Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Tajemnice Rookgaardu (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=13)
-   -   [Quest] Rookgaard SpikeSword (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=220689)

Maldoryz 04-12-2009 18:49

Ja tam sie srednio znam na tym temacie, ale czy to nie zaczelo sie od tego filmu, na ktorym wlasnie znikal sword? Bynajmniej jestem tego pewien, po prostu przypomina mi sie ten film, jeden gosc cos do drugiego pisal, tamten odpisal i *puff*.

Blader19948 05-12-2009 11:25

Ktoś mówił, że moje kompendium jest nie potrzebne.
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ufocznik
W tym kompendium Bladera było w którymś miejscu napisane, że spike sword znikał od zawsze, ale dopiero dopiero w styczniu 2007 odkryto w jaki sposób. A mi się wydaje, że nie znikał od zawsze, tylko jakoś od 2004 roku (to by znaczyło, że zostało to wprowadzone w którymś tam upie, np. 7.3?) i rzeczywiście początkowo myślano, że to zabawa godów. Poza tym, o ile pamiętam to odkryto te dwie kratki już wcześniej, jakoś po 1-2 latach od pierwszych zniknięć. Oczywiście mogę się mylić, mógłby mnie ktoś poprawić? Jakieś źródło?

Nie. Owszem nie wiem dokładnie od jakiego czasu znikał spike sword, ale 2004 rok to jeszcze trochę za późno, popatrz sobie na screen z Brazylami - bardzo stara tibia. Lecz sposób ten oficjalnie odkrył Eclo on Rook, wszystkie wcześniejsze znikania to przypadkowe stawania na kratki. Jeśli ktoś wcześniej niż 20 stycznia 2007 odkrył ten sposób to nikomu nic na ten temat nie wiadomo, a już na 100% nie była to żadna ekipa z tibia.pl :)

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Luker's
Po drugie Jeżeli spike sword istnieje to dla czego jeszcze nikt go niem a lub dla czego nikt się nim nie chwali..

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kompendium Bladera
Quest jeśli w ogóle istnieje to od początku tibii, a jednak nie pojawił się jego QS to chyba najbardziej poświadcza niemożność jego wykonania.
[...]
Ja gdybym zdobył SoF to bym o tym nie opowiadał, a już na pewno nie zamieszczał jego spoilera na jakimś tibijskim forum.

Czytajcie kompendium me ;)

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Maldoryz
Ja tam sie srednio znam na tym temacie, ale czy to nie zaczelo sie od tego filmu, na ktorym wlasnie znikal sword? Bynajmniej jestem tego pewien, po prostu przypomina mi sie ten film, jeden gosc cos do drugiego pisal, tamten odpisal i *puff*.

Po prostu je przeczytajcie.
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kompendium Bladera
25 stycznia 2007 roku (nie mylicie się, 5 dni po ukazaniu solucji na zniknięcie SS przez Eclo) na forum tibia.pl w dziale "Tajemnice Rookgaardu" ukazał się temat "SoF Done" jakoby dający dowód na zdobycie legendarnego SoF przez najlepszego polskiego Rookstayera "Rookguardian de'bove". Temat wzbudził duże kontrowersje, był chyba jedynym tematem, który w tak małej jednostce czasu przyciągnął tak wiele postów/userów. (150 oglądających, 21 stron postów w ciągu 2 dni).
Dowodem na zdobycie był:
-filmik jak SoF znika
[...]

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Instynkt
Quest - czy wogole istnieje? Nikt nie moze miec pewnosci, ze zwiazany jest z lvl'em i graczami z Premium Account (o ile Q na
SS jest prawda). Mimo tych watpliwosci uwazam, ze SS jest dostepny na Rookgaardzie. Wyobraznia CipSoftu nie zna granic, o
czym niejednokrotnie mieliscie okazje sie przekonac, wykonujac nowe Questy. Mozliwe, ze klucz jest pod Naszymi nosami, a My
mimo usilnych staran nie potrafimy go dostrzec. Ogladajac film kazdy moze zobaczyc moment znikniecia SS z wyspy. Aby tak sie
stalo nalezy wykonac 2 banalne czynnosci, o ktorych wiedzialo wiele osob przede mna. Niestety nie moge Wam ich zdradzic,
poniewaz takie zostaly ustalone zasady. Fakt znikniecia miecza wcale nie musi oznaczac, ze ktos go zdobyl. W zwiazku z tym
uwazam (podobnie jak inni gracze), ze musi to byc zwiazane z czescia Questu. Innymi slowy prawdopodobnie takowy istnieje,
chociaz poki ktos go nie wykona, nie mozna miec 100% pewnosci.

Film - jest autentyczny. Spora czesc Forumowiczow mylila sie twierdzac, ze zostal nakrecony na OTSie. W jednym momencie
celowo zostaliscie wprowadzeni w blad. Sprytne i inteligentne osoby (mam nadzieje, ze odnosi sie to do kazdego) szybko
zorientuja sie gdzie tkwi -zonk-. Powodow calej tej "akcji" jest cala masa.



Ufocznik 05-12-2009 14:01

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Blader19948 (Post 2699120)
Nie. Owszem nie wiem dokładnie od jakiego czasu znikał spike sword, ale 2004 rok to jeszcze trochę za późno, popatrz sobie na screen z Brazylami - bardzo stara tibia. Lecz sposób ten oficjalnie odkrył Eclo on Rook, wszystkie wcześniejsze znikania to przypadkowe stawania na kratki. Jeśli ktoś wcześniej niż 20 stycznia 2007 odkrył ten sposób to nikomu nic na ten temat nie wiadomo, a już na 100% nie była to żadna ekipa z tibia.pl :)

Chodzi ci o ten screen?

http://img222.imageshack.us/img222/8...silvera6bv.jpg

Na pewno nie pochodzi sprzed 2004 roku. Outfity dla pacc wprowadzono pod koniec 2003, party system jeszcze kilka miesięcy później. No i pozostaje jeszcze kwestia prezentu, który o ile pamiętam kiedyś był żółty, ale nie mam pojęcia kiedy został zmieniony.
Więc screen pochodzi z 2004/2005 roku. A zdziwienie tych brazoli i fakt, że postanowili uwiecznić ten moment na screenie świadczą o tym, że to był właśnie czas pierwszych zniknięć.

Być może znikanie spike sworda zostało wprowadzone w letnim updacie updacie 2004 i tu ciekawostka: w tym samym bodaj dodano boots of waterwalking. Był to update w którym dodano Ank i owe buty pojawiły się w Serpentine Tower. Choć nie jestem w stanie powiedzieć czy nie były już wcześniej w domku Mikołaja na Vedze. Zresztą to i tak tylko ciekawostka, bo nie sądzę, żeby miały jakiś związek ze spike swordem poza fake-spoilerami, w których bardzo często się pojawiają.

toudi96 05-12-2009 18:44

interesujace...
musi byc to zwiazane z arcytrudnym questem
wszystko musi byc z soba jakos polaczone:
po co mino mag na rooku?
czemu ghoul jest uwieziony?
czemu orc jest slepy?

DD-ExpLo. 05-12-2009 19:39

@up
Kompedium Bladera.

Dlaczego orc jest ślepy?
Genesis :
Cytuj:

"Walka orców z wilkami nie przebiegła zbyt dobrze, wilki był zasłabe by zabić lecz mogły osłabić przeciwnika. Jeden z wilków wydrapał oczy orcowi którego umieszczono na wzgórku zdala od niebezpieczeństwa, ciało wilka który to zrobił zostało złożone w kregu orków niedaleko wieży waspów"

Blader19948 05-12-2009 23:36

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez toudi96 (Post 2699368)
interesujace...
musi byc to zwiazane z arcytrudnym questem
wszystko musi byc z soba jakos polaczone:
po co mino mag na rooku?
czemu ghoul jest uwieziony?
czemu orc jest slepy?

Nic nie musi być ze sobą połączone. Każda zagadek na razie ma tylko 1 zadanie - intrygować. Możliwe, że każda zagadka ma osobne znaczenie fabularne i wcale nie muszą służyć one do jakiegokolwiek questa, może po prostu nadają klimat lub mają pokazać co nas spotka na mainie.

Virlan 06-12-2009 00:56

Ja znalazłem jeszcze jedną zagadkę, i to stworzoną chyba niedawno. (Jeśli to nie zagadka, i każdy to wie to sorry...). Czemu Tom opuścił swoją matkę (Zirella, ta z tutoriala) i co między nimi zaszło? W zasadzie każdy NPC na wyspie coś o tym wie, ale nie ma żadnych konkretów.

Rocket Slayer 06-12-2009 09:50

To wiecie w końcu jak go zdobyć po tylu latach? Zmieniło się coś podczas mojej nieobecności?

Btw Siemka tym co mnie wciąż pamiętają :x

Blader19948 06-12-2009 10:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer (Post 2699672)
To wiecie w końcu jak go zdobyć po tylu latach? Zmieniło się coś podczas mojej nieobecności?

Btw Siemka tym co mnie wciąż pamiętają :x

Nic się nie zmieniło. Za to powstało super kompendium o Spike Swordzie mojego autorstwa. Kompendium o Sword of Fury.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Virlan
Ja znalazłem jeszcze jedną zagadkę, i to stworzoną chyba niedawno. (Jeśli to nie zagadka, i każdy to wie to sorry...). Czemu Tom opuścił swoją matkę (Zirella, ta z tutoriala) i co między nimi zaszło? W zasadzie każdy NPC na wyspie coś o tym wie, ale nie ma żadnych konkretów.

Normalnie świeżutka nowość około półtora roku temu. Poczytaj sobie jak jesteś taki chłonny wiedzy - Tom i Zirella.

Stiesse 06-12-2009 16:00

Kiedyś miałem 38 rookstayera i przyznam się, że aprentice shenga gdzieś trzy razy pokonałem, później przyniosłem martwego Aprentica za czasów Tibii 7.92 do depo, oczywiście na rooku nie ma depo ale chyba wiecie o co mi chodzi, pisałem sell dead mino mage i uwieżcie mi, koleś kupił za 700gp odemnie martwego deada apprentice shenga.

Szczerze mówiąc, nie wierzę by ktoś miał Spike Sworda na Rookgaardzie, oczywiście widziałem kiedyś pewny filmik, ale słyszałem że autor powiedział, że to jest Fake'i.

Pozdrawiam Stiesse

Old_Game 06-12-2009 19:11

Ta............

ClaVeR 06-12-2009 20:55

No dobra to ja teraz powiem co wiem otoz ss znika poniewaz fala go zmywa mozna to wywnioskowac po rozmowie z Amber i pojawia sie na jakims skalnym wybrzezu na pacc area. A fala pojawia sie po tym jak staniemy na 2 kratkach w mniej niz 30 minut i spowodujemy tym trzesienie ziemi. znalazlem tez jakis zasypany glazami tunel z tabliczka :p I ogolnie reszte przeczytajcie w temacie Stonogi.

@down
Chodzi mi o to, ze fala jest wywolana trzesieniem ziemi :D Aaa... I dodam, ze na goblin hell jak ss przygasa to tam takie ognie tez przygasaja :P Ale na to nie mam madrego wytlumaczenia, ani zadnych info.

Old_Game 07-12-2009 14:39

@up

To ja pierdole. Fala czy trzęsienie ziemi?

Ufocznik 07-12-2009 19:05

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ufocznik (Post 2699226)
Chodzi ci o ten screen?

http://img222.imageshack.us/img222/8...silvera6bv.jpg

Na pewno nie pochodzi sprzed 2004 roku. Outfity dla pacc wprowadzono pod koniec 2003, party system jeszcze kilka miesięcy później. No i pozostaje jeszcze kwestia prezentu, który o ile pamiętam kiedyś był żółty, ale nie mam pojęcia kiedy został zmieniony.
Więc screen pochodzi z 2004/2005 roku. A zdziwienie tych brazoli i fakt, że postanowili uwiecznić ten moment na screenie świadczą o tym, że to był właśnie czas pierwszych zniknięć.

Być może znikanie spike sworda zostało wprowadzone w letnim updacie updacie 2004 i tu ciekawostka: w tym samym bodaj dodano boots of waterwalking. Był to update w którym dodano Ank i owe buty pojawiły się w Serpentine Tower. Choć nie jestem w stanie powiedzieć czy nie były już wcześniej w domku Mikołaja na Vedze. Zresztą to i tak tylko ciekawostka, bo nie sądzę, żeby miały jakiś związek ze spike swordem poza fake-spoilerami, w których bardzo często się pojawiają.

Kończąc jeszcze ten temat: znalazłem niusa na tibianews.net

18/02/2005 · Taken?. What happens with the Sword of Fury for some months now? It keeps disappearing from its location in many servers. If you compare the screenshots, the fires around it are diminished when the sword is gone. Curious no?

http://tibianews.net/picday/000309.jpg

Więc jednak miałem racje co do tego.

Valderor 07-12-2009 20:32

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ufocznik (Post 2700547)
Kończąc jeszcze ten temat: znalazłem niusa na tibianews.net

18/02/2005 · Taken?. What happens with the Sword of Fury for some months now? It keeps disappearing from its location in many servers. If you compare the screenshots, the fires around it are diminished when the sword is gone. Curious no?

http://tibianews.net/picday/000309.jpg

Więc jednak miałem racje co do tego.

Istotnie. Ściągnąłem kiedyś całe podforum o Rookgaardzie z tibia.gamigo.de (obecnie tibia.looki.de), najstarsza wzmianka o znikaniu spike sworda to prawdopodobnie ten post.

RookeR 07-12-2009 21:16

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer (Post 2699672)
To wiecie w końcu jak go zdobyć po tylu latach? Zmieniło się coś podczas mojej nieobecności?

Btw Siemka tym co mnie wciąż pamiętają :x

Czy coś się zmieniło? Hm ujmie to tak:
- SoF dalej sobie leży na wyspie,
- Updaty wniosły zmiany kosmetyczne
- Ludzie dalej bocą dla 'xpekow'
- Są już dwa tematy o SoFie [hot news]
- Blader19948 sobie kompedium o SoFie napisał
- Wszechobecny spam, pardon dyskusje na temat zalewają dział rookgaard a szczególnie tematy o sofie.
- I to chyba tyle, pogody nie będzie bo Anie dopadła grypa... Świńska :]

Btw Hej hoł, ja Cię pamiętam pogromco rakiet :).

RedFOg 08-12-2009 16:17

i widzisz beh0lder?? krytykowanie dowództwa nie popłaca -.-

@TOPIC:
quest (o ile istnieje) jest zapewne przejściowy Rook - Main do SS quest ewt. po "zniknięciu" SS z wysepki trzeba szybko kopać po całym rooku żeby znaleźć skrzynkę z "broken sword of fury"...

Hexus 09-12-2009 18:24

Cytuj:

i widzisz beh0lder?? krytykowanie dowództwa nie popłaca -.-

@TOPIC:
quest (o ile istnieje) jest zapewne przejściowy Rook - Main do SS quest ewt. po "zniknięciu" SS z wysepki trzeba szybko kopać po całym rooku żeby znaleźć skrzynkę z "broken sword of fury"...
Skąd wziąłeś te bzdury, broken sword of fury!?

RedFOg 09-12-2009 20:21

na logikę idę...
bo jeśli quest istnieje to albo jest przejściowy albo item ma charakter dekoracyjny
a Broken Sword of Fury jest logiczny, szczególnie że SoF ma posiadać potężną moc
i prawdopodobnie w bagu z nagrodą może być list w stylu "zniszczyliśmy miecz aby nikt nie mógł wykorzystać jego mocy do czynienia zła..."

Rajtar 13-12-2009 13:31

Spike Sword nie jest do zdobycia . A jak jest to nie napewno w teleporterze koło mino maga X(


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin 3