i poprawić czary na ich tworzenie (800 many na jednego power bolta to wedlug mnie lekka przesada) - udogodnienie dla paladynów
- Możliwość zadawania dużych obrażeń poprzez exori vis i exori mort przy zużyciu jedynie 20 punktów many (i ich dostępności już na 11 i 12 levelu) to według mnie małe nieporozumienie - proponowane ograniczenie możliwości postaci magicznych
- Zmienna ilość zużywanej many na czar exori powinna być zmodernizowana do stałej wartości (na przykład powinien on zawsze zużywać tylko 150 punktów many) - udogodnienie dla rycerzy

d4rqu 10-03-2007 16:45

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vil (Post 1309789)
A nie sa ? Z top10 knightow expi moze 3 z czego 1 sie stara. Reszta wbija po 300k/ tydzien.

Jakby expili z prędkością sorca to by mieli motywację, żeby grać.

Wirgo 10-03-2007 20:20

Zabrać sorcom i druidom rozgi.Zmniejszyc ilosc many jaka daje mana fluid.
Kiedys sorc byl profesja elitarna i trudna teraz jest bajeczne prosty

Vil 10-03-2007 20:39

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Spongyfhy (Post 1309823)
- CipSoft powinien zmniejszyć wagę boltów i arrowów (o 0.1 lub 0.2 oz.) i poprawić czary na ich tworzenie (800 many na jednego power bolta to wedlug mnie lekka przesada) - udogodnienie dla paladynów

Rownie dobrze mozna druidowi zmniejszyc o polowe koszt poison storma - przydatnosc taka sama czyli zerowa.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Spongyfhy (Post 1309823)
- Zmienna ilość zużywanej many na czar exori powinna być zmodernizowana do stałej wartości (na przykład powinien on zawsze zużywać tylko 150 punktów many) - udogodnienie dla rycerzy

Przegiecie.

litt 10-03-2007 21:28

Proponuje wzrost ilosci many do rzucenia visa w zaleznosci od posiadanego lvla (im wyzszy level, tym wiecej many żre), oraz wprowadzenie dwurecznych wandow i rodow.

d4rqu 10-03-2007 22:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Wirgo (Post 1310281)
Zabrać sorcom i druidom rozgi.Zmniejszyc ilosc many jaka daje mana fluid.
Kiedys sorc byl profesja elitarna i trudna teraz jest bajeczne prosty

Rózgi mogą zostać bo jak sorce/druty facc będą expić? Większość newbie się zniechęci na początku. Zmniejszyć siłę visa lub zwiększyć manę której wymaga. Tanie mana fluidy, szybka mana to powinno być zmienione, bo sorc ma za dobrze:D

KrEmAs KAc 10-03-2007 22:29

Dać nowe czary Knightowi i więcej Capa bo ma za mało:)

Piotrek Marycha 10-03-2007 22:35

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Elthorn (Post 1299438)
Powinni ulepszyc palkow i knightow bo za wolno expia zobaczcie na erigu w expie dnia kto przewaza codziennie.

O rly?
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Lapsuss (Post 1306404)
Ja będąc rycerzem gdy zabijam np: GS (z tarczą) MUSZĘ zużyć kilka run UH, więc zabicie GS kosztuje mnie pi razy oko około 700gp (4 x UH)
Palek zużyje ze 20 boltów zwiewając - koszt ok. 60gp
magowie mają tak szeroki wybór czarów, że jak są sprytni to koszt zabicia GS będzie znikomy (runki mogą sami sobie robić wzywać summony bić z magii spontanicznej itp).

Ktoś wyżej napisał że będąc magiem wbicie 51 lvl kosztowało go 20k

1: a co sorc to za free wali?
2: Spox, daj mi kase na pacca (+ prowizja x] ) to zrobie ci 50 lvl za 0 gp, tylko ciekawe ile to potrwa
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez d4rqu (Post 1306474)
Ale zaraz Vil wyjedzie z tekstem: że knighci są leniwi:D

a komu sie chce expic jeżeli robi to 2x wolniej od sorca
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Snopeczek (Post 1297861)

Teraz z kolei gdyby mial siowera, zarobiłby pelne 40k. Kumasz? ;)
(Oczywiście shooterzy tez wydaja kase na taki hunt. mf, runy etc. Jednak mówimy tu tylko o zysku kiny)

A co, ten drut to go siowa tak charytatywnie? za Sio też sie płaci

Sevjij 11-03-2007 04:43

Ja jestem wstanie znieść dużo ale nie zniosę jednego :
Głupoty .. będą naprawiać błędy na około.

Pomyślcie, bo to kilka rzeczy spowodowało tą dysproporcję... :
1. New Mana Regeneration
2. Soul Points
3. Cip Bot
4. Wands + Rod
5. Runes in the shop

Czemu wprowadziły dysproporcję ?
Bo kiedyś :
1. Mag musiał na te 20 many, 80 sec !!
2. Mag musiał wydać 100 gp, żeby te 20 many zdobyć.
3. Mag musiał użyć myszki i przewajchlować całą długość ekranu (2x pół) i wcisnąć ctrl przy okazji, żeby tego mf'a wypić.
4. Mag musiał mieć cela, żeby ustrzelić zdobycz z run.
5. Mag nie musiał pilnować czegoś tak głupiego jak soul points, żeby tych run narobić.
6. Mag mógł zarabiać na sprzedaży run ... sprzedawał je ludziom
7. Mag musiał sobie runy zrobić, żeby po expić
8. Palladyn był opłacalny, bo nie wydawał fortuny na speary, a dzięki treningowi 1 vs 1 mógł szybko i efektownie na niskim lvl wbić skill, który dawał mu możliwość treningu
9. Knight był świetny, bo wyciągał tyle co inni na tych samych lvl .. albo przynajmniej w jeden dzień, wy expił tyle co sorc, grając tyle samo czasu.
10. Żadna profesja nie miała kłopotów...


Czy to nie było piękne ? harmonia była ..
Rozumiecie ? Każda profesja była zależna od drugiej, z expem. Sorcowie też mogli iść na wrl, tylko nie mogli tak pić mfów, dlatego był im potrzebny bloker..

Ludzie, to trzeba zorganizować poważną ankietę, opisującą cały problem i napisać do cipsoftu, żeby była to ankieta obowiązkowa do zagłosowania przez każdego ..

Xeremon 11-03-2007 11:41

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Wirgo (Post 1310281)
Zabrać sorcom i druidom rozgi.

:D
Jak sorcowie i druidzi mają "Rózgi", to knighci mają nożyki, młotki i ostrza na kiju!

Kurde Wandy i rody jeśli już;)

Zabranie sorcom i druidom wandów i rodów to zwyczajne udupienie ich na cacy! Niech zamiast tego ulepszą knighta. Uważam, że ulepszenie jednej profesji, udupiając drugą jest idiotyzmem. Tak zrobili z knightem i wszyscy widzimy czym teraz jest...

Piotrek Marycha 11-03-2007 13:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Sevjij (Post 1311024)
Bo kiedyś :
1. Mag musiał na te 20 many, 80 sec !!

Przez to magia spontaniczna ograniczala sie do Vity i Ue o.O cip'om sie to nie podobalo wiec chcieli upowrzechnic magie


Cytuj:

3. Mag musiał użyć myszki i przewajchlować całą długość ekranu (2x pół) i wcisnąć ctrl przy okazji, żeby tego mf'a wypić.
Aha to teraz znowu knight jest overpowered bo ma Uhy pod hotem?

Cytuj:

5. Mag nie musiał pilnować czegoś tak głupiego jak soul points, żeby tych run narobić.
No tak, nie mozna sobie posiedziec kilka nocek na bocie co?

Cytuj:

6. Mag mógł zarabiać na sprzedaży run ... sprzedawał je ludziom
Zarobek byl mierny i czasochłonny, ze strony sorca lepiej juz bylo isc na roty z byla jaka bronia

Cytuj:

8. a dzięki treningowi 1 vs 1 mógł szybko i efektownie na niskim lvl wbić skill, który dawał mu możliwość treningu
I to sie nazywa wdziecznosc.... a to ze masz 2x szybszy trening, a własciwie to nie musisz wogle skilowac, to ci zwisa?

Sevjij 11-03-2007 19:11

@up
Żeby Ciebie cytować, to byś musiał trzymać jakiś poziom wypowiedzi, a ty się zachowujesz jak gnojek, więc Ciebie cytował nie będę.

Wystarczy, że powiem, że to kto używa bota to jego sprawa i jego sposób gry, ja nie muszę używać.

Jeśli cipbot odejdzie, to knight nie będzie power ranger's ale i sorc na tym straci - wyrówna się.

Co do exury gran i ue to może bym się zgodził, ale wtedy też nikt z tego powodu nie płakał.

Zarobek był odpowiedni i każdy się prosił, żebyś mu tę runę zrobił

I tyle chyba poprostu chciałeś mnie zjechać, bo podoba Ci się projekt, że knight będzie walił z exori jak 2x sorc z ue.

Fejkowiec 11-03-2007 19:13

Niech ulepsza Knighta, aby szybciej expil, bo z postaciami magicznymi teraz przegięli :/

qq2 11-03-2007 19:54

Heh racja, większość osób skarży się na udupienie palka i najta, ja sam (chociaż gram druidem) przyznam im rację... Gdy była tibia 7.4 to grało mi się baaardzo fajnie palkiem, ale sorcem zrypanie;/
Teraz jest inaczej, sorciem za łatwo się gra, a palkiem za trudno
Ale na letnie update cipy mają wyrównać profesje, więc boję się, że dla druida nic nie dadzą, a może i nawet "upośledzą"
Pożyjemy, zobaczymy... xD


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:35.

Powered by vBulletin 3