Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=31)
-   -   Noobish - Język n00bów (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=8293)

Marixon 20-09-2005 15:44

xD!!
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez donaj
Najwięcej n00bków jest wsród najmłodszego pokolenia (8-12lat). Nie potrafią Oni dobrze grac więc przeszkadzają innym.

Prawda, najwięcej... Ale jest też sporo takich, którzy potafią grać... Druga część młodych (ta o której pisałeś) nie może spędzać zbyt dużo czasu na kompie (np.ja), ma szkołę (np.ja), pali faje (nie ja), uczy się (rzadko ja), ma inne zajęcia (np.ja)... I część tych ludzi w Tibii odreagowywuje stresy związane ze szkołą, itp... No np. wtedy kiedy dostaniemy pięć jedynek w szkole (nie ja :p )...

Imo Akasun 20-09-2005 15:46

Zastanawiam się po co ludzie instaluja sobie mmrpg skoro nie znają podstaw jezyka angielskiego O_o... Moja rozmowa na rooku (sytuacja - dziewczyna wpadła do nory z pajakami na grobach i nie wiedziała jak wyjsć wiec blokowała wyjście :P)

ja - move
ona - no
ja - why?
ona - i no move pool me
ona - plx
ja - ???
ona - pool me
ja - what?! (miałam 3 level ;) dopiero potem kolega mi powiedział ze można kogoś podciagać po linie )
ona - i no move pool me plxxxxxx ( i tak przez 2 minuty, w tym czasie zdążyły sie zrespawnować trujace pająki które prawie zabiły nas obydwie)

W końcu dogadałyśmy sie ze sprzedam jej jedną linę

ona - thxxx i hav go to my brohter & fiends
ja - you don't know English do you
ona - no!
ona - i knew english wery vel
ona - buy!
ja - ?!

:D

Gurlung 20-09-2005 16:29

ciekawy artykuł niestety prawdziwy ;(

Lord Dami 24-09-2005 21:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Burakou
@up
Chyba NIE odzywać.

No wiem. To były żarty!

ogorek 24-09-2005 22:02

n00bki sa takie fajne! szczegolnie te polskie. uwielbiam kiedy ktorys do mnie podchodzi i mowi: "pej or hantet" :D :D :D

matkow21 24-09-2005 23:16

Heh spoko NIezły poradniczek ide na rokka go praktykowaĆ

Braincreator 24-09-2005 23:27

a mi sie czesto zdarza jak stoje przed chatka.. "inivt mi plx" lub "invit me plx" :p

Grzehoo 25-09-2005 01:37

heh, dobry artykuł:) ostatnio zaobserwowałem 2 zwroty:

1) buy d_chamer
2) mechete blx

ogorek 25-09-2005 02:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Grzehoo
2) mechete blx

ooo a z tym "blx" to sie jeszcze nie spodkalem! :]

"fri itens blx!!!" - nizle brzmi :D :D :D

kamiloscorbin 25-09-2005 20:04

A po co tytul?
 
"gud" ten jezyk noobow tylko troche za madry:P

Blanca 27-09-2005 00:45

Nie wiem który raz czytam już ten artykuł,ale po prostu go uwielbiam. A sporo z tego to prawda, szczególnie itans, me want itp...

Mich@ł 29-09-2005 13:14

Niezła jazda, ale pamiętajcie że nie mniej jest takich"br"noobów niż "Pl"noobów, którzy uczą się języków obcych nie w szkole(sic!) lecz na tibi:)

Kuan Ju 28-12-2005 14:22

Zapomnieliscie o jeszcze jednej waznej zasadzie jezyka noobow! :P:P Otoz nooby bardzo czesto pisze koncowki "-x" np. plx, r0x, itp., ale takze wewnatrz wyrazow, np. r0x0z! Mozna do wielu wyrazow dodawac X, gdyz nie koliduje to z innymi zasadami gramatyki. Tak wiec jezyk noobow jest bardziej zagadkowy, niz jezyk 469. Nikt jeszcze nie odgadl, skad wzielo sie plx, ani koncowka X. Dopisz cos o X, bo slownik wydaje sie niepelny :P

Olabogarety 01-01-2006 08:07

Litości ;(
 
Pewnie zostanę za to co mam zamiar napisać uznany za nooba, ale co tam :)

Zdaje mi się, że niektórzy (raczej: większość) nie zauważa różnicy między początkującym, a noobem. Dużo osób używa określenia noob, nie znając jego prawdziwego znaczenia.

Rozumiem, że denerwujący są "gracze" którzy nie znają angielskiego i próbują coś "tworzyć" (mi uant itans). Ale nie skreślajcie osób, które pytają o rózne rzeczy, które wam wydają się oczywiste...

Miałem taką sytuację: stoję sobie na Rook'u w sklepie i chcę kupić ochraniacze na nogi (leather legs), ale zapomniałem nazwy. Stoję i mówię "Buy leather pants", na co koleś obok mnie: "lol ju r noob i kill ju in minland"...

I kto tu jest noobem???

Nie chcę nikogo moralizować, ale czasem naprawdę WARTO pomóc innej osobie, a nie od razu nazywać ją noobem.

To też są ludzie (tylko mniej obyci w świecie Tibii :()

Marixon 03-01-2006 17:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Olabogarety
Pewnie zostanę za to co mam zamiar napisać uznany za nooba, ale co tam :)

Zdaje mi się, że niektórzy (raczej: większość) nie zauważa różnicy między początkującym, a noobem. Dużo osób używa określenia noob, nie znając jego prawdziwego znaczenia.

Rozumiem, że denerwujący są "gracze" którzy nie znają angielskiego i próbują coś "tworzyć" (mi uant itans). Ale nie skreślajcie osób, które pytają o rózne rzeczy, które wam wydają się oczywiste...

Miałem taką sytuację: stoję sobie na Rook'u w sklepie i chcę kupić ochraniacze na nogi (leather legs), ale zapomniałem nazwy. Stoję i mówię "Buy leather pants", na co koleś obok mnie: "lol ju r noob i kill ju in minland"...

I kto tu jest noobem???

Nie chcę nikogo moralizować, ale czasem naprawdę WARTO pomóc innej osobie, a nie od razu nazywać ją noobem.

To też są ludzie (tylko mniej obyci w świecie Tibii :()


No to takim należy pomagać. Ale tym, którzy "Inglisa" (pisownia oryginalna :p ) nie znają można pomóc podając im słownik i radząc, żeby się za naukę wzięli.

Glacial Hero 03-01-2006 18:45

Zawsze się zastanawiałem co to znaczy r0x0z, często to słysze w depo, może mi przetłumaczycie ;p ?
Oczywiście napiszę, że dobrze przetłumaczony artykuł.
I skoro tak dobrze ci idze w tym zawodzie, to może przetłumaczyl byś dwa ostatnei artykuły z tibianews.net o satori i 2005 roku ? ;p

Olabogarety 04-01-2006 22:35

Komentarz komentarza ;P
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rycerz Marixon
No to takim należy pomagać. Ale tym, którzy "Inglisa" (pisownia oryginalna :p ) nie znają można pomóc podając im słownik i radząc, żeby się za naukę wzięli.

Tu się zgodzę. Zresztą dokładnie to napisałem w poprzednim poście, tylko trochę innymi słowami :P

Tylko ciekaw jestem od kogo pochodzi ta "pisownia oryginalna"??? Chętnie bym tą osobę poznał...

...i zatłukł ją słownikiem :D

LUDZIE!!! UCZCIE SIĘ ANGIELSKIEGO!!! NIE CHCE WAM SIĘ? TO NIE GRAJCIE W TIBIĘ!!!

Fire Phoenix Magic mage 04-01-2006 22:43

Fajnie :D a teraz zacytuje noba plz fri itans -.- :cup:

Pandorian technomancer 05-01-2006 10:24

kazdy pisze tu nie umie angielskiego="noob"; pisze niepoprawnie = "noob"
A moim zdaniem jezyk tu przytoczony nie jest jezykiem noobow tylko to zwykły jezyk tibijski :p rozniacy sie troche od angielskiego ;). Duzo ludzi ktorzy nie sa noobami pisza w ten sposób, czeste jest takze pisanie fonetyczne :). tak jak i jest jezyk ktorym poslugujemy sie na codzien i jest jezyk literacki w ten sam sposób jest jezyk angielski i tibijski.

plezz no keel me in gemzz.

Sin Hero 11-01-2006 09:54

Ale z was nupki! Ja ten jezyk opanoałem do perfekci... :D
To był żart oczywiście B)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin 3