Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Niechęć młodzieży do wuefu?! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=211046)

Giorio 08-04-2009 23:39

Wszyscy czepiają sie nauczycieli wuefu tylko, że nikt nie bierze pod uwagę co taki nauczyciel myśli. WF to też lekcja, na której powinniśmy się starać i robić to co nam nauczyciel powie. Każdy narzeka, że xły plan, że mało miejsca. A co ma powiedzieć nauczyciel, który musi prowadzić w takich warunkach zajęcia? Ten człowiek codziennie zmaga się z bandą wypyskowanych młodych i rozżalonych gówniarzy, którzy cały czas narzekają. A niby czym różni się wuef od polskiego? Dlaczego niby na polskim ma być cisza i skupienie, a na wuefie brak kontroli nad hormonami? Więcej szacunku dla tych ludzi, bo to oni mają najbardziej przerąbane w szkole.


...No może bardziej przerąbane mają katechetki :D

Articuno 08-04-2009 23:55

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ambaro (Post 2517593)
Ja osobiscie kocham sport, ale nienawidze WF-u...
Czlowiek sie wyperfumuje do szkoly i takie tam.. A potem sie poci na WFie... to jest do dupy... Gram po szole po 4 godziny w pilke az do wieczora i mi to wystarcza.. Poco komu ten zakichany WF... Tylko dodatkowe zeczy trzeba tragac...

WF jest po to, aby promowac aktywność fizczyną, aby odciągać dzieci od monitorów.

Faytah 09-04-2009 00:05

WF jest wbrew pozorom jednym z najwazniejszych przedmiotow szkolnych. Nie uczeszczajac na niego,czesto odbierasz sobie jedyna aktywnosc fizyczna w swoim codzinnym zyciu(nie liczymy wejscia po schodach itd.) Byly argumenty dot. higieny,co to za problem zabrac klapki,recznik itd. i isc pod prysznic? Forma zajec jest oparta o podstawe programowa,w ktorej wf'ista co moze miec zawarte? Pare biegow,gimnastyka,dwutakt (...) a co z pozostalymi lekcjami? Wtedy przewazaja rzeczy proponowane przez uczniow czyli sporty zespolowe. Oczywiscie sam bardzo bym chcial grac w tenisa na wf,ale co robilaby reszta klasy gdy my bysmy we dwoch ew w deblach grali? Szkol nie stac na zbudowanie 10 kortow zeby mlodziez miala frajde,ma zagwarantowac minimum,a to co dzisiaj mozna zaobserwowac to poprostu raj. Orilki rosna jak grzyby po deszczu,tuz obok nich powstaja boiska do kosza,do siatkowki,a nawet siatkowki plazowej.

Pix888 09-04-2009 01:07

W-F wspominam miło nawet u nauczycieli "macie" piłkę i grajcie. Bo zawsze sale się nadawały do gry jako tako, albo klasa była na tyle zawzięta, że graliśmy nawet na śniegu. Płaczki typu nie chce nosic mi się stroju grały w pingla, albo robiły sobie co chciały i też były zadowolone. Kompletne nogi grały ,kiedy tylko chciały. Piłka nożna często występuje na wfie ze względu na większosc , która lubi w nią grac.
Tak naprawdę nie da się obiektywnie ocenic wfu.
Bo można trafic na takiego "nauczyciela" że nic tylko się załamac.

Snopeczek 09-04-2009 01:38

WF w szkole nie jest potrzebny jak DLA MNIE. Dlatego, że po prostu mam dużo ruchu poza szkołą. Siłownia, od kiedy zrobiło się cieplej - bieganie, jazda na rowerze. Po co mam siedzieć w stroju 45 minut i na*******ać w ping-ponga albo obijać się o ściany na sali grając w piłkę ''do pierwszej strzelonej brami''?
Przez kilka lat trenowałem piłkę ręczną. Juz nie trenuję, a mimo wszystko bardzo ją lubię. Nie ma jej w programie... Mimo wszystko na wf chodzę. Ta 6 na świadectwie jednak średnią podnosi.
Dla mnie, żeby mieć z WFu mniej niż 5, to jest trudne. No ludzie, bez przesady, co to za problem zrobić 30 brzuszków, 40 pompek czy przebiec kilometr? ...

@zapomniałem dodać.
w*****ają mnie WFy w środku dnia.. Nie ma pryszniców w szkole przecież.. Niby jest ten antyperspirant, ale i tak do końca dnia szkoły czuję się nieświeżo.

Żyłka 09-04-2009 02:00

WF w szkole jest niezbędny, jeżeli patrzeć przez pryzmat ogółu - kiedy zabrakłoby tych kilku godzin tygodniowo względnie przymusowego wysiłku, to część osób kompletnie nie miałaby jakiegokolwiek ruchu. Zwolnienia całoroczne powinny być wypisywane tylko w uzasadnionych przypadkach. Do takich wniosków dochodzę, widząc niemal codziennie wszystkie te otyłe dzieci z podstawówki w mojej szkole, które z reguły stanowią około połowę każdej klasy - kiedyś na jedną klasę znalazłby się może taki jeden bardziej puszysty, nie więcej, który zresztą najczęściej był wyśmiewany i niezbyt lubiany (taki wiek), dzisiaj taka postura nie jest niczym nadzwyczajnym dla uczniów na tym etapie edukacji.

Exodus 09-04-2009 02:45

Ja zaznaczylem tak i jak czytam posty(przeczytalem pierwsza strone tylko) to mi sie zrobilo zal ludzi tutaj, ponad polowa narzeka na wf. W moich klasach 80% klasy srednio lubilo wf, regularnie nie cwiczylo okolo 3. Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....

Koszyk 09-04-2009 03:02

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Exodus (Post 2517730)
Ja zaznaczylem tak i jak czytam posty(przeczytalem pierwsza strone tylko) to mi sie zrobilo zal ludzi tutaj, ponad polowa narzeka na wf. W moich klasach 80% klasy srednio lubilo wf, regularnie nie cwiczylo okolo 3. Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....

Kocham Cie za ten post, 100% agree.

Nie rozumiem jak można nie lubić wf...


@Pacz

A ja mam wf z dziewczynami ;) Najlepsze, że ćwiczymy w 2 klasy jako, że jestem w technikum ekonomicznym i mam zajęcia z klasą turystyczną w której jest 16 dziewczyn, większość całkiem ładnych :D.

Fajnie jest jak wykonują skip A, pajacyki albo skłony to jest na co popatrzeć ;)

Litawor 09-04-2009 07:49

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Exodus (Post 2517730)
Dla mnie wf to byl czas na doreagowanie od nauki,ogolnie sobie dzielilem zajecia na te przed wfem i po wfie i nie rozumiem jak mozna wfu nie lubiec. Chyba trzeba byc naprawde zlamasem, zeby tak pisac i nie zeby to byla obraza, to po prostu prawda....

Bo nie każdemu odpowiada taka forma ruchu, jaką serwują wuefiści.

Wylansowany 09-04-2009 09:13

Najbardziej mnie dobija to, że wszystko rozbija się o:
"Jesteśmy za grubi".
No tak, ale jeśli u mnie w klasie ponad 10% jest za gruba (czyt. 2 osoby), to trzeba coś z tym zrobić...

Kwestia druga - oceny z W-F.
Chłopak w wieku XX powinien umieć rzucić piłką XX m, dziewczyna XX m.
No dobrze, ale są chłopacy o głowę niżsi od drugich? A jakaś dziewczyna jest jeszcze wyższa od nich?

Wniosek:
W-F powinno być dużo, ale max. 2h obowiązkowego w tyg. Na nich powinny być zajęcia ogólnorozwojowe. Reszta, czyli siatkówka, piłka nożna, ręczna, koszykówka, basen, lekkoatletyka itd. Do własnego wyboru.

Z W-F nie powinno być ocen - za to powinien wpływać na ocenę z zachowania, którą można by było bardziej "rozbudować".

Nauczyciele powinni być mili, żeby W-F był przyjemną formą rekreacji, a nie morderczym wysiłkiem.

Exodus 09-04-2009 09:24

U mnie jak ktos naprawde nie lubil w-fu to przynosil sobie szachy albo domino i "trenowal" z kumplem, mysle ze u was tez to powinno przejsc :PP

Dragon-Fly 09-04-2009 09:27

Sporo ludzi zaczyna przytaczać przykłady typu "za grubi". Ja w zasadzie mam problem z 1 stawem i też nie powinienem ćwiczyć na wf-ie tylko jeździć na rehabilitację i zajmować się moim kolanem. No ale jako, iż się staram to mam w dupie ten okropny ból i 4-ka (nawet niesłuszna) mi nie przeszkadza :P.

Piotrek Marycha 09-04-2009 09:41

WF jak ch**owy by nie był, to i tak jest przydatny, i miganie sie od lekcji "bo mi sie nie chce", zwlaszcza przy nadwadze, nie jest zbyt dobrym pomysłem

Litawor 09-04-2009 09:45

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha (Post 2517797)
WF jak ch**owy by nie był, to i tak jest przydatny, i miganie sie od lekcji "bo mi sie nie chce", zwlaszcza przy nadwadze, nie jest zbyt dobrym pomysłem

Nadwaga (taka prawdziwa, nie 3 kg za dużo) jest podstawą do zwolnienia z wuefu. Przy nadwadze wiele normalnych ćwiczeń nie jest wskazanych.

Voon 09-04-2009 09:53

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Emlo666 (Post 2517591)
U naszego nauczyciela Na CAŁY ROK możesz się nie przygotować 3 razy, a za każde następne jedynka.

U mnie było raz, nie narzekaj. A z reszty postu wynika, że chyba nie do końca rozumiesz przesłanie tego - to ma cie kuźwa motywować.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Cacuss (Post 2517626)
prawie każda szkoła ma szatnie z prysznicami. Czyli wykąpać się można.

Właśnie, prawie każda. Dodatkowo, nie wiem jak ty to widzisz, żeby na 10 minutowej przerwie wykąpać się mogło chociaż 5 osób.

Jako że jestem nerdem, z wuefu przeszkadzają mi tylko gry zespołowe. Przez przeładowane zespoły.

spider-bialystok 09-04-2009 10:09

Tak, jestem ofiara losu, ktora nie chodzi na wf. Od poczatku gimnazjum zalatwiam sobie zwolnienia semestralne, a sprawnoscia fizyczna przewyzszam wiekszosc osob cwiczacych - bez problemu podciagne sie na drazku 10 razy, na klatke wyciskam 120kg, wykonam salto w przod.

Milten Magician 09-04-2009 10:13

Cytuj:

@Cacuss
A ja mam pozytywne doświadczenia związane z wfem.

Pierwsza sprawa- targanie tych dodatkowych rzeczy. W moim liceum można wykupić sobie szafkę na rok, w której trzymamy książki, strój na wf i co tylko jeszcze ktoś sobie wymyśli. Więc problemu nie ma.

Jeśli chodzi o pocenie się i zmęczenie to powiem tak: prawie każda szkoła ma szatnie z prysznicami. Czyli wykąpać się można. Moje podejście do tego jest takie, że wymycie się po wfie jest priorytetem. Nieważne czy przez to nie zjem na przerwie drugiego śniadania, nie spiszę zadania domowego, czy nawet spóźnię się na lekcję. Przecież siedzieć spoconym na lekcjach po wfie to najgorsze co można sobie zafundować: brud, smród i do tego uczucie wielkiego zmęczenia(do tych, którzy nigdy się nie kąpali po wfie i narzekają, że potem są zmęczeni- spróbujcie się wymyć i od razu poczujecie się rześko!). Moje podejście prawdopodobnie wykształciło się kiedy chodziłem jeszcze do sportowej klasy(konkretnie piłkarskiej). Tam nie było mowy o tym, żeby po treningu się nie wykąpać, bo człowiek nie wytrzymałby dnia w szkole.
Problem polega na tym, że stan szkół jest opłakany. W żadnej szkole w promieniu 20+ km niema prysznica. Więc jak mam się wymyć? W umywalce w szkolnym kiblu ;/

Masz niesłychanie fajną szkołę..... :(


Sam specjalnie nie lubię wf dlatego, że mam astmę, sala gimnastyczna u nas jest w takim stanie, że gdy odbija się piłką to sypie się tynk itd, i od razu mam atak.

Pacz_knight 09-04-2009 10:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Koszyk (Post 2517734)
@Pacz

A ja mam wf z dziewczynami ;) Najlepsze, że ćwiczymy w 2 klasy jako, że jestem w technikum ekonomicznym i mam zajęcia z klasą turystyczną w której jest 16 dziewczyn, większość całkiem ładnych :D.

Fajnie jest jak wykonują skip A, pajacyki albo skłony to jest na co popatrzeć ;)

Mweeee, fajnie masz... Ja w klasie informatycznej mam 29 chlopkakow i tylko 3 dziewczyny, ktore na dodatek dochodza do wiekszej grupy dziewczat i nie cwicza z nami.
Gdyby nie to ze plan lekcji zmienial sie na poczatku roku dwa-trzy razy w miesiacu, to dziewczyny z klasy logistycznej ktore stanowia wiekszy procent swojej klasy, zostaly by z nami ;<

qq2 09-04-2009 11:05

Pamiętam jak w podstawówce kumple z innych klas mieli pewnego WF-istę, który notorycznie grywał z nimi w palanta.
Nie ważne, że był już późny listopad. Na dwór i palancik. o/
Mi tam było dobrze, w podstawówce graliśmy w co chcieliśmy, w gimnazuj było podobnie. Teraz także nie narzekam. ;)
100% na tak, szkoda tylko, że większość osób niecierpiących WF-u, to raczej mało wysportowani ludzie...

Gonzo 09-04-2009 11:08

Tak, ale w zmienionej formie.

1) Program WFu powinien być taki sam w każdej szkole.
2) Jeśli mają to być zajęcia wyczerpujące fizycznie, to powinny być w każdej szkole prysznice (ja np. miałem tylko w gimnazjum).
3) Nie powinno być tylko samej gry w "coś", powinny być również lekcje TEORETYCZNE (np. jak powinno przeprowadzać się rozgrzewkę, jak powinno się rozciągać itp.).

edit:

Ja na WF chodzę od czasu do czasu, byle by 2 wycisnąć na semestr.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:12.

Powered by vBulletin 3